Oficjalne Forum Blood Wars (https://forum.bloodwars.interia.pl/index.php)
- Nowości i ogłoszenia (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=7)
-- Nowości (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=26)
--- Co nowego w BW - Planowane i roważane zmiany. (https://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=1336564)


Postował Slayer94 w 01-09-2017 o17:29:

 

Będziecie chcieli mieć na białasku kiedyś 4 runki zwinke na 4lvl i nie będzie Wam akurat zwnika lecieć, to jak się zaczniecie bawić w kostkę to jeszcze wtedy zapłaczecie nad esencją Happy
Ale lepiej płakać już teraz, niż się zastanowić, że jednak może się przydać nie tylko maluchom rotfl



Postował Wełen w 01-09-2017 o17:45:

 

Z jednej rozbitej zbędnej runy lvl 4 masz tyle esencji, że nie ma mowy i tym, by jej zabrakło. Ostatnio w kostce mielilem jakieś 70 run, esencji zielonej i niebieskiej praktycznie nie miałem i jakoś kurde starczyło Wink

Czepianie się esencji wynika głównie z 2 rzeczy:

1) zaczęto dawać je dopiero po zmianach z nią związanych
2) prawie połowa miesiąca to wyłącznie esencje.

Niech sobie będą, tylko nie w takich ilościach. Ktoś tu gadał o różnorodności w nagrodach- rozumiem, że widzisz różnorodność w tym, że wszedł nowy typ nagród za logowanie, ile nie widzisz już tego, że nawalono tego na 11 dni? No mega różnorodność Wink a o to się tu głównie rozchodzi. Nie o to, że w ogóle dano esencje.

PS. Nie każda krytyka czegoś, w czym wy nie widzicie nic zdrożnego to płacz, ale podejrzewam, że zrozumienie tego to coś nieco poza waszymi możliwościami Smile



Postował sil123 w 01-09-2017 o18:51:

 

cytat:
Dżinjus napisał(a)
Zmienilbym dzienne esencje ale nie każdemu, maluchom się przydają. Powyżej danego poziomu mogłyby być inne nagrody.


Nie są potrzebne, mam konto prowadzone od 1 poziomu (73 obecnie) i po 15k+ esencji mi zalega, klepie 2 mapę odkąd mogę.

Słabo wyglądają nagrody za logowanie w tym miesiacu... Ale skoro to są tylko za LOGOWANIE, to nie ma co marudzić.



Postował SPFY w 01-09-2017 o20:18:

 

Nagrody za losowanie - administracjo dajcie się przekonać do tego żeby dawać coś naprawdę extra w dwa ostatnie dni. Niech to będzie nagroda dla tych którzy się logują codziennie. Cała reszta jest okSmile



Postował raikiri w 01-09-2017 o22:54:

 

cytat:
Wełen napisał(a)
Czepianie się esencji wynika głównie z 2 rzeczy:

1) zaczęto dawać je dopiero po zmianach z nią związanych
2) prawie połowa miesiąca to wyłącznie esencje.

Niech sobie będą, tylko nie w takich ilościach. Ktoś tu gadał o różnorodności w nagrodach- rozumiem, że widzisz różnorodność w tym, że wszedł nowy typ nagród za logowanie, ile nie widzisz już tego, że nawalono tego na 11 dni? No mega różnorodność Wink a o to się tu głównie rozchodzi. Nie o to, że w ogóle dano esencje.

PS. Nie każda krytyka czegoś, w czym wy nie widzicie nic zdrożnego to płacz, ale podejrzewam, że zrozumienie tego to coś nieco poza waszymi możliwościami Smile


w jakich ilościach ? hmm masz wgląd w cało-roczny grafik czy piszesz tylko na podstawie września i już płacz ,że nawalili na 11 dni esencji ? Bo jeśli esencja przykładowo będzie tylko we wrześniu czyli 11 dni względem roku to nie jest wcale dużo no ale wielki wełen o tym nie pomyślał zobaczył kalendarz wrześniowy i wykluczył wszystkie inne możliwości
Mógłbym CI przyznać rację gdyby te 11 dni było tylko dla 1 esencji ,ale jest rozłożone na każdą wiec jak dla mnie jest to różnorodność również wśród typie esencji.

Chodzi głównie o to ,że esencja CI się przelewa zobaczyłeś esencje w nagrodach i przy-narzekałeś na forum i tyle.



Postował Dark Knight w 02-09-2017 o08:48:

 

A ja jestem zadowolony że admistracja słucha tego o co prosimy i stara sie to wprowadzić - było kilka tematów o braku esencji i jest efekt. Tylko szkoda że najpierw nie było esencji w zadaniach dziennych a pózniej rozbijania run bo trochę ich rozbiłem żeby dobić inne na 4 poziom - no cóż mogłem sie nie spieszycSmile
Tak więc nie marudzić - znająć admistracje przeczyta? i zmniejszy częstotliwość esencji w nastęnych miesiącach - co by miało sens Smile

Poczekajmy z narzekaniem do grudniaSmile

A i jeszcze jedna sprawa - dajcie kochana administracja lepsze dzienne zadania pod koniec miesiąca - niech to będzie jakaś nagroda za codzienne logowanieSmile



Postował woycieh w 02-09-2017 o11:59:

 

Z esencjami jest jeden problem - albo zalegają w ogromnych ilościach, albo masz ich mało jesli bawisz sie kostką Smile Ja osobiście mam teraz mało niebieskiej, bo potrzebowałem nadrobić brak zółtych run.

Ogólnie uważam że esencje to nie jest wymażony bonus, ale części graczy mimo wszystko sie przyda, a dla pozostałej części to "zapychacz", jak ujął to Sushi w temacie o bonusach dziennych. Jeśli już coś bym zmieniał to ilość esencji bądź liczbe dni z tym bonusem, ale sama idea zła nie jest. Tym bardziej że podobnie jest z repką, na którą nikt nie narzeka - jednym zalega, inni mają notoryczne braki.



Postował Alaghai666 w 02-09-2017 o13:33:

 

to niech chociaż dadzą możliwosc zamiany run ognia i duszy w inne, bo obecnie jesli ktos sie duzo bawi kostka to wyglada to tak ze esencji ziemi i wody mozna miec malo, przed patchem nawet moglo brakowac czasami, ale akurat ognia i duszy sie tylko zbiera, zbiera i zbiera i nie ma co z nia robic

jak jest rozbijanie run to moze i tworzenie run? 5, 10 tysi esencji za losowa rune lvl 1?



Postował Szerlok w 02-09-2017 o14:14:

 

jest mozliwosc tworzenia run z ognia i duszy. "przepis" jest w podpowiedzi obok kostki



Postował Alaghai666 w 02-09-2017 o20:40:

 

Chyba szerloku nie zrozumiałes co napisalem



Postował Shadow 7 w 02-09-2017 o23:58:

 

No dopra SushiMaker skończmy pitolić i przejdźmy do konkretów

KIEDY BĘDĄ TE EPIKI (I CZEMU ICH NIE BĘDZIE) !!!

Co my tu mamy:

Informacja o nowościach na 2017r.
cytat:
"Nowości w 2017 roku!
...
Przedmioty epickie 2.0
Zarówno na serwerach Necro jak i Moriach pojawią się nowe przedmioty epickie o unikalnych właściwościach.
Planowany termin wydania 2 kwartał 2017. "



Informacje z obecnego tematu:
cytat:
Epiki 2.0 oraz 1.0 dla Morii. - w związku z usprawnieniami w strukturze bazy związanymi z generowaniem statystyk przedmiotów, sposobem ich zapisu itp trzeba zrobić nowy generator - praca jest w toku i mam nadzieję, że E1.0 dla Morii ujrzą światło dzienne jeszcze przed końcem wakacji.
W przypadku E2.0 konieczne będzie jeszcze zakodowanie wszystkich efektów specjalnych co powinno zająć od 1 do 1,5 miesiąca dłużej.


A tu...

KOŃCA NIE WIDAĆ...

KOŃCA NIE WIDAĆ...

NIE WIDAĆ, NIE WIDAĆ...

_________________

aFe JA



Postował SushiMaker w 12-09-2017 o10:21:

 

cytat:
Dark Knight napisał(a)
A ja jestem zadowolony że admistracja słucha tego o co prosimy i stara sie to wprowadzić - było kilka tematów o braku esencji i jest efekt. Tylko szkoda że najpierw nie było esencji w zadaniach dziennych a pózniej rozbijania run bo trochę ich rozbiłem żeby dobić inne na 4 poziom - no cóż mogłem sie nie spieszycSmile
Tak więc nie marudzić - znająć admistracje przeczyta? i zmniejszy częstotliwość esencji w nastęnych miesiącach - co by miało sens Smile

Poczekajmy z narzekaniem do grudniaSmile

A i jeszcze jedna sprawa - dajcie kochana administracja lepsze dzienne zadania pod koniec miesiąca - niech to będzie jakaś nagroda za codzienne logowanieSmile


Esencja jest bonusem tego miesiąca.

Każdy miesiąc ma swój "tytuł", a tytułem września została Esencja. W kolejnym miesiącu już tak kolorowo nie będzie Wink



Postował Szerlok w 12-09-2017 o11:12:

 

cytat:
Originally posted by SushiMaker
Każdy miesiąc ma swój "tytuł", a tytułem września została Esencja. W kolejnym miesiącu już tak kolorowo nie będzie Wink

znaczy, ze w pazdzierniku bedzie sama zielona esencja? Big Grin



Postował Dat Man Szit w 12-09-2017 o11:34:

 

cytat:
SushiMaker napisał(a)
cytat:
Dark Knight napisał(a)
A ja jestem zadowolony że admistracja słucha tego o co prosimy i stara sie to wprowadzić - było kilka tematów o braku esencji i jest efekt. Tylko szkoda że najpierw nie było esencji w zadaniach dziennych a pózniej rozbijania run bo trochę ich rozbiłem żeby dobić inne na 4 poziom - no cóż mogłem sie nie spieszycSmile
Tak więc nie marudzić - znająć admistracje przeczyta? i zmniejszy częstotliwość esencji w nastęnych miesiącach - co by miało sens Smile

Poczekajmy z narzekaniem do grudniaSmile

A i jeszcze jedna sprawa - dajcie kochana administracja lepsze dzienne zadania pod koniec miesiąca - niech to będzie jakaś nagroda za codzienne logowanieSmile


Esencja jest bonusem tego miesiąca.

Każdy miesiąc ma swój "tytuł", a tytułem września została Esencja. W kolejnym miesiącu już tak kolorowo nie będzie Wink


Wszedł, zlał sensowne pytania, błysnął inteligencją i zniknął. Twoja ignorancja i pogarda dla klientów jest EPICKA.



Postował Archael w 12-09-2017 o12:27:

 

cytat:
Dat Man Szit napisał(a)
cytat:
SushiMaker napisał(a)
cytat:
Dark Knight napisał(a)
A ja jestem zadowolony że admistracja słucha tego o co prosimy i stara sie to wprowadzić - było kilka tematów o braku esencji i jest efekt. Tylko szkoda że najpierw nie było esencji w zadaniach dziennych a pózniej rozbijania run bo trochę ich rozbiłem żeby dobić inne na 4 poziom - no cóż mogłem sie nie spieszycSmile
Tak więc nie marudzić - znająć admistracje przeczyta? i zmniejszy częstotliwość esencji w nastęnych miesiącach - co by miało sens Smile

Poczekajmy z narzekaniem do grudniaSmile

A i jeszcze jedna sprawa - dajcie kochana administracja lepsze dzienne zadania pod koniec miesiąca - niech to będzie jakaś nagroda za codzienne logowanieSmile


Esencja jest bonusem tego miesiąca.

Każdy miesiąc ma swój "tytuł", a tytułem września została Esencja. W kolejnym miesiącu już tak kolorowo nie będzie Wink


Wszedł, zlał sensowne pytania, błysnął inteligencją i zniknął. Twoja ignorancja i pogarda dla klientów jest EPICKA.


Tak na dobrą sprawę, to żaden z nas nie jest tu klientem. Jesteśmy co najwyżej użytkownikami, tak jak jesteśmy użytkownikami LoLa, czy WoWa. Fakt kupowania premki niczego w tym nie zmienia. Nie mamy ani statusu, ani tym bardziej praw klienta.
nie mówię tego z przekąsem, czy, żeby zniszczyć komuś światopogląd. Po prostu nie lubię sytuacji, kiedy ktoś czegoś nie wie i brnie w błędne myślenie.
Jeżeli jest tu jakiś prawnik i potrafi podać artykuły prawne, na podstawie których można wnioskować, że jesteśmy klientami, to chętnie zrewiduję moje myślenie pod tym kątem.



Postował klacho w 17-11-2017 o07:51:

 

hmm, tak z ciekawości przed końcem których wakacjach epiki dla morii ?



Postował gets w 17-11-2017 o12:09:

 

cytat:
Archael napisał(a)
[...]




Tak na dobrą sprawę, to żaden z nas nie jest tu klientem. Jesteśmy co najwyżej użytkownikami, tak jak jesteśmy użytkownikami LoLa, czy WoWa. Fakt kupowania premki niczego w tym nie zmienia. Nie mamy ani statusu, ani tym bardziej praw klienta.
nie mówię tego z przekąsem, czy, żeby zniszczyć komuś światopogląd. Po prostu nie lubię sytuacji, kiedy ktoś czegoś nie wie i brnie w błędne myślenie.
Jeżeli jest tu jakiś prawnik i potrafi podać artykuły prawne, na podstawie których można wnioskować, że jesteśmy klientami, to chętnie zrewiduję moje myślenie pod tym kątem.[/quote]

Tak na szybko i bardzo ogólnikowo:
- możemy uznać, że rzeczywiście mamy doczynienia z darowizną na rzecz utrzymania serwera i rozwoju gry a nie z zakupem usługi, jednak umowa darowizny ze swojej natury musi mieć charakter nieodpłatny (tzn. nie może zawierać zapisów świadczących o otrzymaniu przez darczyńcę od obdarowanego świadczenia, które ma być ekwiwalentem za otrzymanie darowizny.) - tu pozostawiam ocenie czy usługi premium i samo premium są czy też nie są takim ekwiwalentem Smile
Podstawa prawna Art. 888 paragraf 1 KC

- jeśli przyjmiemy, że nasza wpłata na rzecz BW jest darowizną i nasze uprawnienia w relacji gracz - BW nie mają charakteru i uprawnień w relacji klient - przedsiębiorca to mamy doczynienia z relacją darczyńca - obdarowany.
Skoro nasza darowizna jest przeznaczona na konkretny cel a nie np. na ogólne cele statutowe (firmy czy organizacji non profit - nie sądzę, żeby bw miało takowy)mamy prawo jako darczyńcy oczekiwać realizacji tych celów a także do pewnego stopnia do kontroli wydatkowanych środków. Jeśli darczyńca uzna, bądź zbiorowo uznają, że przekazywane darowizny są wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem, bądź z innych powodów w sposób niewłaściwy mają prawo cofnięcia darowizny bądź żądania jej zwrotu - choćby na podstawie przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu ( od art. 405 KC)

Pojęcie "rozwój gry" jest pojęciem na tyle otwartym, że każdy może pod nim rozumieć co mu się podoba - można zatem przyjąć, że choćby za pośrednictwem forum darczyńcy wyrażają swoje zdanie np. odnośnie ich interpretacji które zmiany są "rozwojem gry" a które nie są, które są dla nich akceptowalne a które nie z punktu widzenia samej darowizny.

Powyższe może prowadzić np. do wniosku, że to z graczami premium jako darczyńcami należałoby prowadzić konsultacje odnośnie rozwoju gry a głos pozostałych nie premium traktować jedynie jako niewiążące opinie Tongue

Podaję zaledwie podstawowe przepisy z Kodeksu Cywilnego jedynie jako pewną wskazówkę, bądź też pretekst do rozważań o naturze relacji gracz a bw.
Znacznie bardziej przydatne byłoby tutaj orzecznictwo (niestety dość ubogie w materii darowizn na rzecz podmiotów gospodarczych niemniej jednak istniejące) ale forum to chyba nie miejsce na pełne wykłady z prawa Smile


Ps. Odnośnie kwesti użytkowania i bycia użytkownikiem - ta forma też ma swoje prawa Smile
bw dział na terytorium polski, tu ma swoją siedzibę itp, itd zatem w odróżnieniu od wspomnianych przez Ciebie gier zastosowanie ma jedynie prawo obowiązujące na terytorium RP Smile



Postował Archael w 17-11-2017 o20:31:

 

Ed. Moj post zostal przez kogos moderowany, zmieniajac jego sens i wydzwiek. Sadze, ze byl to Maste of Puppets, ale glowy dac nie moge.

Gets, wiem, ze to nie Twoja wina, ale w tej chwili niczego nie cytujesz, odnosisz sie chyba do wszystkich moich wypowiedzi na forum, dobrze, ze Twoj post jest autonomiczny, bo inaczej nie mialby sensu, w przeciwienstwie do tego.



Postował gets w 17-11-2017 o23:05:

 

chyba, że uznasz, że darowizna jest jedynie czynnością pozorną a tak naprawdę masz do czynienia z zakupem usługi - wtedy relacja typu "klient" Smile
Bw trzyma się tezy, że to darowizna, więc zakładając, że nie chcemy wchodzić w spór natury prawnej mamy relację darczyńca - obdarowany. (przy opłacających premium +/- w czasie jego trwania)
Do tego dochodzi regulamin itp, itd Smile

Ja mam nazwijmy to ... delikatne wątpliwości ale jak wiadomo gdzie dwóch prawników tam trzy opinie Tongue

Dobrze by było gdyby BW Team poprawił przede wszystkim sposób komunikowania się ze społecznością zdaję się, że często dość irytujący sposób komunikowania i przeprowadzania pewnych zmian prowadzi do usztywnienia stanowisk po przeciwnych stronach barykady - a my chyba nie stoimy na wrogich pozycjach tylko wspólnie walczymy o lepsze bw Smile

Na ich usprawiedliwienie działa jednak fakt, że nie są ludźmi od pr ale od tworzenia gry Smile



Postował MasterOfPuppets w 17-11-2017 o23:57:

 

gets, ostrzeżenie ustne (krótki staż na forum); Archael - tobie odświeżam warna. Wiem, że piramidki są bardzo zabawne, niemniej proszę ich nie tworzyć, bo forum robi się nieczytelne.
Proszę też nie zbaczać z tematu, dyskusję możecie kontynuować w misz-maszu jeśli macie taką potrzebę.



Postował Feldmarshal w 18-11-2017 o09:22:

 

Sushi, może uchylisz rąbka tajemnicy, co dla nas szykujecie w nadchodzącym patchem przed końcem roku?



Postował sil123 w 18-11-2017 o11:12:

 

cytat:
Feldmarshal napisał(a)
Sushi, może uchylisz rąbka tajemnicy, co dla nas szykujecie w nadchodzącym patchem przed końcem roku?


Tu masz z grubsza:

Przeliczenie poziomów i statystyk na speed serwery - ANKIETA!

Dokładniej ma być kiedyś tam przez patchem w tym spamie co przychodzi na email, o ile dobrze zrozumiałem którąś wypowiedź Tongue



Postował dawidmen w 26-11-2017 o22:56:

 

a tu taki maly link ze strony bwteam
https://www.bwteam.pl/index.php?a=news&ln=pl&page=1&id=171

A ile zrobione ? aby fuzja Big Grin



Postował Ma_Jae_Hoon w 27-11-2017 o13:04:

 

cytat:
dawidmen napisał(a)
a tu taki maly link ze strony bwteam
https://www.bwteam.pl/index.php?a=news&ln=pl&page=1&id=171

A ile zrobione ? aby fuzja Big Grin


Roczny poślizg z Ty już siejesz defetyzm. Poczekaj jeszcze rok, dwa i dopiero wytykaj :/

Eh Ci ludzie ... Smile



Postował Asmiran123456 w 27-11-2017 o13:31:

 

jako informatyk z wykształcenia rozumiem co to poślizg w realizacji projektu (wdrożenia nowych funkcjonalności). Nie rozumiem jedynie braku wyciągania wniosków z własnych błędów. Tworzycie BW od 11 lat, a nie potraficie oszacować czasochłonności wprowadzenia zmian? Nie podawajcie więc planowanych ram czasowych.



Postował kacik w 27-11-2017 o16:15:

 

nie wiem czy zauwazyles ale faktycznie bw team stara sie nie dawac zadnych konkretnych terminow tylko jak juz kolejnosc jaka chca wprowadzic zmian badz ogolny termin pierwsza polowa roku itd

to ze najwiekszy projekt czyli apka jest pierwszym takim ich projektem podejrzewam ze sami nie dokonca wiedza ile czasu zajmie i poprostu ich poczatkowe szacunki byly za male (zwlaszcza ze ze wzgledu na ogolny poslizg musieli w miedzyczasie poswiecic czas na bierzace zmiany patche urodziny itd wiec przeciaga sie nawet bardziej...

to ludzie probuja od nich wyciagnac jakies terminy i pozniej sie dziwia ze sie nie wywiazali z nich jak ich naciskali to podali co im sie wydawalo...



Postował SushiMaker w 05-12-2017 o13:28:

 

Przykro nam, że nie możemy robić więcej.



Postował Yato_Kami w 05-12-2017 o21:05:

 

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Przykro nam, że nie możemy robić więcej.



taaa
i przez miesiąc nie raczysz nawet skomentować wyliczeń i przykładu na żywym organizmie, na to że zaproponowany przez Ciebie sposób przeliczenia lvli na serwery speed jest beznadziejny inaczej niż tendencyjnym tekstem opierając się na "większości graczy", a tak naprawdę na pseudowiększości graczy tylko z forum (czyli w 90% starej gwardii bw, dla której twój bezmyślny sposób przeliczenie lvli jest ekhm dobrym interesem, bo sprawi że ich konta staną się czymś co w normalnej grze nazwane byłoby zcheatowanymi kontami, bo nie będzie możliwości osiągnięcia takiej postaci dla postaci z obecnie mniejszym lvlem [szczególnie na morii])



Postował filantrop112 w 06-12-2017 o04:57:

 

obetnijcie pensję pracownikom
podnieście ceny Premium i zatrudnijcie osobę która bez żadnych przeszkód wykona aplikację mobilną w 2-3 miesiące
a nie będziecie się męczyć 2 - 3 lata. a końca i tak nie widać

gruby komentarz.
"przykro nam" i tyle xD

kiedy kolejne " balansowanie ras " ?
mające na celu oczywiście zachęcanie do zmiany rasy w grze Wink ))))



Postował SushiMaker w 06-12-2017 o15:29:

 

cytat:
filantrop112 napisał(a)
obetnijcie pensję pracownikom
podnieście ceny Premium i zatrudnijcie osobę która bez żadnych przeszkód wykona aplikację mobilną w 2-3 miesiące
a nie będziecie się męczyć 2 - 3 lata. a końca i tak nie widać

gruby komentarz.
"przykro nam" i tyle xD

kiedy kolejne " balansowanie ras " ?
mające na celu oczywiście zachęcanie do zmiany rasy w grze Wink ))))


2-3 miesiące? Biorę.


Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH