Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Zgłaszanie wygranej przez nas aukcji » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Zgłaszanie wygranej przez nas aukcji 11 Ankieta - średnia ocena: 9,1811 Ankieta - średnia ocena: 9,1811 Ankieta - średnia ocena: 9,1811 Ankieta - średnia ocena: 9,18
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
janeo
Niezarejestrowany
Zgłaszanie wygranej przez nas aukcji Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Do rzeczy

chodzi mi o dodanie możliwości zgłoszenia wygranej przez nas aukcji z linku (tak jak ma to miejsce podczas sprzedaży)


po co? a no bo czasem zdarzy się przegiąć człowiekowi, czasem na czymś bardzo nam zależy, a czasem po prostu ceny nie znamy



i z każdym takim kwiatkiem na pw // do działu skarg trzeba latać (bo jak nie to zaraz nadgorliwiec banana da Big Grin )
upierdliwe to jest po prostu


ułatwi to nam życie a i op będzie miał mniej spamu na forum Wink
09-11-2013 20:53
Sabio
Top Forum Spamer 2013


Data rejestracji: 07-08-2012
Postów: 1.580
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV
Skąd: Bydgoszcz

Smile Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a moze zamiast zgloszenia wstawic "prosze o akceptacje"
na r13 jest git z buc-em wystarczy pw napisac ale koniec koncow moze byc to uciazliwe dla nas i dla niego...
gracza to oszczedziloby to czasu na pisanie a buc dostawalby np stala baze aukcji (i tu by sie przydalo zeby wreszcie w zakonczonych obok cofnietych/nieprawidlowych byla ikonka akceptacji)

__________________
cytat:
"Powiem więcej, administracja nie tylko zwiększa drop niektórym graczom, ale też sadziła brzozy w Smoleńsku."
--SZESZEJ--

09-11-2013 21:08 Sabio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sabio Dodaj Sabio do Listy kontaktów
janeo
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

kij z tym jakby się to nazywało, byleby było


cytat:
i tu by sie przydalo zeby wreszcie w zakonczonych obok cofnietych/nieprawidlowych byla ikonka akceptacji



a to akurat świetna myśl
przy każdej zgłoszonej aukcji info - czy już ruszone czy nie



i by było git - widać by było który op się obija a który pracuje (tak jakby tego widać nie było, ave r15) xD
09-11-2013 21:26
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kwestie techniczne:
1) O czym pisze Janeo wymaga porządnego przebudowania panelu admina, ponieważ na chwilę obecną nie ma tam miejsca na informowanie o zgłoszeniach kupującego
2) To co Buc robi (i inni operatorzy też) jest rzeczą najmniej uciążliwą, ponieważ zgłoszenia od kupujących są krótkie i rzetelne. Z mojej perspektywy zmiana nie jest potrzebna
3) Moim zdaniem, zgłoszenie przez kupującego powinno dawać możliwość opisania szczegółowo, czemu zgłoszenie zostało dokonane. W przypadku kupujących powód jest jeden: ,,uważam, że dostałem za dużo". W przypadku kupujących, powodów może być całe mnóstwo: zależało mi, składnik do czegośtam, chciałem komuś podbić cenę i nie wyszło, przerzucam punkty i kamienie, itd
4) Zaproponowałem Konradowi wprowadzenie szeregu zmian w panelu admina, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Moim zdaniem, opowi jest potrzebny przycisk zatwierdzający aukcje, ponieważ na ekranie jest bałagan. Ale wtedy byłoby to opisywane jako ,,warunkowo zaakceptowane". Sama taka akceptacja na pewno nie wyłączyłaby możliwości uznania aukcji za nieprawidłową, bądź jej cofnięcia. To z poziomu opa. Zasugerowałem, że jeśli op sobie taką aukcję zaznaczy jako ,,warunkowo zaakceptowana" żeby userzy też mieli w to wgląd. Ale czy zostanie to wprowadzone - nie wiem. Ponoć jestem pierwszym opem, który miał tak dużo uwag, inni pomarańczowi aż tak bardzo się nie uskarżają. Mam nadzieję, że Konrad się tym zajmie kiedyś. Dzisiaj odnotowałem jedną zmianę, którą sugerowałem, ale to nie dla graczy Tongue

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

09-11-2013 21:36 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
specjalista
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czy można się spodziewać wprowadzenia w życie tego bardzo przydatnego pomysłu?

Trzeba przebudować panel? Ok, warto.
18-11-2013 12:15
Dwayne
Lord


Data rejestracji: 18-01-2008
Postów: 440
Klan: mój
Kraina: Necropolia V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moim skromnym zdaniem w obecnym systemie działa to dobrze jak się zakłada temat na forum podając link do kupna i krótki powód, bo w takim wypadku OP może odpowiedzieć jaka jest jego decyzja i jaki jest jej powód.
Natomiast w przypadku linku w grze może okazać się, iż aukcja zostanie cofnięta bo nie był sprecyzowany powód zgłoszenia przez kupującego.

A jeżeli będziemy priorytezować takie prace to zmiany w rozgrywce będą się przesuwać na dalszy plan.
18-11-2013 13:40 Dwayne jest offline Szukaj postów użytkownika: Dwayne Dodaj Dwayne do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z mojego punktu widzenia i Sonszajn, taka opcja będzie przydatna. Złożę odpowiedni wniosek do Konrada w tej sprawie.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

18-11-2013 14:58 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Toffi
Lord


images/avatars/avatar-21313.png

Data rejestracji: 27-04-2010
Postów: 391
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Podpisuję się pod wnioskiem, bardzo sensowna propozycja.

Wydaje mi się, że chociaż nie ma bezpośredniego linku do zgłoszenia wygranej aukcji w systemówce, to taka możliwość jest - przy przeglądaniu zakończonych można kliknąć "zgłoś aukcję" (własne aukcje są oznaczone, więc nie powinno być problemu, że ktoś kliknie nie swoją ofertę).

Być może tymczasowo można by traktować takie zgłoszenie jako sygnał do operatora, że kupujący z jakiegoś powodu agresywnie licytował przedmiot (chociażby potrzebuje składnika) i prosi o akceptację ceny przez operatora.

__________________
Na wampirzej emeryturze od 6 XII 2017 ;-)

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Toffi: 18-11-2013 15:09.

18-11-2013 15:08 Toffi jest offline Szukaj postów użytkownika: Toffi Dodaj Toffi do Listy kontaktów
Rayneven
Forum God


images/avatars/avatar-11500.jpg

Data rejestracji: 30-01-2007
Postów: 3.949
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Hula niczym wiatr po polu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wypowiem się jako osoba zgłaszająca praktycznie wszystkie swoje aukcje, zarówno sprzedaży jak i kupna, także osoba dysponująca sporym kapitałem w grze, a co za tym idzie jak mi na czymś zależy to cena nie gra roli.

Już jakiś czas temu proponowałem w rozmowach kuluarowych z koleżeństwem z Teamu, że skoro jest opcja zgłoś aukcje zakończoną sprzedażą to powinien być jej odpowiednik jeśli chodzi o kupno, najlepiej z możliwością opisu co kierowało nami w danej sytuacji.

Dlaczego?

Po pierwsze, bo to wygodniejsze niż pisanie PW, o których czasem się widzi informacje w Pręgierzu - że ktoś mógł napisać.

Po drugie PW zawsze może się skasować, umknąć operatorowi w natłoku innych PW. Zgoszenie w grze NIE MA PRAWA umknąć, a jesli tak się dzieje to konsekwencje powinien ponieśc operator, a nie gracz.

Po trzecie, nigdzie nie ma w regulaminie napisane, że musisz zgłosić na PW aukcje, gdzie przepłaciłeś, a nie masz innej opcji zgłoszenia tego, jeśli ktoś pierwszy wejdzie w zakończone i dokona zgłoszenia. Opcja w grze byłaby zatem jasna i czytelna i nie pozostawiająca niedomówień - zgloszenia na PW wchodzą w sferę nieformalną i skoro nigdzie nie jest to napisane to banowanie z hasłem
"mogłeś napisać PW" jest moim zdaniem nieprawidłowe bez odpowiedniego nagłośnienia tej opcji.


Ogólnie jestem bardzo na tak i liczę, że wejdzie to jak najszybciej. Takie coś jest dużo ważniejsze niż nowe areny, runy czy inne takie, bo brak tego zwiększa prawdopodobieństwo, że ktoś dostanie bana.

__________________
Nakarm wampira: http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=897
19-11-2013 09:41 Rayneven jest offline Szukaj postów użytkownika: Rayneven Dodaj Rayneven do Listy kontaktów
Khallayne
Lord


Data rejestracji: 25-02-2009
Postów: 354
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II
Skąd: z lasu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

99% moich forumowych pw to zgłoszenia wygranych aukcji, licho nie spi wiec zgłaszam nawet pro forma

czy konto na forum jest obowiazkowe? NIE

czy pisanie pw na konto administracyjne w grze jest mniej pewną i wolniejszą opcją? TAK


nie raz tłumaczylem młodszym kolegom z klanu jak zgłaszać aukcje, takie coś powinno być wbudowane w gre

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Mam propozycję, jak Wam tak bardzo wszystko nie pasuje to SKASUJCIE SIĘ albo zamilknijcie, bo czytać się tego nie chce!

1 przedmiot - 2000kz i nawet nie ds4? Zapomnijcie o premce, za bubel nie płace
19-11-2013 10:10 Khallayne jest offline Szukaj postów użytkownika: Khallayne Dodaj Khallayne do Listy kontaktów
specjalista
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Rayneven napisał(a)
Po trzecie, nigdzie nie ma w regulaminie napisane, że musisz zgłosić na PW aukcje, gdzie przepłaciłeś, a nie masz innej opcji zgłoszenia tego, jeśli ktoś pierwszy wejdzie w zakończone i dokona zgłoszenia. Opcja w grze byłaby zatem jasna i czytelna i nie pozostawiająca niedomówień - zgloszenia na PW wchodzą w sferę nieformalną i skoro nigdzie nie jest to napisane to banowanie z hasłem
"mogłeś napisać PW" jest moim zdaniem nieprawidłowe bez odpowiedniego nagłośnienia tej opcji.


Ogólnie jestem bardzo na tak i liczę, że wejdzie to jak najszybciej. Takie coś jest dużo ważniejsze niż nowe areny, runy czy inne takie, bo brak tego zwiększa prawdopodobieństwo, że ktoś dostanie bana.

No niestety takie bany są wlepiane, nie trzeba daleko szukać:
24992;14828

Gdyby ta opcja była dostępna już dawno to gracz serwera r5 o id 14828 nie miałby bana. Póki co występuje niebezpieczeństwo tego typu banów.
19-11-2013 10:21
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wasze argumenty rozumiem i popieram. Mam pomysł, jak to powinno wyglądać, by było to użyteczne dla operatora i dla graczy. Propozycja zostanie przedstawiona Konradowi, zobaczymy co z tego wyjdzie

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

19-11-2013 13:54 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Rayneven
Forum God


images/avatars/avatar-11500.jpg

Data rejestracji: 30-01-2007
Postów: 3.949
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Hula niczym wiatr po polu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)
Wasze argumenty rozumiem i popieram. Mam pomysł, jak to powinno wyglądać, by było to użyteczne dla operatora i dla graczy. Propozycja zostanie przedstawiona Konradowi, zobaczymy co z tego wyjdzie


Zamykam póki co.

__________________
Nakarm wampira: http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=897
19-11-2013 15:27 Rayneven jest offline Szukaj postów użytkownika: Rayneven Dodaj Rayneven do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
specjalista napisał(a)
Czy można się spodziewać wprowadzenia w życie tego bardzo przydatnego pomysłu?

Trzeba przebudować panel? Ok, warto.


NA pewno nie prędko, zaśmiecacie całe forum TYSIĄCAMI "pomysłów" a potem pytacie się kiedy a3.2 i dlaczego tak długo, BO PRZEBUDOWYWANIE PANELI TRWA ZAJEBIŚCIE DŁUGO I JEST MEGA SKOMPLIKOWANE.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


19-11-2013 20:21 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Zgłaszanie wygranej przez nas aukcji

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH