Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » A3.2 - coś jak roadmapa ale nie bardzo :) » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (11): « pierwszy ... « poprzednie 2 3 [4] 5 6 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony A3.2 - coś jak roadmapa ale nie bardzo :) 91 Ankieta - średnia ocena: 8,0891 Ankieta - średnia ocena: 8,0891 Ankieta - średnia ocena: 8,08
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
turlacz1
King


Data rejestracji: 09-03-2009
Postów: 823
Klan: Saint/PUB...oraz w mej pamięci Plusz
Skąd: Ślesin...Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
cytat:
Kaiten napisał(a)
btw.ciekawe czy Ci ktorzy pojechali po BW w ankiiecie kiedykolwiek coś jeszcze dropną i ile dni lizusy będą czekać na leg dsk tyg pelki speeda ;-D


Ciekawe kim jest ktoś kto coś takiego myśli?

Pewnie rozstrzeliwujesz brzozy?


http://www.youtube.com/watch?v=WkGqklwkkFA

Pewnie nowe Discovery ogląda Big Grin

Wszystko fajnie tylko czekać ale mam pytanie w sprawie bety jak bedzie wyglądało wbijanie na nią top100 każdego servera ?

__________________
Tonąca_rybka
05-11-2013 13:59 turlacz1 jest offline Szukaj postów użytkownika: turlacz1 Dodaj turlacz1 do Listy kontaktów
Dzikaa
Viking


Data rejestracji: 04-11-2008
Postów: 738
Klan: -Dropsy-
Kraina: Necropolia V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

I dodatkowo:

- kiedy dokładnie start bety?
- czy itemy z zk się sklonują wraz z posiadaczami? (chodzi mi o szamany głównie)

Dzięki z góry za odp!

__________________
r7 Wild_Beetch
05-11-2013 14:09 Dzikaa jest offline Szukaj postów użytkownika: Dzikaa Dodaj Dzikaa do Listy kontaktów
calipso997
Lord


Data rejestracji: 13-09-2010
Postów: 453

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Buc dzięki za odpowiedź

cytat:
Sephiroth napisał(a)
Problem internetu i wirtualnej rzeczywistości z poziomu gry jest taki - wszyscy jesteśmy anonimowi. Jak rozróżnisz gracza, który celowo pushuje od takiego, który tobił to przez dłuższy czas ale nieświadomie? Czy jesteś mi w stanie stwierdzić w 100%, że banując za zasiadanie ew. multikonto blokujesz możliwość gry rzeczywistemu małżeństwu / parze / bratu i siostrze czy też komuś kto nieuczciwie gra na dwa konta.


skoro takie korporacje jak blizzard czy wiele innych uwaga zagranicznych firm jest w stanie stwierdzić ze ktos za granicom gra na 1 pc z bratem/ siostrą/ żona/ meżem to czemu BW Team które istnieje w polsce nie? (gdzie nie ma bariery językowej i tylu km)


- kiedy dokładnie start bety?
- czy itemy z zk się sklonują wraz z posiadaczami? (chodzi mi o szamany głównie)

i kto będzie mieć dostęp do tej bety?
top 50 czy znow losowanie?

może top 50 + kolejne 50 osób z losowania z danego R?

__________________
Calipso997
Mozna pisac PW w celu dogadania ceny,Możliwa płatność w zlomie
Kupujący jest zobowiązany:
f) Złożyć ofertę w grze sprzedającemu i dokonać transakcji w ciągu 24h od wygrania licytacji, bądź złożenia oferty KT

T-mod działów
Sprzedam Moria

05-11-2013 16:56 calipso997 jest offline Szukaj postów użytkownika: calipso997 Dodaj calipso997 do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
calipso997 napisał(a)
Buc dzięki za odpowiedź

cytat:
Sephiroth napisał(a)
Problem internetu i wirtualnej rzeczywistości z poziomu gry jest taki - wszyscy jesteśmy anonimowi. Jak rozróżnisz gracza, który celowo pushuje od takiego, który tobił to przez dłuższy czas ale nieświadomie? Czy jesteś mi w stanie stwierdzić w 100%, że banując za zasiadanie ew. multikonto blokujesz możliwość gry rzeczywistemu małżeństwu / parze / bratu i siostrze czy też komuś kto nieuczciwie gra na dwa konta.


skoro takie korporacje jak blizzard czy wiele innych uwaga zagranicznych firm jest w stanie stwierdzić ze ktos za granicom gra na 1 pc z bratem/ siostrą/ żona/ meżem to czemu BW Team które istnieje w polsce nie? (gdzie nie ma bariery językowej i tylu km)


- kiedy dokładnie start bety?
- czy itemy z zk się sklonują wraz z posiadaczami? (chodzi mi o szamany głównie)

i kto będzie mieć dostęp do tej bety?
top 50 czy znow losowanie?

może top 50 + kolejne 50 osób z losowania z danego R?


ty za bardzo nie wiesz o czym piszesz... 'granicom' lol
blizzardowi nic do tego, kto loguje sie na dane konto, mozesz nawet je dzielic z cala rodzina i siedziec 24h w grze, dopoki nie botujesz/cheatujesz

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
05-11-2013 17:36 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Stokrotkaa
Lord


images/avatars/avatar-23833.jpg

Data rejestracji: 30-11-2009
Postów: 350

RE: A3.2 - coś jak roadmapa ale nie bardzo :) Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)

A jeśli się to okaże kiepskie?

To będziemy zmieniać aż będzie fajne.


Już raz zmieniłeś na "fajne" żar u kultysty. Po kilku latach gry mam się teraz męczyć w grze, bo Ty miałeś wizję wprowadzenia nowego żaru pod broń białą. Nie gram białą.

Wiele nowości/zmian, które wdrożyłeś wyszły na dobre/"fajne" żar jednak Ci nie wyszedł. W ogóle tego nowego żaru u siebie nie widzę i będę Ci o niego wiercić dzurę w brzuchu.

Proszę przemyśl jeszcze raz opcję, którą swego czasu proponowałam. Przypomnę: do wyboru -żar stary lub żar nowy...

__________________

05-11-2013 20:35 Stokrotkaa jest offline Szukaj postów użytkownika: Stokrotkaa Dodaj Stokrotkaa do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

RE: A3.2 - coś jak roadmapa ale nie bardzo :) Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Stokrotkaa napisał(a)
cytat:
SushiMaker napisał(a)

A jeśli się to okaże kiepskie?

To będziemy zmieniać aż będzie fajne.


Już raz zmieniłeś na "fajne" żar u kultysty. Po kilku latach gry mam się teraz męczyć w grze, bo Ty miałeś wizję wprowadzenia nowego żaru pod broń białą. Nie gram białą.

Wiele nowości/zmian, które wdrożyłeś wyszły na dobre/"fajne" żar jednak Ci nie wyszedł. W ogóle tego nowego żaru u siebie nie widzę i będę Ci o niego wiercić dzurę w brzuchu.

Proszę przemyśl jeszcze raz opcję, którą swego czasu proponowałam. Przypomnę: do wyboru -żar stary lub żar nowy...


odatkowe arkana dostępne w Akcie II: Żar krwi:
+5% do zadawanych obrażeń od początku walki
+1% do zadawanych obrażeń za każde 2% straconych Punktów Życia
regeneracja nie zmniejsza siły działania bonusu do obrażeń
maksymalnie +25% do zadawanych obrażeń
modyfikowane są obrażenia końcowe zadane przez gracza.

Dostajesz na dzień dobry +5% dmg, z opcją wzrostu bonusu do dmg.
Tak więc nie bardzo rozumiem jak możesz nie widzieć u siebie żaru?
No chyba, że średni dmg na rundę masz 0, to wyjaśniałoby to niedopatrzenie.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
05-11-2013 20:45 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
MODNYWIKTOR
Member


Data rejestracji: 29-11-2012
Postów: 43
Klan: DTS
Rasa w grze: Ssak

RE: A3.2 - coś jak roadmapa ale nie bardzo :) Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
cytat:
Stokrotkaa napisał(a)
cytat:
SushiMaker napisał(a)

A jeśli się to okaże kiepskie?

To będziemy zmieniać aż będzie fajne.


Już raz zmieniłeś na "fajne" żar u kultysty. Po kilku latach gry mam się teraz męczyć w grze, bo Ty miałeś wizję wprowadzenia nowego żaru pod broń białą. Nie gram białą.

Wiele nowości/zmian, które wdrożyłeś wyszły na dobre/"fajne" żar jednak Ci nie wyszedł. W ogóle tego nowego żaru u siebie nie widzę i będę Ci o niego wiercić dzurę w brzuchu.

Proszę przemyśl jeszcze raz opcję, którą swego czasu proponowałam. Przypomnę: do wyboru -żar stary lub żar nowy...


odatkowe arkana dostępne w Akcie II: Żar krwi:
+5% do zadawanych obrażeń od początku walki
+1% do zadawanych obrażeń za każde 2% straconych Punktów Życia
regeneracja nie zmniejsza siły działania bonusu do obrażeń
maksymalnie +25% do zadawanych obrażeń
modyfikowane są obrażenia końcowe zadane przez gracza.

Dostajesz na dzień dobry +5% dmg, z opcją wzrostu bonusu do dmg.
Tak więc nie bardzo rozumiem jak możesz nie widzieć u siebie żaru?
No chyba, że średni dmg na rundę masz 0, to wyjaśniałoby to niedopatrzenie.

Pozatym, kto normalny wolalby stary zar zamiast nowego? W lategamie stary zar jest zupelnie niepotrzebny.
Zeby nie bylo plus1, czekam na areny klan klan i 3 n3 - to moze byc ciekawe, byle zbalansowane pod wzgledem losowania przeciwnikow.

__________________
R9: MODNY WIKTOR
05-11-2013 20:53 MODNYWIKTOR jest offline Szukaj postów użytkownika: MODNYWIKTOR Dodaj MODNYWIKTOR do Listy kontaktów
Kaiten
Lord


images/avatars/avatar-3533.jpg

Data rejestracji: 30-05-2007
Postów: 264
Klan: Fajny
Kraina: Necropolia VIII
Skąd: Polska...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
cytat:
Kaiten napisał(a)
btw.ciekawe czy Ci ktorzy pojechali po BW w ankiiecie kiedykolwiek coś jeszcze dropną i ile dni lizusy będą czekać na leg dsk tyg pelki speeda ;-D


Ciekawe kim jest ktoś kto coś takiego myśli?

Pewnie rozstrzeliwujesz brzozy?


sarkazmu nie widzisz? -.-



nie kumam płaczu na to ze moze cos nowego byś do bani. sam uczestniczylem w becie a3 i było masa funu, testowanie evo, kw, nawet drop był :-P (o dziwo Big Grin )

od tego beta by sie bawić Smile

mam cichą nadzieje ze na święta sie zaczniemy tłuc 1 na 1 i rozrusza się ta stagnacja i rutyna Smile

i ze smerfik padnie Big Grin

__________________
cytat:
C47 napisał(a)nikt nie pisał, że 'frajer' czy 'leszcz' nie są słowami obraźliwymi

06-11-2013 11:32 Kaiten jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaiten Dodaj Kaiten do Listy kontaktów
Thane
Forum Ace


Data rejestracji: 04-06-2013
Postów: 77
Kraina: Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sephiroth napisał(a)
Problem internetu i wirtualnej rzeczywistości z poziomu gry jest taki - wszyscy jesteśmy anonimowi. Jak rozróżnisz gracza, który celowo pushuje od takiego, który tobił to przez dłuższy czas ale nieświadomie? Czy jesteś mi w stanie stwierdzić w 100%, że banując za zasiadanie ew. multikonto blokujesz możliwość gry rzeczywistemu małżeństwu / parze / bratu i siostrze czy też komuś kto nieuczciwie gra na dwa konta.

Sam problem karania, banów leży w graczach - z których część gra uczciwie, część wykorzystuje byle okazje by kosztem innych coś osiągnąć, część gra od zera, ładując pieniądze w premkę, a część kupi sobie postać i cudzy czas na to poświęcony. Jeden będzie sprytny by wyleszczyć od kogoś sprzęt za drobne, inny uczciwie będzie ciułał kasmyk do kamyka, czy pr do kupy by kupić wymarzony sprzęt. Jedni chcą sprawiedliwości, równego traktowania zaś inni mają ochote pograć mało uczciwie, albo po prostu spokojnie.

Dogodzić wszystkim - niemożliwe. Być prorokiem i wiedzieć dokładnie kto siedzi po drugiej stronie monitora - niestety różnie. O ile są takie możliwości - to operatorzy patrząc na całą działalność gracza są w stanie wyciągnąc pewne wnioski - ale też nie zawsze.

Dlatego też zasady są takie. Lepiej surowo karać nieuczciwość, nawet jeśli może się komuś niewinnemu oberwać (są tą bardzo rzadkie przypadki), niż poluzować wszystkim i tym samym dać przyzwolenie na pewne nieregulaminowe działania. Bo skoro za lekki push dadzą mi 4 dni, to rybka a co - jak się uda to się uda, a jak nie to 4 dni urlopu nie są tragedią xD

I jeszcze po raz n-ty przypomnę, że całośc regulaminu, te wszystkie pierdułki od rag. handlowego, po ten w grze, o sprzedażach, spadkach itd są tworzone i modyfikowane nie ze względu na "widzi mi się" BW Team - ale na wnioski, skargi i płacze graczy, którzy domagają się sprawiedliwości. Bo ludzie chcą grać na jasnych i równych zasadach, być traktowani sprawiedliwie. Vide przykład r8 - Necro Hardcore - który, powstał na wnioski graczy - i w sumie to upadł - bo mało się na nim dzieje.




Nie mówię o mężach, żonach, braciach, dzieciach. Mówię żeby nie karać od razu banem stałym ( a i tak widuje że operatorzy przychylają się do odwołań po 30 dniach za co im dziękuje ) ale mi by było naprawdę przykro. Dobra - trudno zbanujcie mnie najwyżej. Zdarza mi się raz na miesiąc lub dwa zalogować się u mojego kolegi który również w to gra na tym samym serwerze - teraz będę prześwietlany a może ban się szykuje już na mnie? Trochę żyje w strachu że stracę czas i pieniądze za pierdołę tak naprawdę. A nuż operator dopatrzy się zasiadania lub co gorsza multikonta i dostanę ban stały a kupiłem sobie premkę na pół roku i byłoby mi szkoda. Na samą tą postać wydałem myślę spokojnie już ze 100zł. Nie chciałbym stracić tych pieniędzy za zły dzień operatora. Dostałbym małego bana powiedzmy - o kurde - nie mogę się logować u kolegi nigdy - muszę to zapamiętać bo może znowu się trafi jakiś nadgorliwiec.

Było by mi bardzo przykro w tak idiotyczny sposób stracić postać. Na R1 wydałem spokojnie kilkaset złoty na premium bo niestety byłem o wiele młodszy i wysyłałem smsy regularnie z telefonu bo nie za bardzo chciałem widzieć minę rozgniewanego ojca który by patrzył na mnie jak na idiotę żeby mi zapłacił pieniędzmi za fikcyjne bonusy w fikcyjnej grze. No rozumiecie o co chodzi.


Temat serwera Necro Hardcore R8 - Mi się wydaje że upadł głównie na wymagane konto premium cały czas tak szczerze - tam chcieli grać tylko ludzie którzy mieli dosyć uganiania się za niczym z operatorami i wykłócaniem się "dla mnie ten przedmiot był tyle wart i nie mam zamiaru oddawać na konto operatora kolejnych 100k". Myślę że Necro Hardcore prosperowało by lepiej niż inne serwery gdyby nie wymagana premka która zniechęca graczy. Ja z moimi znajomymi chętnie był grał na tego typu serwerze ale bywa że nie mam premium - to oznacza że nie mogę grać wtedy wcale? Nie wiem bo nawet nie próbowałem się zarejestrować ale z tego co pamiętam odstraszyło mnie premium 24h/7 :/

Dobra ktoś sprzedał konto - co z tego? Tak naprawdę myślę że każda osoba prawdziwą satysfakcje ma tylko ze swojej ciężko wypracowanej postaci. Nie wiem czy ktoś tu kojarzy taką dziwną grę jak tibia - ludzie płacili tam za postacie bardzo grube pieniądze - a i tak pograli chwilę i jak nie wykupili premium to sprzedawali je z powrotem i inflacja cen spowodowała że teraz sprzedanie postaci jest bardziej symboliczne jeżeli chodzi o kwoty. To tak jako ciekawostka ode mnie.

Teraz pytanie kolejne odnośnie sprzedaży konta - co to komu psuje. Dobrze z mojego punktu widzenia - wyobraźmy sobie że ktoś kogo znam tylko z BW sprzedaje swoje konto komuś innemu. Ani mnie to nie grzeje ani nie ziębi. Tak samo twórców gry więc nie do końca rozumiem ten zakaz.

Poza tym w jaki sposób zaburza to działanie, balans, czy uczciwość gry?


Ostatnio przyszedł do mnie gościu do klanu i mówi :

"Cześć jestem Tomek mam 30 lat i jestem uzależniony od BW"

Na co mu odpisałem :

"Cześć jestem Krzysiek i też jestem uzależniony od BW"

No i się dogadaliśmy.

Bardzo lubię tą grę ale po co utrudniać sobie życie nawzajem i dodawać roboty jeżeli chodzi o regulamin? Big Grin

Chciałbym wdać się w rzetelną dyskusję jeżeli by mi na nią pozwolono - po prostu posiedzieć w jakimś wspólnym gronie na forum i przedyskutować różne opcje.

Mi przede wszystkim zależy żeby nie cierpieli my - czyli gracze - a wam czyli administracji również żyło się lepiej lecz niestety jako że sam jestem graczem na pewno nie jestem w stanie spojrzeć przez wasz pryzmat tej gry.

Pozdrawiam i po prostu trzymajcie się tam wszyscy Tongue Ekipa BW i gracze, idźmy do przodu robiąc ostrożne kroki Smile

__________________

06-11-2013 21:58 Thane jest offline Szukaj postów użytkownika: Thane Dodaj Thane do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mi w tej całej ankiecie brakło kilku opcji, jeśli o bany idzie, w sumie odpowiedzi sprowadzały się to do: karać mocniej, nie karać, zostawić po staremu.

A to troszkę bardziej skomplikowane jest - jak ktoś robi z premedytacją przekręty, powinien być ukarany, ale np zasiadanie czy multikonto jest stosunkowo nieszkodliwe, o ile nie jest połączone z pushem czy innym matactwem, ofc jest to złamanie regulaminu, ale stałka to za wiele jednak - wiele osób nie wie nawet, że tak nie wolno.
A warto zauważyć, że rejes rując się gdziekolwiek, trzeba zaakceptować jakiś regulamin, choć regulamin bw akurat znam, to rejestrując się na forum jakimś, itp zazwyczaj zlewam na czytanie regulaminu, to brzydki nawyk, wiem, ale fakt, że to rutyna straszna i większość osób tak czyni ;p

Do tego między ewentualnymi multi w zasadzie zachodzi raczej dość mała interakcja, nie licząc ew. handlu i pushowania, ale wtedy to już celowy przekręt, stałka i nie ma zmiłuj - w innym wypadku, np jak ktoś ma 2 konta ale nie usiłuje ukryć multi, powodowany nieznajomością regulaminu, powinno byc usunięte 1 konto do wyboru, drugie winno dostać jakąś karę, ale nie więcej, niż 30 dni, ew 3 baty pojedyńczym biczem Wink

Co innego, jak ktoś ma kont 20 i na każdym pushuje, Albo unikał dłuższy czas wykrycia, co widać np po kombinowaniu z ip, różnych mailach na każdym z owych 20 kont etc. - wtedy to już premedytacja jest.

Generalnie, to na miejscu było by nieco więcej wyrozumiałości, albo raczej elastyczności w wypadku stosunkowo nieszkodliwych wykroczeń, których to szkodliwość winna być oceniona indywidualnie, bo wrzucanie do jednego worka "multikontowco-zasiadaczy" mija się z celem, za to celem powinno być skupienie się na oszustach itp, w końcu nawet w regularnym prawie, które idealne nie jest, istnieje coś takiego jak "niska szkodliwość społeczna" ;p

Choć teoretycznie by to przysporzyło operatorom więcej pracy, bo poza upewnieniem się, czy istnieje multi, co obecnie z reguły wystarcza na stałkę, trzeba by kopać głębiej, ale tak na prawdę widać, że większość albo nawet wszyscy tak robią tak czy inaczej ;p

Stałka powina być za celowe oszustwo na dużą skalę, push na dużą sumę albo wielokrotny na mniejsze, na tyle duże, by miało to znaczący wpływ na rozwój - jak ktoś na 30 lvl push na 10k pr czy tam 5kd zrobi, to ma to wpływ na rozwój - jak ktoś na 90lvl na taką sumę zrobi, to najpewniej nie jest nawet push, tylko nieznaczne w sumie przepłacenie za item, choćby z rozpędu, bo na tym etapie to są drobne, a kara jest zbędna, co najwyzej sprzedający oddaje nadwyżkę na administratorskie - chyba, że ktoś takie coś raz w tygodniu przez 2 miesiące odstawia. Jeśli przebicie było za duże, cofnąć aukcję.

Generalnie, to nie tak łatwo ogarnąć, kogo i jak ukarać, teraz funkcjonuje "system uproszczony" a i tak dochodzi do różnic zdań co do słuszności kary, czasami nawet obiekcje są zasadne ;p

Co do sprzedaży konta, to jak ktoś kupi konto, fizycznie należy ono do niego, choć tak naprawdę wcale nie - to skomplikowane - ale rodzi to dość ciekawą sytuację prawną ;p
Właściciel kupionego konta mógłby rościć sobie do niego prawo, a więc do części samej gry - a gdyby serwer poszedł i mimo back up'u postać została by bezpowrotnie utracona, mogłby nawet rządać odszkodowania.
Kłopotliwe.

__________________
[

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 08-11-2013 05:16.

08-11-2013 04:56 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
toldo
Lord


images/avatars/avatar-20869.gif

Data rejestracji: 21-11-2007
Postów: 300
Klan: NBH
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@up:

Ale o czym Ty mówisz? Przecież jak ktoś miał multikonto, nie robił wałków, nie zgłosił, bo nie wiedział i nie kręcił to JUŻ TERAZ DE FACTO jest 30 dni. Przecież w takich wypadkach Op unbanuje jedno konto w prawie 100%, sprawdź pręgierz.

Problem w tym, że patrząc przez pryzmat swoich znajomości i sympatii gracze zazwyczaj nie chcą przyjąć do wiadomości, że akurat konto Ich znajomego odniosło korzyści na tym, że było multi/zasiadanie.

"Bo co to szkodzi panie opie, że on mi dobił do oblega/ekspy/kw, klikną kilka wyprawek kiedy nie mogłem, bo komputer mi się zepsuł"

Szkodzi. Inni gracze nie mogą skorzystać z czyjejś pomocy, muszą prowadzić konto samodzielnie. Takie "wbicie w zastępstwie" sprawia, że konto tej osoby jest chronione przed niedogodnościami, na które narażone jest konto prowadzone całkowicie zgodnie z regulaminem.

I tak, można by zmienić regulamin, żeby można było sporadycznie się zasiadać, ale wtedy to będzie gra w "kto ma w razie czego więcej znajomych pod telefonem".

Pz.
08-11-2013 08:57 toldo jest offline Szukaj postów użytkownika: toldo Dodaj toldo do Listy kontaktów
spec
Double Ace


Data rejestracji: 05-10-2006
Postów: 124
Klan: Black Dragons
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Gdansk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ahanaell napisał(a)
Mi w tej całej ankiecie brakło kilku opcji, jeśli o bany idzie, w sumie odpowiedzi sprowadzały się to do: karać mocniej, nie karać, zostawić po staremu.

A to troszkę bardziej skomplikowane jest - jak ktoś robi z premedytacją przekręty, powinien być ukarany, ale np zasiadanie czy multikonto jest stosunkowo nieszkodliwe, o ile nie jest połączone z pushem czy innym matactwem, ofc jest to złamanie regulaminu, ale stałka to za wiele jednak - wiele osób nie wie nawet, że tak nie wolno.
A warto zauważyć, że rejes rując się gdziekolwiek, trzeba zaakceptować jakiś regulamin, choć regulamin bw akurat znam, to rejestrując się na forum jakimś, itp zazwyczaj zlewam na czytanie regulaminu, to brzydki nawyk, wiem, ale fakt, że to rutyna straszna i większość osób tak czyni ;p

Do tego między ewentualnymi multi w zasadzie zachodzi raczej dość mała interakcja, nie licząc ew. handlu i pushowania, ale wtedy to już celowy przekręt, stałka i nie ma zmiłuj - w innym wypadku, np jak ktoś ma 2 konta ale nie usiłuje ukryć multi, powodowany nieznajomością regulaminu, powinno byc usunięte 1 konto do wyboru, drugie winno dostać jakąś karę, ale nie więcej, niż 30 dni, ew 3 baty pojedyńczym biczem Wink

Co innego, jak ktoś ma kont 20 i na każdym pushuje, Albo unikał dłuższy czas wykrycia, co widać np po kombinowaniu z ip, różnych mailach na każdym z owych 20 kont etc. - wtedy to już premedytacja jest.

Generalnie, to na miejscu było by nieco więcej wyrozumiałości, albo raczej elastyczności w wypadku stosunkowo nieszkodliwych wykroczeń, których to szkodliwość winna być oceniona indywidualnie, bo wrzucanie do jednego worka "multikontowco-zasiadaczy" mija się z celem, za to celem powinno być skupienie się na oszustach itp, w końcu nawet w regularnym prawie, które idealne nie jest, istnieje coś takiego jak "niska szkodliwość społeczna" ;p

Choć teoretycznie by to przysporzyło operatorom więcej pracy, bo poza upewnieniem się, czy istnieje multi, co obecnie z reguły wystarcza na stałkę, trzeba by kopać głębiej, ale tak na prawdę widać, że większość albo nawet wszyscy tak robią tak czy inaczej ;p

Stałka powina być za celowe oszustwo na dużą skalę, push na dużą sumę albo wielokrotny na mniejsze, na tyle duże, by miało to znaczący wpływ na rozwój - jak ktoś na 30 lvl push na 10k pr czy tam 5kd zrobi, to ma to wpływ na rozwój - jak ktoś na 90lvl na taką sumę zrobi, to najpewniej nie jest nawet push, tylko nieznaczne w sumie przepłacenie za item, choćby z rozpędu, bo na tym etapie to są drobne, a kara jest zbędna, co najwyzej sprzedający oddaje nadwyżkę na administratorskie - chyba, że ktoś takie coś raz w tygodniu przez 2 miesiące odstawia. Jeśli przebicie było za duże, cofnąć aukcję.

Generalnie, to nie tak łatwo ogarnąć, kogo i jak ukarać, teraz funkcjonuje "system uproszczony" a i tak dochodzi do różnic zdań co do słuszności kary, czasami nawet obiekcje są zasadne ;p

Co do sprzedaży konta, to jak ktoś kupi konto, fizycznie należy ono do niego, choć tak naprawdę wcale nie - to skomplikowane - ale rodzi to dość ciekawą sytuację prawną ;p
Właściciel kupionego konta mógłby rościć sobie do niego prawo, a więc do części samej gry - a gdyby serwer poszedł i mimo back up'u postać została by bezpowrotnie utracona, mogłby nawet rządać odszkodowania.
Kłopotliwe.





nie zgodze sie z toba ze mutikonto/zasiadania jest "nie szkoldiwe" bez pushu...
ja np ide do pracy albo cos mi wypanie i caly dzien niemoge grac w bw.
i ktos ma pdobnie.. a sie loguje jego kolega/siostra/zona/etc na konto i tobi mu wyprawki ataki dolancza do eksp wiec odnosi korzysc.. ja jestem za banowaniem i tyle..
a ze ktosnie zna regulaminu to jego problem ze nie czyta co akceptuje
pozdro dla uczciwych.
08-11-2013 09:16 spec jest offline Szukaj postów użytkownika: spec Dodaj spec do Listy kontaktów
Thane
Forum Ace


Data rejestracji: 04-06-2013
Postów: 77
Kraina: Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Panie spec, szanuje Pana zdanie lecz pozwolę sobie z nim nie zgodzić.


Niech Pan pomyśli w swoją stronę - jest Pan w pracy - ma Pan ważne oblężenie - nie może Pan dobić a to było ważne. Robi Pan jeden telefon i spokój. Gdyby wszyscy mogli tak robić to gdzie i kto miałby mniejsze/większe korzyści?

Ja np. o co bym poprosił no to o dołączenie do oblężenia ewentualnie ekspedycji. I co z tego? No to


teraz ciekawostka i doskonały przykład -

Powiedzmy : gracz A - prawie non stop online. Myślicie że czasem nie poproszą kolegi/ żony o zrobienie czegoś? Powiedzmy że ten znajomy nie gra w ogóle lub na innym serwerze w BW - i trzaska koledze karawany, ekspedycje albo dołącza do oblężeń.

I jest to samo zasiadanie lecz w takim przypadku nigdy nie będzie bana i co? Pan gracz A zawsze będzie miał nad Panem spec NIEUCZCIWĄ przewagę.


Prosiłbym o zrozumienie sensu takiego czegoś. Gra jest tak skonstruowana żeby właśnie siedzenie 24h na koncie nie przynosiło więcej korzyści niż komuś kto siedzi 2h.

Powiedzmy że ma się premkę i skrócenie - ataki + wyprawy ( zależy jakie ) no to będą myślę 2 godzinki no max 3h. I nie siedzisz przy tym tylko zostawiasz sobie np. karawanę i idziesz sobie na kawę herbatę . No to tak naprawdę puszczenie karawany zabiera 10 minut twojego czasu.

Ataki no to z 30 minut.

Mamy godzinę i 30 minut czasu przeznaczonego na BW a została jeszcze ewentualnie ekspedycja i oblężenie. No to załatwienie ekspedycji no to 15 minut jak się nie ma krwi. Oblężenie też z 15 minut by jeszcze ewentualnie jednoraza kupić przed zakończeniem albo krwi poszukać.

Ile czasu przeznaczyliśmy rzeczywistego na grę gapiąc się w ekran robiąc wszystko co możliwe? 2 godziny.

Dlatego lubię tą grę bo siedzenie przed nią non stop nie zwiększa czyiś korzyści - osoba na której konto jest zasiadanie nie ma nade mną realnej przewagi.

Więc skąd takie kary lub te kary?

Mi się wydaje że twórcy specjalnie tak tworzyli grę żeby nie siedzieć przed nią całe życie.

Ale jeżeli to tylko moje zdanie no to przepraszam.

__________________

08-11-2013 14:00 Thane jest offline Szukaj postów użytkownika: Thane Dodaj Thane do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Spec, owszem, ale nie odnosi korzyści ponad miarę, konto nie ma sztucznego boosta - i nie mówię, że kara się nie należy, po prostu musi być dostosowana do sytuacji.
Równie dobrze można by banować tych, co nie pracują w ogóle, albo np wchodzą w pracy na bw, bo korzystają tam z komputera - "bo ja nie mam takiej możliwości" ;p
I chodziło mi raczej o jakieś przypadkowe sytuacje, tzn coś komuś wyskoczyło i poprosił kogoś o dobicie do expy, bo obiecał - a nie o notoryczne zasiadanie, bo komuś się nie chce samemu wyprawek robić :p

A kiedyś sam dostałem bana stałego za multi - którego nie było, dodam.
Skasowałem postać na koncie, by zacząć grę od nowa, konto było przejęte, więc założyłem drugie, by mieć maila własnego itp - postać wciąż istniała tylko 1 w tym samym czasie, więc o pushu nie mogło być mowy, bo to nawet multi nie było, jak wytłumaczyłem sytuację, zostało to zmienione na 2 tygodnie, ale op nie za bardzo potrafił wyjaśnić za co tak właściwie ;p
Postać miała 20 lvl, więc olałem ją i założyłem nową postać, ale to bez znaczenia.

Innym razem, na innym r miałem postać sobie, a właściwie 2, jedna nowa, drugą założyłem dobry rok wcześniej, ale na innym loginie, pewnego razu wpisałem ten stary z rozpędu, bo wciąż na innych serwisach go używałem - i zalogowałem się na stare konto, o którym nie miałem pojęcia - wytłumaczyłem opowi, bana w ogóle nie było, choc technicznie było to multi, choć tylko z nazwy.

Co dowodzi, że można dość luźno regulamin interpretować, ;D
A wbrew pozorom sporo zależy od tego, jak op na daną sytuację spojrzy.

Chodzi mi o jakieś rozbudowanie regulaminu, by był bardziej precyzyjny, i przemyślane rozpatrzanie spraw, które są nietypowe, i nieco łagodniejsze kary za bądź co bądź drobiazgi.

__________________
[

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 08-11-2013 14:15.

08-11-2013 14:08 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
MODNYWIKTOR
Member


Data rejestracji: 29-11-2012
Postów: 43
Klan: DTS
Rasa w grze: Ssak

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Thane napisał(a)
Panie spec, szanuje Pana zdanie lecz pozwolę sobie z nim nie zgodzić.


Niech Pan pomyśli w swoją stronę - jest Pan w pracy - ma Pan ważne oblężenie - nie może Pan dobić a to było ważne. Robi Pan jeden telefon i spokój. Gdyby wszyscy mogli tak robić to gdzie i kto miałby mniejsze/większe korzyści?

Ja np. o co bym poprosił no to o dołączenie do oblężenia ewentualnie ekspedycji. I co z tego? No to


teraz ciekawostka i doskonały przykład -

Powiedzmy : gracz A - prawie non stop online. Myślicie że czasem nie poproszą kolegi/ żony o zrobienie czegoś? Powiedzmy że ten znajomy nie gra w ogóle lub na innym serwerze w BW - i trzaska koledze karawany, ekspedycje albo dołącza do oblężeń.

I jest to samo zasiadanie lecz w takim przypadku nigdy nie będzie bana i co? Pan gracz A zawsze będzie miał nad Panem spec NIEUCZCIWĄ przewagę.


Prosiłbym o zrozumienie sensu takiego czegoś. Gra jest tak skonstruowana żeby właśnie siedzenie 24h na koncie nie przynosiło więcej korzyści niż komuś kto siedzi 2h.

Powiedzmy że ma się premkę i skrócenie - ataki + wyprawy ( zależy jakie ) no to będą myślę 2 godzinki no max 3h. I nie siedzisz przy tym tylko zostawiasz sobie np. karawanę i idziesz sobie na kawę herbatę . No to tak naprawdę puszczenie karawany zabiera 10 minut twojego czasu.

Ataki no to z 30 minut.

Mamy godzinę i 30 minut czasu przeznaczonego na BW a została jeszcze ewentualnie ekspedycja i oblężenie. No to załatwienie ekspedycji no to 15 minut jak się nie ma krwi. Oblężenie też z 15 minut by jeszcze ewentualnie jednoraza kupić przed zakończeniem albo krwi poszukać.

Ile czasu przeznaczyliśmy rzeczywistego na grę gapiąc się w ekran robiąc wszystko co możliwe? 2 godziny.

Dlatego lubię tą grę bo siedzenie przed nią non stop nie zwiększa czyiś korzyści - osoba na której konto jest zasiadanie nie ma nade mną realnej przewagi.

Więc skąd takie kary lub te kary?

Mi się wydaje że twórcy specjalnie tak tworzyli grę żeby nie siedzieć przed nią całe życie.

Ale jeżeli to tylko moje zdanie no to przepraszam.

Nie doliczyles czasu na pilnowanie aukcji, klejenie, pomaganie na smarze i innych dosc waznych rzeczy, ludzie nie sa online bez powodu, pozwalanie innym puszczania za ciebie wypraw itd bla bla nie jest uczciwe i tyle. Jak nie masz czasu na gre to nie graj albo graj wlasnym tempem, przeciez nic ci sie nie stanie jak opuscisz dzien ekspowy ( chyba ).
Ja tez nie jestem krolem aktywnosci, ale uwazam, ze byloby krzywdzace dla innych jakbym prosil kogolwiek, zeby gral za mnie.

__________________
R9: MODNY WIKTOR
08-11-2013 14:33 MODNYWIKTOR jest offline Szukaj postów użytkownika: MODNYWIKTOR Dodaj MODNYWIKTOR do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Takie działania jak ,,jednorazowa pomoc" są niedozwolone przez regulamin, nie ma co filozofować.

Jedyne na co zezwalamy to włączenie urlopu na cudzym koncie (wraz z odpowiednim zgłoszeniem). Najprawdopodobniej, nie zostanie to zmienione.

Niestety, ale ,,trzymanie wszystkich za gęby" pozwala na utrzymanie porządku i jednakowe traktowanie wszystkich graczy. Wszelkiego rodzaju wyłomy powodują, że zaczną się nadużycia.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

08-11-2013 14:41 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Thane
Forum Ace


Data rejestracji: 04-06-2013
Postów: 77
Kraina: Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ech i znowu brak zrozumienia.


Powiedzmy jak mam znajomego który gra na innym serwerze i mi wchodzi na konto to jest to tak naprawdę zasiadanie za które nie ma kary więc co to za różnica? Banujcie najlepiej wszystkich za wszystko - równo wtedy wielcy sprawiedliwi będą zadowoleni a jak ich zbanują to będzie : " Co? Ja? Przecież Ja nic nie zrobiłem wszystko było legalnie tylko raz się u kolegi zalogowałem!"

MODNYWIKTOR - zależy jak kto gra podałem przykładowo i oczywiście musiałeś się doczepić bo Ja przecież powinienem policzyć każdą rzecz jaką można zrobić w BW danego dnia.


"Ja tez nie jestem krolem aktywnosci, ale uwazam, ze byloby krzywdzace dla innych jakbym prosil kogolwiek, zeby gral za mnie. "


Myślę że na pewno wszyscy inni czuliby się bardzo skrzywdzeni... Zróbmy może ankietę kto będzie czuł się skrzywdzony jeżeli poprosiłbyś kogoś żeby grał za Ciebie.

A - nie będę czuł się skrzywdzony

B - no to trochę nie w porządku ale trudno

C- nie podoba mi się to zbanować go.

D - TO NIEDOPUSZCZALNE I BAN STAŁY NA WSZYSTKIE SERWERY!


Naprawdę nie rozumiem czemu miałbym poczuć się skrzywdzony - kurcze w wielu tak grach jest że czasem 2 osoby grają jednym kontem żeby je szybciej rozwijać. Tutaj to nie wiele daje a czasem nawet nic jak ktoś inteligentnie rozporządza czasem grając samemu Smile

Więc dalej nie rozumiem problemu...

Panie Buc, od kiedy jesteś operatorem zmieniła się twoja wizja BW i to bardzo.

Nie idzie tego ostatnio słuchać = WIELKI PORZĄDNY OPERATOR Pan Buc - "REGULAMIN JEST JAK KORAN O ŚWIĘTY BOGU C47 OŚWIEĆ MNIE SWOIM DOŚWIADCZENIEM I SPUŚĆ NA MNIE SWOJĄ ŁASKĘ BYCIA NAJLEPSZYM OPEM NA ŚWIECIE - DAJ MI SIŁĘ DO BANOWANIA TYLU OSÓB ROCZNIE CO TY TYGODNIOWO BŁAGAM! "

Czekam na taki opis w sygnaturze...

"trzymanie wszystkich za gęby" - za jaja mnie potrzymajcie... Najlepszym operatorem jak dla mnie był Sejan. On nie zmienił się nic mimo dostania kilku gwiazdek więcej i dopisku operator przy nicku na forum. Macie chyba wszyscy za duże ciśnienie w oponach - to tylko gra. Czasem jak was słucham to myślę że najlepiej jakby za Multikonto albo pushing było krzesło elektryczne lub szubienica albo co najmniej 60 lat ciężkich robót w gułagu na Syberii...

__________________

08-11-2013 16:29 Thane jest offline Szukaj postów użytkownika: Thane Dodaj Thane do Listy kontaktów
Przewodnik
King


images/avatars/avatar-15274.jpg

Data rejestracji: 30-07-2007
Postów: 834
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II
Skąd: z tamtąd albo stąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)
\
Niestety, ale ,,trzymanie wszystkich za gęby" pozwala na utrzymanie porządku i jednakowe traktowanie wszystkich graczy. Wszelkiego rodzaju wyłomy powodują, że zaczną się nadużycia.


Buc co do słowa jednakowe wielu "starych" graczy miało by wiele dopowiedzenia
nicków nie podam przez sentyment albo sympatię Smile

a kiedy ta beta ruszy te areny +/- w tym roku jeszcze ????

__________________
cytat:
Rudek napisał(a)
Przewodnik
Niektórzy nie sa alkoholikami jak Ty i wola kase wydac na inny, znacznie lepszy cel.

...A JA PYTAM NA JAKI Smile ...

08-11-2013 17:40 Przewodnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Przewodnik Dodaj Przewodnik do Listy kontaktów
rapier
Lord


images/avatars/avatar-24861.jpg

Data rejestracji: 25-09-2008
Postów: 364
Klan: PINK
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Necropolia V
Skąd: ByDGoszcz/Poznań

RE: A3.2 - coś jak roadmapa ale nie bardzo :) Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
2. Co planujemy w najbliższym czasie (serwer testowy):

Tak jak wielokrotnie pisałem podajemy to czego jesteśmy na 99% pewni, że uda nam się dotrzymać terminu, i tak:

- serwer BETA - necro - kilka dni



Zadziałał ten 1% chyba, bo parę dni minęło dawno Smile

Pytanie czy wejdzie beta we wtorek? Nie pytam czy na pewno, ale czy na 99%? Big Grin

__________________
R6-rapier
R7-rapier
08-11-2013 17:52 rapier jest offline Szukaj postów użytkownika: rapier Dodaj rapier do Listy kontaktów
SinCara
Member


images/avatars/avatar-24545.jpg

Data rejestracji: 23-08-2012
Postów: 41
Kraina: Necropolia IX

RE: A3.2 - coś jak roadmapa ale nie bardzo :) Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Przewodnik napisał(a)

a kiedy ta beta ruszy te areny +/- w tym roku jeszcze ????



Wydaje mi się że po uzupełnieniu ankiety napisane było że 7.11. poznany osoby nagrodzone premką wiec już jest jakiś poślizg..
Czy będzie dostępne w tym roku nie sądzę może beta tak ale pewnie pierwsza jej część a dlaczego?,pewnie ze względu na ograniczone ręce do pracy.
Pozostaje tylko zacytować polski klasyk Big Grin

.."Było nas trzech
W każdym z nas inna krew
Ale jeden przyświecał nam cel"..

Wiec panowie sprawnie do tego celu Tongue

__________________
R14- SinCara

08-11-2013 20:45 SinCara jest offline Szukaj postów użytkownika: SinCara Dodaj SinCara do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja tam wolę, by dopieszczone było, bo zmiany i poprawki już po wprowadzeniu są męczące ;p Choć z drugiej strony beta właśnie jak najszybciej powinna ruszyć, bo po to właśnie jest, by ew niedoróbki usunąć, a w miarę możliwości areny i inne innowacje do bety można w trakcie dodawać, nawej jeśli są w wersji roboczej ;D

__________________
[
08-11-2013 21:08 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
melochxxd
Junior Member


Data rejestracji: 16-10-2013
Postów: 19
Klan: Dead Army, Kraina potępionych
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III; Moria IV; Moria V
Skąd: Jeżewo

RE: A3.2 - coś jak roadmapa ale nie bardzo :) Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wszystkie Pomysły są ciekawe Smile ale mam pytanie dotyczzące ankiety Smile naprzykład jeśli w pierwszym pytaniu wylosujecie odpowiedz "a" to wszyscy którzy ją zaznaczyli dostaną premke ?? :p na ile dni ?
09-11-2013 15:45 melochxxd jest offline Szukaj postów użytkownika: melochxxd Dodaj melochxxd do Listy kontaktów
Xzar
Kozioł Zagłady


images/avatars/avatar-24905.jpg

Data rejestracji: 22-08-2006
Postów: 2.010
Klan: Perwersi
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia X

RE: A3.2 - coś jak roadmapa ale nie bardzo :) Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
melochxxd napisał(a)
Wszystkie Pomysły są ciekawe Smile ale mam pytanie dotyczzące ankiety Smile naprzykład jeśli w pierwszym pytaniu wylosujecie odpowiedz "a" to wszyscy którzy ją zaznaczyli dostaną premke ?? :p na ile dni ?


Nie, to nie tak działa. Po prostu spośród wszystkich osób które wzięły udział w ankiecie, zostaną wylosowane osoby które dostaną darmowe dni premium, niezależnie od tego jakich udzieliły odpowiedzi.

Będzie to bodajże po 2 osoby na serwer i 45 dni premium. (Mogę się mylić w wartościach, bo już ankieta się skończyła a tam były umieszczone informacje o tym, więc nie mam jak sprawdzić. Jeśli się pomyliłem to niech ktoś sprostuje)
09-11-2013 16:30 Xzar jest offline Szukaj postów użytkownika: Xzar Dodaj Xzar do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

O ile kojarzę, to 2 osoby na serwer dostają 45 dni, i nie za odpowiedzi, bo to nie konkurs, ale za wzięcie udziału w ankiecie ;p

Edit: Aww, too late :p

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 09-11-2013 16:34.

09-11-2013 16:33 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
sharkey14
Full Member


Data rejestracji: 27-02-2011
Postów: 56
Kraina: Moria III; Necropolia IX
Skąd: Sanok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ma ktoś link do tej listy wygranych osób ?
Kiedy beta wchodzi w końcu ? jakieś info mogli by zaktualizować.

__________________
R9 Artemis

12-11-2013 16:09 sharkey14 jest offline Szukaj postów użytkownika: sharkey14 Dodaj sharkey14 do Listy kontaktów
Jacold
Lord


images/avatars/avatar-19854.gif

Data rejestracji: 09-11-2010
Postów: 312
Klan: Błękitna Armia Necro [B.A.N]
Kraina: Necropolia
Skąd: POZnan*

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
sharkey14 napisał(a)
ma ktoś link do tej listy wygranych osób ?
Kiedy beta wchodzi w końcu ? jakieś info mogli by zaktualizować.


Było, nie będzie. Zamykam.


żartowałem ;p
Przeczytaj pierwszy post, gdzie jest napisane o 99%ach. Nie patrz na datę napisania posta, bo to znany bug.

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
To pewnie przez tą tatarsko-mongolską krew Wink

13-11-2013 09:18 Jacold jest offline Strona domowa Jacold Szukaj postów użytkownika: Jacold Dodaj Jacold do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SushiMaker
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ahanaell napisał(a)
Mi w tej całej ankiecie brakło kilku opcji, jeśli o bany idzie, w sumie odpowiedzi sprowadzały się to do: karać mocniej, nie karać, zostawić po staremu.

A to troszkę bardziej skomplikowane jest - jak ktoś robi z premedytacją przekręty, powinien być ukarany, ale np zasiadanie czy multikonto jest stosunkowo nieszkodliwe, o ile nie jest połączone z pushem czy innym matactwem, ofc jest to złamanie regulaminu, ale stałka to za wiele jednak - wiele osób nie wie nawet, że tak nie wolno.
A warto zauważyć, że rejes rując się gdziekolwiek, trzeba zaakceptować jakiś regulamin, choć regulamin bw akurat znam, to rejestrując się na forum jakimś, itp zazwyczaj zlewam na czytanie regulaminu, to brzydki nawyk, wiem, ale fakt, że to rutyna straszna i większość osób tak czyni ;p

Do tego między ewentualnymi multi w zasadzie zachodzi raczej dość mała interakcja, nie licząc ew. handlu i pushowania, ale wtedy to już celowy przekręt, stałka i nie ma zmiłuj - w innym wypadku, np jak ktoś ma 2 konta ale nie usiłuje ukryć multi, powodowany nieznajomością regulaminu, powinno byc usunięte 1 konto do wyboru, drugie winno dostać jakąś karę, ale nie więcej, niż 30 dni, ew 3 baty pojedyńczym biczem Wink

Co innego, jak ktoś ma kont 20 i na każdym pushuje, Albo unikał dłuższy czas wykrycia, co widać np po kombinowaniu z ip, różnych mailach na każdym z owych 20 kont etc. - wtedy to już premedytacja jest.

Generalnie, to na miejscu było by nieco więcej wyrozumiałości, albo raczej elastyczności w wypadku stosunkowo nieszkodliwych wykroczeń, których to szkodliwość winna być oceniona indywidualnie, bo wrzucanie do jednego worka "multikontowco-zasiadaczy" mija się z celem, za to celem powinno być skupienie się na oszustach itp, w końcu nawet w regularnym prawie, które idealne nie jest, istnieje coś takiego jak "niska szkodliwość społeczna" ;p

Choć teoretycznie by to przysporzyło operatorom więcej pracy, bo poza upewnieniem się, czy istnieje multi, co obecnie z reguły wystarcza na stałkę, trzeba by kopać głębiej, ale tak na prawdę widać, że większość albo nawet wszyscy tak robią tak czy inaczej ;p

Stałka powina być za celowe oszustwo na dużą skalę, push na dużą sumę albo wielokrotny na mniejsze, na tyle duże, by miało to znaczący wpływ na rozwój - jak ktoś na 30 lvl push na 10k pr czy tam 5kd zrobi, to ma to wpływ na rozwój - jak ktoś na 90lvl na taką sumę zrobi, to najpewniej nie jest nawet push, tylko nieznaczne w sumie przepłacenie za item, choćby z rozpędu, bo na tym etapie to są drobne, a kara jest zbędna, co najwyzej sprzedający oddaje nadwyżkę na administratorskie - chyba, że ktoś takie coś raz w tygodniu przez 2 miesiące odstawia. Jeśli przebicie było za duże, cofnąć aukcję.

Generalnie, to nie tak łatwo ogarnąć, kogo i jak ukarać, teraz funkcjonuje "system uproszczony" a i tak dochodzi do różnic zdań co do słuszności kary, czasami nawet obiekcje są zasadne ;p

Co do sprzedaży konta, to jak ktoś kupi konto, fizycznie należy ono do niego, choć tak naprawdę wcale nie - to skomplikowane - ale rodzi to dość ciekawą sytuację prawną ;p
Właściciel kupionego konta mógłby rościć sobie do niego prawo, a więc do części samej gry - a gdyby serwer poszedł i mimo back up'u postać została by bezpowrotnie utracona, mogłby nawet rządać odszkodowania.
Kłopotliwe.


Multi konto niby nic strasznego ale (prawdziwy przykład):
Laska i jej partner mają swoje konta oraz konta "rodzeństwa", które za każdym razem gdy potrzeba przybiega np dołączyć do oblężenia itp.
UWAGA! Poza tym na tych kontach nikt nie gra.

Dla mnie to konto założone na "słup".

Niska szkodliwość? Powiedz to tym, którzy stracili kwadrat, bo w ich klanie wszyscy grają uczciwie i zabrakło 1 czy 2ch osób na oblegu.

Powiedz to komuś lądującemu na pustaku w 5s.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


13-11-2013 11:42 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SushiMaker
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ahanaell napisał(a)
Spec, owszem, ale nie odnosi korzyści ponad miarę, konto nie ma sztucznego boosta - i nie mówię, że kara się nie należy, po prostu musi być dostosowana do sytuacji.
Równie dobrze można by banować tych, co nie pracują w ogóle, albo np wchodzą w pracy na bw, bo korzystają tam z komputera - "bo ja nie mam takiej możliwości" ;p
I chodziło mi raczej o jakieś przypadkowe sytuacje, tzn coś komuś wyskoczyło i poprosił kogoś o dobicie do expy, bo obiecał - a nie o notoryczne zasiadanie, bo komuś się nie chce samemu wyprawek robić :p

A kiedyś sam dostałem bana stałego za multi - którego nie było, dodam.
Skasowałem postać na koncie, by zacząć grę od nowa, konto było przejęte, więc założyłem drugie, by mieć maila własnego itp - postać wciąż istniała tylko 1 w tym samym czasie, więc o pushu nie mogło być mowy, bo to nawet multi nie było, jak wytłumaczyłem sytuację, zostało to zmienione na 2 tygodnie, ale op nie za bardzo potrafił wyjaśnić za co tak właściwie ;p
Postać miała 20 lvl, więc olałem ją i założyłem nową postać, ale to bez znaczenia.

Innym razem, na innym r miałem postać sobie, a właściwie 2, jedna nowa, drugą założyłem dobry rok wcześniej, ale na innym loginie, pewnego razu wpisałem ten stary z rozpędu, bo wciąż na innych serwisach go używałem - i zalogowałem się na stare konto, o którym nie miałem pojęcia - wytłumaczyłem opowi, bana w ogóle nie było, choc technicznie było to multi, choć tylko z nazwy.

Co dowodzi, że można dość luźno regulamin interpretować, ;D
A wbrew pozorom sporo zależy od tego, jak op na daną sytuację spojrzy.

Chodzi mi o jakieś rozbudowanie regulaminu, by był bardziej precyzyjny, i przemyślane rozpatrzanie spraw, które są nietypowe, i nieco łagodniejsze kary za bądź co bądź drobiazgi.


Takie sytuacje prowadzą tylko do jednego - posądzania OP o kolesiostwo.

Jeżeli nie wierzysz zapytaj Buc'a niech opowie Ci jak chciał "pójść na rękę" graczowi i czym to się skończyło.

Bycie "elastycznym" i "wyrozumiałym" po prostu nie popłaca. Zamiast uznania zawsze dostaniesz kubeł pomyj gdyż "druga strona" uzna, że robisz to dla "kolegów".

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


13-11-2013 11:50 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
Dzikaa
Viking


Data rejestracji: 04-11-2008
Postów: 738
Klan: -Dropsy-
Kraina: Necropolia V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sushi,
a może zdradzisz kiedy beta rusza i jakie będą zasady kwalifikacji do niej?
To chyba teraz najbardziej nurtujące wszystkich pytanie.
Dzięki i pozdr.

__________________
r7 Wild_Beetch
13-11-2013 12:32 Dzikaa jest offline Szukaj postów użytkownika: Dzikaa Dodaj Dzikaa do Listy kontaktów
Master_of_Death
Forum Ace


images/avatars/avatar-14518.jpg

Data rejestracji: 17-08-2008
Postów: 98
Klan: Elizjum - Horda
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No, nie jeden chciałby już se pograć po sprawdzać co i jak i wogóle

__________________
cytat:
Caen (a)
Twoje konto zostało zablokowane czasowo.

Konto zostanie automatycznie odblokowane za 1 dzień 23 godz. 59 min. 59 sek.

Obraza Cerbina

13-11-2013 19:42 Master_of_Death jest offline Szukaj postów użytkownika: Master_of_Death Dodaj Master_of_Death do Listy kontaktów
Strony (11): « pierwszy ... « poprzednie 2 3 [4] 5 6 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » A3.2 - coś jak roadmapa ale nie bardzo :)

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH