Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Moria: Propozycja: Zmiana sposobu przeliczania kamieni. » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (12): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Moria: Propozycja: Zmiana sposobu przeliczania kamieni. 44 Ankieta - średnia ocena: 5,66
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Moria: Propozycja: Zmiana sposobu przeliczania kamieni. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,

od dłuższego czasu przeliczanie kamieni na Morii z grubych na drobne i z powrotem przyprawia każdego o ból głowy. Dlatego planuję wprowadzenie jednego przelicznika kamieni działającego w OBIE strony identycznie.

Planowany przelicznik wyglądałby następująco:

10 kk = 1 ks
3 ks = 1 kż
2 kż = 1 kp
2 kp = 1 kd

Można oczywiście dołączyć przy sklejaniu/rozbijaniu koszt w manie/nanitach, natomiast nie jestem do tego przekonany.

Co sądzicie o takich zmianach?

Pozdrawiam
SM

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


22-07-2016 17:32 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

s powrotem? - zrobiłem korektę. B.

czy z tym tematem bedzie tak samo jak z fuzja r3 i r4?

sama idea jak dla mnie ok, nie bedzie banow = odplywu farm za "push drobnymi"

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
22-07-2016 17:50 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Melodrama
Lord


images/avatars/avatar-25527.jpg

Data rejestracji: 14-03-2016
Postów: 254

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czy planujecie zostawić "moc/cene" kamieni taka jak była? Bo w tym momencie 1kd ma wartość 500 a przy nowym przeliczniku będzie miał ledwo 120kk... 1ks-10kk 1kz-30kk 1kp-60kk 1kd-120kk
Chyba ,że ja czegoś nie rozumiem?Frown

__________________

22-07-2016 18:13 Melodrama jest offline Szukaj postów użytkownika: Melodrama Dodaj Melodrama do Listy kontaktów
nóóp
Double Ace


Data rejestracji: 05-11-2013
Postów: 124

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

bardzo dobre posunięcie

Na aukcjach rozumiem ze wartosc kamieni tez ulegnie zmianie? Bedzie wygladal nastepujaco:
1ks = 10kk
1kz = 30kk
1kp = 60kk
1kd = 120kk
22-07-2016 20:28 nóóp jest offline Szukaj postów użytkownika: nóóp Dodaj nóóp do Listy kontaktów
Gorn444
Member


Data rejestracji: 28-12-2010
Postów: 37
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak dla mnie - bardzo niebezpieczna zmiana. Wprowadzi duży chaos do gry.



Po pierwsze. Wystawianie przedmiotów z blokadą na KP i KD straci sens. Do tego część graczy może być lekko załamana, jeżeli pewnego dnia okaże się, że nie ma kary przy rozbijaniu kamieni, a oni dzień wcześniej sprzedali jakiś śmiercionośny kilt nocy za 1/3 ceny rynkowej.

Po drugie. Wszystkie ceny trzeba będzie ustalać no nowo. Nie zdziwię się, jeżeli przez kilka pierwszych dni (tygodni?) na aukcjach będą się dziać niezłe cyrki, bo nikt nie będzie wiedział ile za coś warto dać.

Po trzecie. W tym okresie będzie ciężko wyłapać przypadki push/pull. Jeżeli jakiś oszust wymknie się ramieniu sprawiedliwości, to pół biedy. Gorzej, gdy ktoś niewinny odhaczy bana.

Po czwarte. Na ceny wpłynie także ułatwienie związane z wbijaniem. Może szansa wbicia na dsk5 się nie zmieni, ale znacznie łatwiej będzie zebrać takie np. 1000KŻ. Prawdopodobnie ludzie zaczną na potęgę wszystko wbijać, bo będą mogli łatwo złapać KŻ'ty.

__________________

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Gorn444: 26-07-2016 05:06.

22-07-2016 20:53 Gorn444 jest offline Szukaj postów użytkownika: Gorn444 Dodaj Gorn444 do Listy kontaktów
Janca
Viking


Data rejestracji: 27-02-2009
Postów: 648
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Białystok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Po czwarte. Na ceny wpłynie także ułatwienie związane z wbijaniem. Może szansa wbicia na dsk5 się nie zmieni, ale znacznie łatwiej będzie zebrać takie np. 1000KŻ. Prawdopodobnie ludzie zaczną na potęgę wszystko wbijać, bo będą mogli łatwo złapać KŻ'ty.


50k na wbicie na dsk+1, z czego 5k to kd, reszta drobne. Zbyt łatwe wbijanie? Nie ma czegoś takiego.

cytat:
Do tego część graczy może być lekko załamana, jeżeli pewnego dnia okaże się, że nie ma kary przy rozbijaniu kamieni, a oni dzień wcześniej sprzedali jakiś śmiercionośny kilt nocy za 1/3 ceny rynkowej.

Hmm zabawne, właśnie dzisiaj taki kilt tak sprzedałem (chyba, że Buc nie uzna tego za 1/3 ceny i zetnie, wtedy sprzedałem za mniej;p). Jeżeli ta zmiana spowoduje większą ilość drobnych kamieni w obiegu nie będę mieć żalu, przez wbijanie i tak się iluś tam graczy skasowało, nie jest to najprzyjemniejszy element gry. Przeboleję ewentualną stratęWink
22-07-2016 21:38 Janca jest offline Szukaj postów użytkownika: Janca Dodaj Janca do Listy kontaktów
Blind-
Emperor


Data rejestracji: 15-06-2007
Postów: 1.261
Kraina: Moria

RE: Moria: Propozycja: Zmiana sposobu przeliczania kamieni. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Witam,

od dłuższego czasu przeliczanie kamieni na Morii z grubych na drobne i s powrotem przyprawia każdego o ból głowy. Dlatego planuję wprowadzenie jednego przelicznika kamieni działającego w OBIE strony identycznie.

Planowany przelicznik wyglądał by następująco:

10 kk = 1 ks
3 ks = 1 kż
2 kż = 1 kp
2 kp = 1 kd

Można oczywiście dołączyć przy sklejaniu/rozbijaniu koszt w manie/nanitach, natomiast nie jestem do tego przekonany.

Co sądzicie o takich zmianach?

Pozdrawiam
SM



A może niech operatorzy serwerów ogarną się z cofaniem aukcji, bo były przepłacone o 17kk (patrz: temat założony przez Cerbina) jakieś 2 lata temu. Łatwo jest odróżnić push od jego braku, z waszej strony wystarczy rejestrować stan kamieni przy złożeniu oferty na przedmiot, każda nowa oferta nadpisuje poprzedni stan i podbija licznik ofert złożonych przez danego gracza o 1. Wtedy nie trzeba zmienić przeliczników.

Ta zmiana wprowadzi chaos na aukcjach, ludzie dalej będą wystawiać przedmioty po starych cenach, więc jeśli już coś koniecznie chcecie zmieniać to:
a) Temat podpięty do każdej Morii, jako informacyjny
b) Utrzymanie wartości kd
c) Podczas wprowadzenia zmiany, przemiana wszystkich kamieni u każdego gracza na równowartość tego co ma w kd/kk.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Blind-: 23-07-2016 10:55.

23-07-2016 10:55 Blind- jest offline Szukaj postów użytkownika: Blind- Dodaj Blind- do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.658

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tymczasowy 'chaos w aukcjach' nie może być powodem przeciwko wprowadzeniu tej zmiany
Można albo mieć coś, co cały czas sprawia problemy, albo coś, co problemy spowoduje tylko na jakiś tydzień (a chociażby i miesiąc, i tak będzie to krócej niż 'wieczność')


Stan kamieni jest rejestrowany. Nie wiem w jakim sensie ma to przeciwdziałaś pushowi. Widać np. że gracz nie ma więcej grubych, ale to nie znaczy, że jak da to w drobnych to nie należy tego ściąć, skoro wartość będzie przez to zbyt wysoka


Niesłusznych blokad w 'czasie przejściowym' nie będzie. Jak ktoś ewidentnie będzie oszukiwał to dostanie bana, 'przypadkiem' nikt go nie otrzyma.



cytat:
Gorn444 napisał(a)
Wystawianie przedmiotów z blokadą na KP i KD straci sens.

Opcja mogła by być usunięta, ale równie dobrze mogła by zostać, bo oszczędza czas potrzebny na zamianę kamieni. Tak czy inaczej nie widzę tutaj żadnego problemu.

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
23-07-2016 12:03 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

C47 dalej nie odpowiedziales jaka bexa mialy wrtosc kamienie
Bo zostawienie starych kompletnoe rozreguluje rynek
Skolei zrobienie nowych spowoduje ze wszystkie ceny beda ustalane na nowo
Rzuciliscie nie pelny pomysl do dyskusji
Sprecyzujcie dokladnie zalozenia zmian bo wy chyna nawet noe zastanowiliscie sie nad caloscia dopiero wtexy sie pytajcie ludzi na forum

Znow fuszerka ...

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
23-07-2016 12:57 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
zwisa malutki
Triple Ace


images/avatars/avatar-25534.jpg

Data rejestracji: 19-05-2016
Postów: 192

RE: Moria: Propozycja: Zmiana sposobu przeliczania kamieni. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Planowany przelicznik wyglądał by następująco:

10 kk = 1 ks
3 ks = 1 kż
2 kż = 1 kp
2 kp = 1 kd
...
Co sądzicie o takich zmianach?


Zadałem sobie trud poszukania na forum moich własnych poglądów w tej kwestii. Wink
O dziwo nie zmieniały się dużo przez ostatnie kilka lat.

subiektywna wartość kamieni oceniana przez OP-ow

tutaj byłem zwolennikiem "aukcyjnego" przelicznika równego wartości rozbijania a nie sklejania.

Dozwolony próg drobnych kamieni za aukcję. <<<<<<<< Smile

tutaj byłem, i nadal jestem, zwolennikiem osobnego "aukcyjnego" przelicznika kamieni,
pośredniego między rozbijaniem i sklejaniem, który to przelicznik obowiązywałby bezwzględnie opów.

Proponowane tutaj przez Sushiego rozwiązanie usuwana niestety
bardzo dobry nieprzemienny element z rozgrywki hmm "gospodarczej" na morii.
Jest fajne o tyle że dużo i od razu daje graczom,
tzn z tej samej ilości kd nagle da się zrobić więcej kk,
z tej samej ilości kk nagle da się zrobić więcej kd.
Sklejacze mają więc bardzo ładny prezent.

Ale na dłuższą metę spłycenie fajnego elementu gry to jednak jego spłycenie.
Polecam jednak rozważyć pozostawienie rozbijania i sklejania jak jest
i zamiast tego wprowadzenie osobnego "aukcyjnego" przelicznika.
Ten tutaj proponowany przez Sushiego mógłby nawet być,
tzn na aukcjach w sumowaniu w okienkach a nie w studni w rozbijaniu i sklenjaniu.

edit: spacja. Wink

edit2: zaakcentowany post <<<<<<<< Smile

edit3: uściślenie. Smile

Tzn rozbijanie i sklejanie kamieni w STUDNI zostawić BEZ zmian.
Osobny "aukcyjny" tylko w okienkach sumowania cen na aukcjach.

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez zwisa malutki: 23-07-2016 17:40.

23-07-2016 17:23 zwisa malutki jest offline Szukaj postów użytkownika: zwisa malutki Dodaj zwisa malutki do Listy kontaktów
Wilku2222
Lord


Data rejestracji: 15-01-2014
Postów: 454

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

chore jest to ze kamienie nie sa równe ,ze kd to 500kk ,50ks,10kz,3kp+1kz
QA nie liczony nawet nie mam pojecia dlaczego tak jak teraz po rozbiciu

__________________
Ten post był edytowany 912345 raz(y), ostatnio edytowany przez CBŚ: Dzisiaj
24-07-2016 06:13 Wilku2222 jest offline Szukaj postów użytkownika: Wilku2222 Dodaj Wilku2222 do Listy kontaktów
Toxic
King


images/avatars/avatar-1373.jpg

Data rejestracji: 23-09-2006
Postów: 936

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jestem na tak i uważam, że powinno być to zrobić już dawno.
Do tego, jeśli są obwawy, że ktoś na tym zyska, zrobiłbym to z zaskoczenia, bez zapowiedzi.

Pytanie tylko, czemu bez starych przeliczeń?

Może standardowo ankieta? Tongue

__________________
NA WIECZNYM URLOPIE

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Toxic: 25-07-2016 11:01.

25-07-2016 11:00 Toxic jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxic Dodaj Toxic do Listy kontaktów
Gorn444
Member


Data rejestracji: 28-12-2010
Postów: 37
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dobra. Chaos w aukcjach i (moim zdaniem) OGROMNE ułatwienie w ulepszaniu jakoś was nie przekonały, więc może spróbuję tak:


Powiedzcie mi, jaki sens będzie miało istnienie kilku rodzajów kamieni??


Jeżeli rozbijanie kamieni będzie bezstratne w stosunku do sklejania, to po co w ogóle dzielić je na rodzaje?? Brakuje Ci KŻ na ulepszenie przedmiotu?? Spoko, rozbij sobie parę KD! Brakuje Ci KD na wykonanie tatuażu?? Nie ma problemu, po prostu połącz 2 KP! Brakuje Ci KK na kupienie złomu?? Wystarczy rozbić kilka KS!... itp. itd.

Może od razu usuńmy podział i zostawmy tylko KK?? Np.: wbicie tatuażu na poz. 5 będzie kosztować 500KK, ulepszenie przedmiotu z zw5 na db0 i db5 na dsk0 - 50KK, połączenie dwóch przedmiotów - 150KK... Jak dla mnie na jedno wyjdzie. A nawet nie. Będzie jeszcze prościej. Gracze będą mieli 100% pewność ile mają na koncie, a admini nie będą mieli żadnych wątpliwości, czy jakaś aukcja była poprawna, czy też nie. Nic nie trzeba liczyć = PROFIT!
W tym momencie posiadanie różnych kamieni ma sens. Trzeba się zastanowić, czy warto je łączyć (bo w praktyce drobne kamyki mają większą wartość) lub czy też opłaca się je rozbijać (bo każde rozbicie to strata części z nich). Ten pomysł z nowym przelicznikiem znacznie spłyca grę.


Tak więc jestem całkowicie na nie. A przynajmniej jestem na NIE na dokładnie takie rozwiązanie.


Zgodzę się, że jakaś zmiana by się przydała. I zmiana poziom trudności wbicia czegokolwiek na dsk5, i zmiana sposób ingerencji adminów w aukcje. Tyle, że raczej nie tędy droga.





A tak by the way. Co konkretnie jest przyczyną pojawienia się tego pomysłu na zmianę wartości kamieni?? Bo kwestia ulepszeń wyszła ode mnie, kwestia aukcji wypłynęła od kogoś innego... a w pierwszym poście jest tylko jakieś info o tym, że wszystkich bolą głowy Tongue Jeżeli nikt nie narzekał na obecny stan rzeczy, to tu akurat ja bym nic nie zmieniał.

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Gorn444: 26-07-2016 05:05.

26-07-2016 04:58 Gorn444 jest offline Szukaj postów użytkownika: Gorn444 Dodaj Gorn444 do Listy kontaktów
Toxic
King


images/avatars/avatar-1373.jpg

Data rejestracji: 23-09-2006
Postów: 936

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Gorn444 napisał(a)
A tak by the way. Co konkretnie jest przyczyną pojawienia się tego pomysłu na zmianę wartości kamieni?? Bo kwestia ulepszeń wyszła ode mnie, kwestia aukcji wypłynęła od kogoś innego... a w pierwszym poście jest tylko jakieś info o tym, że wszystkich bolą głowy Tongue Jeżeli nikt nie narzekał na obecny stan rzeczy, to tu akurat ja bym nic nie zmieniał.

Bo nikomu się nie podoba, jak przy aukcji operoator ucina Ci kamienie, bo według niego 10kż <> 1kd? I to ile zostanie ucięte zależy od operatora?
A w Twojej gestii będzie tylko myślenie ile kamieni jakiego typu potrzebujesz na ulepszanie.

__________________
NA WIECZNYM URLOPIE
26-07-2016 10:21 Toxic jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxic Dodaj Toxic do Listy kontaktów
slimthug
Double Ace


Data rejestracji: 17-06-2008
Postów: 121

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

problemem nie jest przeliczanie kamieni (sensowne jak do tej pory) tylko to ze op(y) maja gleboko graczy, nie maja pojecia o tym jak wyglada rynek i co jest ile warte, na moriach jak ktos klei endgamowy item dla siebie ceny skladnikow nie maja znaczenia , no bo co robic z kamieniami, wiec jakiekolwiek ucinanie aukcji, gdzie bija sie po prostu najbogatsi o bezcennny przedmiot, jest durne.
przeliczanie na grube owszem, ale tez nie przy obecnym schemaciie (zabieram wszystkie drobne daje same kd - mialem sytuacje ze zabrano mi wiecej drobnych niz bylo w danej aukcji zalicytowane)

niech op sprawdza tylko czy nie bezcenne skladniki/przedmioty endgamowe nei sa sztucznie podbijane przez klanowiczy sprzedajacego lub czy ktos nei wrzuca drobnych zamiast dac kd pushujac

__________________
r19 KillaBee
27-07-2016 16:12 slimthug jest offline Szukaj postów użytkownika: slimthug Dodaj slimthug do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Na nie
Zgadzam sie z killa z postu powyzej

Admini strzelaja znow soboe w kolano

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
27-07-2016 23:08 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
Negatyw
Member


Data rejestracji: 17-09-2011
Postów: 43
Kraina: Necropolia IX

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=1331920
27-07-2016 23:17 Negatyw jest offline Szukaj postów użytkownika: Negatyw Dodaj Negatyw do Listy kontaktów
pimpek
Member


Data rejestracji: 02-03-2008
Postów: 27

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

może zamiast wprowadzania takich rewolucyjnych i chyba nie do końca przemyślanych zmian, zastosować najbardziej racjonalne rozwiązanie i wyrzucić Buca? Smile

__________________
ID R3 - 482
ID R4 - 1227

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez pimpek: 29-07-2016 19:07.

29-07-2016 19:06 pimpek jest offline Szukaj postów użytkownika: pimpek Dodaj pimpek do Listy kontaktów
malefo
Forum Ace


images/avatars/avatar-25481.jpg

Data rejestracji: 09-12-2015
Postów: 90
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
pimpek napisał(a)
może zamiast wprowadzania takich rewolucyjnych i chyba nie do końca przemyślanych zmian, zastosować najbardziej racjonalne rozwiązanie i wyrzucić Buca? Smile


To chyba najlepsza zmiana jaką można sobie wyobrazić w sprawie kamieni.

Jak macie zamiar taki cyrk robić to zostawić tylko kk a resztę wogóle skasować, niech będą jedne kamienia i problem z głowy... Jak zwykle bez przemyślunku coś na kolanie napisane aby się gracze odczepiły

__________________

29-07-2016 21:22 malefo jest offline Szukaj postów użytkownika: malefo Dodaj malefo do Listy kontaktów
lothain
Member


Data rejestracji: 06-01-2015
Postów: 48

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Raczej zostawić przeliczniki takie jak są tylko żeby nie było strat przy rozbijaniu na drobne. W ten sposób wbijanie bedzie ulatwione oraz ceny rynkowe nie beda az tak szalec.
29-07-2016 21:26 lothain jest offline Szukaj postów użytkownika: lothain Dodaj lothain do Listy kontaktów
Janca
Viking


Data rejestracji: 27-02-2009
Postów: 648
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Białystok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Heh właśnie jakby Buc nie ucinał to by wyrzuciliBig Grin W jego działaniach zazwyczaj da się jakiś tam sens znaleźć (chociaż ostatnio na r17 cofnął aukcję z kilkunastoma bodajże ofertami, chyba złośliwie, bo sensu w tym nie było? a i mi kiedyś bezsensownego bana dał, z którego na szczęście się wycofał^^).
Za to ce na r5 gnoju narobił i nawet nie przeprosił, po nim na pewno bym nie płakałSmile

Sensownie napisał slimthug - opowie powinni z przyglądać się przedmiotom podchodzącym pod endgame, ale interweniować tylko w skrajnych przypadkach. Podobnie nie powinni, przynajmniej wg mnie, interesować się aukcjami za kilkanaście/kilkadziesiąt kk, strata ich czasu i zero korzyści dla graczy. Również przed cofnięciem/ucięciem aukcji z wieloma ofertami powinni chociażby rzucić okiem na poprzednie (a jak się da i późniejsze) aukcje licytujących, bo jeżeli w tym samym momencie np. dwóch graczy napali się na klejenie np. klat to wzrost cen jest wg mnie oczywistym następstwem.

Podsumowując - nie trzeba by wprowadzać proponowanej tu zmiany (i ogromnego przecież zamieszania) gdyby zasady działania opów zostały sensownie "zreformowane",
29-07-2016 22:55 Janca jest offline Szukaj postów użytkownika: Janca Dodaj Janca do Listy kontaktów
Sergio
Lord


Data rejestracji: 12-02-2008
Postów: 311

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pomysł bardzo dobry i ułatwiający wbijanie (zwłaszcza, że przy okazji staniał koszt rozbijania kamieni). A przecież to właśnie wbijanie jest największą bolączką tej gry.
30-07-2016 06:51 Sergio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sergio Dodaj Sergio do Listy kontaktów
KanarkiKikkers
Lord


Data rejestracji: 18-02-2013
Postów: 482

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czy ta zmiana wejdzie w patchu urodzinowym? Czy później? Szkoda, że wchodzi tak późno, ale dobrze, że w ogóle wejdzie. Obecnie serwery są "stare" i takie zmiany spowodują wzrost cen o ~50%-55%. Jednak mimo to jestem za, trzeba tylko buca przeszkolić by wiedział co, jak i dlaczego ceny poszły o połowę w górę. Bo obecnie na aukcjach panuje coś w rodzaju smutnej parodii.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez KanarkiKikkers: 30-07-2016 14:29.

30-07-2016 13:51 KanarkiKikkers jest offline Szukaj postów użytkownika: KanarkiKikkers Dodaj KanarkiKikkers do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tak sie zastan awiam jaki bedzie sens lepienia przedmiotow 2 kp = 1 kd
to chyba lepiej bedzie wydac 1kd zeby cos kupic niz wydac 4 kz i 1kp na sklejke gdzi eobecnie jest to oplacalne zeby sklejac z drobnicy rezczy duzeeeeeee

..................................................
czy ktos o tym pomyslal?
ps kamienie podane przykladowo

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
31-07-2016 22:46 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SushiMaker
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeżeli chcecie zachować "sensowność" sklejania i rozbijania kamieni to można dodać cenę w nianitach. Dzięki czemu operacja taka nie będzie darmowa, a do tego znajdzie się sposób na pozbycie nadwyżki nanitów z kont graczy.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


02-08-2016 10:56 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Jeżeli chcecie zachować "sensowność" sklejania i rozbijania kamieni to można dodać cenę w nianitach. Dzięki czemu operacja taka nie będzie darmowa, a do tego znajdzie się sposób na pozbycie nadwyżki nanitów z kont graczy.


I to ma sens.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
02-08-2016 11:48 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

hmm

to jakie ty koszty chcesz wprowadzic?
Nanity: 58836
500 nanitow jedno rozbicie ?
czy 5 nanitow?

znow zrobicie cos co nie bedzie przemyslane do konca
co z maluchami oni nie maja tyle manitow a czesto na poczatku wlasnie rozbijacie lepicie zeby cos polaczyc podbic..??

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
02-08-2016 15:48 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
delordione
Lord


Data rejestracji: 03-08-2015
Postów: 358

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nanity: 114962 Tongue wreszcie cos z tym zrobie =D
02-08-2016 16:36 delordione jest offline Szukaj postów użytkownika: delordione Dodaj delordione do Listy kontaktów
Shadow 7
Double Ace


images/avatars/avatar-21090.jpeg

Data rejestracji: 15-04-2010
Postów: 100

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeśli uda Wam się przeliczyć obecne kamienie tak, żeby było sprawiedliwie to jestem za.

A i możecie jeszcze wprowadzić coś takiego jak sumę kamieni bo jak chcę się dowiedzieć ile mam, to muszę wpisywać wszystkie moje kamienie na jakąś aukcję.

aFe JA
19-08-2016 09:03 Shadow 7 jest offline Szukaj postów użytkownika: Shadow 7 Dodaj Shadow 7 do Listy kontaktów
KING_
Member


Data rejestracji: 16-08-2016
Postów: 35

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A może tak usunąć kamienie i wprowadzić jedną walutę?
Np mam 100kd i zero innych kamieni zatem mam 50000 "waluty"
Koszty ulepszania bez zmian tj
zw 1
db 10
ds 500
łączenie 150

Jakie jest wasze zdanie?
19-08-2016 22:22 KING_ jest offline Szukaj postów użytkownika: KING_ Dodaj KING_ do Listy kontaktów
Strony (12): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Moria: Propozycja: Zmiana sposobu przeliczania kamieni.

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH