Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Nowy telefon - jakies propozycje? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Nowy telefon - jakies propozycje?
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
dragonas123
Lord


images/avatars/avatar-25521.jpg

Data rejestracji: 28-01-2010
Postów: 315
Kraina: Necropolia

Nowy telefon - jakies propozycje? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,

chcę kupić nowy telefon, używałem wcześniej LG7 z androidem i byłem nawet zadowolony chociaż brakowało mu sporo. Plus często się grzał w sumie. Nie wiem czy to normalne. Tak czy siak został zalany i umarł.

Macie jakieś polecenie co do jakiegoś "nowszego" telefonu średniej klasy?
Myślę o tym, żeby kupić telefon na aliexpress więc cenowo powinno wyjść znacznie taniej niż "normalnie".

Nie mam szczególnych wymagań, wi-fi, komfortowa gra w jakieś co ciekawsze aplikacje na telefon, to raczej standard teraz. Chciałbym po prostu coś w miarę dobrego jakościowo czego nei bedzie trzeba naprawiac co miesiac.

LG dzialal bez najmniejszego problemu. Mialme w nim problem z miejscem na dysku/telefonie.

A aplikacje ktore sie instalowaly nie dalo sie przeniesc na karte pamieci. Zalezlaoby mi jesli to mozliwe na takiej opcji, albo duzym pojemnosciowo telefonie.

__________________

30-10-2016 01:43 dragonas123 jest offline Szukaj postów użytkownika: dragonas123 Dodaj dragonas123 do Listy kontaktów
Xavox
Lord


images/avatars/avatar-22260.jpg

Data rejestracji: 15-06-2009
Postów: 372
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

O jakiej ilości pieniędzy mówimy?

Od ponad pół roku używam tego Asusa
http://www.ceneo.pl/37121492

Jestem bardzo zadowolony. Nie zacina, nie muli, bateria trzyma (to już bolączka wszystkich smartfonów) w zależności od użytkowania ok. 8 godzin i w górę. Cena niezbyt wygórowana jak za te parametry. Dla mnie problemem było przeniesienie się z małego telefonu na ekran 5,5 cala. Dużo pamięci (32 lub 64 GB) z możliwością rozszerzenia o SD (beż żadnego problemu przenosi aplikacje na kartę SD).

Co do niezawodności - bardzo o niego dbam, ale czasem zdarzyło się, że upadł. Zero szkód. Ja go dodatkowo ubezpieczyłem od WSZYSTKIEGO (oprócz zalania alkoholem), więc się nie martwię.

Trzeba też kupić futerał, bo szkiełko aparatu jest delikatnie wypukłe i się rysuje, ale to koszt ~40zł.

__________________
That place in my mind...

30-10-2016 10:09 Xavox jest offline Szukaj postów użytkownika: Xavox Dodaj Xavox do Listy kontaktów
Archon
Triple Ace


Data rejestracji: 26-09-2010
Postów: 153
Klan: ex Troll
Kraina: Moria V
Skąd: Gdynia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zadowolić Cię może np. Philips Xenium V377 lub V526 z czterordzeniowym prockiem, solidne bez wodotrysków i mają potężną baterię 5000mAh.
Albo ośmiordzeniowy V787 tylko tu już w gę wchodzi ponad 1000 PLN

Nie daj sobie wcisnąć szajsunga moja żona ma S5 a córka S4 (2 lata eksploatacji od nowego) i nadają się tylko do utylizacji. Ja od 7 lat używam Noki 6310i ... i jestem bardzo zadowolony Wink
30-10-2016 11:17 Archon jest offline Szukaj postów użytkownika: Archon Dodaj Archon do Listy kontaktów
dragonas123
Lord


images/avatars/avatar-25521.jpg

Data rejestracji: 28-01-2010
Postów: 315
Kraina: Necropolia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez dragonas123
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dzięki za propozycje. Raczej srednio ogarniam rynek telefonow ;p Zobzcze je wieczorem bo akurat wychodze, ale mozliwe ze jeden z zaproponowanych modeli bym sie skusil.

Cenowo zle nie wyglada
asus
https://www.aliexpress.com/item/Asus-Zen...aa-726e18abc99d

PHILIPSow niestety nie znalazlem tutaj ale patrzac na inne strony 377 i 526 maja rozsadna cene.

Wiadomo, nokia jest niezniszczalna. Moja stara gdzieś sie zakopala w domu xD ale znalazlem starego sonny erricsona. Szukalem w google ale nei moge znalezc zdjecia, a nie wiem co to za model. Tak czy siak jeszcze z przed epoki kamienia ;p Prawdziwa cegla hehe Wink Wroce do domu to moge podeslac fote Big Grin

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez dragonas123: 30-10-2016 14:25.

30-10-2016 14:24 dragonas123 jest offline Szukaj postów użytkownika: dragonas123 Dodaj dragonas123 do Listy kontaktów
Tehrror
Triple Ace


Data rejestracji: 27-03-2015
Postów: 191
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sam kupiłem LG G3 na rynek europejski. I jestem pod dużym wrażeniem: internet działa, filmy nagrywa (i odtwarza!), w pokemon go! możesz pograć (ooo!), gry też działają jak trzeba. I do tego możesz zakupić dedykowane okulary VR (łoooo).
Problemy: trochę duży, jedną ręką bywa problem by go ogarnąć (a mam duże łapska), zdarza mu się przyciąć na menu głównym (tak bywa, procek nie wyrabia z tak dużą rozdzielczością), grzeje się (nie jakoś "kurna, parzy!", ale jako mini grzejnik dla rąk w zimowe dni wystarczy).
Co prawda telefon nie kupiłem sobie, tylko siostrze, ale trochę ją przekabaciłem, i teraz ja go mam rotfl

Brat ma Hauhauaweja P8, i wg mnie ma dużą pikselozę w porównaniu do G3.
Ogólnie, jeśli chcesz raz na jakiś czas pobawić się w VR/AR, albo mieć super wypasiony ekran, gdzie pikselów z lupą trzeba szukać to G3, jeśli jednak wolisz coś co dłużej podziała na 1 ładowaniu (he he he) to bierz G4.

__________________
"Jego zdaniem ludzie istnieli tylko w dwóch pozycjach. Kobieta leżąca na plecach i facet na brzuchu, nie oddychając." ~ Ghrom

r17 ~ Tehrror
30-10-2016 15:54 Tehrror jest offline Szukaj postów użytkownika: Tehrror Dodaj Tehrror do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja mam lenovo k5, jak na razie jestem zadowolony, zdjęcia mogły by być lepsze, przynajmniej w nienaturalnym oświetleniu, bo jak na 13 mpx dość przeciętne wychodzą, w naturalnym świetle są nienajgorsze, procek 8 rdzeni, 2gb ram, android 5, 2 karty sim, obsługa lte, ogólnie w tym przedziale nienajgorszy ,nowy kosztuje między 600 a 700 jakoś.
A, generalnie lenovo znane jest raczej z laptopów etc, ale z tego co wiem, to jeśli o telefony chodzi to pod marką lenovo kryje się podobno motorola Smile

Jak szukasz czegoś tańszego to zobacz Sony Xperia m, całkiem przyzwoity, nowy ok 500 kosztuje, ja jakiś czas temu kupiłem używkę w stanie idealnym za 250, bo stary mi nawalił, a miałem jeszcze ładnych pare miesięcy do zakończenia umowy w mixie ;p

Wcześniej miałem Sony Xperia Tipo, telefon przeciętny, ale jak na swoją cenę, ok 300 zł, to nie ma na co narzekać, choć teraz bym pewnie nie dał rady z niego korzystać, bo ma w porównaniu do obecnego malutki wyświetlacz, jednak miał 1 ogromny atut, bateria mi wytrzymywała ok 10h ciągłego użytkowania w postaci oglądania filmów, grania etc, a to wbrew pozorom bardzo dużo, większość poprzednich telefonów padała po max 5 Smile

Generalnie, to najlepiej określ przedział cenowy i potrzeby, bo wiadomo, jak mówi przysłowie: z gówna bicza nie ukręcisz Wink
Jeżeli chcesz telefon wypasiony, to będzie kosztować, jeżeli ma to być telefon do dzwonienia, wejścia na internet czy pogrania od czasu do czasu w jakąś grę, to i z tańszych znajdziesz coś, co cię zadowoli Smile

__________________
[

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 03-11-2016 04:04.

03-11-2016 03:37 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Sordo
Newbie


Data rejestracji: 05-01-2015
Postów: 2
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nokia 3310 ;]

__________________
Blokada na życzenie
03-11-2016 12:35 Sordo jest offline Szukaj postów użytkownika: Sordo Dodaj Sordo do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ahanaell napisał(a)
A, generalnie lenovo znane jest raczej z laptopów etc, ale z tego co wiem, to jeśli o telefony chodzi to pod marką lenovo kryje się podobno motorola Smile

Obawiam się, że z Motoroli to już tam tylko nazwa została (i garść patentów, które Google sprzedało Lenovo razem z całą marką)...

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

03-11-2016 16:05 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Immort
Kuchorz


images/avatars/avatar-748.jpg

Data rejestracji: 31-10-2006
Postów: 411
Klan: Wojownik Khorna
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: z... wielu miejsc...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ahanaell napisał(a)
Ja mam lenovo k5(...)



Też taki posiadam i w sumie się nie skarżę. Jeśli komuś potrzebny telefon ze średniej półki, który dobrze działa to polecam. Za podobne parametry u "renomowanych" marek trzeba coś tam dopłacić a summa summarum wszystko i tak w Chinach, Korei albo na Tajwanie robione. Osobiście jestem zadowolony.

__________________

11-12-2016 12:01 Immort jest offline Szukaj postów użytkownika: Immort Dodaj Immort do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Nowy telefon - jakies propozycje?

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH