Oficjalne Forum Blood Wars (https://forum.bloodwars.interia.pl/index.php)
- Handel (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=9)
-- Sprzedam (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=167)
--- Regulamin Handlu - pytania i odpowiedzi (https://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=428833)


Postował Szary-w-Bieli w 10-06-2010 o15:22:

 

Ale jak zrozumiałem to ograniczenie ma na celu spowodowanie żeby był porządek na aukcjach, który może być wynikiem licytacji o wiele przedmiotów. Gdyby wprowadzić aukcje na większą ilość przedmiotów tylko z opcją KT był by porządek. było by mniej tematów czyli większy porządek i mniej roboty dla T-modów, ponieważ tak jeden może sprawdzić jeden temat a nie 3(w przypadku gdy ma 3 działy). Mniej warnów ECT.



Postował adagio w 10-06-2010 o15:33:

 

Tylko nie każdy użytkownik trzyma porządek w swoim temacie.

I mimo iż są przedmioty tylko z KT bałagan nadal istnieje. Wchodzisz do tematu, który ma 3 strony w 1 poscie nie jest odznaczone, co zostało sprzedane a co nie, przekopujesz się przez wszystkie posty, do tego dochodzą edycje postów + to, że 2 (lub więcej) osoby kupiły ten sam przedmiot.

Pomijam już fakt, że Tmod w takich tematach ma ochotę okopać się i ogłosić abdykacje i upadłość.
Ale zwłaszcza nowy użytkownik ma naprawdę wielkie problemy z takimi wyprzedażami.

I taki był nasz cel. Ograniczyć długość tych wątków, przez co staną się bardziej przejrzyste.

Co do tego, że Tmod ma więcej pracy, to wierz mi, że o wiele łatwiej sprawdzić 3-4 tematy z 7 przedmiotami niż 1 kolosalny



Postował Eshin w 16-06-2010 o00:56:

 

Witam Smile
Takie pytanie :
na r12- serwer aukcyjny jeszcze nie wiem czy kupilem, ale najprawdopodobniej- db zwinna palka - dalem 1200 pr
w zakonczonych sprawdzilem - po 50 - 70 kupowane byly - powod - pomylilem sie - chcialem db szybka palke kupic i teraz- 1200 pr stracone to 1, a 2- nie chcialbym bana za push dostac ( dalem ponad 20 X tyle za ile to chodzi), za 1000 - 2k chodza db szybkie wiec dalem cene z mysla o tamtej ale sie zagapilem..
tera zmam to jakos zglosic do operatora?? i jesli tak to jak Wink

EDIT:
Literowki bo szybko pisalem Wink

EDIT2:
Dzieki Caen Smile



Postował Caen w 16-06-2010 o01:02:

 

PW, najlepiej na forum, do operatora serwera. Z dokładnym opisem jakie konto, jaki przedmiot, kiedy i jak to się stało że przepłaciłeś.



Postował Szary-w-Bieli w 16-06-2010 o17:55:

 

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?postid=5850586#post5850586


Chciałbym usłyszeć wasze zdanie na ten temat.



osobiście wg mnie zastosowałem się do punktu
cytat:
8.1 Działania zabronione:a)wprowadzanie ceny KT po rozpoczęciu licytacji, oraz sprzedaż przedmiotów przed podanym terminem zakończenia licytacji. Wycofać przedmiot z aukcji można tylko po upływie 24 godzin od momentu utworzenia tematu, jeżeli w tym czasie nie padły na niego żadne oferty.


Powołując się na ten paragraf wycofałem swoją ofertę i z grzeczności podałem cene za którą sprzedałem w grze.



Postował Caen w 16-06-2010 o19:27:

 

Khem... Nieładnie manipulować.

Punkt który przywołujesz został zmieniony i brzmi tak jak brzmi teraz właśnie z powodu Twojego bana.
Ale jak sam mi udowadniałeś, prawo nie działa wstecz.



Postował Szary-w-Bieli w 16-06-2010 o21:29:

 

To zostało zmienione po moim banie? a jeżeli tak to sorry, kolega mi to pokazał i sądziłem że to było już przed. Nie manipuluje,pogodziłem się z tym błędem w regulaminie, który może uchroni innych przed nadgorliwymi banamiSmile Jedyny powód dla którego tak to mnie wkurzyło to to że nie mozna w trakcie bana wzrócić sprzętu znajomemu;/ a jeżeli to jest już po dodane to nie ma co dyskusji wprowadzać bo regulamin został poprawiony na lepszeSmile



Postował wolfdaro2 w 21-08-2010 o03:55:

 

witam mam pytanie co w przypadku jeśli gracz zamknie temat z zaoferowanym cm przed zakończeniem aukcj ?



Postował Caen w 21-08-2010 o04:03:

 

cytat:
wolfdaro2 napisał(a)
witam mam pytanie co w przypadku jeśli gracz zamknie temat z zaoferowanym cm przed zakończeniem aukcj ?


cytat:
8.1 Działania zabronione:
a)wprowadzanie ceny KT po rozpoczęciu licytacji, oraz sprzedaż przedmiotów przed podanym terminem zakończenia licytacji. Wycofać przedmiot z aukcji można tylko po upływie 24 godzin od momentu utworzenia tematu, jeżeli w tym czasie nie padły na niego żadne oferty.


---> "Skargi"



Postował xThorgx w 27-08-2010 o19:12:

 

Witam. Mam jedno małe pytanko, a mianowicie :

Co się dzieje, jeżeli sprzedający nie napisze CM, tylko samo KT ? (NIE CM=KT tylko samo)

a więc CM wynosi 1 pr, czy CM=KT, a może właściciel tematu dostaje 24 h na dodanie CM...


z góry dziękuje



Postował Sheenakh w 27-08-2010 o19:20:

 

nie,jeśli jest Tylko cena KT,to nie ma Cm-
przedmiot można nabyć drogą kupna tylko poprzez danie narzuconej przez sprzedawcę ceny- kt.



Postował Dorotka w 07-11-2010 o22:07:

  to i moje pytanie co do tej auckji i ostrzezenia

Dobra Jastrzębia Bransoleta-koniec promocji


czy ostrzezenie jest słuszne? przeciez upowałam temat przy okazji odpowiadajc na pytanie[z reszta nieregulaminowe].....nie zlamałam tam zadnego pkt dot. sprzedazy i upowania

i jak mozna uznac upa za spam??
regulamin nie precyzuje co dokladnie mam napisac w upie......



Postował Caen w 07-11-2010 o23:58:

 

Było niesłuszne, tmod się widocznie rozpędził. Ale zostało przecież cofnięte.

W takich sytuacjach wystarczy napisać PW do tmoda i wyjaśnić sytuację. A jeśli to nie pomoże - napisać odwołanie do smoda.



Postował Dorotka w 08-11-2010 o06:05:

 

cytat:
Caen napisał(a)
Było niesłuszne, tmod się widocznie rozpędził. Ale zostało przecież cofnięte.

W takich sytuacjach wystarczy napisać PW do tmoda i wyjaśnić sytuację. A jeśli to nie pomoże - napisać odwołanie do smoda.



jak zostalo cofniete to dlaczego mam 2 ostrzezenia? pw bylo ale odpowiedz byla, ze nie mam racji dlatego tu napisalam.....
wczoraj dostalam 1 ostrzezenie za tego upa
pozniej jak sie poskarzylam to 2 za nieregulaminowy upSmile
czyli mod-a zawsze na wierzchu, szkoda tylko , ze katatonia sam(a) nie napisze do mnie , ze to błąd....


Autor tematu
Ostrzeżenia: 2
Nieregulaminowy UP ()

edit:
Wiadomość od Katatonia, dnia 07-11-2010 14:47
RE: FW: Ostrzeżenie

Tak - 'wow, spostrzegawczy jestes....

to nie jest forum misz-masz, wiec prosze bez komentarzy'

komentarz spamu=spam, powinnaś to zgłosić o nie dopisywać.

-----Oryginalna Wiadomość-----
Od: Dorotka
Data: 07-11-2010 14:33
Do: Katatonia
Temat: FW: Ostrzeżenie

-----Oryginalna Wiadomość-----
Od: Katatonia
Data: 07-11-2010 14:10
Do: Dorotka
Temat: Ostrzeżenie

Witaj Dorotka,<br />
<br />
Otrzymałeś upomnienie od Katatonia.<br />
Powód: <b>Spam</b> ()<br />
Temat: <a href="thread.php?postid=6211352#post6211352" target="_blank">Dobra Jastrzębia Bransoleta-koniec promocji</a><br />
<br />
Obsługa Forum.


przeciez to moja aukcja....jak moge spamowac w swojej aukcji???


edit:
DziekujeSmile



Postował adagio w 08-11-2010 o07:18:

 

Istnieje pewien temat Kto jest kim i co komu zgłaszać
Jest w nim opisane jak postępować w sytuacji kiedy chcesz się odwołać od przyznanego ostrzeżenia.

Dostałaś ostrzeżenie za nieregulaminowy up dlatego że pomiędzy Twoim postem z 06-11-2010 13:08 a postem z 06-11-2010 14:31 nie minęły regulaminowe 3h. Temat handlowy nie jest dobrym miejscem do prowadzenia dyskusji z Tmodem oraz innymi użytkownikami ponieważ wprowadza to zamieszanie oraz bałagan. Decyzja Katatonii o przyznaniu tego ostrzeżenia była słuszna. Jednak ze względu na okoliczności to ostrzeżenie zamienię na upomnienie słowne.

Kolejne ostrzeżenie dostałaś za temat Doskonała Demoniczna Pałka >> TANIO ale to już zupełnie inna sprawa



Postował miskovs w 23-01-2013 o17:52:

 

Mam pytanie, bo co do tego chyba nie ma nigdzie wyjaśnienia.
db szorty łowcy , dosk bojowa marynarka, db mściwa bransa, db zwierzece ringi, db ring lucka i inne
Opis sytuacji: Złożyłem ofertę w temacie, bezmyślnie kliknąłem Odpowiedz i skapnąłem się, że zapomniałem umieścić swój nick w poście, więc zedytowałem go (godzina utworzenia posta jest bliska godzinie edycji). Przedmiot został mi sprzedany, ale dziś (po przeszło 24h) upomniał się w grze o owy ring inny użykownik F22 (patrz temat z ringiem i 2 posty niżej od mojego). Cytując treść wiadomości:
cytat:
oferta z edytowanym postem jest nie wazna

zatem pierscien leci do mnie

pozdr


Czy mam z tego powodu obowiązek oddania pierścienia tej osobie za tą samą kwotę, czy jednak po dokonaniu wymiany wszelkie zasady dt. postowania tracą moc (patrz: tego typu roszczenia) i przedmiot pozostaje u mnie?



Postował Liquid w 23-01-2013 o17:55:

 

cytat:
miskovs napisał(a)
Mam pytanie, bo co do tego chyba nie ma nigdzie wyjaśnienia.
db szorty łowcy , dosk bojowa marynarka, db mściwa bransa, db zwierzece ringi, db ring lucka i inne
Opis sytuacji: Złożyłem ofertę w temacie, bezmyślnie kliknąłem Odpowiedz i skapnąłem się, że zapomniałem umieścić swój nick w poście, więc zedytowałem go (godzina utworzenia posta jest bliska godzinie edycji). Przedmiot został mi sprzedany, ale dziś (po przeszło 24h) upomniał się w grze o owy ring inny użykownik F22 (patrz temat z ringiem i 2 posty niżej od mojego). Cytując treść wiadomości:
cytat:
oferta z edytowanym postem jest nie wazna

zatem pierscien leci do mnie

pozdr


Czy mam z tego powodu obowiązek oddania pierścienia tej osobie za tą samą kwotę, czy jednak po dokonaniu wymiany wszelkie zasady dt. postowania tracą moc (patrz: tego typu roszczenia) i przedmiot pozostaje u mnie?


Teoretycznie muisz to zwrócić do gracza od którego kupiłeś przedmiot i ten gracz musi dać go tej osobie.



Postował Szydek w 06-05-2013 o20:02:

 

Witam

Czy można wystawić przedmiot komuś na forum bo jeszcze nie posiada takowego konta ?
Oczywiście z opisem że jest to aukcja grzecznościowa dla gracza XXX i żeby wszelkie pytania kierować do niego


Pozdrawiam



Postował Caen w 06-05-2013 o20:06:

 

cytat:
Szydek napisał(a)
Witam

Czy można wystawić przedmiot komuś na forum bo jeszcze nie posiada takowego konta ?
Oczywiście z opisem że jest to aukcja grzecznościowa dla gracza XXX i żeby wszelkie pytania kierować do niego


Pozdrawiam


Tak, aczkolwiek Ty wtedy odpowiadasz za tę aukcję (np. za niewywiązanie się z oferty).



Postował neroth01 w 08-09-2013 o15:28:

 

witam, pytanie odnosnie serwerow aukcyjnych. jesli ktos wygra licytacje na forum i wystawie przedmiot na aukcje to co sie stanie jak kupi go ktos inny niz osoba, ktora wygrala aukcje? mozna jakos dopilnowac aby item trafil do tej osoby?



Postował Liquid w 08-09-2013 o15:33:

 

cytat:
neroth01 napisał(a)
witam, pytanie odnosnie serwerow aukcyjnych. jesli ktos wygra licytacje na forum i wystawie przedmiot na aukcje to co sie stanie jak kupi go ktos inny niz osoba, ktora wygrala aukcje? mozna jakos dopilnowac aby item trafil do tej osoby?


Niestety nie. Dlatego jak wystawiasz item na forum to nie wystawiaj na aukcje - proste.



Postował Sonny Psycho w 28-09-2013 o13:53:

 

Jak można zauważyć, powstał nowy dział dotyczący aukcji w grze. Czy jest jakiś wzór dotyczący tego, jak mają wyglądać posty w tym dziale?



Postował Pożeracz Dusz w 29-09-2013 o18:00:

 

cytat:
Sonny Psycho napisał(a)
Jak można zauważyć, powstał nowy dział dotyczący aukcji w grze. Czy jest jakiś wzór dotyczący tego, jak mają wyglądać posty w tym dziale?

Nie ma, proponuję standardowo napisać Cm (bo tylko takie jest na aukcji) statystyki przedmiotu i swój nick w grze.
Zastanawia mnie czemu powstał taki dział...



Postował Sonszajn w 29-09-2013 o20:47:

 

cytat:
Sonny Psycho napisał(a)
Jak można zauważyć, powstał nowy dział dotyczący aukcji w grze. Czy jest jakiś wzór dotyczący tego, jak mają wyglądać posty w tym dziale?


Najpóźniej we wtorek pojawi się regulamin , do tego czasu tak jak pisał Pożeracz .



Postował saren102 w 30-12-2013 o21:32:

 

Witam, mam problem z licytacją, a mianowicie chodzi o temat:
Doskonały rogaty kask pasterza, Doskonała złośliwa opaska pasterza (koniec: 15:44)

chciałbym usłyszeć wasze opinie na ten temat, czy zgodne z regulaminem handlu. Dziękuje



Postował Ptyś w 30-12-2013 o23:20:

 

Tak zgodneWink prosze.
Uznajmy oferty bez K jeśli jest to oczywiste (jak w tym przypadku).
Równie dobrze można powiedzieć, że 27K czego? Pr? złomu? "pałek"?



Postował Buc w 22-09-2015 o21:42:

 

Przypominam o tym temacie, został trochę zapomniany. Frown

Nie uwierzę, że nikomu już regulamin handlu nie sprawia problemów


Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH