Oficjalne Forum Blood Wars (https://forum.bloodwars.interia.pl/index.php)
- Różne (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=10)
-- Misz-Masz (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=35)
--- Procentowe szanse dla Necro v2 (https://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=1256123)


Postował JelenMaster w 16-05-2013 o22:19:

Text Procentowe szanse dla Necro v2

Witam, chciałbym wam przedstawić moje obliczenia dotyczące szans procentowych na konkretne przedmioty, prefixy oraz sufixy Smile

Pod tym linkiem znajdziecie wszystkie procenty dla konkretnych przedmitów/afixów :
LINK
(w prawym dolnym rogu jest powiększenie)


Arkusze mogą się trochę ładować, zwłaszcza jak będzie kilka osób oglądać, ale proszę się nie niecierpliwić Tongue
Mam nadzieję że tabele są w miarę czytelne i przydadzą się komuś Smile

Jeżeli coś się nie podoba lub jest do poprawy to proszę pisać jak będę miał czas to poprawię.



Chciałbym zaznaczyć, że wszystkie te dane są NIEAUTORYZOWANE i niekoniecznie zgodne z prawdą.


Jednakowoż ja wierzę w ich prawdziwość Wink



Postował Immort w 17-05-2013 o17:34:

 

Sorry an error occurred.

Nie działa, może tylko u mnie.



Postował kubapl6 w 17-05-2013 o17:37:

 

Działa, fajna sprawa Wink



Postował KR33P w 17-05-2013 o17:59:

 

Działa Smile

Propsy za ogarnięcie tematu Jelonek.


IMO temat do podpięcia w Poradach albo Misz-Maszu Smile



Postował Proforma w 17-05-2013 o18:27:

 

U mnie też działa, temat przydatny, ciekawe czy wypowie się na ten temat "góra"



Postował JelenMaster w 18-05-2013 o10:24:

 

Wchodziłem na laptopie i też miałem "Sorry an error occurred." Frown Radzę spróbować wejść przez Google Chrome może to pomoże.



Postował JelenMaster w 01-06-2014 o16:14:

 

Zaktualizowane wszystkie dane.
- Zwiększona została szansa na rubinowy w pierścieniach i amuletach
- Podane % na konkretny przedmiot względem wszystkich przedmiotów, a nie tylko tych z konkretnej grupy.
- Dane zaokrąglone do 2 miejsca zamiast do 4 co powinno spowodować lepszą przejrzystość

Mam nadzieję, że się podoba Wink



Postował Trova w 01-06-2014 o16:30:

 

Ja mam zapytanie jak obliczałeś tę szansę? Big Grin



Postował JelenMaster w 01-06-2014 o16:48:

 

Każdy przedmiot, prefiks i sufiks mają swoją własną wartość w PLNach i na tej podstawie określone są wszystkie procenty. Kiedyś potwierdziła to administracja a także potwierdził to ostatni patch, który zwiększył szansę na rubinowe zmniejszając ich wartość w PLNach.

Ogólnie wszystko bazuje na zależnościach sumy wartości wszystkich przedmiotów/prefiksów/sufiksów występujących w danej strefie a wartością konkretnego jednego.

Np dla pałki wyglądało to tak: Dla każdej strefy zsumowałem wartości występujących w niej broni jednoręcznych, a następnie obliczyłem w jakim stosunku wyraża się ta suma do wartości pałki. Następnie otrzymany stosunek dzielimy przez sumę stosunków wszystkich broni białych jednoręcznych w tej strefie.

Brzmi skomplikowanie ale wystarczyło wklepać wartości i formułę do excela i mamy gotowe wyniki Wink

Jak widać też prawdopodobnie procenty były projektowane pod 4 strefę bo wyniki w niej są najokrąglejsze Wink



Postował Trova w 01-06-2014 o17:28:

 

cytat:
JelenMaster napisał(a)
Każdy przedmiot, prefiks i sufiks mają swoją własną wartość w PLNach i na tej podstawie określone są wszystkie procenty. Kiedyś potwierdziła to administracja a także potwierdził to ostatni patch, który zwiększył szansę na rubinowe zmniejszając ich wartość w PLNach.

Ogólnie wszystko bazuje na zależnościach sumy wartości wszystkich przedmiotów/prefiksów/sufiksów występujących w danej strefie a wartością konkretnego jednego.

Np dla pałki wyglądało to tak: Dla każdej strefy zsumowałem wartości występujących w niej broni jednoręcznych, a następnie obliczyłem w jakim stosunku wyraża się ta suma do wartości pałki. Następnie otrzymany stosunek dzielimy przez sumę stosunków wszystkich broni białych jednoręcznych w tej strefie.

Brzmi skomplikowanie ale wystarczyło wklepać wartości i formułę do excela i mamy gotowe wyniki Wink

Jak widać też prawdopodobnie procenty były projektowane pod 4 strefę bo wyniki w niej są najokrąglejsze Wink


Nie tak sskomplikowanie jak matma którą brałem na studiach na informatyce ;p

Ogólnie dość ciekawe Big Grin choć przez 6 lat pielg w sumie nie wypadł mi żaden cenny pref/suf, który mógłbym sprzedać dla graczy xd wszystko szło do sklepu ;d

Dopiero w tym roku pojawiły się dropy jak dsk lekki speed Big Grin

Graty w każdym razie Big Grin że Ci się chciało to robić xd



Postował Kargho w 28-06-2014 o00:41:

 

link może być bardzo przydatny więc przyklejam temat.



Postował egalpas w 15-09-2014 o11:56:

 

Naprawdę dobra sprawa.



Postował pieczarr w 22-11-2015 o10:54:

 

Pozwolisz ze zaimplementuje to do programu ktory pisze?


Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH