Go to the Main Page Register Calendar Members List Team Members Search Frequently Asked Questions
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » W sprawie zgłaszania aukcji » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Add Thread to Favorites
Post New Thread Thread is closed
Go to the bottom of this page W sprawie zgłaszania aukcji 19 Votes - Average Rating: 2.4219 Votes - Average Rating: 2.4219 Votes - Average Rating: 2.4219 Votes - Average Rating: 2.42
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Registration Date: 18-12-2006
Posts: 12,928
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria IV; Moria VI; Moria VII; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

W sprawie zgłaszania aukcji Reply to this Post Post Reply with Quote Edit/Delete Posts Report Post to a Moderator       Go to the top of this page

Szanowni Gracze,

uprzejmie informuję o najnowszym stanowisku Administracji BW w sprawie zgłoszeń aukcji na wszystkich serwerach.

Zdajemy sobie sprawę, że Sprzedający nie mają wpływu na to kto bierze udział w licytacji i jaki będzie wynik aukcji. Z tego właśnie powodu wprowadzono możliwość zgłaszania własnych aukcji jako wątpliwe wskazując, że otrzymana kwota przekracza wartość rynkową przedmiotu.

Dano również wszystkim graczom możliwość zgłaszania zakończonych aukcji do Operatora, wskazując że dana cena również przekracza wartość rynkową przedmiotu.

Niestety, system zgłoszeń jest nadużywany przez graczy, zrobiono z niego swoisty ,,ochraniacz", zgłaszając wszystkie aukcje jak popadnie. Doprowadziło to do tego, że dziennie Operator ma kilkadziesiąt (a często też powyżej 100 aukcji) do sprawdzenia dziennie, gdzie dosłownie kilka faktycznie nadaje się do redukcji.

Prosta kalkulacja: niech dwudziestu graczy dziennie zgłasza pięć swoich aukcji, to daje już sto zgłoszonych aukcji dziennie. Do tego każdy Operator opiekuje się średnio 3 serwerami, co daje aż 300 aukcji do sprawdzenia dziennie. W ciągu tygodnia okazuje się, że aukcji do sprawdzenia jest ponad 2000. A do tego jeszcze dochodzą aukcje zgłaszane w zakończonych przez osoby trzeciej jako podejrzenie pushingu! Oprócz aukcji, Operatorzy mają również szereg innych obowiązków, nie mogą się skupić wyłącznie na aukcjach, gdyż wtedy brakuje czasu i siły na sprawdzanie innych aktywności graczy (np. multikonta i zasiadania).

Doprowadza to do sytuacji, że Operator nie ma możliwość sprawdzenia wnikliwie wszystkiego, robi to wyrywkowo lub z dużym opóźnieniem, czego efektem jest częste omijanie prawdziwych przypadków łamania regulaminu.

Nagminne jest również wystawianie przedmiotów z wysokim CM, a następnie zgłaszanie ich przez Sprzedających jako przekraczające wartość rynkową. Dochodzi tym samym do sprzeczności - gracz decydujący o jego cenie, gdy pada jedna oferta zgłasza ten przedmiot jako pushing. Podobnie ma się rzecz, gdy cena na licytacji jest zbieżna z cenami innych, podobnych przedmiotów.

Wobec czego, w przypadku gdy gracz zgłosi własną aukcję, gdzie padło wyłącznie ustawione przez niego CM, oznacza to, że uznał że uzyskana cena jest za wysoka. Taka aukcja będzie cofana z nakazem wystawienia przedmiotu z mniejszym CM. Podobnie rzecz będzie się miała w przypadku zgłoszenia aukcji, gdzie w wyniku licytacji osiągnięto cenę rynkową przedmiotu.

Zatem pozostaje pytanie: ,,kiedy należy zgłaszać własną aukcję?". Stara zasada mówi, że jeśli masz wątpliwości, czy nie nie otrzymało się za dużo, to oznacza że powinno się ją zgłosić. Jeśli jednak cena jest zbliżona do rynkowej, to nie ma się czym przejmować.

A co w przypadku, gdy nie jest się pewnym jakie powinno się ustawić CM? Jest kilka wyjść:
- porównanie cen podobnych przedmiotów z ostatnich kilkunastu aukcji
- skorzystanie z działu wyceny na forum
- zapytanie innych graczy na Shout Boxie
- wysłanie pytania do Operatora danego serwera
- wystawienie przedmiotu bez Ceny Minimalnej

Apelujemy o rozsądne korzystanie z opcji ,,zgłoś do operatora", aukcje które nie są przepłacone najzwyczajniej w świecie zaśmiecają panel administracyjny, spowalniają pracę Operatora oraz uniemożliwiają nadzór przez Super Operatora i Administrację. Jakiś czas temu Konrad wprowadził parę usprawnień do ACP by ułatwić zapanowanie nad aukcjami, ale do ideału potrzeba jeszcze trochę czasu. A priorytetowe są udoskonalenia gry, zmiany sekcji administracyjnej są robione ,,w międzyczasie".

Niedopuszczalne jest zgłaszanie aukcji przedmiotów o małej wartości lub z osiągniętą niską ceną wynikową. Nadużywanie opcji ,,zgłoś do operatora" może być uznane za spam i odpowiednio karane.

Z pewnością zaraz zostanie podniesiony zarzut, że to Operatorzy doprowadzają do sytuacji, że gracze zgłaszają profilaktycznie wszystkie aukcje w obawie przed niechcianym banem. Najprawdopodobniej, wynika to z braku zrozumienia za co została przyznana blokada, a jeśli faktycznie Operator niesłusznie przyczepił się do prawidłowej aukcji, to zostanie to wychwycone przez Super Operatora.

Jeśli jednak gracz ma obawy, czy jego aukcja jest poprawna to powinien zwrócić się w tej sprawie do Operatora. Najlepiej wtedy napisać PW z przedstawieniem sprawy, zgłaszając wcześniej aukcję w zakończonych, gdyż tylko takie widać w podstawowym widoku panelu administracyjnego. Proszę pamiętać, że Operator nie ma wglądu w toczące się aukcje, a jedynie zakończone i zgłoszone.

Warto się również zapoznać z tymi tematami:
Poradnik handlu na serwerach aukcyjnych (czyli jak uniknąć bana za push)
Aukcje od kuchni....
[MORIA] W sprawie licytowania duplikatów

Jeśli macie pytania dotyczące przedstawionych tu kwestii (jak i innych związanych z aukcjami), to proszę zadawać je w tym temacie:
Pytania i odpowiedzi w sprawie aukcji w grze

Z poważaniem,
BW Team

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

quote:
Buc napisał(a)
quote:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

03-10-2014 19:46 Buc is offline Homepage of Buc Search for Posts by Buc Add Buc to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New Thread Thread is closed
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » W sprawie zgłaszania aukcji

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH