Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Moria - zmiana przeliczników rozbijania/łączenia kamieni - propozycja przewalutowania kamieni » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (3): [1] 2 3 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Moria - zmiana przeliczników rozbijania/łączenia kamieni - propozycja przewalutowania kamieni 16 Ankieta - średnia ocena: 6,5616 Ankieta - średnia ocena: 6,56
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Moria - zmiana przeliczników rozbijania/łączenia kamieni - propozycja przewalutowania kamieni Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Podstawowe informacje o nowych przelicznikach: Moria - zmiana przeliczników rozbijania/łączenia kamieni + aukcje.
Zmiana terminu wprowadzenia patcha - aktualny termin: czwartek, 1 września 2016 ok godziny 12:00
Uznaliśmy, że w obliczu tylu kontrowersji i niejasności, jakie budzi zmiana, warto opóźnić wprowadzenie patcha o 24h.

Przeanalizowaliśmy jeszcze raz dane ze wszystkich Morii specyficznie pod kątem skali występowania przywoływanych przez Was sytuacji i stwierdziliśmy, że:
1) Rozbieżności w zmianie wartości majątków graczy w kamieniach są bardzo duże i sięgają od 20% do 80% zmiany wartości po wprowadzeniu patcha.
2) Przy czym nie jest też regułą, że bogatsi stracą więcej, a biedniejsi mniej.
3) Porównując ze sobą poszczególne aspekty gry pod kątem wejścia patcha bez przeliczania kamieni graczy:
- ulepszanie przedmiotów: tutaj nie byłoby różnicy - każdy miał tyle kamieni ile miałby wcześniej
- aukcje: 4-krotny spadek wartości KD, wartość KK bez zmian
- rozbijanie/łączenie: 4-krotny wzrost wartości KD ale również 4-krotny wzrost wartości KK (z 500 KK można zrobić 4 KD, a nie jak wcześniej 1 KD),

oraz biorąc pod uwagę, że
1) zależy nam na wprowadzeniu tej zmiany, z powodów o których pisał SushiMaker w temacie z dyskusją nt patcha,
2) nie mamy żadnego interesu w tym, by zmniejszać wartość kamieni osób posiadających wyższe kamienie w stosunku do osób posiadających niższe kamienie
3) zależy nam na tym, by wszyscy gracze czuli się traktowani równo
4) właściwie nie ma znaczenia, czy sprowadzimy wszystkie kamienie do KD czy do KK po cenach tworzenia. Przy czym sprowadzanie do wyższych ma 2 wady:
- problem zaokrągleń kamieni, których nie da się sprowadzić do wyższych kamieni
- dużo większy nakład pracy (bardziej skomplikowany algorytm, konieczność wykonania większej ilości testów)

postanowiliśmy, że użyjemy rozwiązania zaproponowanego przez Ariusa, które jest uważane za sprawiedliwe dla zdecydowanej większości wypowiadających się w temacie graczy:
1) wszystkie kamienie zostaną sprowadzone do KK po przelicznikach tworzenia/aukcyjnych (np KD = 500 KK, KP = 150 KK itd),
2) zsumowane w ten sposób KK zostaną podzielone przez 4, z zaokrągleniem w górę,
3) przez pierwszy miesiąc łączenie/rozbijanie kamienie nie będzie kosztowało w ogóle nanitów (będzie można swobodnie je zamieniać w obie strony),
4) po tym okresie zostanie wprowadzona cena nanitów przy łączeniu rozbijaniu, natomiast prośby o przeliczenie kamieni bez tych kosztów będą rozpatrywane odmownie,
5) ponieważ chcemy ograniczyć dotkliwość dewaluacji dla mniejszych graczy, wprowadzimy kwotę wolną od dewaluacji wynoszącą 50 KK (łącznej wartości kamieni po zsumowaniu ale jeszcze przed dewaluacją) * poziom gracza. Kwota będzie dotyczyła wszystkich graczy, choć wiadomo, że największe znaczenie będzie miała dla tych z niższym poziomem. Np
- dla 10 poziomu będzie to 500 KK
- dla 35 poziomu będzie to 1750 KK
- dla 100 poziomu będzie to 5000 KK

Przykład:
- gracz na poziomie 40 posiada łącznie 6000 KK (wartości aukcyjnej)
- po dewaluacji będzie miał 2000 + 4000/4 = 3000 KK.

Zalety powyższego rozwiązania:
1) nie powstanie nagle na serwerze 4 razy więcej kamieni duszy, niż było na nim wcześniej,
2) nie będzie nierówności w spadku wartości kamieni lub nierówności te będą zmniejszone do minimum,
3) zmniejszy się ilość KK, ale za to dzięki patchowi wzrośnie ich wartość:
- możemy z nich uzyskać 4 razy więcej kamieni duszy,
- do przebicia oferty wynoszącej 1 KD na aukcji wystarczy 126 KK, wcześniej potrzebne było 525 KK (uwzględniając minimalne przebicie 5%).

Mamy nadzieję, że ta propozycja usatysfakcjonuje większość z Was i zmniejszy poczucie niesprawiedliwości przy tej naszym zdaniem potrzebnej, a nawet koniecznej do wprowadzenia zmianie.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




31-08-2016 11:54 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
Slepyns
Newbie


Data rejestracji: 18-12-2015
Postów: 5

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak dla mnie jedyna sensowana zemiana skoro i tak wprowadzacie patch
31-08-2016 12:05 Slepyns jest offline Szukaj postów użytkownika: Slepyns Dodaj Slepyns do Listy kontaktów
blooderror
Triple Ace


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 150

RE: Moria - zmiana przeliczników rozbijania/łączenia kamieni - propozycja przewalutowania kamieni Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tak, w końcu jakas sensowna propozycja.

De facto, na szybko licząc, dzięki temu algorytmowi, po dewaluacji każdy będzie mógł z grubsza odtworzyć liczbowy stan swoich kamieni.

Np. 20kd -> 10000kk dzielonko -> 2500kk -> około 20kd

Jestem za.
31-08-2016 12:14 blooderror jest offline Szukaj postów użytkownika: blooderror Dodaj blooderror do Listy kontaktów
pewalker92
Lord


Data rejestracji: 21-10-2011
Postów: 389
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W tej formie ten patch jest przyjazny dla gracza. Kazdy zostanie potraktowany rowno. Kwota wolna od dewaluacji nie jest przesadzona. Zapewni ona malym graczom lub tym biednym mozliwosc udzialu w aukcjach. Ten patch ich nie dobije w tej formie.

Dzieki przeliczeniu kamieni nie bedzie balaganu na aukcji (tzn az takiego). Nie bedzie manewrowania, zeby oszukać albo dorobic sie na dewaluacji. Bez tego przelicznika ludzie mogliby sprzedac kupione przed patchem za kd przedmioty po patchu drozej i to moim zdaniem sporo. Teraz tego nie powinno byc. Ceny powinny byc w miare rowne.

Co to przeliczenia na kk i obciecie zamiast przeliczenia na kd jest usprawiedliwione w sposob wlasciwy i wg mnie jest najsprawiedliwsze.

A co do samego patcha to jest potrzebny jak nic innego. Po prostu forma byla nie do zaakceptowania.

Mam nadzieję, ze wyrobicie sie do jutra z tym wszystkim.

Btw. Oczywiscie potrzebna byla interwencja graczy, bo byscie ladnego sajgonu narobili.

__________________

31-08-2016 12:18 pewalker92 jest offline Szukaj postów użytkownika: pewalker92 Dodaj pewalker92 do Listy kontaktów
lega
Double Ace


images/avatars/avatar-19164.jpg

Data rejestracji: 01-02-2010
Postów: 102
Klan: PRX
Kraina: Moria
Skąd: (L)

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a jednak można?
W końcu sensowna propozycja, jestem za

__________________
r9 lega
31-08-2016 12:18 lega jest offline Szukaj postów użytkownika: lega Dodaj lega do Listy kontaktów
lothain
Member


Data rejestracji: 06-01-2015
Postów: 48

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam jeszcze pytanko: Czemu denominacji ulegaja kk i ks, skoro przelicznik bedzie taki sam przed i po? Zwlaszcza ze obecnie sa one wiecej warte niz "nadmuchane" kd, wiec nie maja po co ulegac tej denominacji?
31-08-2016 12:22 lothain jest offline Szukaj postów użytkownika: lothain Dodaj lothain do Listy kontaktów
Regit
Triple Ace


images/avatars/avatar-25618.jpg

Data rejestracji: 26-11-2008
Postów: 160
Klan: Independent
Kraina: Moria II
Skąd: Z nikąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sushi, Konrad nalezy wam sie zimne piwo.

Mozna? Mozna!

Jestem jak najbardziej na tak nie mam nic przeciwko takiej zmianie i jednoczesnie nikt nie bedzie pokrzywdzony brawo chlopaki!

Teraz zobaczycie ze ludzie beda jak najbardziej na tak.

__________________
ID R5:8246

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Regit: 31-08-2016 12:27.

31-08-2016 12:24 Regit jest offline Strona domowa Regit Szukaj postów użytkownika: Regit Dodaj Regit do Listy kontaktów AIM Screen Name of Regit: Ezehiel YIM Account Name of Regit: Hellgast Zobacz profil MSN Regit
Slepyns
Newbie


Data rejestracji: 18-12-2015
Postów: 5

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@lothain

Prosta sprawa jak obnizać wartość to wszystkich kamieni a nie tylko KD i KP bo znowu zacznie się awantura że ten kto zbierał kk będzie mial wiecej niz ten co KD, jak wszyscy to wszyscy babacia też.

Więc jestem za takim przelicznikiem
31-08-2016 12:25 Slepyns jest offline Szukaj postów użytkownika: Slepyns Dodaj Slepyns do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

K. krwi
79949

z tego co rozumiem... kupie sobie teraz 40000zlomu, a jak wejdzie patch to sprzedam to za 40000 kamieni krwi i 'strace' tylko 40000 zamiast 60000 kk ?Smile

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 31-08-2016 12:34.

31-08-2016 12:34 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Vilgeforz2
Lord


Data rejestracji: 29-05-2015
Postów: 484
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to teraz pousuwajcie ostrzezenia za spam przyznane nieslusznie, za posty ktore twierdzily ze pierwotny model przeliczenia jest zly

bo caly czas w odowiedziach dowodziliscie, ze nie mamy racji i jest ok

teraz porozdawaliscie ostrzezenia i przyznaliscie ze rozbierznosci bylyby zbyt duze i gracze mieli racje

nie chodzi mi o ostrzezenia za wulgi, w temacie jest ze 150 postow, kilka zostalo ukaranych za spam mimo ze znajde bez problemu z 20 innych, ktore sa mniej merytoryczne a takich ostrzezen nie dostaly

a nawet to ze niektorym puscily nerwy i bluzgali, bylo spowodowane Waszym niepowaznym podejsciem do patcha i graczy

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Vilgeforz2: 31-08-2016 12:39.

31-08-2016 12:35 Vilgeforz2 jest offline Szukaj postów użytkownika: Vilgeforz2 Dodaj Vilgeforz2 do Listy kontaktów
lothain
Member


Data rejestracji: 06-01-2015
Postów: 48

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
K. krwi
79949

z tego co rozumiem... kupie sobie teraz 40000zlomu, a jak wejdzie patch to sprzedam to za 40000 kamieni krwi i 'strace' tylko 40000 zamiast 60000 kk ?Smile


Dokladnie tak, dlatego dalej czekam na info czemu te kamienie tez maja byc ucinane xD

@Slepyns

Problem w tym, że cala "awantura" jest o nadmuchane kamienie o duzej wartosci i tym jak ten problem rozwiazac. Caly czas Konrad mowil o tym ze 1kd nie rowna sie 500kk, a teraz beda ucinane w tym samym stopniu, mimo ze sa duzo wiecej warte niz kd.

Oraz patrzac na pomysl wyzej, wszyscy ktorzy wejda w ten watek i przeczytaja tego posta/sami na to wpadna beda 2x do przodu na swoich kk w stosunku do tych co nie wpadna na pomysl. Ale jasne, utnijmy kk zeby wszyscy mieli "rowno" to wcale nie jest placz tych co maja duzo kd xd

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez lothain: 31-08-2016 12:41.

31-08-2016 12:37 lothain jest offline Szukaj postów użytkownika: lothain Dodaj lothain do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
lothain napisał(a)
cytat:
twardy napisał(a)
K. krwi
79949

z tego co rozumiem... kupie sobie teraz 40000zlomu, a jak wejdzie patch to sprzedam to za 40000 kamieni krwi i 'strace' tylko 40000 zamiast 60000 kk ?Smile


Dokladnie tak, dlatego dalej czekam na info czemu te kamienie tez maja byc ucinane xD


zaraz bedzie placz, ze ktos ma tylko kd teraz i sobie tego zlomu nie kupi xD i bedzie poszkodowany po przeliczeniu, bo ktos teraz to kupnem zlomu obejdzie (mniej 'straci')

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 31-08-2016 12:39.

31-08-2016 12:38 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
blooderror
Triple Ace


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 150

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
K. krwi
79949

z tego co rozumiem... kupie sobie teraz 40000zlomu, a jak wejdzie patch to sprzedam to za 40000 kamieni krwi i 'strace' tylko 40000 zamiast 60000 kk ?Smile


Tak, dla 20000 zysku Ci się opłaca. Tylko, że nie wiem, czy wziąłeś pod uwagę kwotę wolna od denominacji.

Poza tym, 20000kk to pikuś w porównaniu z np 2000kd

Edita. Chodzi mi o to, że nie zostaniesz przez to milionerem z dnia na dzień. Niech Ci pójdzie na zdrowie Wink

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez blooderror: 31-08-2016 12:42.

31-08-2016 12:39 blooderror jest offline Szukaj postów użytkownika: blooderror Dodaj blooderror do Listy kontaktów
Shadow 7
Double Ace


images/avatars/avatar-21090.jpeg

Data rejestracji: 15-04-2010
Postów: 100

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
- do przebicia oferty wynoszącej 1 KD na aukcji wystarczy 121 KK, wcześniej potrzebne było 501 KK.


Zapomnieliście, że przebicie jest o minimum 5% ceny (chyba, że coś źle zrozumiałem), ale to taki mały szkopuł.

Bardziej boli mnie to, że wartość kamieni diametralnie spadnie (co zaboli szczególnie tych którzy mają ich dużo, czyli mnie Big Grin ). Dlaczego?
Przeanalizujmy np. expę za którą zyskujemy np 100pkt czyli (100kk, 20ks, 10kż, 4kp i 2kd)
Przy starym przeliczniku łącząc w górę mamy niespełna 5kd
A przy nowym przeliczeniu mamy już niespełna 10kd.

Co to oznacza?

Oznacza to 2x więcej zdobywanych kamieni więc zapewne (nie od razu) wzrost cen dwukrotnie.
Czyli reasumując wartość kamieni które obecnie mamy spadnie dwukrotnie (więc poco było je zbierać Wink ).

aFe JA

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Shadow 7: 31-08-2016 12:42.

31-08-2016 12:41 Shadow 7 jest offline Szukaj postów użytkownika: Shadow 7 Dodaj Shadow 7 do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Konrad
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
K. krwi
79949

z tego co rozumiem... kupie sobie teraz 40000zlomu, a jak wejdzie patch to sprzedam to za 40000 kamieni krwi i 'strace' tylko 40000 zamiast 60000 kk ?Smile

Dzięki za zwrócenie na to uwagi. Zablokowałem tę możliwość do jutra. Nie żeby to było jakoś bardzo wywracające system, ale po co tworzyć w ten sposób niepotrzebne napięcia Smile

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




31-08-2016 12:42 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
Acedia
Junior Member


Data rejestracji: 28-08-2016
Postów: 13
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Akurat do budowy zabrakło i niespodzianka

Kupowanie złomu za KK zostało zablokowane do momentu wprowadzenia patcha 1.7.12. Przepraszamy za utrudnienia.

rotfl

Pomyśleli i o tym rotfl
31-08-2016 12:44 Acedia jest offline Szukaj postów użytkownika: Acedia Dodaj Acedia do Listy kontaktów
lothain
Member


Data rejestracji: 06-01-2015
Postów: 48

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
blooderror napisał(a)

Tak, dla 20000 zysku Ci się opłaca. Tylko, że nie wiem, czy wziąłeś pod uwagę kwotę wolna od denominacji.

Edita. Chodzi mi o to, że nie zostaniesz przez to milionerem z dnia na dzień. Niech Ci pójdzie na zdrowie Wink


Niby czytasz, a jednak nie widac.
1) kwota wolna od denominacji to w porywach 15kd przeliczone na drobne (czyli jak ktos zrobil expe i dwie asysty na tym 150 lvlu dla ktorego to licze to juz ma kwote wolna xD)
2) milionerem nie, ale takie 167kd w tym konkretnym przypadku piechota nie chodzi...

cytat:
Acedia napisał(a)
Akurat do budowy zabrakło i niespodzianka

Kupowanie złomu za KK zostało zablokowane do momentu wprowadzenia patcha 1.7.12. Przepraszamy za utrudnienia.

rotfl

Pomyśleli i o tym rotfl


Oho, teraz to juz jestem pod wrazeniem xd

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez lothain: 31-08-2016 12:46.

31-08-2016 12:45 lothain jest offline Szukaj postów użytkownika: lothain Dodaj lothain do Listy kontaktów
Rumci
Triple Ace


images/avatars/avatar-18246.png

Data rejestracji: 02-05-2010
Postów: 176
Klan: Night Blood Hunters
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: R9

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A co z rytuałem KRWI? Obecnie stac mnie na rytek 3 lub 4 przedmiotów. gdy utniecie mi drobne o taką kwotę to nie wiem czy na 1 rytuał mi będzie starczyło.

Koszt rytuału też podzielicie na 4?? :/
31-08-2016 12:46 Rumci jest offline Szukaj postów użytkownika: Rumci Dodaj Rumci do Listy kontaktów
TorreadorTM
Forum Ace


Data rejestracji: 05-05-2016
Postów: 77

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oby nie było znikających sum poprzez sprowadzenie wszystkiego do KK.

Zalecam zrobienie screenshota Big Grin w przypadku zasypania działu "bugi".


Wygląda to bardziej sprawiedliwie ; )
31-08-2016 12:46 TorreadorTM jest offline Szukaj postów użytkownika: TorreadorTM Dodaj TorreadorTM do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Konrad
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

TorreadorTM, spokojna głowa - przed rozpoczęciem konwersji zrzucę dump całej tabeli kamieni do pliku. Zresztą każdy gracz dostanie wiadomość z wyliczeniem (a raczej tylko ci, u których się coś zmieniło).

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




31-08-2016 12:49 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
Rumci
Triple Ace


images/avatars/avatar-18246.png

Data rejestracji: 02-05-2010
Postów: 176
Klan: Night Blood Hunters
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: R9

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
TorreadorTM, spokojna głowa - przed rozpoczęciem konwersji zrzucę dump całej tabeli kamieni do pliku. Zresztą każdy gracz dostanie wiadomość z wyliczeniem (a raczej tylko ci, u których się coś zmieniło).


A co z rytuałem krwi? Skoro teraz stać mnie na kilka rytków - zbierałem drobne przez ponad rok , mozolnie i cierpliwie aby podbić itemy, które mam w planie sklepać na dniach/tygodniach. Obecnie przez Waszą zmianę strace taką możliwość i nie będzie mnie stać na 3-4 planowane rytuały tylko 1?

Wiem, że dzięki mieleniu kd będzie teraz więcej KK , ale to nie zmienia faktu, że w tej sytuacji zostanę oszukany w tym aspekcie.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Rumci: 31-08-2016 13:00.

31-08-2016 12:54 Rumci jest offline Szukaj postów użytkownika: Rumci Dodaj Rumci do Listy kontaktów
janu
Lord


Data rejestracji: 17-01-2008
Postów: 289
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
cytat:
twardy napisał(a)
K. krwi
79949

z tego co rozumiem... kupie sobie teraz 40000zlomu, a jak wejdzie patch to sprzedam to za 40000 kamieni krwi i 'strace' tylko 40000 zamiast 60000 kk ?Smile

Dzięki za zwrócenie na to uwagi. Zablokowałem tę możliwość do jutra. Nie żeby to było jakoś bardzo wywracające system, ale po co tworzyć w ten sposób niepotrzebne napięcia Smile


Konrad bez jej!!!!!
nie wydawałem przez długi czas kk (mam 74 tys.) i teraz nawet nie mogę sobie kupić złomu????? Byłoby do rozbudowy budynków!!!!!

A tak to teraz będę mega stratny. I bardzo wielu graczy na starszych serwerach będzie w podobnej sytuacji.
Gdybym sobie kupił wczoraj złom to miałbym złom o wartości 740 mln PLN na rozbudowę.
Po dewaluacji będę mógł kupić o wartości 185 mln PLN
Strata jest na poziomie 555 mln zł.

Czy w jakiś sposób zrekompensujecie graczom takie straty?
czy obniżycie wartość złomu w sklepie o 4 - czyli za 1 kk będzie można kupić 2 sztuki złomu?


Jeśli nie to takie działanie to kawał [ciach i +1] a nie blokada nadużyć.

PS. na r9 trwa wojna i taki ruch powoduje, że odbudowa kwadratów będzie mega trudna.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez MasterOfPuppets: 31-08-2016 22:26.

31-08-2016 12:58 janu jest offline Szukaj postów użytkownika: janu Dodaj janu do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Konrad
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

janu, nie mieliśmy wyboru. Inaczej znowu będzie podnoszone, że jedni stracili więcej drudzy mniej, bo schowali KK.
Jak zaczniesz budowę jutro a nie dzisiaj, to chyba świat się nie zawali.

Rumci, przelicz to jeszcze raz. Na niższych poziomach rytuału możesz być faktycznie stratny, na wyższych będziesz do przodu.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




31-08-2016 13:02 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
Rumci
Triple Ace


images/avatars/avatar-18246.png

Data rejestracji: 02-05-2010
Postów: 176
Klan: Night Blood Hunters
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: R9

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jednym poprawili ego tą zmianę, a co innego rozwalili. To normalne u nich. Nic normalnego i spójnego nie potrafią wymyślić. Wszystko robione w pośpiechu i zmieniane o 360 stopni.

Teraz Ci co kisi robne na rytuały i rozbudowę stracą. Ja się pytam - jak mi zrekompensujecie stratę możliwości wbicia 3-4 itemów rytuałem krwi ?? !!
31-08-2016 13:03 Rumci jest offline Szukaj postów użytkownika: Rumci Dodaj Rumci do Listy kontaktów
olipo
Triple Ace


Data rejestracji: 22-02-2008
Postów: 241

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zamiast blokować kupowanie złomu za KK, nie lepiej by było lepiej zostawić same KK bez przeliczania ich /4?? podkreślę że chodzi o zostawienie tylko OBECNEGO stanu KK a nie stanu po przemieleniu KD itd.
31-08-2016 13:06 olipo jest offline Szukaj postów użytkownika: olipo Dodaj olipo do Listy kontaktów
Acedia
Junior Member


Data rejestracji: 28-08-2016
Postów: 13
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Rumci napisał(a)
Jednym poprawili ego tą zmianę, a co innego rozwalili. To normalne u nich. Nic normalnego i spójnego nie potrafią wymyślić. Wszystko robione w pośpiechu i zmieniane o 360 stopni.

Teraz Ci co kisi robne na rytuały i rozbudowę stracą. Ja się pytam - jak mi zrekompensujecie stratę możliwości wbicia 3-4 itemów rytuałem krwi ?? !!


Wbij dzisiaj, bo jutro będzie za późno!

A jak kd obcinali to radochę miałeś?

===============

Żeby nie było spamu, koszt rytka przeliczony na kk
168635 --> 86575
31-08-2016 13:09 Acedia jest offline Szukaj postów użytkownika: Acedia Dodaj Acedia do Listy kontaktów
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

I z tych kk będziesz mieć 4,1(6) kd

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane
31-08-2016 13:09 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
janu
Lord


Data rejestracji: 17-01-2008
Postów: 289
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Konrad co chwilę wprowadzacie nieprzemyślane posunięcia!!!!!

Daliście teraz rozwiązanie dobre dla tych co mają dużo grubych kamieni, a uwalicie tych z dużą ilością drobnych.

Zbierałem kk na budowę kwadratu jak się wojna skończy. I nie wydawałem kk przez 2 lata. A teraz jednym ruchem zabieracie mi 75% wartości PLN w kk, które mógłbym poświęcić na budowę.

Drugi negatywny skutek - koszt wbijania rytkiem będzie o wiele droższy w drobnych. Czy coś z tym zrobicie????


Z dyskusji w ciągu kilku ostatnich dni i szczególnie z dzisiaj widać, że zmiana nie jest jest dopracowana.

Proponuję więc żebyście wstrzymali wprowadzenie zmian i przemyśleli wszystkie aspekty i konsekwencje (pozytywne i negatywne) wprowadzenia zmian.
Bo jak na razie to co robicie przypomina operację na żywym organizmie.
31-08-2016 13:10 janu jest offline Szukaj postów użytkownika: janu Dodaj janu do Listy kontaktów
olipo
Triple Ace


Data rejestracji: 22-02-2008
Postów: 241

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

wiem dyzio że teraz by se mogli kupić w ciul KD za to no ale tak to osoby z duża ilością drobnych zostaną najbardziej wyd...

osobiście wole to rozwiązanie co jest od poprzedniego znacznie wiecej jest ludzi co mają gruba walutę a nie drobną( tak wiem że są ludzie z kupą drobniaków ale jest ich mniej)



a czy próbował ktoś zrobić/wyliczyć hybryde tych 2 propozycji? np. zamieniamy najpierw KK KS i KŻ na KK -> i dzielimy innym współczynnikiem np 2? a później zamieniamy KP i KD i /4 i tak wiem wiem Konrad miałby wtedy roboty z algorytmem ale może wyszło by to lepiej ?
31-08-2016 13:16 olipo jest offline Szukaj postów użytkownika: olipo Dodaj olipo do Listy kontaktów
Rumci
Triple Ace


images/avatars/avatar-18246.png

Data rejestracji: 02-05-2010
Postów: 176
Klan: Night Blood Hunters
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: R9

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
janu, nie mieliśmy wyboru. Inaczej znowu będzie podnoszone, że jedni stracili więcej drudzy mniej, bo schowali KK.
Jak zaczniesz budowę jutro a nie dzisiaj, to chyba świat się nie zawali.

Rumci, przelicz to jeszcze raz. Na niższych poziomach rytuału możesz być faktycznie stratny, na wyższych będziesz do przodu.


Koszt w drobnych z wbicia rytkiem przedmiotu od dsk do dsk +5

kk 4279
ks 1906
kz 1318

Moje kamienie:
kk 59129
ks 8935
kż 3885

łącznie obecnie przeliczajac na kk: 342729 kk
możliwość zrobienia rytków: 3 , a zamieniajac kk moze i nawet zostanie na czwarty rytek i to widac gołym okiem, nie trzeba nic przeliczać nawet.

po patchu:

342729kk : 4 = 85 682

na zrobienie jednego KŻ potrzeba będzie 30kk.

85682 - 4279 = 81 403 kk
na 1906 potrzebnych do rytka bd musiał użyc po patchu 19060 kk
81403 - 19060 = 62343 kk
na kżty będe musiał zmarnować 39540 kk

62343 - 39540 = 22803 kk

czyli przeliczając same drobne po patchu będzie mnie stać na jeden rytek z małym okładem podczas gdy przed patchem stać mnie na prawie 4.

PARANOJA!!!

A nie wziąłem jeszcze pod uwage KP i KD gdzie też będę po patchu na nich stratny.

ZNOWU NIE WZIELIŚCIE CZEGOŚ POD UWAGĘ.

DAJCIE SPOKÓJ SOBIE Z TYM PATCHEM BO WPROWADZACIE WSZYSTKO NA SIŁE

Najbogatsze płaczki wypłakały zmiane systemu , bo kisza KD w studni, a teraz krzywdzicie garczy , którzy ciułali drobne miesiącami albo i latami.

Z resztą pisaliście o tym w poczatkowych kontrargumentach na płacz bogatych co mają KD.

Obecnie drobne kamienie mają większą wartość ,a po patchu sprowadzicie wszystko do jednego wora. Sami o tym pisaliście a teraz znowu temu zaprzeczacie. SZOK I NIEDOWIERZANIE

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Rumci: 31-08-2016 13:27.

31-08-2016 13:26 Rumci jest offline Szukaj postów użytkownika: Rumci Dodaj Rumci do Listy kontaktów
Strony (3): [1] 2 3 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Moria - zmiana przeliczników rozbijania/łączenia kamieni - propozycja przewalutowania kamieni

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH