Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Oświadczenie w sprawie wycieku informacji z bazy danych Oficjalnego Forum BloodWars » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (5): « pierwszy ... « poprzednie 3 4 [5] Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Oświadczenie w sprawie wycieku informacji z bazy danych Oficjalnego Forum BloodWars 41 Ankieta - średnia ocena: 6,9341 Ankieta - średnia ocena: 6,93
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
marcopolo89
Lord


Data rejestracji: 16-03-2009
Postów: 264
Klan: r5: [-Horda-] || r9: [-NBH-]
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II; Moria III
Skąd: Ostrołęka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Na mailu mam inne hasło, ale ktoś próbował się na nie wbić nie wiem jakim sposobem, ale wyskoczył alert, że mój email zachowywał się w dziwny sposób i zostało zablokowane wysyłanie maili. Czyli widocznie ktoś próbował się do niego dobrać jakimś cudem. Z resztą, pewnie większość graczy nie zmienia haseł co i rusz na wszystkich portalach próbując uniknąć włamań na konta. Ale nie zmienia to faktu, że portal który nakazuje graczom przestrzegania regulaminu sama go łamie nie zabezpieczając danych poufnych graczy.

__________________

13-04-2016 12:35 marcopolo89 jest offline Szukaj postów użytkownika: marcopolo89 Dodaj marcopolo89 do Listy kontaktów Zobacz profil MSN marcopolo89
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jakbys przeczytal pierwszy post... dali mu rozszerzone uprawnienia (w zwiazku z pracami na forum), ale wyciek nastapil poprzez wykorzystanie dziury, wiem, ze ciebie jako uzytkownika to nie interesuje ale watpie, ze zrobili to umyslnie (wiedzac o dziurze w systemie) i z premedytacja (na zlosc uzytkownikom)

dziury w systemach sie zdarzaja, taka banalna prawda

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
13-04-2016 12:46 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z resztą, Konrad pisał, że jeszcze trzeba mieć wiedzę, umiejętności i determinację by hasła złamać i je wykorzystać.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

13-04-2016 12:49 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
marcopolo89
Lord


Data rejestracji: 16-03-2009
Postów: 264
Klan: r5: [-Horda-] || r9: [-NBH-]
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II; Moria III
Skąd: Ostrołęka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Widocznie komuś się chce skoro inni też mają takie głupie wejścia itp...

Niby luka w systemie, niby nic wielkiego, ale jak ktoś ci spushuje item to i ty dostaniesz bana i ten który pushwał. Więc jaka tutaj jest sprawiedliwość? Co jest wg ciebie bardziej poważne, push za nieistniejący w realu przedmiot czy podebranie danych graczy "podczas prac konserwacyjnych" na serwerach?

__________________

13-04-2016 12:59 marcopolo89 jest offline Szukaj postów użytkownika: marcopolo89 Dodaj marcopolo89 do Listy kontaktów Zobacz profil MSN marcopolo89
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
marcopolo89 napisał(a)
Widocznie komuś się chce skoro inni też mają takie głupie wejścia itp...

Niby luka w systemie, niby nic wielkiego, ale jak ktoś ci spushuje item to i ty dostaniesz bana i ten który pushwał. Więc jaka tutaj jest sprawiedliwość? Co jest wg ciebie bardziej poważne, push za nieistniejący w realu przedmiot czy podebranie danych graczy "podczas prac konserwacyjnych" na serwerach?


przeczytales jakikolwiek regulamin w zyciu od deski do deski? czy przestajesz czytac w miejscu gdzie zaczyna sie mowa o twojej odpowiedzialnosci wzgledem gry? jak ktos ci pushuje item a ty udajesz sie nic nie stalo to wiadomo, ze bierzesz w tym swiadomy udzial - w takim wypadku ban jest sluszny (jakbys nie wiedzial to istnieje mozliwosc zgloszenia aukcje po jej zakonczeniu, nawet specjalna wiadomosc dostajesz z linkiem)

co ma jedno wspolnego z drugim... Konrad z Sushim maja sie zbanowac? nie ogarniam...

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
13-04-2016 13:14 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Boba Fett
Junior Member


Data rejestracji: 24-03-2016
Postów: 17
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)
Z resztą, Konrad pisał, że jeszcze trzeba mieć wiedzę, umiejętności i determinację by hasła złamać i je wykorzystać.


Co nie zmienia faktu że miesiąc po włamaniu pasowało by nas poinformować co i jak.

Czy było to faktycznie włamanie, czy wyciekło, czy udało się powstrzymać żeby dane nie poszłydalej w świat itd.

Większość graczy na pewno miała inna passy itd. ale zawsze znajdą się tacy co nie mieli.

A w takiej sytuacji jak zaistniałą nie można tego zbagatelizować, tak więc pytamy się jak rozwój sytuacji, bo co jak co ale dotyczy to nas.
13-04-2016 16:27 Boba Fett jest offline Szukaj postów użytkownika: Boba Fett Dodaj Boba Fett do Listy kontaktów
Gregorian
Lord


Data rejestracji: 28-10-2007
Postów: 423
Klan: Valhalla
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Stąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Boba Fett napisał(a)
cytat:
Buc napisał(a)
Z resztą, Konrad pisał, że jeszcze trzeba mieć wiedzę, umiejętności i determinację by hasła złamać i je wykorzystać.


Co nie zmienia faktu że miesiąc po włamaniu pasowało by nas poinformować co i jak.

Czy było to faktycznie włamanie, czy wyciekło, czy udało się powstrzymać żeby dane nie poszłydalej w świat itd.

Większość graczy na pewno miała inna passy itd. ale zawsze znajdą się tacy co nie mieli.

A w takiej sytuacji jak zaistniałą nie można tego zbagatelizować, tak więc pytamy się jak rozwój sytuacji, bo co jak co ale dotyczy to nas.


To jest data założenia tematu: 20-03-2016 14:33
To jest data założenia twojego konta na forum: Data rejestracji: 24-03-2016

Wyciek miał miejsce miesiąc wcześniej, więc myślę że akurat ciebie totalnie to nie dotyczy... ale co tam warto wtrącić swoje "mądrości życiowe" co nie?

Dajcie spokój. Admini dadzą informację jak zakończyła się sprawa (uwaga to może niektórych zaszokować) PO TYM JAK SPRAWA SIĘ ZAKOŃCZY.

__________________

14-04-2016 10:57 Gregorian jest offline Szukaj postów użytkownika: Gregorian Dodaj Gregorian do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Podsumowanie sprawy wycieku informacji z bazy danych Oficjalnego Forum Bl

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


14-04-2016 12:51 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
SteelMike1
Emperor


Data rejestracji: 17-02-2009
Postów: 1.088
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Podsumowanie sprawy wycieku informacji z bazy danych Oficjalnego Forum Bl


Czyli Buc jest współwinny, ciuś ciuś panie Bucu. Tongue

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Trochę myślenia nie zaszkodzi.

Po co dodawać wszędzie zapytanie: czy jesteś pewien?

Co to, windows ma być?


Nick w grze: Mike
14-04-2016 13:43 SteelMike1 jest offline Szukaj postów użytkownika: SteelMike1 Dodaj SteelMike1 do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Na początku chciałem podziękować użytkownikowi Acrivec za poważne i dojrzałe podejście do zaistniałej sytuacji


kradnie bazę danych (bo zabieranie cudzych rzeczy bez zgody właściciela, nawet żeby coś naprawić to kradzież) a wy dziękujecie za to xDDD

leżę i rżę ze śmiechu
brawo wy
14-04-2016 14:30
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Prostując jednocześnie posty użytkowników, którym "coś się działo na jakiś kontach" - baza forum ma ponad 80 000 kont - przy tylu użytkownikach nie trudno o nawet 100 osób, którym akurat w tym momencie cokolwiek gdziekolwiek by się coś działo.
Baza nie została nigdzie udostępniona, nie byłem w posiadaniu całej bazy jako takiej (nie dało się pobrać, co może potwierdzić Konrad próbując to robić), a operacje potrzebne do przywrócenia jednego użytkownika i naprawy 2 (koniec końców trzech) użytkowników były wykonywane na plikach tymczasowych danych cząstkowych, więc przestałem posiadać jakiekolwiek dane w momencie wyłączenia komputera w dniu "zajścia".

Jeśli ktoś ma jakąś formę paranoi:
- wszelkie dane na moim komputerze są szyfrowane (nie, nie MD5)
- do zalogowania się potrzeba podania dwóch haseł
- bez posiadania haseł (ponad 20 znakowych) dyski są dyskami pustymi.

Jednocześnie jeśli ktoś miał informacje o próbach dostępu, to tak czy siak polecam zmienić hasła. Nie ze względu na ten "wyciek", a ze względu na fakt, że ktoś się wam dobiera do konta.


Jednocześnie zyskując wiedzę, że hasła są szyfrowane w ten stary sposób, a na tym forum mi zależało i w dalszym ciągu zależy, mam pomysł jak rozwiązać ten problem na forum aby:
- stare hasła działały AŻ DO ZMIANY
- nowe hasła były szyfrowane czymś porządniejszym, np. AES SHA-512

Co zapewni większe bezpieczeństwo waszych danych. Ale to już przekażę Konradowi.



cytat:
klogg123 napisał(a)
cytat:
Na początku chciałem podziękować użytkownikowi Acrivec za poważne i dojrzałe podejście do zaistniałej sytuacji


kradnie bazę danych (bo zabieranie cudzych rzeczy bez zgody właściciela, nawet żeby coś naprawić to kradzież) a wy dziękujecie za to xDDD

Jeśli uzyskałem dostęp do bazy od Operatora, a zgodnie z ROWU które mnie obwiązuje Operator jest specjalną formą Administratora, a Administrator ma prawo do wglądu i edycji bazy danych, to niczego nie ukradłem. Uzyskałem, jak się okazuje, nieupoważniony dostęp.
To różnica. Spora.

Kradzież by nastąpiła, jakby wystąpiło wykorzystanie luk bezpieczeństwa silnika forum poprzez np. wklejenie złośliwego kodu do layoutu strony i uzyskanie dostępu w ten sposób.
A i w to wątpię aby dało się tak łatwo uzyskać, bo coś takiego byłoby możliwe tylko po ingerencji w pliki bazowe layoutów, do których dostępu nigdy nie miałem.

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Acrivec: 14-04-2016 16:07.

14-04-2016 14:37 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
Naster
Emperor


images/avatars/avatar-14862.jpg

Data rejestracji: 23-06-2007
Postów: 1.243
Kraina: Moria
Skąd: 127.0.0.1

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Acrivec napisał(a)
Jednocześnie zyskując wiedzę, że hasła są szyfrowane w ten stary sposób, a na tym forum mi zależało i w dalszym ciągu zależy, mam pomysł jak rozwiązać ten problem na forum aby:
- stare hasła działały AŻ DO ZMIANY
- nowe hasła były szyfrowane czymś porządniejszym, np. AES


Więc mówisz że teraz hasła są szyfrowane a nie haszowane, a co więcej w przyszłości będą lepiej szyfrowane?

__________________

"Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność"

14-04-2016 14:47 Naster jest offline Szukaj postów użytkownika: Naster Dodaj Naster do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Naster napisał(a)
cytat:
Acrivec napisał(a)
Jednocześnie zyskując wiedzę, że hasła są szyfrowane w ten stary sposób, a na tym forum mi zależało i w dalszym ciągu zależy, mam pomysł jak rozwiązać ten problem na forum aby:
- stare hasła działały AŻ DO ZMIANY
- nowe hasła były szyfrowane czymś porządniejszym, np. AES


Więc mówisz że teraz hasła są szyfrowane a nie haszowane, a co więcej w przyszłości będą lepiej szyfrowane?

Naprzemienne używanie pojęć, nie do końca poprawne co prawda. Wiesz o co mi chodzi, prawda? Wink

/edit: Gwoli ścisłości, wiem, że hashowanie nie umożliwia powrotu do oryginalnych danych (no, przynajmniej to poprawne / nie złamane), a szyfrowanie umożliwia. Po prostu szyfrowanie jakoś tak bardziej wg. mnie przedstawia zagadnienie - chodzi o ukrycie danych.
A przykład algorytmu oczywiście też niepoprawny, lepszy byłby jakiś SHA-512 czy coś./


Nie mówię w żadnym wypadku o jakiejś próbie deszyfrowania starych haseł, a o mechanizmach umożliwiających płynne przejście na coś bezpieczniejszego.
Konrad już nad tym pracuje, tylko silnik forum jest starszy od dinozaurów i będzie z tym więcej roboty niż myślałem.

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Acrivec: 14-04-2016 15:13.

14-04-2016 15:04 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
Naster
Emperor


images/avatars/avatar-14862.jpg

Data rejestracji: 23-06-2007
Postów: 1.243
Kraina: Moria
Skąd: 127.0.0.1

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Acrivec napisał(a)
cytat:
Naster napisał(a)
cytat:
Acrivec napisał(a)
Jednocześnie zyskując wiedzę, że hasła są szyfrowane w ten stary sposób, a na tym forum mi zależało i w dalszym ciągu zależy, mam pomysł jak rozwiązać ten problem na forum aby:
- stare hasła działały AŻ DO ZMIANY
- nowe hasła były szyfrowane czymś porządniejszym, np. AES


Więc mówisz że teraz hasła są szyfrowane a nie haszowane, a co więcej w przyszłości będą lepiej szyfrowane?

Naprzemienne używanie pojęć, nie do końca poprawne co prawda. Wiesz o co mi chodzi, prawda? Wink

/edit: Gwoli ścisłości, wiem, że hashowanie nie umożliwia powrotu do oryginalnych danych (no, przynajmniej to poprawne / nie złamane), a szyfrowanie umożliwia. Po prostu szyfrowanie jakoś tak bardziej wg. mnie przedstawia zagadnienie - chodzi o ukrycie danych.
A przykład algorytmu oczywiście też niepoprawny, lepszy byłby jakiś SHA-512 czy coś./


Nie mówię w żadnym wypadku o jakiejś próbie deszyfrowania starych haseł, a o mechanizmach umożliwiających płynne przejście na coś bezpieczniejszego.
Konrad już nad tym pracuje, tylko silnik forum jest starszy od dinozaurów i będzie z tym więcej roboty niż myślałem.


To już lepiej brzmi Smile

__________________

"Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność"

14-04-2016 15:19 Naster jest offline Szukaj postów użytkownika: Naster Dodaj Naster do Listy kontaktów
Dwim
Viking


Data rejestracji: 02-08-2010
Postów: 537
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Problemem jest to, że w ogóle do takiej sytuacji doszło. Według mnie buc powinien ponieść jakieś konsekwencje, dał dostęp do ważnych danych komuś nieupoważnionemu. Tym razem trafiło na mam nadzieję uczciwą osobę, ale w przyszłości podobne wybryki z dobrych chęci mogą się nie zakończyć tak szczęśliwie.
14-04-2016 15:59 Dwim jest offline Szukaj postów użytkownika: Dwim Dodaj Dwim do Listy kontaktów
searcher
Najlepszy gracz BW 2015


images/avatars/avatar-25504.jpg

Data rejestracji: 17-09-2015
Postów: 835
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Acrivec napisał(a)
cytat:
klogg123 napisał(a)
cytat:
Na początku chciałem podziękować użytkownikowi Acrivec za poważne i dojrzałe podejście do zaistniałej sytuacji


kradnie bazę danych (bo zabieranie cudzych rzeczy bez zgody właściciela, nawet żeby coś naprawić to kradzież) a wy dziękujecie za to xDDD

Jeśli uzyskałem dostęp do bazy od Operatora, a zgodnie z ROWU które mnie obwiązuje Operator jest specjalną formą Administratora, a Administrator ma prawo do wglądu i edycji bazy danych, to niczego nie ukradłem. Uzyskałem, jak się okazuje, nieupoważniony dostęp.
To różnica. Spora.

Kradzież by nastąpiła, jakby wystąpiło wykorzystanie luk bezpieczeństwa silnika forum poprzez np. wklejenie złośliwego kodu do layoutu strony i uzyskanie dostępu w ten sposób.
A i w to wątpię aby dało się tak łatwo uzyskać, bo coś takiego byłoby możliwe tylko po ingerencji w pliki bazowe layoutów, do których dostępu nigdy nie miałem.

cytat:
Konrad napisał(a)
Drodzy Gracze,

informujemy, że 11 marca 2016 roku były już Smod wykorzystując luki w zabezpieczeniach panelu admina forum oraz rozszerzone uprawnienia w związku z wykonywanymi pracami technicznymi na forum zapisał i pobrał na swój komputer kopię backupu bazy danych polskiego Oficjalnego Forum BW.


teraz ręka rękę myje, no spoko rotfl

__________________
Chlastam się co dwa miesiące, a Ty?
Nie klikaj!
14-04-2016 17:57 searcher jest offline Szukaj postów użytkownika: searcher Dodaj searcher do Listy kontaktów
sooka
Triple Ace


Data rejestracji: 10-06-2009
Postów: 200
Klan: Saints
Kraina: Necropolia III; Necropolia IX

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Co więcej DOBROWOLNIE zgodził się podpisać klauzule bezpieczeństwa jakie obowiązują naszych pracowników oraz usunąć wszelkie wrażliwe dane ze swojego komputera.

no i?
przecież pracownikiem nie jest
14-04-2016 22:20 sooka jest offline Szukaj postów użytkownika: sooka Dodaj sooka do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Na początku chciałem podziękować użytkownikowi Acrivec za poważne i dojrzałe podejście do zaistniałej sytuacji dzięki czemu udało się całe zdarzenie bardzo szybko rozwiązać.

Jeszcze kilka dni, a okaże się, że Acrivec swoimi nieautoryzowanymi działaniami tak niebywale przyczynił się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa forum, że w nagrodę nie dość że zostanie przywrócony w szeregi Teamu, to jeszcze dostanie awans na Oparotfl


cytat:
SushiMaker napisał(a)
- Wszyscy użytkownicy forum otrzymali informację z prośbą o zmianę haseł i krótkim opisem zdarzenia.

Szkoda tylko, że na pomysł mass-mejlingu wpadliście dopiero po ochrzanie w tymże wątku...
Swoją drogą to ciekawe, że newslettery na mejla przypisanego do zbanowanego na forum konta jakoś dochodzą, a informacji o wycieku już na rzeczoną skrzynkę nie dostałem (co, szkoda było zasobów serwera pocztowego, czy to tylko takie małe "niedopaczonko"?) - wiem, bo przed chwilą sprawdziłem... Odbieram to jako jasny sygnał tego, że wolicie się promować (nawet wśród userów, których sami zbanowaliście), niźli wyjść z twarzą wysyłając informację o przypale WSZYSTKIM BEZ WYJĄTKU... Nieładnie, oj nieładnie...


cytat:
SushiMaker napisał(a)
- W następnych dniach nasza Kancelaria prawna poinformowała GIODO o zaistniałym zdarzeniu.

To już nawet własnej kancelarii prawnej się dorobiliście?Big Grin
Oczywiście chciałeś napisać "kancelaria prawna, z której usług czasem korzystamy, poinformowała GIODO o zaistniałym zdarzeniu";]


cytat:
SushiMaker napisał(a)
Tutaj jeszcze raz chciał bym podkreślić, że zgodnie z naszą wszelką wiedzą użytkownik Acrivec nie miał złych intencji.

Powiadają, że "dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane";]


cytat:
SushiMaker napisał(a)
Co więcej DOBROWOLNIE zgodził się podpisać klauzule bezpieczeństwa jakie obowiązują naszych pracowników oraz usunąć wszelkie wrażliwe dane ze swojego komputera.

cytat:
Acrivec napisał(a)
(...) a operacje potrzebne do przywrócenia jednego użytkownika i naprawy 2 (koniec końców trzech) użytkowników były wykonywane na plikach tymczasowych danych cząstkowych, więc przestałem posiadać jakiekolwiek dane w momencie wyłączenia komputera w dniu "zajścia".

Mieliście miesiąc czasu i nie ustaliliście jednej, spójnej wersji wydarzeń?Oo

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez bla_bla_bla: 15-04-2016 20:19.

14-04-2016 23:15 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
kiraki
Newbie


Data rejestracji: 30-05-2016
Postów: 1

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Smile ))))))))))))))))))))))))))))))))))))

+1 za spam
30-05-2016 13:35 kiraki jest offline Szukaj postów użytkownika: kiraki Dodaj kiraki do Listy kontaktów
Grax33
Emperor


images/avatars/avatar-16844.png

Data rejestracji: 19-09-2008
Postów: 1.143
Klan: Najlepszy!:)
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: R1 nick: Grax

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Acrivec a czy ty jesteś świadomy tego, że przez twoją ingerencję w forum tej gry na świecie zaobserwowano wyraźne ocieplenie? Roll Eyes

W samej grze też zaobserwowałem, że już w ogóle mi nie dropi!!! Crying


Teraz wiem przynajmniej czyja to wina ( wcześniej byłem pewny, że to sushi złośliwie mi blokował epiki) Ale każdy jak widać popełnia błędy. Pomyliłem się. Big Grin Ważne, że człek umie przyznać się do winy.Wink


Dobra... Nie ma co się gniewać. Odblokuj mi dropa na pielgach i można zamknąć już ten temat! rotfl

Po kiego to ciągnąć. chytry Było, minęło i tyle w temacie.






ps. Pozdrawiam kolorowego.Wink Miej, że litość i warna oszczędź.Big Grin


+1 spam Kylin

__________________
nick: Grax.

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=538584

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kylin: 31-05-2016 06:20.

30-05-2016 15:32 Grax33 jest offline Szukaj postów użytkownika: Grax33 Dodaj Grax33 do Listy kontaktów
Strony (5): « pierwszy ... « poprzednie 3 4 [5] Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Oświadczenie w sprawie wycieku informacji z bazy danych Oficjalnego Forum BloodWars

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH