Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Nękanie, griefing, regulamin, definicja? Pytanie do administracji » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): « poprzednie 1 [2] Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Nękanie, griefing, regulamin, definicja? Pytanie do administracji 20 Ankieta - średnia ocena: 6,8520 Ankieta - średnia ocena: 6,85
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Wrredota napisał(a)
Dlaczego nie napiszecie prostego ale konkretnego regulaminu gry w którym wszystkie te głupie sytuacje byłyby zawarte a co za tym idzie każdy byłby równy i dostawał by bana takiego samego za dane przewinienie ?


-.-

Albo jest PROSTY, albo ma WSZYSTKIE sytuacje opisane.
Wrzucanie każdej małej rzeczy do regulaminu bo czysty bezsens i niepotrzebna komplikacja. Na dodatek i tak zawsze się znajdą ludzie, którzy będą te zasady obchodzić. Nie da się też przewidzieć każdej sytuacji, są opisane najważniejsze

Gdy zasady są w pewnym stopniu elastyczne to jedynym możliwym problemem może być błąd/nadgorliwość operatora (co się zdarza niezwykle rzadko)



nokia3319
Poproszę o tę kopię wiadomości, gdzie operator mówi, że nie można założyć drugiego oblężenia
Na resztę odpowiedziałem, a konkretnie się nie da



cytat:
Darth Yoda napisał(a)
Skończcie się w końcu mieszać w normalne aspekty gry jakimi od lat szczyci się Blood Wars. Oblężenia, wyprawy expedycje to jej sens od wielu lat.

Jak komuś wydaje się zę jest nękany to wystarczy zmienić podejście do gry lub sam serwer.

...lub się skasować, jak to wielu ludzi robi, bo nie ma jak grać
To właśnie o takie sytuacje chodzi. Nie o kilka oblężeń tylko o utrudnianie lub całkowite doprowadzenie do niemożliwości prowadzenia rozgrywki (wieczny pustak, blokady)


cytat:
Lopezzo napisał(a)
Wystarczyło by zmienić limity tak aby oblezenie mozna było odpalić raz na 3 dni z premium i 4 bez i to by rozwiązało wiekszość problemów . Podchodzenie do tematów od pręgieża jest działaniem od drugiej strony . Płaczki będą zadowolone - a niezadowolony bedzie ktoś inny .

Coś takiego zniwelowało by nękanie ze strony jednej osoby oblężeniami blokującymi.
Ale co jak to samo będą robić 3 osoby?
Sytuacji było by trochę mniej, bo ciężej znaleźć kogoś do pomocy by wiecznie siedział na S5 daleko od 'wroga', ale dla gracza niczego by to nie zmieniło

Nie było by też ochronek. Z jednej strony to dobrze, bo mogło by być więcej normalnych oblężeń, z drugiej źle bo więcej osób by traciło kwadraty (a tu ponownie top ma przewagę)


cytat:
druga kawa napisał(a)
Ot np od lat powtarzam, że nie powinno być w grze możliwości dołączenia do oblężenia przeciwko graczowi poniżej naszego zakresu pvp.

Niby też to jest jakiś pomysł...
Ale też różnica lvl nie gra żadnej roli przy oblężeniach blokujących, więc niczego by to w tej kwestii nie zmieniło
W oblężeniach między klanami też dużo to nie zmieni. Było by tylko więcej niższych poziomów w klanach top, aby zakładać z nich oblężenia
O różnicy punktowej pisałem w poście wyżej, ale to też było by pewnie ciężkie do implementacji w najbliższym czasie (jeśli było by zaakceptowane)

O skróceniu 2 faz pisałem już jakiś czas temu z Sushim, nie wiem jednak czy i ewentualnie kiedy zostanie to zrobione

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
12-07-2017 22:36 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
aSsaSinO
Lord


Data rejestracji: 09-04-2008
Postów: 274
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)


cytat:
Darth Yoda napisał(a)
Skończcie się w końcu mieszać w normalne aspekty gry jakimi od lat szczyci się Blood Wars. Oblężenia, wyprawy expedycje to jej sens od wielu lat.

Jak komuś wydaje się zę jest nękany to wystarczy zmienić podejście do gry lub sam serwer.

...lub się skasować, jak to wielu ludzi robi, bo nie ma jak grać
To właśnie o takie sytuacje chodzi. Nie o kilka oblężeń tylko o utrudnianie lub całkowite doprowadzenie do niemożliwości prowadzenia rozgrywki (wieczny pustak, blokady)



C47 czy Ty naprawde myslisz ze jedyny powod kasacji konto to pustak albo blokady? na obecna chwile kazdy dzien bw wyglada tak samo.......

wypki to wielke zero 70lv dropi to samo co 125lv wielka ale to WIELKA PORAZKA
ataki zaden challenge bijesz tych co daja evo
expy tez lipa tluczemy jedna lokacje xxx czasu
co do kw to kazdy liczy na dobrego umaga otwierajac raport niektorzy maja fajne umagi ale zazwyczaj raporty nie zachwycaja ( a mozna by z lv wprowadzic wieksze % na lepsze umagi)
handel, pilnowanie aukcji , a co to?????

i tak kazdego dnia i przez ta rutyne gracze odchodza najbardziej ale sie do tego nie przyznacie bo nie mozecie
12-07-2017 23:05 aSsaSinO jest offline Szukaj postów użytkownika: aSsaSinO Dodaj aSsaSinO do Listy kontaktów
druga kawa
Lord


images/avatars/avatar-25581.jpg

Data rejestracji: 23-11-2016
Postów: 482

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
cytat:
druga kawa napisał(a)
Ot np od lat powtarzam, że nie powinno być w grze możliwości dołączenia do oblężenia przeciwko graczowi poniżej naszego zakresu pvp.

W oblężeniach między klanami też dużo to nie zmieni. Było by tylko więcej niższych poziomów w klanach top, aby zakładać z nich oblężenia


Po co?
Po co klan top 1 ma założyć oblężenie do którego większość klanu top 1 nie ma jak wbić? Wink

Z resztą końcowej wypowiedzi się zgadzam. Smile

edit:

Gdyby to ograniczenie miało jeszcze bardziej sensowną wartość niż "zakres pvp",
np na sztywno 15 lev to już w ogóle uzdrowiłoby sytuację znęcania się
nad słabszymi klanami.
Oczywiście w oblegach obronnych nie byłoby tego ograniczenia. Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez druga kawa: 12-07-2017 23:59.

12-07-2017 23:49 druga kawa jest offline Szukaj postów użytkownika: druga kawa Dodaj druga kawa do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
druga kawa napisał(a)
cytat:
C47 napisał(a)
cytat:
druga kawa napisał(a)
Ot np od lat powtarzam, że nie powinno być w grze możliwości dołączenia do oblężenia przeciwko graczowi poniżej naszego zakresu pvp.

W oblężeniach między klanami też dużo to nie zmieni. Było by tylko więcej niższych poziomów w klanach top, aby zakładać z nich oblężenia


Po co?
Po co klan top 1 ma założyć oblężenie do którego większość klanu top 1 nie ma jak wbić? Wink

Z resztą końcowej wypowiedzi się zgadzam. Smile

edit:

Gdyby to ograniczenie miało jeszcze bardziej sensowną wartość niż "zakres pvp",
np na sztywno 15 lev to już w ogóle uzdrowiłoby sytuację znęcania się
nad słabszymi klanami.
Oczywiście w oblegach obronnych nie byłoby tego ograniczenia. Smile


Znaczy, że gracz zakłada obleżenie na gracza 85lvl i nikt powyżej np. 100 lvl nie może dołączyć ze strony atakującej?
Wtedy faktycznie maluchy czuły by się bezpieczniej, szczególnie, że mogły by brać do pomocy silniejszych kolegów.
Ataki też skupiły by się głównie na najwyższych poziomowo graczach w klanie, aby każdy z klanu mógł dołączyć

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
13-07-2017 08:21 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
turlacz1
King


Data rejestracji: 09-03-2009
Postów: 824
Klan: Saint/PUB...oraz w mej pamięci Plusz
Skąd: Ślesin...Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mnie teraz tylko ciekawi jakie korzyści mają płynąć z tego że któryś klan jest silniejszy od innego jak zaraz oblegów nie będzie można puszczać ? Paranoja Big Grin

A to że ludzie sie kasują to nie tylko i wyłącznie wina "nękania" oblegami bo juz na r19 idzie dostrzeć jak ludzie olewają grę i się ona nudzi coraz szybciej i to w klanie top1...top2 Wink

__________________
Tonąca_rybka
13-07-2017 08:33 turlacz1 jest offline Szukaj postów użytkownika: turlacz1 Dodaj turlacz1 do Listy kontaktów
Slayer94
King


images/avatars/avatar-25540.jpg

Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 943
Kraina: Moria VI; Moria VII

RE: Nękanie, griefing, regulamin, definicja? Pytanie do administracji Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)

cytat:
Jako ze to INTEGRALNA CZESC GRY

Integralną częścią gry jest też handel, nie znaczy to, że wszelkie manipulacje z nim związane będą tolerowane. Tak samo z celowym szpiegowaniem zaśmiecającym skrzynkę czy inne nadużycia.



A wiesz C... ludzie też się kasują przez w ogóle niczym nie podparte decyzje opów o ścinaniu kamieni, cofaniu itemów itd. Jest chore, że na serwerze aukcyjnym op ustala ceny według własnego widzi mi się, nie biorąc większości czynników pod uwagę.

Można śmiało stwierdzić, że duża część kasacji są decyzje operatorów - głupie bany, jak te wspomniane w pierwszym poście, niezrozumiałe decyzje odnośnie cen, wymyślone pushingi, albo co było kiedyś hitem - 'złośliwe przebijanie'.
Swoimi często nieuzasadnionymi decyzjami psujecie grę graczom, co jest powodem kasowania.
A to nie jest część gry, to jest po prostu Wasza nieumiejętność dostosowania się do różnych sytuacji.

Oblegi są częścią gry. Chyba że tytułowe 'wojny krwi' mają odnosić się tylko do wojen w tematach na forum?

__________________

Envy

13-07-2017 10:53 Slayer94 jest offline Szukaj postów użytkownika: Slayer94 Dodaj Slayer94 do Listy kontaktów
delordione
Lord


Data rejestracji: 03-08-2015
Postów: 358

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to jest jakis zart, ta cala sytuacja Big Grin
13-07-2017 12:23 delordione jest offline Szukaj postów użytkownika: delordione Dodaj delordione do Listy kontaktów
Slayer94
King


images/avatars/avatar-25540.jpg

Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 943
Kraina: Moria VI; Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
delordione napisał(a)
to jest jakis zart, ta cala sytuacja Big Grin


To już jest żałosne Tongue

A tak się zapytam, bo aż mnie natchnęło, ale pewnie C stwierdzi, że głupie pytanie, ale...
Jeśli chcę kupić jakieś składniki, które dla mnie są składnikami, a dla jakiegoś malucha dobrym itemem i on przez to nie kupi, bo wiadomo, nie ma tyle kamyków co duży ja, to... czy to też będzie nękanie, znęcanie się? Bo przecież przez to że mam masę kamieni, to ktoś mniejszy nie może kupić tego co ja licytuje! I się skasuje, bo nie może nic kupić! Po prostu szok!
Za to też są bany? Czy może podchodzi to pod 'złośliwe podbijanie' rotfl ?

__________________

Envy

13-07-2017 13:16 Slayer94 jest offline Szukaj postów użytkownika: Slayer94 Dodaj Slayer94 do Listy kontaktów
HaLiNkA
Chodzące szczęście 2016


Data rejestracji: 17-10-2008
Postów: 120

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wspomnianą sytuację warto by było analizować na przykładzie normalnego serwera, a nie rodzinnego. Czy w przypadku innych serwerów, niż R18 mamy podobne problemy/zarzuty wobec opów?

Oczywiste, że szeszej traktuje takie sytuacje specyficznie, gdy na R18 każdy ma po kilka multikont w różnych klanach i wpływa nimi na politykę wewnątrzserwerową...
13-07-2017 13:19 HaLiNkA jest offline Szukaj postów użytkownika: HaLiNkA Dodaj HaLiNkA do Listy kontaktów
Conradx
Double Ace


Data rejestracji: 02-06-2017
Postów: 109
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Reasumując to jednym z Twoich argumentów, problemem top1 jest to iż są top1? Nasza wina, że teoretycznie każdy klan jest słabszy? Wlepisz nam bany bo r7 dostało na arenie?

cytat:
Nie namawianie do oblężeń, tylko na nękanie oblężeniami/pustakami klan o wiele słabszy za to, że przyjął jakiegoś gracza.


Jaki o wiele słabszy? Różnica w ich rankingu to było JEDNO miejsce. Brniesz dalej w ten temat, chociaż wystarczająco sie ośmieszyłeś razem ze swoim marnym operatorem r18.

cytat:
Jest duża różnica między wojną między w miarę równymi klanami, gdzie z obu stron są oblężenia, a gnębieniem słabego klanu przez silny tylko dlatego, że ktoś z tego klanu ma takie widzimisię - dlatego też jest pomysł z antypustakowaniem


Wspaniały dowód na to, że masz poważne problemy z głową. Mógłbyś wyciągnąć wniosek, chociaż pewnie przychodzi to z nie lada trudem, że gdyby ta "groźba" była na poważnie to oblężenia poszłyby z klanu top1 a nie top20. Tutaj już nie zastosowałeś nadinterpretacji moich słów, tak jak miało to w przypadku mojej wypowiedzi kierowanej do "kkoles".

cytat:
BYŁO ostrzeżenie. Gracz wypowiedział się, że cały klan będzie pustakowany za to, że ktoś do nich dołączył. Operator wysłał ostrzeżenie, a on próbował to obejść namawiając inny klan do gnębienia, i jeszcze pomagając w oblężeniach.


PO RAZ KOLEJNY PODKREŚLAM, Sushi mnie ostrzegł przed obleganiem KONKRETNEJ OSOBY. Rozumiesz co oznacza to słowo?

https://sjp.pl/konkretny

punkt drugi, gdybyś miał problem ze zrozumieniem.

cytat:
Grając normalnie nigdy nie dostaniesz bana. Gnębienie, nękanie, griefieng - jakkolwiek to nazwać i tak jest na szczęście rzadkie zjawisko (acz znaczące dla gry) i każdy kto to robi sam o tym doskonale wie (vide Dociak) Zresztą, jak już wspomniałem, są dawane ostrzeżenia (danemu graczowi lub liderowi klanu)


Normalnie. N O R M A L N I E. Czyli możemy stawiać codziennie oblężenie, na kogo nam sie podoba, bo oblężenia to NORMALNY aspekt tej gry. Jakim prawem chcesz nam ustalać kogo możemy oblegać a kogo nie? Sram na to co Ty uznasz za griefing. Jeżeli chcesz aby dany klan był bezpieczny to wprowadźcie systemową blokadę na zasadzie różnicy poziomów. Skoro ktoś jest w moim zasięgu to MAM PRAWO go oblegać.

cytat:
Nie sama dominacja tylko wykorzystywanie tego, że nikt temu klanowi nic nie może zrobić, by gnębić słabsze klany, aby przypadkiem w ciągu kolejnych 10 lat nie mogły się zbliżyć punktowo do niego (jeśli się oczywiście ie skasują). Ciekawe, że później te same klany płaczą, że nie ma z kim GRAĆ


Mylisz sie, problem nie polega na tym, że ludzie przestają grać bo stracili kwadrat. Znacznie więcej ludzi rezygnuje z gry przez debilne bany tego typu, niekompetencje operatorów oraz monotonie tej gry, która jest jeszcze szczególnie wyeksponowana bo nie wszystkich można oblegać.

cytat:
O skróceniu 2 faz pisałem już jakiś czas temu z Sushim, nie wiem jednak czy i ewentualnie kiedy zostanie to zrobione


Jak 3/4 rzeczy w tej grze. Może zredukujcie ilość operatorów, którzy w większości i tak są bezużyteczni bo równie dobrze mógłbyś chomika postawić na ich miejscu i zatrudnijcie kogoś kto wam pomoże w kodowaniu bo to już nawet śmieszne nie jest.



Ponadto ja otrzymuję bana po jednym oblężeniu. Tutaj natomiast 5 oblężeń: utrudnianie gry

Trzeba któremuś adminowi powchodzić w [cenz.] żeby wartość oblężeń poszła w górę?

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Conradx: 13-07-2017 14:24.

13-07-2017 13:52 Conradx jest offline Szukaj postów użytkownika: Conradx Dodaj Conradx do Listy kontaktów YIM Account Name of Conradx: Konrad
xxxmefisto
Full Member


Data rejestracji: 22-07-2015
Postów: 71
Klan: 30-417
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gra polega na robieniu atakow oblezen itp nie ma znaczenia czy oblega sie klan silniejszy rowny czy slabszy to samo ataki
Bedziecie banowac bo tluke codziennie gracza ktory ma.lvl nizszy niz ja ?jestescie smieszni na czym.ma ta gra polegac prosze mi wytlumaczyc i bedziecie banowac za to ze ktos wyplacze sie sie na forum.ze jest atakowany bo gra 2 lata ale.ma.do kitu sprzet i nie rozwija sie bo premki nie kupuje ?

Ja mam 120 lvl a atakuje mnie ponad 140 lvl bedziecie ich banowac bo zaraz sie na forum wyplacze ze mnie silniejsi atakuja i ze nie bede wam za preminm placil dopuki nie skoncza ?
13-07-2017 14:01 xxxmefisto jest offline Szukaj postów użytkownika: xxxmefisto Dodaj xxxmefisto do Listy kontaktów
druga kawa
Lord


images/avatars/avatar-25581.jpg

Data rejestracji: 23-11-2016
Postów: 482

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
xxxmefisto napisał(a)
na czym.ma ta gra polegac prosze mi wytlumaczyc


Ma polegać na tym że kilku słabszych może się czasami odgryźć
samotnemu silniejszemu.
Tego w tej chwili nie ma.

A propozycje są torpedowane.

Np

zazębione oblężenia... po latach...

nowy budynek klanowy nowy typ bonusów

Szczególnie drugi temat jest fajny, Smile
ale klany top 1 bronią w zaparte swojej bezkarności,
bezkarności zawsze i bezkarności wszędzie.
13-07-2017 14:32 druga kawa jest offline Szukaj postów użytkownika: druga kawa Dodaj druga kawa do Listy kontaktów
Szeszej
Pogromca serwerów R3+R6, R17+R11, EN i TR


images/avatars/avatar-25351.jpg

Data rejestracji: 16-10-2006
Postów: 6.534
Klan: Teh 0perat0rz
Kraina: Necropolia III
Skąd: Patrząca Otchłań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Conradx

Ponadto ja otrzymuję bana po jednym oblężeniu. Tutaj natomiast 5 oblężeń: utrudnianie gry


Nie otrzymałeś bana za jakiekolwiek oblężenie. Otrzymałeś bana (bardzo krótkiego z resztą) za namawianie innych użytkowników do łamania regulaminu.

__________________
Operator serwerów R3, R7
Skargi na działanie operatorów należy zgłaszać do C47

13-07-2017 14:52 Szeszej jest offline Strona domowa Szeszej Szukaj postów użytkownika: Szeszej Dodaj Szeszej do Listy kontaktów
Balti
Member


Data rejestracji: 13-02-2017
Postów: 28

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Na temat regulaminu marudzę osobiście odkąd gram w BW, od zawsze twierdziłem, że jest od do 4 liter to raz, dwa C-47 się nie nadaje co też od zawsze twierdze....


Teraz żeby nie dostać warna za SPAM bo i tu są cyrki z tymi warnami....


Taaaaak płaczcie o oblężenia.... zaraz będzie płacz o ataki..... ejjj zablokujcie możliwość atakowania 2 x dziennie, bo mnie bijooooo. Zakręcić kurek z rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl " dropem" rotfl rotfl rotfl rotfl bo inni dropią a ja nie.

Ludzie weźcie sie pokasujcie a nie będziecie płakać o jakieś oblężenia. Było jest i będzie. Nękanie oblami ? hahhahahaha śmieszne. Od zawsze tak było że oble się ciągnęły nawet jak klany padały. Sam wiem po sobie....Jaki bym klocek nie miał to go traciłem bo byłem w klanie XXXX z którym wojował klan XXX.
13-07-2017 15:15 Balti jest offline Szukaj postów użytkownika: Balti Dodaj Balti do Listy kontaktów
nokia3319
Top Dyktator 2016


Data rejestracji: 17-05-2016
Postów: 282

Autor tematu Temat rozpoczęty przez nokia3319
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@Szeszej

Ale mi jasno zasugerowales ze mozemy dostac bana za oblezenie. Operator "odradzajacy" zakladanie oblezenia daje w ten sposob raczej wyrazny przekaz, tu sie chyba zgodzimy. W dodatku takie stwierdzenia powoduje dylemat, czemu jedna osoba jest lepsza od drugiej, bo chyba tak nie powinno byc (jakis biedak na r1 dostal 5 oblezen i to bylo ok)?

Ogolnie zabranianie drugiego oblezenia na jedna osobe to jakis galimatias, jak nie mozna postawic 2 na ta sama osobe, to teraz nie wiem, moze nie mozna postawic i dwoch na ten sam klan (na pytania ile mozna ich postawic dalej nie dostalem odpowiedzi w tym temacie Tongue )?

A co do tego:

cytat:
Szeszej napisał(a)
cytat:
Originally posted by Conradx
Cpt.Conrad 2017-07-10 15:38:56 -> btw. jakby VIK teraz postawiło obla na 300 to też będzie nękanie?
Cpt.Conrad 2017-07-10 15:40:23 -> @kkoles nie mogę Cie zachęcać bo jeszcze dostanę bana, wierzę jednak iż sam podejmiesz właściwą
Cpt.Conrad 2017-07-10 15:40:31 -> decyzję : D


Kpisz chyba, że za to "zachęcanie" dostałem bana.


https://en.wikipedia.org/wiki/Duck_test


Definiujac wszystko na podstawie podlinkowanego "testu kaczki" kazda wypowiedz mozna pod to podpiac.

Np wczoraj pisal do mnie lider z sypiacego sie klanu, odpisalem ze my ich przeciez nie oblegamy i nikogo do tego nie zachecam, wiec co ta sprawa ma do mnie?

Spytal mnie wtedy czy moge im jakos pomoc - no i wiesz, nawet mi sie zrobilo ich szkoda, kolejny sypiacy sie klan - ale nie wiedzialem co odpisac.
Nie przepadam za dwoma osobami tam, ale nie moge tego powiedziec, bo jeszcze zlapie bana za griefing (no bo przeciez to moze byc potraktowane wyrazna sugestia).

Moglbym im pomoc, ale z pewnymi zastrzezeniami. Zastrzezen nie podam, bo ban. Klan sie posypie, bo nie pomoge. Nie pomoge, bo mam zastrzezenia. Ale test kaczki, moze byc ban. Zastrzezenia, sypiacy sie klan, ban.

Wiec tutaj paradoksalnie wywolane zamieszanie zamiast zrobic cos dobrego, tylko pogorszylo sytuacje.

Ba, nawet jestem PEWIEN ze glowna prowokacja dla innych byla Twoja wypowiedz tutaj:
Prowokacje na sb

Reakcje byly, co widac po czacie, "no jak to, od kiedy nie mozna postawic oblezenia???" - taki efekt motyla.


No i calosc moich wypowiedzi, innych prowadzi do jednego - weszlo pojecie griefingu, ale nikt nie raczy sensownie napisac w regulaminie jakichkolwiek konkretow. Doprowadzilo do paradoksow typu "nie oblegaj JEDNEJ osoby."


cytat:
C47 napisał(a)
cytat:
Lopezzo napisał(a)
Wystarczyło by zmienić limity tak aby oblezenie mozna było odpalić raz na 3 dni z premium i 4 bez i to by rozwiązało wiekszość problemów . Podchodzenie do tematów od pręgieża jest działaniem od drugiej strony . Płaczki będą zadowolone - a niezadowolony bedzie ktoś inny .

Coś takiego zniwelowało by nękanie ze strony jednej osoby oblężeniami blokującymi.
Ale co jak to samo będą robić 3 osoby?
Sytuacji było by trochę mniej, bo ciężej znaleźć kogoś do pomocy by wiecznie siedział na S5 daleko od 'wroga', ale dla gracza niczego by to nie zmieniło

Nie było by też ochronek. Z jednej strony to dobrze, bo mogło by być więcej normalnych oblężeń, z drugiej źle bo więcej osób by traciło kwadraty (a tu ponownie top ma przewagę)

Ochronki dalej moga byc, wystarczy nie wprowadzac takiego limitu na oblezenia o zasoby, a jedynie na oblezenia o kwadrat.

Zreszta, limit mozna wprowadzic od drugiej strony - oblezenie o kwadrat na konkretna osobe moze zostac postawione tylko raz na 3 dni. Dodatkowe plusy tego rozwiazania beda takie, ze mniejszym bedzie zdecydowanie latwiec chronic lepsze kwadraty mieszajac limit z podawaniem kwadratow archiwami (co dalej bedzie mozna robic co 24h).
13-07-2017 15:26 nokia3319 jest offline Szukaj postów użytkownika: nokia3319 Dodaj nokia3319 do Listy kontaktów
wlatca_kurnika
Triple Ace


Data rejestracji: 28-01-2010
Postów: 241
Kraina: Necropolia V; Necro Hardcore

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ban za zachęcenie do obli? Bosh, co za dno... To jakbym prosił OPa o zbanowanie kolesia, który w counterstrike'u sugeruje ataki na mnie... odlatujecie towarzysze w kosmos coraz szybciej.

Krótkie pytanie do OPów: czy na r8 (hardcore itd) dozwolone jest to "nękanie"? Inaczej rzecz ujmując - czy grając na r8 mogę mieć w poważaniu ten fantastyczny pomysł?
13-07-2017 23:27 wlatca_kurnika jest offline Szukaj postów użytkownika: wlatca_kurnika Dodaj wlatca_kurnika do Listy kontaktów
MistrzR8
Lord


Data rejestracji: 30-09-2010
Postów: 265
Kraina: Necro Hardcore

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gierka robi się rodzinna i przyjazna . Czas zmienić nazwe. Kiedyś za dobrych czasów pustaki latały non stop i coś nikt nie płakał , że ludki odchodzą . Wręcz to było ich masa i się bawiliśmy wszyscy teraz nie wolno - jestem w szoku.

1. Mam kilka celów na r8 i atakuje je po 2 razy dziennie - nie mam dużego wyboru do ataków. Czuje się żle - czuje że je nękam . Jeszcze jak multkami je poprawie to mam doła tatal przez cały dzień , że znękałem je po wielokroć rotfl Dajcie codziennie za logowanie maks ewo + maks esencji za 16 ataków i nie będziemy nikogo nękać .
2. Na arenach 3/3 czuje się znowu ja nękany non stop ta sama ekipa wpada i jakoś dziwnie nie może moja ekipa spaść w ranku.

Co tutaj się wyprawia . Nie nękajmy się nawzajem rotfl . Porzućmy oblegi , ataki , areny rotfl

__________________
Ciekawe kto korzysta z mojego Systemu Fair drop bo na pewno nie ja

rys1972 - r8
14-07-2017 04:01 MistrzR8 jest offline Szukaj postów użytkownika: MistrzR8 Dodaj MistrzR8 do Listy kontaktów
nokia3319
Top Dyktator 2016


Data rejestracji: 17-05-2016
Postów: 282

Autor tematu Temat rozpoczęty przez nokia3319
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

R18:

Za grozbe (oblegania klanu za trzymanie pewnych osob) operator informuje o banach za griefing przy tego typu zachowaniu.

R1:

Pytanie do SYSOPA i tylko do niego

cytat:
nokia3319 napisał(a)
Nie gram na r1, nie znam sytuacji - ale co do jednej sprawy nasuwaja sie jasne wnioski - cos jet nie tak Tongue

cytat:
bla_bla_bla napisał(a)
cytat:
Nadawca: Reanimator
Tytuł wiadomości: Re: [KLAN] po co sobie robicie wrogów
Data wysłania: 2017-06-25 16:42:02
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=9b32407b24

pretensje do tych z góry

macie w klanie 3 kozaczków im podeślij link żeby się zapoznali z tematem

cytat:
Nadawca: Reanimator
Tytuł wiadomości: Re: [KLAN] po co sobie robicie wrogów
Data wysłania: 2017-06-25 16:58:33
sraty taty d..w kraty

i czołg po lewym oku tez jedzie z Macierewiczem na czele

najwidoczniej jeszcze mało wiesz z kim w klanie siedzisz


Te 2 wklejone pw wyraznie pokazuja ze oblezenia sa za trzymanie jakichs 3 osob, na r18 Szeszej informowal o banach za takie cos, nazywajac to griefingiem. Wiec co z rownym traktowaniem graczy i wspolnym regulaminem?

Do tego slowa C47:

cytat:
Gdybyście nie pisali o gnębieniu klanu lub tych określonych graczy to nie było by żadnego problemu z oblężeniami.
Ale jak ktoś pisze, że klan będzie pustakowany jak dołączy do siebie danych graczy i rozpoczyna takie, nawet jedno, oblężenie to operator ma możliwość natychmiastowej reakcji i ostrzeżenia, aby więcej takich oblężeń (które, jak pisano, były planowane) nie było.


Co jest?
20-07-2017 09:48 nokia3319 jest offline Szukaj postów użytkownika: nokia3319 Dodaj nokia3319 do Listy kontaktów
druga kawa
Lord


images/avatars/avatar-25581.jpg

Data rejestracji: 23-11-2016
Postów: 482

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
nokia3319 napisał(a)
Za grozbe (oblegania klanu za trzymanie pewnych osob) operator informuje o banach za griefing przy tego typu zachowaniu.

...

Co jest?


Zgódźmy się w końcu że ten problem, konkretnie oblężeń,
nie powinien być rozwiązywany przez regulamin.

Ja cały czas podpisuję się pod moim postem wyżej

cytat:
druga kawa napisał(a)
Już się nie czepiajcie Ce.
Nie On biedny winien, że niedoróbki samej gry musi amortyzować regulamin.
I nie Ce wprowadził długie czasy drugiej fazy.

Sushi od lat tradycyjnie wprowadza prowizorki nie wymagające myślenia
zamiast prawdziwych i przemyślanych rozwiązań.

Ale Ce powinieneś Sushiemu uświadomić, że aby regulamin dobrze spełniał
swoją rolę "amortyzacyjną" dla gry to musi być o wiele bardziej precyzyjny.

Albo niech Sushi w końcu zaimplementuje co trzeba, limity jakie trzeba,
ograniczenia jakie trzeba, w samej grze.
Wtedy regulamin odetchnie... Wink
Tylko tego bez myślenia się nie da... Wink

Spadanie na regulamin i opów skutków lenistwa Sushiego jest bardzo widoczne. Smile


Bardziej "precyzyjny" regulamin w tej sprawie, oblężeń, to utopia.
Oczekiwanie decyzji opów nie budzących kontrowersji to też utopia.
Nie jest natomiast utopią wprowadzenie przemyślanych limitów
i ograniczeń systemowych w samej grze.

Mogę założyć w grze? To zakładam bo mogę i regulamin na de mną z tego powodu nie wisi.
Nie mogę założyć? To nie zakładam bo nie mam jak.
Mogę dołączyć? To dołączam bo mogę i regulamin na de mną z tego powodu nie wisi.
Nie mogę dołączyć? To nie dołączam bo nie mam jak.

Tak powinno być. Smile

Sushi i przemyślane rozwiązanie systemowe... tak wiem to też jest utopia. Smile
26-07-2017 15:08 druga kawa jest offline Szukaj postów użytkownika: druga kawa Dodaj druga kawa do Listy kontaktów
Strony (2): « poprzednie 1 [2] Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Nękanie, griefing, regulamin, definicja? Pytanie do administracji

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH