Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Porady » R2/R5/R9/R13/R15 Czy samobójca jest lepszy od zemsty w białej 1h » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Czy samobójca jest lepszy od zemsty w białej 1h 18 Ankieta - średnia ocena: 6,5018 Ankieta - średnia ocena: 6,50
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Czy samobójca jest lepszy od zemsty w białej 1h Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bazując na moim doświadczeniu chciałbym się podzielić z wami kilkoma przemyśleniami.
W powszechnej opinii gracze mający tatuaże pod białą 1h idą w sufiksy samobójca.
Traktują po macoszemu sufix zemsty.

Też kiedyś tak uważałem i oparłem mój build przy non-leg białych 1h na samobójcy.
W owych czasach jeszcze nie było wbijania na dsk5 i nie traktowałem buildu 8*dsk5 jako realny.
Ale czasy się zmieniły i też moje podejście również.
Oczywiście nie każdemu musi takie rozwiązanie przypasować.
Wszystko zależy od własnych upodobań, umagicznień zdobytych, preferencji.
Rozważam również sytuację finalną, graty na dsk5, więc to też należy uwzględnić.

Jaki jest zasadniczy plus zemsty

Doskonała Demoniczna Pięść Niebios Zemsty (+5)
Obrażenia: 126 - 134
Cechy: trafienie -24, ilość ataków na rundę: 5, ZWINNOŚĆ +36, obrażenia zwiększone o 4 na każde 4 poziomy postaci, obrażenia wszystkich broni +27, maksymalna obrona wynikająca z przedmiotów = 0
Wymagania: POZIOM: 179, SIŁA: 156, ZWINNOŚĆ: 172, INTELIGENCJA: 113, WIEDZA: 120

vs

Doskonała Demoniczna Pięść Niebios Samobójcy (+5)
Obrażenia: 126 - 206
Cechy: trafienie -24, ilość ataków na rundę: 5, ZWINNOŚĆ +59, obrażenia zwiększone o 4 na każde 4 poziomy postaci, obrażenia maksymalne +72, maksymalna obrona wynikająca z przedmiotów = 0
Wymagania: POZIOM: 180, SIŁA: 153, ZWINNOŚĆ: 175, INTELIGENCJA: 156, WIEDZA: 165

Samobójca ma 23 zwinności więcej. Pod względem obrażeń o kilkanaście oczek więcej mają dwie zemsty względem dwóch samobójców.
Czemu więc ów temat?
Wymagania. Rozważając nielegendarne bronie dsk5 zemstę można unieść (przy 50% izi) mając w treningu 57 inta i 60 wiedzy. Jest to realne. Samobójca wymaga już 83 wiedzy.
Bez koncentracji lub umagicznień nie dźwigniemy.
Czyli
43 zwinności tracimy, ale 20 odzyskujemy zakładając drugą młodość zamiast konce na poziomie dsk5.
Cechy: WYGLĄD +31, SIŁA +26, ZWINNOŚĆ +20

A dmg skacze nam o kolejne 26, (na rundę 1-1,4k dmg).

Do tego należy uwzględnić fakt, że tytanowa/mściwa konce jest droższa od młodości.
Samobójca zaś trudniejszy do zmontowania od zemsty.
Słowem zestawy:
2 * młodość + 2 * zemsta
vs
1 * młodość, konce + 2 * samobójca

Zemsta jest tańsza, łatwiejsza w zmontowaniu i kosztem zasięgu ma lepszy dmg.
Podobnie ma się porównanie prefiksu odwagi vs męstwa.

Oczywiście oba zestawy mają swoje wady i zalety.
I każdy sam powinien wybrać, jaki styl gry mu będzie pasował.
Przypomnę również, że to odnosi się już finalnie do gratów na poziomie dsk5.
Na niższych różnica pomiędzy koncentracją a młodością jest mniejsza.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Arius: 15-06-2013 17:40.

15-06-2013 15:47 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
gb95
Viking


Data rejestracji: 12-07-2010
Postów: 504
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To samo wymyśliłem grając na r15 mnichem Big Grin A wtedy tak się upierałeś przy Samobójcy...

__________________
Kiedyś r15 pilniczekowr
Teraz r5 pilniczekowr

cytat:
General napisał(a)

CR'a do TOP może wprowadzić na typowym sprzęcie nawet regularnie podlewana paprotka.

25-06-2013 19:45 gb95 jest offline Szukaj postów użytkownika: gb95 Dodaj gb95 do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Aruis masz 100% racji - ale tylko przy - nie legendzie - ostatnio przeanalizowałem sam sobie
i dlatego składam legendy - tyle że dla mojego buildu odrobine lepiej powinna działać szybkość nie demon - więc w pierwszej kolejności obieram tą drogę ( na niższych poziomach wbicia jest bardziej efektywna - demona opłaca sie nosić praktycznie tylko wbitego na dsk 5 )
plus - o ile zemste można nosić na robota, ew z dobranym sprzetem na ekspy kw
to już strata zwinki na oblegach może być widoczna - ale to już zależy od całości sprzętu nie tylko od broni

PS. to że ich nie ma ( oblegi ) nie znaczy, że nie istnieją i eq ( przynajmniej moje ) o nie też musi zadbać

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Darkshu: 30-06-2013 22:18.

30-06-2013 07:49 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
pszczolkamaya
Viking


images/avatars/avatar-24602.jpg

Data rejestracji: 15-07-2009
Postów: 528
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja na r2 mam sobie szybką zemste ds3.. i szybką odwage na ds3;] noszę to wszystko na treningu, na dmg nie narzekam, z zasięgiem nie kulejePleased Przy czym jest to mnich ssak, niedawno przerobiony z dystansa
(na r9 mam dwie szybkie zemsty, aleee.. ale się wbić nie chcą:[
jak się wbiją to też na treningu będę nosiła)

Koszt złożenia nieporównywalnie niższy


Co do kilku punktów zwinki, no cóż.. Jeden z samobójami nie mając umagów do zwinki nie sięgnie anubisa, komuś się trafi 35 zwinki to i w zemście, na speedzie złapie swobodny zasięg


Odniosę się jeszcze do odwagi i męstwa, bo ktoś mi zarzucił ostatnio, że w śmieciach latam:

Doskonała Szybka Pięść Niebios Odwagi (+3)
Typ: Broń biała jednoręczna
Obrażenia: 38 - 46
Cechy: trafienie -18, ilość ataków na rundę: 6, ZWINNOŚĆ +48, CHARYZMA +15
Wymagania: POZIOM: 151, SIŁA: 80, ZWINNOŚĆ: 142, INTELIGENCJA: 92, WIEDZA: 101


Doskonała Szybka Pięść Niebios Męstwa (+3)
Typ: Broń biała jednoręczna
Obrażenia: 38 - 46
Cechy: trafienie -18, ilość ataków na rundę: 6, ZWINNOŚĆ +54, CHARYZMA +28
Wymagania: POZIOM: 154, SIŁA: 87, ZWINNOŚĆ: 149, INTELIGENCJA: 121, WIEDZA: 139

różnica 6 zwinki i 13 charki na korzyść męstwa
Dmg takie samo


męstwo tylko z koncą, odwaga na treningu, czyli nie ucieka mi dmg z młodościSmile


@Darkshu: jakie oblegi?

__________________
(...)znana w wielu kregach aktywistka spolecznosci Blood Wars

Koniec na r9

Było fajnie, dzięki!

30-06-2013 10:29 pszczolkamaya jest offline Szukaj postów użytkownika: pszczolkamaya Dodaj pszczolkamaya do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Porady » R2/R5/R9/R13/R15 Czy samobójca jest lepszy od zemsty w białej 1h

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH