Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Patch, "którego nie było" oraz co w lutym (migracja serwerów). » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Patch, "którego nie było" oraz co w lutym (migracja serwerów). 23 Ankieta - średnia ocena: 5,65
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Patch, "którego nie było" oraz co w lutym (migracja serwerów). Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Osoby zainteresowane lutym odsyłam do końca tematu. (Migracje serwerów. - luty 2015)

Z wielką przyjemnością informuję, że w ostatnich dniach zakończone zostały prace nad największym patchem w dziejach BW, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was nawet go nie zauważyło dlatego postanowiłem zamieścić tutaj "dokumentację techniczną":

http://ec.europa.eu/taxation_customs/res...tes_2015_pl.pdf

http://ec.europa.eu/taxation_customs/tax...om/index_en.htm

http://ec.europa.eu/taxation_customs/res...idelines_en.pdf


A teraz kilka słów wyjaśnienia:
wielokrotnie pytacie, a czemu nic nie robicie, nie podajecie terminów, a w "lipcu, sierpniu i wrześniu XXXX roku" nie było nowych patchy, na co my odpowiadamy, że zawsze coś robimy ale niekoniecznie da się zobaczyć efekty naszej pracy.

Ostatnie 1,5 a może nawet 2 miesiące spędziliśmy walcząc z najnowszym wynalazkiem UE oraz dostosowując nasz system płatności tak by można było wywiązać się z nałożonych na nas przez UE obowiązków.

Wiem, że dla wielu z Was nie będzie to miało znaczenia jednak liczę na to, że przynajmniej części otworzy to oczy na problemy z jakimi musimy borykać się na co dzień.
W szczególności zachęcam do zapoznania się z "potworkiem" do którego prowadzi pierwszy z linków, a wyjaśniających jak: Domniemywać z jakiego kraju pochodzi nasz klient oraz jak obalać różne rodzaje domniemań.


Migracje serwerów. - luty 2015
Jak zapewne zauważyliście w 2014 mieliśmy sporo awarii sprzętowych, w związku z powyższym postanowiliśmy, że już czas najwyższy by wykonać migrację na nowe serwery.

Będzie to proces złożony i spowoduje przerwy w dostępie do BW jednak liczymy na Waszą wyrozumiałość oraz na korzyści w postaci większej niezawodności oraz mniejszej liczby przerw spowodowanych problemami technicznymi.

Za każdym razem będziemy z wyprzedzeniem podawać na forum i w grze informację w jakich dniach oraz, które serwery będą migrowane, tak by każdy z Was mógł z góry się przygotować na każdą ewentualność.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy oraz liczymy na Waszą wyrozumiałość,
SM

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


11-02-2015 15:40 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
SHAD79
Lord


images/avatars/avatar-22451.jpg

Data rejestracji: 28-02-2008
Postów: 479
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV
Skąd: D.G. Aktualnie Zachodniopomorskie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no gratuluje cierpliwości i sil na walkę z Tym jakże cudownym wynalazkiem Tongue a teraz weekend długi i do roboty bo jest jej od groma Smile

__________________
R6 ZeDDicusZulZorander ZeDD Na emeryturce
Moje Aukcje Trwaja 24H Chyba ze napisze inaczej.

R10 Heineken

R12 Satsuka
11-02-2015 16:12 SHAD79 jest offline Szukaj postów użytkownika: SHAD79 Dodaj SHAD79 do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Z wielką przyjemnością informuję, że w ostatnich dniach zakończone zostały prace nad największym patchem w dziejach BW


ale co, tak bez zadnych szczegolow? smutnazaba.jpg

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
11-02-2015 17:03 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
shockth
Forum Legend


Data rejestracji: 22-02-2010
Postów: 1.780
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z Nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
cytat:
Z wielką przyjemnością informuję, że w ostatnich dniach zakończone zostały prace nad największym patchem w dziejach BW


ale co, tak bez zadnych szczegolow? smutnazaba.jpg


system płatności premium rotfl

__________________
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
@kacik
Niestety nie opanowaliśmy jeszcze podróży w czasie, więc dzisiejszy patch nie działa na wczorajsze ekspedycje. .

11-02-2015 17:12 shockth jest offline Strona domowa shockth Szukaj postów użytkownika: shockth Dodaj shockth do Listy kontaktów AIM Screen Name of shockth: xxx YIM Account Name of shockth: xxx Zobacz profil MSN shockth
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no wlasnie doczytalem... myslalem przez chwile, ze chodzi o jakis patch broni dystansowej a tu cos lepszego, nic wspolnego z gra tak wlasciwie tylko jakies prawne pierdoly

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
11-02-2015 17:15 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
PRO-PAIN
Triple Ace


images/avatars/avatar-24445.jpg

Data rejestracji: 20-12-2008
Postów: 228
Kraina: Necropolia VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no to z punktu widzenia gracza i zarazem klienta rewelacja. teraz rozumiem dlaczego runy tak dlugo wyczekiwane przesunely sie w czasie. skoro zostal zrewolucjonizowany system premki to chyba doladuje do 2020 i dalej czekam na runy.

__________________
r16 - deredevil
11-02-2015 17:18 PRO-PAIN jest offline Szukaj postów użytkownika: PRO-PAIN Dodaj PRO-PAIN do Listy kontaktów
Xerter
Zbanowany

images/avatars/avatar-22429.jpg

Data rejestracji: 21-11-2010
Postów: 413
Klan: Tak
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria V
Skąd: Z dobrego domu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Obyście mieli jak najmniej pracy, która nie wpływa bezpośrednio na rozgrywkę.
11-02-2015 17:24 Xerter jest offline Szukaj postów użytkownika: Xerter Dodaj Xerter do Listy kontaktów
sly
Triple Ace


images/avatars/avatar-25446.jpg

Data rejestracji: 28-08-2006
Postów: 153
Klan: G3W
Kraina: Necropolia
Skąd: Łódź/Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sushi,

naprawdę szacun. Tacy zarobieni jesteście. Tylko że taka jak napisałeś to nas mało obchodzi. To nad czy się skupialiście jest w waszym interesie żeby nie mieć kłopotów z fiskusem.

Walisz takie korpo farmazony że rzygać się chce (mam to na co dzień).

Gratuluję i dziękuję za tę robotę. Pytanie a kiedy zrobicie coś dla graczy?

Bo na razie wydaje mi się że epiki zarżnęły handel.

Pozdrawiam i Życzę wielu równie spektakularnych sukcesówWink

__________________
NICK W GRZE Kajusz
11-02-2015 17:24 sly jest offline Szukaj postów użytkownika: sly Dodaj sly do Listy kontaktów
dasko
Member


Data rejestracji: 21-05-2013
Postów: 28

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no i nie wiem komu współczuć : Administracji że się narobiła czy sobie że jedyne nad czym pracowali to jak mnie dalej doić

__________________
dasko1964
11-02-2015 17:26 dasko jest offline Szukaj postów użytkownika: dasko Dodaj dasko do Listy kontaktów
pieczarr
Lord


Data rejestracji: 11-09-2014
Postów: 425
Kraina: Necropolia VIII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Hurrra skonczyli! teraz beda runy, bedzie balans defa, bedzie ... no wszystko bedzie!

czekamy...
11-02-2015 18:10 pieczarr jest offline Szukaj postów użytkownika: pieczarr Dodaj pieczarr do Listy kontaktów
kris23
Junior Member


Data rejestracji: 03-06-2011
Postów: 14

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no to przynajmniej wyjaśnia olanie graczy ;D jako ze pracy mieliście w cholerę to będę wyrozumiały lecz fajne by było jak bysci juz zabrali sie za patch na temat dystansa bo ludzie nie wiedza od grudnia co robić
11-02-2015 18:21 kris23 jest offline Szukaj postów użytkownika: kris23 Dodaj kris23 do Listy kontaktów
Sat_Mo
Newbie


Data rejestracji: 04-11-2014
Postów: 3

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

zmiana serwerów to dobry pomysł, chociaż tych awarii nie było tak dużo ale to jest krok do przodu

ale ...................


Nic już nie naprawi bałaganu jaki zrobiliście epikami i nagrodami, które burzą sens tej gry.
Z mojego punktu widzenia wprowadzenie ich było kompletnie nieprzemyślane i nieprzetestowane.
System Fair Drop nie działa, ponieważ dropią ciągle te same osoby, nic nie jest zbalansowane.
Odniosę się do stwierdzenia-drop jest rzadki .... rzeczywiście drop nieepicki jest rzadki, na r14 wpadła 1 leg dosk xxx szybkości a epickich 30. Pragnę się odnieść do wyprawek, chodzi mi o pielgrzymki w nieznane, przy średniej 60% wchodzi 30% - algorytm matematyczny nie działa - to powinno też być poprawione.
11-02-2015 18:36 Sat_Mo jest offline Szukaj postów użytkownika: Sat_Mo Dodaj Sat_Mo do Listy kontaktów
pieczarr
Lord


Data rejestracji: 11-09-2014
Postów: 425
Kraina: Necropolia VIII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sat_Mo napisał(a)
zmiana serwerów to dobry pomysł, chociaż tych awarii nie było tak dużo ale to jest krok do przodu

ale ...................


Nic już nie naprawi bałaganu jaki zrobiliście epikami i nagrodami, które burzą sens tej gry.
Z mojego punktu widzenia wprowadzenie ich było kompletnie nieprzemyślane i nieprzetestowane.
System Fair Drop nie działa, ponieważ dropią ciągle te same osoby, nic nie jest zbalansowane.
Odniosę się do stwierdzenia-drop jest rzadki .... rzeczywiście drop nieepicki jest rzadki, na r14 wpadła 1 leg dosk xxx szybkości a epickich 30. Pragnę się odnieść do wyprawek, chodzi mi o pielgrzymki w nieznane, przy średniej 60% wchodzi 30% - algorytm matematyczny nie działa - to powinno też być poprawione.



Jak ma nie dzialac algorytm wchodzenia pielgrzymek? Przeciez to proste rzeczy sa.

60 % - statystycznie wyjdzie 60% przy duzej probie. Spojrz w profil swojej postaci i popatrz ile masz % udanych pielgrzymek. Potem majac statystycznie 60% non stop sprawdz 2 miesiace pozniej - jesli miales 40% udanych to bedziesz miec pare procent wiecej, jesli wiecej niz 60% to bedziesz mial kilka procent mniej.


Na wszystkich moich postaciach dzialalo, na postaciach klanowiczow tez. Nie ma szans zeby to nie dzialalo.



Skoro zostaly zakonczone prace nad podatkami proponuje zajac sie nowymi mobami i balansem..

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez pieczarr: 11-02-2015 19:54.

11-02-2015 19:53 pieczarr jest offline Szukaj postów użytkownika: pieczarr Dodaj pieczarr do Listy kontaktów
Karwan
King


images/avatars/avatar-25296.jpg

Data rejestracji: 04-01-2007
Postów: 938
Klan: CD
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Generalnie to jest tak, jak pisałeś Sushi + niektóre osoby wyżej.

Co nas to obchodzi?

To trochę tak, jak podpisać z kimś umowę o dzieło na daną rzecz, nie wywiązać się z terminu, bo.... bo łazienka była zamknięta.

Kogo to obchodzi?

Z całym szacunkiem, bo nie chcę mi się pisać.
Odwalacie manianę coraz większą, coraz bardziej (mnie) zniechęcacie do gry i reasumując.

Jak ja bym miał tak prowadzić swój biznes, zakład, usługi to już dawno wyleciałbym na zmywak do Anglii. (nie uwłaszczając osobą tak pracującym)


Chcieć tworzyć "imperium" i robić progres we 2 czy 3 osoby?
Nie to się nie może udać, wybaczcie. Wink

__________________
R1: Paradoksalnie_Emeryt

11-02-2015 22:13 Karwan jest offline Szukaj postów użytkownika: Karwan Dodaj Karwan do Listy kontaktów
Dybal
Full Member


images/avatars/avatar-6624.jpg

Data rejestracji: 07-11-2007
Postów: 69
Klan: MUZG
Kraina: Moria IV
Skąd: Śródmieście Południowe

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Karwan napisał(a)
... (nie uwłaszczając osobą tak pracującym)...


gimbus Smile

a tak btw wiadomość z sb klanowego:

xxx 22:16 -> http://forum.bloodwars​.interia.pl...=8797622​
xxx 22:16 -> o krucafix* co ja przeczytalem
xxx 22:17 -> "drodzy gracze n***e se do ryja bo nam s***e juz sie znudzilo, elo" xd

* tak było

połączylibyśmy te serwery i byłoby super, nowe wojny, nowe sojusze, r13 spalone do cna Big Grin może przy okazji tym się zająć?

__________________
KrwawiąceWędzidłoZła zadaje cios krytyczny z broni Doskonała Szybka Pięść Niebios Zemsty (+5), Dusiciel Dzieci 2 zostaje zraniony za 1337 PKT ŻYCIA.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Dybal: 11-02-2015 23:15.

11-02-2015 23:02 Dybal jest offline Szukaj postów użytkownika: Dybal Dodaj Dybal do Listy kontaktów
Karwan
King


images/avatars/avatar-25296.jpg

Data rejestracji: 04-01-2007
Postów: 938
Klan: CD
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Dybal napisał(a)
cytat:
Karwan napisał(a)
... (nie uwłaszczając osobą tak pracującym)...


gimbus Smile

a tak btw wiadomość z sb klanowego:

xxx 22:16 -> http://forum.bloodwars​.interia.pl...=8797622​
xxx 22:16 -> o krucafix* co ja przeczytalem
xxx 22:17 -> "drodzy gracze nasrajcie se do ryja bo nam sranie juz sie znudzilo, elo" xd

* tak było

połączylibyśmy te serwery i byłoby super, nowe wojny, nowe sojusze, r13 spalone do cna Big Grin może przy okazji tym się zająć?


Osobom* Wink
uwłaczając* Wink

A do gimbusa to mi już niestety daleko, a szkoda Frown

__________________
R1: Paradoksalnie_Emeryt

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Karwan: 11-02-2015 23:13.

11-02-2015 23:10 Karwan jest offline Szukaj postów użytkownika: Karwan Dodaj Karwan do Listy kontaktów
PoważnyGość
Newbie


Data rejestracji: 23-12-2014
Postów: 6

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ludzie potraficie czytać?
Rozprawienie się z dekretami UE miało znaczenie pierwszorzędne.
Nie od dziś wiadomo, że od groma w Polszcze nadgorliwych urzędasów którzy tylko czekają na sposobny moment by dobrać sie komus do dupy z byle powodu, a tym bardziej za nieprzestrzeganie postanowień unijnych.

Gdyby Adm odłożyli prace nad tym na później bo dystans, bo def na necro, bo kolejny płacz leszcza, bo mi wiosło ukradli to NA PEWNO nie wynikneło by z tego nic dobrego. Na dłuższą mete gracze byliby jeszcze bardziej "pokrzywdzeni", gdyż albowiem iż ponieważ ja tak mówie.
11-02-2015 23:41 PoważnyGość jest offline Szukaj postów użytkownika: PoważnyGość Dodaj PoważnyGość do Listy kontaktów
Desmodontidae
Lord


Data rejestracji: 22-07-2007
Postów: 439
Kraina: Necropolia IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

na moje użalanie i nic więcej. Ile to takich niespodzianek mieliście od początku istnienia BW- 1 może 2? - 2 miesiące pracy nad nowym tworem - spoko rozumiem, szkoda, że nad Runami tak skrupulatnie od 2 lat nie siedzicie... generalnie temat niepotrzebny, nas to średnio obchodzi kto na Was jaki obowiązek prawny narzuca, dużo osób ma podobnie i jakoś w robocie nikt nie słucha czy z innymi rzeczami się wyrobiliśmy.

__________________
R7 - Desmodontidae
12-02-2015 08:44 Desmodontidae jest offline Szukaj postów użytkownika: Desmodontidae Dodaj Desmodontidae do Listy kontaktów
Rafaell
Double Ace


Data rejestracji: 04-09-2007
Postów: 124
Klan: Saints
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Info na temat tego co robicie przydało by się gdy to zaczynaliście Wink Gracze by wiedzieli czemu nic się nie dzieje i nie czekali by na odpowiedzi... no ale cóż, miejmy nadziej, że teraz prace ruszą pełną para nad tym co ważne dla graczy a odkładane od miesięcy
12-02-2015 12:22 Rafaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Rafaell Dodaj Rafaell do Listy kontaktów
HybridTheory
Member


Data rejestracji: 31-07-2010
Postów: 36
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Heh a mi sie podoba ta informacja i dzieki za info. Generalnie wszystki mi w grze pasuje, nie mam do czego sie przyczepic. Oby tak dalej, bo choc gram prawie 5 lat ( a wiem ze sa osoby ktore graja dluzej) to mi wszystko sie podoba.

__________________
R4 - Buckethead
R13 - Buckethead
R14 - Buckethead
12-02-2015 12:31 HybridTheory jest offline Szukaj postów użytkownika: HybridTheory Dodaj HybridTheory do Listy kontaktów
Argrim
Lord


images/avatars/avatar-10827.jpg

Data rejestracji: 14-10-2006
Postów: 413
Kraina: Necropolia V
Skąd: Przemyśl / Rzeszów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja mam podobnie jak i Pan HybridTheory.

Dzięki za prace i oby tak dalej, no i powodzenia Smile

__________________
Nick R7: Nova

12-02-2015 12:50 Argrim jest offline Szukaj postów użytkownika: Argrim Dodaj Argrim do Listy kontaktów
Friczu
Triple Ace


images/avatars/avatar-25266.jpg

Data rejestracji: 02-01-2011
Postów: 179
Kraina: Necropolia II
Skąd: Szamotuły

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czasem jest lepiej.
Czasem jest gorzej.
Team jest mały, masą gotówki za serwery nie obracacie.
Więc i tak jest dobrze jak jest


Gj BW team. Dzięki za info.

__________________
r3 Bono
r18 Bono
12-02-2015 13:17 Friczu jest offline Szukaj postów użytkownika: Friczu Dodaj Friczu do Listy kontaktów
_KING_
Viking


Data rejestracji: 04-07-2011
Postów: 639
Kraina: Moria III; Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Z wielką przyjemnością informuję, że w ostatnich dniach zakończone zostały prace nad największym patchem w dziejach BW


Pomyślałem - w końcu balans i runy

cytat:
Ostatnie 1,5 a może nawet 2 miesiące spędziliśmy walcząc z najnowszym wynalazkiem UE oraz dostosowując nasz system płatności tak by można było wywiązać się z nałożonych na nas przez UE obowiązków.


Niestety nie Mad
12-02-2015 16:38 _KING_ jest offline Szukaj postów użytkownika: _KING_ Dodaj _KING_ do Listy kontaktów
Casey
Member


Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 41
Kraina: Moria VII
Skąd: Polska

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nigdy sie tego Patcha nie doczekamy!!!
Ja już nawet się nie loguje bo byle kto z np. Leg DE robi ze mną co mu się podoba, dystans to jest jakaś masakra... :/
12-02-2015 17:49 Casey jest offline Szukaj postów użytkownika: Casey Dodaj Casey do Listy kontaktów
Sergio
Lord


Data rejestracji: 12-02-2008
Postów: 311

RE: Patch, "którego nie było" oraz co w lutym (migracja serwerów). Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Osoby zainteresowane lutym odsyłam do końca tematu. (Migracje serwerów. - luty 2015)

Z wielką przyjemnością informuję, że w ostatnich dniach zakończone zostały prace nad największym patchem w dziejach BW [...]


Ale zdajesz sobie sprawę, że dla ludzi zainteresowanych patchem dystansa takie radosne obwieszczenie "największego patcha w dziejach bw" działa jak płachta na byka?
Zdaję sobie sprawę, że w związku z prawem unijnym to była konieczność. Ale takie zaprezentowanie tej kwestii wygląda jak wołanie: Patrzcie, to nie tak że olewaliśmy, ale mieliśmy sprawy niecierpiące zwłoki. Tyle że nad patchem pracujecie bardzo długo, a słowem nie zająknęliście się na temat systemu płatności. Gracze to nie idioci, to ludzie rozumni i inteligentni. Jakbyście napisali: "odkładamy dystansa, bo trzeba dostosować płatności do prawa", nikt nie robiłby problemów. Ale teraz ten temat stawia Was w złym świetle.

A teraz do rzeczy: Beta zakończyła żywotność, oczekujemy finalizacji prac nad dystansem.

cytat:
kris23 napisał(a)
no to przynajmniej wyjaśnia olanie graczy ;D jako ze pracy mieliście w cholerę to będę wyrozumiały lecz fajne by było jak bysci juz zabrali sie za patch na temat dystansa bo ludzie nie wiedza od grudnia co robić


Na dobrą sprawę, to już wcześniej była mowa o patchu (gracze niecierpliwi się już od listopada, bo wtedy mniej więcej kończyła się jesień o której pisali, przynajmniej pogoda jesienna się kończyła, pierwsze mrozy, pierwsze śniegi itp). Ale cała sprawa trwa już od mniej więcej przełomu października i listopada, o ile nie wcześniej (chodzi mi o moment w którym "coś zaczęło się dziać" czyli sushi podał temat połączenia podstawy z sufem, a zrobił to w którymś temacie nie dotyczącym dystansa (tam też była słynna "jesienna" zapowiedź), po czym jakiś czas później stworzył osobny wątek na forum. Kto śledził temat ten kojarzy sprawę. Tak więc sprawa ciągnie się już minimum 4 miesiące od pierwszych konkretnych informacji na ten temat... to jest 1/3 roku.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Sergio: 13-02-2015 09:05.

12-02-2015 17:50 Sergio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sergio Dodaj Sergio do Listy kontaktów
krzaczek
Triple Ace


Data rejestracji: 28-12-2013
Postów: 154
Klan: BS
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
pieczarr napisał(a)
Hurrra skonczyli! teraz beda runy, bedzie balans defa, bedzie ... no wszystko bedzie!

czekamy...


Teraz bedzie kontrola NIK nieprawidlowosci i blokada rolnikow a potem naprawianie kolejnych innych innosci i na realne zmiany dotyczace nas graczy bedzie trzeba poczekac rok+

To tak jak ktos juz pisal... nie oddalem projektu na czas bo w cieplowni pekla rura i mialem zimna wode ktora kbyla nieistotna dla projektu i nikogo to nie obchodzi ale powiem moze uwierza ;]
12-02-2015 21:16 krzaczek jest offline Szukaj postów użytkownika: krzaczek Dodaj krzaczek do Listy kontaktów
Tco
Newbie


Data rejestracji: 14-02-2015
Postów: 2
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ty szuszi naprawde musisz byc dosyc ciach (za pewne miało być fajny). Komu ty je ciach zalisz? , powaznie myslisz ze kogos z graczy te twoje wypociny interesuja? Ciagle ta sama nawijka, ciagle to samo. Wez sie do roboty ciach i napraw gre. To taki twoj psi obowiazek, ciach...

+1Roll Eyes

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Askarianh: 14-02-2015 14:53.

14-02-2015 13:14 Tco jest offline Szukaj postów użytkownika: Tco Dodaj Tco do Listy kontaktów
Chłodny
Junior Member


Data rejestracji: 29-12-2012
Postów: 17
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ciezko bylo napisac wczesniej, ze zajmujecie sie pierdolami nie majacymi bezposredniego wplywu na rozgrywke?
kurde najwyrazniej straszna bieda w firmie, ze nie stac was na zatrudnienie kilku studentow ktorzy zajma sie kodowaniem zamian dla graczy podczas gdy we dwoch robicie cos innego

__________________
r15 Zimny Leszek
14-02-2015 14:49 Chłodny jest offline Szukaj postów użytkownika: Chłodny Dodaj Chłodny do Listy kontaktów
Luciveria
Junior Member


Data rejestracji: 08-09-2013
Postów: 23
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria V
Skąd: Piekło

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Chłodny napisał(a)
ciezko bylo napisac wczesniej, ze zajmujecie sie pierdolami nie majacymi bezposredniego wplywu na rozgrywke?
kurde najwyrazniej straszna bieda w firmie, ze nie stac was na zatrudnienie kilku studentow ktorzy zajma sie kodowaniem zamian dla graczy podczas gdy we dwoch robicie cos innego


Następny polski kapitalista z serii "zróbcie to dobrze i za darmo". Człowieku, studenci jak umieją takie rzeczy programować raczej za kromkę chleba tego nie zrobią Smile Więc zejdź na ziemię. Poza tym to pokazuje tą piękną polską mentalność, żeby tylko do cna wykorzystać tanią siłę roboczą Smile
14-02-2015 23:22 Luciveria jest offline Szukaj postów użytkownika: Luciveria Dodaj Luciveria do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Odniosę się tylko do jednej rzeczy - epiki.

Jest teraz taki moment, w którym ten patch zaczyna się przegryzać, wcześniej był kolorową falbanką czy jakąś posypką na torcie, ale teraz jest to integralna część BW, ta najgorsza z możliwych - totalnie niszcząca serwery, oto dlaczego:

Zacznę od tematów wycen, nie da się już nic wycenić, bo ludzie nie chcą niczego kupować. Ludzie się pokasowali, nie wszyscy, ale w gruncie rzeczy mówimy o starych graczach, którzy przed patchem zmienili swoje eq i wydali na to miliony, dziesiątki milionów PR, kupili sobie leg dsk pilum reakcji, leg dsk szybkość, leg dsk nocki, preko etc. I myśleli, że oto wydali swoją CAŁĄ krwawicę [inna sprawa, że większość z nich to zwykłe napompowane spadkami konta, ot "legalny " push{bo czy kupowanie PR za pln jest legalne?}] i myśleli, że oto mają end game przedmioty. I nagle administracja wkracza i mówi

AKUKU!

Jasna cholera! Ja pamiętam obwieszczenie epików nastąpiło 1 kwietnia, byłem pewien, że to prima aprilis, do głowy mi nie przyszłoby, że można wpaść na tak durny pomysł na poważnie. Jeszcze samo założenie epików nie było durne, nie jestem jakimś betonem, rozumiem pozytywne myślenie administracji, ale cała reszta to już degeneracja tej gry. Z założenia epiki miały być unikatami na taką skalę, że są przypisane do konta.

- Hmm, fajnie, możliwość wydropienia przedmiotu na stałe...ale zaraz...a co z handlem na Necro?
- Spoko, pewnie to będzie tak rzadki drop, że nie wpłynie on na handel


Trzęsienie ziemi, epiki wypadają 1 dnia jak dzieci z rąk matek w Sosnowcu. Na bliskich, dalekich, pielgach, 50 szczęścia czy 100 czy 300, nieważne. Epickie mp5k to już chyba z 30 osób miało 1 dnia, ludzie, którzy przed patchem kupili 2xleg dsk mp5k za 5kk przecierali oczy ze zdumienia jak widzieli te same bronie, które zaraz potem schodziły za 250k, 100k, 80k...paranoja, teraz każdy ma epickie skorpy, mp5k. Jeszcze większe trzęsienie ziemi wywołał epicki dystans, tym razem już chyba epiki przeszły same siebie. Gdzie ten rzadki drop? Sam mam 2 end gamowe epickie bronie dystansowe, mam 2x epickie preko [i na tym koniec Smile ] a epickich broni palnych od groma.

Niektóre typy eq po prostu się posypały i zniszczyły rynek, dystanse, broń palna, preko...speedy? Więcej speedów wpadło w 2 miesiące epików niż w całej historii R14 Leg dsk. Epickie elfie, łowieckie, niektórzy mają u nas już po 2 epickie speedy, a inni [ja] 0. Praktycznie nie istnieje żaden fair drop, albo inaczej - jego założenia się po prostu błędne. Fair drop nie powinien podwyższać szansy na drop tylko ją obniżać gdy on nastąpi i drop nie powinien być liczony w PLN tylko na podstawie tabeli prefów/sufów, którą powinniście stworzyć pod ten patch.

jastrząb + lewitacja drop rate spada znaczenie
szybkość - to samo
elfi + szybkość - drop epików minimalny

Tymczasem system niby zwiększa szanse, ale co to za szansa? Ja nigdy nie wydropiłem leg dsk preko. Dsk wiele razy, dobre wiele razy, kilka razy leg db preko, ale leg dsk nigdy. Tak samo z epikami, szansa wzrasta o 0,005% to przecież nie jest fair drop tylko fatamorgana pic na wodę. Niepotrzebnie użyliście tej nazwy.

Epiki nieźle zatrzęsły grą, strasznie mi się nie podoba ten patch, wielu ludzi przed patchem się skasowało i chciało od nowa zakładać postacie na Necro, a tymczasem po patchu to nie ma sensu, no przynajmniej nie dla tych bardzo-badzo ambitnych. Dalej na złomie da się dorobić niezłego majątku na start, ale przedmioty nie mają już wartości. W gruncie rzeczy przy prowadzeniu konta w odpowiedni sposób da się stworzyć dobrą postać, ale zabraliście drop na Necro, tak jest, całą przyjemność z wypraw. Jeśli komuś nie pasowała forma drop=siła, to grał na Morii i kleił przedmioty. Teraz siłą postaci jest brak legend - sprzedanie ich x czasu temu, mocny tren i kilka epików do zabawy. Jak ktoś zainwestował PRy w eq to chyba po tym patchu stracił wiarę w BW.

BO DROP NIE JEST RZADKI

A nawet gdyby zaczął być, to już zmiany nieodwracalne, ludzie nakosili tyle epików, że przy zestawieniu trudności gry do ochoty dalszych wyzwań, trudność zanika, wyzwań nie ma, ochota przemija. Po co grać w coś, co się przeszło? Ma się 90-11x lvl, epickie xxx reakcji, epickie demon korby, epickie pająki, nocki, preka, speedy, tłucze się robota w 3 i to tyle. Epiki się sypią wszędzie więc strefy przestały mieć tak duże znaczenie, zresztą za pomocą KW dawno wyeliminowaliście przymus kombinowania graczy z repą.

I tutaj chciałem postawić kropkę, ale przypomniałem sobie o czymś.

Już naprawdę myślałem, że BW się zmieniło i można sobie grać weekendowo bez spiny, co tam, inna-nowa gra, ale zdarzyła się rzecz po której zwątpiłem w jakiekolwiek resztki zdrowego rozsądku administracji tej gry.

LOTERIA kwa ma

Serio?! Wybierz sobie dowolnego epika 10x na każdy serwer? Do głowy wam nie przyszło sprawdzić czy to może aby nie ROZPIEPRZY jakikolwiek balans na serwerach? Bo balans jest taki, że ktoś kto ma epickiego speeda jest kozakiem, jak wylosuje epickiego demona 2h to jest prze-kozakiem i wymiata i jest top-topów.

Jeśli jednak ktoś dostanie epicką demoniczną piłę łańcuchową autokraty to po prostu nie jest już graczem BW tylko zwykłym wynaturzeniem systemu. A wy daliście możliwość kilkukrotnego losowania tego epika na każdym serwerze. Ludzie myśleli, że to ok, co tam jakiś epik, a potem przyszło opamiętanie jak tym najmniej chwytliwym doszło do łba, jakie to sieje spustoszenie na oblegach, arenach, o PVP nawet nie wspominam [1 runda i papa]. Temat o loterii dalej się ma dobrze, mimo tego iż stoi już od miesięcy. Raczyłeś Sushi w nim odpowiedzieć, że jak zawsze wszystko jest ok. Nic nie jest ok. Ludzie już się zorientowali, nadciąga nowa loteria? I co też dacie epiki do wyboru x10 [około?] - złość graczy czy może nie dacie i sprawicie, że Ci co wylosowali sobie te piły już na zawsze będą Bogami serwerów. Piły dla każdego czy dla nikogo? A może nerf piły łańcuchowej. Prawo nie działa wstecz? [HAHA na BW to antyzasada, zasadą jest - zabierz i nie słuchaj płaczu].

Zrobiliście już tak dużo błędów nieodwracalnych, że teraz dając nam info jak to się napracowaliście by dalej móc w pełni legalnie czerpać kasę z gry to nawet nie wiem jak nazwać..."panie a co mnie to". Fajnie, ale zapomnieliście, że piszecie do ludzi, którzy WAM PŁACĄ! Tego typu rzeczy wysyła się do pracodawców. "Zobaczcie ile zrobiliśmy by usprawnić system zbierania kasy i dostosować go do wymogów UE". A wy ślecie to nam. I co z tym? Teraz coś się zmieni na BW? Cokolwiek nie zrobicie to BW już jest na równi pochyłej [w dół, gwoli ścisłości] i chyba już żadnego środka podparcia by odmienić ten spadek. Jak pisałem, błędy nieodwracalne. Ludzie się kłócą na tym forum i sobie wsadzają niemiłe słowa, ale chyba każdy widzi, że naprawdę jest źle i będzie gorzej.

Napisałem chyba, bo jest jedna metoda: zacznijcie być właścicielami gry, którzy interesują się tym co gracze mają do powiedzenia. Zacznijcie wyciągać logiczne wnioski z niektórych zażaleń. Jeśli wieloletni gracze mówią, że system loterii to pomyłka, a nagrody były przesadzone, to Sushi nie powinien pisać, że jest ok, a to, że tam dziesiątki ludzi protestuje to wiadomo zawsze płacz był i będzie. Jeśli gracze dopominają się o runy, które obiecaliście, to piszcie rzetelnie, że jesteście daleko od czegokolwiek, a nie:

"coś tam kiedyś pisałem, nie pamiętam co, ale nie będę powtarzał"

Jeśli obiecujecie patch i dajecie jakieś terminy, to przeproście za niedotrzymanie terminów, bo ludzie czekali na coś i wam wierzyli, nie zbywajcie ich tekstami "jak przyjdą kluski co jedzą ruski", bo to jest niepoważne. I na koniec, jeśli ktoś marnuje 15 minut na pisanie tak długiej wypowiedzi, to nie jest hejter i troll, tylko ktoś komu zależy na waszym projekcie. Zamiast brać się za rogi zwyczajnie zastanówcie się czy nie ma w tym trochę racji. Trochę?

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta
20-02-2015 01:53 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Patch, "którego nie było" oraz co w lutym (migracja serwerów).

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH