Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Ścinanie cen - dyskusja » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): « poprzednie 1 [2] Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Ścinanie cen - dyskusja 14 Ankieta - średnia ocena: 8,0714 Ankieta - średnia ocena: 8,0714 Ankieta - średnia ocena: 8,07
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Grax33
Emperor


images/avatars/avatar-16844.png

Data rejestracji: 19-09-2008
Postów: 1.143
Klan: Najlepszy!:)
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: R1 nick: Grax

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Zerus napisał(a)
cytat:
C47 napisał(a)

I co ma do wszystkiego ucinanie o 5k?
Jak ucinane jest 5k ze sprzedaży za 300k to można w tym zauważyć pewną nadgorliwość, ale nie jak przedmiot jest sprzedany za np 15k


No właśnie problem w tym, że takie ucinanie o 5k to jest mega denerwujące i czepianie się.
teraz na r1 można wbić 60 lvl w miesiąc i to 5k to każdemu powiewa. Chcesz kupić item i masz 90+ a kosztuje on 10k, to dajesz nawet 30, aby mieć pewność, że nikt cie nie przebije. Tak się robiło od zawsze, nawet na jakimś allegro czy coś.
Dajcie może w takim razie możliwość "kup teraz", albo tak jak pisałem w poprzedniej odpowiedzi system wystawiania oferty kupna i wtedy nie będzie pushu, a przynajmniej mniejsze prawdopodobieństwo i łatwiej do wykrycia.

A wracając do tego, że zaraz będzie odpowiedź, że można zrobić push na takich małych aukcjach, to musiało by ich być ze 100 przynajmniej. To wtedy do wykrycia jest na luzie.

cytat:
C47 napisał(a)
Po pierwsze to gracze nie są okradani, po drugie ucinanie nie występuje często

Nie często, bo wisi dużo zgłoszonych, a jak widać Operatorzy mają tak mało czasu, że ucinają nawet po 3 miesiącach.
może wprowadźcie okres przedawnienia się aukcji na miesiąc. Bo po takich paru miesiącach cena może się zmienić 3 razy.

No i czy mógłbyś udostępnić wykaz wszystkich uciętych cen z ostatniego roku? bo na aukcjach nie da się tak filtrować, a pewnie to jest jedno query.


Po wygranej aukcji gracz ma obowiązek trzymać pr na koncie przez 3 dni. Tyle czasu Op ma na interwencje zgłoszonej aukcji.

Po 3 dniach nie ma już obowiązku trzymania pr i każda interwencja Opa jest niezgodna z tym co się nam wyświetla w informacji wygranej aukcji. Bo niby co mi Ce możesz zrobić jak tych pr nie będę miał na koncie bo po 3 dniach władowałem wszystko w tren? Bana dasz za to, że stosowałem się do waszych wytycznych zgłaszając aukcję i trzymając pr regulaminowo? Roll Eyes Wiem wiem... Ty byś pewnie dał! rotfl

Czyli Ce mylisz się, że nikt nikogo nie okrada. Gracze czują się okradani bo Op łamie regulamin olewając natychmiastową reakcję po zgłoszeniu wątpliwości. Macie na to 3 dni.

Ucinanie cen po 3 miesiącach a nawet 6 miesiącach świadczy o tym, że komuś się nie chce rzetelnie pracować, względnie nie wyrabia się w tej pracy. To nie jest nasza wina ani nasz problem, że macie takie opóźnienia.


Co do aukcji ze złomem to wystarczy na r1 skupować złom po 590pr od sztuki i wystawiać za 600pr. 20kk wystarczy by przejąć rynek. Wszystko będzie zgodne z waszą teorią bo cena wystawionego złomu będzie w cenie rynkowej. Za ile zejdzie to już inna sprawa.Big Grin Po tygodniu skupywania metalu gwarantuję ci że gracze będę już dawać na aukcji 630pr za szt. mimo, że ja będę wystawiał nadal na cm 600pr. Po tygodniu podniósłbym cenę o marne 10pr na sztabce i po kolejnym o kolejne 10pr. I nic byś mi nie zrobił bo cena nadal byłaby rynkowa mimo, że by rosła z każdym tygodniem. Zresztą Sephi na globalu napisała, że w złom nie ingeruje bo trzeba się narobić by coś zarobić. Tak więc ten tego... rotfl I nikt tu nie pisze o skupie 100 szt. złomu tylko o dziesiątkach tysięcy.

__________________
nick: Grax.

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=538584
24-01-2018 13:00 Grax33 jest offline Szukaj postów użytkownika: Grax33 Dodaj Grax33 do Listy kontaktów
Zerus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11337.gif

Data rejestracji: 02-07-2007
Postów: 190
Klan: BA.IT
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Co do 3 dni i nie posiadania pr, to Sama Seph się chwaliła, że ktoś jej wisi pare milionów bo dał w tren i dała mu 3 miesiące, inaczej ban.
24-01-2018 13:44 Zerus jest offline Szukaj postów użytkownika: Zerus Dodaj Zerus do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Grax33 napisał(a)
Po 3 dniach nie ma już obowiązku trzymania pr i każda interwencja Opa jest niezgodna z tym co się nam wyświetla w informacji wygranej aukcji.


Nie, operator nie ma 3 dni na decyzję w sprawie aukcji. - to też wielokrotnie było pisane, i na pewno o tym czytałeś w ciągu tych kilku lat
Operator w ogóle nie ma limitu czasu po jakim nie może nic zrobić z aukcją.
Zresztą same zgłoszenia aukcji czasem są po miesiącu lub później.

Jeśli punkty są wydane po 3 dniach, a aukcja ma być ucięta/cofnięta, to gracz nie dostaje bana tylko czas na zebranie brakujących PR.
Blokada może być dopiero jak ten gracz nie zastosuje się do nakazu operatora.

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
24-01-2018 14:04 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Grax33
Emperor


images/avatars/avatar-16844.png

Data rejestracji: 19-09-2008
Postów: 1.143
Klan: Najlepszy!:)
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: R1 nick: Grax

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
cytat:
Grax33 napisał(a)
Po 3 dniach nie ma już obowiązku trzymania pr i każda interwencja Opa jest niezgodna z tym co się nam wyświetla w informacji wygranej aukcji.


Nie, operator nie ma 3 dni na decyzję w sprawie aukcji. - to też wielokrotnie było pisane, i na pewno o tym czytałeś w ciągu tych kilku lat
Operator w ogóle nie ma limitu czasu po jakim nie może nic zrobić z aukcją.
Zresztą same zgłoszenia aukcji czasem są po miesiącu lub później.

Jeśli punkty są wydane po 3 dniach, a aukcja ma być ucięta/cofnięta, to gracz nie dostaje bana tylko czas na zebranie brakujących PR.
Blokada może być dopiero jak ten gracz nie zastosuje się do nakazu operatora.



a w jaki sposób ma ci załatwić to pr?

Są gracze którzy pr w trening wkładają jedynie z tego co dropną. Expy odpalają nie dla pr a dla runek (pr mają zablokowane.) Jak z takiego gracza chcesz zebrać pr? Zaczekasz aż coś dropnie czy nakażesz mu założenie expedycji narzucając mu jak ma grać? A może mu pożyczysz pr? chytry Trzymał pr 3 dni według nakazu. potem to już nie jest jego problem.

Co do braku limitu czasu na sprawdzanie zgłaszanych aukcji to jest jedynie twoje zdanie- nie koniecznie słuszne. Wszyscy wiemy że reg. ma luki jak szwajcarski ser i ty oraz Opy świetnie w tym dziurawcu się ustawiliście. Mniemam jednak że skoro wyświetla mi napis po zgłoszeniu :
"Prosimy o wstrzymanie się z używaniem wartości uzyskanych ze zgłoszonej licytacji przez 3 dni." - to po coś ktoś to info wstawił....

Ce pamiętaj, że wy macie pilnować porządku a nie narzucać własne pomysły stworzone po to by wam było łatwiej. To nam graczom powinno się ułatwiać grę a nie wam. Dlaczego? Bo Wam płacą za to co powinniście robić a nie odwrotnie.

__________________
nick: Grax.

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=538584
24-01-2018 15:13 Grax33 jest offline Szukaj postów użytkownika: Grax33 Dodaj Grax33 do Listy kontaktów
Zerus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11337.gif

Data rejestracji: 02-07-2007
Postów: 190
Klan: BA.IT
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zrobią nowy system Komornika i będą pobierać z wyprawek pr ;p

Poza tym, fajnie jakby ktoś odpisał też na mój post, a nie jak kobieta odpowiadać tylko na ostatnie zdanie.
24-01-2018 15:18 Zerus jest offline Szukaj postów użytkownika: Zerus Dodaj Zerus do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nakazy zebrania PR były już wielokrotnie w historii BW. Nie przypominam sobie sytuacji, w której gracz nie był wstanie zebrać tych PR, nie licząc sytuacji, gdzie celowo ich nie zbierał lub na bieżąco wydawał - były wtedy za to bany (ale to raczej było z 1-2 razy w historii).

Próbujesz stworzyć wielki problem tam gdzie go praktycznie w ogóle nie ma...


cytat:
Grax33 napisał(a)
"Prosimy o wstrzymanie się z używaniem wartości uzyskanych ze zgłoszonej licytacji przez 3 dni." - to po coś ktoś to info wstawił....


Może po to by... gracz nie wydawał tych punktów w ciągu minimum 3 dni, aby operator mógł cofnąć/uciąć przepłacone PR? Zdecydowana większość aukcji, jeśli są zgłoszone w ciągu 24h, jest w takim czasie rozpatrywana.


Zerus
Nie wiem po co miała by być taka lista. Ucięte/cofnięte aukcje są widoczne dla wszystkich.

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
24-01-2018 16:40 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Zerus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11337.gif

Data rejestracji: 02-07-2007
Postów: 190
Klan: BA.IT
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
Zerus
Nie wiem po co miała by być taka lista. Ucięte/cofnięte aukcje są widoczne dla wszystkich.


Bardziej mi zależało na wypowiedzeniu się w sprawie zrobienia systemu z ofertami kupna, który by choć trochę niwelował "przepłacenia" lub "niedopłacenia"
24-01-2018 16:44 Zerus jest offline Szukaj postów użytkownika: Zerus Dodaj Zerus do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie ma takiego systemu, który bez pośrednictwa operatora lub sztucznej inteligencji niwelował by przepłacenia, i to w sposób uwzględniający potrzeby rynku.

Ustalanie stałej ceny dla wszystkich przedmiotów po pierwsze nie ma sensu, a po drugie jest nierealne i mocno szkodliwe dla graczy.

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
24-01-2018 16:50 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Grax33 napisał(a)
Ucinanie cen po 3 miesiącach a nawet 6 miesiącach świadczy o tym, że komuś się nie chce rzetelnie pracować, względnie nie wyrabia się w tej pracy. To nie jest nasza wina ani nasz problem, że macie takie opóźnienia.

No cóż, jak to mówią "jaka płaca, taka praca";]


cytat:
C47 napisał(a)
Operator w ogóle nie ma limitu czasu po jakim nie może nic zrobić z aukcją.

Zatem operatorzy są gorsi niż skarbówka, bo nawet ta ma jakieś graniceBig Grin


cytat:
C47 napisał(a)
Zresztą same zgłoszenia aukcji czasem są po miesiącu lub później.

To może warto w końcu wprowadzić ograniczenie na zgłoszenie aukcji do powiedzmy miesiąca czasu od jej zakończenia?


cytat:
Zerus napisał(a)
Poza tym, fajnie jakby ktoś odpisał też na mój post, a nie jak kobieta odpowiadać tylko na ostatnie zdanie.

To co ja mam powiedzieć, skoro "pan sop" od miesięcy nie jest łaskaw odpisać mi na jakiegokolwiek posta?Big Grin
Ktoś inny mógłby takie zachowanie uznać za bezczelność - wg mnie pokazuje to tylko i wyłącznie małostkowość i miałkość "pana sop-a"...


cytat:
C47 napisał(a)
Zdecydowana większość aukcji, jeśli są zgłoszone w ciągu 24h, jest w takim czasie rozpatrywana.

Tia, a świstak siedzi, bo Milka była nieletniaBig Grin
Jak to leciało? "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą"?chytry
C47, minąłeś się z powołaniem - zamiast sop-em powinieneś zostać szamanem, bo wręcz szaleńczo lubisz zaklinać (bądź zaginać, więc równie dobrze mógłbyś być fizykiem kwantowym) rzeczywistośćrotfl

Szczególnie tutaj (tylko 4 miesiące zajęło jej odnalezienie się w sytuacji, a to nie pierwsza taka, bo ruchy godne muchy w smole "pani operator" ma praktycznie od czasu, gdy nią została - to samo jeśli chodzi o dział "Skargi", gdzie często czas reakcji "pani operator" to 48-72h, co tylko świadczy o częstotliwości logowania się na forum i do panelu administracyjnego) Sephiroth popisała się błyskawicznym ogarnięciem kwestii aukcji, po czym wytłumaczyła się tak...
cytat:
Sephiroth napisał(a)
Co do czasu sprawdzenia, niestety jestem notorycznie zarzucona aukcjami niepotrzebnie zgłoszonymi (poniżej ceny lub kompletnie nie odbiegającymi od rynkowej) często się zdarza więc, że coś przeoczę. Dziś robiłam dość gruntowne czyszczenie, na które nie zawsze mam tyle czasu ile powinnam poświęcić.


Zaiste, te kilka zgłoszonych aukcji dziennie stanowi taką przeszkodę nie do przebrnięcia, że o ja pierdzielę... Pisanie takich kocopołów to już zwykła bezczelność ze strony operatorki i śmianie się prosto w oczy graczom, którym taki stan rzeczy się nie podoba...
No ale skoro odkłada się coś przez miesiące, to nic dziwnego że czym dłużej to trwa, tym coraz bardziej się nie chce za to zabrać, bo coraz więcej czasu będzie musiało być na to poświęcone...

Jak to jest, że "pani operator" nie wyrabia się z kilkoma zgłoszeniami dziennie, a ja (swego czasu) poświęcając 2-3x dziennie po 15-20 minut byłem w stanie ogarnąć WSZYSTKIE aukcje zakończone danego dnia oraz te trwające (a te 3-5 lat temu było ich o wiele, wiele więcej na R1, niż obecnie), a do tego powystawiać itemy (a wcześniej je sobie wycenić), które miałem na sprzedaż...

Mało tego, niejednokrotnie pomagałem "pani operator" w ogarnianiu zgłoszeń (a wyglądało to tak, że "pani operator" na gg wklejała mi nazwę itemu z ceną ze zgłoszenia z panelu, a ja odpisywałem czy cena mieści się w widełkach dla danego itemu, bo takowe znałem już niemalże na pamięć po kilku miesiącach zajmowania się praktycznie tylko rynkiem i handlem - cóż, jedni zbierają runy, inni dropią, jeszcze inni kolekcjonują blachy za ekspy, a moim konikiem w BW był handel)...

I tu powstaje pytanie: czy operator, który sam nie ogarnia tematu (bo musi mu pomagać zwykły szaraczek, nawet nie będący w topce), jest kompetentny i powinien piastować tę funkcję?chytry
Oraz kolejne: czy pracę (i jej jakość) operatorów ktoś w ogóle kontroluje? Stawiam dolary przeciwko orzechom, że od C47 (włącznie) w górę, każdy kolorowy ma to w głębokim poważaniu, bo nawet jeśli jakaś skarga na operatoraa się pojawia, to zawsze jest profesjonalnie zamiatana pod dywan (może zatem czas pomyśleć o rozszerzeniu działalności K2M o usługi sprzątające - firma-córka mogłaby się nazywać np. "Leon sp. z o.o."Big Grin )...

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez bla_bla_bla: 24-01-2018 20:07.

24-01-2018 20:06 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Zerus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11337.gif

Data rejestracji: 02-07-2007
Postów: 190
Klan: BA.IT
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
Nie ma takiego systemu, który bez pośrednictwa operatora lub sztucznej inteligencji niwelował by przepłacenia, i to w sposób uwzględniający potrzeby rynku.

Ustalanie stałej ceny dla wszystkich przedmiotów po pierwsze nie ma sensu, a po drugie jest nierealne i mocno szkodliwe dla graczy.


SAY WHAT?
Dokładnie opisałem jak ten system działa i w jaki sposób pozwala niwelować takie sytuacje, więc o jakiej sztucznej inteligencji mowa? chyba za dużo filmów Sci-fi.
24-01-2018 21:31 Zerus jest offline Szukaj postów użytkownika: Zerus Dodaj Zerus do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przeczytaj, powoli, jeszcze raz ten post. Nie chodzi o sztuczną inteligencję potrzebną do wdrożenia twojego pomysłu. Chodzi o wszelkie systemy, jakie można wymyśleć, a które zarówno niwelowały by możliwość pushingu, jak i pozwalały na zmienność cen. Nie da się tego zrobić za pomocą skryptu (nie był by w stanie np. przewidzieć zmian po jakimś patchu czy po wzroście ilości graczy).

Co do twojego pomysłu to komentarz miałeś w drugiej części postu.

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
24-01-2018 22:21 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Szeszej
Pogromca serwerów R3+R6, R17+R11, EN i TR


images/avatars/avatar-25351.jpg

Data rejestracji: 16-10-2006
Postów: 6.534
Klan: Teh 0perat0rz
Kraina: Necropolia III
Skąd: Patrząca Otchłań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Zerus
teraz na r1 można wbić 60 lvl w miesiąc i to 5k to każdemu powiewa. Chcesz kupić item i masz 90+ a kosztuje on 10k, to dajesz nawet 30, aby mieć pewność, że nikt cie nie przebije. Tak się robiło od zawsze, nawet na jakimś allegro czy coś.


Z tej całej dyskusji to chyba najbardziej konstruktywne zdanie. A co jeśli aukcje w BW dzialalyby tak jak allegro? W sensie można postawić maksymalną kwotę, jaką chce się dać, a system będzie przebijał automatycznie. Zniwelowałoby to na pewno konieczność ucinania aukcji słabych przedmiotów na które ktoś zalicytowal w opór.

Edit:
Być może coś takiego było już proponowane, ale na komórce ciężko się przeszukuje forum :-(

__________________
Operator serwerów R3, R7
Skargi na działanie operatorów należy zgłaszać do C47

24-01-2018 22:32 Szeszej jest offline Strona domowa Szeszej Szukaj postów użytkownika: Szeszej Dodaj Szeszej do Listy kontaktów
Zerus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11337.gif

Data rejestracji: 02-07-2007
Postów: 190
Klan: BA.IT
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Szeszej napisał(a)
cytat:
Originally posted by Zerus
teraz na r1 można wbić 60 lvl w miesiąc i to 5k to każdemu powiewa. Chcesz kupić item i masz 90+ a kosztuje on 10k, to dajesz nawet 30, aby mieć pewność, że nikt cie nie przebije. Tak się robiło od zawsze, nawet na jakimś allegro czy coś.


Z tej całej dyskusji to chyba najbardziej konstruktywne zdanie. A co jeśli aukcje w BW dzialalyby tak jak allegro? W sensie można postawić maksymalną kwotę, jaką chce się dać, a system będzie przebijał automatycznie. Zniwelowałoby to na pewno konieczność ucinania aukcji słabych przedmiotów na które ktoś zalicytowal w opór.


No napewno by pomogło, ale głównie przy małych aukcjach, przy dużych mało kto dałby 10kk za przedmiot np warty 5, raczej przebija się powoli. A nawet jeśli to wciąż operatorzy by ścinali ceny i to by pewnie pomogło tylko w niwelowaniu przepłaceń na aukcjach gdzie jest jedna osoba zainteresowana.

EDIT: A może by się wypowidział ktoś z najbardziej zainteresowanych czyli jakiś administrator? Bo rozumiem, że ścinanie cen to obowiązek Opów, ale chyba nie ich inicjatywa, tylko odgórne założenia.
Druga sprawa, to ja rozumiem, że ciężko jest się przyznać do błędu, ale skoro większość społeczności BW widzi w tym problem, to chyba jednak jest z tym ścinaniem coś nie tak i warto obmyśleć coś na ten temat, zamiast dawać durne wymówki, jak to ludzie by oszukiwali sprzedając rzeczy po 50k, zamiaist po 20.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Zerus: 25-01-2018 09:21.

25-01-2018 09:13 Zerus jest offline Szukaj postów użytkownika: Zerus Dodaj Zerus do Listy kontaktów
Grax33
Emperor


images/avatars/avatar-16844.png

Data rejestracji: 19-09-2008
Postów: 1.143
Klan: Najlepszy!:)
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: R1 nick: Grax

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
Nakazy zebrania PR były już wielokrotnie w historii BW. Nie przypominam sobie sytuacji, w której gracz nie był wstanie zebrać tych PR, nie licząc sytuacji, gdzie celowo ich nie zbierał lub na bieżąco wydawał - były wtedy za to bany (ale to raczej było z 1-2 razy w historii).

Próbujesz stworzyć wielki problem tam gdzie go praktycznie w ogóle nie ma...


cytat:
Grax33 napisał(a)
"Prosimy o wstrzymanie się z używaniem wartości uzyskanych ze zgłoszonej licytacji przez 3 dni." - to po coś ktoś to info wstawił....


Może po to by... gracz nie wydawał tych punktów w ciągu minimum 3 dni, aby operator mógł cofnąć/uciąć przepłacone PR? Zdecydowana większość aukcji, jeśli są zgłoszone w ciągu 24h, jest w takim czasie rozpatrywana.


Zerus
Nie wiem po co miała by być taka lista. Ucięte/cofnięte aukcje są widoczne dla wszystkich.


Jeszcze raz...
Po co jest nakaz trzymania przez 3 dni tych pr z aukcji skoro Op ścina aukcję po kilku, kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tygodniach?
Pisząc, że większość aukcji jest sprawdzana w ciągu 24h piszesz nieprawdę. Jeśli Op loguje się co kilka dni do gry to będzie ciężko wprowadzić mu w czyn twoje deklaracje. rotfl
Kiedy Operator zaczyna ścinać ceny wszyscy o tym wiemy bo na globalu zaczyna wrzeć gdy ludzie wrzucają linki z decyzjami. Tak więc Ce nie pisz jak powinno być tylko jak jest. Wtedy ci przytakniemy. Wink

edit.
Grax 12:17 -> Ce napisał, że sprawdzasz zwykle aukcję w ciągu 24h od zgłoszenia.
Grax 12:18 -> jak ci się to udaje skoro logujesz się raz na kilka dni???
Grax 12:18 -> xD
Sephiroth 12:18 -> "Zdecydowana większość aukcji, jeśli są zgłoszone w ciągu 24h, jest w takim czasie rozpatrywana."
Sephiroth 12:19 -> Z reguły jest jeśli się loguję - w praktyce jest tak że przez 3 dni mnie z reguły nie ma
Sephiroth 12:19 -> bo nie mam takiej fizycznej możliwości
Sephiroth 12:20 -> potem 3 dni jestem
Grax 12:21 -> "zdecydowana" - czyli ta aukcja którą zdecydujesz się sprawdzić czy większość?xD

__________________
nick: Grax.

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=538584

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Grax33: 25-01-2018 12:33.

25-01-2018 12:07 Grax33 jest offline Szukaj postów użytkownika: Grax33 Dodaj Grax33 do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zerus
Nie zauważyłem, aby 'większość społeczności BW' była przeciwna ucinaniu przepłaconych aukcji
To, że co kilka tygodni pojawia się jakaś jedna osoba, której nie pasowało ucięcie i ma pretensje o 'kradzież PR' o niczym takim nie świadczy. Szczególnie, że uciętych aukcji w tym czasie jest o wiele więcej.

Grax33
Skąd ci się wzięło, że twierdziłem, że decyzje w sprawie aukcji są wydawane w ciągu 24h? Sam wklejasz mój cytat, który mówi co innego...
Pisałem o rozpatrywaniu w ciągu 3ch dni, jeśli zgłoszenie było w ciągu 24h (bo ciężko rozpatrzeć zgłoszenie, którego jeszcze nie ma albo było np. pod koniec drugiego czy trzeciego dnia - siłą rzeczy nie rozpatrzy się go w ciągu 3 dni)

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
25-01-2018 12:54 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Zerus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11337.gif

Data rejestracji: 02-07-2007
Postów: 190
Klan: BA.IT
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
Zerus
Nie zauważyłem, aby 'większość społeczności BW' była przeciwna ucinaniu przepłaconych aukcji
To, że co kilka tygodni pojawia się jakaś jedna osoba, której nie pasowało ucięcie i ma pretensje o 'kradzież PR' o niczym takim nie świadczy. Szczególnie, że uciętych aukcji w tym czasie jest o wiele więcej.

skoro ludziom dalej nie pasuje, pomimo waszego tłumaczenia ścinanie cen, to znaczy że jednak ludziom nie pasuje.
Widząc też wasze podejście do graczy w rozwiązywaniu sporu, to co któraś osoba dopiero ma siły na monotonne rozmowy z wami, które do was nie docierają.
skoro mówisz, że nie zauważyłeś to proponuję zrobić ankietę w grze (jeśli oczywiście zależy wam na graczach).

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Zerus: 25-01-2018 13:48.

25-01-2018 13:10 Zerus jest offline Szukaj postów użytkownika: Zerus Dodaj Zerus do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Akurat raczej większości może się to nie podoba 'strata' PR, ale rozumieją po co to jest i akceptują to.
Tylko jednostki składają skargi, zwykle nawet nie mając podstaw do tego (bo np. wyraźnie widać po poprzednich aukcjach, że wystąpiło przepłacenie)

Co miała by przynieść ankieta? Obojętnie od wyniku nic by nie zmieniła.
Nie ma aktualnie lepszego systemu przeciwdziałającego możliwości pushingu.

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
25-01-2018 13:48 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Zerus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11337.gif

Data rejestracji: 02-07-2007
Postów: 190
Klan: BA.IT
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
Akurat raczej większości może się to nie podoba 'strata' PR, ale rozumieją po co to jest i akceptują to.
Tylko jednostki składają skargi, zwykle nawet nie mając podstaw do tego (bo np. wyraźnie widać po poprzednich aukcjach, że wystąpiło przepłacenie)

Co miała by przynieść ankieta? Obojętnie od wyniku nic by nie zmieniła.
Nie ma aktualnie lepszego systemu przeciwdziałającego możliwości pushingu.


Sama rzecz polega na tym, że to nie system ścinania cen jest tym, co się nam nie podoba. tylko sposób egzekwowania go. na r1 po prostu Operator nie zna zasad działania rynku i ścina jak jej się podoba, a nie jak faktycznie występują wachania rynku, co pokazałem w tym poście:
kontrola cen na r1 ( może na innych R też )

EDIT: Uprzedzając teksty w stylu "hurr durr, to gra, a nie prawdziwe życie", to odpowiem, że tak ale system Aukcji jest na bazie prawdziwego życia okraszony widzimisie operatora.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Zerus: 25-01-2018 14:02.

25-01-2018 13:57 Zerus jest offline Szukaj postów użytkownika: Zerus Dodaj Zerus do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przeglądałem te załączniki już wcześniej i nie wynika z nich to, o czym piszesz.

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
25-01-2018 16:25 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
Akurat raczej większości może się to nie podoba 'strata' PR, ale rozumieją po co to jest i akceptują to.

Tak to sobie tłumaczBig Grin
To, że ktoś się nie odzywa, bynajmniej nie oznacza że z automatu akceptuje twoją wersję tego matriksa...
No chyba że fakt, iż nie odpisujesz na moje posty od miesięcy oznacza, że po prostu z nimi się zgadzasz, rozumiesz je i akceptujeszrotfl


cytat:
C47 napisał(a)
Tylko jednostki składają skargi, zwykle nawet nie mając podstaw do tego (bo np. wyraźnie widać po poprzednich aukcjach, że wystąpiło przepłacenie)

Tylko jednostki składają skargi, bo większość niezadowolonych po prostu nie ma ochoty kopać się z koniem i próbować kruszyć betonu, który jest nie do skruszenia (i chyba nigdy nie będzie, jak widać po takich tematach jak ten)...
A może po prostu szkoda im cennego czasu, który mogą (lub muszą) poświęcić na ważniejsze sprawy, jakie mają w życiuchytry


cytat:
C47 napisał(a)
Co miała by przynieść ankieta? Obojętnie od wyniku nic by nie zmieniła.

I tak sobie myślę, że tym "pięknym" akcentem można by zamknąć "dyskusję" w tym temacie...
Nieważne jak duży % społeczności BW byłby "za" (mogłaby to być nawet większość), BWT i tak będzie "przeciw" i zrobi po swojemu, czyli jak pisałem wyżej - beton... Tu jeden głos "kolorowego" ma większą siłę przebicia, niźli tysiąc głosów "opłacaczy" premek...
Poza tym Adagio też dorzucił coś istotnego w tej kwestii (tyle że w innym wątku)...
cytat:
Adagio napisał(a)
Na BW nie ma wolnego rynku i nigdy go nie było. Rynek jest regulowany przez administrację/operatora

Że tak przytoczę jeszcze jeden cytat (który sugeruję sobie sparafrazować na potrzeby BW;]) - "Jeśli zdobędziemy władzę, nie oddamy jej już nigdy, chyba że zostaniemy wyniesieni z naszych gabinetów jako trupy."Big Grin


cytat:
C47 napisał(a)
Nie ma aktualnie lepszego systemu przeciwdziałającego możliwości pushingu.

Ano, nie ma lepszego bota na BW (i w całych "internetach"), niż wersja C47_beta 69-(build 88)Big Grin



EOT

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez bla_bla_bla: 27-01-2018 01:25.

26-01-2018 15:02 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Strony (2): « poprzednie 1 [2] Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Ścinanie cen - dyskusja

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH