Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R17+R19 » WULGARNA WIADOMOŚĆ / OBRAZA / GROŹBY wulgaryzmy na shoutboxie » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony wulgaryzmy na shoutboxie 10 Ankieta - średnia ocena: 4,60
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
wracamdotopki
Newbie


Data rejestracji: 29-11-2016
Postów: 4

wulgaryzmy na shoutboxie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1)Zgłaszajacy: 3331

2) KubusPuchatek , Siaku

3) wulgaryzmy na shoutbox godzina 00:17 i 00:24

Przecież tu dzieci grają litości!
29-11-2016 00:31 wracamdotopki jest offline Szukaj postów użytkownika: wracamdotopki Dodaj wracamdotopki do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

461

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

29-11-2016 10:13 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Lilo
Junior Member


Data rejestracji: 18-02-2008
Postów: 18
Kraina: Necropolia IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Świetna metoda na powrót do topki, dużo roboty przed tobą Panie top 1013.
PS. tyle lat bez warninga.. Smile


Proszę

__________________
R6: nick Eclipse R10: nick lilo RU: nick megan R11: nick lilo R15: nick Pio R17: nick Lilo R18: nick Lilo R19: nick Lilo PTR: nick Lilo

Kuce z Bronksu! <-HERE
29-11-2016 10:39 Lilo jest offline Szukaj postów użytkownika: Lilo Dodaj Lilo do Listy kontaktów
Kubus_Puchatek
Emperor


Data rejestracji: 14-08-2006
Postów: 1.409
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

proszę o anulowanie bana i nie pozbawienia mnie prawa do gry, użytkowania konta, o której mowa w regulaminie

Regulamin stanowi jasno - karze podlegają wulgarne wiadomości, nie wspomina się w nich o słowach do nich podobnych, wyrazach bliskoznacznych synonimach, wyrazach, które poprzez dostawienie/pozbawienie liter mogą zostać za takie uznane itp. itd.

wyraz użyty przeze mnie nie stanowi wulgaryzmu w rozumieniu języka polskiego
odrębne wyjaśnienia złożyłem na priv jak nie mogłem pisać na forum więc są zbędne, etymologia użytego słowa jest jasna

słowo, którego użyłem nie było oderwane od kontekstu znaczeniowego bowiem były zarówno emocje jak i chęć zwrócenia uwagi - co jak widać się udało nad wyraz. Po kilku nieudanych wyprawach pod rząd (prawdopodobieństwo ciraca acout 1/100.000 miałem prawo wydać przeraźliwy okrzyk rozpaczy, określany w dawnych czasach jako huj
https://pl.wiktionary.org/wiki/huj
https://pl.wiktionary.org/wiki/okrzyk#pl

uwagi:nie mylić z chuj1.Skocz do góry ↑ jeśli nie zaznaczono inaczej, jest to wersja odpowiadająca współczesnym standardom języka ogólnopolskiego
źródła:
1.Skocz do góry ↑ Aleksander Brückner, Słownik etymologiczny języka polskiego, s. 173, Warszawa, Wiedza Powszechna, 1985.

jest oczywiste i bez wątpienia iż gdybym chciał użyć przekleństwa bym go użył w prawidłowej formie, jako osoba o wykształceniu uniwersyteckim nie mam problemów z prawidłową pisownią.

faktem jest natomiast iż słowa tego użyłem celowo, zdając sobie sprawę z podobieństwa do powszechnie używanego wulgaryzmu, w powszechnej świadomości wyrazy owe mają znaczenie zamienne (ale już nie w słowniku języka polskiego) i za to posypuję głowę popiołem, bo tu faktycznie mogę się dopatrzeć swojej winy, niemniej regulamin nie przewiduje za coś takiego kary.

niemniej było tylko 1 dziecko urażone owym wyrażeniem, była późna noc i kara jest nieadekwatna do czynu

w związku z tym moja prośba jest słuszna i uzasadniona.
29-11-2016 17:04 Kubus_Puchatek jest offline Szukaj postów użytkownika: Kubus_Puchatek Dodaj Kubus_Puchatek do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie mam wątpliwości, że chodziło o wulgaryzm. Za wulgarne słownictwo nakładana jest blokada, mogłeś opanować sformułowania, które piszesz na klawiaturze.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, każdy wulgaryzm z błędem ortograficznym traci swój negatywny wydźwięk.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

29-11-2016 17:06 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Kubus_Puchatek
Emperor


Data rejestracji: 14-08-2006
Postów: 1.409
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Szanowny Buc nie ma wątpliwości że chodziło, ja natomiast nie mam wątpliwości że nie chodziło a ponieważ ja to jestem ja to z całym szacunkiem wiem lepiej o co MI chodziło a o co nie, poza tym podkreśliłem iż miałem świadomość odbioru rzeczonego sformułowania, co jednak w żaden sposób nie przesądza o tym czym one jest

poza tym albo chodziło o wulgaryzm, lub też nie mamy wątpliwości że chodziło --- albo sformułowanie JEST wulgaryzmem, o którym w regulaminie mowa.

regulamin w sposób JEDNOZNACZNY określa iż karze podlegają wulgaryzmy a nie sformułowania w których o wulgaryzm "chodziło" czy też obok wulgaryzmu sobie przeszły. Interpretacja tego jest oczywista. Albo coś jest wulgaryzmem albo nie. Jeśli mamy wątpliwości tudzież co znacznie bardziej prawdopodobne brak wiedzy odnośnie naszego języka - słowniki służą pomocą !!!

I oprócz tego że nie mam wątpliwości to ja również w sposób bardzo wyraźny jasny spójnie i logicznie przedstawiłem swoją argumentację, do której się w żaden sposób nie odniesiono.

Podobnie proszę nie iść moim tokiem rozumowania, ponieważ jest on moim własnym - i NIE wulgaryzm z błędem ortograficznym (co jest przecież oczywiste) wydźwięku negatywnego nie traci, jednak co innego kiedy tego błędu nie ma !!!

Mam wyższe humanistyczne studia maturę z j. polskiego zdaną na 5 i błędów ortograficznych PO PROSTU NIE POPEŁNIAM.

Reasumując zarówno fakty, słownik, Wasz własny regulamin jest po mojej stronie, naprzeciwko zaś jest tylko "brak wątpliwości".

Z uwagi na mój stan emocjonalny zostaje mi tylko
sytuację skomentować staropolskim ciach
29-11-2016 22:48 Kubus_Puchatek jest offline Szukaj postów użytkownika: Kubus_Puchatek Dodaj Kubus_Puchatek do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

830

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

30-11-2016 00:16 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kubus_Puchatek napisał(a)
faktem jest natomiast iż słowa tego użyłem celowo, zdając sobie sprawę z podobieństwa do powszechnie używanego wulgaryzmu, w powszechnej świadomości wyrazy owe mają znaczenie zamienne (ale już nie w słowniku języka polskiego) i za to posypuję głowę popiołem, bo tu faktycznie mogę się dopatrzeć swojej winy, niemniej regulamin nie przewiduje za coś takiego kary.


Skoro zdajesz sobie sprawę z powszechnej świadomości znaczenia słowa (o czym sam piszesz), nie powinna Cię dziwić skarga złożona przez gracza, jak i moja decyzja. Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania, każdy wulgaryzm napisany z błędem ortograficznym traci swój negatywny wydźwięk (przecież nie istnieje takie słowo w SJP).

Uważam, że i tak w Twojej sprawie postąpiłem bardzo łagodnie.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

30-11-2016 11:30 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Kubus_Puchatek
Emperor


Data rejestracji: 14-08-2006
Postów: 1.409
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

slowo owo istnieje co przecież udowodniłem

niestety Wasz Regulamin nie daje praktycznie żadnego pola manewru w tej sytuacji

spędziłem dzisiaj praktycznie cały dzień analizując różne możliwości ale gra jednak nie warta świeczki

niepotrzebnie zagalopowałem się pod wpływem emocji czego troszkę teraz żałuję

Przepraszam
01-12-2016 01:04 Kubus_Puchatek jest offline Szukaj postów użytkownika: Kubus_Puchatek Dodaj Kubus_Puchatek do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R17+R19 » WULGARNA WIADOMOŚĆ / OBRAZA / GROŹBY wulgaryzmy na shoutboxie

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH