Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » R2+R13 » PUSHING 47970, 653 » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony 47970, 653 18 Ankieta - średnia ocena: 3,5018 Ankieta - średnia ocena: 3,50
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.303
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

47970, 653 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cytat dnia:
Okrutnik 20:24 -> a ja czekam na bana dla baranów co daja za wysokie cm

Bardzo proszę:

ID 47970
Postać TUROK

ID 653
Postać Okrutnik

Pushing

Ban stały


Stopniowe pompowanie kamieni z konta Okrutnik na konto Turok, swoisty ,,pełzający push".

Okrutnik składał oferty przekraczające wartość przedmiotu. Pushing następował w trzech różnych konfiguracjach:
1) Wystawienie przedmiotu na licytację, gdzie Okrutnik dawał wysoką ofertę i wygrywał licytację
2) Wystawienie przedmiotu na licytację z wysokim CM, gdzie padała jedynie jedna oferta, od Okrutnika
3) To samo co w punkcie 2) z tą różnicą, że Okrutnik od razu wystawiał zakupiony przedmiot bez CM, dzięki czemu szedł za bezcen. I właśnie przez to panowie wpadli.

Na dodatek, Okrutnik obniżył jakość niektórych itemów by był pretekst do sprzedaży ich taniej.

Należy zaznaczyć, że wszystkie aukcje zostały zgłoszone. Najprawdopodobniej w celu wykpienia się od blokady. Niestety, gołym okiem widać, że wszystkie te aukcje są ustawione, przez co dobrowolne zgłoszenie nie chroni przed banem:
W sprawie zgłaszania aukcji

Część z tych itemów nie ma przesadnie wygórowanej ceny (lecz jest zawyżona), ale ustawianie aukcji między graczami jest bezsprzeczne. W takim wypadku to niczego nie zmienia, można podejrzewać że gdy padła tylko jedna oferta, to nie było w danym momencie zapotrzebowania na rynku na ten przedmiot i cena powinna być niższa.

Dodam, że cała ta sprawa była konsultowana z C47, oglądał wspólnie ze mną te aukcje. Dlatego zbanowani mogą od razu z nim wyjaśniać sprawę, gdyż jest na bieżąco w temacie. Zbanowani mogą od razu iść z odwołaniem do Super Operatora, gdyż ja mam na daną sprawę wyrobione zdanie

Mały wyciąg z regulaminu:
§4 Działania zabronione
Push/pull - to:
a. notoryczne przekazywanie przedmiotów oraz punktów z jednego konta na inne, w efekcie powodujące ponad normalny rozwój danej postaci,
c. ustawianie wyników transakcji handlowych. Identyfikowane jako transakcje, w których wartość transakcji znacząco odbiega od rynkowej wartości przedmiotów.
Działania push oraz pull są zabronione i karane zablokowaniem wszystkich kont związanych z tymi działaniami na zasadach zawartych w §2 Rejestracja.

Opisywana sytuacja wypełnia znamiona opisane w ustępie a. i c. Nie dość że notoryczne przekazywanie przedmiotów i kamieni między kontami, to jeszcze z zawyżoną wartością.

Mam także inny dowód na to, że aukcje były ustawione oraz że obie strony zdawały sobie sprawę z windowania ceny, lecz nie zostanie on na razie upubliczniony.

Itemy z odsprzedażą:

Turok-Okrutnik:
Dobry Miedziany Łańcuch Celności (+3) 1 0 / 0 / 0 / 50 / 0 2015-08-07
23:56:11
Legendarny Dystyngowany Sygnet Występku (+3) 3 1 / 0 / 1 / 0 / 1 2015-05-13
14:33:54
Dobry Niedźwiedzi Krawat Występku (+4) 1 0 / 0 / 1 / 53 / 0 2015-08-08
00:24:54
Dobry Niedźwiedzi Krawat Władzy (+3) 1 0 / 0 / 1 / 53 / 0 2015-08-07
23:55:50 (aukcja powinna widnieć jako nieprawidłowa, ale dostała OK. Zmianę oznaczenia musi przeprowadzić Konrad)
Legendarny Doskonały Desert Eagle (+5) 1 0 / 0 / 199 / 117 / 65 2015-07-27
18:45:00 (aukcja powinna widnieć jako nieprawidłowa, ale dostała OK. Zmianę oznaczenia musi przeprowadzić Konrad)
Legendarny Dobry Gwiezdny Sygnet Występku 1 0 / 0 / 0 / 14 / 0 2015-05-13
10:37:31
Legendarny Dobry Dystyngowany Pierścień Występku (+2) 7 2 / 3 / 1 / 2 / 1 2015-05-13
10:50:30
Legendarny Dobry Rubinowy Pierścień Twardej Skóry 8 0 / 0 / 0 / 30 / 0 2015-05-13
13:59:11

Odsprzedane przez Okrutnika
Dobry Miedziany Łańcuch Celności (+3) 2 0 / 0 / 1 / 1 / 8 2015-08-09
15:43:35
Różnica: 3300
Legendarny Dystyngowany Sygnet Występku (+3) 2 2 / 1 / 2 / 1 / 0 2015-05-17
20:49:34
Różnica: 250
Dobry Niedźwiedzi Krawat Występku (+4) 5 0 / 0 / 0 / 0 / 11 2015-08-09
13:19:12
Różnica: 2500
Dobry Niedźwiedzi Krawat Władzy (+3) 1 0 / 0 / 1 / 53 / 0 2015-08-07
23:55:50
Różnica: 500
Legendarny Doskonały Desert Eagle (+5) 1 0 / 0 / 0 / 310 / 7 2015-07-30
11:26:35
Różnica: 10000
Legendarny Gwiezdny Sygnet Występku (+3) 2 5 / 2 / 1 / 0 / 3 2015-05-16
07:34:51
Różnica: 500 (specjalnie obniżono poziom przedmiotu by był pretekst do sprzedaży taniej)
Legendarny Dystyngowany Pierścień Występku (+3) 5 2 / 0 / 0 / 2 / 0 2015-05-17
20:46:47
Różnica: 400 (specjalnie obniżono poziom przedmiotu by był pretekst do sprzedaży taniej)
Legendarny Dobry Rubinowy Pierścień Twardej Skóry 8 0 / 0 / 0 / 30 / 0 2015-05-13
13:59:11
Różnica: 2500 (specjalnie obniżono poziom przedmiotu by był pretekst do sprzedaży taniej)

Już tylko te aukcje wystarczają do nałożenia blokady, lecz należy również przeanalizować pozostałe wymiany między graczami:



Licytacje (Okrutnik dawał wysokie postąpienia):
Legendarny Dobry Dystyngowany Pierścień Urody (+1) 5 0 / 0 / 0 / 1 / 1 2015-05-13
14:37:22
Legendarny Dobry Dystyngowany Pierścień Władzy 3 0 / 0 / 0 / 0 / 1 2015-05-13
14:28:38
Legendarny Twardy Pierścień Urody (+3) 7 0 / 0 / 0 / 0 / 2 2015-05-13
14:26:07
Legendarny Rubinowy Krawat Mądrości (+3) 2 0 / 0 / 0 / 0 / 5 2015-06-19
15:40:32
Legendarna Rubinowa Bransoleta Sztuki (+3) 21 0 / 0 / 0 / 0 / 15 2015-05-13
10:43:25


Kupno z jedną ofertą (brak zainteresowania rynku danym itemem w danej cenie):
Legendarny Twardy Krawat Geniuszu (+3) 1 0 / 0 / 0 / 0 / 7 2015-06-19
18:46:35
Legendarny Elastyczny Łańcuch Siły (+3) 1 0 / 2 / 3 / 0 / 13 2015-06-19
18:20:52
Legendarny Niedźwiedzi Krawat Urody (+3) 1 0 / 0 / 5 / 0 / 4 2015-06-19
18:13:45
Legendarny Nekromancki Naszyjnik Urody (+3) 1 0 / 1 / 1 / 0 / 11 2015-06-19
17:30:23
Legendarny Nekromancki Krawat Występku (+3) 1 0 / 1 / 2 / 13 / 7 2015-06-19
14:39:01
Legendarny Nekromancki Pierścień Geniuszu (+3) 1 0 / 0 / 0 / 0 / 9 2015-05-08
12:37:20
Legendarny Dobry Diamentowy Sygnet Występku (+3) 1 0 / 0 / 0 / 0 / 45 2015-05-08
10:05:48

Postanowienia porządkowe:
1. Zakazuje się wypowiadania osób postronnych w tym temacie
2. Wypowiedzi osób postronnych będą karane podwójnym ostrzeżeniem za jeden post.
3. Uprasza się, by osoby obwinione wypowiadały się w temacie, a nie w prywatnych środkach komunikacji, tj. GG, PW na forum lub e-mail. Ma to na celu ułatwienie kontroli ze strony Super Operatora i Administracji Gry
4. Uprasza się, żeby osoby obwinione podpisywały swoje posty, tak by Operator wiedział kto się wypowiada
5. Po złożeniu wyjaśnień możliwe jest odblokowanie kont
6. Odwołanie się od blokady w pierwszej kolejności składa się do mnie w formie postu w tym temacie.
7. Możliwość odwołania się przysługuje po 30 dniach w przypadku otrzymania bana stałego lub po odbyciu 1/2 czasu kary przy banach czasowych
8. Od mojej decyzji przysługuje odwołanie do Super Operatora Gry
9. Od decyzji Super Operatora Gry przysługuje odwołanie do Administracji Gry

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

13-08-2015 23:38 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Okrutnik
King


Data rejestracji: 30-11-2006
Postów: 849
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cóż - rynek jest jaki jest - składałem słonka mądrości a Turok miał zachomikowane składniki.

Ceny jakie płaciłem były cenami za jakie się zgodził wystawić itemy bez targowania- obniżanie było do zwykłego 1 automatem do składania jak się poskracało składanie to wystawiałem to co zostało stad podbijanie do zwykłego 3.

Ostatnie tzw "pushe" to już składanie plastika krwi - odkupiłem to co turok miał żeby miał na zakup składnika (plan był plastik TS ale ns rynku pokazał sie pająk siły i się złożył).

Co to dodać - ban jet jaki jest - interpretacja zachowania graczy przez buca możliwa do przyjęcia skoro tak zdefinował push (dla mnie to było dążenie do zrobienia sprzętu jak najszybciej bez względu na koszty)- aczkolwiek troszkę przesadził z nadinterpretacja motywacji - była to czysta chęć złożenia sprzętu bez względu na cenę i tyle.

Co do mojej wypowiedzi na kanale publicznym to chodziło mi o wystawianie wielokrotne przez ponad miesiąc jednego item w cenie 150k jak wcześniej był kupowany za 100k. Śmieci to niepotrzebnie aukcje i czasem człek omyłkowo dać może ofke.

Zakładam że od bana przysługuje mi odwołanie za jakiś czas?

__________________
Okrutnik r5
13-08-2015 23:54 Okrutnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Okrutnik Dodaj Okrutnik do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.303
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

wszystko jest w pierwszym poście (postanowienia porządkowe)

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

13-08-2015 23:55 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Okrutnik
King


Data rejestracji: 30-11-2006
Postów: 849
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a nie czytałem tego na dole - 30 dni. Cóż tu powiedzieć więcej, sprzęt dosk 5 sufowany złożony, to że przepłaciłem trudno, nikt inny się z klanu nie odezwał tylko Turok mi coś odsprzedawał czym mogłem uzupełnić brakujące itemy.

A co do przebijań to o ile przebijam to chyba nie grzech że o więcej bo wole od razu zniechęcić paru graczy do dalszej licytacji?

Jak jednak to grzech to dajcie maksymalne możliwe przebicie w systemie i odpadnie wam kolejny powód do banowania.

__________________
Okrutnik r5
14-08-2015 00:06 Okrutnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Okrutnik Dodaj Okrutnik do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.303
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Same duże postąpienia nie są naruszeniem, jednakże, zostały dorzucone do woreczka zarzutów przy okazji ustawianych aukcji. Przegięliście i zdajesz sobie z tego sprawę.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

14-08-2015 00:08 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
TUROK
Viking


images/avatars/avatar-206.gif

Data rejestracji: 10-08-2006
Postów: 537
Klan: PhOeNix
Kraina: Necropolia
Skąd: Polska

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ocena przez pryzmat kilkunastu aukcji jest słaba .. jak już zdecydowałeś się wysunąć takie wnioski
powinieneś przeanalizować sporo więcej niż kilkanaście aukcji .. obaj mieliśmy jakieś cele do osiągnięcia ..
Okrutnik składał dla siebie ja dla klanu .. on złożył słonka ja plastiki krwi do zk ..

Doskonały Plastikowy (SET) Krwi (+5)

Stopniowe pompowanie kamieni z konta Okrutnik na konto Turok, swoisty ,,pełzający push".

nic takiego nie miało miejsca .. na przestrzeni miesięcy wspólnej gry jeszcze z poprzedniego klanu
obaj rozwinęliśmy swoje postacie do poziomu top .. nie ma mowy o czymś takim jak push celem
wzmocnienia jednej postaci kosztem drugiej .. już sam fakt że jego postać jest o wiele lepsza
od mojej wyklucza większość w/w twierdzeń szanownego operatora ..

a aukcje zgłaszałem o ile pamiętam po to właśnie aby nie było żadnych wątpliwości ..
i nic mi nie wiadomo o dalszych odsprzedażach itemów kupionych ode mnie ..
ogólnie jakbyś się bardziej w temat zagłębił i analizę to to wszystko się kupy nie trzyma co
wywnioskowałeś o tym całym manewrze odkupowania, obniżania jakości i dalszego odsprzedawania ..

to mi się nawet nie mieści w głowie jaką tu s-f historię ułożyłeś ..
weź tam w wolnej chwili przeanalizuje więcej niż te kilka aukcji z kamieniami ..
np. to czy Twoje wnioski mają większy sens w odniesieniu do naszej gry, postaci itd.
14-08-2015 00:26 TUROK jest offline Szukaj postów użytkownika: TUROK Dodaj TUROK do Listy kontaktów
Okrutnik
King


Data rejestracji: 30-11-2006
Postów: 849
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No przecież nie polemizuje z twoim wyrokiem jedynie zaskoczyła mnie wysokość (7 dni bana czyli takie pogrożenie palcem za te 40 dusz bym przełknął). Mój punkt widzenia jest inny i motywacja moja to nie cheć spushowania turoka ale dążenie do polepszenia postaci bez względu na cenę. To jedyne z czym się nie będę zgadzał bo odniosłeś się tu do motywacji a rzeczywistość jest troszeczkę inna (co nie zmienia faktów z którymi nie polemizuje).

Podsumowując wątek - chciwość tak oczywiście - moja chciwość na zrobienie topowego sprzętu expowego, zła wola i chęć łamania regulaminu - nie tu się nie zgodzę na taka interpretacje zresztą sam napisałeś ze te pushe nie były często znaczące wiec zadziwiasz mnie twoja interpretacja wysokości kary.

Drugi fakt to zrobienie plastiku krwi i pomoc w tym - byliśmy pierwsi którzy takowy złożyli:

Doskonały Plastikowy (SET) Krwi (+5)

Czyli Buc jesteśmy karani za kreatywność w grze i dążenie do polepszenia sprzętu - w sumie tak jest prościej.

Myślałem że się zajmiesz graczami co wystawiają item na rynek i zaśmiecają je miesiącami co mnie wkurza osobiście - ale sadzać z treści pierwszego postu postanowiłeś zagwiazdorzyć z tzw puenta.

Dodam że całość tego co napisałeś jako pewnik to 40 dusz - ten item o którym pisałem to zachęta do pushu na 100 dusz - szkoda że porównujesz takie dwa fakty.

No jest to zdeka prymitywne i pod publiczkę - więcej pokory panie op, mniej gwiazdorskich zachowań i psychologizowania.

Teraz aby nie było nie zgadzam się z wysokością bana - uważam że powinien on być nie stały ale kilkudniowy lub z uwagi na znikoma wartość pushu powinien być zerowy.

__________________
Okrutnik r5

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Okrutnik: 14-08-2015 00:51.

14-08-2015 00:29 Okrutnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Okrutnik Dodaj Okrutnik do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.303
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

z mojej perspektywy, gdy widzę naprawdę dużo aukcji między danymi graczami, gdzie albo cena wynikowa licytacji jest dość wysoka, a potem dawane jest wysokie CM, a kupujący daje jedną ofkę, bo nikt tego nie przebija, to nabieram pewności że coś jest nie tak.

Następnie, część z tych aukcji jest odsprzedawana dalej, za każdym razem z niższą ceną. Wszystkie moje argumenty zostały wypisane w pierwszym poście, wszystkie aukcje dokładnie opisane.

Jeśli uważasz, że dokonałem nadinterpretacji, to poinformuj o tym C47. Z pewnością Twoje odwołanie zostanie przeanalizowane dokładnie. Ewentualnie, możesz napisać do Administracji gry - każdy z nich może Cię odblokować w każdej chwili.


Po 30 dniach możliwe jest odwołanie u mnie.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

14-08-2015 00:30 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
TUROK
Viking


images/avatars/avatar-206.gif

Data rejestracji: 10-08-2006
Postów: 537
Klan: PhOeNix
Kraina: Necropolia
Skąd: Polska

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nie no poważnie nie mogę .. swoisty ,,pełzający push" (na 40 kd) pomiędzy postaciami
na 125 i 122 poziomie mającymi 139636 i 109620 punktów z itemami wartymi tysiące kd ..

człowiek nie przespał dziesiątek jak nie setek godzin żeby złapać po nocach itemy a potem
poskładać je do kupy a tu taki dzwon jakbyśmy mieli 30 poziom i grali na serwerze który ma kilka tygodni ..
samo złożenie plastiku kosztowało mnie miesiące zbierania składników i tysiące kd ..

przyznaję .. jestem winny że pod koniec straciłem cierpliwość kiedy było już tak blisko osiągnięcia
kolejnego celu na który zostało zmarnowane godziny wyrywania składników niejednokrotnie
przebijając się w aukcjach po 3 w nocy przez dziesiątki minut ..

to moja najbardziej wypieszczona postać ze wszystkich serwerów na których gram ..
wpakowałem w nią sporo serca .. jedyny serwer na którym robię systematyczne ataki do tego
stopnia że z ewolucji zostało mi wbicie potęgi z 3 na 4 poziom a reszta ewolucji została zakończona ..

nie no naprawdę zrobiło mi się przykro że ambitni gracze tak obcesowo są traktowani ..
setki godzin poświęconych grze, tysiące kd i ban stały za 40 kd przy niewielkich różnicach cen
ale za to że kupujący posprzedawał taniej dalej itemy .. dla mnie coś wręcz niewiarygodnego ..
14-08-2015 01:15 TUROK jest offline Szukaj postów użytkownika: TUROK Dodaj TUROK do Listy kontaktów
Okrutnik
King


Data rejestracji: 30-11-2006
Postów: 849
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A jeszcze zanim pójde spać to wkleje romowe z kanału klanowego która zapewnie stanowi dodatkowy dowód tzw as w rekawie:
Okrutnik 23:21 ano bo wystawiasz za wysokie cm Big Grin
TUROK 23:22 ciekawe kto mi takie cm podesłał Tongue
TUROK 23:22 to wszystko aukcje na bizu a ja sam bym żadnego nie wystawił od siebie Tongue TUROK 23:22 http://r5.bloodwars.i​nteria.pl/showmsg....ey=8c​325deb38​
Okrutnik 23:23 no ja ci dawałem cm ale ty zawsze dokładałeś z 2-3 dusze
TUROK 23:23 a ten dalej [cenz.].. ban pewnie będzie stały
Okrutnik 23:23 ano bedzie
Okrutnik 23:23 co zrobić odwołamy sie za miesiac

Rozmowa była prowadzona pół żartem pół serio po otrzymaniu 21 wiadomości o cofnieciu aukcji. Ten fakt plus krążące opinie o operatorze Buc powodowały nasze czarnowidztwo.

Jeżeli to jest ten "dowód" na to że mieliśmy świadomość tego że ktoś kogoś pushuje to znów to jest wyrwane z kontekstu (patrz 21 wiadomości i logiczne wnioski plus przekomarzanie się na kanale dwu kolegów grających razem od 2006 roku którzy co ciekawe nigdy się nie spotkali w tzw realu). W dodatku ta "świadomość" tzw pushu powstała dopiero wtedy jak pojawiła sie interpretacja naszej gry przez Buca, wiec jest to akurat tzw "Samospełniające się proroctwo" czyli działanie buca spowodowało te rozmowę a nie odwrotnie (czyli ta rozmowa byłaby kanwa do działania operatora). Taki dowód to żaden dowód.

Turok jasno tu pisze że nie za bardzo chciał cokolwiek wystawiać i stad CM jakie dawał - zresztą jak to potem sprawdzałem cm były takie same jak wcześniejsze zakupy podobnych gratów.

Edit Turok ja tam do kamoli się nie przywiązuje kupiłem bo składałem jak zostało to poszło do żyda taniej bo po co mi to w zk?

__________________
Okrutnik r5

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Okrutnik: 14-08-2015 01:23.

14-08-2015 01:19 Okrutnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Okrutnik Dodaj Okrutnik do Listy kontaktów
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

[cenz.], przecież to się w pale nie mieści.

Chłopak SKŁADA mocny item, który jest mu niezbędny albo do rozwoju postaci albo do szpanu (plastik krwi dla klanu).

Co robi 90% doświadczonych graczy gdy chce SZYBKO złożyć mocny przedmiot do buildu?

KUPUJE z rynku WSZYSTKO jak leci, przebijając ceny na aukcjach albo ustalając wśród znajomków wystawienie interesujących go itemów z ich cenę, nieodbiegającą zbyt od rynkowej ALE uwzględniającą większy narzut dla sprzedającego, za to, że ZECHCE wystawić item dla nas bo na tak pustym rynku jakim jest R5 od lat normalnie składniki się trzyma nieraz latami, a nie sprzedaje za "cenę rynkową". Ludzie spawają słońca xxx używając składników od srebra i miedzi bo nie ma z czego, więc jeśli ktoś wystawi coś, co jest wartościowym składnikiem zapłacę za to od ręki i 2x więcej niż stał ostatnio.

(dygresja: Co to zresztą jest 'cena rynkowa'? Wartość, za jaką poszedł ostatnio item? Osobiście mam ją w dupie i nie patrzę na zakończone. Jeśli jestem w grze i mogę licytować - co zdarza się coraz rzadziej - licytuję aż przebiję. Topka sika kamieniami, nie widzę powodu by nie zapłacić za item 100% więcej niż był ostatnio wystawiony, skoro ostatnio go przegapiłem a następny będzie za kwartał. Ba, zapłacę więcej już za sam fakt, że nie będę musiał odliczać kolejnych 3 minutowych interwałów, co dezorganizuje mi albo pracę zawodową albo wegetację szumnie zwaną życiem. )


Co robi gracz, gdy już złoży item? Wielokrotnie SPRZEDAJE RESZTĘ SKŁADNIKÓW. I co, że odkupuje to ten sam, co sprzedał? Na r5 zostało 50 osób, to kto ma to kupić?

A składników zostaje nieraz połowa, bo skupuje się WSZYSTKO i nigdy nie wiadomo, jakie składniki będą finalnie potrzebne.

TANIEJ niż się kupiło też się sprzedaje i nie ma w tym NIC dziwnego. MY kupujemy drożej bo nas goni konieczność spawania itemu, cena rynkowa dla handlarzy i chomików jest niższa, sprzedajemy więc TANIEJ. Alternatywą jest pozostawienie itemu w ZK na miesiąc-dwa-trzy i próba sprzedaży po cenie zakupu w tym czasie. Zapewne się to uda, ale ZK jest ograniczone i taki szrot blokuje nam sloty uniemożliwiając spawanie kolejnego itemu albo wymuszając kupno powiększenia zbrojki.
I owszem, przedmiot obniża się do +1 by żarło mniej mana przy spawaniu a następnie podbija do +3 by sprzedać gdy nie zużyliśmy. No szok, jak tak można...

Jeśli takich rzeczy nie wie OP to wstyd dla BW.
Jeśli takie rzeczy wie OP a robi co robi to wstyd dla BW.

Jeśli OP pisze, że TOP14 pushnął TOP40 na 40KD czy tam odwrotnie, to przestaje być wstyd, robi się żenada.
To są nieistotne drobne.
Potrzebuję archaika szczęścia, nie mam czasu ślęczeć na aukcjach, dam chętnie nie 40 a 140kd ponad "cenę rynkową" tylko za to, że ktoś wystawi go specjalnie dla mnie o uzgodnionej porze i by na jednym strzale zakończyła się aukcja a nie bym ślęczał o 3 w nocy przez godzinę bawiąc się w podbicia.

Daj te +2, w końcu "Zakazuje się wypowiadania osób postronnych w tym temacie", bo jak się graczy zaknebluje to można robić dowolną głupotę i skoro nikt pyska nie otwiera, to znaczy, że wszyscy klaskają na TAK.
Zatem owacja na stojąco dla Pana OPa.

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

14-08-2015 07:41 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
ismahel
Emperor


Data rejestracji: 08-12-2007
Postów: 1.090

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Buahaha. No [cenz.] , ciezko mi zarzucic pieniactwo i lamanie regulaminow forow, ale teraz sobie przegne.

Trzeba byc mega jelopem zeby wymyslic nowy rodzaj przewinienia aby [cenz.] sie o jakas garsc drobnych.....

Przejrzyj sobie moje aukcje, mi sie zdazalo 'przeplacac' setki kd za item , zeby nie sleczec na aukcjach jak to Cerbin napisal. Kamienie na tym etapie gry to sa praktycznie bezwartosciowe. Samych skladnikow ktorych nie potrzebuje do niczego skupilem z rynku za tysiace kd.... Push na kilkadziesiat kd ? [cenz.] sie w glowe i tyle. Nie masz pojecia o grze.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez ismahel: 14-08-2015 08:24.

14-08-2015 08:23 ismahel jest offline Szukaj postów użytkownika: ismahel Dodaj ismahel do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.303
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W przypadku normalnych aukcji doszłoby tylko do ucięcia kamieni/machnięcia na to ręką. Mając jednak na uwadze, że te wszystkie aukcje były ustawione (do czego z resztą gracze się przyznają), to przepłacenia są traktowane znacznie surowiej (z resztą z cytowanej rozmowy na sb klanowym jeden gracz drugiemu wytyka, że dokładał parę kd więcej do ceny minimalnej).

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

14-08-2015 09:26 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Evolka
Triple Ace


Data rejestracji: 21-01-2008
Postów: 187
Klan: No_Fear
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)
W przypadku normalnych aukcji doszłoby tylko do ucięcia kamieni/machnięcia na to ręką. Mając jednak na uwadze, że te wszystkie aukcje były ustawione (do czego z resztą gracze się przyznają), to przepłacenia są traktowane znacznie surowiej (z resztą z cytowanej rozmowy na sb klanowym jeden gracz drugiemu wytyka, że dokładał parę kd więcej do ceny minimalnej).



Skoro jeden drugiemu wytykal ze za duzo placi to swiadczy o tym ze nie byli w zmowie by spushowac konto tylko kupic za wszelka cene przedmioty
cytat:
Buc napisał(a)Należy zaznaczyć, że wszystkie aukcje zostały zgłoszone

Pewnie po to bo wiedzieli ze przeplacaja Smile raczej 4fun tego nie robili Smile Moim zdaniem zglaszali po to abyś po otrzymaniu zgloszenia ucial tyle ile uwazasz za sluszne bo te grosze i tak nie mialy znaczenia.
Usuń im z konta po 40 KD i odbanuj to chyba najlepsze wyjscie Smile
Moim zdaniem to tutaj zawinilo Twoje obijanie sie i nie ucinanie kamykow ze ZGLOSZONYCH aukcji w koncu ta funkcja jest tu po coś...

__________________
Nick R3/13:Evo
14-08-2015 10:24 Evolka jest offline Szukaj postów użytkownika: Evolka Dodaj Evolka do Listy kontaktów
Janca
Viking


Data rejestracji: 27-02-2009
Postów: 648
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Białystok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Buc nie był wtedy opem tutaj... I dało się grać "bez bólu". Najwidoczniej jednak administracja uznała, że r5 generuje zbyt duże obciążenie serwera z powodu dużej ilości aktywnych graczy i przysłali buca, żeby zredukował populację. Jedyne rozsądne wytłumaczenie, przecież logicznie rzecz ujmując, ani ten ani większość z banów z kilku ostatnich dni nie powinien "się wydarzyć" (o ile administracji rzeczywiście zależy na tej grze).
14-08-2015 10:56 Janca jest offline Szukaj postów użytkownika: Janca Dodaj Janca do Listy kontaktów
TUROK
Viking


images/avatars/avatar-206.gif

Data rejestracji: 10-08-2006
Postów: 537
Klan: PhOeNix
Kraina: Necropolia
Skąd: Polska

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

aukcje były wystawione z takim cm aby nie trzeba było ich pilnować ..
zgłosiłem je po to aby zostały ucięte z nich nadmiarowe kamienie ..
nie należę do osób zgłaszających byle co .. co chyba widać w systemie ..
codziennie wystawiam od miesięcy max aukcji .. z tego może 1% aukcji zostało zgłoszonych ..
dokładnie tych z których kamienie powinny zostać ucięte albo po prostu miałem wątpliwości ..
jeśli chodzi o ostatnie aukcje faktycznie poszły w celu zebrania dość kamieni
aby w klanie odkupić ostatni składnik bez ryzyka że ktoś da więcej ..
po drodze wyskoczył zupełnie inny składnik z poza klanu na którego wystarczyło mniej niż już było nazbierane ..

plastik krwi powstał kompletny .. oddałem nawet moje DE +5 pomimo że trzymałem je na
zmianę tatka pod 2 poziom map expedycyjnych na niektórych lokacjach aby mieć zasięg na moba ..
bo dystans nie na wszystkie lokacje ma zasięg ..

te 40kd to jak splunąć a Ty piszesz do top graczy tekst o pompowaniu kamieni
w systemie swoistego pełzającego pushu Shocked
aukcje zanim dałeś bana poucinałeś .. więc 40 kd jest rozliczone .. mogę oddać za karę kolejne
400kd od ręki .. albo 1000 czy 2000 w dwa / trzy dni .. na poziomie naszych postaci szkodliwość czynu
jest wręcz znikoma i nie powinno nawet być tematu tylko jakieś upomnienie co najwyżej ..

poprzedni operator miał sporo więcej rozeznania w realiach tego serwera i część aukcji
zaakceptował a część nie wiem może nie sprawdził bo jeszcze nie miał na to czasu ..
tak czy inaczej moria mori nie równa .. banowanie top graczy za push na 40kd kiedy serwer jest
już na etapie że w topce obraca się tysiącami KD dla pojedynczych itemów jest co najmniej dziwne ..

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez TUROK: 15-08-2015 10:06.

14-08-2015 11:04 TUROK jest offline Szukaj postów użytkownika: TUROK Dodaj TUROK do Listy kontaktów
Okrutnik
King


Data rejestracji: 30-11-2006
Postów: 849
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. Aukcje były zgłaszane.
2. Itemy były wystawiane za cenę górna rynkowa i kupowane
3. Kamienie zostały ucięte.

W sumie jeżeli aktywna gra to grzech to czas zakończyć przygodę z bw. Żeby było jasne napisałem pw do sushiego z odwołaniem.

Zobaczę jak on się ustosunkuje do tego "poważnego" łamania regulaminu.

a Na deser po zacytowaniu wypowiedzi z SB klanowego otrzymałem takie cos:

Wiadomość od C47, dnia 14-08-2015 08:54
Ostrzeżenie

Witaj Okrutnik,

Otrzymałeś upomnienie od C47.
Powód: Inne (wulg.)
Temat: 47970, 653

Obsługa Forum.

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-17) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora


Cóż koń jaki jest każdy widzi - sytuacja jest coraz bardziej żałosna.

Swoja droga dziękuje za wypowiedz kolegi cerba (nie powiem zaskoczyłeś mnie pozytywnie) która podsumowuje te sytuacje dość jasno.

A ty Buc nie za bardzo widzisz prawidłowo związki przyczynowo skutkowe -nasze przekomarzanie się na kanale klanowym ty wynik twoich działań a nie odwrotnie.

Wiec pisanie że się do czegoś przyznajemy jest bez sensu - przyznajemy się jasno do tego że się zgłaszaliśmy do ucięcia nadmiarowych kamoli i tyle. Son nie obcinała ty przyszedłeś obciąłeś hurtem za rok i dałeś bana stałego - to sytuacja jak skazanie na dożywocie za to że przez rok nie przechodziłem po pasach tylko 100 razy w miejscu niedozwolonym przez jezdnie.

Sumarycznie powinniście zbanować operatorkę która dopuściła do takiej sytuacji a nie graczy którzy grali w narzuconych warunkach - kierujac sie taka logika jak buca - jak widać jego logika prowadzi do bezsensownych wniosków.

Aczkolwiek ja osobiście lubie podejście sonszjan i licze że jeszcze wróci na stare smiecie (jest na urlopie?).

__________________
Okrutnik r5

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Okrutnik: 14-08-2015 12:09.

14-08-2015 11:55 Okrutnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Okrutnik Dodaj Okrutnik do Listy kontaktów
Drakanus
Lord


Data rejestracji: 26-10-2007
Postów: 497

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

R5 byl zawsze specyficznym serwerem, nie bylo itemow, wiec ludzie dogadywali sprzedaz od niepamietnych czasow. Patrzac na ban Okrutnego i Turoka mozna od razu kazdemu na r5 od top1 do top 500 dac bana stalego za to samo. Sejan, Caen, Sonka zawsze znali specyfike serwa, wiedzieli, ze gracze robia co moga, aby zlozyc itemy i szczerze nie bylo nic zlego robionego. Ba nawet lepiej - tam gdzie ewidentnie lecialy pushe to gracze sami wspomagali prace opa piszac, zwracajac uwage na to, aby przyjrzec sie danej aukcji. Nie obowiazywaly zadne ceny rynkowe (w szczegolnosci do amultow) bo itemow bylo tak malo, a chetnych tak wielu, ze ceny osiagaly zawrotne ceny. Dochodzi element jeszcze dogadywania itemow, gdzie np osoba prosila o nie bicie bo to ostatni skladnik do x rzeczy. Okrutas z odkupywanych itemow robil gwiezdnego krwi i nie sadze, aby robil z Turokiem cos zlego - taka specyfika serwera.

Warto powrocic do pomyslu utworzenia rady serwera, ktora bylaby oficjalnym tworem skladajacym sie z graczow z danego serwera, a z ktorym op kontaktowalby sie w niejasnych sytuacjach takich jak ta. Cos ala zwiazek zawodowy Smile

PS sonka wraca 24go - jest na urlopie

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Drakanus: 14-08-2015 12:02.

14-08-2015 12:01 Drakanus jest offline Szukaj postów użytkownika: Drakanus Dodaj Drakanus do Listy kontaktów
Okrutnik
King


Data rejestracji: 30-11-2006
Postów: 849
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no to może jeszcze wróce do gry - bo z takim podejsciem jak buca to serwer padnie na pysk.

edit drak gwiezdny krwi miałem składac teraz - najpierw upgrejdnałem spódnice do ataków bo znów zaczeły sie liczyc - zsmnierć cichych ruchów na hb bo jednak rewo został dalej najlepsza palna dzieki bonusowi ziz 4.

Wiec prywata ponad klanowe wymogi - no i chyba jednak trzeba bedzie twardy krwi dupnac na arenki klanowe.

__________________
Okrutnik r5

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Okrutnik: 14-08-2015 12:16.

14-08-2015 12:10 Okrutnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Okrutnik Dodaj Okrutnik do Listy kontaktów
Mauer
Full Member


images/avatars/avatar-23501.jpg

Data rejestracji: 16-06-2008
Postów: 71
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VII
Skąd: R6

Re: 47970, 653 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)

Dobry Niedźwiedzi Krawat Władzy (+3) 1 0 / 0 / 1 / 53 / 0 2015-08-07
23:55:50 (aukcja powinna widnieć jako nieprawidłowa, ale dostała OK. Zmianę oznaczenia musi przeprowadzić Konrad)
Legendarny Doskonały Desert Eagle (+5) 1 0 / 0 / 199 / 117 / 65 2015-07-27
18:45:00 (aukcja powinna widnieć jako nieprawidłowa, ale dostała OK. Zmianę oznaczenia musi przeprowadzić Konrad)


Tutaj to już pojechałeś po bandzie... Słyszałeś kiedyś o zasadzie Lex retro non agit? Nie będę tutaj pisał o innych aukcjach bo są ludzie bardziej obeznani z rynkiem, którzy się już wypowiedzieli na ten temat ale Twój pomysł ze zmienianiem werdyktów poprzedniego OP to już są jakieś jaja... Strach pomyśleć jak będziesz miał gorszy dzień i postanowisz jednak zmienić decyzję co do amnestii, która była w zeszłym roku...

__________________
r2: Cyborg
r16: Fantasta
14-08-2015 17:18 Mauer jest offline Szukaj postów użytkownika: Mauer Dodaj Mauer do Listy kontaktów
wargh
Full Member


Data rejestracji: 29-07-2008
Postów: 50
Klan: ExpMob
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria II
Skąd: Toruń

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Poproszę podwójne upomnienie. Dziękuję. Niestety nie da rady przemilczeć tego typu przegięć.

Teraz do rzeczy.

1. Wrzucenie bana stałego za dogadywanie się w klanie o wystawieniu jakiś przedmiotów... jakaś paranoja. To przeczy idei istnienia klanów, które zrzeszają osoby mające sobie pomagać. Odkąd pamiętam zawsze szły w klanie zapytania: "macie jakieś pref/suff itemki takiego i takiego rodzaju"... jeśli był odzew ugadywało się czas i cm. Item szedł i tyle. A osoba była gotowa do jego licytacji znając jego "pseudo" wartość rynkową. Później zgłaszała wygraną licytację, operator decydował o ile "przegięła" i to powinien być koniec sprawy.

2. Sam uważam swojego builda na obecnym etapie mojej gry za zakończonego. Postacie, które zostały ukarane były w podobnej sytuacji, albo do tego dążyły. Miały za dużo kamieni, chyba nie ich wina? Taki system i akurat operatorzy i administratorzy powinni być świadomi, że to tak funkcjonuje. Dobre składniki to rzadkość... ja trzymałem po zakończeniu składnia "śmiercionośnej peleryny orchidei" dla współklanowiczów kilka naprawdę fajnych itemów na klatę (mi do niczego już nie potrzebnych - wartość lekko 500-700kd). Teraz się okazuje, że nie mogę wg. buca ich sprzedać. Nie daj Boże ktoś z nich by to wylicytował. A najgorsze w tym jest to, że ten współklanowicz mógł brać udział w wystawieniu potrzebnych wcześniej mi rzeczy. I mam wtedy problem. Po prostu strach korzystać z tej opcji gry. System aukcji zakłada, że kupuje zainteresowany, które ma najwięcej kasy. Czym zawinili zbanowani... ano byli zainteresowani i było ich stać na te itemy. To, że ze sobą uzgodnili ceny? Co z tego? Jakby ktoś miał więcej kamieni i byłby zainteresowany mocno tymi rzeczami miał prawo to kupić. Nie miał determinacji, albo kamieni... bywa. Nie dali oni przecież sobie tych itemów pod stołem, tylko wrzucili do ogólnodostępnego miejsca - aukcji. Dostępnego dla każdego zainteresowanego. Nie chce mi się nawet odnosić do tego pełzającego pusha. To nie byłą pałka klanu (+3) sprzedana za 20 KD... tylko itemu o "lepszej jakości"... specyfika R5 powoduje, że ich ceny są absurdalne... i tyle.

3. Wyprzedaż itemów, które pozostały... chyba normalna sprawa. A że taniej? Nie ma to niestety żadnego znaczenia. Osiągnęło się cel (często nie bacząc na koszty) i teraz próbuje się zmniejszyć jego ostateczną cenę. A że zostały już osoby, które nie mają takiej determinacji lub liczby kamieni jak my... jak cena może być wyższa? A to, że kupiła taniej ta sama osoba co wcześniej wystawiła... czemu nie? Skoro mogła na tym skorzystać... w ramach koleżeńskiej przysługi wcześniej wystawiła, item, a że weźmie go odkupi to czemu ma dać tyle samo? Skoro go wcześniej wystawiła to aż tak mocno go nie potrzebowała.

4. Jeśli mam rozpiskę łączeń, a takowe w klanie były już ułożone patrząc na zasoby przedmiotów współklanoiczów (budowa plastikowego setu) i pewne itemy są niezbędne... to aby nie męczyć się pół roku z oczekiwaniem na coś podobnego (nie mówię, że identycznego) kupowało się to nie licząc się z kosztami.

5. Korzyść z części zlepionych itemów za które jest ta kara ma klan. Proponuje zbanować cały.

Pozdrawiam mało serdecznie, takie posunięcia utwierdzają mnie w przekonaniu, że ta gra się kończy.
15-08-2015 02:18 wargh jest offline Szukaj postów użytkownika: wargh Dodaj wargh do Listy kontaktów
Nix
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mnie zastanawia jedno. Czy Turok i Okrutnik wpłacali premke. Być może administracja pozbywa się graczy "zajmujących" zasoby.
Regulamin Bw zaczyna przypominać znane wszystkim prawo pełne dziur. Wygląda na to, że można każdemu dać bana, wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się coś do czego można się przyczepić, jakaś dawno zapomniana aukcja..

Uważam że tym postem nie zasługuje na ostrzeżenie, pisze publicznie o tym co powinno zostać napisane właśnie w tym miejscu Gra powinna sprawiać przyjemność. Po takich sensacjach cześć graczy na pewno zastanawia się czy lada dzień ktoś nie zabierze dla uciechy, nie wiem może poklasku, nawet do 8 lat pracy włożonej w konto. A to już jest kawałek czasu. BUC zastanów się nad tym, nad konsekwencjami Twoich czynów, jaką przykrość sprawiasz ludziom.

Przede wszystkim gra jest dla graczy, operatorzy możecie zrobić referendum na r5 kto uważa wysokość tej kary za zasadną. Ciekawe jaki będzie wynik.
15-08-2015 16:38
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.303
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tak jak napisałem w pierwszym poście - złamaliście regulamin ustawiając aukcje i dając za wysokie CM (Okrutnik sam napisał, że Turok dokładał kilka kd więcej by od niego wyciągnąć). Argument o tym, że zależało na szybszej licytacji jest do bani, na Morii jest system aukcyjny a nie Kup Teraz jak na Necropolii.

Argument że przepłacono niewiele licząc na możliwości obu postaci również jest kiepski - pushing wystąpił bezsprzecznie, mimo że nie jest on kolosalny, to w pewnym stopniu zachwiał równowagą kamieni na kontach i to wystarczyło.

Aukcje zostały zgłoszone. Tak, ale system zgłoszeń służy do tego by poinformować Operatora o tym, że Sprzedający dostał więcej niż powinien. Turok sam ustalał cenę, dostawał jedną ofertę i następnie zgłaszał że dostał za dużo. To jest nielogiczne działanie - zgłaszanie, że za dużo się żądało. Zgodnie z ogłoszeniem, które już wklejałem, takie zgłoszenia uznajemy za nieistniejące.

Ostatnia rzecz. Okrutnik zdawał sobie sprawę, że wymiany z Turokiem kwalifikowały się pod blokadę kont, o czym pisał na klanowym SB i dziwił się, że blokada jeszcze nie nastąpiła. Sam również zauważył, że ,,trzeba uważać z CM".
W mojej ocenie było to działanie z premedytacją, licząc że uda się wyślizgać od odpowiedzialności.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

16-08-2015 14:54 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Ossi
Newbie


Data rejestracji: 27-12-2007
Postów: 4

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Okrutnik:

"Rozmowa była prowadzona pół żartem pół serio po otrzymaniu 21 wiadomości o cofnieciu aukcji. Ten fakt plus krążące opinie o operatorze Buc powodowały nasze czarnowidztwo.

Jeżeli to jest ten "dowód" na to że mieliśmy świadomość tego że ktoś kogoś pushuje to znów to jest wyrwane z kontekstu (patrz 21 wiadomości i logiczne wnioski plus przekomarzanie się na kanale dwu kolegów grających razem od 2006 roku którzy co ciekawe nigdy się nie spotkali w tzw realu). W dodatku ta "świadomość" tzw pushu powstała dopiero wtedy jak pojawiła sie interpretacja naszej gry przez Buca, wiec jest to akurat tzw "Samospełniające się proroctwo" czyli działanie buca spowodowało te rozmowę a nie odwrotnie (czyli ta rozmowa byłaby kanwa do działania operatora). Taki dowód to żaden dowód."

Buc:


Tak jak napisałem w pierwszym poście - złamaliście regulamin ustawiając aukcje i dając za wysokie CM (Okrutnik sam napisał, że Turok dokładał kilka kd więcej by od niego wyciągnąć). Argument o tym, że zależało na szybszej licytacji jest do bani, na Morii jest system aukcyjny a nie Kup Teraz jak na Necropolii.



Buc Twoja interpretacja jest po prostu zabójcza.My jednak Czytamy to co napisał Okrutnik i Turok z zrozumieniem.R5 to serwer gdzie są dorośli ludzie mający po kilka dekad na "karku" a nie "gówniarze" mający po naście lat.A Ty dalej swoje,czepiłeś się tego jak dosłownie rzep psiego ogona.Jak zwykle w Twoim wydaniu zdania wyrwane z kontekstu id i tp.Miałem zadać pytanie:Kiedy sobie w końcu pójdziesz z r5??? Ale stwierdzę dosadnie "Idz sobie w końcu z r5!!"Skończy się "Polowanie na Czarownice"!

Zrozumiesz kiedykolwiek że Operator jest dla ludzi a nie odwrotnie?A nadgorliwość jest gorsza od...domyśl się.

ps:teraz przekop moje konto na bank przez te lata gry zapłaciłem za coś więcej niż jest warte...i sprzedałem za więcej ale Ty tego nie pojmiesz bo ten serwer jest pomimo tego że wcześniej została Ci przedstawiona sytuacja z przedmiotami (Drak wyczerpał na 100% temat )że ich po prostu NIE MA!!! sam już nie wiem? czy nie nie chcesz? czy nie możesz?a możliwe że nie umiesz tego zrozumieć.
16-08-2015 17:50 Ossi jest offline Szukaj postów użytkownika: Ossi Dodaj Ossi do Listy kontaktów
Toxic
King


images/avatars/avatar-1373.jpg

Data rejestracji: 23-09-2006
Postów: 936

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. Bucu, czemu nia wsadzisz czegoś takiego jak w dziale r17 jest? http://forum.bloodwars.interia.pl/thread...readid=12820442
2. Nie gram już na 5, jednak z tego co pamiętam, to tam nigdy nic na aukcji nie było, więc nie rozumiem jak można ustawiać wyniki aukcji, skoro te praktycznie nie istnieją?
3. Skoro, to co tu przedstawiono jest działaniem zabronionym, równie dobrze można się cofnąć 5 lat do tyłu i banować za kopiowanie kościanych pałek itp. Wtedy w sumie niewiele osób w grze zostanie.
4. Za chwilę polecą bany za pisanie na SB tekstów typu "Pielguję, można atakować", albo "Podzieli się ktoś ludźmi?" Bo przecież to istne ustawianie wyników walki.
5. Sorry za spam, ale... pkt. 1

__________________
NA WIECZNYM URLOPIE
17-08-2015 01:04 Toxic jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxic Dodaj Toxic do Listy kontaktów
adikab
Lord


images/avatars/avatar-25572.gif

Data rejestracji: 18-08-2006
Postów: 347
Klan: Sanguis
Kraina: Moria II
Skąd: Grudziądz

Attention Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jako emerytowany już gracz BW, nie stojący po żadnej ze stron, powiem tyle. Nudzi się wam operatorzy chyba. Turok może ma tam swoje za uszami z dawnych czasów, może nie ma, nie mam zamiaru oceniać. ale takich ludzi jest tu więcej. Czemu nie dostali banów ? Znajomki ? Wałki były tak ewidentne i pół serwera o tym szumiało..ale nic Smile Nie będę wymieniał kto i co, nie doszliście do tego albo nie chcieliście wasza sprawa. Wracając do tematu, Turok set zaczynał robić jeszcze jak grałem i nie motywowałem go do tego, a raczej pisałem, że to mozolny temat na dłuuuugi czas i śliski bo biżu leci jak na lekarstwo i ciężko się kupuje. No ale mówił, nie ważne jakie koszty, zrobię ! No i zrobił i został nagrodzony statuetką "bana" Robicie sobie jaja i samowolkę z rynkiem od dawna. Nie macie pojęcia co to podaż, popyt. Po prostu Wy BOGOWIE uznajecie, że coś jest za drogie bo tak. Między innymi dla tego olałem tą grę, bo nie mam zamiaru wstając rano z chęcią zalogowania się do gry zobaczyć, że właśnie dostałem bana, bo "za dużo" zapłaciłem za składnik na który czekałem np pół roku. Wy sami niszczycie tą grę. Push.... na to to pozwoliliście od samego początku jawnie w formie "spadków" czego efektem są mutanty na r1 ;] Mam kasę płacę i gówno wam do tego, to moja kasa i robię z nią co chcę. Żaden gracz na wysokim poziomie chcący dalej grać aktywnie nie będzie nikogo dorabiał ;] Bo sam ma swoje cele, a sprzęt na tym poziomie kosztuje kosmos, przy marnej liczbie aktywnych graczy która niewiele na rynek wystawia bo sama kisi itemy. Niszczcie to dalej, banujcie, za jakiś czas sami będziecie w to grać, dużo już nie brakuje. Dobra gra ale za dużo baranów nią rządzi, niestety. Dali Wam troszkę "władzy" i kleicie głupa, nic więcej ;] To tyle ode mnie.

__________________
Nie można twierdzić, że cywilizacja się nie rozwija.Wszak w każdej nowej wojnie zabijają ludzi w ulepszony sposób.
Will Rogers
---------
ID-R1: 267883 (Drakonek)

17-08-2015 22:00 adikab jest offline Szukaj postów użytkownika: adikab Dodaj adikab do Listy kontaktów
KASZIA
Newbie


Data rejestracji: 21-08-2010
Postów: 5
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

odblokować chłopaków !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I zwiększyć % na znajdowanie przedmiotów z sufem i prefem a nie same czapki i palki chodzi sie na pielgii już tyle czasu i nic nie wypada ani do łączenia ani do użycia a dać na aukcje to wstyd najlepszy drop jaki na miech miałem to miedziany pierścień występku i co niby mam z tym zrobić buc !!!!!!!!!!!!!
na mobach jeszcze gorzej wedol czy kronos nic nie wyrzucając
to się nie ma co dziwić ze ludzie siedzą godzinami łącza przedmioty robią łączniki i sprzedają bo jak z gówna co wypada w dropach można coś konkretnego skleić potrzeba sporo miesięcy
poza tym widać na arenach klanowych czarno na białym jakie ludzie na młodszych serwerach maja sprzęty i jakoś się dorobi ich szybko hmmmm ciekawe w jaki sposób pewnie się im trafiały plastikowe krwi na wyprawkach albo słonka albo mściwe i tym podobne nie (ku....a) łączyli zmieniali handlowali i dogadywali się z sobą co im potrzeba poza tym tam więcej ludzi gra i jest większy wybór na aukcjach niż na r 5

w solidarność l ludźmi to sprawdzić tez i moje konto jakie rzeczy kupowałem i sprzedawałem i wyciągnąć wnioski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odblokować chłopaków !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i to już !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i zacznijcie urozmaicać ta grę dodać nowe przedmioty buty możne bo ile można biegać boso !!!!!!!!!!!
19-08-2015 18:54 KASZIA jest offline Szukaj postów użytkownika: KASZIA Dodaj KASZIA do Listy kontaktów
nick30
Newbie


Data rejestracji: 25-08-2015
Postów: 1

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ban ban w 100 % słuszny.
28-08-2015 19:58 nick30 jest offline Szukaj postów użytkownika: nick30 Dodaj nick30 do Listy kontaktów
Okrutnik
King


Data rejestracji: 30-11-2006
Postów: 849
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak zerkam to minęło 30 dni - zgodnie z pkt 7:
7. Możliwość odwołania się przysługuje po 30 dniach w przypadku otrzymania bana stałego lub po odbyciu 1/2 czasu kary przy banach czasowych

Odwołuje się od bana wiec w temacie.

__________________
Okrutnik r5
12-09-2015 23:10 Okrutnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Okrutnik Dodaj Okrutnik do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.303
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

OK, sprawę prowadzi C47, przekazuję mu stosowną informację

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

13-09-2015 01:26 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » R2+R13 » PUSHING 47970, 653

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH