Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY System sparignowy » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony System sparignowy 8 Ankieta - średnia ocena: 7,008 Ankieta - średnia ocena: 7,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Zugzwang
Member


Data rejestracji: 07-08-2020
Postów: 35

System sparignowy Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Idea sparingu jest taka, że teraz mogąc kleić różne warianty setów, broni czy biżu, często zastanawiam co byłoby lepsze na daną akcję, natomiast możliwości sprawdzenia tego jest mało. O ile mogę puścić dziennie 16 ataków, o tyle exp czy kw już tylko po jednej.


Zatem j każdy gracz miałby po lewej stronie na drzewku segment sparingowy, a w nim:
1) Duel - mogę wyzwać jakiegoś gracza, nawet z własnego klanu, by się sprawdzić i sobie z nim powalczyć pvp. Zero nagród, walka nie wlicza się w statystyki. Ot po prostu chcę sprawdzić mój zestaw na sparingu. Myślę, że możliwość przetestowania się w klanie byłaby dodatkowo ciekawą opcją.
2) KW - tutaj w sumie nie lobbował bym. I tak każdy lata w białej + KŻ na KW więc wszystko mi jedno.
3) Expy - mógłbym testować z Klanowiczami nowe ustawienia pod danego moba. Dodatkowo można by było sprawdzić, czy z danym graczem możemy robić duo/trio danego moba. Albo czy z daną ekipą jestem w miarę blisko blachy. Wszystko to bez ryzyka utraty expa/run/blachy bo standardowa expa by sobie leciała normalnie.
Tutaj oczywiście także nie ma nagród, run, expa. Mobów na lokacji jest nieskończona liczba (czyli rozpoczęcie takiej expy byłoby względnie tanie).


Myślę, że dzięki temu gracze mogliby zyskać taki plac treningowy i sprawniej tworzyć postać. Plus wprowadziłoby to coś ciekawego do gry, niż walnąć 16 ataków, postawić obowiązkowe kw/expa i cześć pa nara do jutra i tak nie mam co robić (opcjonalnie SB).
13-01-2022 09:53 Zugzwang jest offline Szukaj postów użytkownika: Zugzwang Dodaj Zugzwang do Listy kontaktów
GreatXX
Lord


Data rejestracji: 23-03-2010
Postów: 394
Kraina: Moria IV; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Symulator walk
13-01-2022 15:57 GreatXX jest offline Szukaj postów użytkownika: GreatXX Dodaj GreatXX do Listy kontaktów
Zugzwang
Member


Data rejestracji: 07-08-2020
Postów: 35

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Zugzwang
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

O masz, czyli wymyśliłem koło na nowo. Dzięki za link.

Broniąc (nie)mojego pomysłu dodam jedynie, że 2019 rok w porównaniu do aktualnego BW to dwa inne światy. Obecnie i tak mamy możliwość manipulacji itemami, drop jest drugorzędny, wszyscy skupiają się na jak najszybszym dojściu do exp duo/trio.
Oblegów nie ma, KW to jak wspominałem jeden setup i robimy je z przymusu, bo może za 3 lata dropnie podwójna krew.

Taki "plac zabaw" dziś byłby w mojej opinii fajną rozrywką. No i nie mówimy tutaj o symulacji, gdzie mogę sobie wklepać dowolne statystyki, itemy i testować, tylko mógłbym bazować jedynie na tym, co mam teraz.

Zatem opinia MoP dotycząca utraty celu gry przez niektórych jest nieadekwatna do obecnej sytuacji i kształtu BW.
13-01-2022 16:48 Zugzwang jest offline Szukaj postów użytkownika: Zugzwang Dodaj Zugzwang do Listy kontaktów
GreatXX
Lord


Data rejestracji: 23-03-2010
Postów: 394
Kraina: Moria IV; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ludzie częściej odchodzą bo coś im build nie działa i nie wiedzą jak grać aby np. zdobyć blachę. Wystarczy prosty kalkulator gdzie są pobierane nasze statystyki z sali tronowej, wpisujemy statystyki przeciwnika, wybieramy jakieś specjale np. te, które obniżają dmg i klikamy symuluj. Dostajemy jakiś raport np nasz statystyki faktyczne na ekspie (bierze pod uwagę talki, eventy itd), nasz dmg, ile razy trafiliśmy, jaki dmg dostaliśmy itd itp. To nie musi być symulator walki 1:1.
13-01-2022 17:33 GreatXX jest offline Szukaj postów użytkownika: GreatXX Dodaj GreatXX do Listy kontaktów
Zugzwang
Member


Data rejestracji: 07-08-2020
Postów: 35

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Zugzwang
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Też myślę, że dużo ludzi odchodzi z powodu frustracji, bo coś im nie idzie i nie wiedzą dlaczego.
Gdzieś do 2005 BW było banalną grą ekonomiczno/strategiczną, ale teraz jest lepiej rozbudowana i czasem symulacje w prostym kalkulatorku byłyby zwyczajnie nieskuteczne.

A poza tym uważam, że BW ma dawać radochę z grania.
Mamy 2022, jedyny porządny tool zrobił Zdrast, dalej walimy na excelach podwieszanych pod google drive żeby mieć spis epików. Prosty kalkulator to nie radość z grania ani odpowiedź na testowanie buildów z kolegami w klanie.
13-01-2022 21:52 Zugzwang jest offline Szukaj postów użytkownika: Zugzwang Dodaj Zugzwang do Listy kontaktów
Stary Gracz
Double Ace


Data rejestracji: 28-07-2016
Postów: 117
Kraina: Moria
Skąd: Ciechanów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Gdzieś do 2005 BW było banalną grą ekonomiczno/strategiczną, ale teraz jest lepiej rozbudowana i czasem symulacje w prostym kalkulatorku byłyby zwyczajnie nieskuteczne.



O no to grubo Big Grin

Ja pamiętam 1 serwer z sierpnia 2006 roku, a zacząłem w grudniu 2006r, ale jak grałeś DO 2005 to szacun Big Grin
....


Co do symulatora, może by to fajne było, a może i nie, ja chciałbym osiąść na speed serwerze, ale nie tymczasowym, z opcją zwiększania się siły mobów ( zabiłeś moba = jego siła zwiększa się o 5%) znów go zabiłeś kolejne 5%

Co z tym idzie exp i wszystko by się zwiększało....

__________________
Nobody knows who i really am.
13-01-2022 23:16 Stary Gracz jest offline Szukaj postów użytkownika: Stary Gracz Dodaj Stary Gracz do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY System sparignowy

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH