Oficjalne Forum Blood Wars (https://forum.bloodwars.interia.pl/index.php)
- Nowości i ogłoszenia (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=7)
-- Nowości (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=26)
--- Propozycja - zmiany w systemie Ekspedycji i KW (https://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=1334073)


Postował Art8534 w 07-12-2016 o17:31:

 

Zamiast z expami zróbcie coś takiego z KW!!!!!

spam



Postował twardy w 07-12-2016 o17:39:

 

cytat:
Art8534 napisał(a)
Zamiast z expami zróbcie coś takiego z KW!!!!!





Postował kacik w 07-12-2016 o17:43:

 

twardy ale to tylko spowoduje wiekszy problem - szybsze wbijanie leveli oznacza czestsze nieudane poziomy kw - wiec pomimo ze bedziesz mial 2 razy czesciej kw to te najwyzsze kw bedzie jescze ciezej zrobic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Postował SHAD79 w 07-12-2016 o17:50:

 

ja jestem za a tak na prawdę uzbieranie talków lvl 4 z run jakie się chce zajmie sporo czasuSmile

bo nie sądzę by ktoś się zadowolił np wyglądęm czy np defem w niebieskich na necro są bez użyteczne jedynie hp coś da przy 4 runach 4 lvl 1k hp daje już różnice na expach i kw

więc i tak uznieranie wymaganych runek na 4 lvlu potrwa

wiadomo na poczatku poleci jak leci żeby szybciej talek złapać a potem farmienie i kostka aby wybrać runki jakie się chce

co do kw to jak najbardziej za 2x wiecej lpc więc zawsze jakiś dopał Smile



Postował George w 07-12-2016 o17:59:

  RE: Propozycja - zmiany w systemie Ekspedycji i KW

Witam

wg mnie to najlepszym rozwiązaniem byłoby możliwość zakładania exp co 24h (kw także rzecz jasna) i gracz ma możliwość wyboru czy chce robić expe na 1 mapce czy też na drugiej.

Możliwość zakładania 2 exp jednocześnie na obu mapach mija się z celem, na każdą mapkę i moba z reguły ma się inne eq i jeśli expy kończyć będą się w tym samym czasie będzie problem ze zmianą sprzętu.

Jednocześnie mam obiekcje co do lvl-owania nowych morii względem starych i ich spotykania się na arenach.

W momencie kiedy kw będzie można robić co 24h wtedy jest większe prawdopodobieństwo wpadnięcia multiumaga, engemowego rzecz jasna.

Dodano:

Asystuje na samarka w minimum 20 exp i 2x tyle kw dziennie, nie wszędzie są to takie same lokacje ale daje rade je pogodzić, jak dojdzie mi jeszcze kolejnych 20 dziennie wtedy może być problem



Postował wlatca_kurnika w 07-12-2016 o18:12:

  RE: Propozycja - zmiany w systemie Ekspedycji i KW

Na tak bo sa nudy w dni bezekspowe

spam



Postował Philips84 w 07-12-2016 o18:19:

Thumb Up!

Jak najbardziej za Big Grin


spam



Postował Dawix27 w 07-12-2016 o18:28:

 

Pomysł jak najbardziej na TAK. Chociaż jak dropa nie ma to z exp pery będzie wpadać Big Grin



Postował Szerlok w 07-12-2016 o18:34:

 

a wiecie, że stawiając 1 mapę i 2 mapę jednego dnia możecie je postawić tak, żeby nie kończyły się jednocześnie?



Postował kacik w 07-12-2016 o18:37:

 

sherlock a wiesz ze jest sporo osob co siedzi tylko w eq pod drzewko caly dizen bo ma tyle asyst ijak wtedy ma ogarniac przebieranie sie.hhmmmmmm



Postował Wełen w 07-12-2016 o18:40:

 

Pewnie że tak, możliwość stawiania eksp/kw co 24h + rozdzielenie liczników i każdy będzie zadowolony, bo obecnie albo runy, albo pr(no sorry, ale wanda w duo/trio nadal daje kupę więcej pr jak inne ekspy), co prowadzi do zastoju w rozwoju



Postował Szerlok w 07-12-2016 o18:46:

 

jak nie masz czasu przebrać się na inne ekspy lub eq na drzewo nie wystarczy ci na smerfy (what? XD) to stawiaj jedną ekspę dziennie. jaki masz problem w tym, że więcej będzie zależało od zaangażowania w grę? obecnie mamy sytuację "weź szamana, odwróć zaznaczenie, oddaj szamana i nara, do wieczornej karawany" - zero zaangażowania, 100% efektywności



Postował Lady Moren w 07-12-2016 o18:56:

 

Ekspa i kw co 24h = bajka !!!!!

To powinno zostac wprowadzone wraz z 2 mapa

jestem za wszystkmi konczynami !!!



Postował alter-ego w 07-12-2016 o18:58:

 

TAK !! Big Grin



Postował over86 w 07-12-2016 o19:02:

 

Jestem na tak wale na kW. Żeby tam cos się szybciej dzialo. Aa jessli chodzi o expy to jessli juz to dwaa odddzielne liczniki ddlaa kaaazdej zz map. Nie będzie ssie wtedy za szybko zbierali run a i rozwój beDzie przyhamowany troche.



Postował kacik w 07-12-2016 o19:12:

 

jaki przychamowany rozwoj?
nie pamietam ile bylo za wende ale na r17 na drzewie w2/3 juz podobnie si ewyciaga...

to tylko jescze bardziej poglebi problemy z szybkim levelowaniem

ps. ja siedze na bw pewnie z 5 h dziennie co nei znaczy ze caly ten czas mam cos klepac......



Postował bizonek w 07-12-2016 o19:15:

 

Fajnie, że Administracja ma jakieś pomysły na zmiany w grze, które mają rozbić monotonie ekps co dwa dni.
Szkoda tylko (piszę to z perspektywy gracza R15), że obecnie sporo osób ma już duże wpływy kamieni z robienia drzewa w 3-4 osoby, a aukcje świecą pustkami. Aukcje z biżuterią to już kompletna katastrofa. Ludzie wbijają ekstremalne ceny na średnich czy nawet niskich afiksach, bo nie ma totalnie nic.
Nie wiem czy rozwiązaniem problemu super inflacji jest hiper inflacja Smile



Postował Borszczu w 07-12-2016 o19:16:

  RE: Propozycja - zmiany w systemie Ekspedycji i KW

cytat:
SushiMaker napisał(a)
PROPOZYCJA:
- rozdzielenie liczników Ekspedycji na 1 i 2 mapę.
- możliwe będzie równoczesne założenie przez gracza Ekspedycji na mapę 1 oraz mapę 2.

- zwiększenie częstotliwość ekspedycji. Umożliwienie założenia ekspedycji raz na 24h a nie jak obecnie raz na 48h.


Według mnie opcja druga jest bardziej sprawiedliwa.
Przy opcji pierwszej wymuszacie na mnie zakładanie ekspydycji czego robić nie chce bo nie expie.

W drugim przypadku każdy może wybrać exp czy runy bez wymuszania na nim expienia.



Postował Szerlok w 07-12-2016 o19:21:

 

nikt nie wymusza na tobie expienia, przy zakładaniu ekspy możesz zrezygnować z doświadczenia



Postował Kasztaniasty w 07-12-2016 o19:26:

 

Hajsy się nie zgadzają? Trzeba więcej skróceń, łowów za premkę? Smile

MORIA

Czyli podsumowując ten cyrk.. Białasy runnerujące drzewo, które już i tak zostawiają w tyle inne tatuaże i ścieżki będą to robić 2x szybciej.. i 2x szybciej powiększać różnicę kamieni nad palną/dystansem..

Niech żyją hajsy Smile



Postował Borszczu w 07-12-2016 o19:32:

 

cytat:
Szerlok napisał(a)
nikt nie wymusza na tobie expienia, przy zakładaniu ekspy możesz zrezygnować z doświadczenia

A na wyprawach mam rezygnować z itemów?

Wszędzie musisz komentować byle głupotę pierdzielnąć?


Wytłumaczę jak przysłowiowej krowie:

Teraz nie expie, chodzę tylko po runy, nadganiam talizmanami różnice z treningu.
Przy rozdzieleniu liczniku ekspedycji ja dalej będę chodził tylko po runy, expiacy również po ekspa.
Reasumując tak czy srak tracę jedną expe.
Przy zmniejszeniu częstotliwość ekspedycji założę 2x runy wiec nie tracę w stosunku do innych.


Zaznaczam, chodzi o nekro.



Postował Nosferek w 07-12-2016 o20:03:

 

Opcja pierwsza
Rozdzielenie licznika na 1 i 2 mapę stawiamy expe po runy i expe po exp -
Za:
równomierny rozwój,
szybkość zdobywania run pozostaje na obecnym poziomie,

Przeciw:
Co z tym, którzy już uzbierają runy - lipa


Opcja druga
Licznik wspólny, expa co 24h
Za:
Daje większą elastyczność - można wybrać rozwój odpowiedni dla siebie

Przeciw:
Może dwukrotnie przyspieszyć zdobywanie run, a chyba nie o to chodzi (sam nie mam run na 4 lvl więc nie jestem psem ogrodnika)

Ja bym wolał opcję 2, ale to przyspieszenie zdobywania run może być kiepskie



Postował druga kawa w 07-12-2016 o20:49:

 

cytat:
Magico napisał(a)
Premka za wolno wpada? Lepiej żeby codziennie szło skrócenie, c'nie? Smile


cytat:
Kasztaniasty napisał(a)
Hajsy się nie zgadzają? Trzeba więcej skróceń, łowów za premkę? Smile



cytat:
sTRYjeK napisał(a)
A co za problem skrócić za repke ? Niektórzy po parę mln mają Smile sam skracam za repe i nie narzekam na jej brak.


A który masz lev? Wink

Tak, chodzi o wyciągnięcie kasy z mid lev za łowy i skrócenia na drugiej mapie.
Było to już ponad rok temu zauważone i policzone: Smile

Przegapienie albo świadomy wyciągacz kasy.



Postował pewalker92 w 07-12-2016 o21:38:

 

cytat:
kacik napisał(a)
rozwali to calkiem mozliwosc robienia wyzszych kw na r17-r18 i itak juz padnietym r19
ludzie i tak robia level na tydzien a teraz to bedzie 2 lvl na tydzien -....
areny dopiero beda problemem dla starych serwerow

ogolnie pomysl nie jest zly ale brak dopracowania do aspektow ktore juz byly poruszane na forum wieki temu a te zmiany tylko pogorsza sytuacje
kolejna rzecz ze wprowadzenie tego spowoduje ze bedziemy miec b szybko problem co zrobic z nadwyzka run bo talizmany na 4 poziomie sie pojawia w max pol roku dla wiekszosci topek - ja np bede stawial dalej tylko 2 mape wiec...

OGOLNIE NA NIE ZE WZGLEDU NA BRAK KONKRETOW JAK NAPRAWIC JUZ ISTNIEJACE PROBLEMY zwiazane z szybszym levelowaniem i rosnaca roznica pomiedzy starymi i nowymi serwerami


Zgadzam się...

Poza tym kai zrobi 200 lvl do lutego przy takim układzie Tongue



Postował stm w 07-12-2016 o22:45:

 

KW - odpalanie codziennie ( rozwiąże to trochę problemów )


Ekspy - co 48h jedna i druga ( oczywiście do 1 mapy dorzucić ze 2 ciekawe moby i super sprawa )


to mój typ.



o arenach nie będę pisał...wiadomo, że trzeba je poprawić w takim układzie.



Postował mychol w 07-12-2016 o23:27:

 

Mozliwosc postawienia ekspy codziennie( do wyboru 1 czy 2 mapa) i kw codziennie powinno w zupelnosci wystarczyc



Postował Lestar w 08-12-2016 o02:51:

 

Oddzielny licznik to całkiem ciekawy pomysł.

Licznik 24h to z kolei przesada, moim zdaniem.

A już obie te zmiany na raz okażą się totalnym przegięciem.



Postował 78dyzio w 08-12-2016 o07:01:

 

W mojej opinii dobrym pomysłem byłaby zmiana licznika na 24h dla kw i exp.
Już tłumaczę:
KW - sprawa oczywista - 2xszybciej robimy łpc/umagi

Ekspedycje.
Zmiana licznika na 24h jest lepsza niż oddzielenie map - a dlaczego:
1. Do momentu zdobycia stałego dostępu do wybranej lokacji na 2 mapie można robić na zmianę - 1 mapa/2 mapa.
2. Po zdobyciu blachy za kronosa/blachy za docelowego moba na drugiej mapie robisz jak expy jakie chcesz tzn. możesz nadal robić mapa 1/2 lub tylko mapę 2.
Dla części graczy (w tym i dla mnie) większy priorytet ma tempo zdobywania run niż tempo expienia. Na 1 mapie nie byłem od czasu wdrożenia nowej mapy, nawet nie pamiętam jakie tam jest exp możliwy do zdobycia. Obecnie w erze drwali na exp na morii nie można narzekać.



Postował over86 w 08-12-2016 o07:25:

 

KONRADZIE PROSZE JESZCZE O JEDNA ZMIANE... LICZNIK KTO NA ILU EXPACH POMOGL NAWET JAKO S

Jesli by się dalo byloby super.

A wracając do tematu jestem na nie dla dowolnej expy co 24h. Najlepiej 48h na kazda mape i 24h na kw



Postował D-Wade w 08-12-2016 o07:32:

 

Jeśli chodzi o propozycję - jestem za.

Brakuje ankiety w tym temacie.

Jaki jest przybliżony realny termin ewentualnego wprowadzenia zmian?


Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH