Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » R17+R19 » Dyskusja na temat Pręgierza R17 » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (27): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Dyskusja na temat Pręgierza R17 12 Ankieta - średnia ocena: 7,0012 Ankieta - średnia ocena: 7,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Arrow Dyskusja na temat Pręgierza R17 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Szanowni Gracze,

zakładam tutaj wątek, w którym mogą pisać wszyscy gracze mający coś do powiedzenia w sprawie tematów założonych w Pręgierzu R17. Istnieje zakaz pisania postów w pręgierzu przez osoby niezwiązane ze sprawą, dlatego umożliwiam to tutaj. Proszę jednak przestrzegać regulaminu forum i nie spamować bezsensownymi wiadomościami, nie przeklinać, nie ubliżać, nie multipostować, itd.

Za łamanie tych zasad będą przyznawane ostrzeżenia.
Mam nadzieję, że dzięki temu tematowi nie będę mieć do czynienia ze zbędnym spamem w wątkach dotyczących banów.

Być może będziecie chcieli odnieść się do konkretnego postu na forum, jeśli tak to proszę kliknąć na małą ikonkę przedstawiającą kartkę (jest po lewej stronie czasu napisania postu). Wtedy forum przekieruje adres strony do tego konkretnego postu - taki link przenosi odbiorcę do wybranej treści.

Zdaję sobie sprawę, że część moich decyzji nie spotka się ze zrozumieniem, dlatego liczę na Waszą konstruktywną krytykę. Najłatwiej będzie pisać tutaj, każdą uwagę wezmę do serca. Jestem dla Was, a nie odwrotnie.

Łączę wyrazy szacunku,

Trzy Litery


PS. Podobny wątek, który stworzyła Sephiroth, to nędzna podróbka Wink Naruszyła tym samym moje prawa autorskie do prowadzenia tematów wolnocłowych Tongue

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

13-12-2013 00:02 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
murines
Member


Data rejestracji: 25-07-2010
Postów: 25
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

witam . 2616, 187 nie wiem czy dostałem za włamanie czy na zasiadanie?? jeśli za włamanie to nie rozumiem jest za zasiadanie to korzystałem tylko komputera i z telefonu

__________________
r6 -LiQiDeK
04-01-2014 11:04 murines jest offline Szukaj postów użytkownika: murines Dodaj murines do Listy kontaktów
Trisek
Junior Member


Data rejestracji: 11-01-2014
Postów: 24

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

700, 3976, 40, 859

ten temat to już jest delikatnie przeginka.

a w tym temacie proponuje max 5 dni

280, 596

przeciez co to są za przewinienia, multikonto czy pushing po jednym IP to na innyych serwerach jedynie stałka bez możliwości odwołania się Smile

Nie mam nic ani do jednego ani do drugiego ale wytłumaczenie się że to "mój pierwszy raz" jest idiotyczne. To tak jakbym powiedział, nie chcę tego dziecka bo to był "mój pierwszy raz" i co? nie wiedziałem co robię? Wiem, fajny przykład Big Grin

Ale denerwuje mnie coś takiego, za 1 słowo na SB dostaje się 5 dni bana a za "10"kont w multi 15 dni.

Ciekawe co bedzie w sprawie pushingu po 1 IP bo za te kamienie to całe eq można złożyć i połowę z tego wbić...
14-01-2014 09:15 Trisek jest offline Szukaj postów użytkownika: Trisek Dodaj Trisek do Listy kontaktów
Neldur
Member


Data rejestracji: 27-05-2008
Postów: 48
Klan: Last Bloody Kingdom
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Shadar Logoth

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie przesadzaj kolego. Owszem, kamienie były przekazywane natomiast wartość rynkowa tych itemów nie jest wcale tak znacznie zawyżona - o ile wogóle. Więc zysk kamieni nie był tak duży. Ciekawe także jakie to eq złożysz i skleisz za takie drobne, chyba na białego smoka eq.

5 dni bana za multi z pięciu kont? Pełna premedytacja i do tego wielokrotna - powinien się kolega Handlarz cieszyć że tylko 15 dni.

Co do Gacullka - uważam że powinno się znieść perma a przyznanie się wcale nie jest złym czynnikiem. Bo jednak nie kombinuje, że ma 10 braci albo pół osiedla gra z tego samego ip i nie robi durnia z ludzi. 15 dni + kasacja kamieni (może być proforma jeśli nie ma aktualnie) by było adekwatne do przewinienia. Jest przewinienie to powinna być kara ale perm to zbyt wiele jednak.

Niemniej, obaj to oszuści i kary się należą.

__________________
Dovie'andi se tovya sagain.
14-01-2014 09:31 Neldur jest offline Szukaj postów użytkownika: Neldur Dodaj Neldur do Listy kontaktów
Trisek
Junior Member


Data rejestracji: 11-01-2014
Postów: 24

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Skoro dla Ciebie blisko 40 kz 40 ks + kk i kp to jest nic no to widocznie nie grasz Smile

Nasuwa się pytanie czy to są wszystkie aukcje? Jeśli nie to... no właśnie Smile

Proponuje przeczytać regulamin.

W dodatku skoro za to jest ban stały
44338, 21122, 17733, 755, 5078, 15408

to w przypadku konta 280 nie ma co zbierać. Gdyż to proceder trwający blisko miesiąc.
14-01-2014 09:51 Trisek jest offline Szukaj postów użytkownika: Trisek Dodaj Trisek do Listy kontaktów
Neldur
Member


Data rejestracji: 27-05-2008
Postów: 48
Klan: Last Bloody Kingdom
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Shadar Logoth

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Liczysz cały zysk za itemy a powinieneś policzyć o ile były droższe od ceny rynkowej. Chyba sam nie grasz skoro sugerujesz że te itemy by się normalnie nie sprzedały. I o ile by droższe były? Zarobił na tym max 10-15% mniej niż normalnie by zarobił - i taki jest fakt.
Niemniej, był push i tu nie ma dyskusji.

__________________
Dovie'andi se tovya sagain.
14-01-2014 10:11 Neldur jest offline Szukaj postów użytkownika: Neldur Dodaj Neldur do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

za push po jednym IP jest z urzędu ban stały i nie jest on skracany. Nawet za drobnicę. Chciwość zrobiła swoje. A tak było w tym przypadku.

W przypadku handlarza tam była jakaś bzdeta - bardziej gra kilku osób bez zgłoszenia. Nie było żadnych interakcji handlowych, więc trudno było to nazwać wielkim multikontem. Dlatego zgodziłem się zmienić wymiar bana.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

14-01-2014 10:13 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Sabio
Top Forum Spamer 2013


Data rejestracji: 07-08-2012
Postów: 1.580
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV
Skąd: Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Neldur napisał(a)
Liczysz cały zysk za itemy a powinieneś policzyć o ile były droższe od ceny rynkowej. Chyba sam nie grasz skoro sugerujesz że te itemy by się normalnie nie sprzedały. I o ile by droższe były? Zarobił na tym max 10-15% mniej niż normalnie by zarobił - i taki jest fakt.
Niemniej, był push i tu nie ma dyskusji.

tylko polowa tych itemow to szrot nawet jak na r17 wiec za czesc spokojnie calosc mozna liczyc xd
ale przyznal sie
szkodliwosc powiedzmy srednia wiec niech wroci po 30 dniach :-) :-)

__________________
cytat:
"Powiem więcej, administracja nie tylko zwiększa drop niektórym graczom, ale też sadziła brzozy w Smoleńsku."
--SZESZEJ--

14-01-2014 10:16 Sabio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sabio Dodaj Sabio do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

pushing po jednym IP!

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

14-01-2014 10:17 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
GroS
Newbie


Data rejestracji: 29-01-2011
Postów: 5
Kraina: Necropolia IX

Thumb Down! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

może i nie jest to dużo kamieni, ale rozwój podczas ich przejmowania i inne czynniki wpływają na to że nie jesteśmy w stanie stwierdzić na ile to mogło pomóc/zaszkodzić ; regulamin jest prosty pushing z jednego ip to ban stały, i trzymajmy się tego

__________________
r14:

<100..500) - 20
<500..1000) - 50
<1000..5000) - 100
<5000..10.000) - 500
<10.000..50.000) - 1000
<50.000..100.000) - 5000
<100.000..500.000) - 10000
<500.000.. ) - 50000
14-01-2014 18:50 GroS jest offline Szukaj postów użytkownika: GroS Dodaj GroS do Listy kontaktów
Trisek
Junior Member


Data rejestracji: 11-01-2014
Postów: 24

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tak jak pisałem wcześniej, nie ma gorszego wykroczenia na koncie niż pushing po jednym IP z multi.

A ten przypadek jak widać był celowy i z pełną premedytacją. Do czego się przyznał? Do oczywistego? OP ma 100% dowodów na jego winę.

Gdyby się przyznał zrobiłby to na amnestii zanim OP wykrył jego wałki.

Jedno pytanie: W jakim celu popieracie zwykłego oszusta?

A tak na koniec dodam że grałem kiedyś w taka piłkarską grę, hoho to było może z 10 lat temu. Wciągnął mnie kumpel, zacząłem grać, pokazał mi właśnie kilka sztuczek na "podciągnięcie finansów" oczywiście nielegalnych, zrobiłem kilka takich. Ale gdy zacząłem być lepszy od niego to poprostu zgłosił mnie do Administracji, sprawdzili po czym dostałem stałke definitywną, nawet po 5 latach nie mogłem założyc nowego konta bo była odmowa ze strony administracji, dopiero po zmianie IP i adresu e-mail udało mi się zarejestrować po blisko 10 latach Tongue Tak więc nauczkę miałem od dawna i wiem że takie "podrasowanie" pomaga wiele i z prespektywy czasu jednak nie jest to opłacalne.
14-01-2014 20:14 Trisek jest offline Szukaj postów użytkownika: Trisek Dodaj Trisek do Listy kontaktów
Zbiru
Junior Member


Data rejestracji: 10-08-2010
Postów: 11
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Obra

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

549, 3451



Thu Aug 8 11:19:39 CEST 2013 id 3451 (31.61.129.x) -> id 549 (31.61.131.x)

Pytanie 1:
Z jakich danych ten wniosek o multikoncie skoro IP się nie zgadza? Rozumiałbym jakieś tokeny, albo narzędzia autentykujące.

3451
Data dołączenia 2013-08-07 13:30:58
Ostatnie logowanie 2013-08-07 20:19:32

Pytanie 2:
Przyjdzie do mnie dziewczyna i będę chciał jej zademonstrować grę, to muszę zgłosić od razu grę z jednego komputera/ip ??? Pod jakim nickiem jak osoba jest jeszcze nie stworzona? A jak już stworzę postać i nie chce grać(decyzja tego samego dnia) to też muszę te konto zgłosić?

Pytanie 3:
Nie dziwi Ciebie jako operatora, że hymek takiej błahostki nie zgłosił przy amnestii?

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Zbiru: 15-01-2014 13:47.

15-01-2014 13:44 Zbiru jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbiru Dodaj Zbiru do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

poczytaj o dynamicznym IP...


gra z wielu miejsc nie jest zakazana

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

15-01-2014 14:13 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Zbiru
Junior Member


Data rejestracji: 10-08-2010
Postów: 11
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Obra

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

IP:
Nie muszę czytać, bo z zawodu jestem programistą aplikacji internetowych. Doskonale wiem również że nie można zweryfikować osoby po samym IP, a niestety tylko IP tutaj zostało podane jako przyczyna bana.

Ścieżka pakietów:
Po IP można podać drogę pakietów, ale ta może być taka sama, bo jest zależna od routerów prowaidera internetu osoby oskarżanej i może dotyczyć nawet kilku miejscowości.

MAC:
Jakbyś podał, że MAC się zgadza, to bym się nie czepiał. Prawdopodobieństwo tego samego MAC jest jak 256*6 więc na 99.(9)% bym się zgodził z tą opinią.

Wszelakiego rodzaju narzędzia autoryzujące:
Narzędzia takie jak sprawdzanie dowolnych numerów z systemu, sprzętu itp....


Tłumaczenie dynamicznego przyznawania IP jest śmieszne. Przyjmijmy, że osoba z wielkopolski łączy się przez neostradę i dostaje IP 123.123.123.123. Tego samego dnia, może nawet w tej samej godzinie ktoś inny z mazowsza loguje się przez neostradę i dostaje znów z DHCP'a 123.123.123.123.
Wchodzi na BW i ban!!! MULTIKONTO.

Dlatego nie wciskaj ludziom kitu że gra Multikonto przez IP, chyba że masz w logach że dane konta logowały się z tych samych IP, zarówno w pierwszym jak i drugim.


Jak już jesteśmy w temacie to mój kolega(lubuskie, jest moim wasalem) był u mnie(wielkopolskie) w odwiedzinach latem(na weekend) i logował się u mnie na kompie, czego nie zgłosiłem. Nie zgłaszałem z powodów, że były to jednorazowe(czy może nawet 2 razy) odwiedziny, ale widzę że mi się ban należy.

No nic, dobrze że się wykazałęś. Smile Teraz przynajmniej czuję, że liczba oszustów na serwerze zmaleje i gra stanie się na prawdę przyjemna....
15-01-2014 14:49 Zbiru jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbiru Dodaj Zbiru do Listy kontaktów
profes79
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Operator jest w stanie odróżnić nie tylko IP ale też konkretny komputer.

A jak nie zgłosiłeś logowania z 1IP to się nie zdziw jak np. za rok o tym zapomnisz i złapiecie stałki np. za jakąś podejrzana wymianę handlową, bo op sie dokopie, że kiedyś miało miejsce logowanie z tego samego kompa.
15-01-2014 14:52
Trisek
Junior Member


Data rejestracji: 11-01-2014
Postów: 24

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Zbiru napisał(a)

Tłumaczenie dynamicznego przyznawania IP jest śmieszne. Przyjmijmy, że osoba z wielkopolski łączy się przez neostradę i dostaje IP 123.123.123.123. Tego samego dnia, może nawet w tej samej godzinie ktoś inny z mazowsza loguje się przez neostradę i dostaje znów z DHCP'a 123.123.123.123.
Wchodzi na BW i ban!!! MULTIKONTO.


Tak na chłopski rozum to wydaje mi się że chyba niemożliwe jest żebyście dostali to samo IP powiedzmy 30 razy Smile albo np kilka razy dziennie, ale może się nie znam.

Jeśli jest to niemożliwe to na pewno nie dostaniesz bana na podstawie 1 IP zwłaszcza tego dynamicznego.

Jeśli jest ban za multi czy tam zasiadanie to dostajesz mnóstwo logów z których jasno widać przelogowanie kilkukrotnie w ciągu dnia na jednym IP.

Poza tym Eyrin jakoś nie protestuje, więc może OP ma rację?
15-01-2014 15:05 Trisek jest offline Szukaj postów użytkownika: Trisek Dodaj Trisek do Listy kontaktów
Zbiru
Junior Member


Data rejestracji: 10-08-2010
Postów: 11
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Obra

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Po co mam zgłaszać grę z jednego IP skoro wiem że ta osoba już nie gra? Mam robić robotę operatorom?

Z tego co widzę to gra z wielu miejsc nie jest zabroniona, a grę z jednego IP trzeba zgłosić przed zalogowaniem, tylko co zrobić jak postać nie jest stworzona....?

Skoro operator jest w stanie odróżnić konkretny komputer, to dlaczego powołuje się tylko na IP?

Zgłoszę grę z jednego IP i zrobię sobie wasala jest OK, bo to inna osoba tak?

Ale jak ktoś zrobi na moim kompie wasala i tego nie zgłoszę bo nie gra(grał tylko 7h) to 5 dni bana.

W takim razie co z bw w kafejkach internetowych, szkołach i podobnych miejscach gdzie jest wiele ludzi?

cytat:
Trisek napisał(a)

Jeśli jest ban za multi czy tam zasiadanie to dostajesz mnóstwo logów z których jasno widać przelogowanie kilkukrotnie w ciągu dnia na jednym IP.



To dlaczego przyczyną są IP a nie przelogowania pomiędzy tymi kontami??

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Zbiru: 15-01-2014 15:15.

15-01-2014 15:10 Zbiru jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbiru Dodaj Zbiru do Listy kontaktów
profes79
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W takim razie ja osobiście zawsze wysyłałem zgłoszenie "pro forma" z informacją, że loguję się z miejsca publicznego (co najczęściej miało miejsce np. podczas pobytu w hotelu gdzie była dostępna sieć wi-fi) z zaznaczeniem, że nie wiem czy z tej samej lokacj będą nastepowały inne logowania do BW. Kropka.

Jak długo grałem bana ani za zasiadanie ani za multi nie otrzymałem, więc chyba jednak sie sprawdza ( a grałem na serwerach zarządzanych przez aktywnych op-ów - C47 i Szeszeja)
15-01-2014 15:16
Sabio
Top Forum Spamer 2013


Data rejestracji: 07-08-2012
Postów: 1.580
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV
Skąd: Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Zbiru napisał(a)
To dlaczego przyczyną są IP a nie przelogowania pomiędzy tymi kontami??



a to nie jest tak ze te logi to wlasnie czeste przelogowania z jednego ip? i na tej podstawie jest ban?



jesli jest inaczej poprawcie

__________________
cytat:
"Powiem więcej, administracja nie tylko zwiększa drop niektórym graczom, ale też sadziła brzozy w Smoleńsku."
--SZESZEJ--

15-01-2014 15:22 Sabio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sabio Dodaj Sabio do Listy kontaktów
Zbiru
Junior Member


Data rejestracji: 10-08-2010
Postów: 11
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Obra

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gry typu BW są dla rozrywki, a z tego co widzę tutaj robi się biurokracja. Obawiam się że nie długo aby móc się zalogować będzie trzeba wysłać maila do BW z prośbą o możliwość zalogowania się dnia dd-mm-YYYY o godzinie HH:ii:ss do godziny HH:ii:ss. Z powodu zrobienia wyprawek.

W chwili obecnej czuję że operator Buc dał bana Eyrinowi bo tak chciał, a w logach znalazł notkę w której 2 pierwsze kwarty ip się zgadzały. Nie twierdzę, że nie miał prawa dać. Twierdzę, że powinien to lepiej wytłumaczyć.

cytat:
Sabio napisał(a)

a to nie jest tak ze te logi to wlasnie czeste przelogowania z jednego ip? i na tej podstawie jest ban?

jesli jest inaczej poprawcie


Thu Aug 8 11:19:39 CEST 2013 id 3451 (31.61.129.x) -> id 549 (31.61.131.x)

Ban jest bo Eyrin grał na IP: 31.61.129.x
a jego wasal na IP: 31.61.131.x


Logi:
są to wpisy - np. Eyrin(id:3451) zalogował się Thu Aug 8 11:19:39 CEST 2013 na IP: 31.61.129.x

mogą dotyczyć jakiejkolwiek akcji, no, zalicytowania itp.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Zbiru: 15-01-2014 15:28.

15-01-2014 15:23 Zbiru jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbiru Dodaj Zbiru do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zbiru, idziesz złą drogą. W którym ja miejscu powiedziałem, że dałem bana w związku z IP? Wywaliło mi przelogowanie dwóch kont na jednym komputerze, nie wyciągnąłem tego na podstawie podobnego IP. Jak zaczynasz wyciągać jakieś wnioski, to rób to rzetelnie.

Co do gry kilku osób z jednego komputera: druga osoba jak założy konto, to wysyłacie zgłoszenie, że od tego momentu gracie razem i już.

Proste i banalne. Albo sami nie rozumiecie zagadnienia, albo na siłę staracie się to przeinaczyć.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

15-01-2014 16:09 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Zbiru
Junior Member


Data rejestracji: 10-08-2010
Postów: 11
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Obra

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Thu Aug 8 11:19:39 CEST 2013 id 3451 (31.61.129.x) -> id 549 (31.61.131.x)

wskazuje na to że pisałeś o IP. Gdybyś pisał od razu że w logach widać przelogowanie to bym nawet tematu nie ruszył. Przy okazji zgłosiłem grę z jednego IP z bo była sytuacja podobna jak u Eyrina.
Dlatego też zainteresowałem się tym tematem.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Zbiru: 15-01-2014 17:24.

15-01-2014 17:23 Zbiru jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbiru Dodaj Zbiru do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to jest fragment raportu o przelogowaniu

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

15-01-2014 17:24 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Darius_Vortex
Newbie


Data rejestracji: 15-10-2013
Postów: 1
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VI
Skąd: Sodoma/Gomora

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale się cieszę że go zbanowaliście, gościu jest kłamcą jak i oszustem. A teraz widać że oszukuje nie tylko ludzi ale jest nieuczciwy wobec wszystkich na tym serwerze (pushing) ale i tak dostał inne konto (lepsze) więc ten ban spłynął po nim jak po kaczce
15-01-2014 22:15 Darius_Vortex jest offline Szukaj postów użytkownika: Darius_Vortex Dodaj Darius_Vortex do Listy kontaktów
Wilku2222
Lord


Data rejestracji: 15-01-2014
Postów: 454

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

7345, 7343, 5864, 7375, 5979, 8333, 6385, 7480, 10489, 6576, 7958, 7685, 8434, 8850, 6576, 10640

Moge potwierdzić ze są braćmi i ich rodzice są rozwiedzeni ,jeden mieszka 2 domy dalej ,a Grzesia to juz z rok nie widziałem

__________________
Ten post był edytowany 912345 raz(y), ostatnio edytowany przez CBŚ: Dzisiaj
24-01-2014 10:31 Wilku2222 jest offline Szukaj postów użytkownika: Wilku2222 Dodaj Wilku2222 do Listy kontaktów
Sabio
Top Forum Spamer 2013


Data rejestracji: 07-08-2012
Postów: 1.580
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV
Skąd: Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Wilku2222 napisał(a)
7345, 7343, 5864, 7375, 5979, 8333, 6385, 7480, 10489, 6576, 7958, 7685, 8434, 8850, 6576, 10640

Moge potwierdzić ze są braćmi i ich rodzice są rozwiedzeni ,jeden mieszka 2 domy dalej ,a Grzesia to juz z rok nie widziałem


ok ale nawet sam sie koles do zasiadan przyznal i kont tam cos wiecej jest :-)

__________________
cytat:
"Powiem więcej, administracja nie tylko zwiększa drop niektórym graczom, ale też sadziła brzozy w Smoleńsku."
--SZESZEJ--

24-01-2014 10:40 Sabio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sabio Dodaj Sabio do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Wilku2222 napisał(a)
7345, 7343, 5864, 7375, 5979, 8333, 6385, 7480, 10489, 6576, 7958, 7685, 8434, 8850, 6576, 10640

Moge potwierdzić ze są braćmi i ich rodzice są rozwiedzeni ,jeden mieszka 2 domy dalej ,a Grzesia to juz z rok nie widziałem


tyle tych kont było, że muszę sprawdzić jakie dokładnie tam było zasiadanie między tymi dwoma

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

24-01-2014 13:32 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Mauer
Full Member


images/avatars/avatar-23501.jpg

Data rejestracji: 16-06-2008
Postów: 71
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VII
Skąd: R6

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Co do banów za grzechy poprzednich właścicieli kont...

Powiadasz, że karę nakłada się na konto...jasna sprawa no bo niby na co innego...ale sens kary nie jest wymierzony w konto tylko w gracza...więc moim zdaniem wiedząc, że przewinienie zostało popełnione przez poprzedniego właściciela to jest kompletnym nonsensem karanie uczciwego gracza... powiem jeszcze raz, że kare owszem nakłada się na konto ale karzesz osobę a nie owe konto (jako rzecz niematerialna, "nieżywa" - konto ma to gdzieś;p)

Skoro tak stanowi regulamin to może warto było by to zmienić aby nie dochodziło do podobnych absurdów...

Pozdrawiam

__________________
r2: Cyborg
r16: Fantasta
25-01-2014 01:35 Mauer jest offline Szukaj postów użytkownika: Mauer Dodaj Mauer do Listy kontaktów
Sabio
Top Forum Spamer 2013


Data rejestracji: 07-08-2012
Postów: 1.580
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV
Skąd: Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

na nazwijmy to "walku" zyskuje konto i jego wlasciciele wiec bany te sa dobre
a przed wymiana/przejeciem mozesz poprosic opa o sprawdzenie konta zeby uniknac nieprzyjemnosci

__________________
cytat:
"Powiem więcej, administracja nie tylko zwiększa drop niektórym graczom, ale też sadziła brzozy w Smoleńsku."
--SZESZEJ--

25-01-2014 01:40 Sabio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sabio Dodaj Sabio do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Mauer napisał(a)
Co do banów za grzechy poprzednich właścicieli kont...

Powiadasz, że karę nakłada się na konto...jasna sprawa no bo niby na co innego...ale sens kary nie jest wymierzony w konto tylko w gracza...więc moim zdaniem wiedząc, że przewinienie zostało popełnione przez poprzedniego właściciela to jest kompletnym nonsensem karanie uczciwego gracza... powiem jeszcze raz, że kare owszem nakłada się na konto ale karzesz osobę a nie owe konto (jako rzecz niematerialna, "nieżywa" - konto ma to gdzieś;p)

Skoro tak stanowi regulamin to może warto było by to zmienić aby nie dochodziło do podobnych absurdów...

Pozdrawiam


1. Jak napisał Sabio, na przekrętach zyskuje konto
2. Nie da się bardzo często karać konkretnego użytkownika, gdyż nie można ich namierzyć: zmieniają nicki, zmieniają IP, logują się z kilku miejsc. Jest dosłownie kilkunastu graczy na BW, którzy swoją osobą budują ,,markę". Nieważne gdzie się zarejestrują, gdzie będą grać, to pod tym samym nickiem i zawsze ich będzie można poznać.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

25-01-2014 13:58 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Strony (27): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » R17+R19 » Dyskusja na temat Pręgierza R17

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH