Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » R1 » [Archiwum] Dyskusje na temat Pręgierza/Skarg R1. » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (11): « poprzednie 1 2 [3] 4 5 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony [Archiwum] Dyskusje na temat Pręgierza/Skarg R1. 22 Ankieta - średnia ocena: 6,7322 Ankieta - średnia ocena: 6,73
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Stokrotkaa
Lord


images/avatars/avatar-23833.jpg

Data rejestracji: 30-11-2009
Postów: 350

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dotyczy tematu j/n

Obraza/Wulgaryzm



cytat:
Argrim napisał(a)
Przeniosę się tutaj coby warnów nie łapać

cytat:
Stokrotkaa napisał(a)
Sephi bądź nadal taka, jaką Cię postrzegałam... Przestałaś być obiektywna.

Adwokaci Sephi proszę uważnie przeczytać pierwszy mój post.

....Gdyby użył tego słowa w kontekście gdzie chodziłoby o seks, to owszem można byłoby zaliczyć do wulgaryzmu...


Szkoła podstawowa się kłania. Jeżeli wyraz jest wulgaryzmem(innego znaczenia to słowo w aktualnym słowniku nie ma) to pozostaje on nim bez znaczenia na kontekst.

cytat:
Voltorn napisał(a)
wystarczy przeczytac 'przestarzale'. mowi Wam cos slowo archaizm?

reymont, chlopi:

'Hanka gotowała obiad i pogadywała z ojcem swoim, starym Bylicą, któren rzadko zachodził, że to schorowany był i ledwie się już ruchał.'

czepiacie sie zrodla a gowno wiecie, archaizmow sam uzywam czesto a kontekst w wypowiedzi dru jest oczywisty. To ze pisali go hobbysci, to znaczy ze sobie wymyslili?

co ma ruchawka do tego? ano wspolna etymologie o ile sie nie myle:

http://pl.wiktionary.org/wiki/ruchać


dalej Ci rece opadaja?

znaczenie slowo ma dwojakie, kontekst oczywisty a ban nie sluszny. ale upieraj sie kretyn z kretynem. a i niech bedzie +2 ale to mi rece opadaja.


Przegapiłeś tylko skromny fakt, że tutaj nie chodziło o archaizm słowa ruszać. Poza tym obowiązuje nas aktualny słownik języka polskiego w którym dyskutowane słowo ma tylko jedno znaczenie a nie "hobbystyczny" słownik do gry internetowej, czy gwary uczniowskiej. I tak przedstawianie takich słowników jako źródła powoduje u mnie opadanie rąk.





Nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem Inteligencie powiatowy, ale dla Twojej przyjemności mogę cofnąć się nawet do przedszkola Smile
Natomiast co do Voltorn to możesz się pokłonić temu Panu do stóp...

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Stokrotkaa: 01-10-2014 14:42.

01-10-2014 14:39 Stokrotkaa jest offline Szukaj postów użytkownika: Stokrotkaa Dodaj Stokrotkaa do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Stokrotka bez obrażania innych graczy proszę... możecie dyskutować sobie tutaj, jednak minimum kultury i szacunku do innych.

Offence - ustne.... jednak jeśłi będzie się powtarzać - skończy się warnem.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

01-10-2014 14:40 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Stokrotkaa
Lord


images/avatars/avatar-23833.jpg

Data rejestracji: 30-11-2009
Postów: 350

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sephi też czuję się obrażona. Szkoda, że tego nie widzisz.

__________________

01-10-2014 14:44 Stokrotkaa jest offline Szukaj postów użytkownika: Stokrotkaa Dodaj Stokrotkaa do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A możesz się obrażać i tupać nogą... Jednak nie jest to to samo co dosłownie skrytykowanie czyjegoś poziomu inteligencji..... W żadnym miejscu cię nie obrażono słowami.

Kto i jakie autorytety chce sobie wyznawać to jego własna sprawa....

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

01-10-2014 15:08 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Argrim
Lord


images/avatars/avatar-10827.jpg

Data rejestracji: 14-10-2006
Postów: 413
Kraina: Necropolia V
Skąd: Przemyśl / Rzeszów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Stokrotkaa napisał(a)
Nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem Inteligencie powiatowy, ale dla Twojej przyjemności mogę cofnąć się nawet do przedszkola Smile
Natomiast co do Voltorn to możesz się pokłonić temu Panu do stóp...


Żelazna argumentacja: obraza i brak kultury Wink Piękne wychowanie. Nie chcę żebyś się gdziekolwiek wracała. Chodzi o podstawową wiedzę którą powinnaś zdobyć dawno temu.

Niestety Pan Voltron także nie jest dla mnie autorytetem zwłaszcza czytając to co wypisuje w temacie linkowanym wcześniej.

Aby z kimś dyskutować trzeba czytać ze zrozumieniem a nie tak ja się komuś wydaje.

Edit dół
No niestety na "rozmowę" faktycznie nie ma co liczyć jeżeli ktoś nie ma argumentów i potrafi tylko pyskować Wink

__________________
Nick R7: Nova

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Argrim: 01-10-2014 15:31.

01-10-2014 15:11 Argrim jest offline Szukaj postów użytkownika: Argrim Dodaj Argrim do Listy kontaktów
Stokrotkaa
Lord


images/avatars/avatar-23833.jpg

Data rejestracji: 30-11-2009
Postów: 350

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Argrim przepraszam najmocniej, ale zejdź już ze sceny. Nie chce mi się z Tobą rozmawiać.


Sephi gdy objęłaś funkcję Opa, podobał mi się ten pomysł. Uważałam, że jesteś odpowiednią osobą w odpowiednim miejscu. Wydawało mi się, że jesteś podobna do mnie. Wiesz co zrobiłabym w dzisiejszym kontrowersyjnym przypadku? Gdy popełniłabym błąd z niewiedzy? Przeprosiłabym i cofnęłabym bana.
Niewątpliwie, słowo, którego użył Dru ma kilka znaczeń (nawet w słowniku na którym się opierasz jest wyraźnie napisane co ono oznacza).

__________________

01-10-2014 15:25 Stokrotkaa jest offline Szukaj postów użytkownika: Stokrotkaa Dodaj Stokrotkaa do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Stokrotka nie wyprowadzaj mnie z równowagi. Stwierdzenie o podobieństwie przy wyłącznie internetowym kontakcie poprzez czytanie postów, to rzeczywiście bardzo dobra baza.....

Prosze mi dać SOLIDNY, KONKRETNY ARGUMENT, POPARTY WIEDZĄ Z JĘZYKA POLSKIEGO oraz ODPOWEDNIMI MATERIAŁAMI - że się mylę.

Nie mam problemu z przepraszaniem - robiłam to nie raz i nie ma w tym nic uwłaczającego. Nie mam w zwyczaju zapierać się jak żaba błota. Jednak nie ma na razie nic co by wskazywało na to, że się mylę.

Od dłuższej chwili zaczynam się zastanawiać, kto tu tak na prawdę się zapiera i upiera....


A i jeszcze jedno...

cytat:
Stokrotkaa napisał(a)
Sephi bądź nadal taka, jaką Cię postrzegałam... Przestałaś być obiektywna.


Gdybym nie była obiektywna, kary za wulgaryzmy byłyby wybiórcze - i mniejsze (albo w ogóle dla osób które lubię).

Proszę mnie nie brać pod włos - nie znoszę tego i reaguję alergicznie.


cytat:
Stokrotkaa napisał(a)
Niewątpliwie, słowo, którego użył Dru ma kilka znaczeń (nawet w słowniku na którym się opierasz jest wyraźnie napisane co ono oznacza).


No właśnie widzę... -> http://sjp.pwn.pl/

wulg. "odbywać stosunek seksualny"

I to tyle znaczeń ze słownika języka polskiego, pisanego przez wykfalifikowane do tego osoby.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

01-10-2014 15:33 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Stokrotkaa
Lord


images/avatars/avatar-23833.jpg

Data rejestracji: 30-11-2009
Postów: 350

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sephi przez myśl mi nie przeszło, by wyprowadzić cię z równowagi. Nie biorę Cię pod włos, a podobieństwo miałam takie na myśli: nawet jak kogoś lubię, a ten ktoś zrobi coś źle to potrafię opieprzyć, staram się być obiektywna czego Tobie brakuje.
Jak masz okrojony net to zapytaj Miodka (forma przestarzała).

Myślę, że czas zakończyć tę rozmowę. Nie chcę żebyś czuła się przez nią niekomfortowo.

__________________

01-10-2014 15:59 Stokrotkaa jest offline Szukaj postów użytkownika: Stokrotkaa Dodaj Stokrotkaa do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wyjaśnij mi po co mam pytać p. Miodka, skoro słownik języka polskiego w tym wypadku jest jednoznaczy.

Co innego mowa potoczna i slang, co innego reguły języka polskiego i słownictwo.

Ucząc się języka angielskiego, uczysz się języka powszechnie używanego, stosowanego publicznie, w urzędach, pismach itd - a nie slangu czy archaizmów. I tak samo - masz język polski, oraz gwary, slangi, mowę potoczną itd.

BW nie zabrania bynajmniej posługiwania się mową potoczną, slangiem, nawet archaizmami itd - o ile nie są one wulgaryzmami lub pochodne od wyrazów określanych jako wulgarne w języku polskim. Kropka.

Jako przykład rozjaśniający podam słowo, które do pewnego momentu budziło wiele kontrowersji - mianowicie słowo ZAJEBISTY.

Przez długi czas było traktowane jako wulgaryzm, ze względu na swoją genezę od wulgaryzmu. Obecnie jednak zostało zaadoptowane i jest słowem pospolitym - znajdującym się w słowniku języka polskiego.

Reasumując.... Jak tylko użyte przez Druidka słowo zostanie wpisane do słownika i określone niewulgarnym - możemy wrócić do tej sprawy i pogadać o przepraszaniu i przyznawaniu się do błędów, ok?

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

01-10-2014 17:27 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Shot91
Lord


images/avatars/avatar-24576.jpg

Data rejestracji: 19-02-2013
Postów: 287
Klan: SiH
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to moje takie pytanko czy zwrot "walić gruchę" jest słowem wulgarbnym?

nie pytam żeby się sprzeczać czy coś w tym stylu tylko widzialem tego rodzaju wpisy ostatnio (nie mam zamiaru donosić) i zastanawia mnie jak by to było zinterpretowane ?

__________________
R1 ZabUjczaParUffka Big Grin

01-10-2014 17:29 Shot91 jest offline Szukaj postów użytkownika: Shot91 Dodaj Shot91 do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W połączeniu ze zwierzęciem pociągowym - zwrot ten jest wulgarny.

W przypadku gruszki obawiam się, że nie jest na tyle jednoznacze i mogłoby zostać potraktowane jako obraza.

Ogólnie jedno i drugie prowadzi do insynuacji onanizowania się.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

01-10-2014 17:47 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Shot91
Lord


images/avatars/avatar-24576.jpg

Data rejestracji: 19-02-2013
Postów: 287
Klan: SiH
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sephiroth napisał(a)
W połączeniu ze zwierzęciem pociągowym - zwrot ten jest wulgarny.

W przypadku gruszki obawiam się, że nie jest na tyle jednoznacze i mogłoby zostać potraktowane jako obraza.

Ogólnie jedno i drugie prowadzi do insynuacji onanizowania się.



ale to tylko Twoja interpretacja, rzec można że "masz kosmate myśli siostro" bo można by właściwie wg slownika zinterpretować to jako uderzanie owocu Wink

__________________
R1 ZabUjczaParUffka Big Grin

01-10-2014 18:33 Shot91 jest offline Szukaj postów użytkownika: Shot91 Dodaj Shot91 do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

....epic fail.... Boże widzisz i nie grzmisz....

Dyskusja na poziomie przedszkola, jeśli ktoś nie ma pojęcia co to jest: słowo, zwrot, frazeologia, metafora, idiom, wugaryzm, potoczny, slang... czyli kompletny podstawowy brak znajomości języka, którego się używa.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

01-10-2014 18:41 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Shot91
Lord


images/avatars/avatar-24576.jpg

Data rejestracji: 19-02-2013
Postów: 287
Klan: SiH
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nie, poprostu albo odnosimy się do metafor albo tlumazymy dosłownie;


nar***ć interpretowałaś bez uwzględnienia metafory jako "załatwić" tylko jako wulgaryzm
ale już walić gruchę interpretujesz jako metaforę jako "onanizować się"


edit;

dobra nie ważne, dostalem odpowiedz, mam ciekawsze rzeczy do robienia niz pisanie tu glupot Wink

__________________
R1 ZabUjczaParUffka Big Grin

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Shot91: 01-10-2014 18:47.

01-10-2014 18:45 Shot91 jest offline Szukaj postów użytkownika: Shot91 Dodaj Shot91 do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Albo nauczycie się czytać ze zrozumieniem albo nauczcie się milczeć.

1. słowo (czasownik), które wymieniłeś nie istnieje w słowniku języka polskiego w innej definicji niż wulgaryzmu.
2. wywodzi się od słowa, które uznawane jest za wulgarne.
3. walić gruchę nie jest metaforą, tylko zwrotem.....
4. połączenie tych dwóch wyrazów ogólnie rzecz ujmując, w dosłownym tłumaczeniu jest pozbawione sensu (jak kupowanie kota w worku - można to zrobić dosłownie...... szkoda zwierzaka tylko)

Zalecam powrót do szkoły...

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

01-10-2014 18:58 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Voltorn
Forum Ace


images/avatars/avatar-24347.jpg

Data rejestracji: 25-10-2006
Postów: 77
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://pl.wiktionary.org/wiki/ruchać

nie chce mi sie powtarzac. doprawdy autorytetu nie widze tu zadnego, a raczej mentalnosc 'jak moge, to sie przyj****'. Slowo wywodzi sie nie z wulgaryzmu, a z archaizmu, rozumiec mozna jak sie chce, a jak sie chce po zlosci to jest tak jak teraz wlasnie. Dla mnie to jest opowska samowolka, w ten sposob mozna dac bana praktycznie kazdemu za wszystko. Skoro w tym kontekscie jest to wulgaryzm to ja nie mam pytan, ban idiotyczny jak cala dyskusja.

__________________
Zrodzeni w nocy, z kamienia i grzechu kobiety


Sörgethergeft

01-10-2014 19:07 Voltorn jest offline Szukaj postów użytkownika: Voltorn Dodaj Voltorn do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Następny. Nie traktuj proszę wikipedii jako wyroczni...

Zjedź na sam dół hasła, które wkleiłeś. Tam znajduje się coś takiego jak "Źródła"... Popatrz na rok wydania słownika, z którego korzystano do stworzenia definicji hasła..... A teraz, weź maszynę czasu i przenieś się o 100 lat później, do czasów obecnych.... Poszukaj aktualnego słownika języka polskiego. Możemy wtedy porozmawiać.

A dyskusja jest owszem, idiotyczna.... zwłaszcza kiedy rozmówcami są albo osoby nie znające podstaw języka polskiego, albo nie umiejące szukać i korzystać ze słowników.

Idąc twoim tokiem rozumowania, wy*** - też nie powinno być wulgaryzmem a archaizmem - bo jakby nie było oznacza również oszukanie. Nie ma znaczenia czy słowa są archaizmami czy nie - są wulgarne obecnie.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

01-10-2014 19:10 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
druidek
Triple Ace


Data rejestracji: 25-05-2009
Postów: 151
Klan: Krwawa Armia Khorna
Kraina: Necropolia
Skąd: Qraqw

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sephi Twoja argumentacja przypomina mi mantre Putina i Ławrowa, ze na Ukrainie nie ma wojsk rosyjskich, chociaz cały świat widzi jak się sprawy mają.


Zapomniałaś, ze jesteś tylko operatorem a nie wyrocznią na BW, otrząśnij się w końcu i zejdz na ziemie, bo przez takie niedorzeczne bany i kompletnie bezsensowne obcinanie cen na aukcjach stracisz reszte szacunku luda grającego w tę poczciwą grę a i cierpliwość Twoich mocodawców też pewno nie jest wiecznaSmile

__________________
Druidek
01-10-2014 20:03 druidek jest offline Szukaj postów użytkownika: druidek Dodaj druidek do Listy kontaktów
profes79
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Idąc tym samym tropem Voltorn słowo wulgarne oznaczające potocznie męskie przyrodzenie kiedyś miało znaczenie niewulgarne i oznaczało ozdobne sznury i pompony. Takich przykładów jest sporo. W dodatku działających w drugą stronę - są wyrazy czy zwroty, które dzisiaj są używane potocznie a ileś tam lat temu byś za nie w najlepszym razie oberwał przez łeb a w najgorszym zaliczył kulę od obrażonego.
01-10-2014 20:05
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
druidek napisał(a)
Sephi Twoja argumentacja przypomina mi mantre Putina i Ławrowa, ze na Ukrainie nie ma wojsk rosyjskich, chociaz cały świat widzi jak się sprawy mają.


Zapomniałaś, ze jesteś tylko operatorem a nie wyrocznią na BW, otrząśnij się w końcu i zejdz na ziemie, bo przez takie niedorzeczne bany i kompletnie bezsensowne obcinanie cen na aukcjach stracisz reszte szacunku luda grającego w tę poczciwą grę a i cierpliwość Twoich mocodawców też pewno nie jest wiecznaSmile


1. Pisałam coś o niedorzeczności i odwoływaniu się... Regulamin jest jasny i tylko dlatego, że kogoś znam / lubie nie będę go omijać.

2. Za każdym razem gdy napiszę coś nie tak, odwołujecie się do mojej reputacji, sumienia, lubienia itd... co jasno kojarzy mi się ze zwyczajnym szantażem emocjonalnym by ugrać coś dla siebie. Rozumiem, że mogą wam nie pasować, możecie mnie za coś nielubić - taka praca. Już gdzieś pisałam coś o lubieniu...

3. Nie mam interesu w tym by być upierdliwą i uprzykrzać wam życie, ale w tym by przestrzegano regulaminu. A na wulgaryzmy i chamstwo jestem uwrażliwiona.

4. Zaczynam powoli dochodzić do wniosku, że Op bliżej ludzi, dyskutujący z nimi, próbujący nauczyć / wskazać / rozmawiać - to po prostu nieporozumienie. Bo dać wam kawałek to od razu chcecie całą ręką.... a ogólnie i tak wam nikt nie dogodzi. Tryb C47-bot wydaje się w przypadku R1 zdecydowanie bardziej racjonalny.

5. Dawać wam rozpiskę i dowody jak na dłoni - materiały - to i tak będziecie się zapierać w żywe oczy - zamiast zwykle przyznać się do błedu - powiedzieć przepraszam i ponieść karę za własny bład. Nie, lepiej jest stanąć okoniem i jeszcze wjechać na opa, że nie spełnia oczekiwań. Trudno - nie spełniam oczekiwań - ale przynajmniej się uczę rozmaitych ludzkich zachowań... Niekoniecznie pozytywnych.


Reasumując - jeśli zapomiałam że jestem operatorem, przepraszam najmocniej, poprawię się. Wyrocznią nie jestem - traktuję jednak w ten sposób pewne rzeczy, które stanowią o regułach rządzących - jak prawo, słowniki jez. polskiego, gramatyki czy ortografii, matematyczny, podręczniki do biologii, chemii czy fizyki. Nie zamierzam zaprzeczać, żę jabłko nie spada, skoro podręcznik od fizyki mówi jasno o zasadzie grawitacji.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

01-10-2014 20:39 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Stokrotkaa
Lord


images/avatars/avatar-23833.jpg

Data rejestracji: 30-11-2009
Postów: 350

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sephiroth napisał(a)
A możesz się obrażać i tupać nogą... Jednak nie jest to to samo co dosłownie skrytykowanie czyjegoś poziomu inteligencji..... W żadnym miejscu cię nie obrażono słowami.

Kto i jakie autorytety chce sobie wyznawać to jego własna sprawa....


Gdzieś mi to wcześniej umknęło Smile

Czytasz i widzisz to co chcesz widzieć. Interpretujesz również dziwnie. Dla mnie cofnięcie się do szkoły podstawowej jest równe inteligencji powiatowej.

Wyżej napisałaś: Op bliżej ludzi... nie jesteś bliżej ludzi, oddalasz się od nich dużymi krokami. Proponuję zrezygnować z funkcji za nim ludzie do tego doprowadzą.

__________________

01-10-2014 21:17 Stokrotkaa jest offline Szukaj postów użytkownika: Stokrotkaa Dodaj Stokrotkaa do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ciekawe dlaczego.... Wink Mam być opem a nie kumpelą od pogaduszek.

A i Stokrotka... co do interpretacji - to nie ja mam z tym problem. Słownik to nie wiersze Szymborskiej, które co człowiek, to coś innego dojrzy... Widza zaś potrafi człowiekowi z wiekiem umykać - jednak ważne by umieć jej szukać.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

01-10-2014 21:41 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Stokrotkaa
Lord


images/avatars/avatar-23833.jpg

Data rejestracji: 30-11-2009
Postów: 350

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Daleko szukać nie trzeba. Choćby dlatego, cytat niżej Smile
Robisz z nas tumanów Big Grin a sama wiele pozostawiasz do życzenia. Nie popisuj się Sephi, bo Op-wi to nie przystoi.


cytat:
Sephiroth napisał(a)
Albo nauczycie się czytać ze zrozumieniem albo nauczcie się milczeć.

Zalecam powrót do szkoły...


__________________

01-10-2014 22:08 Stokrotkaa jest offline Szukaj postów użytkownika: Stokrotkaa Dodaj Stokrotkaa do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie ma potrzeby do popisywania się, ale czasami trzeba komuś dosadnie powiedzieć - skoro tłumaczenie i wyjaśnianie nic nie daje.

Swoją drogą - z tego co piszecie - nawet nic nie muszę...

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

01-10-2014 22:16 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
specjalista
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sephiroth napisał(a)
3. walić gruchę nie jest metaforą, tylko zwrotem.....
4. połączenie tych dwóch wyrazów ogólnie rzecz ujmując, w dosłownym tłumaczeniu jest pozbawione sensu (jak kupowanie kota w worku - można to zrobić dosłownie...... szkoda zwierzaka tylko)

Zalecam powrót do szkoły...

01-10-2014 23:12
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A tu się przyznaję, o tym nie pomyślałam... Smile

Czyli dosłowne tłumaczenie może być Smile ale i tak nie jest metaforą ;P

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

01-10-2014 23:16 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Voltorn
Forum Ace


images/avatars/avatar-24347.jpg

Data rejestracji: 25-10-2006
Postów: 77
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jest tez cos takiego jak kontekst, dla mnie to zaden wulgaryzm. archaizmow uzywac mozna tak czy inaczej, jest roznica miedzy 'naruchac lucka' a dac sie wyru.... idac moim tokiem rozumowania ban jest niedorzeczny, bo wulgaryzm w tym wypadku jest nielogiczny. Odnosnie kut**a powiem jedynie, ze tej wersji nikt nie uzywa, raczej jak jest w uzyciu to kontekst nie pozostawia watpliwosci. choc jakby kto napisal na sb ze wymachuje kut***m to juz bym go nie bronil, gwarantuje;] ban tutaj jest po prostu glupi.

odnosnie szantazy, ja nie znam ani Ciebie ani Druidka i w zasadzie mnie to niewiele obchodzi. wkurza mnie upor z jakim twierdzisz ze archaizmy wyszly z uzycia, czesto slysze, czytam a i uzywam, ot takie 'wzdy' czy proste 'bajac'. nie rozumiem tez dlaczego z takim uporem twierdzisz ze to wulgaryzm w tym wypadku, skoro nie ma to najmniejszego sensu(zakladajac wulgarny kontekst). dla mnie jest to juz tylko upor dla zasady.

__________________
Zrodzeni w nocy, z kamienia i grzechu kobiety


Sörgethergeft

02-10-2014 00:11 Voltorn jest offline Szukaj postów użytkownika: Voltorn Dodaj Voltorn do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Voltorn - samo słowo archaizm jest wyjaśnieniem. Jest to słowo przestarzałe, które wyszlo z użycia. Nie oznacza to, że czasem gdzieś się ich nie dostrzeże.

Jednak są właśnie archaizmy, które z upływem czasu uległy zwulgarnieniu - mianowicie te na bazie słowa na "r" czy choćby wspomnianego "dyndałka". To, że ludzie wygrzebują rozmaite archaizmy albo inne słowa i wprowadzają je do użycia - nie oznacza nagle, że są niewulgarne - skoro tak zostały przyjęte.

W obecnym słowniku j. polskiego nie istnieje nawet użyte przez Druidka pojęcie. Występuje w gwarze, jednak nie oznacza to, że nie jest słowem wulgarnym.

Pisałam wyżej o podobnym słowie, które mając wulgarne korzenie weszło w uzus i zyskało znaczenie potoczne - tylko dlatego, że "zajebisty" oznacza coś innego niż jego pierwowzór. Jednak słowo, o które toczy się cała batalia nie uzyskało takiego statusu. Co tak na prawdę ucina temat w zarodku. Bo nie liczy się koniecznie kontekst a sam wyraz przy wulgaryzmach.


Rozumiem, że można było tego nie wiedzieć i nie zdawać sobie sprawy. Bywa - jednak regulamin jest regulaminem - i zamierzam pod tym względem traktować wszystkich równo.

Możesz, jak koniecznie chcesz, nazywać to uporem dla.... regulaminu gry oraz przyjętych norm językowych.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

02-10-2014 00:32 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Stokrotkaa
Lord


images/avatars/avatar-23833.jpg

Data rejestracji: 30-11-2009
Postów: 350

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sephiroth napisał(a)

... Bywa - jednak regulamin jest regulaminem - i zamierzam pod tym względem traktować wszystkich równo.



Doprawdy zamierzasz??? To nie zamierzaj tylko traktuj wszystkich równo.

Tytuł tematu brzmi: Dyskusje na temat pręgierza i skarg. Zatem gdzie widzisz dyskusję w poście Specjalisty? bo ja widzę tylko wklejony obrazek z którego głupio się cieszysz. Czy dałaś Specjaliście za to +1? Nie sądzę. Ma dwa ostrzeżenia, ale czy one są od Ciebie? o to zapytam już C47.

Specjalisto wybacz... lubię czytać Twoje posty, jeśli wpadną w oko, Twój dowcip, humor. Jesteś doskonałym przykładem, by pokazać Sephi jaka jest konsekwentna w swoich założonych zamierzeniach.

__________________

02-10-2014 20:08 Stokrotkaa jest offline Szukaj postów użytkownika: Stokrotkaa Dodaj Stokrotkaa do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sephiroth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Po pierwsze, to się troszkę uspokój. W tym dziale o warnie decyduje albo kompletny post nie na temat, albo rażące w oczy chamstwo lub wulgaryzmy. To mój prywatny temat założony dla was, który wedle własnego kaprysu mogę nawet zamknąć jak mi się zachce.

Pod drugie: proszę wskazać mi post, który łaskawej graczce nie psuje.... Jeśli mówisz o tym z wklejonym obrazkiem - zamiast słów naocznie pokazano mi mój błąd. Jakby próbował mi to słowami wyjaśnić - mogłabym nie skojarzyć. Chyba, że chodzi Ci o jakiś inny post.

Po trzecie: Twój post powoli przestaje być na temat, a w oczy wręcz razi czysto babska potrzeba potupania nogami, pokrzyczenia na kogoś i obrócenia kota ogonem, bo.... "bo ktoś/coś mi się nie podoba". Wybacz Moja Droga - w tym temacie zapasów w błocie nie organizujemy.


Mam wrażenie, że całość tematu została wyczerpana. Posty tutaj mają służyć dyskusji a nie przekrzykiwaniu się, kto ma rację a kto nie. Argumenty padły, kontrargumentów - które mogły by wnieść coś do sprawy - nie ma... I to na tyle.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

02-10-2014 21:16 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Strony (11): « poprzednie 1 2 [3] 4 5 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » R1 » [Archiwum] Dyskusje na temat Pręgierza/Skarg R1.

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH