Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R2+R13 » WULGARNA WIADOMOŚĆ / GROŹBY Klanowicz wyraził swoje niezadowolenie... » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Klanowicz wyraził swoje niezadowolenie...
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Vladek
Newbie


Data rejestracji: 14-01-2016
Postów: 8

Klanowicz wyraził swoje niezadowolenie... Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zapomniał przy okazji o kulturze.

http://r2.bloodwars.interia.pl/?a=msg&do...12804887&type=1
http://r2.bloodwars.interia.pl/?a=msg&do...12805059&type=1
http://r2.bloodwars.interia.pl/?a=msg&do...12805753&type=1
http://r2.bloodwars.interia.pl/?a=msg&do...12806186&type=1
http://r2.bloodwars.interia.pl/?a=msg&do...12806564&type=1
http://r2.bloodwars.interia.pl/?a=msg&do...12806612&type=1

W razie rozwoju sytuacji, dokleję kolejne wiadomości. Smile
14-01-2016 16:41 Vladek jest offline Szukaj postów użytkownika: Vladek Dodaj Vladek do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ID 97698
Postać Dziki_dziadzior

Otatecznie 1 dzień
za wulgaryzm w klanowej i jednym pw.
Nic innego nie ma w tych wiadomościach, zwłaszcza, że mu odpisywałeś. Słowo "zajebisty" nie jest wulgaryzmem...

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

14-01-2016 19:37 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Vladek
Newbie


Data rejestracji: 14-01-2016
Postów: 8

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Vladek
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rozumiem wiec, żę mogę pisać bez problemu innym, że nie umieją czytać, wyzywać ich od osłów, pisać "z [cenz.] walić na policję", że inteligencja kuleje? To są mocne personalnie obraźliwe słowa. Chyba, że wychowałem się w jakimś innym kraju i tu obowiązuje jakaś inna kultura.

Owszem, odpisywałem mu. W pełni kulturalnie, co zresztą możesz bez problemu sprawdzić. Jeśli potrzebujesz, to mogę ci wkleić linki do wysłanych przeze mnie wiadomości.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Vladek: 14-01-2016 20:20.

14-01-2016 20:17 Vladek jest offline Szukaj postów użytkownika: Vladek Dodaj Vladek do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Owszem słowa może mało odpowiednie, ale nie nadają się jeszcze na to by karać je banem. Ukarane zostały dwa użyte wulgaryzmy (których raczej na pewno by nie było, gdyby nie rozwój waszej konwersacji na pw.)

Jeśli masz zastrzeżenia, co do mojego werdyktu, proszę się zwrócić do C47.

+1 za wulgaryzm.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

14-01-2016 20:32 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Vladek
Newbie


Data rejestracji: 14-01-2016
Postów: 8

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Vladek
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To już było zabawne, że za cytat dostaje +1 za wulgaryzmy. I tak, pewnie by ich nie było, gdybym nie poprosił go o przeproszenie za obrażanie. A ten dalej brnął. Rozumiem, że mogę tak samo robić,, bo to tylko 1d bana. Dziękuję za wyjaśnienie.
14-01-2016 20:48 Vladek jest offline Szukaj postów użytkownika: Vladek Dodaj Vladek do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie oznacza to w żadnym wypadku zezwolenia na takie działanie. Przypomnę, że istnieje coś takiego jak recydywa.

Kara jest na tyle niska, bo:
- jest to pierwsze przewinienie gracza.
- pierwsza klanówka, którą gracz wysłał nie zawierała żadnych mocno obraźliwych treści i karanie 24h banem za osła jest moim zdaniem nieadekwatne.
- jak wspomniałam ukarane zostały 2 wulgaryzmy (jeden z 2 klanówki i jeden z pw do ciebie).

A co do cytowania. Tak za wulgaryzmy jest kara, na forum jest to ostrzeżenie. Niezależnie czy treść jest autorska, przytoczonymi słowami kolegi czy też fragmentem z wielkiego dzieła literackiego.

Jak wspomniałam, jeśli nie zgadzasz się z moim wyrokiem, przysługuje ci możliwość odwołania się do wyższej instancji jaką jest C47. Być może SOP zdecyduje o innym wymiarze kary. Jest to zdecydowanie lepsze metoda dochodzenia swoich racji niż tupanie z niezadowoleniem i odgrażanie się, że "też tak będę robił"......

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

14-01-2016 21:23 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Vladek
Newbie


Data rejestracji: 14-01-2016
Postów: 8

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Vladek
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie, po prostu będę korzystał z prawa precedensu. Tabela kar wyraźnie mówi, ze nie można obrażać. Jak masz problem ze znalezieniem oślico, to punk 1d. I widzisz, ja osobiście uważam, że zostałem obrażony. I to niejednokrotnie, a wielokrotnie. Ty natomiast szukasz tylko wulgaryzmów. To niestety nie świadczy dobrze o twojej inteligencji.

Tak, celowo użyłem sformułowań użytych przez tego gracza. Skoro uważasz, że są ok, to mogę ich spokojnie wobec ciebie używać.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Vladek: 14-01-2016 21:48.

14-01-2016 21:46 Vladek jest offline Szukaj postów użytkownika: Vladek Dodaj Vladek do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A ja mówiłam, że jak masz problem z moim werdyktem to proszę się odwołać do C47.

+1 za offence.

I nie, to nie jest hipokryzja. Ostrzeżenie na forum a ban w grze, to zupełnie inny wymiar kary. To nie jest precedens, tylko zbyt małe przewinienie by karać powyższe sformułowania banem. Kara jest adekwatna do popełnionego czynu.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

15-01-2016 20:58 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Vladek
Newbie


Data rejestracji: 14-01-2016
Postów: 8

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Vladek
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie, ależ skąd. Zero hipokryzji. W ogóle. Nic a nic. W końcu czujesz się obrażona moimi słowami, jednak nie uważasz, że ja takimi samymi słowami nie mogę być obrażony. Ale widocznie nie rozumiesz o czym do ciebie piszę.
15-01-2016 23:16 Vladek jest offline Szukaj postów użytkownika: Vladek Dodaj Vladek do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Więc wyobraź sobie, że wyszłam z założenia, że obraza mnie zasługuje na warna, ale jest zbyt mała na to by nawet myśleć od banie w grze dla ciebie (pewnie co innego gdybyś mnie zwyzywał używając ciężkich epitetów i wulgaryzmów - przyznaj, byłaby różnica? Wink ). I w twojej sytuacji jest identycznie.

Ja nie twierdzę, że nie zostałeś obrażony/mogłeś się poczuć - tylko na podstawie podanej korespondencji słowa jakimi cię obrażono (swoją drogą zbiorczo obrażono osoby w klanie w tym i ciebie a nie konkretnie tylko twoją jednostkę) nie zasługują jeszcze na danie kary jaką jest zablokowanie dostępu do konta. Tylko jak widać do ciebie nie dociera ta różnica.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

16-01-2016 11:30 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Vladek
Newbie


Data rejestracji: 14-01-2016
Postów: 8

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Vladek
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wulgaryzm na forum = warn. Obraza na forum = warn.
Wulgaryzm w grze = ban. Obraza w grze = nic, bo tak.

Widzisz brak logiki?

I nie, czy ktoś kogoś zwyzywa używają wulgaryzmów czy nie, to dalej jest to wyzywanie. Mogę komuś napisać, że jest psem, niższą formą życia, gimbusem. Mogę go też zwyzywać wulgaryzmami. Płaszczyk kultury jednak nie zmienia faktu, skoro jest obraza, to jest obraza. Nie ma różnicy, czy obrażasz kogoś używając wulgaryzmów czy nie.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Vladek: 16-01-2016 14:17.

16-01-2016 14:10 Vladek jest offline Szukaj postów użytkownika: Vladek Dodaj Vladek do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wulgaryzm w grze = ban minimum 1 dzień
Obraza w grze = blokada zaczynająca się od 0 dni

masz to napisane wyraźnie w tabeli kar

samo ostrzeżenie nie niesie żadnych konsekwencji dla gracza, ban w grze jest o wiele większą karą, więc daje się go za większe przewinienia niż ostrzeżenia na forum

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
16-01-2016 17:52 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Vladek
Newbie


Data rejestracji: 14-01-2016
Postów: 8

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Vladek
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No więc - według tabeli kar, wulgaryzm w klanówce/SB ban 3 dni.

Nie ma nic o tym, że kara za obrażanie to minimalnie 0 dni bana. Jest za to, że jest zależna od poziomu obrazy. 0 dni bana to nie jest kara zresztą, o czym wszyscy doskonale wiemy.

Ale co ja tam mogę wiedzieć, nie? Wink
16-01-2016 19:07 Vladek jest offline Szukaj postów użytkownika: Vladek Dodaj Vladek do Listy kontaktów
Gekoon
Full Member


Data rejestracji: 06-07-2007
Postów: 59
Klan: PRZECHOWALNIA
Kraina: Moria
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Vladek napisał(a)
No więc - według tabeli kar, wulgaryzm w klanówce/SB ban 3 dni.

Nie ma nic o tym, że kara za obrażanie to minimalnie 0 dni bana. Jest za to, że jest zależna od poziomu obrazy. 0 dni bana to nie jest kara zresztą, o czym wszyscy doskonale wiemy.

Ale co ja tam mogę wiedzieć, nie? Wink


Seph...
Po pierwsze jestem świadom .. tak wiem +1 Smile

Vladek.. dość już. Koniec tematu. Uzasadnienie - bo "tak". Zamknęliśmy temat w klanie zamykam i tu.

Seph - sorry Smile

Pozdrawiam Smile


+1.
18-01-2016 19:41 Gekoon jest offline Szukaj postów użytkownika: Gekoon Dodaj Gekoon do Listy kontaktów
Vladek
Newbie


Data rejestracji: 14-01-2016
Postów: 8

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Vladek
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja tylko chciałem przypomnieć, że zgodnie z tabelą kar nie mogliscie dać graczowi bana za wulgaryzmy w klanówce. I zresztą nie o wulgaryzmy tu chodziło, tylko o obrażanie. Forum BW jednak nie pozwala wybrać wiadomości "obraza". Najbliżej temu o co mi chodziło było właśnie "wulgarna wiadomość/grożba". Wiadomości, nawet jak były wulgarne, to one nikogo tutaj nie obchodziły.

Cały sens tej dyskusji jest taki, że wedle operatorów obrażanie innych jest spoko tak długo, jak nie używa się wulgaryzmów. Co oczywiście jest mylne. Przykładów można namnożyć, a wszelkie przejawy tego typu zachowań powinny być tępione. I tylko o to mi chodzi. Większość z nas pewnie jest już po 30, patrząc na to kiedy ta gra wystartowała. Szanujmy się, nie zachowujmy się jak dzieci z gimnazjum.
18-01-2016 20:15 Vladek jest offline Szukaj postów użytkownika: Vladek Dodaj Vladek do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie. Kompletnie nie rozumiesz.

Obrażanie nie jest spoko. Ale ktoś się może obrazić i za słowo "taboret", "brzydal", "nup", "paskuda" bo ma ochotę komuś uprzykrzyć życie - i wcale nie oznacza to, że jest ok jeśli wlepimy komuś bana. Wedle naszej opinii, obraza zaistniała (raczej niewielka), ale nie było żadnego sensu by za takie coś wlepiać komuś blokadę. Gdyby obraza była bardziej dosadna, lub użytkownikowi zdarzały się takie zajścia już wcześniej, to ban byłby jak najbardziej na miejscu.

cytat:
Vladek napisał(a)
Ja tylko chciałem przypomnieć, że zgodnie z tabelą kar nie mogliscie dać graczowi bana za wulgaryzmy w klanówce. I zresztą nie o wulgaryzmy tu chodziło, tylko o obrażanie.


Nie sprecyzowałeś. Nie ma w pierwszym poście słowa o obrażaniu, tylko całościowo o braku kultury.

cytat:
Vladek napisał(a)
Zapomniał przy okazji o kulturze.


Wulgaryzmy są czymś co jasno wchodzi pod kulturę wypowiedzi. Dlatego gracz został ukarany za wulgaryzmy.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

19-01-2016 14:23 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R2+R13 » WULGARNA WIADOMOŚĆ / GROŹBY Klanowicz wyraził swoje niezadowolenie...

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH