Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Moria - zmiana przeliczników rozbijania/łączenia kamieni - propozycja przewalutowania kamieni » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (3): « poprzednie 1 [2] 3 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Moria - zmiana przeliczników rozbijania/łączenia kamieni - propozycja przewalutowania kamieni 16 Ankieta - średnia ocena: 6,5616 Ankieta - średnia ocena: 6,56
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Co x za kolejny debilizm? To co kisililem kamienie na wbijajnie biżuteria której nie chce kupować po chorych cenach, i wy teraz wymysliliscie obciąć mi 3/4 kamieni zbieranych przez20 lvli na wbijajnie w imię chorego planu? No prędzej Cholewa mnie weźmie w takiej sytuacji pierwszy rzucę grę, bo ani kamieni na sprzęt ani na wbijajnie!!! Co następnie wymyślili, każdemu zresetować sprzęt i kwadraty?

Bez zmian kosztów wbijania to mi [ciach i +1] urośnie nie każdy wydaje kamienie tylko i wyłącznie na rozbijanie i złom, podstawowym ich celem jest wbijania sprzętu i po takim patchu IMHO pozostanie mitylko kasacja

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez MasterOfPuppets: 31-08-2016 22:30.

31-08-2016 13:29 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
RarestPepe
Junior Member


Data rejestracji: 29-07-2016
Postów: 19

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Po prostu żałosne jak bardoz dajcie się urabiać Ariusom i jemu podobnym.

Ręcę opadają. Jesteście beznadziejnie w prowadzeniu tej gry.
31-08-2016 13:29 RarestPepe jest offline Szukaj postów użytkownika: RarestPepe Dodaj RarestPepe do Listy kontaktów
janu
Lord


Data rejestracji: 17-01-2008
Postów: 289
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Konrad a jeśli nie chcecie wstrzymać tej zmiany to może dajcie rekompensatę dla ludzi, który mają duże ilości kk i ks a przez dewaluację stracą bardzo dużo w równowartości PLN?

rekompensata mogłaby być np. w formie:
1. zmniejszenia kosztu zakupu złomu w sklepie po wejściu w życie patcha - np. nowy przelicznik: 1kk = 2 sztuki złomu;
lub
2. możliwość zakupu złomu za 75% traconych kk i ks;
lub
3. możliwość zakupu run za x setek lub tysięcy traconych kk i ks;
lub
4. zmniejszenie kosztu rytuału przy ulepszaniu przedmiotów.

Sensownych pomysłów na rekompensatę może być o wiele więcej.
31-08-2016 13:31 janu jest offline Szukaj postów użytkownika: janu Dodaj janu do Listy kontaktów
lothain
Member


Data rejestracji: 06-01-2015
Postów: 48

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
olipo napisał(a)
wiem dyzio że teraz by se mogli kupić w ciul KD za to no ale tak to osoby z duża ilością drobnych zostaną najbardziej wyd...

osobiście wole to rozwiązanie co jest od poprzedniego znacznie wiecej jest ludzi co mają gruba walutę a nie drobną( tak wiem że są ludzie z kupą drobniaków ale jest ich mniej)



a czy próbował ktoś zrobić/wyliczyć hybryde tych 2 propozycji? np. zamieniamy najpierw KK KS i KŻ na KK -> i dzielimy innym współczynnikiem np 2? a później zamieniamy KP i KD i /4 i tak wiem wiem Konrad miałby wtedy roboty z algorytmem ale może wyszło by to lepiej ?


Wlasnie mialem to proponowac Big Grin

Ogolnie cala sytuacja rozbija sie o "nadmuchanie" kd wzgledem drobniakow. Wiec scinacie wartosc kd. Co nie zmienia faktu, że drobne nie sa w takim razie nadmuchane, a mimo to ulegaja scieciu. Pozostawienie drobnych prowadziloby do super-przewagi ludzi je zbierajacych, co nie zmienia faktu ze przez zastosowanie takich samych sciec do duzych i malych kamieni te male sa pokrzywdzone. Wedlug waszych zalozen obecnie 10 kz ma inna wartosc niz 1kd, a mimo to chcecie je scinac tak samo, co powoduje ze teraz ludzie lamentujacy w poprzednim temacie nagle strasznie popieraja zmiane bo jest zupelnie w druga strone. To ktos inny traci. Dlatego pomyslcie moze nad przelicznikami bardziej sprawiedliwymi, a nie wypychajacymi jedna czy druga grupe ponad innych (PS, jak chcecie zeby wam to policzyc to chetnie przygarne troche premki xd)
31-08-2016 13:35 lothain jest offline Szukaj postów użytkownika: lothain Dodaj lothain do Listy kontaktów
kubek kawy
Double Ace


images/avatars/avatar-25545.jpg

Data rejestracji: 04-08-2016
Postów: 127

RE: Moria - zmiana przeliczników rozbijania/łączenia kamieni - propozycja przewalutowania kamieni Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
postanowiliśmy, że użyjemy rozwiązania zaproponowanego przez Ariusa, które jest uważane za sprawiedliwe dla zdecydowanej większości wypowiadających się w temacie graczy:
1) wszystkie kamienie zostaną sprowadzone do KK po przelicznikach tworzenia/aukcyjnych (np KD = 500 KK, KP = 150 KK itd),
2) zsumowane w ten sposób KK zostaną podzielone przez 4, z zaokrągleniem w górę,
...
5) ponieważ chcemy ograniczyć dotkliwość dewaluacji dla mniejszych graczy, wprowadzimy kwotę wolną od dewaluacji wynoszącą 50 KK (łącznej wartości kamieni po zsumowaniu ale jeszcze przed dewaluacją) * poziom gracza. Kwota będzie dotyczyła wszystkich graczy, choć wiadomo, że największe znaczenie będzie miała dla tych z niższym poziomem. Np
- dla 10 poziomu będzie to 500 KK
- dla 35 poziomu będzie to 1750 KK
- dla 100 poziomu będzie to 5000 KK

Przykład:
- gracz na poziomie 40 posiada łącznie 6000 KK (wartości aukcyjnej)
- po dewaluacji będzie miał 2000 + 4000/4 = 3000 KK.


Czyli ktoś kto ma OKRĄGŁE ZERO kk wciąż łapie się
na kwotę "wolną od podatku" po zamianie swoich kd na kk?
Pomyśl chwilę Konrad co to oznacza...... Wink Wink Wink Wink

Przeginacie w drugą stronę i karzecie za posiadanie drobnych.

Na kwotę "wolną od podatku" powinny, w proponowanej ilości, łapać się TYLKO TE kamienie kk
które faktycznie nimi były przed zamianą grubych.


** Przecież każdy 1kd będzie zamieniony na 125kk zamiast na 42kk,
**to już jest duży prezent, Smile Smile Smile Smile
**dlaczego oprócz tego mają jeszcze łapać się na kwotę "wolną od podatku"???...



...
I sorry że odpowiem tutaj ale tamten temat już zamknięty: Wink


cytat:
blooderror napisał(a)
cytat:
BeastOfTheBeast napisał(a)
cytat:
Acedia napisał(a)

Zresztą nawet powolna przemiana daje tylko 50kk za 1kd więc wartość 500
zawsze była palcem na wodzie pisana.
To po prostu liczba na aukcjach bez związku z realną wartością 1kd.
Przyzwyczailiście że że 1kd to 500 bo nikt myślący
drobniejszych kamieni się na aukcjach nie chciał wyzbywać. Wink


Z tym się nie zgodzę, bo 500kk to jest dokładnie koszt stworzenia 1kd od zera.

1kd = 4kż + 2kp = 4*5ks + 2*3kż = 4*5*10kk + 2*3*5ks=200kk + 2*3*5*10kk = 200kk + 300kk = 500kk

Nie rozumiem tylko dlaczego wartość zaproponowana przez adminów jest jako koszt rozbicia (czyli 1kd=42kk) a nie sklejenia...ale co ja tam wiem


Nikt tego nie rozumie poza kubkiem i administracja.


A to dlaczego przez tyle lat gry nie złożyliście sobie ANI JEDNEGO kd z 500kk rozumiecie? Wink Wink Wink Wink



edit: linijki **

__________________
cytat:
C47 napisał(a)
Blokada wszystkich wykrytych kont na serwerach
mogę zablokować ci wszystkie konta w grze, także te, które stworzysz w przyszłości

A cmoknij mnie w uszko od kubka. Wink

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez kubek kawy: 31-08-2016 13:40.

31-08-2016 13:36 kubek kawy jest offline Szukaj postów użytkownika: kubek kawy Dodaj kubek kawy do Listy kontaktów
janu
Lord


Data rejestracji: 17-01-2008
Postów: 289
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Konrad, Sushi:

Albo zróbcie najsensowniejszą rzecz:
- w ramach patcha zostawcie wartości kk, ks, kż, kp i kd na takim poziomie jak są teraz.
A zmiana niech polega tylko na wyeliminowaniu strat 50% wartości kamieni przy rozbijaniu.

czyli przy rozbijaniu niech powstają kamienie takie jakich trzeba użyć przy tworzeniu danego kamienia, np. rozbicie 1kd da 2 kp i 4 kż.

Proste rozwiązanie, które eliminuje trudności w przeliczaniu cen licytowanych na aukcji przedmiotów a nie powoduje negatywnych skutków z jakimi mamy do czynienia przy waszej obecnej propozycji.
31-08-2016 13:39 janu jest offline Szukaj postów użytkownika: janu Dodaj janu do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Darkshu napisał(a)
Co x za kolejny debilizm? To co kisililem kamienie na wbijajnie biżuteria której nie chce kupować po chorych cenach, i wy teraz wymysliliscie obciąć mi 3/4 kamieni zbieranych przez20 lvli na wbijajnie w imię chorego planu? No prędzej Cholewa mnie weźmie w takiej sytuacji pierwszy rzucę grę, bo ani kamieni na sprzęt ani na wbijajnie!!! Co następnie wymyślili, każdemu zresetować sprzęt i kwadraty?



Darkshu. Mam prośbę. Policz sobie ile ilościowo kamnieni będziesz mógł uzyskać po tej operacji. A jak się okaże ze ilościowo drobnych nie stracisz, albo będą to marginalne straty to opisz nam o tym.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
31-08-2016 13:42 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja mam lepszy pomysl, usuncie te 2 tematy o zmianie przeliczania kamieni i zapomnijmy o sprawie...

chcecie zmienic wartosc kamieni na aukacjach, spoko, ale zabieracie ludziom w ten sposob kamienie na wbijanie i kupowanie zlomu

KAMIENIE NIE SLUZA TYLKO DO KUPOWANIA ITEMOW NA AUKCJACH ALE TEZ DO WBIJANIA ITEMOW I KUPOWANIA ZLOMU, SERIO!!!!

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
31-08-2016 13:43 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Rumci
Triple Ace


images/avatars/avatar-18246.png

Data rejestracji: 02-05-2010
Postów: 176
Klan: Night Blood Hunters
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: R9

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
ja mam lepszy pomysl, usuncie te 2 tematy o zmianie przeliczania kamieni i zapomnijmy o sprawie...

chcecie zmienic wartosc kamieni na aukacjach, spoko, ale zabieracie ludziom w ten sposob kamienie na wbijanie i kupowanie zlomu

KAMIENIE NIE SLUZA TYLKO DO KUPOWANIA ITEMOW NA AUKCJACH ALE TEZ DO WBIJANIA ITEMOW I KUPOWANIA ZLOMU, SERIO!!!!


Święte słowa !!

OGARNIJCIE SIĘ , pisałem już o rytkowaniu i będę stratny i to dużo :/
31-08-2016 13:49 Rumci jest offline Szukaj postów użytkownika: Rumci Dodaj Rumci do Listy kontaktów
Bau
Lord


images/avatars/avatar-25600.jpeg

Data rejestracji: 17-05-2014
Postów: 340
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Puknijcie się w czerep, może to pomoże w jakiś sposób,, bo chyba jeszcze nie przestaliście świętować 10tych urodzin bw.
Anulujcie tą zmianę. Wsłuchajcie się w propozycje różnych graczy, nie tylko Ariusa, którego propozycja jest szczerze powiedziawszy do dupy. Wróćmy do tematu za kilka dni/tygodni, a nie w tak krótkim odstępstwie czasowym. Proponowana przez Was zmiana boostuje graczy mających dużą ilość grubych kamieni, a nerfi graczy mającą ogromną ilość drobnych (Rumci, janu, twardy itd). Proponuję zastanowić się raz jeszcze nad wprowadzoną zmianą, a dopiero potem wysuwać możliwość wprowadzenia patcha za 24h. Dajcie czas na wysuwanie propozycji innych graczy, potem podejmijcie decyzję - ale niech ona nie będzie z dnia na dzień tylko za jakiś czas. Zabijacie w tej chwili rozgrywkę.
31-08-2016 13:50 Bau jest offline Szukaj postów użytkownika: Bau Dodaj Bau do Listy kontaktów
Alyn
Full Member


Data rejestracji: 09-05-2009
Postów: 69
Klan: Divine Phoenix / Brothers in Arms
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To jest chore, cały czas płacz że drobne więcej warte dla tego ucinanie ich na aukcjach i inne przeliczniki a teraz nagle co? rozumiem że jeśli wejdzie to przeliczenie to wszystkie ucięte kamienie z powodu "przepłacone w drobnych" wrócą do właścicieli? chociaż trochę konsekwencji, cały czas było mówione że 500kk to wcale nie to samo co 1kd a tu nagle taka niespodzianka... kilku płaczków zaatakowało i naglę inni maja tracić. Ustaliliście jasne przeliczenie i może warto było by się tego trzymać
31-08-2016 13:52 Alyn jest offline Szukaj postów użytkownika: Alyn Dodaj Alyn do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
cytat:
Darkshu napisał(a)
Co x za kolejny debilizm? To co kisililem kamienie na wbijajnie biżuteria której nie chce kupować po chorych cenach, i wy teraz wymysliliscie obciąć mi 3/4 kamieni zbieranych przez20 lvli na wbijajnie w imię chorego planu? No prędzej Cholewa mnie weźmie w takiej sytuacji pierwszy rzucę grę, bo ani kamieni na sprzęt ani na wbijajnie!!! Co następnie wymyślili, każdemu zresetować sprzęt i kwadraty?



Darkshu. Mam prośbę. Policz sobie ile ilościowo kamnieni będziesz mógł uzyskać po tej operacji. A jak się okaże ze ilościowo drobnych nie stracisz, albo będą to marginalne straty to opisz nam o tym.


Jestem w Bułgarii na komórce sobie mogę palce policzyć, niech sobie Konrad odczyta moje kamienie i mi udowodni że po takim patchu będę miał taką samą liczbę prób wbijania sprzętu, bo ja na oko widzę że nie, że też musicie mi na urlopie takie głupoty wciskać.

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze
31-08-2016 13:52 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
kubek kawy
Double Ace


images/avatars/avatar-25545.jpg

Data rejestracji: 04-08-2016
Postów: 127

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
ja mam lepszy pomysl, usuncie te 2 tematy o zmianie przeliczania kamieni i zapomnijmy o sprawie...

chcecie zmienic wartosc kamieni na aukacjach, spoko, ale zabieracie ludziom w ten sposob kamienie na wbijanie i kupowanie zlomu

KAMIENIE NIE SLUZA TYLKO DO KUPOWANIA ITEMOW NA AUKCJACH ALE TEZ DO WBIJANIA ITEMOW I KUPOWANIA ZLOMU, SERIO!!!!


A w jaki niby sposób nowy przelicznik wpłynie na podaż kamieni???...
Będziesz miał tyle samo kamieni na zakup złomu i tyle samo kamieni na wbijanie. <<<< Smile Smile Smile Smile

Sam nowy przelicznik, czy to tylko na aukcjach,
czy to i na aukcjach i w studni, w żaden sposób tego nie zmienia.
Więc Twój zarzut twardy jest zwyczajnie nieprawdziwy,
jeśli tyczy samego tylko nowego przelicznika.

Natomiast już ruszanie kamieni na kontach, zamienianie jednych w drugie,
tym bardziej po STARYM przeliczniku SPRZED PATCHA plus jakieś "kwoty wolne od podatku"
to już komplikuje sytuację. <<<< Smile Smile Smile Smile

Coś mi się zdaje że posiadacze grubych nie spoczną dopóki nie dostaną całej ręki... Wink Wink Wink Wink

__________________
cytat:
C47 napisał(a)
Blokada wszystkich wykrytych kont na serwerach
mogę zablokować ci wszystkie konta w grze, także te, które stworzysz w przyszłości

A cmoknij mnie w uszko od kubka. Wink
31-08-2016 13:58 kubek kawy jest offline Szukaj postów użytkownika: kubek kawy Dodaj kubek kawy do Listy kontaktów
olipo
Triple Ace


Data rejestracji: 22-02-2008
Postów: 241

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

"Coś mi się zdaje że posiadacze grubych nie spoczną dopóki nie dostaną całej ręki... "

a czemu mają spocząć? tak samo posiadacze drobnych walczą o swoje. nie widze żadnego powodu dlaczego 1 strona miała by stracić część swojego dorobku tylko dlatego że administracja chce wprowadzić pomysł którego kompletnie nie przemyślała i sobie z nim nie radzi?
31-08-2016 14:06 olipo jest offline Szukaj postów użytkownika: olipo Dodaj olipo do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony



GDZIE MOJE 10000ks? z tych 79kd co bede na plus? HEHEHEHE. nie.

zmieniacie wartosc kamieni na AUKCJACH, zeby sie OPom latwiej aukcji pilnowalo....

Konrad odpowiedz mi szczerze, wiecej itemow wbije za 13000ks czy za 3000ks?

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
31-08-2016 14:11 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
kubek kawy
Double Ace


images/avatars/avatar-25545.jpg

Data rejestracji: 04-08-2016
Postów: 127

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
olipo napisał(a)
nie widze żadnego powodu dlaczego 1 strona miała by stracić część swojego dorobku


A ja nie widzę żadnego powodu by posiadacze drobnych dotowali złudzenia posiadaczy grubych.

Sami w zamkniętym temacie przyznaliście...:

cytat:
KING_ napisał(a)
Gram w tą grę dłużej niż jest tu buc i przed jego opowaniem cyrki ze sprzedawaniem za drobne były sporadyczne.
Co do przeliczników to jest jeden. Ten ze studni. Z 1kd otrzymujesz 1kp i 2kż, rozbijając dalej do drobnych jest to 3kż 1ks 1kk
1kd -500
3kż 1ks 1kk=161, liczmy 160 by było przejrzyściej


160/500=0,32

CM w grubych mnożymy przez 0,32 i takim oto sposobem otrzymywało się poprawne cm w drobnych.

Lub też mnożymy ilość kd przez 3,2 i daje nam to ilość kż jaką wart jest dany item.
3,2 ponieważ 1ks to 10, 1kż to 50 stąd wynika, że 1ks to 1/5 kż co daje nam magiczne 0,2

Proste i logiczne.


że kd jest napompowany 3,2 razy... <<<< Wink Wink Wink Wink
i to licząc rozbijanie zaledwie do kż, bo dalej nikt normalny kd nie rozbijał,
a kż liczone do tego korzystną sumą sklejania.
Wniosek, Wasz wniosek...: <<<< Wink Wink Wink Wink
kd napompowany 3,2 razy w stosunku do kż,
kd napompowany jeszcze więcej w stosunku do kk...... <<<< Wink Wink Wink Wink

I nagle ta "cała ręka" to obowiązkowo 500kk=1kd?
Może i Administrację do tego zmusicie, mają słabą wolę dwa bidulki, Frown Wink
ale ja tego do czego większość graczy ciśnie uczciwością nie nazwę.

Uczciwość jest wtedy kiedy ułuda jest warta tyle co ułuda i NIC WIĘCEJ... <<<< Wink Wink Wink Wink

__________________
cytat:
C47 napisał(a)
Blokada wszystkich wykrytych kont na serwerach
mogę zablokować ci wszystkie konta w grze, także te, które stworzysz w przyszłości

A cmoknij mnie w uszko od kubka. Wink
31-08-2016 14:24 kubek kawy jest offline Szukaj postów użytkownika: kubek kawy Dodaj kubek kawy do Listy kontaktów
Pingi
Member


Data rejestracji: 27-09-2009
Postów: 46
Klan: Blood Angels
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja mam jakieś dziwne wrażenie, że w końcu zaoszczędzę Smile ) na BW na pewno stracę ale w realu mi raczej przybędzie tylko że realnych PLN a nie kamieni Smile )

__________________
r10 pingi_reaktiv - konto oddane
r15 Nesta
r17 Pingi- kasacja / jednak tu co nadal robię Smile
31-08-2016 14:26 Pingi jest offline Szukaj postów użytkownika: Pingi Dodaj Pingi do Listy kontaktów
Rumci
Triple Ace


images/avatars/avatar-18246.png

Data rejestracji: 02-05-2010
Postów: 176
Klan: Night Blood Hunters
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: R9

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)


GDZIE MOJE 10000ks? z tych 79kd co bede na plus? HEHEHEHE. nie.

zmieniacie wartosc kamieni na AUKCJACH, zeby sie OPom latwiej aukcji pilnowalo....

Konrad odpowiedz mi szczerze, wiecej itemow wbije za 13000ks czy za 3000ks?


brawo twardy.

A w moim przypadku też podawałem przykład, tracę na tym sporo. Przed patchem prawie 4 rytki, po patchu 1 z małym okładem .

Mam nadzieję, że weźmiecie to pod uwagę. Poprzednio odzywały się osoby, które były pokrzywdzone, ze względu na to, że mieli dużą ilość grubych kamieni. Wiadomo było, że taka zmiana spowoduje, że druga część graczy zostanie oszukana.

No i macie, kolejne hejty. Dlaczego sobie nie dacie spokoju z tym pomysłem? przecież to jakaś paranoja, że poruszyliście tak ważny aspekt gry i kombinujecie....

Nad poprzednią wersją,która miała wejść dzisiaj, myśleliście ponad miesiąc. I w jeden dzień obalacie ten pomysł i wrzucacie TYLKO I WYŁĄCZNIE po płaczu graczy z nadmiarem grubych kamieni całkiem inny pomysł , który uderza w osoby mające większą ilość kamieni drobnych - do zakupu złomu i wbijania kamieni ( normalnie i przez rytuał.) i to po jednym dniu bez konsultacji chcecie go wprowadzać !!!

Szok i niedowierzanie co robicie z tej gry.

Mam nadzieję, że skoro zareagowaliście na uwagi graczy z grubymi kamieniami to nie przejdziecie obok osób w tym temacie, których ewidentnie teraz krzywidzicie i próbujecie ****** w biały dzień.
31-08-2016 14:27 Rumci jest offline Szukaj postów użytkownika: Rumci Dodaj Rumci do Listy kontaktów
Toxic
King


images/avatars/avatar-1373.jpg

Data rejestracji: 23-09-2006
Postów: 936

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rozumiem to tak, że mając po 100 kamieni danego typu:
Z 100KD odzyskam 104 KD
Z 100 KP odzyskam 62 KP
Z 100 KŻ odzyskam 41 KŻ
Z 100 KS odzyskam 25 KS
A Z 100 KK odzyskam 25 KK?

Im mniej będę miał tym mniej będę stratny?
Wolałem poprzednią wersję.

Z 100 KD miałem 100 KD, z 100 KP miałem 100 KP etc...

Edit @down:
Bo działa źle.

__________________
NA WIECZNYM URLOPIE

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Toxic: 31-08-2016 14:35.

31-08-2016 14:33 Toxic jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxic Dodaj Toxic do Listy kontaktów
nikerio
Viking


images/avatars/avatar-21156.jpeg

Data rejestracji: 18-02-2008
Postów: 548
Klan: CRY_Immortal/Danse-M acabre
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: mazo

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Po co zmieniać coś co funkcjonowało prawie 10 lat?

__________________

31-08-2016 14:33 nikerio jest offline Szukaj postów użytkownika: nikerio Dodaj nikerio do Listy kontaktów
Vilgeforz2
Lord


Data rejestracji: 29-05-2015
Postów: 484
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kubek kawy napisał(a)
cytat:
twardy napisał(a)
ja mam lepszy pomysl, usuncie te 2 tematy o zmianie przeliczania kamieni i zapomnijmy o sprawie...

chcecie zmienic wartosc kamieni na aukacjach, spoko, ale zabieracie ludziom w ten sposob kamienie na wbijanie i kupowanie zlomu

KAMIENIE NIE SLUZA TYLKO DO KUPOWANIA ITEMOW NA AUKCJACH ALE TEZ DO WBIJANIA ITEMOW I KUPOWANIA ZLOMU, SERIO!!!!


A w jaki niby sposób nowy przelicznik wpłynie na podaż kamieni???...
Będziesz miał tyle samo kamieni na zakup złomu i tyle samo kamieni na wbijanie. <<<< Smile Smile Smile Smile

Sam nowy przelicznik, czy to tylko na aukcjach,
czy to i na aukcjach i w studni, w żaden sposób tego nie zmienia.
Więc Twój zarzut twardy jest zwyczajnie nieprawdziwy,
jeśli tyczy samego tylko nowego przelicznika.

Natomiast już ruszanie kamieni na kontach, zamienianie jednych w drugie,
tym bardziej po STARYM przeliczniku SPRZED PATCHA plus jakieś "kwoty wolne od podatku"
to już komplikuje sytuację. <<<< Smile Smile Smile Smile

Coś mi się zdaje że posiadacze grubych nie spoczną dopóki nie dostaną całej ręki... Wink Wink Wink Wink


moim zdaniem wlasnie wplynie, bo to ze kd byl wyrazany jako 500, nie zmienialo faktu ze ceny raczej byly ustalane w kd - czyli w ilosci najgrubszego nominalu platniczego

teraz te same przyrosty kamieni beda oznaczaly inna wielokrotnosc kd, wiec jezeli cene nadal bedziemy wyrazac w kd, to przyrost "kd" bedzie 2 razy wiekszy niz do tej pory

wystarczy to policzyc na przykladowym raporcie przyrostu kamieni po expie


a teraz z innej beczki, zapedziliscie sie tym patchem w kozi rog i juz z niego raczej nie wybrniecie

przed chwila zablokowaliscie mozliwosc "ucieczki" od skutkow waszego patcha przez wylaczenie opcji kupowania zlomu

to ciekawe czy teraz zablokujecie mozliwosc wbijania itemow bo rozpisze wam na ktorkim przykladzie to co koledzy wyzej

mam teraz 1k kz - moge wrzucic w maszyne i sprobowac szczescia z ta iloscia czy wbije item

po patchu bede mial (liczac moj wysoki lvl, co pozwala mi na wieksza korzysc z kwoty wolnej - wezcie pod uwage)

1000*50 = 50 000 - 7500 (kwota wolna na 150 lvlu) = 42500/4 = 10625 kk + kwota wolna 7500 = 18 125 kk/30 (zamiana spowrotem na kz) = 604 kz

nawet przy moim lvlu to strata 40% kamieni zycia

takze ten no ...... wszyscy wlasnie zeruja swoje kzty w studni na wbijanie, pzdr

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Vilgeforz2: 31-08-2016 14:47.

31-08-2016 14:44 Vilgeforz2 jest offline Szukaj postów użytkownika: Vilgeforz2 Dodaj Vilgeforz2 do Listy kontaktów
Acedia
Junior Member


Data rejestracji: 28-08-2016
Postów: 13
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zgadza się, najlepiej byłoby nie ruszać systemu kamieni. Taka zmiana sama w sobie dotyka bardzo wielu rzeczy. Chociażby spawanie - skoro teraz kp będzie wymienialny, to spawanie będzie "droższe", bo można te kp lepiej wykorzystać Tongue Czyli tańszych rzeczy nie będzie opłacało się spawać.

Przeliczenie kamieni na kk i ścięcie wszystkich to już lepszy pomysł. Nie żeby był idealny. Najwięcej stracą ci, co mają dużo w kamieniach. Przynajmniej wszyscy po równo Tongue

edit, literówki

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Acedia: 31-08-2016 14:54.

31-08-2016 14:46 Acedia jest offline Szukaj postów użytkownika: Acedia Dodaj Acedia do Listy kontaktów
RarestPepe
Junior Member


Data rejestracji: 29-07-2016
Postów: 19

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mi się ten pacz podoba, właśnie wbiłem 6 itemów na dsk+5.
Więcej takich paczy.
31-08-2016 14:57 RarestPepe jest offline Szukaj postów użytkownika: RarestPepe Dodaj RarestPepe do Listy kontaktów
Rumci
Triple Ace


images/avatars/avatar-18246.png

Data rejestracji: 02-05-2010
Postów: 176
Klan: Night Blood Hunters
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: R9

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
RarestPepe napisał(a)
Mi się ten pacz podoba, właśnie wbiłem 6 itemów na dsk+5.
Więcej takich paczy.


To gratulacje, ja jestem w trakcie spawania itemów oblegowych na które odkładam od ponad roku, aby podbić je rytuałem. Jak widać po patchu będę sobie mógł wbić , jeden , mimo, że obecnie stać mnie na 3 lub 4 . rotfl
31-08-2016 14:59 Rumci jest offline Szukaj postów użytkownika: Rumci Dodaj Rumci do Listy kontaktów
kubek kawy
Double Ace


images/avatars/avatar-25545.jpg

Data rejestracji: 04-08-2016
Postów: 127

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Vilgeforz2 napisał(a)
cytat:
kubek kawy napisał(a)
A w jaki niby sposób nowy przelicznik wpłynie na podaż kamieni???...
Będziesz miał tyle samo kamieni na zakup złomu i tyle samo kamieni na wbijanie. <<<< Smile Smile Smile Smile

Sam nowy przelicznik, czy to tylko na aukcjach,
czy to i na aukcjach i w studni, w żaden sposób tego nie zmienia.


moim zdaniem wlasnie wplynie, bo to ze kd byl wyrazany jako 500, nie zmienialo faktu ze ceny raczej byly ustalane w kd - czyli w ilosci najgrubszego nominalu platniczego

teraz te same przyrosty kamieni beda oznaczaly inna wielokrotnosc kd, wiec jezeli cene nadal bedziemy wyrazac w kd, to przyrost "kd" bedzie 2 razy wiekszy niz do tej pory

wystarczy to policzyc na przykladowym raporcie przyrostu kamieni po expie


Podaż bez zmian, powolna przemiana bez zmian, kamienie z expy bez zmian.
Nowy przelicznik na to nie ma wpływu, <<<< Wink Wink Wink Wink

"Suma wartości" TEJ SAMEJ ilości kamieni też nie ma na to wpływu,
Z expy masz np 50kk, 5ks, 2kż, 1kp, 1kd, to NIE MA ŻADNEGO znaczenia
czy suma wartości tych kamieni z expy wynosi 1455 czy 7540 czy 25480,
nie ma to żadnego znaczenia jeśli ilość kamieni jest ta sama.

złomu nie kupowałeś za rozbite kd do kk... zgadza się?
kamienie do wbijania jeśli już rozbijałeś kd to najwyżej do kp... zgadza się?
sytuacje kiedy na potrzeby wbijania itemów rozbijałeś kd do kż były sporadyczne... zgadza się?
nowy przelicznik jeśli wejdzie do studni, sprawia że straty ani na rozbijaniu
ani na sklejaniu już nie będzie... zgadza się?

__________________
cytat:
C47 napisał(a)
Blokada wszystkich wykrytych kont na serwerach
mogę zablokować ci wszystkie konta w grze, także te, które stworzysz w przyszłości

A cmoknij mnie w uszko od kubka. Wink
31-08-2016 15:05 kubek kawy jest offline Szukaj postów użytkownika: kubek kawy Dodaj kubek kawy do Listy kontaktów
blooderror
Triple Ace


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 150

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Klapie z komórki, więc wybaczcie jeśli przeoczyłem i taka propozycja już padła.

A nie można by zostawić kk i ks w spokoju?
Przeliczyć tylko kż, kp i kd na kk, podzielić przez 4 i gotowe.
Kk i ks przecie wartości nie zmieniają.

Dzięki temu gracze z dużą ilością kk będą zadowoleni i gracze z dużą ilością kd też.
Może nie wszyscy stracą po równo, ale różnice powinny być niewielkie.
31-08-2016 15:14 blooderror jest offline Szukaj postów użytkownika: blooderror Dodaj blooderror do Listy kontaktów
TorreadorTM
Forum Ace


Data rejestracji: 05-05-2016
Postów: 77

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

liczyłem, pisałem 10 postów których nie wysłałem.

Jakby to nie liczyć, dzielić, mnożyć, odejmować, dodawać

nigdy nie wyjdzie = miedzy drobnica a grubymi

Ktoś straci.


I na moje po przeczytaniu multum postów.

Patch powinien się odbyć, przy mnożeniu straty wartości kamienia poszczególnie.

Jeśli KD traci wartość 4.16(jak dobrze pamietam) to o tyle powinien być pomnożony.
Tyczy się to WSZYSTKICH RODZAJI KAMIENI

Nie możliwym jest, aby wyliczyć to inaczej.

Lepsza drogą jest aby ktoś zyskał, niż stracił.

Jeśli ludzie dostają bany za przepłacanie w drobnych, karzecie za to, zabieracie kamienie.
To teraz przełknijcie swój patch i dodajcie kamienie na server.

Inaczej trzeba porzucić idee zmieniania coś co funkcjonuje 10 lat.


Uzasadnienie:
A tylko KK
B tylko KD

Jaką kolwiek ilość nie wpisze aby to policzyć przewalutować, jeden będzie lepszy od drugiego.

Więc albo mnożymy, albo robimy nowy server z nową tabelką ; )
31-08-2016 15:15 TorreadorTM jest offline Szukaj postów użytkownika: TorreadorTM Dodaj TorreadorTM do Listy kontaktów
Bobs Kils
Lord


Data rejestracji: 06-03-2011
Postów: 353

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Konrad Jest prawie ok, ale odnosię się do tego :

cytat:
postanowiliśmy, że użyjemy rozwiązania zaproponowanego przez Ariusa, które jest uważane za sprawiedliwe dla zdecydowanej większości wypowiadających się w temacie graczy: 1) wszystkie kamienie zostaną sprowadzone do KK po przelicznikach tworzenia/aukcyjnych (np KD = 500 KK, KP = 150 KK itd), 2) zsumowane w ten sposób KK zostaną podzielone przez 4, z zaokrągleniem w górę, 3) przez pierwszy miesiąc łączenie/rozbijanie kamienie nie będzie kosztowało w ogóle nanitów (będzie można swobodnie je zamieniać w obie strony), 4) po tym okresie zostanie wprowadzona cena nanitów przy łączeniu rozbijaniu, natomiast prośby o przeliczenie kamieni bez tych kosztów będą rozpatrywane odmownie, 5) ponieważ chcemy ograniczyć dotkliwość dewaluacji dla mniejszych graczy, wprowadzimy kwotę wolną od dewaluacji wynoszącą 50 KK (łącznej wartości kamieni po zsumowaniu ale jeszcze przed dewaluacją) * poziom gracza. Kwota będzie dotyczyła wszystkich graczy, choć wiadomo, że największe znaczenie będzie miała dla tych z niższym poziomem. Np - dla 10 poziomu będzie to 500 KK - dla 35 poziomu będzie to 1750 KK - dla 100 poziomu będzie to 5000 KK


Z tego co czytam, ludzie zbierali na złom inni po prostu mieli kk żeby mieć. Każdy coś straci jednak faktycznie złom na budowę się sprzedałby.

Moja propozycja żeby wilk był syty i owca cała Wink :

Po przeliczeniu kamieni i zsumowania ich do kk oraz po podzieleniu ich na 4 dodałbym każdemu jeszcze z tej 1/4 kk która zostaje podzielone przez 10 na złom, jednak zablokował bym sprzedaż złomu na aukcji dla graczy powyżej 50 lvl powiedzmy na pół roku czy też rok aby uniknąć odzyskiwania kamieni, złom ten miałby na celu budowanie budynków, a jak ktoś by nie chciał może poczekać i sprzedać za pół czy rok. Niżej konkretny przykład :

łączna suma po zliczeniu kamieni to : 200000 kk / 4 = 50000 kk
wiec mamy na koncie 50000 kk + w zbrojowni 5000 złomu
50000 / 10 = 5000 szt. złomu

Myślę że była by to opcja która uspokoi "budowlańców" oraz tych co chcieli by coś rytkiem wbijać bo za ( jakiś tam określony czas) będzie mógł odzyskać 5000 x 1 kk = 5000 kk Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Bobs Kils: 31-08-2016 15:25.

31-08-2016 15:19 Bobs Kils jest offline Szukaj postów użytkownika: Bobs Kils Dodaj Bobs Kils do Listy kontaktów
TorreadorTM
Forum Ace


Data rejestracji: 05-05-2016
Postów: 77

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
blooderror napisał(a)
Klapie z komórki, więc wybaczcie jeśli przeoczyłem i taka propozycja już padła.

A nie można by zostawić kk i ks w spokoju?
Przeliczyć tylko kż, kp i kd na kk, podzielić przez 4 i gotowe.
Kk i ks przecie wartości nie zmieniają.

Dzięki temu gracze z dużą ilością kk będą zadowoleni i gracze z dużą ilością kd też.
Może nie wszyscy stracą po równo, ale różnice powinny być niewielkie.


KŻ/KP/KD

Nie da się tak tego podzielić.
bo?
KD 500/120 = 4.16

Czy gdy podzielisz KŻ/KP przez nową wartość wyjdzie Ci 4.16 ?

EdiT : (KP=150/60=2.5)

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez TorreadorTM: 31-08-2016 15:26.

31-08-2016 15:21 TorreadorTM jest offline Szukaj postów użytkownika: TorreadorTM Dodaj TorreadorTM do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

IMHO musicie to zrobić? To zróbcie to jak należy dodajcie całkowicie nowe kamienie które będą zdobywane od dnia wprowadzenia patcha, wprowadzenie możliwość dobrowolnie wymiany po pewnych przelicznikach, możliwość korzystania z obu przez okres przejściowy: rok czasu

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze
31-08-2016 15:26 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
Strony (3): « poprzednie 1 [2] 3 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Moria - zmiana przeliczników rozbijania/łączenia kamieni - propozycja przewalutowania kamieni

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH