Oficjalne Forum Blood Wars (https://forum.bloodwars.interia.pl/index.php)
- Nowości i ogłoszenia (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=7)
-- Nowości (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=26)
--- Balans ulepszania umagów (https://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=1333022)


Postował SushiMaker w 26-09-2016 o23:00:

  Balans ulepszania umagów

Witam,

w związku z tym, że Konrad jest chory i patch (Patch balansujący + kamienie) się opóźnił możemy rozważyć dwie opcje zbalansowania ulepszania umagów.

1. Obniżenie wymaganych ŁPC do 80% obecnej wartości.

2. Mega obniżenie progu ŁPC + zwiększenie 10x kosztu w reputacji.

Zapraszam do udziału w ankiecie oraz konstruktywnej dyskusji.

Pozdrawiam
SM

PS. Co rozumiem przez mega obniżenie:
100 PKT ŻYCIA +50
250 PKT ŻYCIA +100
500 PKT ŻYCIA +200
2000 PKT ŻYCIA +500
12500 PKT ŻYCIA +1000
22500 PKT ŻYCIA +2000

Obecnie by podbić pż z +1000 do +2000 trzeba mieć 22500 LPC po zmianie byłoby to 12500.

Czyli zamiast brać wartość ŁPC dla docelowej wartości umagicznienia, brana by byłą wartość dla BIEŻĄCEJ wartości umagicznienia.



Postował twardy w 26-09-2016 o23:08:

 

no wiadomo, ze opcja z repa x10
ludzie maja po 7mln repa...


@edit

proponowalbym jeszcze zeby lokacje mialy wiecej podstawowych lpc, te 2k lpc, ktore dostalismy na urodziny... to by moglo wejsc na stale

albo slumsy 2000lpc, kazda kolejna lokacja np 250lpc wiecej

bedzie to uklon w strone graczy, ktorzy sie nie zalapali na bonus urodzinowy albo w ogole dopiero uslyszeli o bw

chyba nie musze mowic Sushi ile sie takie 2000 lpc zbiera



Postował kajciu w 26-09-2016 o23:14:

 

a jeszcze proponowałbym coś zrobić z losowaniem tych samych wartości... jest juz spoo osób które mają po 6/4 dmg, zaraz się okaże, że będzie po 16/4...



Postował Dwayne w 26-09-2016 o23:15:

 

tak jak pisałem prawie 2 tygodnie temu:

Patch balansujący + kamienie

i tak wymaganie 12k ŁPC bedzie kłopotliwe, ale lepsze to niż 20k+



Postował Tov w 26-09-2016 o23:15:

 

a nie lepiej po prostu zwiększyć ilość łpc jakie się dostaje za umagi?



Postował Ahanaell w 26-09-2016 o23:16:

 

Moim zdaniem obie opcje są złe - ta druga mogła by być, ale te wyższe umagi wymagały by prawie 400k repa, a 12,5k łpc to ilość i tak nierealna, mi przy 3k łpc wpadają NON-STOP umagi po 35 łpc, w porywach jakiś za 70 wpada...
Daje to, nawet biorąc pod uwagę te po 70łpc, które wpadają sporadycznie, 1,5k miesięcznie, czyli 12,5k to ponad 8 miesięcy przy dobrych wiatrach, doliczyć 2 na znalezienie tego umaga, potem jak łpc wyzeruje, będą wpadały zaś same po 30łpc, więc 1 umag zajmie i tak przy dobrych wiatrach dobry rok, a umagów jest 8.
Dodatkowo, ja mam 30k repy teraz, nie każdy kisi tony, ja często skracam expy, a do tego jestem w klanie z dużo silniejszymi graczami, więc zdobywanie repki jest utrudnione, a wyboru nie mam, bo gram na r5, albo klan z koksami, albo klan z 10 osobami Wink
Chcecie zwiększyć popyt na repkę, to dajcie skrót za darmo, bo szkoda będzie repę tracić, a premki na takie coś tracić nie ma sensu, nie w czasach (S)

Arius proponiwał wprowadzenie dodatkowej puli, wspólnej dla wszystkich lokacji, jest to imho najlepsze rozwiązanie.
Od tej puli by zależały tylko progi ulepszeń, losowanie umagów po staremu.
Nie trzeba by się martwić, że znajdzie się dobrego umaga, wyzeruje łpc, a potem wpadnie lepszy, i by go wbić, następny rok czy dwa w plecy.

Gdyby ilość łpc została zbalansowana, to opcja 2 była by do przyjęcia, ale opcja Ariusa lepsza.



Postował Lesior w 26-09-2016 o23:17:

 

Jestem za opcja nr 2. repa chociaż będzie schodzić szybciej a i dla was lepiej bo wtedy więcej ludzi będzie skracac za premke Smile



Postował raikiri w 26-09-2016 o23:23:

 

dla mnie tez obie opcje słabe

ale zagłosowałem za 80 % -szkoda repy Pleased

samo ulepszenie top umaga 1 będzie wymagało minimum 500 k repy nie licząc ,że zbieranie tych 12.5k lpc jest bez sensu wcześniej wpadnie kilka razy ten umag

wielkie koszty w repach a próg lpc i tak wysoki będzie dozbieranie te 12 k lpc zajmie minimum rok - 1.5 przy mega dobrych wiatrach ...



Postował lothain w 26-09-2016 o23:49:

 

Edit.

Az tak sobie przeczytalem to na spokojnie i jednak ta opcja druga jest calkiem spoko. Az mi troche glupio ze tak szybko wczesniej sie wypowiedzialem :C



Postował Wełen w 26-09-2016 o23:55:

 

Popieram przedmówców. Koszta w evo nadal za wysokie, ale uważam że zwiększanie innych kosztów jest ok i trzeba iść w tą stronę.



Postował Padrezg22 w 27-09-2016 o00:32:

 

cytat:
2. Mega obniżenie progu ŁPC + zwiększenie 10x kosztu w reputacji.
+ pkt łpc nie resetują się przy zmianie umagicznienia... i było by idealnie Smile

opcja nr 2 bardzo ciekawa

łatwiej i szybciej zebrać 1 000 000 repy niż 10 000łpc Smile



Postował turlacz1 w 27-09-2016 o00:46:

 

Dam przykład

Całkiem fajny umag

http://r18.bloodwars.interia.pl/showmsg.php?mid=56924955&key=73ccef2006

Tylko zeby ulepszyć go maksymalnie to teraz potrzeba 15k punktów bez resetu ich to kupa czasu zbierania a juz w ogole jak sie resetuje Frown

A to tylko 1 lokacja

2 opcja rozszerzona o brak resetu punktow i mamy wreszcie przyjemny a zarazem i tak mozolny system umagow



Postował northway w 27-09-2016 o02:25:

 

cytat:
lothain napisał(a)
Opcja pierwsza doprowadzi do szukania umagow typu "2/4 dmg + 100hp + 8%ignora"....e

Taki umag to jak wydropic tygrysie koszulkę speeda w epiku....
Łaska ma wpływ tylko na pierwszy umag... A reszta losuje z całej puli, ni będzie takich umagow



Postował Nosferek w 27-09-2016 o07:15:

 

A co z opcją WSPÓLNEJ PULI ŁPC dla wszystkich lokacji:
cytat:
Nosferek napisał(a)
cytat:
Arius napisał(a)
A może by tak zrobić że licznik łpc do ulepszeń bedzie powiększany o łpc uzyskane ze wszystkich lokacji i będzie działał na umagi we wszystkich lokacjach.
Tzn robię slumsy a licznik łpc do ulepszeń idzie w górę', potem przekazuję na cytadele i nadal mi jeden wspólny licznik łpc (tylko do ulepszeń, nie do uzyskiwania lepszych umagow na lokacji).



1. Pomysł super - sam o tym kiedyś myślałem, ale że pomysł super to i tak nie proponowałem bo super pomysłów nie wprowadzą.

2. Nie proponowałem również z tego powodu, że zaraz będzie płacz - a ja już po urodzinowych dodatkach 7 umagów zmieniłem i mam tylko na jednej 3k ŁPC a reszta gołych inni nie zmienili maja już 15k ŁPC - to niesprawiedliwe (niestety takich będzie wielu) - trzeba to jakoś sensownie rozwiązać.

3. Pula wspólna do ulepszeń ale oczywiście:
- wpływ na jakość umagu mają ŁPC tylko z danej lokacji
- po zmianie umagu kasują się punkty z danej lokacji i odejmowane jest to od całej puli


Ściąć na te 80% potrzebne do ulepszenia ŁPC
Zwiększyć koszt w reputacji
Dodać trochę bazowych ŁPC na każdej lokacji
Wprowadzić WSPÓLNĄ PULĘ ŁPC dla umag na wszystkich lokacjach (ale tylko do ulepszania)


To by dało realne szanse na ulepszenie, a nie byłoby tak od razu i takie bardzo tanie.



Postował Veltaxio w 27-09-2016 o07:44:

 

Suszi, mega obnizenie progu LPC, zwiekszenie kosztu reputacji x 10 i USTAWIENIE BAZOWEJ WARTOSCI ŁPC PO ZMIANIE UMAGA NA 2k. Tylko tak ten system bedzie mogl funkcjonowac


//edit

zrozum Sushi ze nie zamierzamy do smierci napierniczac co 2 dni po 3 lpc bo wpadnie +2 siły na ulepszenie endowego umaga ;-)

pomysl o nastepnych pokoleniach i wprowadz ta stala 2k lpc ktora wyeliminuje wiekszosc syfiastych umagow Happy



Postował 78dyzio w 27-09-2016 o07:57:

 

Sushi,
Zdecydowanie opcja nr 2.

Jak dodasz do tego "blokadę" zdobytego umagicznienia to będzie bardzo dobrze.
Czyli:
1. Mam umag np. +1000 hp. Robię sobie dalej lokację na której mam powiedzmy 3100 łpc.
2. Losuję +35 zwinności i + 8% ignora
3. Blokuję ten umag na drugim slocie - robię nadal tę samą lokację, a ten umag wisi i łpc się nie kasują.
4. Zdobywam 3500 łpc - mogę podbić ignora do 15% lub czekam do 10000 łpc i robię 30% ignora
5. Przypisuję zablokowany umag do postaci = łpc kasują się do wartości początkowej.

Dlaczego tak?
Zrobiliście nam prezent, który wieeeelu uzmysłowił jak mozolne jest zdobywanie właśnie tych pierwszych 2000 łpc losując często umagi warte kilka łpc.

Edit.
Wszystko powyżej tylko jeżeli nie rozważasz w ogóle czegoś na kształt propozycji Ariusa z globalną liczbą łpc



Postował Vilgeforz2 w 27-09-2016 o08:53:

  RE: Balans ulepszania umagów

generalnie wybor czy sobie strzelic w noge czy w reke, tak wlasnie wyglada ta propozycja

byly lepsze...

ale nie nalezalo sie nic wiecej spowiewac po tym jak ostatnio na propozycje zwiekszenia kosztu w repie administracja odpowiedziala ze repa nam zejdzie na ulepszanie umagow Big Grin


jak bardzi trzevba sie nie znac na swojej grze zeby takie cos napisac w momencie kiedy ludzie placac za wszelkie skrocenia reputacja, nadal maja jej po kilka milionow i ona nadal przyrasta

teraz mamy mozliwosc albo nie zmienic generalnie nic, albo pojsc na totalna latwizne

tak jakby nie bylo miedzyczasie bardziej wyposrodkowanych propozycji



Postował KanarkiKikkers w 27-09-2016 o09:11:

 

Nie - dla kasowania postępu ŁPC. Niech ta wartość się nie kasuje po zmianie/akceptacji umagu i będzie dobrze.



Postował Daniel82 w 27-09-2016 o09:29:

  RE: Balans ulepszania umagów

Oczywiście 2 opcja



Postował :Aureliusz: w 27-09-2016 o09:38:

 

Druga opcja, repy się przelewa a koszt jest w sam raz jak na podbicie kox umagów



Postował Regit w 27-09-2016 o09:49:

 

Moim zdaniem obie opcje powinny wejść

I to gracz powinien zdecydować który koszt woli.

Niech gracze maja chociaż namiastkę wolności



Postował Janca w 27-09-2016 o09:54:

 

2 opcja + to, o czym piszą ludzie wyżej, a o czym dałem temat w systemie:

Zablokowanie nadpisywania umaga i farmienie łpc



Postował magig w 27-09-2016 o09:54:

 

a co z dolosowaniem 2 i 3 umaga?

Może tu zrobić, aby szansa znacznie się zwiększała powiedzmy od 15k ŁPC



Postował Dakiuus w 27-09-2016 o10:26:

 

Oczywiście opcja numer 2 !

Ale 2k ŁPC powinno zostać na stałe bo co nam z tego jak na poziomie np 3k ŁPC złapiemy fajnego umaga gdzie jest załóżmy zwinność , jakaś tam siła i ignor defa skoro zamieniając umaga z obecnym znów się cofamy na jakieś ~500 ŁPC a zbierać znów 10k+ to po prostu dobre dwa lata.. jak nie więcej i raczej nikt tego nie dotrwa..



Postował Magico w 27-09-2016 o11:21:

 

a moim zdaniem powinno się ustawić główny jeden wskaźnik ŁPC do ulepszania (tak jak w propozycji Ariusa) i problem mielibyście rozwiązany. Bo znowu pokątnie szukacie sposób na zarobienie Sushi Wink

wyzerowanie repy = więcej łowów za premkę Smile



Kiedy wreszcie weźmiecie się za tą fuzję? Bo to kolejny raz kiedy zajmujecie się sprawami wagi dużo mniejszej - tzn. przedłużacie agonię zamiast spróbować jakoś jej zaradzić.



Postował danwojownik w 27-09-2016 o11:27:

 

Zgadzam się z powyższymi, mega obniżenie, ale do tego na każdej lokacji +2k łpc, które się nie zeruje przy zmianach umagów.



Postował MistrzR8 w 27-09-2016 o12:21:

 

Zaraz przegniecie w drugą stronę . Pisanie bzdur , że ludzie opływają w repie jest chore . Żadne wartości podane przez SM nie są dobre ( moje zdanie ) . Gdzie jest opcja w ankiecie zostawić jak jest teraz ? Jedyne co bym zmienił to nie resetują się 2000 zostają bazowe i tyle .



Postował Toxic w 27-09-2016 o13:37:

 

Zmniejszenie kosztu ŁCP x2 a podniesienie kosztu repy x10?
Sushi, nie zaraziłeś się przypadkiem od Konrada i nie masz gorączki?

Wybór w stylu strzał w prawą albo w lewą stopę.



Postował Nevahaae w 27-09-2016 o13:54:

 

a co z serwami na ktorych trwa wojna?
repy mamy o wiele mniej niz ludzie na serwach pokojowych
nie narzekam na brak repy ale jedna akcja z ulepszaniem umaga i zaczyna byc srednio


czemu ludzie ktorzy wojuja i niby to sól tej gry te oblezenia, maja miec w plecy bardziej od tych co klepia sobie spokojnie w bw

a jesli tak zrobicie to zniescie oplate repy/premki za łowy i skrocenie o!



Postował Bobs Kils w 27-09-2016 o13:56:

 

Jestem za opcją nr. 2 jest dużo lepsza Smile

SM szkoda tylko że teraz, podajecie takie opcje, bo zmieniłem umag a jakby ten patch wszedł z opcją nr2 mógłbym ulepszyć umag do +1000 hp a tak mam tylko +500.
Bo stwierdziłem że nie nazbieram 12500 punktów a mam jeszcze inne lokacje.

Teraz by mi wystarczyło 2000 punkcików ja miałem ponad 4k już. Dało by się coś zrobić z tym? nie chce odzyskać punktów tylko możliwość podniesienia umaga do tego +1000 bo mogłem to zrobić gdybym wiedział że patch wejdzie poczekał bym ten tydzień.


Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH