Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Sezówka - zadania strefowe, czyli ogromna dysproporcja » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Sezówka - zadania strefowe, czyli ogromna dysproporcja 7 Ankieta - średnia ocena: 7,437 Ankieta - średnia ocena: 7,43
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Bau
Lord


images/avatars/avatar-25600.jpeg

Data rejestracji: 17-05-2014
Postów: 340
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria S

Sezówka - zadania strefowe, czyli ogromna dysproporcja Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam. Z Racji nowego sezonu R21 pojawiła się ogromna dyskusja, przynajmniej u mnie w klanie, o sprawiedliwość w dalszej grze spowodowana tym patchem:

cytat:
v. 2.6.1
Zwiększono punkty rozwoju oraz dodano runy i punkty ewolucji jako nagrodę w niektórych zadaniach strefowych. Gracze, którzy wykonali już zadania wcześniej otrzymają wyrównanie do aktualnej wysokości nagród.


Innymi słowy, zadania strefa 3, nagrody:
1x runa ognia, ziemi, wody, duszy poziomu 2

Strefa 2:
2x runa ognia, ziemi, wody, duszy poziomu 3

Strefa 1:
1x runa ognia, ziemi, wody, duszy poziomu 4, 1x runa duszy poziomu 4

Do zdobycia masa run, do tego ewo - ale problem z ewo jest mniejszy bo przez dłuższym czas lvl i tak będzie blokować rozwijane ewo. O ile stref 3 w klanie jest 9, a osób 30 i idzie to rozplanować aby w miarę "równo" każda osoba mogła zdobyć runy poziomu 2, o tyle stref 2 w klanie jest 1, a osób 30, to samo z s1.

I tu nasuwa się pytanie.
Co mieliście w głowie tworząc ten patch z runami za zadania? Wzięliście pod uwagę sezonówkę czy standardowo palnęliście nagrody z dupy i jakoś to będzie, bo w głowie były przede wszystkim starsze serwery lub trwający wówczas sezon? O ile nagrody na prawdę są w porządku dla starszych serwerów, o tyle przez możliwość wymieniania się kwadratami RAZ NA 24H jedni gracze odbiorą zadania szybko, a inni są zmuszeni czekać niemal 30 dni. Tworzy to ogromną dysproporcję, miesiąc różnicy z talizmanami poziomu 3, a zaraz ten sam fakt zrobi się z talizmanami poziomu 4. MIESIĄC!!!! 1/6 sezonu i na starcie osoby mające pecha które w kolejce nie są pierwsze, są ogromnie do tyłu. Mowa oczywiście o serwerze sezonowym.



Rozwiązania tego są trzy, przynajmniej z mojego punktu siedzenia:
1. Na serwerze sezonowym usunąć runy za zadania ze strefy 2 i 1. Strefa 3 jest w miarę sprawiedliwa, bo dostęp do niej ma jednocześnie 9 osób, a nie 1. Po upływie 3 dni niemal cały klan ma możliwość odebrania nagrody w postaci run.

2. Na serwerze sezonowym usunąć limit wymiany kwadratów przez archiwa bądź zmniejszyć go co najmniej o połowę bądź o 1/3. Obecnie kwadratem wymieniać się można co 24h, po zmniejszeniu limitu wymieniać byśmy się mogli albo co 12h albo co 8h albo co 6h albo znieść całkiem ten limit - do ustalenia, to tylko propozycja więc należy rozpatrzyć sytuację by nie dochodziło też do nadużyć. Osobiście uważam że 1 wymiana co 6h byłaby jak najbardziej sprawiedliwa, zwłaszcza że zadaniowe oblężenie trwa 4 godziny.

3. Wprowadzić możliwość posiadania więcej niż jednej s2 - proponuję 2x s2 na jeden klan. Kwadratów jest 12, na sezonówce zwykle aktywnych jest początkiem 6-7 klanów, a końcowo liczą się 3 bądź 2.



Poprawka do rozpatrzenia w trybie natychmiastowym. Weszliśmy na etap robienia zadań s2 i wkrótce stworzy się ogromna dysproporcja między osobami co weszły na s2 jako jedne z pierwszy, a tymi co wejdą na kwadrat jako ostatnie.
Będąc ambitnym graczem w topowym klanie nie wyobrażam sobie sytuacji, że przez Wasz idiotyzm jestem zmuszony czekać 30 dni na swoją kolej s2 i być miesiąc do tyłu z runami z samych zadań.


Zapraszam graczy do dyskusji, do dzielenia się swoimi przemyśleniami. Być może widzicie inne kroki odnoszące się do rozwiązania tego problemu.

Rozumiem że należy boostować topkę, ale jako lider klanu mam pod sobą nie tylko topkę ale też innych graczy którym chciałbym zapewnić równym start, a nie jestem w stanie przez Wasze durne nagrody z zadań.

Pozdrawiam
06-10-2022 17:53 Bau jest offline Szukaj postów użytkownika: Bau Dodaj Bau do Listy kontaktów
Ki3ry3
Junior Member


Data rejestracji: 06-09-2017
Postów: 11

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak najbardziej się zgadzam z usunięciem run za zadania w S1 i S2.
Tworzy to tylko większą dysproporcje między topką a mniejszymi graczami.
Dla przykładu:
S1 jest jedno na serwer i jak to zwykle bywa trafi do klanu top 1.
Kiedy osoby z klanu top 1 dostaną runy 4 za zadania to S1 będzie nie do zdobycia już nigdy więcej.
O ile Evo można sobie nadrobić tak runy 3 i 4 tworzą straszną dysproporcje między graczami.
Gracze wyżsi lvlem będą nie do doścignięcia przez mniejszych a w rezultacie granie po za top 30 straci całkowicie sens
06-10-2022 18:05 Ki3ry3 jest offline Szukaj postów użytkownika: Ki3ry3 Dodaj Ki3ry3 do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

rowniez sie zgadzam
juz 2 trefa zrobi duza dyproporcje u graczy a trefa 1 pomiedzy graczami i klanami
bedzie tylko klan top 1, putka i dopiero rezta
dopalka z run 4 poz jet za duza na tym etapie gry

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
06-10-2022 18:11 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
Thlantyr
Forum Ace


Data rejestracji: 24-08-2008
Postów: 93

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja szczerze jako 15 letni gracz w bw i fan rywalizacji niestety muszę stwierdzić, że jak to nie będzie zmienione to kończę z bw, bo na ten cyrk się patzreć nie da.

Dziękuję bardzo za spiny w klanie i te ogromne dysproporcje bo osoba w klanie top1 będąca na dole kolejki s2 i s1 będzie miała zaledwie 1 talizman na 2 pozimie (dzięki s3) a ci z góry listy już bedą smigac w komplecie talizmanów 4 i 3 poziom, toć to kpina jakaś i zabójstwo jakiegkolwiek fair play rywalizacji. A mowa tylko o sytuacji w klanie top 1 bo klany to 2 i niżej nigdy nie dostaną tych run z s1 bo klan który jako pierwszy przejmie s1 i choć paru graczy zrobi zadania z runami juz nigdy nie przegra dzięki właśnie tym runom

Błagam wywalicie te runy z zadan s1 i s2, dajcie wiecej evo esencji repy nie wiem czegokolwiek ale nie run 3 i 4 poziomu na 60 i 80 lv. Administracjo ogarnij się Frown

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Thlantyr: 06-10-2022 18:23.

06-10-2022 18:21 Thlantyr jest offline Szukaj postów użytkownika: Thlantyr Dodaj Thlantyr do Listy kontaktów
GreatXX
Lord


Data rejestracji: 23-03-2010
Postów: 394
Kraina: Moria IV; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nagrody za zadania s1!

Temat był poruszany 4 miesiące temu, 0 odzewu także powodzenia. rotfl
06-10-2022 18:45 GreatXX jest offline Szukaj postów użytkownika: GreatXX Dodaj GreatXX do Listy kontaktów
Bau
Lord


images/avatars/avatar-25600.jpeg

Data rejestracji: 17-05-2014
Postów: 340
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria S

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Bau
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tak jeszcze dodam w kwestii ewentualnych rozwiązań.

Jak tak bardzo nie chcecie wywalać tych run na sezonówce to rozważcie proszę opcję, w której w strefie drugiej zamiast run poziomu 3 jako nagroda są runy poziomu 2. Poziom 2 nie wprowadzi aż takiej dysproporcji.
Z kolei na s1 można dać 1x runy ognia, ziemi, wody, duszy lv3 + 1x lv4 runy duszy.


To już nie rozwali tak serwera. Obecna sytuacja zniechęca sporą część graczy do dalszej gry.

Lv3 na s2 i lv4 na s1 to cyrk Wink
06-10-2022 20:43 Bau jest offline Szukaj postów użytkownika: Bau Dodaj Bau do Listy kontaktów
gipsongipson
Junior Member


Data rejestracji: 04-05-2022
Postów: 16
Kraina: Moria S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Te runy za zadania jeszcze bardziej pogłębiają przepaść pomiędzy dropiącymi w a2 karabiny a tymi co ich nie wydropili- jestem wsród tych drugich. Nie dość, że ekspy idą ciężej, ataki ciężej, to jeszcze na s2 dostane się za 2-3 tygodnie, jak pół serwera będzie robiło bazyle/roboty między innymi dlatego, że dostali runy z zadań, do których odpowiednio szybko nie miałem dostępu.


Innym rozwiązaniem jest możliwość rolowania s2 co 6h, a s1 co 12h, na zasadzie zrób zadania i oddawaj dalej, mimo wszystko nie uważam tego za rozwiązanie problemu.
Runy za zadania powinny być max lv2, a to i tak spory dopał dla tych, co wejdą w ich posiadanie jako pierwsi.
07-10-2022 09:27 gipsongipson jest offline Szukaj postów użytkownika: gipsongipson Dodaj gipsongipson do Listy kontaktów
safan
Junior Member


Data rejestracji: 20-07-2021
Postów: 18
Kraina: Moria S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

runy za s2 są okej, może faktycznie by się przydało zmniejszenie limitu czasowego na wymiane klocka
runy za s1 natomiast powinny zniknąć.
08-10-2022 00:30 safan jest offline Szukaj postów użytkownika: safan Dodaj safan do Listy kontaktów YIM Account Name of safan: filip
adzi4n
Viking


Data rejestracji: 04-02-2009
Postów: 642
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sami stwierdziliście, że to nie same runy za zadanie są problemem, tylko że otrzymuje się ja za wcześnie. Dodać misje gap przed jej otwarciem ilvl200, lub tak naboostowac moobki żeby nie było do zrobienia wcześniej. Tudzież opcja 3, żeby otworzyć tą misje, trzeba mieć wykonane wszystkie poprzednie zadania na wszystkich strefach i wtedy się otwiera jako specjalny quest.
08-10-2022 09:29 adzi4n jest offline Szukaj postów użytkownika: adzi4n Dodaj adzi4n do Listy kontaktów
Thlantyr
Forum Ace


Data rejestracji: 24-08-2008
Postów: 93

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

w którym miejscu ktoś stwierdził, że problemem jest dostawanie tych run za wcześnie?


PROBLEMEM JEST, ZE NAWET W TYM SAMYM KLANIE RÓŻNICA MIEDZY 1 A OSTATNIM GRACZEM KTÓRY JE DOSTANIE TO 29 DNI!!!


29 dni na speed serwerze to cholernie długi okres czasu który wykluczy gracza z dołu kolejki w równej rywalizacji z graczami z góry kolejki. Doprowadzi to do wzajemnych kółek adoracji w klanach i cholernie napiętych atmosfer i niepotrzebnych kłótni i spin
08-10-2022 13:18 Thlantyr jest offline Szukaj postów użytkownika: Thlantyr Dodaj Thlantyr do Listy kontaktów
Bau
Lord


images/avatars/avatar-25600.jpeg

Data rejestracji: 17-05-2014
Postów: 340
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria S

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Bau
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gratuluję.
Wasz durny patch z runami za zadania i jeszcze głupszy z "sezonem łowów' rozpieprzył sezon do góry nogami.

Poleciały pierwsze kasacje i to wśród osób, które od pierwszego sezonu nie wypadały spoza top10, w tym jeden sezon były kolejno top1 i top2. Bonusy do broni wprowadziliście bez jakiegokolwiek liczenia przez co byle noob trafia wszystko od białego smoka aż po hastura. Skończyła się era sumowania i zwinkowania mobów i kombinowania sprzętowego przez to, że wprowadzacie tyle hp, tyle dmg i teraz tyle trafienia, że na byle podstawowym sprzęcie trafiasz wszystko.


Gratuluję, jesteście i.. którzy zarządzają tą grą bez jakiegokolwiek obeznania się, jak rozgrywka w praktyce wygląda.
Jedyne co potraficie obecnie zrobić to pewnie dać mi warna za rzekomy offence, bo "odważyłem się" wytknąć waszą głupotę, a zatrudniony przez Wasz człowiek do kontaktu z graczami albo odważy się w temacie wypowiedzieć za 2 tygodnie jak nerwy się trochę uspokoją, albo standardowo olejecie temat.


Tyle jesteście warci. Jeszcze raz dzięki za rozpieprzenie sezonu do góry nogami ostatnim patchem z sezonem łowów i runami z zadań.

Kij wam w oko Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Bau: 08-10-2022 14:27.

08-10-2022 13:57 Bau jest offline Szukaj postów użytkownika: Bau Dodaj Bau do Listy kontaktów
Leito82
Newbie


Data rejestracji: 27-10-2018
Postów: 1

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja jestem ogolnie w szoku, ze osoby ktore niby od tylu lat tworza ta gre wpadaja na nad beznadziejnie glupie i nieprzemyslane pomysly z dupy. I jak juz sa takimi amebami umyslowymi to chociaz dali by temat na forum kilka dni przed startem serwa, zeby wyjadacze spojrzeli na to wszystko i mogli wypatrzec bledy i rzeczy, ktore totalnie wypatrza rozgrywke. Teraz jak kolega wyzej napisal, kazdy trafia, kazdy bije. Piastki wala wiecej na hicie jak 2h dystans, majac przy tym 2x wiecej atakow. Ten sezon to porazka jakich malo. Rzygac sie chce, bo macie mala ale aktywna grupe ludzi, ktorzy placa wam za to a wy od tylu lat nie umiecie uszanowac nas jako graczy. Moze jak zostanie 20 osob na serwie to sie obudzicie id... , bo inaczej was nazwac nie mozna.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Leito82: 08-10-2022 14:15.

08-10-2022 14:15 Leito82 jest offline Szukaj postów użytkownika: Leito82 Dodaj Leito82 do Listy kontaktów
Xerter
Zbanowany

images/avatars/avatar-22429.jpg

Data rejestracji: 21-11-2010
Postów: 413
Klan: Tak
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria V
Skąd: Z dobrego domu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jesteście wspaniali.
Nie zmieniajcie się.
08-10-2022 14:20 Xerter jest offline Szukaj postów użytkownika: Xerter Dodaj Xerter do Listy kontaktów
Ki3ry3
Junior Member


Data rejestracji: 06-09-2017
Postów: 11

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ludzi coraz mniej aktywnych na serwerze. Żeby w tym etapie gry wolne S3 i S2 były to nie pamiętam takich czasów, a jeszcze więcej się skasuje jak ludzie dostaną runy z S1. Już teraz atakuje gościa i ma na s2 2 aktywne talizmany lvl 3 i 1 lvl 2. Na pewno da się grać
08-10-2022 14:21 Ki3ry3 jest offline Szukaj postów użytkownika: Ki3ry3 Dodaj Ki3ry3 do Listy kontaktów
safan
Junior Member


Data rejestracji: 20-07-2021
Postów: 18
Kraina: Moria S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Bau napisał(a)
Skończyła się era sumowania i zwinkowania mobów i kombinowania sprzętowego przez to, że wprowadzacie tyle hp, tyle dmg i teraz tyle trafienia, że na byle podstawowym sprzęcie trafiasz wszystko.


era sumowania i liczenia skończyła się gdy ktoś przeczytał co robi leg nóż wilka/driady. To że wilk dostał teraz jeszcze większy (120%) bonus do trafienia to nieporozumienie ale imo, ten sezon jest ciekawszy niż poprzednie. Pytanie tylko czy skończy się na farmieniu zeparó duo po 3-4 miesiącach czy będzie jazda z malphasami.
Jak na moje trzeba skrócić czas między wymianą kwadratów do 6-12h, skrócić sezonówke do pewnie 4 miesięcy i dać lucka/hp snajperowi. Reszta wydaje się grywalna, ale to jeszcze się zobaczy
09-10-2022 21:28 safan jest offline Szukaj postów użytkownika: safan Dodaj safan do Listy kontaktów YIM Account Name of safan: filip
Thlantyr
Forum Ace


Data rejestracji: 24-08-2008
Postów: 93

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

co ma wilk/driada do skończonej ery sumowania/zwinkowania to ja nie wnikam. A stwierdzenia, że ten sezon jest ciekawszy niż poprzednie to już kompletnie nie kupuje bo ten sezon wygląda jakby każdy grał na kodach jak sie ogląda te padające moby w 1-2 rundy z byle czego przez byle kogo xD no ale może dla graczy którzy lubią w grach wybierać very easy to fajne doświadczenie.

Nie wiem nie grałem we wszystkie gry na rynku ale w te co grałem i co mają system sezonowy robią tak, że nowy sezonowy content jest trudniejszy niż podstawowy lub daje mozliwosc modyfikowania/utrudniania podstawowego contentu za dodatkowe nagrody a co robi bw team? dodaje milion wszystkiego wszedzie zeby grało sie jak na kodach Smile
10-10-2022 17:16 Thlantyr jest offline Szukaj postów użytkownika: Thlantyr Dodaj Thlantyr do Listy kontaktów
safan
Junior Member


Data rejestracji: 20-07-2021
Postów: 18
Kraina: Moria S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Thlantyr napisał(a)
co ma wilk/driada do skończonej ery sumowania/zwinkowania to ja nie wnikam

Pewnie to, że szukałeś w umagach tylko hp i klepałeś co sie dało

cytat:
A stwierdzenia, że ten sezon jest ciekawszy niż poprzednie to już kompletnie nie kupuje bo ten sezon wygląda jakby każdy grał na kodach jak sie ogląda te padające moby w 1-2 rundy z byle czego przez byle kogo xD no ale może dla graczy którzy lubią w grach wybierać very easy to fajne doświadczenie.

Tak jest ciekawszy, bo optymalny gear szukałeś w zależności od poziomu i moba. Beretty na białym/czarnym, szybsze przejście na białą/dystans niż w poprzednich sezonach. Jedynym sposobem grania palną 2h nie jest już tylko snajper ze snajperką, ale też zabójca na kmie. Biała 2h nagle bije na równi z innymi top broniami. Na ten moment (środek pierwszej mapy) biała 2h, biała 1h, dystans, palna 2h, wszystkie biją w miare na równi, meta jest dużo ciekawsza.



cytat:
Nie wiem nie grałem we wszystkie gry na rynku ale w te co grałem i co mają system sezonowy robią tak, że nowy sezonowy content jest trudniejszy niż podstawowy lub daje mozliwosc modyfikowania/utrudniania podstawowego contentu za dodatkowe nagrody a co robi bw team? dodaje milion wszystkiego wszedzie zeby grało sie jak na kodach Smile

No i widzisz, inne gry sezonowe dają ci szanse na dojście do end gejmu. W Bw poprzedni sezon skończył się na zeparach (pare par klepało duo) ale leciały wymuszone blachy za malphasa/hastura, wcześniej sezon sie kończył na klepaniu zeparów na jednej gwiazdce. Teraz sezon może się skończyć na farmieniu malphasów? nie wiem, ale chętnie zobacze. Czyli de facto robiąc gre łatwiejszą robią gre trudniejszą.
Aha i to co pisałem tyczyło się z grubsza topki, teraz więcej ludzi będzie mogło dojść do duo boków/zeparów. Jeżeli chcesz żeby gra była trudniejsza i żebyś po pół roku mógł w końcu zblaszyć kronosa to zawsze jest serwer niesezonowy. Nie bez powodu ten serwer nazywa się speed
10-10-2022 23:43 safan jest offline Szukaj postów użytkownika: safan Dodaj safan do Listy kontaktów YIM Account Name of safan: filip
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Sezówka - zadania strefowe, czyli ogromna dysproporcja

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH