Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » DYSKUSJA bony świąteczne a fundusz socjalny. » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony bony świąteczne a fundusz socjalny. 4 Ankieta - średnia ocena: 3,254 Ankieta - średnia ocena: 3,254 Ankieta - średnia ocena: 3,25
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Grax33
Emperor


images/avatars/avatar-16844.png

Data rejestracji: 19-09-2008
Postów: 1.143
Klan: Najlepszy!:)
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: R1 nick: Grax

bony świąteczne a fundusz socjalny. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam.

W zakładzie gdzie pracuję kolejny raz zarządcy firmy przyznali nam bony socjalne uzależniając ich wysokość od ilości dni zwolnień lekarskich w roku.
I tak dla przykładu:
3 dni zwolnienia = 100 zl mniej bonów
od 4 dni do 2 tygodni zwolnienia lekarskiego = od 100zl do 300 zł mniejszych świadczeń socjalnych
od 2 tygodni w górę od 100zł do całkowitego odebrania świadczeń...

Tak. Wiem, że to się nie trzyma kupy ale system zmniejszania świadczeń socjalnych był bardzo nie jasny. Podobno brano pod uwagę 2 lata pracy wstecz... Dodam, że najwięcej można było dostać na święta 500 zł bonów. Są one przyznawane raz w roku. Pracodawca nie ma innych wydatków tj. np: sponsorowanie wczasów pod gruszą, zapomóg dla najbardziej potrzebujących czy imprez zakładowych.

Wisienką na torcie były przypadki gdzie za zwolnienia lekarskie spowodowane wypadkiem przy pracy też nie przysługiwały bony świąteczne.

Chciałbym zapytać co o tym sądzicie. Czy waszym zdaniem odbieranie "socjalu pracowniczego" jest sprawiedliwe?A może u was w pracy jest podobnie lub jeszcze "skromniej"?

Zapraszam do dyskusji.

pozdrawiam.

ps. proszę o zachowanie kultury.

__________________
nick: Grax.

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=538584
06-12-2016 15:33 Grax33 jest offline Szukaj postów użytkownika: Grax33 Dodaj Grax33 do Listy kontaktów
shockth
Forum Legend


Data rejestracji: 22-02-2010
Postów: 1.780
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z Nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

u prywaciarzy w zakładzie zrobią cię bez mydła. u mnie na święta w tamtym roku kawaler dostawał 130zł a żonaty z dziećmi czy bez 140zł. taka różnica. 10 zł. dla porównania moja narzeczona pracująca w jednym z czołowych zakładów ubezpieczeniowych w PL dostała na święta 1100 zł. a ja 130zł. różnica gigantyczna.


obecnie związki zawodowe walczą o zwiększenie dodatku za pracę w weekendy z 3,5zł na 5zł. na czterobrygadówce wychodzi 7 dni weekendowych pracy po 3,5 zł dodatku za każdą godzinę, co daje 196 zł. w miesiącu jedna z brygad pracuje 8 dni weekendowych, czyli dodatku ma 224zł. Chcą to zamienić na stały dodatek w wysokości 200zł. podsumowując raz w miesiącu jedna brygada będzie w plecy te 24zł a pozostałe 4zł na +

nie tylko u Ciebie pracownicy są wykorzystywani.

__________________
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
@kacik
Niestety nie opanowaliśmy jeszcze podróży w czasie, więc dzisiejszy patch nie działa na wczorajsze ekspedycje. .

06-12-2016 16:49 shockth jest offline Strona domowa shockth Szukaj postów użytkownika: shockth Dodaj shockth do Listy kontaktów AIM Screen Name of shockth: xxx YIM Account Name of shockth: xxx Zobacz profil MSN shockth
to_była_brzoza
Newbie


Data rejestracji: 03-03-2016
Postów: 3

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To co robi twoja firma jest niezgodne z ustawą o ZFŚS.

Art. 8. 1. Przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej,
rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu.


W Twoim przypadku uzależniono dopłatę od stanu zdrowia potencjalnego beneficjenta. Jakaś kpina.
11-12-2016 11:15 to_była_brzoza jest offline Szukaj postów użytkownika: to_była_brzoza Dodaj to_była_brzoza do Listy kontaktów
Grax33
Emperor


images/avatars/avatar-16844.png

Data rejestracji: 19-09-2008
Postów: 1.143
Klan: Najlepszy!:)
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: R1 nick: Grax

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Grax33
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jestem świadomy tego, że firma z socjalnych funduszy zrobiła pracownikom premię za przychodzenie do pracy w pewien sposób karząc pracowników którzy mieli problemy zdrowotne, spowodowane czasami nawet wypadkiem przy pracy...

W tym roku pojechano z pracownikami totalnie po bandzie. Ktoś nawet zadzwonił do inspekcji pracy i o dziwo usłyszał odpowiedź, że owszem przyjechaliby gdyby zadzwoniło z 10 osób a nie jedna.

Takie rzeczy dzieją się chyba tylko w Polsce.

__________________
nick: Grax.

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=538584
14-12-2016 07:39 Grax33 jest offline Szukaj postów użytkownika: Grax33 Dodaj Grax33 do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No to zadzwonić wyżej - a gdyvy ktoś mobbing zgłosił, to też by odpowiedzieli, że przyjadą jak zgłosi się z 10 osób? Big Grin
Po prostu się tyłka ruszyć nie chce.

__________________
[
14-12-2016 12:52 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
broxio
Full Member


images/avatars/avatar-19927.jpg

Data rejestracji: 27-11-2009
Postów: 51
Skąd: Poznań / Warszawa o.O'

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W głowie mi się to nie mieści. Rozumiem, że jest to zapisane w regulaminie Funduszu? I w ogóle jak to jest zorganizowane? Każdy dostaje z automatu czy składacie wnioski o bony, gdzie przyznajecie się do ilości L4? Absurd...

__________________
cytat:
ElMasmix napisał(a)
cytat:
broxio napisał(a)
a ja jednak bede bez polowicy mej nadobnej...


masz mnie <333

21-12-2016 12:46 broxio jest offline Szukaj postów użytkownika: broxio Dodaj broxio do Listy kontaktów
Grax33
Emperor


images/avatars/avatar-16844.png

Data rejestracji: 19-09-2008
Postów: 1.143
Klan: Najlepszy!:)
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: R1 nick: Grax

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Grax33
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
broxio napisał(a)
W głowie mi się to nie mieści. Rozumiem, że jest to zapisane w regulaminie Funduszu? I w ogóle jak to jest zorganizowane? Każdy dostaje z automatu czy składacie wnioski o bony, gdzie przyznajecie się do ilości L4? Absurd...


Dyrekcja mieszała z kadrową. To ile kto dostał bonów było uzależnione od ich widzi mi się. Żadnego regulaminu funduszu na oczy nie widziałem. Pieniądze przyszły okrojone bezpośrednio na konto każdego pracownika. No prawie każdego bo niektórym ludkom nic nie dali... Kilka osób dzwoniło do IP. Jeśli przyjadą to dam wam znać co z tego wyszło.

__________________
nick: Grax.

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=538584
22-12-2016 11:24 Grax33 jest offline Szukaj postów użytkownika: Grax33 Dodaj Grax33 do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
shockth napisał(a)
dla porównania moja narzeczona pracująca w jednym z czołowych zakładów ubezpieczeniowych w PL dostała na święta 1100 zł. a ja 130zł. różnica gigantyczna.

Dla wyjaśnienia: a czy Twoja narzeczona większość czasu w pracy spędza na klikaniu wyprawek na BW?chytry Nie sądzę... Dziewucha pewnie ostro zasuwała cały rok, pozyskiwała nowych klientów, podpisywała nowe umowy, wyrabiała prowizje, to i nagroda roczna jakaś konkretniejsza wpadła...

Natomiast jeśli idzie o ciebie, to coraz ci się zdarza(ło) narzekać na KP, jak to ci się nudzi w pracy (podobnie jak autorowi tematu)... Więc może zamiast płakać na jakimś zapomnianym forum gdzieś w "internetach", zmianę podejścia zaczęlibyście od siebie? Narzekacie na pracodawcę, że nie jest w porządku wobec was? A czy wy jesteście w porządku wobec niego często koncertowo opierdzielając się w godzinach pracy?

Skoro tak się nudzicie na swoich posadach, to może w waszych firmach są one kompletnie niepotrzebne i można by je zlikwidować?chytry Co też zapewne wasi pracodawcy by uczynili, gdyby tylko dowiedzieli się jak bardzo nic nie robicie... No bo skoro "w pracy" macie czas siedzieć na "internetach", tzn. ni mniej, ni więcej, że nie macie co robić (tak jak ci, którzy co jakiś czas postu(lu)ją np. w "systemie gry" o zmiany w BW, żeby łatwiej było im udawać "w pracy", że "pracują")...

Zawsze też możecie najzwyczajniej w świecie zmienić "tyrę", skoro dotychczasowa wywołuje u was takie męki psychiczne i fizyczne... Co stoi na przeszkodzie ku temu? Przecież to nie KRLD, gdzie dożywotnią posadę odgórnie przydziela wam "umiłowany przywódca"Big Grin

W ostateczności możecie też zostać tymi "wstrętnymi prywaciarzami", którzy wyciskają z ludzi krew, pot i łzy, niczym soki z cytryny;] Założycie własną firmę (a w PL to taki, rzekłbym, survival), zobaczycie ile jest papierków, kosztów i bieganiny, to może zmieni wam się podejście do pewnych kwestii...
Bo na razie to uprawiacie coś na zasadzie "lubię pracę, praca mnie fascynuje... mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami"Big Grin

Podsumowując moją wypowiedź: jak to mawiał Ferdek Kiepski "kasę brać to by chciał każdy, ale robić to ni ma komu";]

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez bla_bla_bla: 31-12-2016 17:16.

31-12-2016 17:07 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Molasar, jeszcze trochę, to obwinisz BW o upadek człowieka ;p
Ja nie wiem naprawdę co ty tu robisz, skoro tak tej gry nie cierpisz rotfl

__________________
[
31-12-2016 17:49 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Grax33
Emperor


images/avatars/avatar-16844.png

Data rejestracji: 19-09-2008
Postów: 1.143
Klan: Najlepszy!:)
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: R1 nick: Grax

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Grax33
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
bla_bla_bla napisał(a)
cytat:
shockth napisał(a)
dla porównania moja narzeczona pracująca w jednym z czołowych zakładów ubezpieczeniowych w PL dostała na święta 1100 zł. a ja 130zł. różnica gigantyczna.

Dla wyjaśnienia: a czy Twoja narzeczona większość czasu w pracy spędza na klikaniu wyprawek na BW?chytry Nie sądzę... Dziewucha pewnie ostro zasuwała cały rok, pozyskiwała nowych klientów, podpisywała nowe umowy, wyrabiała prowizje, to i nagroda roczna jakaś konkretniejsza wpadła...

Natomiast jeśli idzie o ciebie, to coraz ci się zdarza(ło) narzekać na KP, jak to ci się nudzi w pracy (podobnie jak autorowi tematu)... Więc może zamiast płakać na jakimś zapomnianym forum gdzieś w "internetach", zmianę podejścia zaczęlibyście od siebie? Narzekacie na pracodawcę, że nie jest w porządku wobec was? A czy wy jesteście w porządku wobec niego często koncertowo opierdzielając się w godzinach pracy?

Skoro tak się nudzicie na swoich posadach, to może w waszych firmach są one kompletnie niepotrzebne i można by je zlikwidować?chytry Co też zapewne wasi pracodawcy by uczynili, gdyby tylko dowiedzieli się jak bardzo nic nie robicie... No bo skoro "w pracy" macie czas siedzieć na "internetach", tzn. ni mniej, ni więcej, że nie macie co robić (tak jak ci, którzy co jakiś czas postu(lu)ją np. w "systemie gry" o zmiany w BW, żeby łatwiej było im udawać "w pracy", że "pracują")...

Zawsze też możecie najzwyczajniej w świecie zmienić "tyrę", skoro dotychczasowa wywołuje u was takie męki psychiczne i fizyczne... Co stoi na przeszkodzie ku temu? Przecież to nie KRLD, gdzie dożywotnią posadę odgórnie przydziela wam "umiłowany przywódca"Big Grin

W ostateczności możecie też zostać tymi "wstrętnymi prywaciarzami", którzy wyciskają z ludzi krew, pot i łzy, niczym soki z cytryny;] Założycie własną firmę (a w PL to taki, rzekłbym, survival), zobaczycie ile jest papierków, kosztów i bieganiny, to może zmieni wam się podejście do pewnych kwestii...
Bo na razie to uprawiacie coś na zasadzie "lubię pracę, praca mnie fascynuje... mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami"Big Grin

Podsumowując moją wypowiedź: jak to mawiał Ferdek Kiepski "kasę brać to by chciał każdy, ale robić to ni ma komu";]



Myślałem, że jesteś upierdliwym ex graczem którego po zbanowaniu miota na forum. Ale myliłem się. Ty po prostu głupi musisz być.Big Grin


W mojej firmie jest zakaz używania telefonu do którego się wszyscy stosują. Pisząc, że założyciel tematu chwalił się na KP iż mu się nudzi lub gra w czasie pracy mogę ze spokojem nazwać ciebie zwykłym, kłamliwym łosiem. W odróżnieniu od ciebie niektórzy pracują sumiennie. Pisząc nieprawdę miałeś zapewne na myśli wyłącznie swoją osobę.

Pozdrawiam.

Temat do zamknięcia.

__________________
nick: Grax.

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=538584
01-01-2017 18:27 Grax33 jest offline Szukaj postów użytkownika: Grax33 Dodaj Grax33 do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Grax33 napisał(a)
Myślałem, że jesteś upierdliwym ex graczem którego po zbanowaniu miota na forum. Ale myliłem się. Ty po prostu głupi musisz być.Big Grin

Ujmę to prosto: jeśli tak bardzo chcesz mi nawtykać, kozaku internetowy, to podam ci adres, przyjedź, stań twarzą w twarz i po prostu mi pociśnij... albo chociaż spróbuj;]
A jeśli nie masz cojones aby to zrobić, to posłuchaj mojej rady i zwyczajnie w końcu się przymknij, siusiumajtku jeden, bo powoli zaczynam mieć dość twojego biadolenia...


cytat:
Grax33 napisał(a)
W mojej firmie jest zakaz używania telefonu do którego się wszyscy stosują. Pisząc, że założyciel tematu chwalił się na KP iż mu się nudzi lub gra w czasie pracy mogę ze spokojem nazwać ciebie zwykłym, kłamliwym łosiem. W odróżnieniu od ciebie niektórzy pracują sumiennie. Pisząc nieprawdę miałeś zapewne na myśli wyłącznie swoją osobę.

OK, jeśli jeszcze kiedyś w środku nocy trafię na KP konwersację o treści...
cytat:
- co tam porabiasz Grax? xD
- a nic, nudzę się na nocnej zmianie xD

...lub coś w tę mańkę, to nie omieszkam zrobić ss-a, żebyś mógł sobie popodziwiać, jaki to ty prawdomówny i sumienny nie jesteś (a ja "kłamliwy");]
W twoim przypadku jedyna rzecz, jaką wykonujesz sumiennie, to ciągły płacz na forum (od czasu do czasu również na fp BW na fb) i groźby kasacji kierowane w stronę (chyba) administracjiBig Grin

Nie pozdrawiamSmile

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

01-01-2017 18:52 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Askarianh
Bug Killer Mod


images/avatars/avatar-24959.jpg

Data rejestracji: 08-05-2009
Postów: 642
Klan: Lux ex Tenebris
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia III
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zamykam Smile

__________________


Służbista na posterunku



chytry Bugi i problemy techniczne chytry


chytry Offtopic chytry


01-01-2017 19:21 Askarianh jest offline Strona domowa Askarianh Szukaj postów użytkownika: Askarianh Dodaj Askarianh do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » DYSKUSJA bony świąteczne a fundusz socjalny.

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH