Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » R2+R13 » Bugusing: 10470 » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Bugusing: 10470 9 Ankieta - średnia ocena: 6,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Bugusing: 10470 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

10470
Postać Calihye

Bugusing na R19 ID 255, 24 losy
ban stały

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
30-12-2016 15:22 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
sparx
Junior Member


Data rejestracji: 20-03-2011
Postów: 15
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Droga Administracjo, Sushi, Konradzie,

dziękuję za takie rozpatrzenie sprawy i Wasze podejście do Gracza jako klienta korzystającego ze swoich usług. Rozumiem to do czego doszliście iż jest to błąd gry, jednakże w momencie jego wystąpienia nie był on obostrzony żadnym regulaminem itp. więc swoiście było to wykorzystanie możliwości jakie daje Wasza zmiana ( zaznaczyć chciałbym w tym miejscu, iż gra w dalszym ciągu jest WERSJA BETA i nie rozumiem dlaczego mam ponosić karę na wszystkich kontach w wyniku WASZEGO błędu).

Śmieszy mnie , jak zarówno wielu innych graczy tłumaczenie C47 , pozwolę sobie zacytować:
„Korzystanie z loterii poniżej 10lvl nie było łamaniem regulaminu
resetowanie kont by zyskać nowe losy już nim było - i za to masz karę, także na pozostałych serwerach”

W takim razie czy nie jest łamaniem regulaminu sytuacja, która miała miejsce w momencie startu serwera r19, a mianowicie osoby kasowały swoje konta aby zyskać możliwość wykonania większej ilości wypraw niż inni gracze co było wynikiem lepszego dropa w stosunku do graczy, którzy zaczęli grę normalnie bez wykorzysta możliwości gry jaka jest kasowanie postaci ? Uważam, że te osoby także powinny zostać ukarane na wszystkich serwerach. Postać w momencie stworzenia ma 24 wyprawki nie , 240, 360,1000 jak potrafili niektórzy generować w dniu otwarcia serwera.

W tym miejscu chciałbym podziękować za kolejny rok spędzony nie z Wami ,tylko wszystkim graczom, dzięki którym ta gra istnieje. Poruszałem się w środowisku wielu gier, jednak takiej kpiny jaką robocie Wy nie widziałem nigdzie. Znikanie Sushiego na miesiąc, brak odpowiedzi w wielu wątkach w których gracze proponują zmiany ? W Każdej normalnej firmie długo nie utrzymalibyście się jednakże skoro gracze płacą to czemu macie się zmieniać. Tylko zrozumcie, iż gracze nie płacą za to iż dostarczacie im wyjątkowy produkt, tylko dlatego iż na wielu serwerach utworzyły się znajomości kontakty i gracze chcą kontynuować te znajomości.

Wracając do bana , którego mi zafundowaliście ( wspomnijmy jeszcze raz w tym miejscu, iż jest to ban z WASZEJ WINY ), zastanówcie się dobrze co Wy robocie. Akcja została wykonana na serwerze r19, banujecie mnie na r15. Czy naprawdę to miało aż taki Impact na grę , serwer, ludzi ? Jeżeli tak to zwyczajnie jesteście śmieszni. Nie wygrałem nawet itemu więc kompletnie nie rozumiem całej sytuacji. Jednakże przedstawię to z innej perspektywy, może wtedy coś zrozumiecie.

Postać na r15, sprawdźcie proszę ile dzienne akcji klanowych ta postać wykonywała, ile skróceń ekspedycji ( czyli zysku dla Was ) ona generowała. Uważacie, że to mało ? Występek na r19 jest tak niegodny ( przypominam z WASZEGO błędu ) , iż warto zbanować postać która generuje Wam taki zysk ? Odkąd przejąłem tą postać zawsze miała wykupione premium oraz wszelkie skrócenia. Aczkolwiek dla Was klient jak widać jest zerem skoro tak go traktujecie. Przypominam nie zniszczyłem w żaden sposób gry aby być tak ukaranym.

Rozumiem, iż ten post i tak dla Was nic nie będzie znaczył więc chciałbym wykorzystać go także na podziękowanie wszystkim, którzy pomagali mi na r15 od momentu przejęcia konta do momentu w którym to konto jest teraz i pomagało każdemu członkowi klanu w każdy możliwy sposób. Mam nadzieję, iż zaczniecie bardziej szanować gracza jako klienta a nie kolegę z podwórka chociaż i on nie zasługuje na takie traktowanie.

P.S

Zablokowaliście mnie na R19, R15 zapomnieliście o forum. Skoro to taki występek jestem w stanie także zniszczyć Wam grę od strony forum, prawda ?
31-12-2016 16:03 sparx jest offline Szukaj postów użytkownika: sparx Dodaj sparx do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Autor tematu Temat rozpoczęty przez C47
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wykorzystywanie błędów jest wyraźnie wpisane w regulamin gry.
Błędem administracji było pozostawienie takiej 'furtki' dla oszustów, a błędem oszustów było wykorzystanie tego w celu osiągnięcia korzyści (to, że się 'nie udało' nie ma znaczenia) oraz na szkodę innych graczy.

Resetowanie konta tylko w celu ponownego zrobienia wypraw nie jest złamaniem regulaminu. Gracz zyskuje tylko dodatkową szansę, ale nie ma to wpływu na 'drop' pozostałych graczy (jak w przypadku loterii)

Wykorzystywanie błędów jest ciężkim przewinieniem, ban na innych serwerach jest zasłużoną karą za to

Ilość wykonywanych akcji na koncie, to czy i ile się płaci premium itp itd nie wpływa w żadnym stopniu na długość kar.


A z powodu ilości resetów możesz się odwołać po 30 dniach (większość nie ma takiej opcji)

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
31-12-2016 17:41 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
sparx
Junior Member


Data rejestracji: 20-03-2011
Postów: 15
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja widzę wciąż jedną różnicę.

Zróbmy taki mały przykład , jeżeli jest określone że gracz może stawiać dziennie tylko jedna expe. Ja znalazłem sposób aby stawiać dwie expy dziennie i łamie tym regulamin jest to dla mnie jasne. Oszukuje graczy itp.

Jednakże jeżeli coś nie było określone regulaminem ( bo nadal nie jest, 10 lvl można wbić w chwilę i korzystać z wielu nagród , dalej nie zabroniliscie resetowania postaci względem nagród ), nagle Wy stwierdzacie tak nie może być to jest źle i podpinacie to pod błąd graficzny, że programista zapomniał ( co nas graczy to interesuje ) wynikiem czemu banujecie kolejne osoby ? A coś takiego nawet iż prawo nie działa wstecz ? Czy my mamy być mądrzejsi od Was i wiedzieć że mimo że coś jest postawione przez Was oficjalnie to może być inaczej bo programista się pomylił ? Czy nie można przypisać nagrody do konta i nawet reset by nie wpływał na ilość tych nagród ? Daliście 10 lvl syf pozostał ten sam. Jednak już pewnie macie wytłumaczenie że tym razem sprzątaczka wcisnęła enter przed programista czy coś ... Ok ma to sens.

Czy tylko ja widzę ta ironię czy naprawdę nikt z administracji nie jest w stanie powiedzieć , tak to nasza wina ? Narazie tylko jesteście w stanie ukarać graczy którzy zrobili coś co nie było zakazane ale w domyśle przez Was było zakazane.
31-12-2016 19:17 sparx jest offline Szukaj postów użytkownika: sparx Dodaj sparx do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Autor tematu Temat rozpoczęty przez C47
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

LOTERIA ( zapominacie ze Polak obejdzie wszystko !!! )

Dokładniejsze wyjaśnienie
Brak buga a bany za bugusing


Wystarczy też wcześniej po prostu pomyśleć.
Jest ograniczona liczba losów, każdy dostaje jeden.
Skoro przy resecie postaci dostajesz nowy los, później znowu resetujesz i tak w kółko, aż do otrzymania nagrody głównej - to jasne jest, że to nie jest działanie przewidziane przez twórców, że wykorzystywany jest błąd, że jest to oszustwem

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
31-12-2016 20:07 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
EgidaRavena
Lord


images/avatars/avatar-25144.gif

Data rejestracji: 11-10-2011
Postów: 376
Klan: [Macabre]
Kraina: Moria IV
Skąd: Opolskie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
sparx napisał(a)
Droga Administracjo, Sushi, Konradzie,

dziękuję za takie rozpatrzenie sprawy i Wasze podejście do Gracza jako klienta korzystającego ze swoich usług. Rozumiem to do czego doszliście iż jest to błąd gry, jednakże w momencie jego wystąpienia nie był on obostrzony żadnym regulaminem itp. więc swoiście było to wykorzystanie możliwości jakie daje Wasza zmiana ( zaznaczyć chciałbym w tym miejscu, iż gra w dalszym ciągu jest WERSJA BETA i nie rozumiem dlaczego mam ponosić karę na wszystkich kontach w wyniku WASZEGO błędu).

Śmieszy mnie , jak zarówno wielu innych graczy tłumaczenie C47 , pozwolę sobie zacytować:
„Korzystanie z loterii poniżej 10lvl nie było łamaniem regulaminu
resetowanie kont by zyskać nowe losy już nim było - i za to masz karę, także na pozostałych serwerach”

W takim razie czy nie jest łamaniem regulaminu sytuacja, która miała miejsce w momencie startu serwera r19, a mianowicie osoby kasowały swoje konta aby zyskać możliwość wykonania większej ilości wypraw niż inni gracze co było wynikiem lepszego dropa w stosunku do graczy, którzy zaczęli grę normalnie bez wykorzysta możliwości gry jaka jest kasowanie postaci ? Uważam, że te osoby także powinny zostać ukarane na wszystkich serwerach. Postać w momencie stworzenia ma 24 wyprawki nie , 240, 360,1000 jak potrafili niektórzy generować w dniu otwarcia serwera.

W tym miejscu chciałbym podziękować za kolejny rok spędzony nie z Wami ,tylko wszystkim graczom, dzięki którym ta gra istnieje. Poruszałem się w środowisku wielu gier, jednak takiej kpiny jaką robocie Wy nie widziałem nigdzie. Znikanie Sushiego na miesiąc, brak odpowiedzi w wielu wątkach w których gracze proponują zmiany ? W Każdej normalnej firmie długo nie utrzymalibyście się jednakże skoro gracze płacą to czemu macie się zmieniać. Tylko zrozumcie, iż gracze nie płacą za to iż dostarczacie im wyjątkowy produkt, tylko dlatego iż na wielu serwerach utworzyły się znajomości kontakty i gracze chcą kontynuować te znajomości.

Wracając do bana , którego mi zafundowaliście ( wspomnijmy jeszcze raz w tym miejscu, iż jest to ban z WASZEJ WINY ), zastanówcie się dobrze co Wy robocie. Akcja została wykonana na serwerze r19, banujecie mnie na r15. Czy naprawdę to miało aż taki Impact na grę , serwer, ludzi ? Jeżeli tak to zwyczajnie jesteście śmieszni. Nie wygrałem nawet itemu więc kompletnie nie rozumiem całej sytuacji. Jednakże przedstawię to z innej perspektywy, może wtedy coś zrozumiecie.

Postać na r15, sprawdźcie proszę ile dzienne akcji klanowych ta postać wykonywała, ile skróceń ekspedycji ( czyli zysku dla Was ) ona generowała. Uważacie, że to mało ? Występek na r19 jest tak niegodny ( przypominam z WASZEGO błędu ) , iż warto zbanować postać która generuje Wam taki zysk ? Odkąd przejąłem tą postać zawsze miała wykupione premium oraz wszelkie skrócenia. Aczkolwiek dla Was klient jak widać jest zerem skoro tak go traktujecie. Przypominam nie zniszczyłem w żaden sposób gry aby być tak ukaranym.

Rozumiem, iż ten post i tak dla Was nic nie będzie znaczył więc chciałbym wykorzystać go także na podziękowanie wszystkim, którzy pomagali mi na r15 od momentu przejęcia konta do momentu w którym to konto jest teraz i pomagało każdemu członkowi klanu w każdy możliwy sposób. Mam nadzieję, iż zaczniecie bardziej szanować gracza jako klienta a nie kolegę z podwórka chociaż i on nie zasługuje na takie traktowanie.

P.S

Zablokowaliście mnie na R19, R15 zapomnieliście o forum. Skoro to taki występek jestem w stanie także zniszczyć Wam grę od strony forum, prawda ?


Droga administracjo
Sytuacja jest prosta odblokujcie r15 a r19 ban stały i tyle jak możecie dawać bana na kilku serwerach za wykroczenie popełnione na jednym serwerze??? To nielogiczne.

Dodatkowo ban podciągnięty pod bug using a to jest poprostu Wasze niedopatrzenie i luka w oprogramowaniu.Poprawcie ją i ukarajcie postac na serwerze w którym było nadużycie tej luki.

Pozdrawiam i licze na Wasz rozsądek w nowym 2017 roku.

__________________
https://zk.nakoz.org/7092r13p1.png
01-01-2017 16:57 EgidaRavena jest offline Szukaj postów użytkownika: EgidaRavena Dodaj EgidaRavena do Listy kontaktów
sparx
Junior Member


Data rejestracji: 20-03-2011
Postów: 15
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Drogi C47 , Ty masz tą możliwość więc czy mógłbyś sprawdzić czy przypadkiem akcje które wykonywałem nie były zrobione 21.12.2017 ? Wysyłasz linki które pojawiły się zdecydowanie później, po wyjściu tego nie zrobiłem nic więcej na koncie. ( Chyba że coś pomyliłem zważywszy na święta , pracę , nowy rok i nawał obowiązków mogę się mylić )

Wybacz ale nie jestem tak inteligenty i nie przewidziałem tego, ze administracja popełniła błąd. Dla mnie było logiczne skoro kasowalismy postacie na początku serwera to czy nie można także kasować postaci względem loterii. W końcu loteria jest do postaci a nie do konta. Rozumiem jakby w opisie gdzieś była informacja, iż jeden los przypisany jest do jednego konta. Jednak jest do jednej postaci tak jak to jest nadal ... Jednakże nie można popełnić błędu w rozumieniu administracji jestem od razu oszustem. Tak chciałbym Ci w tym miejscu podziękować za te słowa.
01-01-2017 18:13 sparx jest offline Szukaj postów użytkownika: sparx Dodaj sparx do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Autor tematu Temat rozpoczęty przez C47
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ranga przewinienia jest większa niż chociażby zwykły pushing
Takie wykorzystywanie błędu gry zasługuje na karę na każdym serwerze

cytat:
C47 napisał(a)
możesz się odwołać po 30 dniach


__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
01-01-2017 18:20 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
vroeN
Ex-Team


images/avatars/avatar-25634.jpg

Data rejestracji: 11-09-2010
Postów: 444
Klan: DM
Kraina: Moria V
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie, jako że Cali jest jednym z najaktywniejszych graczy w klanie, i jego strata będzie dość mocno dotkliwa.

Rozumiem tok myślenia administracji - błąd umożliwiał zyskanie sporej przewagi, oszukanie systemu. Prosiłbym jednak o wzięcie pod uwagę kilku okoliczności łagodzących:
  • w wypadku Caliego sprawa miała miejsce na serwerze r19, na którym nie ma dowolnego przedmiotu do wygrania, zatem najcenniejszej nagrody.
  • sam Cali nie gra juz na tym serwerze, także resetowanie miało bardziej wymiar testu (co dostane na X prób, etc)
  • ilość resetów nie jest duża, co nasuwa myśl, że cała sytuacja nie byla robiona z planem zarobku czy oszukaniu, i po tych dwudziestu-czterech resetach najzwyczajniej sie znudziła
  • cala sytuacja mocno dotknęła serwer r15 już wcześniej zmagający się z problemem niezbyt wielu graczy, zatem ten ban odbił sie nie tylko na naszym klanie, ale na całej społeczności serwera.

W związku z powyższymi apeluje o skrócenie bana do siedmiu dni, jako kary porządkowej, oraz ze względu na niską szkodliwość czynu, co również pokazałoby dobrą wolę administracji.
Błąd był wykorzystany przez Caliego, mimo że nieświadomie, gdyż prawdopodobnie wszystko miało miejsce przed pojawieniem sie tematu z opisem buta na forum.

Pozdrawiam,
Frik

__________________


r15
r19
- ODDANE


T-Moderator - Kupię ;
Wyceny - Necropolia VII, IX, XI, Moria


01-01-2017 21:26 vroeN jest offline Szukaj postów użytkownika: vroeN Dodaj vroeN do Listy kontaktów
yaro007
Junior Member


Data rejestracji: 06-08-2008
Postów: 11

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
vroeN napisał(a)
Pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie, jako że Cali jest jednym z najaktywniejszych graczy w klanie, i jego strata będzie dość mocno dotkliwa.

Rozumiem tok myślenia administracji - błąd umożliwiał zyskanie sporej przewagi, oszukanie systemu. Prosiłbym jednak o wzięcie pod uwagę kilku okoliczności łagodzących:
  • w wypadku Caliego sprawa miała miejsce na serwerze r19, na którym nie ma dowolnego przedmiotu do wygrania, zatem najcenniejszej nagrody.
  • sam Cali nie gra juz na tym serwerze, także resetowanie miało bardziej wymiar testu (co dostane na X prób, etc)
  • ilość resetów nie jest duża, co nasuwa myśl, że cała sytuacja nie byla robiona z planem zarobku czy oszukaniu, i po tych dwudziestu-czterech resetach najzwyczajniej sie znudziła
  • cala sytuacja mocno dotknęła serwer r15 już wcześniej zmagający się z problemem niezbyt wielu graczy, zatem ten ban odbił sie nie tylko na naszym klanie, ale na całej społeczności serwera.

W związku z powyższymi apeluje o skrócenie bana do siedmiu dni, jako kary porządkowej, oraz ze względu na niską szkodliwość czynu, co również pokazałoby dobrą wolę administracji.
Błąd był wykorzystany przez Caliego, mimo że nieświadomie, gdyż prawdopodobnie wszystko miało miejsce przed pojawieniem sie tematu z opisem buta na forum.

Pozdrawiam,
Frik



To i ja sie dopisze, zgadzam sie z przedmówcą. Oddajecie chłopu konto, proszę. kilka osób gra i jeszcze banujecie niesłusznie. Zawinił na r9 to niech tam kare ponosi.
Prosbe mam taka mala prosze o rozpatrzenia sprawy w wiekszym gronie Smile
Pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze maja sile grac.

__________________
R14 ----> kosa45
01-01-2017 21:48 yaro007 jest offline Szukaj postów użytkownika: yaro007 Dodaj yaro007 do Listy kontaktów
rikitiki
Lord


Data rejestracji: 17-09-2013
Postów: 278
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
yaro007 napisał(a)
cytat:
vroeN napisał(a)
Pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie, jako że Cali jest jednym z najaktywniejszych graczy w klanie, i jego strata będzie dość mocno dotkliwa.

Rozumiem tok myślenia administracji - błąd umożliwiał zyskanie sporej przewagi, oszukanie systemu. Prosiłbym jednak o wzięcie pod uwagę kilku okoliczności łagodzących:
  • w wypadku Caliego sprawa miała miejsce na serwerze r19, na którym nie ma dowolnego przedmiotu do wygrania, zatem najcenniejszej nagrody.
  • sam Cali nie gra juz na tym serwerze, także resetowanie miało bardziej wymiar testu (co dostane na X prób, etc)
  • ilość resetów nie jest duża, co nasuwa myśl, że cała sytuacja nie byla robiona z planem zarobku czy oszukaniu, i po tych dwudziestu-czterech resetach najzwyczajniej sie znudziła
  • cala sytuacja mocno dotknęła serwer r15 już wcześniej zmagający się z problemem niezbyt wielu graczy, zatem ten ban odbił sie nie tylko na naszym klanie, ale na całej społeczności serwera.

W związku z powyższymi apeluje o skrócenie bana do siedmiu dni, jako kary porządkowej, oraz ze względu na niską szkodliwość czynu, co również pokazałoby dobrą wolę administracji.
Błąd był wykorzystany przez Caliego, mimo że nieświadomie, gdyż prawdopodobnie wszystko miało miejsce przed pojawieniem sie tematu z opisem buta na forum.

Pozdrawiam,
Frik



To i ja sie dopisze, zgadzam sie z przedmówcą. Oddajecie chłopu konto, proszę. kilka osób gra i jeszcze banujecie niesłusznie. Zawinił na r9 to niech tam kare ponosi.
Prosbe mam taka mala prosze o rozpatrzenia sprawy w wiekszym gronie Smile
Pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze maja sile grac.



Mało kto gra na starych serwerach a tutaj jeszcze za coś takiego bany lecą .
Calihye jeden z najbardziej aktywnych klanowiczów i z tego co się orientuję płacący premke i wszystkie inne usługi .
Gdyby ktoś wczesniej dostał za takie coś bana to na 100% Calihye by tego nie zrobił .

Oddajcie Chłopakowi Konto, a na r19 niech sobie będzie zbanowane.

Pozdrawiam Epic aka Dwim

__________________

16-01-2017 18:35 rikitiki jest offline Szukaj postów użytkownika: rikitiki Dodaj rikitiki do Listy kontaktów
Kalam Mekhar
Newbie


Data rejestracji: 27-04-2014
Postów: 6

RE: Bugusing: 10470 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam wszystkich czytających.

Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, w której wykroczenie, czy jak woli administracja oszustwo popełniane na jednym serwerze było karane na wszystkich, trąci trochę wiadomym systemem władzy. Panowie zwyczajnie nie rozumiecie jednej rzeczy, Wasz klient, w tym wypadku Cali, "podpisał" z Wami dwie odrębne umowy na dostarczenie gry, wydał na nią jakąś określoną kwotę pieniędzy, na jednym i na drugim koncie. Rozumiem zerwanie umowy na r19, ponieważ tam zostało popełnione wykroczenie, ale jak można ukarać całościowo klienta, skoro te postaci i serwery nie są ze sobą połączone, to kompletnie jest pozbawione sensu działanie z Waszej strony.
Traktowanie w ten sposób ludzi spowoduje, że zaczniecie tych klientów zwyczajnie tracić, jak ktoś wcześniej napisał, tu nie chodzi nawet o grę, ale kontakty, przyjaźnie, które się nawiązały. Odejście jednego gracza powoduje zniknięcie wielu innych. A to moi mili działanie na szkodę firmy, w której pracujecie - na to nawet jest paragraf.
Pozdrawiam
Kalam
16-01-2017 18:49 Kalam Mekhar jest offline Szukaj postów użytkownika: Kalam Mekhar Dodaj Kalam Mekhar do Listy kontaktów
Natalii15
Newbie


Data rejestracji: 07-03-2016
Postów: 5

Uwolnic Cali! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bardzo prosze o odbanowanie gracza Calihye poniewaz moim zdaniem zostal nieslusznie zbanowany na R15 skoro wykroczenie bylo na R19.
Mialam okazje go poznac i wiem ze jest on bardzo aktywnym graczem ktory ze wszystkich sil staral sie pomagac innym graczom w klanie!

Zostal nieslusznie zbanowany za wasze niedopatrzenie, zamiast banowac aktywnych graczy zajmijcie sie cenami na markecie i naprawa tych oto bugow ktore powstaly przez wasze niedopatrzenie.

R15 i tak powoli wymiera a wy jeszcze banujecie niewinnych ludzi ktorzy aktywnie graja i placa za premki. A wiadoma rzecz ze pieniazki leca do waszych kieszeni, piszecie ze nie macie wgladu na premki... sprawdzcie swoje portfele a zobaczycie ile wam sie placi.

Pozdrawiam Natalii15.

__________________
Pipi
16-01-2017 19:03 Natalii15 jest offline Szukaj postów użytkownika: Natalii15 Dodaj Natalii15 do Listy kontaktów
mib
Member


Data rejestracji: 04-03-2007
Postów: 27

RE: Bugusing: 10470 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak dla mnie sprawa bardzo prosta i oczywista....
Był błąd administracji.... wykorzystany świadomie czy nie przez "gracza" na danym serwerze.
Kara jaka by nie była, powinna być zastosowana wyłącznie na serwerze na, którym wykroczenie zostało popełnione. Nie wyobrażam sobie że Cali mógł dostać bana za coś co zrobił na innym serwerze... paranoja....

Także apeluję o troszkę rozwagi i cofnięcie stałego bana z serwera r15.....

Wasze zdrowie gracz.
16-01-2017 19:10 mib jest offline Szukaj postów użytkownika: mib Dodaj mib do Listy kontaktów
drakk
Newbie


Data rejestracji: 01-04-2012
Postów: 7
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam
Jak widać po liczbie postów i dacie założenia konta na forum z dość dużą częstotliwością komentuję wydarzenia w BW...
W zasadzie wszystko bardzo słusznie opisał powyżej Kalam. Tak naprawdę nie jesteście w stanie sprawdzić czy na jednym i drugim serwerze grała fizycznie ta sama osoba, bo przecież z jednego IP zasady gry nie zabraniają grać na różnych serwerach... Hipotetycznie zakładając, że gracz popełnił wykroczenie na r19, który skutkuje banem stałym na postać, IP, etc. to proszę mi wytłumaczyć jak ma się to do zupełnie odrębnej umowy, którą jest rejestracja na innym serwerze, idąc tym tokiem rozumowania, jeśli Cali założy postać na innym lub nowo powstałym serwerze, to z automatu też powinie zostać zbanowany...
Rozumiem jeszcze, że ingerowałby jakoś w kod gry, itd. ale potencjalne korzyści, które mógł osiągnąć korzystając z buga (a w zasadzie to była przecież luka a nie błąd gry) dotyczyłyby tylko i wyłącznie konta na r19. Delikatnie rzecz ujmując nadinterpretacja zasad...

pozdrawiam
Virion
16-01-2017 19:18 drakk jest offline Szukaj postów użytkownika: drakk Dodaj drakk do Listy kontaktów
spejson
Junior Member


Data rejestracji: 23-04-2015
Postów: 15
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moim zdaniem zbyt wiele tutaj zostawiacie "własnemu odczuciu". Takie zdarzenia powinien JASNO określać regulamin.
Nie może być tak, że przymykacie oko na powiększanie sobie zbrojowni poprzez wystawianie itemów z ceną min 9999999, ale resetowanie postaci w celu zdobycia przedmiotu traktujecie jak morderstwo. "Bo jedno jest bardziej złe, a drugie mniej złe.

Obie rzeczy reguluje ten sam punkt regulaminu. Ale karę nakładacie kierując się własnym odczuciem.

Ja nie chcę udowadniać że to co Cali zrobił było dobre, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy przykładowo jestem w sklepie i zaczynam niemiło się zwracać do sprzedawcy, po czym łapie mnie policja i dostaję mandat. Bo dla konkretnie tego policjanta było to "przewinienie dużej wagi".

Taka sytuacja nie ma prawa racji bytu, dopóki nie zostanie mi postawiony konkretny zarzut, konkretny paragraf.


cytat:
Błędem administracji było pozostawienie takiej furtki

i koniec. Od tego błędu się zaczęło, dlaczego użytkownik ma ponosić całkowitą karę, a administracja dosłownie nic?
16-01-2017 19:57 spejson jest offline Szukaj postów użytkownika: spejson Dodaj spejson do Listy kontaktów
Apollno1
Triple Ace


images/avatars/avatar-21997.gif

Data rejestracji: 03-06-2009
Postów: 244
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Apollno1: 16-01-2017 23:31.

16-01-2017 23:29 Apollno1 jest offline Szukaj postów użytkownika: Apollno1 Dodaj Apollno1 do Listy kontaktów
p0cieracz
Member


Data rejestracji: 11-11-2015
Postów: 32

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gra w BW z jednego IP na 2 różnych serverach nie oznacza przecie, że na r15 i r19 gra ta sama osoba. Wyobrażam sobie sytuację, w której gram spokojnie w BW i nie tykam się czynów zabronionych na jakimś servie i pokazałem Wasz produkt młodszemu bratu, który założył konto na innym serverze niż ja (dlatego nie musiałbym zgłaszać gry z 1 IP). Brat niestety zrobił coś głupiego, lecz przecie nie ma nigdzie napisane, że NIE, NIE WOLNO TAK ROBIĆ BO BAN. W tym wypadku on nie wiedział, że nie można, ja nawet nie wiedziałbym co się stało i rano logując się miałbym na całkiem innym servie stałkę. Wydaje mi się, że robiąc postać na R15 i akceptując warunki - dochodzi między mną a administracją do zawiązania obustronnej umowy. Mianowicie, ja przestrzegam regulaminu, a administracja nie ma prawa się przyczepić o coś, czego jasno nie zabroniła. W momencie, gdy z mojego IP gra ktoś na innym serverze, lub nawet ja - to zawiązuję z administracją już nie jedną a dwie umowy, z czego kara na jednym servie w przypadku tego o co oskarżacie Cali nie wchodzi na inne konta. Bo przecie to 2 umowy. Droga administracjo. Nie wiecie, czy na tych 2 kontach grała ta sama osoba, nie zawarliście tego typu przewinienia w regulaminie, i bezpodstawnie banujecie konto na r15, skoro bugowanie miało miejsce na r19. W tym momencie na miejscu Cali zażądałbym podstawy prawnej, na mocy której dokonujecie swego rodzaju "samowolki". Kochani, nie ośmieszajcie się i nie kpijcie sobie z ludzi, którzy Was utrzymują. Sugeruję zdjąć tego moim zdaniem śmiesznego bana na R15. Bo na R15 nic złego się nie działo. Szanujmy się wzajemnie bo w tym momencie nie tylko strzelacie sobie w kolano ale już wisicie z pętlom na szyi. Ciekawe jak długo potraficie wstrzymać oddech skoro lekceważycie graczy i zasady jakie sami wprowadzacie. Nie piszę tego aby być złośliwym. Robię to w dobrej wierze, bo z dnia na dzień tracicie tych, którzy dają Wam na chleb.

Podsumowując. Odblokujcie niesłusznie zbanowane R15. Dziękuję i pozdrawiam.
18-01-2017 14:57 p0cieracz jest offline Szukaj postów użytkownika: p0cieracz Dodaj p0cieracz do Listy kontaktów
sparx
Junior Member


Data rejestracji: 20-03-2011
Postów: 15
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam, w związku z możliwościa odwołania chciałbym złożyć je na ręce administracji.
31-01-2017 17:13 sparx jest offline Szukaj postów użytkownika: sparx Dodaj sparx do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Autor tematu Temat rozpoczęty przez C47
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Konto odblokowane

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
03-02-2017 16:17 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » R2+R13 » Bugusing: 10470

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH