Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » R2+R13 » Dyskusja na temat Pręgierza R2 » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (24): « pierwszy ... « poprzednie 2 3 [4] 5 6 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Dyskusja na temat Pręgierza R2 26 Ankieta - średnia ocena: 4,92
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
NTT
Triple Ace


Data rejestracji: 03-05-2008
Postów: 164
Klan: rts
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

gluicek

o czym ty piszeszz bo niema zielonego pojecia ale cozz brednie swiatecznee czas zaczac hehehehee
masz jakis problem napisz do buca sprawdzi dostane stalke i bedziesz happy.naprawde zalosne i wysane z palaca sa twoje niby oskarzenia

ray powiedz mi jakby ktos przebija u was na r2 wasze itemy ile razy by wyladowal na pustaku hehehe
a jakby ktos z klanu wam przebijal to ciekawe ktory z was by mial schizofremie.
ray jak grasz na r9 to powiedz jaka postaci bo napradwde jestem ciekawy
21-12-2013 21:11 NTT jest offline Szukaj postów użytkownika: NTT Dodaj NTT do Listy kontaktów
Filter7
Junior Member


Data rejestracji: 21-12-2013
Postów: 16

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ale podaj mi jakikolwiek sensowny powod dla ktorego uwazasz ze moje rozumowanie jest bledne... biorac pod uwage ze kupuje zbroje o roznych pref i suf, to ta jest 1/200 mojego celu, ale moge kupowac do tego zbroje ktore sa 30/200 mojego celu, i w wyniku z 30 zbrojek o malej cenie skladam swoja docelowa. wiem ze nie kazdy ogarnia skladanie za bardzo, ale uwierz mi ze kazda docelowa zbrojke mozesz zlozyc naprawde tanio z takimi cenami. a jezeli przykladowy tygrys speeda kosztuje 360kd to wplywa to na cene WSZYSTKICH skladnikow na takowa zbroje, a nie tylko na polowki...

nie wiem jak inaczej to mam wytlumaczyc. ja sie dostosowuje do tego co moga zaplacic ewentualni klienci. jezeli moge kupic skladniki za pomoca ktorych zloze taniej niz osoby ktore moga to kupic to dlaczego mam tego nie zrobic??? i dlaczego ktos mi mowi ze przeplacilem jak czysta matematyka mi mowi ze bardzo na tym zarobilem???

wiem ze cie nie przekonam , bo wierzysz ze jestem zloczynca zaslugujacym na bycie usunietym przez system, ale lubie tlumaczyc wiec odpowiadam Big Grin


PS.a i co do tego kopiowania ^^ ze administracja broni kopiowania to jest jakas porazka ^^ zrobcie sobie prywatne serwery , kopiujcie na potege i tam nikt nie bedzie wam przeszkadzal. jak tu chcecie kopiowac to sie nie uda ponizej cen rynkowych.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Filter7: 21-12-2013 21:15.

21-12-2013 21:14 Filter7 jest offline Szukaj postów użytkownika: Filter7 Dodaj Filter7 do Listy kontaktów
Rayneven
Forum God


images/avatars/avatar-11500.jpg

Data rejestracji: 30-01-2007
Postów: 3.949
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Hula niczym wiatr po polu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
NTT napisał(a)
ray powiedz mi jakby ktos przebija u was na r2 wasze itemy ile razy by wyladowal na pustaku hehehe
a jakby ktos z klanu wam przebijal to ciekawe ktory z was by mial schizofremie.
ray jak grasz na r9 to powiedz jaka postaci bo napradwde jestem ciekawy


Pustaki to już dawno nie na r2. Serwer gra na zasadzie grasz i daj grać innym.

Ciekawość to pierwszy stopień do piekłaSmile

__________________
Nakarm wampira: http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=897
21-12-2013 21:18 Rayneven jest offline Szukaj postów użytkownika: Rayneven Dodaj Rayneven do Listy kontaktów
NTT
Triple Ace


Data rejestracji: 03-05-2008
Postów: 164
Klan: rts
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

wesolych swiat ludziska milych snow
a zebym niedostal ostrzezenia za spam
i juz niebede uciekal sie do wycieczek osobisty.

buc czas ogarnac swoje bledy i cofnac tego niesprawiedliwego bana naprawde bo az wstyd
21-12-2013 21:24 NTT jest offline Szukaj postów użytkownika: NTT Dodaj NTT do Listy kontaktów
gluicek
Newbie


Data rejestracji: 12-06-2013
Postów: 8

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Filter, masz gdzies graczy czyli nie jesteś przystosowany do życia w społeczności i znowu to potwierdza że powinieneś na tym banie pozostać Wink . Tym bardziej dziwie się że masz obrońców, a nie, ostał się tylko jeden, albanka (ntt).
To problem ma Filter i możesz miec ty w niedalekiej przyszłości jeśli reagowales na jego prośby o podbijanie itemow przez niego wystawianych.
W końcu ktoś odważył się robić porządki, brawo Buc.
życzę tym obrońcą takiego filtra na drodze licytacji aby dotarło Smile


Edit down.
W poście o 20.58 to właśnie napisałeś, że masz gdzieś.
I nie oskarzam, przybliżam fakt odnośnie twoich wiadomości klanowych Wink

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez gluicek: 21-12-2013 21:41.

21-12-2013 21:27 gluicek jest offline Szukaj postów użytkownika: gluicek Dodaj gluicek do Listy kontaktów
NTT
Triple Ace


Data rejestracji: 03-05-2008
Postów: 164
Klan: rts
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no no ja nigdy nieukrywalem nigdy mojego nicka z gry a ty hmmm co boisz siee czy masz moze powody by ukrywac siee no coz wesloych swiat zycze ci
21-12-2013 21:31 NTT jest offline Szukaj postów użytkownika: NTT Dodaj NTT do Listy kontaktów
Filter7
Junior Member


Data rejestracji: 21-12-2013
Postów: 16

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Proszę o zbanowanie gracza gluicek za bezpodstawne oskarzenia. Jak masz jakis problem z moja osoba to pisz do administracji a nie falszywie oskarzasz mnie na forum !!! to chyba ty nie jestes przystosowany do zycia w spoleczenstwie. To tak jakby na allegro ktos wystawil rzecz i przebijanie jego kolegi bylo wielkim spolecznym bledem ^^ niemam gdzies graczy, mam gdzies chore przekonania ze auckje powinny byc ustawiane
21-12-2013 21:31 Filter7 jest offline Szukaj postów użytkownika: Filter7 Dodaj Filter7 do Listy kontaktów
Leoric.
Full Member


Data rejestracji: 18-09-2012
Postów: 54
Klan: RTS
Kraina: Moria III
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

gluicek: ale skąd wziąłeś to że filter podbijał ceny ...i złośliwie>?

bo buc tak napisał?

ja np. wiem, że filter składa klamoty na zamówienie, i jak coś licytuje to żeby kupić.
ma prace i zapewniam Cię że nie ma czasu na robienie takich crap'ów jak siedzenie na BW i podbijanie innym aukcji.

można przecież poobserwować aukcje, co filter zbanowany i nagle cały rynek r9 wróci do normy? Każdy sra kamieniami, więc 100kk w te czy we wte naprawdę nie robi różnicy.

przedmówcy pokazali Ci i adminom, że maaaasa zbrojek m. innymi tych za które filter dostał bana schodziła drożej.

sorry, ale ja jak chce klamot, to patrze w zakończone...kupiłem za cenę NIŻSZĄ niż np. 2-3sztuki w historii serva, 2-3sztuki które nie zostały cofnięte? ...to po co mam zgłaszać? skoro tamte ceny zostały przez opów 'zaakceptowane' to moja, niższa nie wzbudza we mnie podejrzeń że mógłbym bana za coś takiego wyłapać.



nie każdy może być 24h online i jak ktośtam wcześniej pisał...chce kupić, szukam maksymalnej ceny NIE COFNIĘTEGO klamotu, jak dawno to dorzucam se z 10%więcej i ide spać spokojnie...koniec

ban nie słuszny, co zostało udowodnione powklejanymi hisotriami aukcji.


jakkolwiek 'ban' bardzo celny o dziwo, z 500+aktywnych kont dostał akurat filter, za jak się okazało WCALE NIE PRZEPŁACONE klamoty...ten sam filter który ma połowę zk RTS'u Smile

-zamiast pisać na forum jakie pokrętne akcje się w tej grze odbywają chyba trzeba komenty pod artykułami promocyjnymi i czasem na facebookowym wall'u zostawiać ...żeby inni nie dali się nabrać na 4lata gry z takim końcem jaki zgotowano filterowi Smile


WESOŁYCH ŚWIĄT chytry !
21-12-2013 21:39 Leoric. jest offline Szukaj postów użytkownika: Leoric. Dodaj Leoric. do Listy kontaktów
General
King


Data rejestracji: 27-03-2007
Postów: 811
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. Ekonomiczny wiek serwera jest podyktowany ilością kamieni (w przypadku Morii) a nie datą startu. Ilość kamieni z kolei wielokością graczy, czyli tym ile kamieni za rozwój wpadło z powolnych przemian.
R9:
TOP 1: 73020
TOP 10: 57420
TOP 25: 40501
TOP 50: 31826
TOP 100: 22235
TOP 250: 8926
TOP 500: 2437
Im starszy serwer tym wyższe ceny. Im więcej graczy tym wyższe ceny.
Takie podstawy.

2. Ceny podobnych itemów WCZEŚNIEJ gęsto przekraczały 1KD (a łatwo zobaczyć znaaacznie wyższe 'przewartościowania'), tuż po plasowały się także wyżej niż te niby-pushe.

3. To są małe składniki, których często nikt nie pilnuje, stąd (pisałem wcześniej) egzemplarze wystawione bez CM trafiają na 'okna' kiedy nikt ich nie rusza, stąd aukcje za grosze. Im mniejszy składnik tym łatwiej złapać okazje.

4. BARDZO mało osób ma czas i ochote pilnować aukcji. osobiście licytuje często około 100 itemów dziennie, pilnuje około 1 dziennie, pracuje na komputerze, ale przebijanie kilkanaście minut każdego śmiecia jest niewykonalne.

5. są gałęzie przedmiotów, które potrzebuje (w różnych momentach) każdy, a armorki takimi właśnie są.

6. To czy Filter przebijał "złośliwie" nie ma znaczenia, nie jest to karalne, a jeśli jest mogę zbanować 2/3 top 100, jak każdy zorientowany handlarz. Jeśli przebijał swoim, no to cóż, brzydko itd. ale co z tego? Odsetek "złośiwych" jest bardzo wysoki, w różnych aspektach.

7. Jeśli podobne armorki zdaniem kogoś mają zbyt dużą cene rynkową nie ma znaczenia. Taka cena jest, każdy kupował (dodam: akurat nie ja, bo fizycznie nie mam przeważnie miejsca na tak drobne składniki gdy kleje wszystko) i cena tych kopii jest dużo niższa od droższych (nie mówie najdroższych) podobnych, najnormalniejsza cena rynkowa.

8. Zauważyłem nawet zarzut przebijania 30 -> 80kk od razu. Nic normalniejszego rzy aukcjach bez CM. chyba, że właśnie chcesz trollować i przebijać się z kimś po 1kk 50 razy (50x3minuty= 2,5 godziny), czy podobne zagrywki.

9. Rozważania czy Filter jest antyspołeczny to nie miejsce (nie mam pojecia, nie znam człowieka, poza miejscem w ranku i ekwipunku) przy rozmowie o dziwacznym banie. Jeśli nawe byłby chamski to jaki to ma znaczenie? Całe stadko lepszych asów by się znalazło. Najwyżej ruskim targiem dajcie mu tydzień/dwa bana za jakieś chamstwo i nie doszukujcie się atomowych brzóz Tongue (dla jasności niektórych: elementy ironii)

10. Nie pojawiło się nawet pół argumentu DLACZEGO ban. Poza całkowicie chybionymi (wycena 5000% za mała, czy powoływanie się na jakiś (?) precedens na jakimś (?) serwerze.

11. Zamarcie rynku. Nie obniżenie cen. Wiekszość TOP która przemieliła często 5-cio cyfrowe ilości KD woli poczekać i dowiedzieć się "o co cholera chodzi" zamiast dostać bana za push przy okazjonalnie tanich zakupach złomu.
21-12-2013 21:55 General jest offline Szukaj postów użytkownika: General Dodaj General do Listy kontaktów
Sabio
Top Forum Spamer 2013


Data rejestracji: 07-08-2012
Postów: 1.580
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV
Skąd: Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z pkt6 sie nie zgodze bo "zlosliwe" podbijanie powoduje celowe zawyzanie cen co juz zgodne z regulaminem nie jest.
Czy tu wystepowalo->nie wnikam ale kazdy taki przypadek zawyzania cen jesli robi sie to tylko zlosliwie powinien byc karany

__________________
cytat:
"Powiem więcej, administracja nie tylko zwiększa drop niektórym graczom, ale też sadziła brzozy w Smoleńsku."
--SZESZEJ--

21-12-2013 22:01 Sabio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sabio Dodaj Sabio do Listy kontaktów
Leoric.
Full Member


Data rejestracji: 18-09-2012
Postów: 54
Klan: RTS
Kraina: Moria III
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

już nie ma co płakać ... ban na 'zlecenie' widocznie skoro żadne konkretne argumenty nie docierają, a motywem przewodnim argumentacji było chamstwo licytacyjne filtera i kupowanie składników które kolega x wystawiał koledze y ;P Smile

kolesiostwo nie pierwszy raz wychodzi w BW ^^ właśnie ze względu na mały 'zasięg' działania BW takie akcje mogą się w okowach legalności odbywać Smile

-teraz za dyskusje RTS dostanie z 7banów, drugi klan podpadziochów z 4bany i klan kolegów na nieaktywne albo najsłabsze konta jakieś 1-2bany dla zamydlenia oczu Wink ... and that's the way the cookie crumbles Big Grin !


http://r9.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=96f6275981
-będzie ban dla licytującego? 2krotnie ponad mnie przebił a nie o 10-20kk jak bóg przykazał.
21-12-2013 22:06 Leoric. jest offline Szukaj postów użytkownika: Leoric. Dodaj Leoric. do Listy kontaktów
General
King


Data rejestracji: 27-03-2007
Postów: 811
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sabio napisał(a)
Z pkt6 sie nie zgodze bo "zlosliwe" podbijanie powoduje celowe zawyzanie cen co juz zgodne z regulaminem nie jest.
Czy tu wystepowalo->nie wnikam ale kazdy taki przypadek zawyzania cen jesli robi sie to tylko zlosliwie powinien byc karany


Złośliwie masz w cudzysłowiu, oznacza to, że licho wie co ma znaczyć 'złośliwe' przy tanio kupionych itemach. Że widział, że to klonowanie? I co z tego. Nie mam czasu na zabawe itp a skoro jest tanio to biore jeśli akurat mogę.

Nie miało to nic wspólnego ze złośliwym zawyżaniem, bo ceny są bardzo luźne.

Pisałem wyżej aby zdefiniować co znaczy "złośliwie" w tym przypadku.


Chyba nie masz na myśli sytuacji pokroju:
Piszę na SB i wysyłam klanówki do wszystkich klanów, że Słoneczna Bransa Lisa jest wystawiona dla mnie za 100kd (wartosc 500+) i nie przebijać bo to złośliwe i będzie BAN!
Bo dokładnie tak wygląda obwinianie o złośliwość w tym przypadku.

To nie sytuacja kiedy (przykladowe) slonko jest wystawione za 500kd i ktoś mi (też problem jak udowodnić, że złośliwie?) winduje cene do 700 np.


Edit. Tak np teraz mogę pisać o bana dla Ariusa i Leskiego (aby było jasne: lubie, poważam i jest to żart) za przebijanie mi składników?Pleased

Albo mogę oficjalnie pozglaszać, że coś będzie za półdarmo (1% wartości) wystawione DLA MNIE i każdy kto przebije ma z automatu ban stały.

Tak teoretyczna, nienormalna sytuacja też tu pasuje jako bardzo zbliżona.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez General: 21-12-2013 22:11.

21-12-2013 22:08 General jest offline Szukaj postów użytkownika: General Dodaj General do Listy kontaktów
Elderion
King


Data rejestracji: 16-02-2009
Postów: 951
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sabio napisał(a)
Z pkt6 sie nie zgodze bo "zlosliwe" podbijanie powoduje celowe zawyzanie cen co juz zgodne z regulaminem nie jest.
Czy tu wystepowalo->nie wnikam ale kazdy taki przypadek zawyzania cen jesli robi sie to tylko zlosliwie powinien byc karany


A jak jeszcze na końcu kupisz, ten "złośliwie" podbijany item, to już w ogóle jest złośliwość pierwszej klasy! W ogóle zacznijmy podpisywać itemy- ten jest wystawiony dla mnie, ten dla kogoś innego. No bo przecież jeśli nikt prócz mnie nie będzie licytował, to cena na pewno nie wzrośnie. Twój problem, jeśli uprzesz się na item tak bardzo, że dasz za niego więcej, niż jest on warty. Jeśli licytujesz do końca, to najwyżej ty na tym tracisz, a nie podbijający. Jeśli uważasz, że cena jest za wysoka, a dalej licytujesz, to już zaczynasz pushować z premedytacją.

Celowe zawyżanie ceny, to przerzucanie tego samego itemu między kilkoma kontami w trakcie którego każdy płaci coraz więcej. Za coś podobnego dostał bana bodajże Dionizos(a dokładnie, to tak został opisany ten proceder), a nie procedura, w której licytuję i kupuję przedmiot! Przedmioty nie są podpisane i mnie kompletnie nie interesuje, czy ktoś kopiuje przedmiot, czy nie kopiuje. Mam to w głębokim poważaniu. Jeśli kopiujący uważają, że ktoś im "złośliwie" podbija cenę, to mogą w bardzo prosty sposób rozwiązać ten problem- należy kopiować tak długo, aż "złośliwiec" zostanie bez kamieni. Uprzedzając- jeśli on szybciej zdobywa kamienie, niż wy kopiujecie, to oznacza, że cena itemu do tej pory była zbyt niska.

Swoją drogą- nie żebym coś mówił, ale powód bana po drodze zmienił się z pushingu, na celowe zawyżanie ceny. ^^ Celowe oznacza chęć osiągnięcia jakiegoś zysku. Na pewno tym zyskiem jest podnoszenie cen elementów, które kupuję, a nie sprzedają. No i to nie do końca pushing.Wink
21-12-2013 22:22 Elderion jest offline Szukaj postów użytkownika: Elderion Dodaj Elderion do Listy kontaktów
Sabio
Top Forum Spamer 2013


Data rejestracji: 07-08-2012
Postów: 1.580
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV
Skąd: Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

General a przeczytales drugi wers z cytatu co zaznaczyles? Chyba nie


Nie pisze o sprawie filtra!!! Tylko jesli ktos zlosliwie np podbija kopjowalne itemy (np) by podem np odpuscic i nie kupic i robi to nagminnie powinien byc ukarany taki ban poszedl np na r13 do ktorego dalem link niby nic 2dni a aukcje jakos znormalnialy

__________________
cytat:
"Powiem więcej, administracja nie tylko zwiększa drop niektórym graczom, ale też sadziła brzozy w Smoleńsku."
--SZESZEJ--

21-12-2013 22:28 Sabio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sabio Dodaj Sabio do Listy kontaktów
NTT
Triple Ace


Data rejestracji: 03-05-2008
Postów: 164
Klan: rts
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

buc a powiedz mi co z moi zgloszeniem nadal czekamy na program od susiego czy mozee zrobisz cos wreszciee czyli trolowanie aukcji tzn podbijanie nie o stalo wedlug systemu by podbic aukcje ale odrazu o 6kd a nawet wiecej
co ....
zajety hjestes hmmm czym ?

wymyslalniem zlosliwych rzeczy

dosyc traktowania nasss jak banda idiotow przez opow

wlasnie sie dowiedzialem ze gracz ktory sie bije o przedmiot to musi wiedziec czy sie przebija z jedna osoba czy z kilkoma . bo z jedna to robi walke na zycie i sztucznie podbija cene ,a jak sa juz 3 lub wiecej to ustalaj cene na rynku
no gratulacje myslenia.

sushi popatrz co twoji pracownicy pisza i jak moja poryte w lbach
21-12-2013 22:29 NTT jest offline Szukaj postów użytkownika: NTT Dodaj NTT do Listy kontaktów
tless
Triple Ace


images/avatars/avatar-21303.jpg

Data rejestracji: 02-07-2009
Postów: 234
Kraina: Moria III
Skąd: Lębork

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
gluicek napisał(a)
Filter, masz gdzies graczy czyli nie jesteś przystosowany do życia w społeczności i znowu to potwierdza że powinieneś na tym banie pozostać Wink . Tym bardziej dziwie się że masz obrońców, a nie, ostał się tylko jeden, albanka (ntt).


Skończ robić z siebie pajaca i wracaj do pokeballa.

Myślę, że w tym temacie wszystko zostało napisane i dokładnie pokazane. W rękach administracji jest teraz czy zdejmą bana z filtra/dadzą max tydzień, czy dalej będą brnąć w głupią decyzję. Każdy wie jak ciężko przyznać się do błędu, ale administracja powinna to zrobić.

Ja się wyłączam z tematu. Między innymi przez takich ludzi jak gluicek.

Mam nadzieję, że do zobaczenia niebawem na sb filter Wink .

Życzę wszystkim wesołych i radosnych świąt, z dala od gry Smile .
21-12-2013 23:10 tless jest offline Szukaj postów użytkownika: tless Dodaj tless do Listy kontaktów
Elderion
King


Data rejestracji: 16-02-2009
Postów: 951
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W ogóle, to nie rozumiem jednego. Z treści opisu bana wynika, że człowiek został ukarany za 4 aukcje:

cytat:
Buc napisał(a)
ID 5078
Postać Filter

1) Wtrącanie się do licytacji kopiowanych itemów (co nie jest zabronione), ale:
2) Złośliwe przebijanie innych licytantów (np samego siebie 5kk na 80kk)
3) Pushing (wygrane aukcje i niezgłoszone):
Władcza Marynarka Szermierza (+3)

Ofert: 20
110/0/0/0/0
(110)

Ofert: 11
70/0/0/0/0
(70)

Ofert: 4
30/0/0/0/0
(30)

Ofert: 4
30/0/0/0/0
(30)


110kk, 70kk oraz 2 razy po 30kk. Natomiast ten item schodził w swojej historii za takiego kwoty:

Władcza Marynarka Szermierza (+3) 3 3 / 0 / 0 / 0 / 0 2013-12-20
15:42:25 Zgłoś aukcję do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 3 3 / x / x / x / x 2013-12-16
19:57:06 Zgłoś aukcję do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 4 30 / x / x / x / x 2013-12-16
18:10:06 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 4 30 / x / x / x / x 2013-12-16
17:42:14 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 11 70 / x / x / x / x 2013-12-16
16:03:14 Aukcja zgłoszona do operatora
Dobra Władcza Marynarka Szermierza 3 7 / 0 / 0 / 1 / 0 2013-12-02
15:17:40 Aukcja zgłoszona do operatora
Dobra Władcza Marynarka Szermierza 4 4 / 0 / 0 / 0 / 0 2013-12-02
13:22:40 Zgłoś aukcję do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 8 36 / x / x / x / x 2013-11-20
19:22:41 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 11 105 / x / x / x / x 2013-11-20
18:38:41 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 6 105 / x / x / x / x 2013-11-19
18:43:34 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 12 115 / x / x / x / x 2013-11-19
18:07:12 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 15 105 / x / x / x / x 2013-11-19
17:19:44 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 20 110 / x / x / x / x 2013-11-19
17:09:56 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 10 200 / x / x / x / x 2013-11-19
16:54:34 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 19 200 / x / x / x / x 2013-11-19
16:51:56 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 21 100 / x / x / x / x 2013-11-19
16:41:44 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 10 58 / x / x / x / x 2013-11-19
16:05:12 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 5 50 / x / x / x / x 2013-11-17
18:44:34 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 5 50 / x / x / x / x 2013-11-17
18:13:22 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 4 52 / x / x / x / x 2013-11-17
15:10:22 Aukcja zgłoszona do operatora

Władcza Marynarka Szermierza (+3) 18 110 / x / x / x / x 2013-11-17
14:56:34 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 19 25 / x / x / x / 1 2013-11-15
20:46:09 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 23 51 / x / x / x / 1 2013-11-15
19:35:09 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 5 78 / x / x / x / 1 2013-11-15
19:15:00 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 21 25 / x / x / x / 1 2013-11-15
18:44:41 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 1 1 / x / x / x / 0 2013-11-15
18:06:52 Zgłoś aukcję do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 3 23 / x / x / x / 0 2013-11-15
17:20:00 Zgłoś aukcję do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 15 25 / x / x / x / 1 2013-11-15
16:10:52 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 3 3 / x / x / x / 0 2013-11-15
16:06:41 Zgłoś aukcję do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 2 105 / x / x / x / x 2013-11-14
16:51:52 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 1 1 / x / x / x / x 2013-11-14
16:32:39 Zgłoś aukcję do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 2 105 / x / x / x / x 2013-11-14
16:16:39 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 2 57 / x / x / x / x 2013-11-14
15:07:52 Aukcja zgłoszona do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 3 12 / x / x / x / x 2013-11-13
16:26:00 Zgłoś aukcję do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+3) 6 24 / x / x / x / x 2013-11-13
14:35:00 Zgłoś aukcję do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+4) 1 0 / 1 / 0 / 1 / 0 2013-10-12
21:20:00 Zgłoś aukcję do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+5) 2 0 / 1 / 0 / 1 / 0 2013-10-07
20:54:17 Zgłoś aukcję do operatora
Władcza Marynarka Szermierza (+5) 1 0 / 0 / 0 / 1 / 0 2013-10-07
17:45:17 Zgłoś aukcję do operatora
Dobra Władcza Marynarka Szermierza (+3) 12 5 / 0 / 2 / x / x 2013-09-12
11:27:36 Zgłoś aukcję do operatora
Dobra Władcza Marynarka Szermierza (+2) 1 2 / 0 / 0 / 0 / 0 2013-08-30
21:36:46

To dokładnie ten sam item, w mniej więcej zbliżonym czasie. W aukcjach bez bloków na kd, dostawał ofki po ponad kd. W aukcjach z blokami na wszystko prócz kk, dostawał ofki wyższe niż 110kk, oraz niższe niż 30kk. Czyli jak rozumiem, to kolega w końcu dostał bana, bo bezczelnie licytował wielkie "kopiowany przez kogoś item", czy dlatego, że nie zgłosił 4 aukcji? Swoją drogą, patrząc na częstotliwość wystawiania przedmiotów, to ciężko mówić o niezwykle zorganizowanym procederze kopiowania. Te marynarki które poszły drożej, także on kupił, a nie zostały wyszczególnione z jakiegoś tajemnego powodu, czy nie zostały wyszczególnione bo są ok, ponieważ kupił je ktoś inny? Te marynarki to przedział czasowy od 30 sierpnia do 20 grudnia. To prawie 4 miesiące i udało się wystawić szalone 40 itemów? ^^ W dodatku połowa z nich to kopie?

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Elderion: 22-12-2013 12:16.

21-12-2013 23:46 Elderion jest offline Szukaj postów użytkownika: Elderion Dodaj Elderion do Listy kontaktów
Balial
Newbie


Data rejestracji: 10-08-2008
Postów: 4

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to zbanować wszystkich co kupili taką zbroje drożej niż Filter......"logiczne" i "sprawiedliwe"
;p
22-12-2013 00:07 Balial jest offline Szukaj postów użytkownika: Balial Dodaj Balial do Listy kontaktów
georgefenrir
Forum Ace


images/avatars/avatar-21383.jpg

Data rejestracji: 08-04-2011
Postów: 94
Klan: RTS
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie widzę tutaj sensownego uzasadnienia, aby Filter dostał bana. Argumentacja
buca (a raczej jej brak) jest śmieszna, można to odczytać, jako babski foch
'bo tak i już!', nie podchodź, nie dotykaj, nie odzywaj się ..itp

'złośliwość' rzecz ludzka, ale żeby przypisywać tą cechę do chęcia
posiadania danego itemu (bo potrzebuję go do spawania) i mieszcząc się
jednocześnie w cenie rynkowej i dać za to bana to już przesada!
A gdzie to słowo znajduje sie w regulaminie, aby karać wg was za 'złośliwe przebijanie'?? Jest to złośliwość....., ale po stronie opa!

.. trzeba mieć troche ludzkiej przyzwoitości, aby przyznać się do błędu, że
dało się bana niesłusznie... zostały przedstawione twarde dowody na to, ze ban z 'palca wyssany' i Buc się myli...
...jak na moje spostrzeżenia, jakies układy, układziki istnieją (bo jak inaczej to nazwać?)...aż grać się odechciewa!

...I po co marnować kasę na premke przez długie lata, jak I tak bana dostaniesz..., a jak zapytasz: 'dlaczego ban?'...usłyszysz: 'hmmm bo tak!'

__________________
Shocked Nick R9:fenrir - USUNIĘTE Shocked
Shocked Nick R9:fenek - przejęte Shocked

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez georgefenrir: 22-12-2013 01:07.

22-12-2013 01:01 georgefenrir jest offline Szukaj postów użytkownika: georgefenrir Dodaj georgefenrir do Listy kontaktów Zobacz profil MSN georgefenrir
Piniula
Lord


Data rejestracji: 03-08-2008
Postów: 322
Klan: RTS
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Temat wałkowany przez trzy dni, zostało powiedziane wszystko co być powiedziane powinno. Sprawa znana Administracji i pomimo próśb nie została skomentowana na forum publicznym. Z rozmów prywatnych wynika, że stanowisko C47 jest takie samo jak Buca, pozostaje więc ostatecznie decyzja Sushiego co dalej z tą sprawą. A nie dotyczy ona już tylko Filtra, ale całego serwera. Zostało bezsprzecznie udowodnione (nikt nie był w stanie włącznie z Bucem, merytorycznie obalić argumentów Generała), że pusha nie było. Czyli pozostają zarzuty o złośliwe podbijanie czyjegoś kopiowania i przebijanie samego siebie jako powód do bana stałego - chociaż nie ma na ten temat nic w regulaminie.

Sushi, czy mógłbyś nam powiedzieć jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie? Bo na chwilę obecną wysyłacie nam bardzo niebezpieczny sygnał, że bana można dostać za nic, ot taki kaprys operatora.

__________________
ISO
22-12-2013 19:53 Piniula jest offline Szukaj postów użytkownika: Piniula Dodaj Piniula do Listy kontaktów
NTT
Triple Ace


Data rejestracji: 03-05-2008
Postów: 164
Klan: rts
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

isiak przeciez to jest paka i co myslisz ze sushi poprze generala czy buca i ceeeee ktory uwaza ze ze dwie osoby bijace sie podwyzszaja cene sztucznie ale juz bitwa 3 lub wiecej to juz ustalanie cen.
Kpina panowie kpina


nie poprawka
kpina ...... Kpina. Bo na panow sobie trzeba zasljuzyc
22-12-2013 20:39 NTT jest offline Szukaj postów użytkownika: NTT Dodaj NTT do Listy kontaktów
Filter7
Junior Member


Data rejestracji: 21-12-2013
Postów: 16

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dobra, wyglada na to ze to dla mnie koniec przygody z bloodwars. a szkoda, gra fajna. Ale jak to w zyciu bywa jakis dzieciak z przerosnietym ego sie pojawil i zgrywa cfaniaka.

30 dni nie bede czekal zeby wtedy ewentualnie sie plaszczyc przed administracja ktora ma najwyrazniej graczy w dupie zeby mi bana zdjeli.

Ban calkowicie niezasluzony, i mam nadzieje ze spowoduje ze duzo niezdecydowanych graczy odejdzie z tego powodu z serwera Big Grin jestem tez bardzo ciekawy jak beda wygladaly RMKi r9 po objeciu przez dzieciaka opcji admina.

Szkoda ze szuszi tak olewa serwer, ale to chyba normalne w polskich firmach.

Dzieki wszystkich znajomym i nieznajomym ktorzy sie za mna wstawili, nawet jezeli nic to nie dalo to pokazalo slabosci administracji Smile

takze zycze wszystkim najlepszego (oprocz ofc dzieciakowi - nawet jak nie wiekowo to mentalnie) i wesolych swiat Smile
22-12-2013 22:42 Filter7 jest offline Szukaj postów użytkownika: Filter7 Dodaj Filter7 do Listy kontaktów
NTT
Triple Ace


Data rejestracji: 03-05-2008
Postów: 164
Klan: rts
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

filter damy rade ale szkoda ze niema cie z nami na evencie.z kim ja pojde na duala wendosa hehehe
banda ktora rzadzi tym serwerem jeste gorsza od nieroba kj .bo ci jak cos zrobia to porazka a tamten nic nierobil i sie sami pilnowalismy. Wesolych swiat filterku
22-12-2013 22:55 NTT jest offline Szukaj postów użytkownika: NTT Dodaj NTT do Listy kontaktów
Mrocznys
Full Member


Data rejestracji: 24-05-2013
Postów: 67
Klan: NBH
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To i ja napiszę swoje 3gr.
Z mojej strony ban absolutnie przesadzony. Cena rynkowa zbrojek na R9 jest wysoka, więc Filter nie dopuścił się pushu, co zostało przez poprzedników udowodnione.

Jedyne co mam do powiedzenia to to, aby ban został skrócony do 15 dni, nie 30 - 15tu. Nauczka na przyszłość będzie więc gracz napewno zacznie zgłaszać aukcje.
Kpina za przeproszeniem, za takie coś dawać stałke Wink

Może i z Filterem ostatnimi czasy dobrych kontaktów nie miałem, to jednak stanę w jego obronie, ponieważ w tym przypadku nastąpiła pomyłka operatora.
Buc, zrób prezent na święta i skróc do 15 dni.
Filter, trochę zluzuj z tonu Wink

Pozdrawiam i Wesołych Świąt
Hipek / Songo
22-12-2013 22:58 Mrocznys jest offline Szukaj postów użytkownika: Mrocznys Dodaj Mrocznys do Listy kontaktów
NTT
Triple Ace


Data rejestracji: 03-05-2008
Postów: 164
Klan: rts
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

mroczny przeciez stala wykladnia bw jest to ze.
1. Op ma racje
2 jesli op niema racji to patrz punkt 1.
Niema powodu do bana zadnego ale jak tu sie teraz wycofac z tego nieda sie bo zapomnialo sie poprzez osiagniecie pewnego stadium w strukturze gry slow przepraszam pomylka.
Ale coz moze poprzez ten temat ktory tu ciagniemy od stron naucza sie ze oni tez sie myla.
22-12-2013 23:09 NTT jest offline Szukaj postów użytkownika: NTT Dodaj NTT do Listy kontaktów
Mrocznys
Full Member


Data rejestracji: 24-05-2013
Postów: 67
Klan: NBH
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Alban, wiem jak jest więc nie ma co tego wałkować.
Nawet nie wymagam, by Buc przepraszal Filtera czy przyznał się do pomyłki.
Ośmielam się prosić jedynie, by skrócil mu bana na 15, niech wtedy spróbuje się odwołać. Myślę że takie działanie zaoszczędzilo by dalszych 'spin' i kłótni i wszystkie strony byłyby zadowolone Wink
22-12-2013 23:20 Mrocznys jest offline Szukaj postów użytkownika: Mrocznys Dodaj Mrocznys do Listy kontaktów
Sabio
Top Forum Spamer 2013


Data rejestracji: 07-08-2012
Postów: 1.580
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV
Skąd: Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rany sami piszecie ze dl bana jast przesadzona czyli jakies przewinienie widzicie...
I gdyby i zbanowany to widzial jestem na 100% pewien ze by dogadal sie z bucem co do zmniejszenia kary tylko jak sie woli obrazac to potem trzeba uniesc sie honorem

mysle ze ban na 30 dni z odwolaniem po 15 dniach by wystarczyl ale do tego potrzebny jest kompromis...

__________________
cytat:
"Powiem więcej, administracja nie tylko zwiększa drop niektórym graczom, ale też sadziła brzozy w Smoleńsku."
--SZESZEJ--

22-12-2013 23:21 Sabio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sabio Dodaj Sabio do Listy kontaktów
georgefenrir
Forum Ace


images/avatars/avatar-21383.jpg

Data rejestracji: 08-04-2011
Postów: 94
Klan: RTS
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sabio napisał(a)
Rany sami piszecie ze dl bana jast przesadzona czyli jakies przewinienie widzicie...
I gdyby i zbanowany to widzial jestem na 100% pewien ze by dogadal sie z bucem co do zmniejszenia kary tylko jak sie woli obrazac to potem trzeba uniesc sie honorem

mysle ze ban na 30 dni z odwolaniem po 15 dniach by wystarczyl ale do tego potrzebny jest kompromis...


Sabio.., ban w zadnym przypadku nie uzasadniony, nie ma zadnych zmianek w regulaminie o rzekomym 'zlosliwym przebijaniu', a wszystkie transakcje, o ktore jest wielkie 'halo' mieszcza sie w cenach rynkowych...

...zle odebrales wypowiedz Mrocznego, zaproponowal jakis kompromis dla kazdej ze stron.

__________________
Shocked Nick R9:fenrir - USUNIĘTE Shocked
Shocked Nick R9:fenek - przejęte Shocked

22-12-2013 23:31 georgefenrir jest offline Szukaj postów użytkownika: georgefenrir Dodaj georgefenrir do Listy kontaktów Zobacz profil MSN georgefenrir
Sabio
Top Forum Spamer 2013


Data rejestracji: 07-08-2012
Postów: 1.580
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV
Skąd: Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale w calym temacie przewija sie dl bana

i jesli w pazdzierniku sa aukcje po 4kk oznacza to ze aukcje moga wrocic do cen z przed przebijan zbanowanego

wystarczy zeby przeprosil i przyznal sie do bledu (jakim wg mnie bylo nie zgloszenie aukcji) i poprosil o ww wymiar kary

ale co ja sie tam znam

__________________
cytat:
"Powiem więcej, administracja nie tylko zwiększa drop niektórym graczom, ale też sadziła brzozy w Smoleńsku."
--SZESZEJ--

22-12-2013 23:35 Sabio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sabio Dodaj Sabio do Listy kontaktów
Mrocznys
Full Member


Data rejestracji: 24-05-2013
Postów: 67
Klan: NBH
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
georgefenrir napisał(a)
cytat:
Sabio napisał(a)
Rany sami piszecie ze dl bana jast przesadzona czyli jakies przewinienie widzicie...
I gdyby i zbanowany to widzial jestem na 100% pewien ze by dogadal sie z bucem co do zmniejszenia kary tylko jak sie woli obrazac to potem trzeba uniesc sie honorem

mysle ze ban na 30 dni z odwolaniem po 15 dniach by wystarczyl ale do tego potrzebny jest kompromis...


Sabio.., ban w zadnym przypadku nie uzasadniony, nie ma zadnych zmianek w regulaminie o rzekomym 'zlosliwym przebijaniu', a wszystkie transakcje, o ktore jest wielkie 'halo' mieszcza sie w cenach rynkowych...

...zle odebrales wypowiedz Mrocznego, zaproponowal jakis kompromis dla kazdej ze stron.

Dokładnie. Nie chcę wnikać w czyny władzy wyższej.
Chcę tylko zaproponować ugodę, która z kosmosu wyjęta nie jest.
Cała sytuacja z banem dała serwerowi do myślenia więc podobnych sytuacji nie powinno być. W naszym przypadku doszło do zwykłego kupowania składników za RYNKOWĄ cenę (nawet mniej niż rynkowa) przez ban jest nie na miejscu.

Jednakze Filter też mógłby się opanować. OP nie odpisuje z pewnością dlatego, że spodziewa się kolejnej wiązanki w jego stronę - takie jest moje zdanie.

Powtórzę. Proponuję dac Filterowi możliwość odwołania się po 15stu dniach z nauczka na przyszłość Wink Chłopak jest dorosły i rozumny, więc nie będzie miał problemów z przyswojeniem sobie tego wszystkiego Wink

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Mrocznys: 22-12-2013 23:41.

22-12-2013 23:40 Mrocznys jest offline Szukaj postów użytkownika: Mrocznys Dodaj Mrocznys do Listy kontaktów
Strony (24): « pierwszy ... « poprzednie 2 3 [4] 5 6 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » R2+R13 » Dyskusja na temat Pręgierza R2

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH