Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » [FORUM] Nowy layout » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony [FORUM] Nowy layout 9 Ankieta - średnia ocena: 7,009 Ankieta - średnia ocena: 7,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Attention [FORUM] Nowy layout Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Drodzy użyszkodnicy! Z dniem dzisiejszym w panelu ustawień o tym tu:

Zmień opcje

pojawił się nowy layout - BW White. Jest to layout bazowany na zwykłym, domyślnym layoucie forum - lecz jak nazwa wskazuje, jest on jasny.
Dopiero zacząłem go psuć, tak więc obecnie ma wiele niedociągnięć itd. etc.
Jednakże, do sedna. Temat ma ten na celu komunikację użytkowników tego stylu ze mną. Mówcie co o nim uważacie, co można by zmienić, czy obecny najciemniejszy kolor nie jest zbyt ciemny, etc.

Obecnie zmiany wprowadzam na żywo dosyć często (np. dwa czarne paski po bokach bardzo chcą mnie wyprowadzić z równowagi), więc nie dziwcie się, że wam po odświeżeniu coś się zmienia. Nie regulujcie monitorów, to ja psuję. Wink

Dodatkowo jeśli znaleźliście jakieś błędy w innych stylach - piszcie śmiało.

Zrobię też mały changelog do zmian wprowadzanych w obecnych layoutach, nowy layout przez pierwsze parę chwil nie będzie tu ujęty, bo bym musiał co minutę dopisywać. Wink
kod:
1:
2:
3:
4:
5:
6:
7:
8:
9:
10:
11:
12:
13:
14:
15:
16:
17:
18:
19:
20:
21:
22:
23:
24:
25:
26:
27:
28:
29:
30:
31:
32:
33:
34:
29.02.2016
-Dodano brakującą opcję "Aktywować szybką odpowiedź?" w ustawieniach użytkownika dla layoutów Enzym-C i Domyślny.
-Zmieniono kolor linków do podfor na stronie głównej z zółtego na domyślny dla linków z powodu braku czytelności na innych layoutach niż domyślny.
-Usunięto niepotrzebne przecinki na końcu tychże list.
-Usunięto stare ogłoszenie wyświetlające się tylko w stylu 'Domyślny'.
01.03.2016
-Dodano zmienne style dla pewnych tekstów. "Zaznaczone" teksty typu ten przy Systemie Gry mają teraz inny kolor w zależności od stylu (ciemny: zółty; jasny: różowy).
-Podobnie dla linków do podfor (ciemny: żółty; jasny: błękitny).
Powód zmiany koloru podfor w ciemnym layoucie: podkreślenie ważnych napisów żółtych, które w ciemnym layoucie się "topiły" przy podforach. Kolor może zostać zmieniony na inny.
-Ujednolicono listę kolorów dostępną w podstawowym edytorze tekstu, teraz wszystkie layouty mają taką samą listę.
-Przyciemniono o ton-dwa zieleń w opisie Tutorial oraz Bugi i problemy techniczne (jest obecnie czytelny na wszystkich stylach).
-Dodano pogrubienie, podkreślenie i zmianę koloru linków do subforów przy najechaniu myszką.
-Dodano zmianę koloru, podkreślenie i pogrubienie w linkach do regulaminów w opisach for.
-Dodano po enterze w opisie Bugów i Systemu gry, oddzielając opisy od moderatorów w celu zwiększenia czytelności na layoutach BW (wąskie).
-Zastąpiono słowo "temacie" na "dziale" i usunięto przecinek w opisie działu Skargi.
_________
-Usunięto efekt bold po najechaniu na listę pod-forów, powodował on rozjeżdżanie się layoutu.
-Działy w których było multum poddziałów mają teraz listę poddziałów w formie tabelki w celu poprawienia czytelności.
-Przywrócono "kwiatkową belkę" w widoku tematu (ups) w domyślnym layoucie.
-Usunięto entery w Systemie i Bugach między opisem i moderatorami - jednak lepiej wyglądają jako spójna całość.
-Dodano Community Mod do legendy forum.
-Usunięto samo-dodający się enter za tabelami sub-forów.
-Naprawiono system warnów w layoucie Enzym-C, teraz widać ostrzeżenia (i można je nadawać).
-Naprawiono problem z samo-dodającym się line-breakiem przed listą użytkowników w skargach/pręgierzu.
03.03.2016
-Dodano ramkę na spodzie niektórych komórek tabel na forum w stylu BW White.
-Zmniejszono czcionkę dla regulaminów pręgierza i skarg.
-Zmniejszono odstęp między liniami opisów pręgierza i skarg.
-Dodano enter w opisie Bugi i problemy techniczne.
-Ujednolicono rozmiar opisów Bugów & Systemu.
-Dodano wykrzyknik po słowie "szukaj" w opisie Systemu.



__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Acrivec: 29-02-2016 22:26.

29-02-2016 22:05 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A da się zrobić, by tekst była tak szeroki jak w standardowym layoucie?

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

29-02-2016 22:09 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Acrivec
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Można o tym pomyśleć jako jeszcze jeden osobny layout, tj. BWTheme Light-Wide. Po zakończeniu prac nad zwykłym jasnym - można utworzyć wersję "szeroką" dla ciemnego i jasnego. Smile

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

29-02-2016 22:10 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
searcher
Najlepszy gracz BW 2015


images/avatars/avatar-25504.jpg

Data rejestracji: 17-09-2015
Postów: 835
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a z kim pisać w sprawie layotu... w grze?

__________________
Chlastam się co dwa miesiące, a Ty?
Nie klikaj!
29-02-2016 22:26 searcher jest offline Szukaj postów użytkownika: searcher Dodaj searcher do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Acrivec
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
searcher napisał(a)
a z kim pisać w sprawie layotu... w grze?

Dział Wygląd gry. Chyba, że mi tam da Konrad dostęp. Wink

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

29-02-2016 22:28 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
searcher napisał(a)
a z kim pisać w sprawie layotu... w grze?


kw@bwteam.pl

Obecnie nowy layout jest ,,in progress".

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

29-02-2016 23:26 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
searcher
Najlepszy gracz BW 2015


images/avatars/avatar-25504.jpg

Data rejestracji: 17-09-2015
Postów: 835
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ale czemu mieszasz z klasycznym? brzydko to wygląda Big Grin

__________________
Chlastam się co dwa miesiące, a Ty?
Nie klikaj!
01-03-2016 00:36 searcher jest offline Szukaj postów użytkownika: searcher Dodaj searcher do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Postanowiliśmy, że nowy layout zbliżony będzie do stylu lite.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

01-03-2016 00:51 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Acrivec
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
searcher napisał(a)
ale czemu mieszasz z klasycznym? brzydko to wygląda Big Grin

Klasycznym w sensie domyślnym, granatowym?
Nie mieszam, ja go bardzo lubię. Wink
Jedynie wyrzuciłem kolor żółty z działów obecnie, gdyż jest on kompletnie nieczytelny na pozostałych działach. Główkujemy jaki kolor użyć aby było okej.

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

01-03-2016 00:57 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
searcher
Najlepszy gracz BW 2015


images/avatars/avatar-25504.jpg

Data rejestracji: 17-09-2015
Postów: 835
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tak, chodzi mi o domyślny Smile

jak zakładałem temat w bugach, to wszystko było przeraźliwie żółte, a potem gdy już ta żółć zniknęła, to dostrzegłem działy skargi, pręgierz i st. wyglądają teraz tak goło, a poddziały(serwery) jak lista osób przeglądających dany dział. Brakuje mi tego żółtego wyróżnienia.

__________________
Chlastam się co dwa miesiące, a Ty?
Nie klikaj!
01-03-2016 01:05 searcher jest offline Szukaj postów użytkownika: searcher Dodaj searcher do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ten żółty wyróżnik powodował brak czytelności na pozostałych layoutach. Okazuje się, że dużo tu ręcznego modelowania, gdzie może to zrobić automat.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

01-03-2016 01:09 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Acrivec
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
searcher napisał(a)
tak, chodzi mi o domyślny Smile

jak zakładałem temat w bugach, to wszystko było przeraźliwie żółte, a potem gdy już ta żółć zniknęła, to dostrzegłem działy skargi, pręgierz i st. wyglądają teraz tak goło, a poddziały(serwery) jak lista osób przeglądających dany dział. Brakuje mi tego żółtego wyróżnienia.

Zdecydowanie zmienię tego kolor, tylko trzeba pomyśleć jaki będzie odpowiedni i dla ciemnego i jasnego koloru.

Na ten moment jest mała propozycja w dziale Kupię, jeden dział jest innego koloru.
Ale chyba zrobię osobny styl dla podforów.


/edyta:
Ok, podfora mają swój kolor, na ten moment jest taki sam dla obu styli (widoczny w obu).
Jeśli się nie podoba to można zmienić - tylko konkretne propozycje prosimy, bo szukanie kolorów jest ciężkie. Wink

/edit:
Już inne. Ale kolor żółty raczej nie będzie - usuwa efekt zwracania uwagi w ciemnym layoucie. Zapraszam do dzielenia się pomysłami jaki byłby dobry.

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

01-03-2016 01:10 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
searcher
Najlepszy gracz BW 2015


images/avatars/avatar-25504.jpg

Data rejestracji: 17-09-2015
Postów: 835
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ok, obecny mi pasuje Smile

widoczność jest w porządku na kompie i telefonie, a to chyba najistotniejsze.

__________________
Chlastam się co dwa miesiące, a Ty?
Nie klikaj!
01-03-2016 16:15 searcher jest offline Szukaj postów użytkownika: searcher Dodaj searcher do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Acrivec
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dodałem ficzer do linków w opisach (w tym dla podforów) przy najeżdżaniu myszką. Dzięki temu widać, że to nie tylko tekst, ale linki.

Na ten moment BW White jest praktycznie ukończony (ikonki jeszcze tylko, do tego potrzebuję Konrada), więc zapraszam do zgłaszania błędów/uwag. Wink

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

01-03-2016 16:30 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
searcher
Najlepszy gracz BW 2015


images/avatars/avatar-25504.jpg

Data rejestracji: 17-09-2015
Postów: 835
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

podświetlenie po najechaniu fajne, ale ten rozjazd poddziałów uważam za zbyteczny: http://screenshooter.net/101869761/lvtkjkp

plus jak wczoraj założyłem temat w bugach, to odniosłem wrażenie, że coś jest inaczej: http://screenshooter.net/101869761/ndkwdor
sporawa luka, której wcześniej nie było

__________________
Chlastam się co dwa miesiące, a Ty?
Nie klikaj!
01-03-2016 17:00 searcher jest offline Szukaj postów użytkownika: searcher Dodaj searcher do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Acrivec
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nad listą działów teraz działam trochę, tak nie zostanie. Wink

Co do luki to zaraz rzucę okiem.

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

01-03-2016 17:03 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Acrivec, zlituj się i przestań już grzebać przy tych layoutach (aż tak bardzo nudzi cię to, że w moderowanym przez ciebie dziale nie ma nic istotnego do roboty? A może po prostu czujesz się niedoceniany i chcesz się wykazać?)... Było dobrze, to musiałeś zacząć dłubać nie wiadomo po co i dlaczego (że nie wspomnę o tym, iż przez niemalże 10 lat wielu userów na pewno przyzwyczaiło się do takiego, a nie innego, wyglądu forum)...
Pytanie: czy na tymże forum ktokolwiek/gdziekolwiek/kiedykolwiek narzekał na którykolwiek layout? Jeśli tak, to poproszę o linka, bo ja jakoś sobie nie przypominam takowego wątku...
Stare, chińskie powiedzenie mówi, że "jak coś działa (dobrze), to się przy tym nie majstruje" (bo jest duża szansa na to, że zamiast poprawić tylko spieprzysz) - powinieneś sobie wziąć to do serca, bo (IMHO) chyba jesteś kolejną osobą w teamie z przerostem ambicji nad umiejętnościami i poczuciem estetyki oraz dobrego smaku (serio wg ciebie dobrze wyglądają na granatowym tle poszczególne działy w innym odcieniu granatu czy też jakiegoś niebieskiego? I po kiego grzyba ten bold po najechaniu na dany dział?)... Jest też inne adekwatne powiedzenie - "nadgorliwość gorsza od faszyzmu"...
Oczywiście zrobiłeś kopię zapasową ustawień layoutów zanim rozpocząłeś "ulepszanie" (bo jak tak patrzę na te "poprawki", to odnoszę wrażenie że pracujesz też dla znanego portalu aukcyjnego na 1/4 etatu)?chytry

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez bla_bla_bla: 01-03-2016 17:30.

01-03-2016 17:28 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Acrivec
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
searcher napisał(a)
podświetlenie po najechaniu fajne, ale ten rozjazd poddziałów uważam za zbyteczny: http://screenshooter.net/101869761/lvtkjkp

plus jak wczoraj założyłem temat w bugach, to odniosłem wrażenie, że coś jest inaczej: http://screenshooter.net/101869761/ndkwdor
sporawa luka, której wcześniej nie było

Musiałem chwilę pomyśleć, ale brakowało jednego "kwiatka", przerwa usunięta. Smile

Dodatkowo ustawiłem w Skargach podział w oparciu o tabelkę, powinno teraz dobrze wyglądać na BWTheme.

Na Standard i Enzym-C mam dwie opcje do wyboru: albo zostawić jak jest obecnie albo ustawić jakąś stałą szerokość i wyrównanie do lewej. Ale to już pytanie do użytkowników tych szerokich layoutów.

I jeszcze jedno pytanie: sortowanie wg. numeru serwera, czy też może najpierw Necropolie (wg. numeru) i potem Morie (wg numeru)? To już pytanie do szerszej publiczności (operatorzy + użytkownicy).



@Molsar: Daruję sobie komentowanie Twojego postu, wystarczająco dużo zdań z Tobą wymieniłem w naszej ostatniej rozmowie na PW i z tego co widzę szkoda sobie strzępić języka.

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

01-03-2016 17:51 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kolejność serwerów zostaje bez zmian. Rosnąco według numeru serwera, formatowanie po silnikach wprowadzi kompletny zamęt.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

01-03-2016 17:56 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Acrivec napisał(a)
@Molsar: Daruję sobie komentowanie Twojego postu, wystarczająco dużo zdań z Tobą wymieniłem w naszej ostatniej rozmowie na PW i z tego co widzę szkoda sobie strzępić języka.

Dlaczego mnie to nie dziwi? Zdążyłem już się przyzwyczaić, że gdy skrytykuje się któregoś z was (czyt. kolorowych), to wtedy unosicie się dumą, wasza obiektywność i niekierowanie się osobistymi sympatiami/antypatiami gdzieś znika i zaczynacie się zachowywać jak pierwszy, lepszy user (a podobno do teamu trafiają tylko osoby w jakiś sposób wyjątkowe i szczególne pod pewnymi względami), a nie "kolorek"... A podobno "prawdziwa cnota krytyk się nie boi"Big Grin
Reasumując: jak już coś robisz, to rób to dobrze, albo nie rób w ogóle (skoro nie potrafisz)...

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez bla_bla_bla: 01-03-2016 18:01.

01-03-2016 18:01 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bla, nie róbmy kolejnego śmietnika z wątku o konkretnej tematyce. Jedyny merytoryczny zarzut jaki zauważyłem w Twojej wypowiedzi to bold po najechaniu myszą. W wolnej chwili zerknę, czy faktycznie jest to tak szpetne.

Pomysł skórki na podobieństwo layoutu lite padł już dawno temu, ale tylko Konrad miał odpowiednią wiedzę i umiejętności by to zrobić. Na co pojawił się Acrivec, który zaproponował, że to zrobi i dostał zgodę. I zdziwię Cię, ale mam info z pierwszej ręki, że nowy layout się podoba i został uznany za strzał w dziesiątkę.

Acrivec aktualnie robi to, o co Konrad był proszony parę razy, ale on nie miał czasu na taką kosmetykę. Np. w standardzie cały czas wisiało ogłoszenie o awarii prądu w Monachium Big Grin

Co do zmian w innych - troszkę trzeba przerobić ,,bazę" by mieć odpowiednie rezultaty na innych layoutach (np. trzeba było skasować żółte opisy działów, ponieważ były nieczytelne na innych skórkach). Zgodzę się, że prawie wszyscy gracze używają layoutu ,,BW Theme". Ale nie wszyscy. Jest spora liczba zwolenników layoutu standardowego (np. ja), gdyby Enzym C miał obsługę ostrzeżeń, to pewnie bym przy nim został.

I tak, prawda jest, że zmian dokonuje Acrivec, pytając mnie czasami o opinię. Dwóch facetów dyskutuje o kolorach, odcieniach, kształtach i innych formach. Tak więc, jeśli ktoś ma zastrzeżenia do obecnych zmian, to jest proszony o uwagi.

Przyznam, że jak wszedłem na forum po zmianach, to pierwsze co mi się rzuciło w oczy to brak żółtych odnośników do działów. Ale po chwili namysłu stwierdzam, że i do tego będzie można się przyzwyczaić, nie ma co przesadzać.

Z resztą, jak ktoś będzie chciał, to ustawi BW White jako skórka forum (myślę, że może to być przydatne dla osób, które korzystają z layoutu lite w grze). Reszta pewnie zostanie z granatowym forum i już.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

01-03-2016 18:23 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
searcher
Najlepszy gracz BW 2015


images/avatars/avatar-25504.jpg

Data rejestracji: 17-09-2015
Postów: 835
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Acrivec napisał(a)
I jeszcze jedno pytanie: sortowanie wg. numeru serwera, czy też może najpierw Necropolie (wg. numeru) i potem Morie (wg numeru)? To już pytanie do szerszej publiczności (operatorzy + użytkownicy).

sortowanie takie jak było i wyłącznie takim formacie: http://screenshooter.net/101869761/fcgrpbl

zmienianie tego nie ma najmniejszego sensu

__________________
Chlastam się co dwa miesiące, a Ty?
Nie klikaj!
01-03-2016 18:24 searcher jest offline Szukaj postów użytkownika: searcher Dodaj searcher do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Acrivec
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ok, czyli sortowanie zostaje jakie było. Nie będzie zmieniania kolejności serwerów.

Natomiast co do formy tabelki to podzielam zdanie Buca, jest dużo czytelniej. Ilość linijek jest taka sama (pomijając enter oddzielający listę od slowa "działy")

Oczywiście taka tabelka ma sens tylko dla forów o dużej liczbie podforów. Przy mniejszych to nie ma absolutnie sensu.

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

01-03-2016 18:35 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
searcher
Najlepszy gracz BW 2015


images/avatars/avatar-25504.jpg

Data rejestracji: 17-09-2015
Postów: 835
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

proponowany podział zajmuje więcej miejsca. pierwotna wersja zaczyna się od razu po dwukropku przy słowie działy, plus w czwartej linijce jest tylko to: (R18), więc imo różnica jest spora.

dodatkowo
cytat:
bla_bla_bla napisał(a)
przez niemalże 10 lat wielu userów na pewno przyzwyczaiło się do takiego, a nie innego, wyglądu forum

ja klikam automatycznie swój serwer w pręgierzu, skargach i st, a Ty dosłownie zniszczyłeś mi automatyzm swoim mieszaniem i nie wiem gdzie klikać. od dwóch i pół roku było w tym samym miejscu, a teraz jest zwyczajnie zepsute Big Grin

__________________
Chlastam się co dwa miesiące, a Ty?
Nie klikaj!
01-03-2016 18:50 searcher jest offline Szukaj postów użytkownika: searcher Dodaj searcher do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Acrivec
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No cóż, zobaczymy co Konrad na to. Tongue

Przesuń system gry gdzieś daleko, chciałbym zobaczyć minę Sushiego jak jutro będzie wchodzić na foruma Tongue

Proponuję zamienić Offtopic & Miszmasz z Systemem i Bugami. Tongue

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

01-03-2016 18:52 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Acrivec napisał(a)
Natomiast co do formy tabelki to podzielam zdanie Buca, jest dużo czytelniej. Ilość linijek jest taka sama (pomijając enter oddzielający listę od slowa "działy")

Oczywiście taka tabelka ma sens tylko dla forów o dużej liczbie podforów. Przy mniejszych to nie ma absolutnie sensu.

I "enter" oddzielający działy od użytkowników przeglądających dział + pusty wiersz działy (jak wyżej wspomniał searcher)...

Serio działy w Skargach i Pręgierzu mają być w kolumnach (co, IMHO, jest kiepskim pomysłem), a reszta forum ciurkiem (jak do momentu zmian... na gorsze)?Oo
Czy ty nie masz żadnego poczucia estetyki? Z mojej perspektywy działasz jak pijana dekoratorka wnętrz, która tu walnie łososiowy szlaczek, tam strzeli jagodowy zygzaczek... Jak już za to się zabrałeś (choć nie rozumiem rozpieprzania layoutu, który od dekady ma... miał taki sam układ i kolorystykę i z którego zapewne korzysta tysiące userów, dla picowania "bw white", którego używa... no właśnie, ilu userów? Kilkudziesięciu? Kilkuset? Że już nie wspomnę o tym, że "bw white" zwyczajnie wypala gały), to niech całe forum wygląda identycznie, a nie zrobiłeś to bez ładu i składu (tu kolumny, tam ciurkiem... opisy niektórych działów zrobione czcionką krową, a nie jak dotychczasowo)...
Powiedz że zrobiłeś kopię zapasową configu zanim przeprowadziłeś nieudaną operację plastyczną na layoucie forum...

Acrivec, co ci napiszę, to ci napiszę, ale ci napiszę - przez 10 lat było fajnie, to przyszedłeś i spieprzyłeś do tego stopnia, iż zrobiło się tak penisowo, że aż oczy krwawią (ty chyba chcesz żeby część userów raka dostała)Crying

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez bla_bla_bla: 02-03-2016 00:50.

01-03-2016 20:49 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
KR33P
Forum Legend


images/avatars/avatar-22659.jpg

Data rejestracji: 23-05-2008
Postów: 1.872
Klan: Electi Mortis
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie sposób się nie zgodzić, że faktycznie słabo to się prezentuje pod względem estetycznym jeśli podział na kolumny jest zrobiony tylko dla "Skargi" i "Pręgierz", a na przykład "Sala Trofeum" (bezpośrednio pod Pręgierzem, co tylko wzmacnia poczucie zbędnego "wyróżnienia", a wręcz niekonsekwencji), "Wycena", "Pożyczę/Najmę" są po staremu. Moim zdaniem lepiej się to prezentowało bez podziału na kolumny. Tak samo po najechaniu na dany serwer powinien być tylko underline, bez zmiany koloru czcionki.

Edit:

Jasnoniebieski kolor serwerów na ciemnoniebieskim tle też średnio się prezentuje. Żółty może i był zbyt kłującym w oczy kolorem, jednak dawał lepsze wizualne poczucie rozróżnienia serwerów od reszty treści.

Jeśli chodzi o nowy layout to poużywam trochę i się dopiero wypowiem.

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez KR33P: 02-03-2016 00:41.

02-03-2016 00:38 KR33P jest offline Szukaj postów użytkownika: KR33P Dodaj KR33P do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z tego co mi wiadomo, to układ w kształcie tablicy nie jest jeszcze ukończony.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

02-03-2016 00:45 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Acrivec
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
KR33P napisał(a)
Nie sposób się nie zgodzić, że faktycznie słabo to się prezentuje pod względem estetycznym jeśli podział na kolumny jest zrobiony tylko dla "Skargi" i "Pręgierz", a na przykład "Sala Trofeum" (bezpośrednio pod Pręgierzem, co tylko wzmacnia poczucie zbędnego "wyróżnienia", a wręcz niekonsekwencji), "Wycena", "Pożyczę/Najmę" są po staremu. Moim zdaniem lepiej się to prezentowało bez podziału na kolumny. Tak samo po najechaniu na dany serwer powinien być tylko underline, bez zmiany koloru czcionki.

Edit:

Jasnoniebieski kolor serwerów na ciemnoniebieskim tle też średnio się prezentuje. Żółty może i był zbyt kłującym w oczy kolorem, jednak dawał lepsze wizualne poczucie rozróżnienia serwerów od reszty treści.

Jeśli chodzi o nowy layout to poużywam trochę i się dopiero wypowiem.


Kolor można zmienić, od biedy nawet na ten stary żółty, tylko wówczas zlewa się to z wpisami o rzeczach do przeczytania.

Tabelki są tylko w tych 2 działach aby Konrad porównał, które ma zostać. Jak podejmie decyzje, to będzie wprowadzone albo wszędzie albo nigdzie (tj. dla działów o dużej ilości działów).
Co do zmiany koloru, imho jest to intuicyjne i obecne na reszcie linków na forum (kolor się zmienia jak najeżdżasz na nazwę działu, zmienia się jak najeżdżasz na ten pasek z indeksem gdzie się jest, zmienia się w postach ( http://jakisadres.pl )
Jedynie kolory dla nich są odwrócone, ponieważ faktycznie gdy kolor jest taki sam jak wszędzie dla linków, to lista for zlewa się z listą użytkowników przeglądających fora. Smile

Tutaj trochę próbek kolorów powklejam:
http://i.imgur.com/LxEqm6q.png zielonawy - imho niekoniecznie
http://i.imgur.com/SXW3M2e.png - jak mówiłem, zlewa się z regulaminem, strasznie krzykliwy kolor
http://i.imgur.com/G9Jqo8B.png zlewa się
http://i.imgur.com/pJwGM2D.png IMHO tak powinno być domyślnie (ale się zlewa i będziecie marudzić)
http://i.imgur.com/aWs0lhG.png podobne do starego
http://i.imgur.com/g36IFmr.png ciemniejszy odcień
http://i.imgur.com/d1QiXiw.png bardziej widoczne od niebieskiego
http://i.imgur.com/QjylZYk.png szary
http://i.imgur.com/459WayI.png jaśniejszy


/edit:
Konradowi podoba się lista serwerów w kolumnach, więc wrzucone na pozostałe działy.

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

02-03-2016 12:27 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
Xavox
Lord


images/avatars/avatar-22260.jpg

Data rejestracji: 15-06-2009
Postów: 372
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A ja powiem, że mi się bardzo podoba. Zawsze to jakieś odświeżenie.

http://i.imgur.com/g36IFmr.png

Ten kolor według mnie bardzo pasuje.

__________________
That place in my mind...

02-03-2016 14:18 Xavox jest offline Szukaj postów użytkownika: Xavox Dodaj Xavox do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » [FORUM] Nowy layout

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH