Oficjalne Forum Blood Wars (https://forum.bloodwars.interia.pl/index.php)
- Nowości i ogłoszenia (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=7)
-- Nowości (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=26)
--- Patch 1.6.2, runy, r18 - serwer rodzinny (https://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=1318782)


Postował SushiMaker w 26-03-2015 o17:15:

  Patch 1.6.2, runy, r18 - serwer rodzinny

Nowości BW TEAM
1 Kwietnia 2015
Z ogromną przyjemnością chcemy poinformować Was o nadchodzących zmianach:


KW – kox patch
Zdajemy sobie sprawę, że część z Was, pomimo wprowadzenia systemu Łaski Pana Ciemności nadal ma problemy ze zdobyciem odpowiednio mocnych umagicznień, dlatego postanowiliśmy by naprawdę silni gracze mieli szansę pokonania kilku poziomów KW za jednym podejściem.

Gracz po ukończeniu wybranego poziomu KW będzie miał 70% szansy, że rozegrany zostanie kolejny poziom KW oraz 70% na kolejne poziomy aż do zakończenia lokacji lub porażki.

Kolejny poziom KW jest rozgrywany BEZ REGENERACJI punktów życia.
Przedmiot jednorazowy oraz Arkana działają na wszystkich dodatkowych poziomach KW bez dodatkowych kosztów.
W przypadku przegrania na dodatkowym poziomie gracz będzie mógł kontynuować daną lokację od ostatniego udanego poziomu KW, czyli przykładowo: po zaliczeniu poziomu 1 slumsów gracz kończy poziom 2 slumsów, ale na poziomie 3 przegrywa. Następnym razem slumsy będzie rozgrywał od poziomu 3, poziomy 1 oraz 2 będą zaliczone.

Nagrody dodatkowe przyznawane są dla każdego poziomu oddzielnie.


Patch broni dystansowych - Moria!
W najbliższych dniach na wszystkie serwery typu Moria zostanie wgrany patch broni dystansowych dający im dodatkowe efekty przeciwko potworom.

Szybkostrzelność:
dodatkowe ataki przeciwko potworom dla: Łuk refleksyjny i Pilum (od dsk+0: 1, 1, 1, 1, 1, 2)
obrażenia przeciwko potworom dla: Łuk refleksyjny (od dsk+1: 40, 60, 80, 100, 100)
trafienie przeciwko potworom dla: Łuk refleksyjny (od dsk+1: 20, 40, 60, 80, 100)
ignorowanie obrony przeciwko potworom dla: Łuk refleksyjny (od dsk+3: 20%, 30%, 50%)
ignorowanie obrony przeciwko potworom dla: Pilum (od dsk+1: 20%, 40%, 60%, 80%, 100%)
szansa trafienia krytycznego przeciwko potworom dla: Pilum (od dsk+1: 30%, 40%, 50%, 60%, 70%)
obrażenia przeciwko potworom dla: Pilum (od dsk+3: 20, 30, 40)

Driada:
szansa trafienia krytycznego przeciwko potworom dla: Łuk refleksyjny i Nóż do rzucania (od dsk+2: 40%, 50%, 60%, 70%)
modyfikator obrażeń krytycznych przeciwko potworom dla: Łuk refleksyjny i Nóż do rzucania (od dsk+3: 20%, 30%, 40%)
obrażenia przeciwko potworom dla: Łuk refleksyjny (od dsk+1: 10, 20, 30, 40, 50)
dodatkowe ataki przeciwko potworom dla: Nóż do rzucania (od dsk+1: 1, 1, 2, 2, 3)

Wilka:
procentowa szansa trafienia przeciwko potworom dla Pilum i Noża do rzucania (od dsk+1: 20%, 20%, 30%, 30%, 40%)
dodatkowe ataki przeciwko potworom dla Noża do rzucania (od dsk+1: 1, 1, 2, 2, 3)
obrażenia przeciwko potworom dla Noża do rzucania (od dsk+1: 10, 20, 30, 40, 50)
ignorowanie obrony przeciwko potworom dla Pilum (od dsk+1: 20%, 40%, 60%, 80%, 100%)
modyfikator obrażeń krytycznych przeciwko potworom dla: Pilum (od dsk+1: 20%, 40%, 60%, 80%, 100%)
szansa trafienia krytycznego przeciwko potworom dla Pilum (od dsk+3: 70%, 100%, 130%)


Anubis i Wendigo dla Necro
Zgodnie z Waszymi sugestiami postanowiliśmy zwiększyć mnożnik doświadczenia zdobywanego za pokonanie ww potworów kolejno o 1,5 oraz 1,7 razy.


Balans aren klanowych
Wsłuchując się w Wasze problemy związane z arenami klanowymi postanowiliśmy 4-krotnie zwiększyć ilość zdobywanych punktów rankingowych dzięki czemu klany powinny dynamiczniej zmieniać swoją pozycję w rankingu.


Balans klanowych punktów sezonowych
Obecny algorytm naliczania punktów sezonowych zostanie zastąpiony nowym wzorem, który bardziej promuje aktywność graczy.
Pełen wzór: 50/max_możliwych_graczy_w_klanie * ilość_dołączonych


RUNY oraz dodatkowa mapa ekspedycyjna
Wraz z wprowadzeniem powyższych zmian rozpoczynamy prace związane z zakodowaniem nowych przeciwników oraz systemu run. Nie wiemy ile czasu nam to zajmie, natomiast na pewno nie stanie się to w ciągu jednego lub dwóch miesięcy, raczej czterech lub pięciu.

Na pierwszy ogień pójdą nowe moby dla drugiej mapy ekspedycyjnej po zakodowaniu mobów oraz ich ataków specjalnych przejdziemy do kodowania nowych efektów specjalnych dla zestawów run oraz nowego interfejsu gry, tak by obejmował on używanie run, ich rozwój oraz wszystkie potrzebne nowe opcje.

Dlatego moja osobista prośba: postarajmy się być dla siebie mili i uprzejmi, zarówno w grze jak i na forum. Czym mniej zbędnych swar i kłótni, które musi rozstrzygać administracja tym więcej czasu uda się nam poświęcić na pracę nad nowym patchem.
Zamiast zgłaszać błąd gry bezpośrednio do mnie lub Konrada zastanówcie się czy jest to na pewno błąd gry, czy raczej błąd ludzki wynikający z Waszego działania.
W pierwszej kolejności napiszcie pytanie do operatora swojego serwera, są to osoby z wielkim doświadczeniem i znajomością gry, jeżeli nie będą potrafili dać Wam odpowiedzi to na pewno zasugerują najlepsze rozwiązanie np. zgłoszenie sprawy w dziale bugi zamiast pisania PW do, któregoś z adminów.


R18 – serwer rodzinny
Wiele osób zadawało nam pytanie: kiedy otworzycie kolejny serwer. Ten czas właśnie nadszedł. Postanowiliśmy w praktyce spróbować innego podejścia do kwestii uczciwości w grze i całkowicie zaufać Wam, graczom.
Na serwerze R18 nie będą obowiązywały ograniczenia związane z multikontami oraz zasiadaniem. W praktyce oznacza to, że będziecie mogli grać z dowolną osobą, lub kilkoma osobami, na tym samym urządzeniu, a operator nie będzie tego weryfikował.
UWAGA! Będziemy ze szczególną uwagą śledzić Wasze działania w zakresie handlu i eliminować wszelkie próby oszustw.
Dane serwera:
silnik – Nekropolia 2
handel – Tylko aukcyjny
patch antynajemniczy – brak - nie będą aktywne opcje wymienione w http://wiki.bloodwars.interia.pl/index.php?title=Patch_antynajemniczy
operator - Szeszej


Oczywiście wraz z patchem wejdzie wiele mniejszych poprawek i zmian, o których przekonacie się w grze lub wiecie z innych tematów.

Pozdrawiam
SM



Postował over86 w 26-03-2015 o17:31:

 

proponuje najpierw wprowadzic zmiany na jakis testowy serwer albo cos takiego zeby nie było jak z epikami ze w 5s ludzie dropili na bliskich epickie skorpiony Wink ale pomysl popieram i daje 10!



Postował Jabolus w 26-03-2015 o17:33:

 

Jak to nie wkret na 1 to daje 10 mega pomysl

+1 za spam



Postował Trova w 26-03-2015 o17:33:

 

Bardzo fajne zmiany, szczególnie co do rankingu aren ;D i to kw całkiem fajnie się zapowiada xD

A co do R18 oby tylko szeszej od początku pilnował puszów itd. żeby nie było, że po roku czy dwa ktoś za push dostanie bana, albo zostanie ułaskawiony a postać bedzie spushowana . . . .
bo nawet na aukcyjnych można pushować i to nawet łatwiej niż na handlowych, bo wielu za niskich cen opy nie cofają ;d i ktoś potem sobie z nadwyżka sprzedaje i ma darmowe pr



Postował Neodo w 26-03-2015 o17:33:

 

1 kwietnia - prima aprilis

+1 za spam



Postował Veyron* w 26-03-2015 o17:33:

 

Olaboga!!! Nowy serwer...!! < składam pokłony > czekałem od połowy grudnia na to info... ;-)



Postował Damjan w 26-03-2015 o17:34:

  RE: Patch 1.6.2, runy, r18 - serwer rodzinny

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Nowości BW TEAM
1 Kwietnia 2015
Z ogromną przyjemnością chcemy poinformować Was o nadchodzących zmianach:


Tyle Big Grin
Nie ma zmian, sa tylko halucynacje od ciaglego bicia wendoli i kasacja konta.

Nic rzeczowego w tym poście nie widzę



Postował twardy w 26-03-2015 o17:35:

 

cytat:
Kolejny poziom KW jest rozgrywany BEZ REGENERACJI punktów życia.


ma to jakis sens dla slumsow, th czy mb, ale powyzej to juz leci zniszczenie w drugiej rundzie, wiec no nie wiem czy to az tak bardzo cos zmieni



Postował Trova w 26-03-2015 o17:38:

 

cytat:
twardy napisał(a)
cytat:
Kolejny poziom KW jest rozgrywany BEZ REGENERACJI punktów życia.


ma to jakis sens dla slumsow, th czy mb, ale powyzej to juz leci zniszczenie w drugiej rundzie, wiec no nie wiem czy to az tak bardzo cos zmieni


na evencie na min przeciwnikow, to można sporo osiągnąć ;p szczególnie z mocną ekipą ;D



Postował Karwan w 26-03-2015 o17:43:

 

cytat:
Wraz z wprowadzeniem powyższych zmian rozpoczynamy prace związane z zakodowaniem nowych przeciwników oraz systemu run. Nie wiemy ile czasu nam to zajmie, natomiast na pewno nie stanie się to w ciągu jednego lub dwóch miesięcy, raczej czterech lub pięciu.


Powodzenia Wam Życzę.
Walicie nas ostro na każdym kroku względem upgradów żeby napisać, iż to potrwa kolejne pół roku.
Śmiech na sali i dalej będę powtarzał, że 3 osobowa firma, która chce trzymać poziom to jakieś nieporozumienie.

A tak z ciekawości co z KULTYSTĄ na R1?
Bo widzę, że nadal krew życia dająca mi całe 23 hp na rundę robi robotę...

Dno, dno, dno jeszcze raz dno.

I nie pisać mi zaraz "nie pasuje Ci nie graj", bo 90 % osób, które będą chciały mnie skwitować nie wiedziały jeszcze, że istnieje coś takiego jak BW, a mściwe sety o wartości 50 k pr są im obce...



Postował padrezg w 26-03-2015 o17:45:

 

cytat:
twardy napisał(a)
cytat:
Kolejny poziom KW jest rozgrywany BEZ REGENERACJI punktów życia.


ma to jakis sens dla slumsow, th czy mb, ale powyzej to juz leci zniszczenie w drugiej rundzie, wiec no nie wiem czy to az tak bardzo cos zmieni





Bedzie szansa przynajmniej przyspiezyc kw z 8 lub wiecej dni na 4 Smile jak nawet 2 lokacje uda Ci sie zaliczyc w jednej próbie Wink

PS. o ile to nie żart na prima aprilis ;D



Postował Rumci w 26-03-2015 o17:48:

 

3 dodatkowe ataki dla Noża Wilka - przecież o tym nie było mowy? z dopałem + 50 dmga to jakiś żart będzie....GOD MODE dla SSAKów którzy na łsach tak już mają GOD MODE.

BETA było tak długo otwarta a nie wrzuciliście takiej konfiguracji do testowania. Przecież SSAKI na Wilku bez ataków robiły podobny DMG jak inne rasy na Driadzie, a co dopiero gdy wilk dostał 3 ataki, o których nigdy nie było z Waszej strony mowy , ani nie było to testowane na becie.

Masakra jakaś.



Postował Trova w 26-03-2015 o17:49:

 

cytat:
padrezg napisał(a)
cytat:
twardy napisał(a)
cytat:
Kolejny poziom KW jest rozgrywany BEZ REGENERACJI punktów życia.


ma to jakis sens dla slumsow, th czy mb, ale powyzej to juz leci zniszczenie w drugiej rundzie, wiec no nie wiem czy to az tak bardzo cos zmieni





Bedzie szansa przynajmniej przyspiezyc kw z 8 lub wiecej dni na 4 Smile jak nawet 2 lokacje uda Ci sie zaliczyc w jednej próbie Wink

PS. o ile to nie żart na prima aprilis ;D


a i jeszcze zostaje noc bohaterów xD
wtedy jak sie uda to mozna wiele zrobić ;D



Postował Marky w 26-03-2015 o17:50:

 

Super, wreszcie się coś ruszyło, bardzo fajny pomysł z wielopoziomowym KW a i nowy serwer to także miła wiadomość będzie można się sprawdzić po raz kolejny i to w przyjemniejszych warunkach.



Postował olipo w 26-03-2015 o17:57:

 

Co do kw załóżmy cytadela gdzie jest 6 poziomów:
poziom 1 trafiamy 70% szansy na dodatkowy poziom i w tym pomęcie po zakończeniu znowu mamy szanse na trafienie kolejnej lokacji/ do końca czy koniec 100%?



Postował Trova w 26-03-2015 o17:59:

 

cytat:
olipo napisał(a)
Co do kw załóżmy cytadela gdzie jest 6 poziomów:
poziom 1 trafiamy 70% szansy na dodatkowy poziom i w tym pomęcie po zakończeniu znowu mamy szanse na trafienie kolejnej lokacji/ do końca czy koniec 100%?


cytat:

Gracz po ukończeniu wybranego poziomu KW będzie miał 70% szansy, że rozegrany zostanie kolejny poziom KW oraz 70% na kolejne poziomy aż do zakończenia lokacji lub porażki.


Raczej jasno napisane ;D po przejściu każdego poziomu masz 70% szans na kolejny



Postował olipo w 26-03-2015 o18:03:

 

jak byk pisze "wybranego" czyli zakładam że chodzi tylko o jeden poziom który wybraliśmy, kolejne poziomy nie są juz wybierane tylko były by narzucone z automatu



Postował Trova w 26-03-2015 o18:08:

 

cytat:
olipo napisał(a)
jak byk pisze "wybranego" czyli zakładam że chodzi tylko o jeden poziom który wybraliśmy, kolejne poziomy nie są juz wybierane tylko były by narzucone z automatu


Wybranego . . . .


Wybieram poziom 1 cytadela, wygrałem 70% szansy na cytke 2, udało sie, wygrałem 70% na cytke 3, udało sie wygrałem, 70% na cytke 4, udało sie, wygrałem, 70% na cytke 5, nieudało sie, koniec KW na cytadeli 4, wiec next kw stawiasz juz cytke 5



Postował Emia_Regis w 26-03-2015 o18:14:

 

cytat:
Originally posted by olipo
Co do kw załóżmy cytadela gdzie jest 6 poziomów:
poziom 1 trafiamy 70% szansy na dodatkowy poziom i w tym pomęcie po zakończeniu znowu mamy szanse na trafienie kolejnej lokacji/ do końca czy koniec 100%?


Po skończeniu każdego lvlu masz próbę z szansa 0.7/1 na kolejną lokację. Każdy następny lvl to próba z takim samym poziomem 0.7/1. Przecież jest to napisane w 1 poście.



Postował Blind- w 26-03-2015 o18:20:

  RE: Patch 1.6.2, runy, r18 - serwer rodzinny

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Nowości BW TEAM
1 Kwietnia 2015
Z ogromną przyjemnością chcemy poinformować Was o nadchodzących zmianach:


KW – kox patch
Zdajemy sobie sprawę, że część z Was, pomimo wprowadzenia systemu Łaski Pana Ciemności nadal ma problemy ze zdobyciem odpowiednio mocnych umagicznień, dlatego postanowiliśmy by naprawdę silni gracze mieli szansę pokonania kilku poziomów KW za jednym podejściem.

Gracz po ukończeniu wybranego poziomu KW będzie miał 70% szansy, że rozegrany zostanie kolejny poziom KW oraz 70% na kolejne poziomy aż do zakończenia lokacji lub porażki.

Kolejny poziom KW jest rozgrywany BEZ REGENERACJI punktów życia.
Przedmiot jednorazowy oraz Arkana działają na wszystkich dodatkowych poziomach KW bez dodatkowych kosztów.
W przypadku przegrania na dodatkowym poziomie gracz będzie mógł kontynuować daną lokację od ostatniego udanego poziomu KW, czyli przykładowo: po zaliczeniu poziomu 1 slumsów gracz kończy poziom 2 slumsów, ale na poziomie 3 przegrywa. Następnym razem slumsy będzie rozgrywał od poziomu 3, poziomy 1 oraz 2 będą zaliczone.

Nagrody dodatkowe przyznawane są dla każdego poziomu oddzielnie.



Sugestia - w przypadku udanego losowania i zaliczenia poziomu niech każdy kolejny poziom kw daje 50% niższą nagrodę w przypadku wyjścia z repem, tj.
Robimy slumsy, 1k repa + 100k zasobów na każdym poziomie, mamy farta z losowaniem (czyli 3 poziomy za jednym podejściem klepiemy i nam wychodzą) ---> 1 poziom = 1k repa + 100k zasobów, drugi poziom = 500 repa + 50k zasobów, trzeci poziom = 250repa + 25k zasobów.

Analogicznie na innych lokacjach.



Postował toldo w 26-03-2015 o18:22:

 

Ważne pytanie,
jak do kolejnego etapu kw wejdę sam, to moby będą z dopałką?



Postował kris23 w 26-03-2015 o18:26:

 

cytat:
Rumci napisał(a)
3 dodatkowe ataki dla Noża Wilka - przecież o tym nie było mowy? z dopałem + 50 dmga to jakiś żart będzie....GOD MODE dla SSAKów którzy na łsach tak już mają GOD MODE.

BETA było tak długo otwarta a nie wrzuciliście takiej konfiguracji do testowania. Przecież SSAKI na Wilku bez ataków robiły podobny DMG jak inne rasy na Driadzie, a co dopiero gdy wilk dostał 3 ataki, o których nigdy nie było z Waszej strony mowy , ani nie było to testowane na becie.

Masakra jakaś.


jak nie bylo a to:


http://beta.bloodwars.net/showmsg.php?mid=22165&key=f291c42606

(nie mój link wiec jak zostanie usuniety to juz nie moja wina Big Grin )



Postował DuszyCIen w 26-03-2015 o18:26:

 

cytat:
Trova napisał(a)
cytat:
olipo napisał(a)
jak byk pisze "wybranego" czyli zakładam że chodzi tylko o jeden poziom który wybraliśmy, kolejne poziomy nie są juz wybierane tylko były by narzucone z automatu


Wybranego . . . .


Wybieram poziom 1 cytadela, wygrałem 70% szansy na cytke 2, udało sie, wygrałem 70% na cytke 3, udało sie wygrałem, 70% na cytke 4, udało sie, wygrałem, 70% na cytke 5, nieudało sie, koniec KW na cytadeli 4, wiec next kw stawiasz juz cytke 5


no nie do konca. w tylko konkretnym przypadku to masz jak zaliczysz 4lvl a wtopisz na 5lvl to przy nastepnej probie zaczynasz od 5lvl a nie od 4lvl.



Postował Trova w 26-03-2015 o18:30:

 

Duszycien czutaj ze zrozumieniem, napisałem 70% szans na cytke 4, udało się, wygrałem ;p wiec zaczynasz od 5 poziomu, a w razie porażki zaczynasz od 4 poziomu



Postował Marky w 26-03-2015 o19:09:

 

Zapomniałem zapytać wcześniej o której godzinie ruszy r18?



Postował Trova w 26-03-2015 o19:10:

 

cytat:
Marky napisał(a)
Zapomniałem zapytać wcześniej o której godzinie ruszy r18?


właśnie xD i przede wszystkim kiedy? 1 kwietnia? ;d



Postował blazejpp w 26-03-2015 o19:16:

 

KW – kox patch
Przy kw wielopoziomowych, odpali się kolejny poziom i będzie on trwał kolejne 3h? Czy wynik kolejnych poziomów będzie od razu po zakończeniu widoczny?



Postował Rumci w 26-03-2015 o19:16:

 

cytat:
kris23 napisał(a)
cytat:
Rumci napisał(a)
3 dodatkowe ataki dla Noża Wilka - przecież o tym nie było mowy? z dopałem + 50 dmga to jakiś żart będzie....GOD MODE dla SSAKów którzy na łsach tak już mają GOD MODE.

BETA było tak długo otwarta a nie wrzuciliście takiej konfiguracji do testowania. Przecież SSAKI na Wilku bez ataków robiły podobny DMG jak inne rasy na Driadzie, a co dopiero gdy wilk dostał 3 ataki, o których nigdy nie było z Waszej strony mowy , ani nie było to testowane na becie.

Masakra jakaś.


jak nie bylo a to:


http://beta.bloodwars.net/showmsg.php?mid=22165&key=f291c42606

(nie mój link wiec jak zostanie usuniety to juz nie moja wina Big Grin )


No tak, było. Ale na becie Nożyk Wilka nie miał 3 dodatkowych ataków. Był testowany tylko z dopałem do DMGa i wcale źle nie wychodził w porównaniu do niessaków na driadzie. A tu z kapeluszu administracja daje mu 3 ataki? Nie zapominajmy , że suf wilka ma większy dmg niż driada , w dodatku po patchu dostaje aż 50 DMGa dodatkowego oraz 3 ataki! To jakaś parodia. SSAk na łsie teraz to będzie jakiś potwór. Beta była kupe czasu, mogli wrzucić Nożyk Wilka z trzema atakami, zobaczyłbyś co by na takim Nożyku robiły ssaki. Masakra , bez komentarza.



Postował Dżinjus w 26-03-2015 o19:17:

 

Kolejne pół roku czekania, serio BWT?
Skołujcie sobie 1 albo 2 osoby i będzie to o wiele szybciej szło..



Postował DuszyCIen w 26-03-2015 o19:26:

 

cytat:
Trova napisał(a)
Duszycien czutaj ze zrozumieniem, napisałem 70% szans na cytke 4, udało się, wygrałem ;p wiec zaczynasz od 5 poziomu, a w razie porażki zaczynasz od 4 poziomu


hehe mea culpa zmeczenie materialuWink


Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH