Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Legalnośc pobierania kamieni przez opa » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Legalnośc pobierania kamieni przez opa 3 Ankieta - średnia ocena: 7,003 Ankieta - średnia ocena: 7,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
fenixavx
Member


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 29
Kraina: Necropolia

Attention Legalnośc pobierania kamieni przez opa Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Po wielu przemyśleniach zdecydowałem że jednak napisze ten post. Wiekszość z graczy gra na nie jednym serwerze i wie jakie obowiązują warunki licytacji czy na forum czy na aukcyjnym (pominowszy fakt że regulamin handlu był tworzony pod forum aukcji ) ale to co się dzieje na r9 z inicjatyyw opa ps "BUC" moim zdaniem przechodzi ludzkie pojęcie . Wszyscy gramy dla przyjemności i każdy jest świadomy że to tylko gra w której co najmniej 1/3 posuiada premki dzięki czemu miedzy innymi ona funkcjonuje.Ale skupie sie może na meritum sprawy
wolnosc operatora do oceny wartości itemów na aukcjach , cofaniu , zabieraniu kamieni

na poczatek może przypomne definicję z RoWU

Push/pull - to:
a. notoryczne przekazywanie przedmiotów oraz punktów z jednego konta na inne, w efekcie powodujące ponad normalny rozwój danej postaci,
b. atakowanie własnych postaci oraz ustawianie wyniku starcia,
c. ustawianie wyników transakcji handlowych. Identyfikowane jako transakcje, w których wartość transakcji znacząco odbiega od rynkowej wartości przedmiotów.
d. Push - sytuacja opisana w podpunktach od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący wyżej w rankingu.
e. Pull - sytuacja opisana w podpunktach od a do c, gdzie stroną odnoszącą korzyść jest gracz będący niżej w rankingu.

i z regulaminu handlu
Pushing - Przekazanie dóbr na inne konto "za darmo" (np. przedmiotów z usuwanego konta). Szczegółowa definicja Push/Pull w Regulaminie RoWU

Nie zauważyłem tam zapisów dotyczących zawyżona aukcja bądź zaniżona
po pierwsze :

Aukcje od kuchni....

2. Nie ma itemu, który został sprzedany ZA TANIO.

Zgłaszanie takich aukcji operatorowi to tylko dodawanie mu niepotrzebnej roboty - może zostać uznane za spam i ukarane banem w grze.
Takie aukcje nie są uznawane za push.
Item wystawiony bez cm, w nieodpowiedniej porze i okazyjny zakup uznawany jest za wine sprzedającego.

Oczywiście BUC sam sie z tym zapoznał ale chyba zapomniał

mój przykład

1



Dzięki nagdorliwości operatora pozbawiono mnie 50 kp - ponad 1 miesiąc cadziennych exp

2 aukcja gdzie machnąłem sie przy wystawianiu w cw i zgłosiłem



powiedzmy że okazja ale cena znacznie odbiega od wartości i powinna moim zdaniem być aukcja cofnięta o co zwracałem sie do C47 stwierdził " pobranie nadmiaru kamieni było słuszne"

Reasumując

na serwerach aukcyjnych nie ma możliwości ustawiania wyników transakcji , w regulaminie handlu ani też RoWU nie ma zapisów dotyczących uznawania za nieprawidłowe aukcji oraz pobieranie " nadliczbowych kamieni" , na serwerach aukcyjnych nie może być tez mowy o pushingu (Pushing - Przekazanie dóbr na inne konto "za darmo" (np. przedmiotów z usuwanego konta))
Wnioski
BW Team w tym zakresie działa niezgodnie z regulaminami handlu i RoWU, w celu osiągnięcia korzyści z tytułu kont premium (przy pobieraniu kamieni bo wiąże sie to z tym że gracz musi je ponownie zbierać w celu zakupów,podbijania przedmiotów co jednoznacznie wiąże się z zakupem premium oby czas odzyskania zabranych kamieni skrócić do minimum)co w pełni wyczerpuje znamiona oszustwa z art 286 §1 kk niezależnie od wartości i wysokości kwoty zainwestowanej w konto premium.(wymagalnosc roszczenia do roku czasu z uwagi na Ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną , ewentualnie dłuższa dla posiadających potwierdzenia przelewów)

Proponowałbym BW TEAM zwrot bezprawnie pobranych kamieni a w przypadku utrzymania stanowiska co do uprawnień operatorów , SGO zapisanie zmian w RoWU bo dotyczy ona obu stron a nie tylko jednej , oczekuje odpowiedzi w tym temacie w szczególności SushiMakera , bo wydaje mi się że Team jest po to by pomagać graczom a nie ich zniechęcać do gry co spowodował w ostatnim okresie odejście i skasowanie kont przez wielu znanych mi graczy od 2006r

Pozdrawiam
fenixavx - informatyk , prawnik -specjalizacja Polskie Prawo Karne

__________________
wampir DARX

jeśli bierzesz udział w mojej aukcji wpisuj ID albo nick z gry jeśli do czasu zakończenia całej aukcji nie złożysz oferty(i nie napiszesz za co) przedmiot pójdzie go gracza który podał ID lub nick
19-03-2015 12:31 fenixavx jest offline Szukaj postów użytkownika: fenixavx Dodaj fenixavx do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

po to jest napisane "za darmo", w cudzysłowie, by nie rozumieć tego dosłownie
bo technicznie nie da się przesłać czegoś na inne konto bez oferty z drugiej strony, obojętnie czy chodzi o aukcje czy normalny handel (np jako "sprzedaż" pałki)

jeśli coś kosztuje normalnie np. 100 kd a sprzedane zostaje za 150kd to sprzedawca dostaje "za darmo" te 50kd
i to jest pushingiem

nie wiem też skąd twierdzenie, że nie można ustawić aukcji, jest tylko trudniej to zrobić
najtrudniej ustawić tak aukcję by przedmiot został sprzedany poniżej ceny rynkowej, bo tu jest głównie kwestia "szczęścia" - dlatego też uznaliśmy, że aukcje z zaniżoną ceną nie będą uznawane za pushing


cena znacząco odbiegająca od rynkowej - przecież to jasne, że jest tu mowa o zawyżonej lub zaniżonej cenie
po dopisaniu tego pewnie byś twierdził, że przecież nie chodzi o cenę niższą lub wyższą, albo mniejszą i większą itd...


co do zabierania kamieni to masz odpowiedni zapis w regulaminie gry, powinieneś to wiedzieć skoro jesteś prawnikiem (na dodatek też informatykiem)

cytat:
Administrator - osoba posiadająca uprawnienia do wglądu oraz edycji logów oraz bazy danych.

Operator - szczególna forma Administratora. Operator może posiadać wszystkie lub część uprawnień Administratora.


kamienie czy PR zabiera się po to by nie doszło do pushingu
nikt wtedy nic nie traci, sprzedawca dostaje cenę rynkową przedmiotu, kupujący płaci tyle ile chce dać za przedmiot


co do twojej uciętej aukcji to sugerowałeś, że niby przedmiot kosztuje więcej, a wkleiłeś mi aukcje gdzie przedmiot w ogóle nie był sprzedany - bo jego cena była zbyt wysoka - co potwierdziło tylko słuszność decyzji operatora

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
19-03-2015 13:40 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
fenixavx
Member


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 29
Kraina: Necropolia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez fenixavx
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
....

jeśli coś kosztuje normalnie np. 100 kd a sprzedane zostaje za 150kd to sprzedawca dostaje "za darmo" te 50kd
i to jest pushingiem

nie wiem też skąd twierdzenie, że nie można ustawić aukcji, jest tylko trudniej to zrobić
najtrudniej ustawić tak aukcję by przedmiot został sprzedany poniżej ceny rynkowej, bo tu jest głównie kwestia "szczęścia" - dlatego też uznaliśmy, że aukcje z zaniżoną ceną nie będą uznawane za pushing


cena znacząco odbiegająca od rynkowej - przecież to jasne, że jest tu mowa o zawyżonej lub zaniżonej cenie
po dopisaniu tego pewnie byś twierdził, że przecież nie chodzi o cenę niższą lub wyższą, albo mniejszą i większą itd...


co do zabierania kamieni to masz odpowiedni zapis w regulaminie gry, powinieneś to wiedzieć skoro jesteś prawnikiem (na dodatek też informatykiem)

cytat:
Administrator - osoba posiadająca uprawnienia do wglądu oraz edycji logów oraz bazy danych.

Operator - szczególna forma Administratora. Operator może posiadać wszystkie lub część uprawnień Administratora.


kamienie czy PR zabiera się po to by nie doszło do pushingu
nikt wtedy nic nie traci, sprzedawca dostaje cenę rynkową przedmiotu, kupujący płaci tyle ile chce dać za przedmiot


co do twojej uciętej aukcji to sugerowałeś, że niby przedmiot kosztuje więcej, a wkleiłeś mi aukcje gdzie przedmiot w ogóle nie był sprzedany - bo jego cena była zbyt wysoka - co potwierdziło tylko słuszność decyzji operatora


W pierwszym przypadku 2 razy kupowałem tą sama pałke raz za 100KP i op cofnął aukcję bo zawyżona , drugi raz za 150 - i to mu już nie przeszkadzało? ale ja straciłem 50kp

w drugim przypadku wklejonym w tym poście popatrz po cenach bo za 6300kk to bym takich bandan kupił dużo żeby się nie bawić ze szczęściem w wbijanie na dsk+5

po 3 zacytowane przez Ciebie terminy nie upoważniają do działań nie zgodnych z obowiązującymi regulaminami bo nie jest to prywatna zabawka a prowadzona działalność gospodarcza , a Wasze prywatne uzgodnienia jako Teamu - nie mają żadnego odzwierciedlenia w regulaminach .
Cena rynkowa - w systemie aukcyjnym Smile cena na aukcjach rządzi się podażą i popytem jak dla kogoś jest za drogo to nie kupuje , a jak mu cena pasuje to bierze, może jak sprzedający nie sprzeda za tą cenę to obniży. A jak już jesteś przy temacie to podaj na jakiej podstawie OP ustala cenę rynkową i zabiera tylko te kamienie które sa najbardziej chodliwe

__________________
wampir DARX

jeśli bierzesz udział w mojej aukcji wpisuj ID albo nick z gry jeśli do czasu zakończenia całej aukcji nie złożysz oferty(i nie napiszesz za co) przedmiot pójdzie go gracza który podał ID lub nick

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez fenixavx: 19-03-2015 15:14.

19-03-2015 15:12 fenixavx jest offline Szukaj postów użytkownika: fenixavx Dodaj fenixavx do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dyskusje o zabieraniu kamieni, ustalaniu cen itp były już wielokrotnie
http://forum.bloodwars.interia.pl/search.php


te 'prywatne uzgodnienia' to łagodzenie punktów regulaminu (jak np dopuszczenie ceny niższej niż rynkowa na aukcjach), a nie coś czego w regulaminie nie ma, a trzeba przestrzegać
nie trzeba tam też umieszczać 'operator może pobrać z konta kamienie/PR' aby mógł to legalnie robić, skoro jest inny, bardziej ogólny, zapis (który pokazałem)

w sprawie starej aukcji należało napisać te 5 miesięcy temu
najpierw do operatora, a później ewentualnie do mnie

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
19-03-2015 16:08 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
_KING_
Viking


Data rejestracji: 04-07-2011
Postów: 639
Kraina: Moria III; Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cytując Sushiego operator ustala cenę rynkową na podstawie zdrowego rozsądku. Nie ma konkretnej, jednoznacznej definicji ceny rynkowej.

cytat:
c. ustawianie wyników transakcji handlowych. Identyfikowane jako transakcje, w których wartość transakcji znacząco odbiega od rynkowej wartości przedmiotów.


Ile to jest znacząco? Tyle ile op będzie danego dnia uważał.
19-03-2015 16:37 _KING_ jest offline Szukaj postów użytkownika: _KING_ Dodaj _KING_ do Listy kontaktów
fenixavx
Member


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 29
Kraina: Necropolia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez fenixavx
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)

w sprawie starej aukcji należało napisać te 5 miesięcy temu
najpierw do operatora, a później ewentualnie do mnie


w sprawie tej aukcji interweniowałem od razu cofanie aukcji z efektem

Ostrzeżenie
Witaj fenixavx,

Otrzymałeś upomnienie od Buc.
Powód: Spam ()
Temat: cofanie aukcji

Z tym panem nawet nie ma co dyskutować bo ma dość reprezentatywny poziom
typu

- takie przedmioty potem chodziły za znacznie mniejsze kwoty, redukcja o 1kd jest i tak dość pobłażliwa ( ale też ze znacznie większymi)
- zamiast banować, ucinamy aukcje, to chyba dobrze, nie? (jeśli stwierdzicie push to nie ma problemu
cytat:
C47 napisał(a)

te 'prywatne uzgodnienia' to łagodzenie punktów regulaminu (jak np dopuszczenie ceny niższej niż rynkowa na aukcjach), a nie coś czego w regulaminie nie ma, a trzeba przestrzegać

łagodzenie ??? kosztem straty przez grających na rzecz szybszego odnowienia premki

cytat:
C47 napisał(a)


nie trzeba tam też umieszczać 'operator może pobrać z konta kamienie/PR' aby mógł to legalnie robić, skoro jest inny, bardziej ogólny, zapis (który pokazałem)


to może trzeba napisać gracze pilnujcie kamieni bo op może wam z konta legalnie je pobrać? a może nawet dla własnego widzi mi się wam konto skasować bo to administrator i jemu wszystko wolno i ma takie uprawnienia.

Panowie i Panie na tym serwerze jest jakieś 600-800 aktywnych graczy z czego 1/3 do 1/2 ma premki (wykupienie 360dni przy opcji ułatwień dla gracza/klanu premka starcza na3-4 miesięcy powiedzmy kwartał i jeśli tylko 300 osób tak postępuje to Team zarabia rocznie z tych wpłat 72000zł i nikt by nie miał uwag gdyby team pomagał a nie utrudniał . Bo nawet w prawie okoliczności której nie da się jednoznacznie wyjaśnić uznawane są na korzyść obwinionego/podejrzanego

a tu zacytuje odpowiedź pw

Wiadomość od C47, dnia 14-05-2014 13:31
RE: Skarga na Opa BUC

.......

ucinanie ceny z licytacji na forum jest dokładnie tym samym co ucinanie tej ceny z aukcji w grze
jedyna różnica jest taka, że w pierwszym przypadku jest ban - jeżeli tego nie wpłaci, a w drugim operator sam pobiera nadmiar PR/kamieni

a ten nadmiar to ilość wyższa niż cena rynkowa przedmiotu (widać ją po cenach z wielu aukcji)
jeśli cena nie jest znana, ale jest podejrzenie pushingu (zamierzonego lub nie) to aukcja jest cofana
ale gdy cenę można określić to jest ona ucinana
Droga administracjo trochę powściągliwość bo jak na razie sami się pogrążacie , a może to pomysł Sushiego (i będzie sprawstwo kierownicze , działanie w zorganizowanej grupie przestępczej) przepraszam za może niedelikatny żart bo zależy mi na uczciwości i prawdzie obiektywnej dla dobra graczy
Pozdrawiam

__________________
wampir DARX

jeśli bierzesz udział w mojej aukcji wpisuj ID albo nick z gry jeśli do czasu zakończenia całej aukcji nie złożysz oferty(i nie napiszesz za co) przedmiot pójdzie go gracza który podał ID lub nick
19-03-2015 17:53 fenixavx jest offline Szukaj postów użytkownika: fenixavx Dodaj fenixavx do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

właśnie ucinanie jest dla dobra graczy

gdyby nie karać za pushing lub próbować do niego nie dopuścić to by dochodziło do sytuacji gdzie za pieniądze można było sobie kupić cokolwiek
wygrywał by też ten kto ma więcej znajomych mogących 'wspomóc' kamieniami/PR, a ktoś bez znajomości nie miał by żadnych szans się wybić
kwitły by też multikonta, było by im o wiele łatwiej - na szkodę graczy grających zgodnie z regulaminem


piszesz coś też o premium, co nie ma żadnego związku z ucinaniem kamieni
ani też z grą, bo premium nie jest wymagane do gry

i co ma jeszcze do tego czas potrzebny na uzbieranie zabranych przez operatora kamieni?
tego nadmiaru w ogóle nie powinno być
jak otrzymało się coś niezgodnie z regulaminem i zostało to odebrane to czemu nazwa się to później stratą?

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
19-03-2015 19:12 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
fenixavx
Member


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 29
Kraina: Necropolia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez fenixavx
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czy my mówimy o tej samej grze ?
przy premium masz 16 ataków /24 wyprawki ,skrócenie czasu pieg do 3 min,skrócenie ataków,karawane delux,powiększenia zbrojowni
bez premium jedna piega chyba godzine , albo 30 min trwa bo nie pamiętam

kamienie nie spadają z nieba - więcej ataków , pielgrzymek = więcej kamieni
krótsze czasy wykonywania ataków , wypraw = krótszy czas zbierania kamieni za wpadające pr

cytat:
C47 napisał(a)



piszesz coś też o premium, co nie ma żadnego związku z ucinaniem kamieni
ani też z grą, bo premium nie jest wymagane do gry

i co ma jeszcze do tego czas potrzebny na uzbieranie zabranych przez operatora kamieni?
tego nadmiaru w ogóle nie powinno być
jak otrzymało się coś niezgodnie z regulaminem i zostało to odebrane to czemu nazwa się to później stratą?


to znaczy że te kamienie wpadły nie wiadomo skąd? a nie z rozwoju danego konta? bo jeśli z rozwoju to moim zdaniem i zapewne większości graczy - strata

a na marginesie widzę że odpowiadasz wybiórczo na części pytań bo pominąłeś kwestię cofnięcia aukcji za 100kp i dopuszczenie tego samego przedmiotu za 150kp po mimo tego że nawet po zgłoszeniu i założeniu tematu na forum dostałem upomnienie.Twoim zdaniem ta sytuacja jest zgodna z obowiązującym regulaminem i pewnie moja wina że 2 raz kupiłem ten przedmiot za cenę 50% droższą dla mnie to jawne wprowadzanie pushingu przez opa i działanie na szkodę gracza (a z tego co wiem to nie jedyny taki przypadek) i w tym momencie to może też nie jest moja strata??? a zysk że przy drugim licytowaniu zapłaciłem o 50KP więcej
a może ja nie powinienem mieć tych 50kp bo miałem za dużo?
Uwierz mi że stratę taką się odczuwa grając a poza tym jest to krzywdzące dla graczy grających uczciwie i zniechęcające do dalszej gry.

__________________
wampir DARX

jeśli bierzesz udział w mojej aukcji wpisuj ID albo nick z gry jeśli do czasu zakończenia całej aukcji nie złożysz oferty(i nie napiszesz za co) przedmiot pójdzie go gracza który podał ID lub nick
19-03-2015 19:45 fenixavx jest offline Szukaj postów użytkownika: fenixavx Dodaj fenixavx do Listy kontaktów
BONIEK_S_P
Double Ace


images/avatars/avatar-22597.jpg

Data rejestracji: 29-04-2011
Postów: 102
Klan: S_P/JUM/BEER-1
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: ...:::(L):::...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To od razu trzeba wprowadzić opcje "kup teraz" skoro i tak kamyki są ucinane. Tj ze złomem. Uzgodnijcie co na jakim poziomie wbicia ile kosztuje to będzie bezproblemowo. ..

__________________
To że mieszkasz gdzieś indziej nie znaczy że nie możesz mieć Legii w sercu, pamiętaj trwaj w tym co kochasz!

..::(L)::..
19-03-2015 19:47 BONIEK_S_P jest offline Szukaj postów użytkownika: BONIEK_S_P Dodaj BONIEK_S_P do Listy kontaktów
_KING_
Viking


Data rejestracji: 04-07-2011
Postów: 639
Kraina: Moria III; Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dużo handluję i przez te wasze nieprecyzyjne definicje pushu/ceny nierynkowej to każdego dnia zasypiam w strachu, bo nie wiem czy następnego dnia moje konto nie zostanie zablokowane za jakiś push urojony.

Chore!
19-03-2015 19:54 _KING_ jest offline Szukaj postów użytkownika: _KING_ Dodaj _KING_ do Listy kontaktów
RwaczMałolat
Lord


Data rejestracji: 22-06-2008
Postów: 461
Klan: Dracula/Illuminati
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
_KING_ napisał(a)
Dużo handluję i przez te wasze nieprecyzyjne definicje pushu/ceny nierynkowej to każdego dnia zasypiam w strachu, bo nie wiem czy następnego dnia moje konto nie zostanie zablokowane za jakiś push urojony.

Chore!



Proponuję Ci jak wielu innym przestać grać, a będziesz spał spokojnie Smile


SPAM +1
Vadlez


__________________
r2: RwaczMalolat - Zabójca (oddane)
r9: Tristan - Łowca / Łowca Skarbów
r17: Tristan - Mnich (skasowane)

"Bloodwars - Nie dla idiotów"
a jednak...

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Vadlez: 20-03-2015 23:14.

19-03-2015 19:56 RwaczMałolat jest offline Szukaj postów użytkownika: RwaczMałolat Dodaj RwaczMałolat do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

odpowiedziałem ci w sprawie starej aukcji
należało napisać do mnie 5 miesięcy temu
nie wiem jaka była wtedy sytuacja
co ewentualnie odpisywał op (wcześniej i później) na pw, itd itp
a upomnienie dostałeś za złamanie regulaminu skarg


nie zrzucajcie też winy na opów czy na administrację
to gracze doprowadzili do tego, że są takie a nie inne zasady w grze

nie wiem też jak niby można dostać bana za pushing jeśli nie wystawia się z zawyżonym CM lub zgłasza się kupno przedmiotu po zawyżonej cenie bo był potrzebny (i wtedy jest ucinana cena)
ogólnie jeśli sprawdza się ceny danego przedmiotu i nie bierze CM z kosmosu

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
19-03-2015 22:14 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
_KING_
Viking


Data rejestracji: 04-07-2011
Postów: 639
Kraina: Moria III; Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
nie wiem też jak niby można dostać bana za pushing jeśli nie wystawia się z zawyżonym CM lub zgłasza się kupno przedmiotu po zawyżonej cenie bo był potrzebny (i wtedy jest ucinana cena)
ogólnie jeśli sprawdza się ceny danego przedmiotu i nie bierze CM z kosmosu


A pewien śmierć kilt pasterza za 280kd pamiętasz chytry ?

47850, 44573, 33010

Można dostać bana za pushing wystawiając z cm wynikającym z aukcji poprzednich dokładnie takiego samego przedmiotu.
19-03-2015 23:54 _KING_ jest offline Szukaj postów użytkownika: _KING_ Dodaj _KING_ do Listy kontaktów
fenixavx
Member


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 29
Kraina: Necropolia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez fenixavx
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
odpowiedziałem ci w sprawie starej aukcji
należało napisać do mnie 5 miesięcy temu
nie wiem jaka była wtedy sytuacja
co ewentualnie odpisywał op (wcześniej i później) na pw, itd itp
a upomnienie dostałeś za złamanie regulaminu skarg


nie zrzucajcie też winy na opów czy na administrację
to gracze doprowadzili do tego, że są takie a nie inne zasady w grze


proszę bardzo sytuacja
http://forum.bloodwars.interia.pl/pms.ph...106661&outbox=1
Wiadomość do Buc, dnia 24-10-2014 19:49
Cofniecie aukcji


Nie zgadzam sie z cofnieciem aukcji jest to dla mnie jeden z łącznikow do leg zwinnej / szybkieiej pn samobójcy a cena tylko nieznacznie sie różni od sprzedanej kilka miesiecy w lutym.Natomiast po zgloszeniu srebrnego krawata lewitacji gdzie cena byla 2 razy wyzsza niz ostatnio sprzedana aukcji nie cofnieto.Jezeli zajdzie taka konieczność bede zkarzyl decyzje o cofnieciu wyżej .Pozdrawiam


a temat na forum pojawił się później w związku z brakiem jakiejkolwiek reakcji BUC nie raczył nawet odpisać , poza tym to nie pierwsza moja skarga na jego zachowanie w grze i we wszystkich Twoja odpowiedź kończyła się że op ma takie uprawnienia
Skoro rekrutujecie takie osoby to powinny one mieć podstawowe pojęcie o łączeniu przedmiotów i wartości połówek czy ćwiartek

Osobiście Tobie nigdy nie zarzucałem żadnego zaniedbania czy niedopatrzenia i nie spotkałem się z negatywną opinią na Twój temat od czasu gry na r1 , poza plotką że pomagasz jednej dziewczynie.

ale w przypadku wyżej opisanym jest ewidentna wina operatora i nie rozumiem czemu nie potrafisz tego oficjalnie przyznać , wcześniej też do Ciebie zgłaszałem że dla mnie ingerencja opa w zawartość konta użytkownika prowadzi zawsze do nadużyć - odpowiedź op admina ma takie prawo , zresztą jako Super operator masz wgląd prawie we wszystko - czy po moich zgłoszeniach choć sprawdziłeś czy działania BUCa są prawidłowe? od dnia Wiadomość od C47, dnia 14-05-2014 13:31
Skarga na Opa BUC mija prawie rok a on robi co mu się podoba.

Dla tego proszę o interpretację SushiMakera , poza tym osobiście uważam że system wpłacania kamieni przez gracza jest uczciwszy z uwagi na to że gracz wpłaca wybrane kamienie a nie te których najbardziej potrzebuje i są zabierane przez opa ,poza tym jeśli uważa że to nie prawidłowe może wyjaśnić sprawę - a dzięki temu op nie może mieszać na koncie graczy.

__________________
wampir DARX

jeśli bierzesz udział w mojej aukcji wpisuj ID albo nick z gry jeśli do czasu zakończenia całej aukcji nie złożysz oferty(i nie napiszesz za co) przedmiot pójdzie go gracza który podał ID lub nick

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez fenixavx: 20-03-2015 09:52.

20-03-2015 09:28 fenixavx jest offline Szukaj postów użytkownika: fenixavx Dodaj fenixavx do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

sprawdziłem wiadomości wysłane do mnie, była jedna w tamtym roku, z maja, z... tym samym o czym jest temat

już wtedy odpisałem, że ucinanie jest legalne, wklejałem ci też to samo z regulaminu
ale po niecałym roku znowu ci coś nie pasuje i znowu potrzebujesz dokładnie takiej samej odpowiedzi

nie dostałem od ciebie żadnej innej skargi na operatora

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
20-03-2015 11:28 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Janca
Viking


Data rejestracji: 27-02-2009
Postów: 648
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Białystok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

C47 - zajrzyj na r17 na zakończone aukcje kiltów pasterza, pierwsza strona. Chodzi oczywiście o nie-leg, niewbite (tzn. poniżej dsk+1). Na 9 aukcji Buc uciął 5!, wszystkie z cm. Skoro ludzie są gotowi tyle za nie dać to dlaczego sprzedawcy mają popełniać te same błędy co ci, którzy wystawiają bez cm? Gdzie w regulaminie jest napisane, że sprzedawca nie ma prawa chcieć zarobić na czymś jak najwięcej? Zapytałem o to Buca, który niestety mi nie odpowiedział (często wybiórczo odpowiada na pytania, brak szacunku do graczy czy argumentów?).

Jak niby gracze doprowadzili do tak durnych zasad? Jak gracze doprowadzili do tego, że pojawił się idiotyczny wręcz argument o większej wartości drobnych kamieni? Ten farmazon bezpośrednio uderza nie tylko w graczy ale i w BW, wbijanie pochłania setki tysięcy drobnych kamieni, a ta część gry kosztowała Was przecież niejednego gracza, w ten sposób jeszcze bardziej nam dokopujecie.

Do gry, która cały czas przecież wymaga dopracowania, nie jest "lekka, łatwa i przyjemna" tymi śmiesznymi regulacjami handlu (bo przecież z aukcjami nie ma to nic wspólnego) dodatkowo uprzykrzacie graczom życie w elemencie, w którym Wasze interwencje powinny dotyczyć naprawdę skrajności w stylu 6 kd za utwardzaną czapkę narkomana...
20-03-2015 12:10 Janca jest offline Szukaj postów użytkownika: Janca Dodaj Janca do Listy kontaktów
specjalista
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ce czemu odpisujesz wybiórczo? nie widzisz części tekstu, postów niektórych użytkowników, czy jak?
20-03-2015 12:14
fenixavx
Member


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 29
Kraina: Necropolia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez fenixavx
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
sprawdziłem wiadomości wysłane do mnie, była jedna w tamtym roku, z maja, z... tym samym o czym jest temat

już wtedy odpisałem, że ucinanie jest legalne, wklejałem ci też to samo z regulaminu
ale po niecałym roku znowu ci coś nie pasuje i znowu potrzebujesz dokładnie takiej samej odpowiedzi

nie dostałem od ciebie żadnej innej skargi na operatora


Nie chce zarzucać Ci kłamstwa ale nie nazwiesz tego chyba pochwałą ?
Wiadomość do C47, dnia 17-03-2015 17:39
aukcja uznana za nieprawidłową

witam nie mam siły ponownie użerać się z Bucem i słuchać jego wywodów że 1 jest więcej niż 2 dla tego pisze do Ciebie
w sprawie
http://r9.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=e7e2626eb7

niżej są dane dotyczące tej bandany jak ją wystawiałem i zejście z 39000 na 8 000 i uznanie aukcji za nieprawidłową i zabranie 170 KS to przegięcie na maxa więc proszę o cofnięcie aukcji albo zwrócenie zabranych kamieni bo cena za ten item i tak była śmieszna . A Buc niech może zrobi cennik itemów to takich sytuacji nie będzie ,bo danie wolnej ręki co do aukcji moim zdaniem jest błędem

Doskonała Tygrysia Bandana Adrenaliny (+3) 1 3000 / 250 / 50 / x / x 2015-03-03
19:09:23 Aukcja została uznana przez operatora za nieprawidłową! Oznacza to najczęściej, że cena sprzedaży przedmiotu odbiegała od średniej ceny rynkowej i w żadnym wypadku nie należy się sugerować ceną, jaką osiągnął przedmiot aukcji!

proszę bardzo zarzucałeś mi że nie było chętnych na tego typu itemy zobacz ceny zwykłych +5 i jak to się ma do dsk +3 - znowu dzieki uprzejmości BUC 170KS w plecy aż miło popatrzeć


Ale widząc twoje uniki w odpowiedzi ułatwię ci sprawę prosto odpowiedz tylko na pytania: Tak /nie /nie jestem pewny
1. czy w regulaminie handlu , RoWU akceptowanym przez każdego z graczy przy zakładaniu konta , innym regulaminie jest stwierdzenie że admin , op może zabrać kamienie z konta gracza?

2 czy op ma obowiązek zareagować na zgłosznia dotyczące handlu ,i powinien udzielić odpowiedzi zgłaszającemu pw? jeżeli tak proszę sprawdzić czy Buc udzielił odpowiedzi dotyczącej Leg szybkiej pałki zdobywcy i ją przedstawić na forum.

I proszę się nie powoływać że admin czy op może wszystko w zakresie przyznanych mu uprawnień , bo idąc tym tropem to może i bazę danych skasować nie ponosząc według Ciebie odpowiedzialności " bo ma takie uprawnienia" bo przy takich założeniach to proszę sobie serwer osiedlowy założyć i grać z kolegami za free , a nie prowadzić działalność gospodarczą i czerpać korzyści z wpłat premium.
Poza tym każdy z graczy znający podstawy matematyki Ci potrafi przeliczyć czas potrzebny na zdobycie określonych kamieni przy uczciwej grze i różnicę między kontami premium a zwykłym i czasem potrzebnym do ich zebrania

__________________
wampir DARX

jeśli bierzesz udział w mojej aukcji wpisuj ID albo nick z gry jeśli do czasu zakończenia całej aukcji nie złożysz oferty(i nie napiszesz za co) przedmiot pójdzie go gracza który podał ID lub nick
20-03-2015 14:42 fenixavx jest offline Szukaj postów użytkownika: fenixavx Dodaj fenixavx do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

-.-

to jest aktualna sprawa, o czym założyłeś też temat

nie było żadnej skargi w październiku, nie było w ogóle żadnego innego PW oprócz majowego i... aktualnej sprawy (o czym chyba nie musiałem pisać)

w jednej i drugiej skardze operator mógł zrobić to co zrobił, bo cena nie była poprawna
o czym i wtedy i teraz pisałem

o tym, że operator może cofać aukcje lub ucinać ceny też pisałem i wtedy i teraz
i tak samo wkleiłem ci treść z regulaminu mówiąca o tym, że może to robić
ale nadal chcesz jakiegoś szczegółowego zapisu, który niczemu by nie służył...
operator ma wiele uprawnień według regulaminu, ale z wielu nie może korzystać (sprawa techniczna), a z innych nie korzysta bo mamy takie założenia
wypisywanie wszystkiego szczegółowo doprowadziło by do zbyt dużego rozrostu regulaminu. czemu miało by to służyć? możliwościom wyszukiwania kruczków i wykorzystywania ich w celu oszustw? a później dalszego rozrostu regulaminu?


operator ma obowiązek sprawdzania zgłoszeń i reagowania w przypadku jakichś nieprawidłowości
jeżeli nie reaguje na skargę, która nie jest bezpodstawna, to pisze się do mnie, ale nie wyciąga się takich spraw po pół roku
jak niby zajmować się taką sprawą? oczekiwać, że operator i gracz wszystko z tamtego okresu pamięta? nie wiem jakie były wtedy okoliczności na podstawie których operator wydawał decyzje


ciągle też nie wiem co ma do spraw zbieranie kamieni
brak zysku nie jest stratą
nadmiarowych kamieni w ogóle nie powinno być, więc czemu piszesz o potrzebie ich zbierania?

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
20-03-2015 15:59 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
lib66
Lord


Data rejestracji: 04-07-2011
Postów: 315
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tutaj może zacząć trzeba od podstaw:
Takie aukcje nie są uznawane za push.
Item wystawiony bez cm, w nieodpowiedniej porze i okazyjny zakup uznawany jest za wine sprzedającego.

Napisałeś, co napisałeś, ale przecież sam sobie wszystko wyjaśniłeś tym cytatem.
Operator powtarza aukcje, jak cena wydaję się być nie ok, oczywiście tyczy się to tylko cen wygórowanych(bo wracając do cytatu..). Myślisz, że tylko Tobie cofnięto aukcje? Ale zauważ, że niektóre itemki po cofnięciu schodzą za mniej, drugie za więcej. No i to własnie ustala później cene tego przedmiotu, tutaj też za bardzo nie można polegać na aukcjach itemku, który był wystawiony parę lat temu, bo wiadomo że zapotrzebowanie spada i rośnie na wszystko. "Straciłem 50kp więcej" - co Ty straciłeś? Jakaś nieludzka siła Ci kazała licytować dany przedmiot do takiej ceny? Chciałeś go mieć, był Ci potrzebny - więc tyle dałes z własnej woli, nikt Cie do tego nie zmuszał.

__________________
ZosiA
20-03-2015 16:39 lib66 jest offline Szukaj postów użytkownika: lib66 Dodaj lib66 do Listy kontaktów
fenixavx
Member


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 29
Kraina: Necropolia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez fenixavx
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
lib66 napisał(a)
Tutaj może zacząć trzeba od podstaw:
Takie aukcje nie są uznawane za push.
Item wystawiony bez cm, w nieodpowiedniej porze i okazyjny zakup uznawany jest za wine sprzedającego.



i z tego tytułu że moja wina , wystawiona w nieodpowiedniej porze operator od ceny sprzedaży dos tygrysiej bandanki Adrenaliny +3 potrącił mi 170 Ks z ceny 8000 to wyszło 6300 (za taką cenę sam bym kupił 3 sztuki żeby zrobić dsk+5 wartości 65000 -cena z 10.03.2015

cytat:
lib66 napisał(a)
Ale zauważ, że niektóre itemki po cofnięciu schodzą za mniej, drugie za więcej. No i to własnie ustala później cene tego przedmiotu, tutaj też za bardzo nie można polegać na aukcjach itemku, który był wystawiony parę lat temu, bo wiadomo że zapotrzebowanie spada i rośnie na wszystko. "Straciłem 50kp więcej" - co Ty straciłeś? Jakaś nieludzka siła Ci kazała licytować dany przedmiot do takiej ceny? Chciałeś go mieć, był Ci potrzebny - więc tyle dałes z własnej woli, nikt Cie do tego nie zmuszał.


W pełni się zgadzam z tą opinią ale weź pod uwagę że na tym serwerze były wystawione tylko 2 przedmioty Legendarna szybka pałka zdobywcy ( dla mnie była to ćwiartka do leg zwinnej/zabójczej pn samobójcy- nadmienie że żadna taka nie była wystawiana na serwerze)

http://img24.otofotki.pl/obrazki/np810_R...15-03-20_17.png

więc jeśli 15000 było przepłacone , to czemu 4 dni później 22500 już nie było przepłacone? Zgodnie ze zdaniem operatora .teraz cena to 22500 +100% wartości w porównaniu z przedmiotem sprzedanym jako 1 i 50% między licytacjami w których brałem udział - to ewidentny push wprowadzony przez operatora

cytat:
C47 napisał(a)


o tym, że operator może cofać aukcje lub ucinać ceny[według widzimisię czy określonych kryteriów , jak tak to jakich?]
.................


operator ma obowiązek sprawdzania zgłoszeń i reagowania w przypadku jakichś nieprawidłowości
jeżeli nie reaguje na skargę, która nie jest bezpodstawna, to pisze się do mnie,[a jak Ty nie reagujesz odpowiednio to do kogo?] ale nie wyciąga się takich spraw po pół roku
jak niby zajmować się taką sprawą? oczekiwać, że operator i gracz wszystko z tamtego okresu pamięta? nie wiem jakie były wtedy okoliczności na podstawie których operator wydawał decyzje[okoliczności się nie zmieniają z dnia na dzień i można to zawsze sprawdzić w zakończonych aukcjach]


ciągle też nie wiem co ma do spraw zbieranie kamieni[bez kamieni jako gracz wbij przedmiot wyżej , bo jako admin faktycznie nie są one potrzebne z ręki wpiszesz]
brak zysku nie jest stratą [ brak zysku prowadzi do bankructwa ]
nadmiarowych kamieni w ogóle nie powinno być,[ nadmiarowe to znaczy błednie wygenerowane przez system , nie ma czegos takiego jak nadmiarowe bo są one generowane zgodnie z ujętymi w programie opcjami nikomu sie same nie pojawiają za darmo , albo sa wypracowywane przy rozwoju postaci albo pochodzą z aukcji- więc jakie nadmiarowe ] więc czemu piszesz o potrzebie ich zbierania?


__________________
wampir DARX

jeśli bierzesz udział w mojej aukcji wpisuj ID albo nick z gry jeśli do czasu zakończenia całej aukcji nie złożysz oferty(i nie napiszesz za co) przedmiot pójdzie go gracza który podał ID lub nick
20-03-2015 18:42 fenixavx jest offline Szukaj postów użytkownika: fenixavx Dodaj fenixavx do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ostatni raz powtarzam to samo

jak przedmiot kosztuje normalnie 100kd a sprzedany jest za 150kd to te 50kd są nadmiarowymi kamieniami
jest to pushingiem i może być ukarany banem
może być też aukcja cofnięta lub ucięta (zależnie od okoliczności)


nie zamierzam rozpatrywać teraz sprawy z przed kilku miesięcy, należało wtedy się do mnie zgłosić, sprawa była by rozpatrzona (zwykle razem z operatorem) - to też już pisałem


operator nie działa według swego 'widzimisie' tylko na podstawie innych aukcji, przebiegu aktualnej, historii kont (np. inaczej się patrzy na kogoś kto ciągle wystawia z zawyżonym CM) itp itd
ma nie dopuszczać do pushingu, celowego lub 'przypadkowego'

o tym też było pisane wielokrotnie w różnych tematach na temat pushingu

a ten temat jest o legalności ucinania aukcji, na co odpowiedź uzyskałeś już z pierwszym moim poście (nie mówiąc już o zeszłorocznej wiadomości)

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
20-03-2015 19:24 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Janca
Viking


Data rejestracji: 27-02-2009
Postów: 648
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Białystok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
jak przedmiot kosztuje normalnie 100kd a sprzedany jest za 150kd to te 50kd są nadmiarowymi kamieniamijest to pushingiem i może być ukarany banemmoże być też aukcja cofnięta lub ucięta (zależnie od okoliczności)


Co to niby znaczy? Podałem Ci przykład z r17 kiltów pasterzy i oczywiście to zlałeś, a jasno pokazuje, że gadasz bzdury. Na 9 ostatnik aukcji 5 (dla ułatwienia: ponad połowa) została ucięta do ceny tych czterech. Więc to co Ty nazywasz "normalną ceną" jest tak naprawdę widzimisie Buca.

Zresztą jak może istnieć coś takiego jak "przeciętna wartość" skoro na to, jaką cenę osiągnie na aukcji dany przedmiot wpływ ma co najmniej kilka czynników: częstotliwość pojawiania się przedmiotu na aukcji, jego użyteczność, a przede wszystkim ilość i "motywacja do kupienia" przebijających. A Wy to wszystko uznajecie za nieistotne, znaczenie ma tylko jedna - dwie ostatnie aukcje, gdzie akurat tylko jedna osoba potrzebowała danego przedmiotu.

Co do drobnych kamieni też pewnie się nie wypowiesz?
20-03-2015 21:58 Janca jest offline Szukaj postów użytkownika: Janca Dodaj Janca do Listy kontaktów
fenixavx
Member


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 29
Kraina: Necropolia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez fenixavx
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

[quote]C47 napisał(a)
ostatni raz powtarzam to samo

jak przedmiot kosztuje normalnie 100kd a sprzedany jest za 150kd to te 50kd są nadmiarowymi kamieniami
jest to pushingiem i może być ukarany banem [ban dla Buca tym bardziej że nadmiaru nie zabrał]
może być też aukcja cofnięta lub ucięta (zależnie od okoliczności)


nie zamierzam rozpatrywać teraz sprawy z przed kilku miesięcy, [BUC cofa starsze aukcje ] należało wtedy się do mnie zgłosić, sprawa była by rozpatrzona (zwykle razem z operatorem) - to też już pisałem

quote]

Administrator ma takie prawo

ale gracze też mają prawo walczyć o swoje!!!
ta rozmowa przybiera formę tłumaczenia daltoniście jak wygląda kolor niebieski więc na pw prosiłem administrację o wykładnię w tym temacie dla jasności wszystkich stron Smile ciekawe ile czasu zajmie zwrócenie ich uwagi ???

__________________
wampir DARX

jeśli bierzesz udział w mojej aukcji wpisuj ID albo nick z gry jeśli do czasu zakończenia całej aukcji nie złożysz oferty(i nie napiszesz za co) przedmiot pójdzie go gracza który podał ID lub nick
20-03-2015 23:12 fenixavx jest offline Szukaj postów użytkownika: fenixavx Dodaj fenixavx do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Janca
sprawdziłem kilty pasterze, wszystkie z tego roku (nie leg, poniżej dsk)

było ich 25
niesprzedane 6
oznaczone: 3

ucinane były aukcje gdzie chodziły po kilka kd, gdzie na pozostałych były z reguły po kilka kk
więc nie rozumiem o co ci chodzi w tym przypadku



fenixavx
porównujesz dwie różne rzeczy
dajesz przykład z dwoma aukcjami, gdzie raz kupiłeś za 100 a później za 150
nie wiem po ile dany przedmiot lub podobne chodziły na aukcjach
nie wiem czemu operator cofnął aukcję, najwidoczniej była dla niego podejrzana, więc uznał, że lepiej cofnąć i ponowić licytację
a może sprzedawca zgłosił aukcję jako przepłaconą, i operator przez to cofnął, ponownie po to by zobaczyć wartość w drugiej aukcji
a może ktoś pisał o tym, że jakiś gracz celowo podbija mimo że nie chce kupić przedmiotu, a logi właśnie wyglądały podejrzanie

tak czy inaczej należało z tym pisać wtedy, a nie teraz mieć jakieś pretensje
tak samo należało pisać z powodu samego braku odpowiedzi ze strony operatora (jeśli faktycznie nigdzie nie odpowiedział w tej sprawie)

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
21-03-2015 00:01 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
fenixavx
Member


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 29
Kraina: Necropolia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez fenixavx
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)



fenixavx
porównujesz dwie różne rzeczy
dajesz przykład z dwoma aukcjami, gdzie raz kupiłeś za 100 a później za 150
nie wiem po ile dany przedmiot lub podobne chodziły na aukcjach[ to można sprawdzić w historii były tylko 2 podobnego typu]
nie wiem czemu operator cofnął aukcję, najwidoczniej była dla niego podejrzana, więc uznał, że lepiej cofnąć i ponowić licytację
a może sprzedawca zgłosił aukcję jako przepłaconą(sprzedający nie zgłosił inna osoba licytująca zgłosiła bo na kanale publicznym z nią rozmawiałem], i operator przez to cofnął, ponownie po to by zobaczyć wartość w drugiej aukcji
a może ktoś pisał o tym, że jakiś gracz celowo podbija mimo że nie chce kupić przedmiotu, a logi właśnie wyglądały podejrzanie

tak czy inaczej należało z tym pisać wtedy, a nie teraz mieć jakieś pretensje
tak samo należało pisać z powodu samego braku odpowiedzi ze strony operatora (jeśli faktycznie nigdzie nie odpowiedział w tej sprawie)[nigdzie nie pisze że z takiego powodu mam 4 litery administracji zawracać]


Tak na marginesie zauważ że nigdzie nie piszę że żądam zwrotu kamieni czy wyciągam inne żądania , została jeszcze jedna nurtujaca mnie kwestia rodzaj zabieranych kamieni - moim zdaniem akurat tu jest pełne widzimisie opa żeby jak najbardziej dokuczyć graczom zawsze zabierane są ks , kż żadkością są kp lub kd
a na marginesie w kwestii dsk tygrysiej bandany adrenaliny + 3 cena 6300kk jest znacząco zaniżona

__________________
wampir DARX

jeśli bierzesz udział w mojej aukcji wpisuj ID albo nick z gry jeśli do czasu zakończenia całej aukcji nie złożysz oferty(i nie napiszesz za co) przedmiot pójdzie go gracza który podał ID lub nick
21-03-2015 23:35 fenixavx jest offline Szukaj postów użytkownika: fenixavx Dodaj fenixavx do Listy kontaktów
Baltazar1986
Full Member


Data rejestracji: 14-01-2015
Postów: 51

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Napisał bym coś , ale C-47 znów by mi zbanował konto .

z tym gościem o zbyt wysokiej samoocenie NIE DA SIĘ ROZMAWIAĆ ! on jest [cenz.] alfa i omega całej tej gry .

Zamknijcie temat bo go nie przegadacie !

__________________
cytat:
Gothar napisał(a)
1. Operator ma zawsze racje i miękkie serce.
2. Jak operator nie ma racji to patrz punkt 1.
3. Zawsze możesz sie odwołać od decyzji, ale nie licz na wiele bo patrz punkt 1.

24-03-2015 08:40 Baltazar1986 jest offline Szukaj postów użytkownika: Baltazar1986 Dodaj Baltazar1986 do Listy kontaktów
fenixavx
Member


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 29
Kraina: Necropolia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez fenixavx
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Widzę że pomimo prośby odpisała jedna z osób z administracji tekst pw poniżej bo oficjalnie chyba strach nie pozwala zabrać głosu na forum


SŁOWEM OPERATOR JEST NAJWAŻNIEJSZY I MOŻE Z GRACZEM ZROBIĆ CO MU SIĘ PODOBA NIE WAŻNE ŻE BEZPODSTAWNIE WAŻNE ŻE MA TAKIE UPRAWNIENIA
ZABIERZE KAMIENIA TAKIE JAK MU SIĘ PODOBA , BO JEGO ZDANIEM ZA DUŻO ZAPŁACONO NIE WAŻNE ŻE PRZEDMIOT W OSTATNICH AUKCJACH Z MIESIĄCA CZASU KOSZTOWAŁ 4X TYLE CO ZA NIEGO DOSTAŁEŚ TO JESZCZE CI TRZEBA ZABRAĆ BO ZA DUŻO ZDANIEM OPERATORA DOSTAŁEŚ MA NAS PO PROSTU W ...................

ps
poproszę 4x tygrysia bandanka adry dsk +3 płace po 8000 ale uważajcie bo wam kamienie których nie powinno być potrąci bo wg niego cena to 6300

__________________
wampir DARX

jeśli bierzesz udział w mojej aukcji wpisuj ID albo nick z gry jeśli do czasu zakończenia całej aukcji nie złożysz oferty(i nie napiszesz za co) przedmiot pójdzie go gracza który podał ID lub nick
29-03-2015 12:26 fenixavx jest offline Szukaj postów użytkownika: fenixavx Dodaj fenixavx do Listy kontaktów
fenixavx
Member


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 29
Kraina: Necropolia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez fenixavx
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

można zamknąć bo pisanie monologów uważam za bezsensowne , a graczom widocznie wcale to nie przeszkadza , pewnie jestem zbyt pretensjonalny Smile

__________________
wampir DARX

jeśli bierzesz udział w mojej aukcji wpisuj ID albo nick z gry jeśli do czasu zakończenia całej aukcji nie złożysz oferty(i nie napiszesz za co) przedmiot pójdzie go gracza który podał ID lub nick
08-04-2015 13:19 fenixavx jest offline Szukaj postów użytkownika: fenixavx Dodaj fenixavx do Listy kontaktów
Vadlez
Wojownik z Grunwaldu


images/avatars/avatar-6553.jpg

Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 563
Klan: Wojownicy Khorna
Kraina: Necropolia
Skąd: Rozpucie /\ Kaszczor

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

wedle zyczenia szanownego uzytkownika
zamykam

__________________
Były Moderator działu Pola Bitew Moria

TYLKO R1 oraz R7 aktywnie

09-04-2015 12:15 Vadlez jest offline Szukaj postów użytkownika: Vadlez Dodaj Vadlez do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Legalnośc pobierania kamieni przez opa

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH