Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PYTANIE Pytanie do SYSOPA i tylko do niego » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Pytanie do SYSOPA i tylko do niego 18 Ankieta - średnia ocena: 7,0018 Ankieta - średnia ocena: 7,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
YogSothoth
Double Ace


images/avatars/avatar-22365.jpg

Data rejestracji: 06-11-2011
Postów: 102
Klan: nieCzerwona
Kraina: Necropolia; Moria; Necropolia IX
Skąd: tylkoPolskaNarodowa

Pytanie do SYSOPA i tylko do niego Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bardzo proszę SYSOPA o odpowiedź na pytanie odnośnie sytuacji jak poniżej (na moim przykładzie).

Założenia:
Uporczywe kradnięcie klockóœ mi przez jeden i ten sam klan dUKE (pierwsza litera miała intencjonalnie).
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=5b4af0f257
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=e7c0baf5c2
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=75888a3394
Suma punktów mojego klanu: 500k
Suma punktów duke: 4000k (8x więcej)
Więc argument że nikt nie pomaga w obronie - raczej nie ma nic do rzeczy, obrona nic nie da w takiej sytuacji.

Pytanie:
Zakładam własny klan (tylko ja tu jestem), i w odwecie robię z niego oblegi z s5 na s3 dUKI wedle swego uznania lub w konsultacji z wrogami klanu dUKE (sporo ich sobie ci bohaterowie w cudzysłowie narobili).
Podkreślam, robię i odwołuję ewentualnie oblegi tyle ile system gry pozwala.
Oczywiście, robię to z zemsty a siedzenie na s5 blokuje mój własny rozwój, ale godzę się na to, by złodziejom z dUKE odpłacić.

CZY TO JEST LEGALNE ?

Proszę abstrahować od tego że ja to ja a dUKE to dUKE i o podanie konkretnej, ogólnej odpowiedzi na powyższe pytanie.

Dla uściślenia dodam, że nie stosuję żadnych skryptów itp, i że mam jedno konto i tylko jedno konto - proszę nie wchodzić w rozważania dodatkowe.

Dziękuję za uwagę i proszę o nie dopisywanie się w wątku (w tym tchórze z dUKE), zanim SYSOP nie udzieli odpowiedzi. Nie mąćcie, moje pytanie jest konkretne. Załóżcie własny wątek jeśli macie własne pytanie.

__________________

R1: HELENA
i inne...

15-07-2017 07:05 YogSothoth jest offline Szukaj postów użytkownika: YogSothoth Dodaj YogSothoth do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Codzienne oblężenia blokujące z długą 2 fazą, gdzie celowo cały czas się siedzi w 5s, nic więcej nie robiąc (bo niby co?), jest griefingiem (vide Dociak)

Z drugiej strony jeśli jest tak duża różnica siły klanów i mamy oblężenia (pustaki) jak te dwa pierwsze (krótki czas, gdzie nie jest możliwa rozbudowa do odpowiednich poziomów) to może to być traktowane podobnie jak to powyższe. Bo przy takich atakach 'nie da się grać'.

Śmiem jednak twierdzić, że możliwość obrony była przynajmniej w tych dwóch z trzech oblężeń. Nie mówiąc już o tym, że kwadrat mógł być wcześniej chroniony.

Jeśli będzie takich oblężeń więcej to należy się zgłosić do operatora na PW

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
15-07-2017 09:18 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
YogSothoth
Double Ace


images/avatars/avatar-22365.jpg

Data rejestracji: 06-11-2011
Postów: 102
Klan: nieCzerwona
Kraina: Necropolia; Moria; Necropolia IX
Skąd: tylkoPolskaNarodowa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez YogSothoth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no dobrze ale skoro riposta jest że można było robić ochronkę, to (w tym scenariuszu) jeśłi złapię dUKi na braku ochronki to też jest icjh problem a nie mój ?

Proszę o doprecyzowanie odpowiedź C47 i tylko jego.

__________________

R1: HELENA
i inne...

15-07-2017 09:46 YogSothoth jest offline Szukaj postów użytkownika: YogSothoth Dodaj YogSothoth do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dopracowanie odpowiedzi?
Pytasz się czy możesz robić codziennie oblężenia blokujące siedząc ciągle w s5 - nie, nie możesz!
Tu nie ma nic do doprecyzowania

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
15-07-2017 14:28 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jako że mam konto znajdujące się w rzeczonym klanie, gnębionym przez klan top2 pustakami, to się wypowiem...

Sytuacja taka utrzymuje się od co najmniej kilku tygodni, gdzie przez ten czas dostaliśmy w prezencie od klanu top2 kilkanaście pustaków...
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=fd013705e4
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=31603ac8e5
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=f0365843d3
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=29215b3105
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=e1e8b94244
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=9726fadd2a
To tylko część linków (które akurat miałem zapisane), bo reszta (będzie gdzieś z drugie tyle) leży w "zapisanych" na zbanowanym koncie (swoją drogą, dzięki płaczom lidera top2 z powodu rzekomego spamu... który zasadniczo sam namiętnie uprawia zastraszając nas pustakami - PW od niego skierowane do jednego z klanowiczów wkleję jutro, gdy zaloguję się na R1 - co już chyba podchodzi pod modny ostatnio "griefing", nieprawdaż?) i kilka powinienem mieć też w "zapisanych" na obecnym koncie (ale to też dopiero jutro)...

Czyli co, C47, oni mogą nam wlepiać pustaki "bo tak" (widzimisię lidera top2), tym samym utrudniając grę (i to w stopniu znacznym) pustakowanym, a my nie możemy im uprzykrzać życia "wojną" podjazdową/partyzancką "bo tak" (tu z kolei widzimisię (s)opa)?
Ciekawe że przez ponad 10 lat BWT to nie przeszkadzało (bo przez ten cały czas było to na porządku dziennym, do momentu aż ktoś zaczął się skarżyć na forum, a SM w swojej nieomylności napisał posta, który stworzył precedens i furtkę zarazem), tylko nagle teraz...
Swoją drogą, to jak to jest, że oblegi z pustaka na mały klan są "wporzo", a oblegi z pustaka na ten duży klan (który gnębi nimi ten mały), są przez opa karane banem? Sprawiedliwości i symetrii w stosowanych karach w odniesieniu do ciężaru przewinienia, to ja tu jakoś nie widzę...

A na wypadek, gdybyś zapomniał, w jakiej grze jesteś sopem, to przypominam - to są WOJNY KRWI... Pozwól zatem, że posłużę się pewnym cytatem...
cytat:
_KING_ napisał(a)
Ta gra to z nazwy wojny krwi. Wojny. I jak kogoś nie lubię albo mam taki kaprys to mu będę przeszkadzał w każdy możliwy sposób.

...takoż te małe klany powinny mieć "święte" prawo przeszkadzać tym dużym w każdy możliwy sposób (włącznie z blokami z s5), skoro te duże klany robią sobie z nich "magazyn na pustaki", kompletnie nie respektując ich praw i nawet nie dopuszczając do siebie myśli, że w ten sposób je gnębią i powodują odejścia z gry (maluchy po takich akcjach zazwyczaj nawet nie kasują kont, tylko zwyczajnie je porzucają)...


cytat:
C47 napisał(a)
Śmiem jednak twierdzić, że możliwość obrony była przynajmniej w tych dwóch z trzech oblężeń.

A ja śmiem twierdzić, że nie znasz realiów BW (a już szczególnie starych serwerów)...
Było ze 2 takie oble, gdzie kilkanaście osób od nas, wbiło przeciwko kilku osobom od nich... Wiesz jak się to skończyło? Rzezią (naszych oczywiście)...
Poza tym jeśli wydaje ci się, że obecne R1 jest tym sprzed 8 czy 10 lat, gdy ludzie potrafili nastawiać sobie budziki na np. 3 w nocy żeby znienacka wbić w obla, to masz rację... wydaje ci się... Obecnie ciężko znaleźć graczy żeby zapchać klan "pod korek"*, a ci którzy siedzą w klanie często mają problem z wbiciem do areny klanowej, która zazwyczaj jest stawiana tuż po zakończeniu poprzedniej... taka jest dziś aktywność na R1 (i, jak mniemam, nie tylko na R1)...


cytat:
C47 napisał(a)
Nie mówiąc już o tym, że kwadrat mógł być wcześniej chroniony.

Jeśli pan sop ma jakiś algorytm pozwalający przewidzieć na który [] pójdzie obleg z pustaka, to uniżenie proszę o wzór, który pozwoli zawczasu dorzucić takowy [] do chronionych...



*A nawet jeśli tacy się znajdą, a są to maluchy przeważnie, to pograją 2-3 tygodnie, góra miesiąc... i porzucają konta (szczególnie po takich przygodach z top2)...


---


EDIT
Zgodnie z zapowiedzią, kolejna porcja linków...
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=15dc986c7f
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=4e8d43228b
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=f1bddebaf4
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=97aaa14927
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=0bff33367e
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=165a8aba2d
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=ca7f99065f
...i PW (akurat nie ja byłem ich adresatem) od tzw. lidera tegoż "bohaterskiego" klanu...
cytat:
Nadawca: Reanimator
Tytuł wiadomości: Re: [KLAN] po co sobie robicie wrogów
Data wysłania: 2017-06-25 16:42:02
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=9b32407b24

pretensje do tych z góry

macie w klanie 3 kozaczków im podeślij link żeby się zapoznali z tematem

cytat:
Nadawca: Reanimator
Tytuł wiadomości: Re: [KLAN] po co sobie robicie wrogów
Data wysłania: 2017-06-25 16:58:33
sraty taty d..w kraty

i czołg po lewym oku tez jedzie z Macierewiczem na czele

najwidoczniej jeszcze mało wiesz z kim w klanie siedzisz

...gdzie już poszłoby zgłoszenie w skargach, gdyby takie PW były kierowane do niego, za co op zapewne wlepiłby bana (gdybym ja był zgłaszanym, to bankowo stałego;]) jako powód podając "spam/wulgaryzmy"...

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

Ten post był edytowany 5 raz(y), ostatnio edytowany przez bla_bla_bla: 16-07-2017 19:29.

15-07-2017 15:30 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Nagisa
Member


Data rejestracji: 08-08-2009
Postów: 41
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia

kolejny obel z DUKE Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=2024e8037e

Jak można to nazwać jeśli nie nękaniem i utrudnianiem gry...

No i kolejny obleg:
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=430b5d40cc

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Nagisa: 19-07-2017 13:09.

16-07-2017 19:02 Nagisa jest offline Szukaj postów użytkownika: Nagisa Dodaj Nagisa do Listy kontaktów
repe
Lord


Data rejestracji: 13-05-2007
Postów: 462
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czytam czytam i ze śmiechu wyrobić nie mogę.

Reasumując - Duży nęka małego, oficjalnie spuszczając mu łomot oblegami, pustakami przy każdej możliwej okazji utrudniając tym grę i rozwój w stopniu ZNACZNYM - Wszystko ok, to są wojny krwii.

Mały nęka dużego, utrudniając mu grę w stopniu minimalnym - griefing.


rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl

ZA KAŻDYM RAZEM GDY WCHODZĘ DO DZIAŁU "SYSTEM GRY" I CZYTAM TE WSZYSTKIE TEMATY TO NIE MOGĘ POWSTRZYMAĆ SIĘ OD ŚMIECHU, ŻE TWÓRCY GRY TAK BARDZO LICZĄ NA APKĘ. A prawda jest taka, że nawet jeśli nagromadzi ona nowych graczy, to każdy jeden który wejdzie na forum i zobaczy co tu się za przeproszeniem odpie******* ucieknie czym prędzej i dalej od tego tytułu Smile

Takich dziur w rozgrywce, utrzymywaniu balansu na rynkach i pvp , logice twórców gry to próżno szukać gdziekolwiek.
16-07-2017 23:15 repe jest offline Szukaj postów użytkownika: repe Dodaj repe do Listy kontaktów
YogSothoth
Double Ace


images/avatars/avatar-22365.jpg

Data rejestracji: 06-11-2011
Postów: 102
Klan: nieCzerwona
Kraina: Necropolia; Moria; Necropolia IX
Skąd: tylkoPolskaNarodowa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez YogSothoth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dlaczego Panie SYSOP zabieracie słabszym możliwość odwetu ?

Czy dlatego, że:
- silniejszy klan wpłącił zapewne statystycznie więcej premki a zatem i będzie dalej wpłacał, jeśli będzie się przyjemnie grało ?
- silniejszy klan jest zapewne lepiej zaprzyjaźniony z uwagi na dłuższy czas gry jego członków ?

Jesteście moizm zdaniem - Panie SYSOP albo kogo tam reprezentujecie - bezczelni.
Dziękuję tym, który pomogli, podając linki do notorycznych oblegów i obraźliwych wiadomości, będących znakami firmowymi BOHATERSKIEGO KLANU duke...

Dziękuję jednak Panie SYSOP za to, że wydaliście z siebie output pozbawiający złudzeń.
Jednak rację mieli ci, którzy pisali we wcześniejszym moim wątku, iż można dostać bana za uczciwą grę.

__________________

R1: HELENA
i inne...

19-07-2017 17:41 YogSothoth jest offline Szukaj postów użytkownika: YogSothoth Dodaj YogSothoth do Listy kontaktów
Ma_Jae_Hoon
Viking


Data rejestracji: 26-08-2008
Postów: 666
Klan: Czeka2
Kraina: Necropolia V
Skąd: r7

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Buahahhahhaha Nie wierze. Klan top1 płacze bo obleg Smile ) podać chusteczke ?Smile ))
Edit - ah to r1 a tam sami "bohaterowie" Smile zieja z was klapki


Biorę na klatę tego warna. Na moja owlosiona ociekajaca testosteronem i śmierdzącaklate Smile

__________________
-----------------------
Audaces fortuna iuvat
-----------------------

r2 - NATIVE

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Ma_Jae_Hoon: 19-07-2017 19:13.

19-07-2017 18:08 Ma_Jae_Hoon jest offline Szukaj postów użytkownika: Ma_Jae_Hoon Dodaj Ma_Jae_Hoon do Listy kontaktów
Pożeracz Dusz
Tip Top Tmod 2013


images/avatars/avatar-25232.png

Data rejestracji: 26-07-2011
Postów: 904

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ma_Jae_Hoon
+1 spam

__________________



Pomyliłem się? Pisz PW. Jestem tylko człowiekiem.
Regulaminu działu handel
Zamykanie tematów

Dałem Ci warna? Popraw temat i napisz PW w raz z linkiem do niego!
Daje tylko 1 warna dziennie, kolejne mimo postu są ostrzeżeniami USTNYMI!

19-07-2017 18:11 Pożeracz Dusz jest offline Szukaj postów użytkownika: Pożeracz Dusz Dodaj Pożeracz Dusz do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To czy klan jest silny czy nie, nie gra roli w tym przypadku.
Nikt nie może siedzieć w grze tylko po to by szkodzić innym graczom, obojętnie jakim.

Obroną przed nękaniem jest zgłoszenie do operatora wraz z linkami do oblężeń. Jeśli będzie uważać, że oblężeń jest za dużo (szczególnie mocno utrudniających grę jak pustakowanie z klanu o wiele silniejszego) to będzie mógł zareagować najpierw ostrzeżeniem dla lidera, a później ewentualną blokadą, jeśli w dalszym ciągu będzie występować griefing.

A najlepszym wyjściem jest próba dogadania się z klanem, który przeszkadza w grze (może przez przeproszenia za coś co się robiło, może brak dalszych oblęeżeń blokujących czy prowokacji słownych itp.)
Jeśli nie będzie przeszkadzania w grze małym klanom przez duże to nie będzie ostrzeżeń i banów

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
19-07-2017 21:51 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Yato
Double Ace


images/avatars/avatar-25577.jpg

Data rejestracji: 18-11-2013
Postów: 111
Klan: Raven
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia III
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Może najlepszym sposobem na rozwiązanie konfliktu na r1 było by wprowadzenie fuzji? Jak tak dalej pójdzie to zostaną na serwerze sami gracze z klanu Top1,a wtedy na pewno admini zareagują na dyrastyczny spadek graczy a co najważniejsze nie opłacalności utrzymywania takiego serwera. Przykładem była fuzja R3 i R4 ,tylko co gracze z r1 zrobią skasują się,? zrobią protest jak u nas opozycja w sejmie ? Idzie to w złą stronę panowie i ucierpi na tym cały serwer.

__________________
R4 Nameczanin


Konto premium=drop
19-07-2017 22:11 Yato jest offline Szukaj postów użytkownika: Yato Dodaj Yato do Listy kontaktów
kurak26
King


Data rejestracji: 22-11-2006
Postów: 871
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
To czy klan jest silny czy nie, nie gra roli w tym przypadku.
Nikt nie może siedzieć w grze tylko po to by szkodzić innym graczom, obojętnie jakim.


Pytanie nie do mnie, wiec warna na klate wezme, ale czytam czytam i mam dodatkowe pytanie.

Ce jeżeli mam konto na które logam tylko raz na 24h aby założyć bloka z 5s na 3s to rozumiem że złosliwie dokuczam i dostaje po łapach - wbrew logice WOJNY KRWI ale OK

a co jeżeli klan TOP ( 1,2,3,4,5 obojetnie) tak mi zalezie za skórę ( np kilkoma pustakami ale w liczbie nie powodującej znacznych utrudnień w rozwoju mojej postaci) a ja siedząc na pustaku w 5s będę aktywnie grał ( sklikam all wyprawy i all ataki oraz postawie KW/EXP) oraz będę usilnie próbowął złapać s3 z klanu TOP licząc, że po 100 oblegach nieudanych z bardzo długa fazą nr 2 z lenistwa, niechęci, niedopatrzenia nie powbijają i przy pomocy farta oraz watahy rozwalę ten klan i zabiorę s3 aby potem urządzić sobie imprezę w nowym domku zakończoną pożarem ????

Szczerze aktywność na serwie nie powala, lekko dołuje wręcz, ale wpisy na forum robione przez administrację, wasze interpretacje i nakazy / zakazy nie ujęte w regulaminie sprzed 10 lat, a ostatnio się pojawiające powodują odpalanie licznika do usuniecia postaci .....

__________________
było miło, teraz nawet 1 grosza szkoda na "wasz produkt", ale i tak pykam dalej
19-07-2017 22:48 kurak26 jest offline Szukaj postów użytkownika: kurak26 Dodaj kurak26 do Listy kontaktów
michal_alton_
Triple Ace


Data rejestracji: 02-01-2009
Postów: 211
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by C47
A najlepszym wyjściem jest próba dogadania się z klanem, który przeszkadza w grze (może przez przeproszenia za coś co się robiło, może brak dalszych oblęeżeń blokujących czy prowokacji słownych itp.)


Czytam i nie wierzę w to co widzę. Czy was już do reszty powaliło? Przepraszać? Może za to, że się jest po drugiej barykady? Ludzie, to jest tylko gra przeglądarkowa, w dodatku słabiutka. Przepraszać to ja mogę kolegę jeśli zdarzy mi się zapomnieć o jego urodzinach a nie jakiegoś znecajacego się debila który musi podbudowac swoje ego. Może jeszcze powinniśmy prosić o zezwolenie grania i płacenia premek?? Nowych ludzi zbytnio nie widać a wy nic nie robicie żeby zatrzymać starych. Zezwalacie na dotkliwe utrudniania gry pustakami a jedyną formę obrony nazywacie griefingiem - pomimo iż znacznie mniej utrudnia rozgrywkę niż siedzenie na pustaku co drugi dzień. Niech to top1, ktokolwiek to jest, przeprosi za pustakowanie to się skończą bloki, ktokolwiek je robi!
Najlepsze wyjście to się skasować. Zostanie po 50 osób na serwie to i apka nic nie pomoże I niech sobie wtedy debile sami grają we własnym bagnie. Tylko żeby później nie było płaczu na forum że nie ma komu grać jak ci nieliczni co są, muszą siedzieć na pustakach:
R1 też szuka nowych graczy

__________________
Tymiano
19-07-2017 23:26 michal_alton_ jest offline Szukaj postów użytkownika: michal_alton_ Dodaj michal_alton_ do Listy kontaktów
Lot
Triple Ace


Data rejestracji: 10-07-2017
Postów: 229

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
To czy klan jest silny czy nie, nie gra roli w tym przypadku.
Nikt nie może siedzieć w grze tylko po to by szkodzić innym graczom, obojętnie jakim.

Obroną przed nękaniem jest zgłoszenie do operatora wraz z linkami do oblężeń. Jeśli będzie uważać, że oblężeń jest za dużo (szczególnie mocno utrudniających grę jak pustakowanie z klanu o wiele silniejszego) to będzie mógł zareagować najpierw ostrzeżeniem dla lidera, a później ewentualną blokadą, jeśli w dalszym ciągu będzie występować griefing.

A najlepszym wyjściem jest próba dogadania się z klanem, który przeszkadza w grze (może przez przeproszenia za coś co się robiło, może brak dalszych oblęeżeń blokujących czy prowokacji słownych itp.)
Jeśli nie będzie przeszkadzania w grze małym klanom przez duże to nie będzie ostrzeżeń i banów


Bronisz gosci ktorzy bez zadnych konsekwencji wlepiaja pustaki komu im sie podoba ( z pokazanych pw wynika ze cierpia osoby postronne za to ze maja kogos w klanie ), a kiedy gracze chociaż trochę tych konsekwencji powoduja to zaczynasz im wlepiac bany bo to niby oni drecza tych biednych top1. Nic dziwnego ze na r1 nikt sie nie pcha xD To co robisz ani nie jest logiczne ani dobre dla tej gry.

Według tej samej logiki powinieneś też sprawdzać ile w klanie top1 jest osob które logują się tylko po to zeby dolaczyc do oblega z wlepieniem pustaka i oczywiscie za takie postepowanie banowac.
19-07-2017 23:58 Lot jest offline Szukaj postów użytkownika: Lot Dodaj Lot do Listy kontaktów
nokia3319
Top Dyktator 2016


Data rejestracji: 17-05-2016
Postów: 282

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie gram na r1, nie znam sytuacji - ale co do jednej sprawy nasuwaja sie jasne wnioski - cos jet nie tak Tongue

cytat:
bla_bla_bla napisał(a)
cytat:
Nadawca: Reanimator
Tytuł wiadomości: Re: [KLAN] po co sobie robicie wrogów
Data wysłania: 2017-06-25 16:42:02
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=9b32407b24

pretensje do tych z góry

macie w klanie 3 kozaczków im podeślij link żeby się zapoznali z tematem

cytat:
Nadawca: Reanimator
Tytuł wiadomości: Re: [KLAN] po co sobie robicie wrogów
Data wysłania: 2017-06-25 16:58:33
sraty taty d..w kraty

i czołg po lewym oku tez jedzie z Macierewiczem na czele

najwidoczniej jeszcze mało wiesz z kim w klanie siedzisz


Te 2 wklejone pw wyraznie pokazuja ze oblezenia sa za trzymanie jakichs 3 osob, na r18 Szeszej informowal o banach za takie cos, nazywajac to griefingiem. Wiec co z rownym traktowaniem graczy i wspolnym regulaminem?

Do tego slowa C47:

cytat:
Gdybyście nie pisali o gnębieniu klanu lub tych określonych graczy to nie było by żadnego problemu z oblężeniami.
Ale jak ktoś pisze, że klan będzie pustakowany jak dołączy do siebie danych graczy i rozpoczyna takie, nawet jedno, oblężenie to operator ma możliwość natychmiastowej reakcji i ostrzeżenia, aby więcej takich oblężeń (które, jak pisano, były planowane) nie było.
20-07-2017 09:44 nokia3319 jest offline Szukaj postów użytkownika: nokia3319 Dodaj nokia3319 do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Yato, fuzja R1 nie może mieć raczej miejsca, bo to serwer z oddzielnymi zasadami, które mocno wpłynęły na rozgrywkę i rozwój postaci tutaj

kurak26, te sytuacje prawie niczym się nie różnią

michal_alton_, przeczytaj całość postu
cytujesz tylko część, gdzie jest rozwiązanie, które każdemu może przynieść korzyść (chyba nie powiesz mi, że top1 woli dostać bany)
I chodzi o sytuacje, w których to ten dzisiejszy 'poszkodowany' zrobił coś (jak np. w stylu ciągłych obraz), przez co silny klan zaczął przeszkadzać.

Lot, kogo bronie? Top1, któremu grożą bany, jeśli po ostrzeżeniu od operatora nadal będą nękać mocno słabszych?

Tak czy inaczej pałeczka jest po waszej stronie (chyba, że klany top zdecydują o braku oblężeń 'bez powodu').
To wy zgłaszacie, że pustakowanie odbywa się z prawie nieaktywnych kont (albo zgłaszacie by operator to sprawdził, bo dane oblężenie jest z pustaka).
To wy zgłaszacie, że jesteście nękani przez jakąś osobę czy klan.
To wy też możecie, przynajmniej w niektórych przypadkach, zadziałać dyplomatycznie i zakończyć te 'wojny'
Daliśmy wam narzędzia, dzięki którym nękanie może się skończyć, i to wy musicie ich użyć.

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
20-07-2017 09:51 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Lopezzo
Najlepszy Gracz roku 2010


images/avatars/avatar-3859.jpg

Data rejestracji: 25-08-2006
Postów: 826
Klan: Phoenix
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by C47


Tak czy inaczej pałeczka jest po waszej stronie (chyba, że klany top zdecydują o braku oblężeń 'bez powodu').

To wy też możecie, przynajmniej w niektórych przypadkach, zadziałać dyplomatycznie i zakończyć te 'wojny'


1)Co to znaczy ze oblężenie ma powód ?
2)Jak ktoś sie na coś umówi i oszuka to jest powód wg. Ciebie do sprzedania pustaka czy nie jest ?
3)Jak ktoś trzyma oszusta w klanie to jest powód do pustaka czy nie ma ?
4)Jak chcesz sprawdzić czy są chęci do porozumienia miedzy klanami czy ich nie ma ?

Jeśli to możliwe to poproszę o jak najbardziej prostę odpowiedzi bo te "na Tuska" gdzie jest dużo napisane ale mało wynika stawiają możliwości interpretacji na sporo sposobów Big Grin

__________________
Śpieszmy sie kochac kobiety - tak szybko tyją...

Wink

Nick Lopezzo
20-07-2017 10:34 Lopezzo jest offline Szukaj postów użytkownika: Lopezzo Dodaj Lopezzo do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by C47
To czy klan jest silny czy nie, nie gra roli w tym przypadku.
Nikt nie może siedzieć w grze tylko po to by szkodzić innym graczom, obojętnie jakim.

Obroną przed nękaniem jest zgłoszenie do operatora wraz z linkami do oblężeń. Jeśli będzie uważać, że oblężeń jest za dużo (szczególnie mocno utrudniających grę jak pustakowanie z klanu o wiele silniejszego) to będzie mógł zareagować najpierw ostrzeżeniem dla lidera, a później ewentualną blokadą, jeśli w dalszym ciągu będzie występować griefing.

A najlepszym wyjściem jest próba dogadania się z klanem, który przeszkadza w grze (może przez przeproszenia za coś co się robiło, może brak dalszych oblęeżeń blokujących czy prowokacji słownych itp.)
Jeśli nie będzie przeszkadzania w grze małym klanom przez duże to nie będzie ostrzeżeń i banów


JEDZCIE JUZ NA TEN URLOP BO CHYBA WAM SIE COS PRZEGRZALO.....

powaznie po 10+ latach gry wy wyjezdzacie z takimi tekstami?
czyli co od teraz wojna to max 4 oblezenia bo bedzie nekanie - powaznie zmiencie lekarza bo te proszki sa chyba zle badz za silne

wladowaliscie sie w ciezki temat i nie potrafiocie sie jasno okreslic co mozna a czego nie i bedziue tylko gorzej a nie lepiej
okreslcie ze jeden klan/osoba nie moze postawic wiedcej niz 5 oblezen na miesiac na inny klan/osoba i sa wtedy jasne zasady (czy cos podobnego) a nie ze jelsi ktos powie ze czuje sie zle z oblegami to mozeszz dostac bana - ZMIENMY NAZWE NA TECZOWE WAMPIRKI bo to na pewno nie sa juz wojny krwii....

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
20-07-2017 10:51 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1) np. wojna (ale nie 'wojna' bo ktoś kiedyś coś z klanu zrobił, więc teraz się gnębieni cały klanu, bez jakiejkolwiek możliwości odwetu z jego strony)
2) 3) tę osobę można 'ukarać' pustakiem, ale nie ciągłym pustakowaniem i nie klanu, który przyjmie tę osobę (chyba że ma porównywalną siłę i faktycznie jesteście w stanie wojny [z uwzględnieniem powyższego z pkt 1])


Czy na prawdę trzeba tłumaczyć coś tak podstawowego jak celowe utrudnianie innym gry?

Jaki cel ma klan top1 w pustakowaniu innych graczy? NIC na tym nie zyskuje, skoro ma tak dużą przewagę siły (na większości serwerów), więc pustakuje się głównie ze złośliwości lub aby 'ukarać' za prawdziwe czy wyimaginowane 'przewinienia'

Jak niby też można ustalić określoną ilość oblężeń, która pozwoli na uznanie, lub nie, tego za griefing?
Oblężenie oblężeniu nierówne. Liczy się ilość, czas, nawet godziny 2 fazy, patrzy się na poziom graczy, klanów, na to co zyskuje dany klan na obleżeniach itp itd


To jest GRA, i należy też dawać grać innym.


kacik, chyba też powinieneś zajrzeć do lekarza
NIE dostaniesz bana, bo najpierw zostaniesz OSTRZEŻONY, jak zostanie wykryty griefing (chyba, że to już będzie totalnie ciężki przypadek utrudniania gry - tylko wtedy można by dostać bana od razu)
A skoro dostaniesz ostrzeżenie to chyba nie trzeba IQ 200, by wiedzieć, że więcej nie powinno się działać tak jak się działało


Zresztą czy tak trudno zaprzestać pustakowania i ogólnie oblężeń 'bo tak'?
Czy nie wpłynęło by to pozytywnie na ilość graczy na serwerze (jak nie by rosła to przynajmniej by tak szybko nie malała)
Nie ma w grze nic więcej do roboty oprócz nękania graczy, które na dodatek NIKOMU nie przynosi kompletnie żadnych korzyści?

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
20-07-2017 13:55 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

C

ale czy ty nie widzisz ze duze grono jesli nie wiekszosc starych graczy wlasnie lubila uczestniczyc w wojnach oblegach itd
tak zgadzam sie ze palenie calego klanu to przesada ale wy teraz pchacie gre w strone simsow a to naprawde pojscie w skrajnosc

wy poprzez antypustakowanie chcecie ograniczyc kasowanie ale obecnie wiekszosc kasujacych sie kasuje BO BRAK BALANSU I UROZMAICENIA - codziennie to samo ekspa kw wypki ataki NUDA NUDA NUDA

kolejna rzezcz
juz sie pojawil temat o grifing bo ktos dal linka z nieudanego ataku i sie smial ze ktos sie nie przygotowal - i co za to bedzie ban?
co zaraz nie bedzie mozna komus powierdziec ze sie nie przygotowal albo zle talizmany daje bo bedzie uraz na psychice i ban - powaznie ?
zapedziliscie sie z tematem oblegow i grifingu w rog z ktorego nie ma dobrego wyjscia - bo wasze podawane rozwiazania na pewno nie sa dfobre....

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez kacik: 20-07-2017 14:25.

20-07-2017 14:23 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To WY myślicie o skrajnościach, WY dopisujecie sobie do wyimaginowanej tabeli kar, że nie będzie można robić żadnych oblężeń.

Twierdzisz, że pustakowanie całego klanu to przesada, to czego nie rozumiesz, że właśnie takie sytuacje chcemy ukrócić? Czemu myślisz, że za byle co będą bany?


I dajesz jeszcze przykład skargi na PROWOKACJE, a nie griefing (z czym sprawa nie ma nic wspólnego).
Wielokrotne prowokacje są karane, też by było lepiej na serwerze. Nie będziemy tolerować napinaczy psujących atmosferę na czacie i celowo piszący coś po czym może uda się zgłosić tę drugą stronę za obrazę czy wulgaryzm.


Po za tym gdyby nie było kombinatorstwa, oszustw i psucia ludziom gry to administracja by się nie zajmowała takimi sprawami (przez zmianę zasad czy systemu) ale skupiła się tylko na ulepszaniu gry.

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
20-07-2017 18:17 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

C

ja wiem ze tam bylo wiecej ale to dalej nie rozwiazuje kwestii gdzie zaczyna sie grifing
zabronicie ludziom gadac na sb badz planowac wojne bo to zmowa do oblegania innych?
a i kolejna sprawa jest kolesiostwo czy tez podwojne standardy operatorow gdzie na 1 r ludzie bany dostaja a na drugim nie....

zauwaz ze ja przeszdlem prawie wsyztskie r i na wielu r uczestnicylem w wojnach i nei zawsze jako wygrana strona wiec wiem co znaczy byc pustakowanym
ale problemem jest ze przez swoje pomysly zabijecie jedna z podstaw tej gry - rozumiem zrobic jakies ograniczenia np max 5 oblegow na ten sam klan/osobe
pomysl z antypustakowaniem jest zbyt przsadzony wg mnie rowniez - bo klocki prawie nie beda sie niszczyly a jednak potrzebny jest sposob zeby obnizyc wartosc bojowa przeciwnika a nie ze 1 poziom budynkow mu spadnie...
jak to w ktoryms temacie ostatnio hornet napi9sal - z rzeczy ktore byly zaplanowane na 2017 weszla 1 a wy dajecie koeljne propozycje ktore sa w wiekszosci duzo mniej wazne....

co do pustakowania to sie ubudziliscie w czas normalnie - tylko z 5 lat za pozno...

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
20-07-2017 20:02 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Po to jest SOP, aby nie dopuszczać możliwości wystąpienia 'kolesiostwa' (którego jak na razie i tak nie było)

A oblężenia gracze mogą ograniczyć do prawdziwych wojen i ewentualnego zdobywania lepszych kwadratów niż własny. EWENTUALNIE jako kara za spory wybryk (i to jednorazowa kara, a nie ciągłe gnębienie).
Czy rozgrywka coś na tym straci? Nie, chyba że czyimś celem jest tylko przeszkadzanie, a nie granie w BW.
Nadal też można zdobywać kwadraty przez 'wymęczenie' i później pełny atak z zaskoczenia. Ale nie trzeba robić ciągłych oblężeń na jedną osobę i przez jedną osobę. (różnica jest przy S1 jak nie wymieniają się tym kwadratem, ale i tutaj nie powinno się blokować gracza codziennie w porze, kiedy by mógł grać)


Maks 5 oblężeń na klan/osobę miesięcznie (bo o to ci chyba chodziło) spowodowało by o wiele większe płacze... skoro teraz jest płacz, że nie można kogoś oblegać 30x miesięcznie.- Z drugiej strony może jest to też opcja do przemyślenia. (chociaż lepiej by było np 2 na tydzień). Szczególnie jeśli wejdzie patch antypustakowy.

5 oblężeń na klan to też nietrafiony pomysł, nawet jak by liczyć każdy klan czy osobę poza klanem oddzielnie (każdy po 5 - a wtedy to w ogóle nie wyeliminowało by griefingu), a na dodatek właśnie w takim przypadku wojen nie dało by się prowadzić.


Co do antypustakowania to, jeśli to wejdzie, szybkość burzenia budynków może się zmienić z czasem (albo jeszcze przed wprowadzeniem), jeśli administracja by uznała, że jednak to jest za wolno.

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
20-07-2017 21:42 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

c

co do sytuacji r18 i r1 gdzie niby jest ban na jednym serwerze a nie ma na drugim a wyglada ze b podobne sytuacje
nie gram tam ale sposob w jaki to wszystko jest komunikowane do spolecznosci na forum... coz, powoduje to tylko podejrzenia o wlasnie kolesiostwo badz poprostu tworzenie podwojnych standardow
i wcale nie twierdze ze tak jest ale powinniscie naprawde sie zastanowic nad odpowiednia komunikacja pomiedzy soba w teamie i z graczami ...
wyglada ze zastosowaliscie nowy regulamin zanim zostal on tak naprawde zakomunikowany ... nie wazne ze osoba dostala ostrzezenie (podobno) - grifing czy jak to kolorowe badziewie sie nazywa

co do pomyslu z limitem oblezen - to tylko pomysl ktory moze byc zmodyfikowany ale wg mnie to latwiesze i leszpe niz wasze pomysly
tu jesli wejdzie ewentualnie patch anty pustakowy to mozna wiekszy limit liczby oblezen dac zeby wojny to byly faktycznie wojny plus jakies ograniczenie o ile slabsze klany mozna oblegac (do zastanowienia sie ale np 30% slabszy i liczone to powinno byc od sily klanu glownego gdyby byl pelny -to zeby zapobiec walkom z wychodzeniem z klanu w celu sztucznego obnizenia klanu - np 25 osob z 30 to do sily klanu dodawaloby srenia wielkosc klanowicza razy 5 zeby wirtualnie dobic do 30 osob)
co do anty pustakowania - wg mnie mozna by bylo wymyslic cos lepszego ale jelsi jzu am byc to, to burzenie budynkow musi byc duzo wieksze i szybsze

ogolnie za przeproszeniem team daje ...ciala
komunikacja z spolecznoscia bw lezy kwiczy i .. jest na urlopie badz l4 :-)
jak to kiedys bylo poruszane pare razy postepy w zmianach powinny byc komunikowane np co 2-4 tyg, powinien byc temat zamkniety gdzie konrad badz sushi by dawal posta co 2-4 tyg postepy prac itd proste a o ile by zlej krwi mniej na forum bylo
z jednej strony ostatnie info odnosnie podnoszenia przedmiotow spowodowalo kompletne rozwalenie aukcji i miejsce do kombinowatorstwa itd to z kolei obawiam sie ze na urodziny dostaniemy jakies rodzynki typu pierwsza wersja patcha kamiennego - cos kompletnie nie trafione i nie policzone odpowiednio jak wplynie na gre...

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
20-07-2017 22:28 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
nokia3319
Top Dyktator 2016


Data rejestracji: 17-05-2016
Postów: 282

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
Po to jest SOP, aby nie dopuszczać możliwości wystąpienia 'kolesiostwa' (którego jak na razie i tak nie było)


Narazie sop zignorowal dosc istotna kwestie roznic w podejsciu do griefingu. To nizej jest jednoznaczne.

I nie masz racji, sztywny limit oblezen bylby duzo lepszy, bo nie bedzie wlasnie takich sytuacji.

cytat:
nokia3319 napisał(a)
Nie gram na r1, nie znam sytuacji - ale co do jednej sprawy nasuwaja sie jasne wnioski - cos jet nie tak Tongue

cytat:
bla_bla_bla napisał(a)
cytat:
Nadawca: Reanimator
Tytuł wiadomości: Re: [KLAN] po co sobie robicie wrogów
Data wysłania: 2017-06-25 16:42:02
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=9b32407b24

pretensje do tych z góry

macie w klanie 3 kozaczków im podeślij link żeby się zapoznali z tematem

cytat:
Nadawca: Reanimator
Tytuł wiadomości: Re: [KLAN] po co sobie robicie wrogów
Data wysłania: 2017-06-25 16:58:33
sraty taty d..w kraty

i czołg po lewym oku tez jedzie z Macierewiczem na czele

najwidoczniej jeszcze mało wiesz z kim w klanie siedzisz


Te 2 wklejone pw wyraznie pokazuja ze oblezenia sa za trzymanie jakichs 3 osob, na r18 Szeszej informowal o banach za takie cos, nazywajac to griefingiem. Wiec co z rownym traktowaniem graczy i wspolnym regulaminem?

Do tego slowa C47:

cytat:
Gdybyście nie pisali o gnębieniu klanu lub tych określonych graczy to nie było by żadnego problemu z oblężeniami.
Ale jak ktoś pisze, że klan będzie pustakowany jak dołączy do siebie danych graczy i rozpoczyna takie, nawet jedno, oblężenie to operator ma możliwość natychmiastowej reakcji i ostrzeżenia, aby więcej takich oblężeń (które, jak pisano, były planowane) nie było.
20-07-2017 23:53 nokia3319 jest offline Szukaj postów użytkownika: nokia3319 Dodaj nokia3319 do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kacik napisał(a)
nie wazne ze osoba dostala ostrzezenie


Jak to jest nie ważne? Przy wpisach na forum mogła być 'niepewność' co do złamania zasad. Ale skoro operator pisze prywatną wiadomość to gracz powinien sobie zdawać sprawę z tego, że to co robi jest nieodpowiednie. A że nic sobie z tych ostrzeżeń nie robili to dostali blokady.


nokia3319
Jakich różnic?
Nie kojarzę by ktoś cokolwiek takiego zgłaszał (co i tak należy zrobić do operatora, a nie do mnie), napisanie w jakimś tam temacie, to nie jest zgłoszenie (zresztą ta osoba jest znana z tego, że pisze byle co, byle gdzie, bez patrzenia na zasady czy 'drabinkę', nie mówiąc już o ciągłych obrazach administracji).

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
21-07-2017 09:27 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

C

przykro mi ale zapedziliscie sie z grifingiem
wszyscy wiedzieli ze mozna oblegac pustakowac blokowac itd - to byla WOJNA i nikt nie plakal tylko kombinowal jak oddac przeciwnikowi (badz sie kasowal)
bez zadnej konkretnej informacji na forum i w grze o wprowadzeniu tak istotnych zmian w podstawowych zasadach gry nawet jesli operator napisal ze nei mozesz kogos oblegac to wiesz co? wcale sie nie dziwie ze zignorowal to bo pewnie tez bym go wysmial - nie moge oblegac czyli prowadzic wojny w grze WOJNY KRWII...

co do dwoch roznych podejsc do tego samego czy tez podobnego przypadku na r1 i r18 - jak pisalem nie znam az tak dobrze sytuacji ale wyglada ze sa podwojne standardy i tyle

kolejna rzezcz - wprowadzajac zmiane w regulamie tak istotna powinniscie dac wiecej wytycznych (oficjalnych) co jest dozwolone a co zabronione bo w tym momencie to co piszecie w tematach odnosnie r1/r18 kompletnie sie kupy nie trzyma

co do tego ze nic do sop-a nie bylo zglaszane nie oznacza ze nie masz OBOWIAZKU przyjrzec sie sprawie widzac takie tematy i oskarzenia na forum - w takiej pracy powinienes byc PROAKTYWNY a nie sprzatac wylane juz mleko....

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
21-07-2017 09:48 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kolejny tydzień, kolejne oble...
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=3e81bcc673
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=d21e2a44ff
http://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=87ef002765
...co w sumie daje już 16 (a przynajmniej tyle udało mi się zapisać, bo było ich kilka więcej)...

Żeby zobrazować problem...
cytat:
2. Krwawa Armia Khorna [DUKE] Reanimator 2008-11-12 16:31:30 42 / 50 4461958
(...)
8. Kings Of Shadows [APOLITIC] Bea 2010-02-17 08:08:09 47 / 50 535531

...i uniknąć dobrych rad (s)opa pt. "mogliście się obronić" (ciekawe jak, skoro różnica pkt jest ponad 8-krotna)...

To ile jeszcze tych obli musi polecieć, żeby (s)op wykazał jakąkolwiek inicjatywę ze swojej strony?
Naprawdę ktoś musi "rozpruć się" w "skargach", żeby (s)op raczył się ruszyć (pod warunkiem, że standardowo nie trzeba będzie czekać co najmniej 48-72h na reakcję operatorki R1), bo wtedy już nie wypada nic nie robić, skoro teczki leżą na biurku?

---

cytat:
kacik napisał(a)
co do tego ze nic do sop-a nie bylo zglaszane nie oznacza ze nie masz OBOWIAZKU przyjrzec sie sprawie widzac takie tematy i oskarzenia na forum - w takiej pracy powinienes byc PROAKTYWNY a nie sprzatac wylane juz mleko....

Marzenia ściętej głowy...

---

cytat:
C47 napisał(a)
(zresztą ta osoba jest znana z tego, że pisze byle co, byle gdzie, bez patrzenia na zasady czy 'drabinkę', nie mówiąc już o ciągłych obrazach administracji).

Skoro już zostałem wywołany do tablicy...
Gdzie to niby jestem tak z tego znany? Bo ty, C47, akurat jesteś znany z tego, że "piszesz dużo, ale nic z tego nie wynika"... "Niby odpowiadasz na wszystko, a tak naprawdę nie odpowiadasz na nic"... To tylko dwa z zarzutów jakie zazwyczaj pojawiają się w tematach, w których się udzielasz... Niejedna osoba już ci to pisała, ale jakoś nie przynosi to efektów...
Akurat zazwyczaj piszę konkrety, w konkretnych tematach (w przeciwieństwie do co najmniej kilku etatowych spamerów forumowych, których już jakimś cudem nie zauważasz)... Co do niepatrzenia na zasady - przykład płynie z góry...
Gdzie niby tę administrację obrażam? Mógłbym w tej chwili wkleić co najmniej kilka postów, w których po administracji co niektórzy jadą jak po łysej kobyle (ale nie będę odwalał za ciebie roboty, C47) i jakimś cudem tam z warnami nie było cię widać (ciekawe dlaczego, czyżbyś uwziął się tylko na mnie?), mimo że moje wypowiedzi przy tamtych są niemalże jak komplementy... Stwierdzanie faktów padających w waszych postach na forum i przytaczanie tychże postów to wg ciebie "obraza administracji"? W takim razie nie wypisujcie głupot na forum, albo po prostu czytajcie posty przed ich opublikowaniem, to nie będę was "obrażał" cytując to, co piszecie (a czego później się wypieracie wlepiając warny za "obrazę i kłamstwa", byle tylko zamknąć komuś przysłowiową mordę, a to metody rodem z Korei Płn.: powiedz coś złego na "władzę", nawet prawdziwego - "czapa", tam do iluś pokoleń wstecz/wprzód, a tu na wszystkich serwerach)...

Za tego posta zapewne też wyłapię warna, bo przecież "dopuściłem się ciężkich obraz administracji", right?

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

23-07-2017 21:04 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PYTANIE Pytanie do SYSOPA i tylko do niego

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH