Oficjalne Forum Blood Wars (https://forum.bloodwars.interia.pl/index.php)
- Blood Wars (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=8)
-- Bugi i problemy techniczne (https://forum.bloodwars.interia.pl/board.php?boardid=28)
--- Najczęściej Zgłaszane Problemy I Ich Rozwiązania (https://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=70422)


Postował Konrad w 20-01-2007 o18:06:

  Najczęściej Zgłaszane Problemy I Ich Rozwiązania

  1. Nie zaliczyło mi zadania, mimo że spełniam wymagania.

    Przyczyna: Dzieje się tak jeśli zadanie pojawia się po spełnieniu jego warunku, lub po przejęciu kwadratu z już rozbudowanymi budynkami.

    Rozwiązanie: W przypadku poziomu doświadczenia, należy zyskać kolejny poziom. W przypadku rozbudowy danego budynku - rozbudować go na kolejny poziom. W przypadku wypraw - zrobić kolejną udaną wyprawę na danym stopniu trudności. Zadanie zostanie wtedy zaliczone.



  2. Brakuje mi krwi. Mam przyrost 40 l / h a pojawia się na przemian 1 i spada do 0.

    Przyczyna: Krew zużywana jest na regenerację punktów życia i punktów krwi, należy włączyć ekran Sali Tronowej - póki pż i pk nie będą pełne, krew nie będzie odkładana. Więcej informacji na temat regeneracji w tutorialu o pż i pk.

    Rozwiązanie: Wyłączyć arkana w obronie, nie używać maksymalnego poziomu arkan, rozbudować rzeźnię i inne budynki zwiększające przyrost krwi.



  3. Nie zgadza mi się przyrost surowców. Z budynków wynika, że powinienem mieć znacznie większy przyrost. Zaznaczam, że nie chodzi tu o żadne przedmioty, bo mam tak nawet gdy stoję goły...

    Przyczyna: Najprawdopodobniej uczestniczysz w budowie budynku klanowego - dołączenie do budowy budynku klanowego zmniejsza przyrost surowców o połowę.


  4. Wylogowuje mnie z BW.

    Przyczyna: Powodów może być z grubsza 5:
    a) błąd gry, w takim przypadku administratorzy otrzymują wpis w logu zawierający dane o błędzie,
    b) wina po stronie przeglądarki, należy opróżnić historię, cookies, ostatecznie użyć innej,
    c) ktoś inny loguje się na Twoje konto, wtedy Ty zostajesz wylogowany - spróbuj zmienić hasło.
    d) po nieaktywności ok 20-30 minut Gracz jest wylogowywany.
    e)Zmieniło Ci się IP. Komunikat: "Nastąpiło wylogowanie z powodu wyczerpania okresu ważności sesji
    (e1-IP 1/IP 2)"
    Więcej w temacie: wylogowuje mnie

    Rozwiązanie: jw.



  5. Jakaś broń dodaje x zwinności, a po ulepszeniu nadal ma x. Czy nie powinna mieć x+1?

    Przyczyna: Każdy przedmiot, prefix oraz sufix ma ustaloną z góry niezależną ścieżkę rozwoju. Jeśli dany parametr się nie zwiększył, lub zmniejszył, to znaczy że tak ma być.



  6. Po zdjęciu jednej rzeczy zdejmują się inne. Spełniam wymagania Łańcucha a gdy klikam 'Ekwipuj' nadal jest zdjęty.

    Przyczyna: Na serwerach typu Moria (R2) aby nosić przedmiot należy spełniać przez cały czas jego wymagania. Jeśli choć jedno z wymagań nie jest spełnione, przedmiot jest automatycznie zdejmowany.

    Rozwiązanie: W przypadku przedmiotów które wymagają jakiegoś parametru ale samemu go zmniejszają, należy mieć taką wartość, aby po założeniu skompensować zmniejszenie. Oznacza to że mając Łańcuch który wymaga 13 charyzmy, a sam po założeniu zmniejsza ją o 1, należy mieć 14 charyzmy, aby po założeniu nadal spełniać jego wymagania.



  7. Zostałem zaatakowany 2 razy w ciągu czasu ochronnego.

    Przyczyna: Czas ochronny dotyczy rozpoczęcia ataku, a nie jego zakończenia. Jeśli jedna osoba ma do nas 2 godz 5 min. a druga 5 minut, to możemy zostać zaatakowani dwukrotnie w ciągu nawet niespełna minuty.



  8. Jak niszczę przedmiot wart 5 many i 9 nanitów to dostaję 1 many i 1 nanitów?

    Przyczyna: Ilość nanitów i many jaką dostajemy przy niszczeniu przedmiotów jest równa 1/10 wartości, zaokrąglona w górę.



  9. Mam status NIEDOSTĘPNY i moi koledzy także.

    Przyczyna: Status ten pojawia się przy osobach grających z tego samego IP co my. Więcej informacji w tutorialu o statusach.



  10. Gdy klikam na znajdź w moim profilu, włącza się ranking ale na tym miejscu jest ktoś inny.

    Przyczyna: Aktualizacja pozycji rankingowej w profilach odbywa się o każdej parzystej godzinie.



  11. Kompletnie nie ma mnie w rankingu albo jestem na dwóch stronach jednocześnie.

    Przyczyna: Aktualizacja kolejności w rankingu jest dokonywana co pół godziny dla każdej ze stron (o każdej pełnej godzinie i 30 po). Sytuacje opisane wyżej mogą wystąpić gdy pomiędzy odświeżaniem stron rankingu gracz spadnie lub pójdzie w górę o kilka pozycji (zmieni miejsce z jednej strony na inną). Efekt ten utrzymuje się do następnej aktualizacji.


  12. Moja oferta na przedmiot xxx była najwyższa w momencie zakończenia aukcji. Akcja się skończyła a nie mam ani kamieni/pkt rozwoju ani przedmiotu.

    Przyczyna: Aukcje nie są finalizowane przez serwer natychmiast po zamknięciu licytacji, tylko dopiero po pewnym czasie (max 6 godzin po zamknięciu). Zamknięte ale nie wykonane aukcje można zobaczyć w opcji Lista aukcji -> OCZEKUJĄCE.


  13. Po zakończonym oblężeniu lub zasadzce nie dodało mi surowców.
    Przyczyna: Nie Dodało mi zasobów

  14. Nie mogę się połączyć z serwerem gry.
    Przyczyna: Zobacz temat PROBLEMY Z POŁĄCZENIEM - diagnostyka




Postował Konrad w 30-11-2007 o11:00:

 

Dodany pkt 15.



Postował Konrad w 23-12-2009 o11:29:

 

Usunięty pkt 15 - patch 1.2.1 eliminuje ten przypadek.



Postował Konrad w 10-11-2010 o09:31:

 

Usunięty pkt 3 o ujemnych wyprawach - patch 1.3.1 eliminuje ten problem.



Postował Konrad w 22-05-2013 o13:35:

 

Dodany nowy punkt 3.


Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH