Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Propozycja A4 na serwerze sezonowym » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Propozycja A4 na serwerze sezonowym 8 Ankieta - średnia ocena: 6,888 Ankieta - średnia ocena: 6,88
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Wampirzyca Ania
Newbie


Data rejestracji: 19-02-2023
Postów: 1
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia S

Propozycja A4 na serwerze sezonowym Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,

(Wstęp wyszedł mi trochę dłuższy niż planowałem, jeżeli ktoś nie chce go czytać a jest ciekawy pomysłu, wystarczy pominąć pochylony akapit)

Jestem graczem który wrócił niedawno po bardzo długiej przerwie na serwer sezonowy. Po miesiącu gry zacząłem dostrzegać słabe strony gry w przyspieszonej formule. Poniżej postaram się przedstawić rozwiązanie które według mnie mogłoby naprawić część rzeczy i tchnąć trochę życia w dosyć statyczną rozgrywkę, która po early game robi się, przynajmniej w moim odczuciu mocno nużąca. Wydaje mi się, że proponowane przeze mnie zmiany (a w zasadzie "nowy dodatek") mogłyby być pożądane również na innych serwerach, jednak obawiam się że ze względu na ich charakter po upływie pewnego czasu mechaniki przeze mnie proponowane stawały by się bardzo wadliwe, co na szczęście nie grozi serwerom sezonowym ze względu na ich krótką żywotność. Gdyby jednak zmiany przyjęły się pozytywnie na serwerach sezonowych, być może możnaby było pomyśleć o ich odpowiednim dostosowaniu do klasycznej rozgrywki. Serwery sezonowe to dobry poligon do testowania nowych zmian w grze. Nie trzeba się obawiać że zaburzy się mocno balans, gospodarkę, czy stworzy pole do power abusingu, ponieważ zmiany te są łatwo odwracalne (poprzez reset serwera Wink ).
Jeszcze ostatnim słowem wstępu dodam, że gram jedynie na serwerze Necro, nie mam najmniejszego pojęcia czy coś takiego miałoby rację bytu na Morii.


Dobrze, a więc jakie są założenia?

Po osiągnięciu 80-90lvla i zaliczeniu pielgrzymek w A3 gracz może przejśc do A4.
Głównym elementem wokół którego rozgrywałby się cały akt 4 byłyby przedmioty UNIKALNE.
Przedmioty unikalne posiadałyby 25% boost statów względem epickich. (Wszystkie wartości liczbowe i % w pomyśle są polem do dyskusji). Dodatkowo sety unikalne mogłyby posiadać dodatkowe bonusy.
Przedmioty unikalne mogłyby być zdobywane w następujący sposób:
Za każdym razem gdy gracz w A4 zdobywa przedmiot epicki (bez względu czy z wyprawy/podróży/skarbu/ekspedycji) system sprawdza czy ten konkretny przedmiot występuje na serwerze w wersji unikalnej. Jeżeli nie ma takiego przedmiotu, jest 10% szansy że gracz zamiast przedmiotu epickiego otrzyma przedmiot unikalny.
Przykładowo:
Gracz na wyprawie wylosował przedmiot Epicki krótki łuk driady. Obecnie na serwerze znajduję się jedynie Unikalny długi łuk driady i Unikalny krótki łuk. Gracz więc ma 10% szans na zdobycie Unikalnego krótkiego łuku driady. Jednocześnie blokuje on możliwość zdobycia na serwerze drugiego takiego przedmiotu.
Przedmioty unikalne nie mogą być włożone do zbrojowni klanowej jednakże mogą zostać wystawione na licytację.

Dodatkowe zmiany:
1. W siedzibie klanu można od teraz postawić nowy budynek "Sala trofeów".
Dowolny członek klanu może oddać przedmiot unikalny do sali trofeów. Przedmiot zostaje zniszczony i zasila kolekcje klanu. Za każde 5 eksponatów w sali danego klanu z danego rodzaju(np broń palna jednoręczna) Pan Ciemności przyznaje danemu klanowi nagrodę (mogłyby to być bonusy do statystyk, lub nowe taktyki bojowe). Gracz nie może oddać do sali trofeów przedmiotu który już się w niej znajduje. Przykładowo jeżeli w sali trofeów znajduje się już "Unikalna Jadowita Pałka" można tam zdeponować "Unikalną Pałkę" lub "Unikalną Pałkę Drakuli", ale nie "Unikalną Jadowitą Pałkę".
Po oddaniu (i zniszczeniu) unikalnego przedmiotu do sali trofeów, dany unikalny przedmiot jest zablokowany jeszcze przez 12 godzin, a następnie ponownie można go wydropić na serwerze.

2. Podczas ataku na innego gracza w przypadku wygranej system sprawdza czy w zbrojowni (na półce) pokonanego wampira, znajduję się przynajmniej 1 przedmiot unikalny. Jeżeli tak istnieje 2% szans, że do łupu z ataku poza zasobami zostanie dodany jeden unikalny przedmiot z tych jakie gracz posiada. Przedmioty wyekwipowane przez wampira w momencie ataku nie mogą zostać odebrane w ramach łupu.

3. Nowa opcja oblężeń.
Od teraz poza przejęciem kwadratu i walką o zasoby istnieje trzecia opcja oblężenia "Splądruj salę trofeów". Żeby założyć takie oblężenie, cel ataku musi być członkiem klanu który ma postawiony budynek "Sala trofeów". W przypadku wygrania takiego oblężenia atakujący przejmują 15% unikatów klanu (zdublowane unikaty przepadają)

4.W siedzibie klanu można od teraz postawić nowy budynek "Sejf klanowy".
Za każdy wybudowany poziom Sejfu, członkowie klanu mogą przechowywać (łącznie) 3 przedmioty unikalne które są chronione przed kradzieżą podczas ataku na innego wampira.
Przedmioty unikalne nie mogą zostać wycofane z aukcji po wystawieniu ich na licytację. Ma to zapobiec przetrzymywaniu unikatów na wiszących aukcjach w celu ich ochrony.

5.W głównym panelu zostaje dodana zakładka Łowcy trofeów. Można w niej podejrzeć czy dany przedmiot np " Zwinny Korbacz Krwi" istnieje obecnie na serwerze w wersji unikalnej, a jeżeli tak to w czyim jest posiadaniu.

Cały dodatek ma na celu poradzić sobie z faktem że tempo zdobywania end gamowego sprzętu mocno rozjeżdza się z czasem trwania serwera. Czas potrzebne na zdobycie optymalnego epi sprzętu jest krótszy niż 6 miesięcy zdecydowanie. Dodatkowo nowe zasoby (przedmioty unikalne) jako bardzo limitowany towar, który dodatkowo może być wykradany wydaję mi się być świetnym punktem zapalnym do poróżnienia graczy i zmobilizowania do prowadzenia wojen na serwerze, zwłaszcza w świetle nowego rodzaju oblężeń, które nie są o pietruszkę tylko cenne trofea do kolekcji.

Zdaję sobie sprawę że całość może wymagać mocnego dopracowania, że mogłem nie przewidzieć różnych interakcji i konsekwencji proponowanych rozwiązań, jednak zapraszam do dyskusji czy w ogóle koncept wam (zarówno graczom jak i administracji) się podoba Smile .

Pozdrawiam

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Wampirzyca Ania: 19-02-2023 13:22.

19-02-2023 11:09 Wampirzyca Ania jest offline Szukaj postów użytkownika: Wampirzyca Ania Dodaj Wampirzyca Ania do Listy kontaktów
Essa123
Member


Data rejestracji: 09-12-2020
Postów: 30
Kraina: Necropolia S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeden unikalny skorpion na cały serwer. Sounds fun.
19-02-2023 18:05 Essa123 jest offline Szukaj postów użytkownika: Essa123 Dodaj Essa123 do Listy kontaktów
Skażony
Double Ace


images/avatars/avatar-282.gif

Data rejestracji: 02-11-2006
Postów: 135
Klan: DejTy - Srejty
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia
Skąd: \=l=/

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A ja podziwiam że jeszcze się komuś chce "coś" zmienić i usprawnić. Jestem na TAK Smile

__________________
Na przekór wszystkim

ID:10079->R1

ID:16387->R1/06r
ID:279->R3/07r
ID:1903->R17/13r
19-03-2023 20:51 Skażony jest offline Strona domowa Skażony Szukaj postów użytkownika: Skażony Dodaj Skażony do Listy kontaktów Zobacz profil MSN Skażony
Perła
Forum Ace


Data rejestracji: 18-11-2019
Postów: 82

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wraz ze startem sezonu na wszystkie serwery (w tym niesezonowe) zostaną dodane nowe bonusy za srebrne i złote monety! i tyle z jakichkolwiek marzeń/propozycji/ i pomysłow. A szkoda no ale wicie rozumicie tak cholernie tego czasu brak....

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)OK, od dzisiaj oprócz bana stałego zostaną komisyjnie spaleni na stosie

20-03-2023 10:41 Perła jest offline Szukaj postów użytkownika: Perła Dodaj Perła do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Propozycja A4 na serwerze sezonowym

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH