Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Handel » Wycena » Necropolia II [R3+R4] » Zanim wycenisz - rady i porady Hankjuniora » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Zanim wycenisz - rady i porady Hankjuniora 24 Ankieta - średnia ocena: 5,88
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Hankjunior
Oburzony Emeryt


images/avatars/avatar-20011.png

Data rejestracji: 12-12-2007
Postów: 435
Skąd: Ruda Śląska

Zanim wycenisz - rady i porady Hankjuniora Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jako że zaczynają mnie irytować ciągle powtarzające się rzeczy, postanowilem przypadki które nie są odosobnione wypisac tutaj, może akurat ktoś wpadnie na pomysł przeczytania tego tematu i zastosowania się do niego przed napisaniem bzdurnego posta.

Po 1.
Nie proś o zamknięcie tematu w godzinę po jej rozpoczęciu w nowym poscie.
Chociaż nie ma to na celu upowania tematu, będzie to rozpatrywane jako nieregulaminowy up (patrz pkt. 9 regulaminu wycen)
Po 2.
Nie wystawiaj na wycene tego samego przedmiotu w tydzien po zamknieciu poprzedniego tematu.
Twoj item w tydzien nie zmienil swojej wartosci a nawet jezeli udowodniles wszystkim ze to rewelka item do wszystkiego poczawszy od wyprawek skonczywszy na ekspach na high moby, nie wyceniaj go powtornie.
Skoro sam wiesz ze jest wart duzo niepotrzebnie sie pytasz o jego wartosc Smile
A nawet jezeli wycena Twojego przedmiotu zostala ewidentnie zaniżona to dopuszczenie do powtornej wycen spowodowaloby stado powtarzających się nupów chcących się upewnić że dobra ostra pałka to złom.
Po 3.
Domorosłym moderatorom dziękujemy.
Jeżeli piszesz post w wycenie tylko po to by napisać że pan wyżej powinien dostac warna to lepiej nie pisz tego posta.
Ja czytam wszystkie posty i dam sobie radę ze znajdowaniem takich delikwentów.
NIE MA TAKIEGO CZEGOŚ JAK ZANIŻANIE
Każdy ma prawo wypowiedzieć swoją opinię jeżeli tylko ma ona jakikolwiek sens.
Po 4.
Używamy magicznego przycisku SZUKAJ.
Myślę że nie trzeba tego tłumaczyć, jeżeli coś było sprzedawane kilkukrotnie w ciągu ostatniego miesiąca - nie nadaje się to na wycenę i za to będą dawane warny.
Po 5.
Wycena nie nabija postów
Jeżeli masz wycenić pod rząd 15 przedmiotów z czego 8 to oczywisty złom, 5 to kopiowanie wyceny od ludzi powyżej a 3 to zwracanie uwagi poprzednikowi na regulamin z dopiskiem "żeby spamu nie bylo - 10k" to sobie daruj.
Lepiej zostawić wycenianie tym co się na nim znają
Po 6.
Nie wykreslaj nazwy przedmiotu z tematu
Zastępując go np. słowem "zamknięte" łamiemy punkt regulaminu traktujący o temacie, a że prosimy o zamknięcie tematu, nie mamy już możliwosci zmienić go na regulaminowy, przez co nawet nie mam jak dać 12h na poprawę = +1
Po 7.
Nie kończ swojej wyceny słowami "strzelam", "ale nie wiem" i "mogę się mylić"
A to dlatego że nie możesz się mylić Wink Jak wyceniasz to znaczy że jesteś czegoś pewien, jeśli tylko strzelasz to Twoja wycena jest równie przydatna jak ciężarówka z piaskiem na saharze. Jeżeli nie wiesz, po prostu nie wyceniaj, znajdzie się ktoś kto się na tym zna i wyceni, a nawet jeśli nie to brak wyceny jest lepszy niż zła wycena.
Po 8.
Nie komentuj pomyłek
Jeżeli ktoś wystawił na wycenę zdezelowanego malucha, to wszyscy dobrze wiedzą że to spam, nie ma potrzeby komentowania tego w żaden sposób. KAŻDY post pod bezsensownym tematem jest nagradzany tym samym czym założenie owego tematu, czyli starym dobrym +1 Wink
Po 9.
Wszelkie swoje pomyłki zgłoś do moderatora (mnie Tongue )
Zrobił Ci się multipost albo założyłeś temat w złym dziale? Zgłoś to mi a nie tylko edytuj posta na "pomyłka". Bo dobry wujo Hank póki co takiego czegoś nie warnuje, ale powinien Tongue Zgłoszenie to 1 kliknięcie, wpisanie 2 słów w zgłoszeniu i jeszcze jedno kliknięcie. Nie boli a przydatne Tongue
Po 10.
Jeżeli zostałeś poproszony o poprawienie czegoś - zrób to
Proszenie o zamknięcie tematu nic nie da, tylko przyspieszy warna, poprawienie tematu to nie problem, a uchroni od warna. Zwłaszcza jak się ten temat przegląda i prosi o zamknięcie.
Po 11.
Nie mów jakie autor ma dać CM, podaj wycenę
Wycenienie polega na zgadnięciu, ile dany przedmiot jest wart, podanie wyceny jako "daj CM=10k, a cena pójdzie wyżej" nie ma sensu, i może być karane warnem


Póki co to wszystko, post będzie edytowany na bieżąco

Aha, jeszcze jedno:
Wszelkie pytania dotyczące reg. wycen lub tego tematu kierowac na pw, lub do moda używając opcji zgłoś.

__________________

Sygna by Postalowiec - wielkie dzięki

Hank, Emeryt-rencista.

Ten post był edytowany 17 raz(y), ostatnio edytowany przez Hankjunior: 26-11-2009 18:23.

13-01-2009 18:56 Hankjunior jest offline Szukaj postów użytkownika: Hankjunior Dodaj Hankjunior do Listy kontaktów
Hankjunior
Oburzony Emeryt


images/avatars/avatar-20011.png

Data rejestracji: 12-12-2007
Postów: 435
Skąd: Ruda Śląska

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Hankjunior
RE: Zanim wycenisz - rady i porady Hankjuniora Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dodano pkt 11, oraz dopisek o opcji zgło

__________________

Sygna by Postalowiec - wielkie dzięki

Hank, Emeryt-rencista.
26-11-2009 18:24 Hankjunior jest offline Szukaj postów użytkownika: Hankjunior Dodaj Hankjunior do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Handel » Wycena » Necropolia II [R3+R4] » Zanim wycenisz - rady i porady Hankjuniora

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH