Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » Scenariusze/Opisy » "Więc nie chcesz pomścić śmierci mistrza Caleba?"- KOGO? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony "Więc nie chcesz pomścić śmierci mistrza Caleba?"- KOGO? 3 Ankieta - średnia ocena: 4,003 Ankieta - średnia ocena: 4,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Mixxer
Member


Data rejestracji: 03-05-2014
Postów: 32
Kraina: Moria V

"Więc nie chcesz pomścić śmierci mistrza Caleba?"- KOGO? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Po pierwsze- nie wiem gdzie się to lepiej nadaje, ale chyba nie do "systemu gry".

W temacie- przytoczony cytat pochodzi oczywiście z pielgrzymki w nieznane, kiedy to w końcu gra łaskawie tę pielgrzymkę wylosuje (zabawna sprawa- z opisu wynika, że mój wampir świetnie wie gdzie ma się udać...). Tu nasuwa się moje pytanie- kim do diabła jest ten cały mistrz Caleb? Kto go zabił? Kiedy? I przeciwko komu mój wampir szuka wsparcia wśród ludzi jednoznacznie negatywnie do niego nastawionych? Wiem, że nie o fabułę tutaj chodzi, ale jeśli tak, to po co taki mylący opis? Nieczytających nie obchodzi, ale czytający zastanawia się, czy nie zgubił czegoś w międzyczasie. A nie zgubił, bo przejrzałem scenariusze wypraw.

Po drugie- nie chcę być złośliwy, ale opisy wypraw są ogólnie koszmarne- pełne błędów logicznych i stylistycznych (np. "Zapytałeś z nutą podejrzliwej ironii w głosie." sugeruje coś zupełnie innego niż wypływa z sensu reszty opisu). Żeby nie wyjść na hejtera, co to tylko krytykuje: jeśli administracja jest zainteresowana, to obiecuję poprawić scenariusze wypraw- pod względem stylistycznym i logicznym (tj- jeśli kiedyś dowiem się kim jest mistrz Caleb :rolleyesSmile , a także mogę wymyślić opisy ekspedycji i Bóg wie czego jeszcze będzie trzeba (choćby budynków).
19-05-2014 13:43 Mixxer jest offline Szukaj postów użytkownika: Mixxer Dodaj Mixxer do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

RE: "Więc nie chcesz pomścić śmierci mistrza Caleba?"- KOGO? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Mixxer napisał(a)
Po pierwsze- nie wiem gdzie się to lepiej nadaje, ale chyba nie do "systemu gry".

W temacie- przytoczony cytat pochodzi oczywiście z pielgrzymki w nieznane, kiedy to w końcu gra łaskawie tę pielgrzymkę wylosuje (zabawna sprawa- z opisu wynika, że mój wampir świetnie wie gdzie ma się udać...). Tu nasuwa się moje pytanie- kim do diabła jest ten cały mistrz Caleb? Kto go zabił? Kiedy? I przeciwko komu mój wampir szuka wsparcia wśród ludzi jednoznacznie negatywnie do niego nastawionych? Wiem, że nie o fabułę tutaj chodzi, ale jeśli tak, to po co taki mylący opis? Nieczytających nie obchodzi, ale czytający zastanawia się, czy nie zgubił czegoś w międzyczasie. A nie zgubił, bo przejrzałem scenariusze wypraw.

Po drugie- nie chcę być złośliwy, ale opisy wypraw są ogólnie koszmarne- pełne błędów logicznych i stylistycznych (np. "Zapytałeś z nutą podejrzliwej ironii w głosie." sugeruje coś zupełnie innego niż wypływa z sensu reszty opisu). Żeby nie wyjść na hejtera, co to tylko krytykuje: jeśli administracja jest zainteresowana, to obiecuję poprawić scenariusze wypraw- pod względem stylistycznym i logicznym (tj- jeśli kiedyś dowiem się kim jest mistrz Caleb :rolleyesSmile , a także mogę wymyślić opisy ekspedycji i Bóg wie czego jeszcze będzie trzeba (choćby budynków).


Parę pytań następuje, czy tylko tobie to przeszkadza? Czy tylko ty umiesz to poprawić? Czy nawet jakbyś to zrobił, to czy inni by tego chcieli?

Opisy nie są złe ;x natomiast zmiana była by cięższa, bo nie dość, że administracja musiałaby się zgodzić, to jeszcze ludzie ;p żeby jakiś inny gracz to zrobił ;p

Moim zdaniem nie powinniśmy zmieniać opisów pielg itd. Takie jakie są, są właśnie fajne ;p

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
19-05-2014 13:48 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
Mixxer
Member


Data rejestracji: 03-05-2014
Postów: 32
Kraina: Moria V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Mixxer
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Opisy są nielogiczne i dlatego uważam, że trzeba je zmienić. Ponieważ odkąd pierwszy raz zagrałem w BW (6 lat temu?) nie zmieniły się w najmniejszym stopniu, to wychodzi na to, że już się nie zmienią. I dlatego oferuję pomoc- podejrzewam, że większość graczy czytających opisy się zgodzi, a tym którym wszystko jedno... Będzie wszystko jedno. Dorzucenie wyjaśnienia kim jest "mistrz Caleb", "setyci" itp. terminów wpłynie pozytywnie na odbiór gry. Ja tam lubię wiedzieć do kogo strzelam. A oprócz tego w każdym opisie są jakieś błędy stylistyczne- co w nich fajnego?
19-05-2014 13:56 Mixxer jest offline Szukaj postów użytkownika: Mixxer Dodaj Mixxer do Listy kontaktów
Arkangell
Member


images/avatars/avatar-25346.jpg

Data rejestracji: 16-06-2009
Postów: 40
Klan: PuB
Kraina: Necropolia VI
Skąd: śląsk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja tam czytam bardzo chętnie i też pare razy się spotkałem z dziwnymi rzeczami, a wnoski z tego proste :

1) Albo administracja dopracuje fabularną część gry
2) Albo niech sobie dadzą siana, a nie okruchy informacji i to czasami dziwnie zaserwowane


Gracze się muszą zgodzić..? 80% jak nie więcej ma w ..... opisy i fabułe tej gry, a 20% które ją lubi zgodzi się z miejsca na poprawki, nawet robione przez jednego gracza, lub wspólnie.

O błędach na ekspedycji i ogólnie rzal i bul czytać pisałem tu
Błąd stylistyczny Wszystkie Ekspy

__________________
R10 - Aye
Możliwe raty, negocjacje.

Jak zarabiać w internecie
20-05-2014 22:39 Arkangell jest offline Szukaj postów użytkownika: Arkangell Dodaj Arkangell do Listy kontaktów
Mixxer
Member


Data rejestracji: 03-05-2014
Postów: 32
Kraina: Moria V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Mixxer
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja taką propozycję daję ze względu na nowych graczy (inna sprawa, że to zdecydowanie za mało, żeby ich zachęcić...)- pamiętam, że jak zaczynałem grę, to mnie to całkiem wkręcało, ale opisy zawsze mnie denerwowały przez wszystkie błędy.

Ba- powiem więcej. Jeśli dostanę zielone światło, to jestem skłonny napisać dodatkowe opisy do wypraw, tak żeby nie powtarzały się w kółko te same-niektóre mogą dotyczyć fabuły i "mistrza Caleba", inne mogą być po prostu wariacją nt.- spotkałeś trolla. Albo lepiej- te dotyczące fabuły "do wylosowania", szansa jak pielgi, a te zwykłe to tak zamiast "cisza i spokój...", które doprowadzają mnie do szału.

Ale to tylko jeśli administracja wykaże zainteresowanie. Nie będę się produkował po nic...
20-05-2014 23:23 Mixxer jest offline Szukaj postów użytkownika: Mixxer Dodaj Mixxer do Listy kontaktów
Drex
Lord


Data rejestracji: 20-12-2007
Postów: 398
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak dla mnie, można sobie odpuścić część "fabularną" tej gry i wywalić wszystkie opisy. Wszscy i tak patrzą na to czy się udało, co dropnęło. I tyle.
21-05-2014 10:08 Drex jest offline Szukaj postów użytkownika: Drex Dodaj Drex do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja z wielkim zainteresowaniem zawsze czytałem opisy wypraw, potem już tylko sprawdzałem co dropi.

Jeśli masz sugestie dotyczące błędów stylistycznych, to zakładaj tematy w odpowiednim dziale - SM ze wszystkimi się zapozna

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

21-05-2014 12:52 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Mixxer
Member


Data rejestracji: 03-05-2014
Postów: 32
Kraina: Moria V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Mixxer
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Drex napisał(a)
Jak dla mnie, można sobie odpuścić część "fabularną" tej gry i wywalić wszystkie opisy. Wszscy i tak patrzą na to czy się udało, co dropnęło. I tyle.


cytat:
Buc napisał(a)
Ja z wielkim zainteresowaniem zawsze czytałem opisy wypraw, potem już tylko sprawdzałem co dropi.


Przyznaję, że teraz mam tak samo- bo jak po raz 200-setny wyskoczy to samo, to co mam czytać? Na pamięć znam Wink Dlatego proponuję, że napisałbym nowe opisy wypraw, które byłyby różnorodne (i wbijanie fabuły byłoby mniej monotonne). Tylko nie wiem, czy jest technicznie możliwe żeby było kilka opisów dla jednego rodzaju ekspy. No i chwilowo się okazuje, że mam mniej wolnego czasu niż myślałem. Ale jeśli tylko administracja się wykaże zainteresowaniem, to mogę powoli coś zacząć pisać. W końcu to z założenia są raczej krótkie teksty.

cytat:

Jeśli masz sugestie dotyczące błędów stylistycznych, to zakładaj tematy w odpowiednim dziale - SM ze wszystkimi się zapozna


Wiem, ale jak na mój gust w każdym opisie coś można znaleźć, plus do tego błędy logiczne ("mistrzów Calebów" wyskakujących znikąd jest więcej). Dlatego jeśli mam się do tego zabierać, to przerobiłbym to gruntownie (oczywiście nie wszystko, gdzieniegdzie to tylko korekta, gdzie indziej przeróbka).
21-05-2014 13:24 Mixxer jest offline Szukaj postów użytkownika: Mixxer Dodaj Mixxer do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie ma sensu rozwijać niektórych wątków. np. kim są setyci (w BW to ludzie-węże/gady)

Mistrz Calebe - 000, przecież z kontekstu łatwo się domyślić, że to poprzedni mistrz zakonu.

Oczywiście można napisać 3 tomową książkę, w której opisze się śmierć mistrza w: zamachu/ataku/obronie/wyprawie pacyfikacyjnej czy innych okolicznościach ale nie widzę realnej potrzeby uściślać tego.
Każdy może sobie wymyślić w jakich okolicznościach zginął pan C.

Świat BW zawiera wiele wątków, które można by doprecyzować ale nie ma takiej potrzeby. Ważniejsze jest by fabuła była krótka, zwięzła i czytelna.
I tak wiele osób uskarża się, że opisy są zbyt długie i szczegółowe.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


21-05-2014 16:33 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
Mixxer
Member


Data rejestracji: 03-05-2014
Postów: 32
Kraina: Moria V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Mixxer
Mad Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Nie ma sensu rozwijać niektórych wątków. np. kim są setyci (w BW to ludzie-węże/gady)


Dlaczego nie? Wystarczyłoby dopisać kilka słów do opisu wyprawy (czego zobowiązałem się podjąć, jeśli będzie zainteresowanie... jest?). Albo dodać ich jako zwykłych oponentów z obrazkiem.

cytat:
Mistrz Calebe - 000, przecież z kontekstu łatwo się domyślić, że to poprzedni mistrz zakonu.


Pozwolę sobie wypunktować część problemów związanych z takim rozumowaniem:

1. Przed pielgrzymką z charyzmy nie ma nawet jednej przesłanki, że istnieje jakikolwiek zakon.
2. Co za tym idzie- nie mam zielonego pojęcia co ten zakon robi.
3. Dlaczego w ogóle mój wampir się tam wybiera? Przed chwilą (ta- przed jakąś setkę "cisz i spokojów") pochwycili go przecież Setyci (też fajnie byłoby znać motywy, no...) i im zwiał. Wyprawa odwetowa czy co?
4. Jeśli już wiemy po co mu wsparcie, to czemu akurat tam? Jaki jest punkt wspólny między zemstą za śmierć mistrza Caleba a wsparciem na pustkowiach?

Mogę tak jeszcze pisać. Krótko- ktoś chciał być strasznie lakoniczny i stworzyć w ten sposób nastrój. To pierwsze się udało, drugie nie- bo brak jakichkolwiek szczegółów nastroju nie stworzy. No i:

cytat:
Oczywiście można napisać 3 tomową książkę, w której opisze się śmierć mistrza w: zamachu/ataku/obronie/wyprawie pacyfikacyjnej czy innych okolicznościach ale nie widzę realnej potrzeby uściślać tego.
Każdy może sobie wymyślić w jakich okolicznościach zginął pan C.


No właśnie w tym rzecz- jak się robi fabułę, to bez dziur. Jeśli ma się ona z kolei składać w 90% z domysłów czytelnika, to sensownymi wydają się być postulaty powyżej. Bo po co? Jeśli fabuła faktycznie nie ma mieć znaczenia (wykazałem związek przyczynowo skutkowy śmieci mistrzunia i wyprawy odwetowej), to rzeczywiście nie ma to sensu.

cytat:
Świat BW zawiera wiele wątków, które można by doprecyzować ale nie ma takiej potrzeby. Ważniejsze jest by fabuła była krótka, zwięzła i czytelna.


Tylko na czytelność składają się dwie rzeczy: odpowiednia liczba faktów, wyczerpująca temat w dostatecznym stopniu, oraz zwięzłość jako taka. Sama zwięzłość, przy podawaniu 1/3 potrzebnych do zrozumienia fabuły informacji (lub mniej) wprowadza tylko zamęt. Może fabuła jest dla Was czytelna, bo ją stworzyliście, ale dla mnie każda wyprawa mogłaby być zupełnie niezależną historyjką (i to wbrew pozorom nie jest zaleta).


cytat:
I tak wiele osób uskarża się, że opisy są zbyt długie i szczegółowe.


Ja nie chcę być złośliwy, ale jeśli komuś sprawia problem przeczytanie 20 linijek tekstu (liczyłem), to jak sobie radzi z zarządzaniem postacią?

Tak nawiasem- przychylam się do powyższych- w obecnej formie opisy nie mają sensu, bo każdy je zna na pamięć (a jak je miał gdzieś, to się to nie zmieni). Dlatego proponuję wprowadzenie kilku wariantów, wśród których można będzie wylosować też fabułę (jak na pielgach, ale nie przeplataną "ciszą i spokojem" x100).
21-05-2014 17:12 Mixxer jest offline Szukaj postów użytkownika: Mixxer Dodaj Mixxer do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A ja się z Tobą nie zgodzę i pozostanę przy własnej opinii.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


21-05-2014 17:38 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
7xZbanowany
Lord


Data rejestracji: 13-01-2011
Postów: 260
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja cały czas zbieram wszystkie raporty z pielg i staram się złożyć z tego coś zrozumiałego.
Średnio mi to idzie, choć już zebrałem tekst z wszystkich pielg a1 , wszystkich dalekich a2 i polowy pielg a2...
Póki co najciekawsze w raportach jest różnica miedzy udanymi i nie udanymi.

Takiego dziurawego i bezsensownego scenariusza w życiu nie widziałem...
Nawet opowiadanie nekromanta lepiej pasuje do bw niż teksty z wypraw...
Ech, może po prostu jestem rozpieszczony Martinem

__________________

21-05-2014 19:20 7xZbanowany jest offline Szukaj postów użytkownika: 7xZbanowany Dodaj 7xZbanowany do Listy kontaktów
Mixxer
Member


Data rejestracji: 03-05-2014
Postów: 32
Kraina: Moria V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Mixxer
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
7xZbanowany napisał(a)
Ja cały czas zbieram wszystkie raporty z pielg i staram się złożyć z tego coś zrozumiałego.
Średnio mi to idzie, choć już zebrałem tekst z wszystkich pielg a1 , wszystkich dalekich a2 i polowy pielg a2...
Póki co najciekawsze w raportach jest różnica miedzy udanymi i nie udanymi.

Takiego dziurawego i bezsensownego scenariusza w życiu nie widziałem...
Nawet opowiadanie nekromanta lepiej pasuje do bw niż teksty z wypraw...
Ech, może po prostu jestem rozpieszczony Martinem


Trudno. Ja się poddaję- proponowałem zmiany, proponowałem, że pomogę je wprowadzić. SM twierdzi, że zmian nie potrzeba- trudno. Ale przykro patrzeć, jak gra się kończy, bo "nie trzeba nic zmieniać".
21-05-2014 20:53 Mixxer jest offline Szukaj postów użytkownika: Mixxer Dodaj Mixxer do Listy kontaktów
Rocketto
Rakieta


images/avatars/avatar-21793.jpg

Data rejestracji: 27-01-2011
Postów: 476
Klan: LoD/PSD
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Temat został wyczerpany, oficjalnie zmian nie potrzeba, więc tyle.

Jeśli jednak masz chęć Mixxer napisania poprawionej, zmienionej, alternatywnej wersji historii, możesz ją spisać i przedstawić w jednym zamkniętym temacie, tutaj lub w dziale "Nasza Twórczość".
Wtedy będziesz mógł spokojnie przedstawić swoje zmiany/pomysły i każdy zainteresowany będzie mógł przeczytać sobie to.
Wydaje mi się że w ten sposób najłatwiej osiągniesz swój cel oraz ułatwisz graczom zainteresowanym historią opowiadaną w BW jej odbiór, a to chyba jest Twoim celem.
To tak w kwestii mojej luźnej sugestii do Ciebie Mixxer.

__________________
Ex-Supermoderator

21-05-2014 23:33 Rocketto jest offline Szukaj postów użytkownika: Rocketto Dodaj Rocketto do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » Scenariusze/Opisy » "Więc nie chcesz pomścić śmierci mistrza Caleba?"- KOGO?

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH