Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PYTANIE Uniki » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Uniki 3 Ankieta - średnia ocena: 4,003 Ankieta - średnia ocena: 4,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
SoQ
Double Ace


Data rejestracji: 19-06-2008
Postów: 139

Uniki Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,

chcialbym zapytac, czy uniki wynikajace z tchnienia to maja jakies realne przelozenie na walki, czy sa tylko ot tak, zeby ladniej wygladac?

Przedstawie kilka walk, tylko z ostatnich chyba 2 dni. Mowie o obronkach, ataki w wiekszosci wygrywam, wiec nie zwracam na to uwagi. Dodam od razu, ze nie twierdze, ze wygralbym te obronki, gdyby unik dzialal jak nalezy, po prostu w obronach to sie bardziej rzuca w oczy.

I tak mamy:


https://r7.bloodwars.interia.pl/showmsg....&key=111939c9da

Po odpaleniu tchnienia, kiedy na pewno mam maksymalna szanse na unik, otrzymujemy:

2 uniki na 15 ciosow. czyli 13,33%


https://r7.bloodwars.interia.pl/showmsg....&key=584cf7a961

1/15, czyli 6,66%. przeciwnik, o ktorym nie wiemy, czy mial maks uniku, wykrecil 20/79, czyli 25,31%


https://r7.bloodwars.interia.pl/showmsg....&key=0b62255cc3

2/20, czyli 10%. Przeciwnik 29/100 czyli 29%


Wtf?

Moge wklejac kolejne walki w nastepnych dniach jesli to konieczne, bo te tutaj to zaden ewenement.

Moze mi ktos wyjasnic, dlaczego tak jest? Tylko bez fali hejtu prosze, nie jestem alfa i omega, moze czegos po prostu nie wiem i wszystko tu jest w porzadku. bo jak dla mnie w obecnej chwili wyglada, jakby to bylo spieprzone kompletnie.

pozdrawiam serdecznie
SoQ
28-02-2018 15:14 SoQ jest offline Szukaj postów użytkownika: SoQ Dodaj SoQ do Listy kontaktów
Rikku
Viking


Data rejestracji: 30-12-2006
Postów: 659
Klan: Kraina: Moria FR, Rasa: ŁM
Kraina: Moria; Moria II; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Za mała próbka danych. Zacznij rzucać monetą a okaże się, że jak raz wypadnie orzeł, to za drugim razem nie zawsze wypadnie reszka, a jak będziesz wystarczająco cierpliwy to orzeł wypadnie 3 albo nawet 4 razy pod rząd. Jeśli chcesz analizować dane, to analizuj wszystkie ataki (ataki, nie obrony, bo nie da się zweryfikować czy dajesz nam wszystkie raporty z obrony czy tylko te wybrane) i tylko swoje, gdzie wiesz ile masz uniku. Czyli jeśli masz premium to zapisuj wszystkie 16 linki z ataków przez tydzień i wtedy policz ilu ciosów na ile uniknąłeś.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Rikku: 28-02-2018 15:22.

28-02-2018 15:21 Rikku jest offline Szukaj postów użytkownika: Rikku Dodaj Rikku do Listy kontaktów
SoQ
Double Ace


Data rejestracji: 19-06-2008
Postów: 139

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SoQ
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak mowilem, na ataki nie zwracam uwagi. i, jak rowniez mowilem, moge wklejac kolejne obrony do tematu.

wielkosc proby akurat nie ma tu znaczenia, bo nigdy nie osiagnalem nawet 30% uniku, a mialem juz walki, w ktorych przeciwnik mial 50%.

gdybym mial czesto ponad 30% i czasem np. 6%, to moglby sie wyrownac przy wiekszej probie. ale jak nadmienilem, 30% w obronie nie kojarze zebym kiedykolwiek przekroczyl, natomiast takie 6 czy tam 10, 15% mam bardzo czesto. dlatego w koncu postanowilem o tym napisac. moze unik z tchnienia po prostu nie dziala jak normalny unik i cos trza tam poprawic.
28-02-2018 15:27 SoQ jest offline Szukaj postów użytkownika: SoQ Dodaj SoQ do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SoQ napisał(a)
wielkosc proby akurat nie ma tu znaczenia


Slucham? Jak to nie ma... Na pewno nie ma znaczenia 1 raport.

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
28-02-2018 15:32 twardy jest online Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Rikku
Viking


Data rejestracji: 30-12-2006
Postów: 659
Klan: Kraina: Moria FR, Rasa: ŁM
Kraina: Moria; Moria II; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@SoQ, jak mowilem, za mała próbka danych, w dodatku nierzetelnie pobrana. Pobierz próbkę tak jak napisałem to się okaże, że wszystko działa jak trzeba.

PS. Skoro "ataki w wiekszosci wygrywam, wiec nie zwracam na to uwagi" - to może w dodatku nie zwracasz też uwagi na obrony, które wygrywasz. A obstawiam, że wygrywasz obrony głównie dzięki temu, że uniki "dobrze siądą" i masz ich tam dużo.

Teraz czekam na merytoryczną odpowiedź w stylu: "wcale tak nie jest bo zobacz tu wygrałem obronę i miałem 26,3% uniku a nie 30: link".
28-02-2018 15:46 Rikku jest offline Szukaj postów użytkownika: Rikku Dodaj Rikku do Listy kontaktów
SoQ
Double Ace


Data rejestracji: 19-06-2008
Postów: 139

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SoQ
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tia... bedziemy sie teraz czepiac szczegolow? mozemy podyskutowac o rachunku prawdopodobienstwa, jesli chcecie. nie ma problemu.

wrocmy do przedstawionego przez kolege powyzej rzutu moneta. w teorii jest 50% na orla i reszke. zgadza sie? rzucajac np. 100 razy mozemy uzyskac 70 reszek i 30 orlow. zgadza sie? zatem, jedno ze zdarzen uzyskalo wynik przekraczajacy prawdopodobienstwo jego wystapienia, drugie uzyskalo wynik nizszy. wciaz sie zgadza? zatem. skoro mam 30% na unik, na 100 walk mozliwe jest uzyskanie w 80 z nich uniku nizszego niz 30% i w 20 z nich wyzszego, prawda? nikogo by to nie zdziwilo. jednakze, jezeli nie uzyskano nawet 1 raz wyniku wyzszego niz 30%, a w 100% walk unik ten byl nizszy, to chyba nie do konca wszystko dziala, prawda?

w rzucie moneta zaloze sie o kazde pieniadze, ze na 100 rzutow chociaz raz wypadnie orzel. zgadza sie, panowie specjalisci od rachunku prawdopodobienstwa?

to prosze komentowac merytorycznie, a nie probowac udawac madrzejszych niz jestescie. o co prosilem w 1 poscie.

pozdrawiam niezmiennie serdecznie
28-02-2018 15:48 SoQ jest offline Szukaj postów użytkownika: SoQ Dodaj SoQ do Listy kontaktów
SoQ
Double Ace


Data rejestracji: 19-06-2008
Postów: 139

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SoQ
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Rikku napisał(a)
@SoQ, jak mowilem, za mała próbka danych, w dodatku nierzetelnie pobrana. Pobierz próbkę tak jak napisałem to się okaże, że wszystko działa jak trzeba.

PS. Skoro "ataki w wiekszosci wygrywam, wiec nie zwracam na to uwagi" - to może w dodatku nie zwracasz też uwagi na obrony, które wygrywasz. A obstawiam, że wygrywasz obrony głównie dzięki temu, że uniki "dobrze siądą" i masz ich tam dużo.

Teraz czekam na merytoryczną odpowiedź w stylu: "wcale tak nie jest bo zobacz tu wygrałem obronę i miałem 26,3% uniku a nie 30: link".


nie wygrywam zbyt duzo obron niestety. i na kazda zwracam uwage, glownie zeby zobaczyc, co moglem zrobic lepiej.

i dalem wszystkie obrony z ostatnich 2 dni chyba. nie jestem czesto atakowany na szczescie bo to latwe evo Wink )))

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez SoQ: 28-02-2018 15:55.

28-02-2018 15:49 SoQ jest offline Szukaj postów użytkownika: SoQ Dodaj SoQ do Listy kontaktów
Rikku
Viking


Data rejestracji: 30-12-2006
Postów: 659
Klan: Kraina: Moria FR, Rasa: ŁM
Kraina: Moria; Moria II; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SoQ napisał(a)
tia... bedziemy sie teraz czepiac szczegolow? mozemy podyskutowac o rachunku prawdopodobienstwa, jesli chcecie. nie ma problemu.

wrocmy do przedstawionego przez kolege powyzej rzutu moneta. w teorii jest 50% na orla i reszke. zgadza sie? rzucajac np. 100 razy mozemy uzyskac 70 reszek i 30 orlow. zgadza sie? zatem, jedno ze zdarzen uzyskalo wynik przekraczajacy prawdopodobienstwo jego wystapienia, drugie uzyskalo wynik nizszy. wciaz sie zgadza? zatem. skoro mam 30% na unik, na 100 walk mozliwe jest uzyskanie w 80 z nich uniku nizszego niz 30% i w 20 z nich wyzszego, prawda? nikogo by to nie zdziwilo. jednakze, jezeli nie uzyskano nawet 1 raz wyniku wyzszego niz 30%, a w 100% walk unik ten byl nizszy, to chyba nie do konca wszystko dziala, prawda?

w rzucie moneta zaloze sie o kazde pieniadze, ze na 100 rzutow chociaz raz wypadnie orzel. zgadza sie, panowie specjalisci od rachunku prawdopodobienstwa?

to prosze komentowac merytorycznie, a nie probowac udawac madrzejszych niz jestescie. o co prosilem w 1 poscie.

pozdrawiam niezmiennie serdecznie


Od drugiego "zatem" do drugiego "prawda" - nieprawda, tyle błędów logicznych, biorąc pod uwagę kontekst wypowiedzi, że nie mam siły ich tłumaczyć. Ale wytłumaczę całą tę sytuację, tak ogólnie:

Po pierwsze, Ty jesteś u siebie, przed swoim komputerem i pokazujesz nam raporty takie jakie Ci odpowiada a my nie mamy możliwości zweryfikować czy pokazujesz nam wszystkie raporty. Tak samo ja mogę rzucić monetą np 220x i okaże się, że 100x wypadł orzeł a 120x reszka. Wszystko nagram kamerą - jedno ujęcie jeden rzut. Po czym Tobie pokażę tylko wyniki tych rzutów, gdzie wypadł orzeł i będę się kłócić: zobacz, 100 rzutów i 100x orzeł, jak rzucasz tą monetą to zawsze wypada orzeł. Druga osoba nie ma jak tego zweryfikować. Ale gdybyś pokazywał nam 16 raportów dziennie z ataków tak jak powiedziałem, to wiedzielibyśmy, że pokazujesz nam wszystkie raporty. Bez tego - nie przekonasz MNIE, ani pewnie nikogo, że coś jest nie tak.

Po drugie, dałeś nam trzy linki, w którym jest zadane 50 ciosów i 5 z nich uniknąłeś (przynajmniej tak twierdzisz, nie chce mi się sprawdzać i liczyć, zakładam, że policzyłeś dobrze), a statystycznie powinieneś uniknąć 15. Daj jeszcze 50 takich linków, ale nie wybranych tendencyjnie to się okaże, że jednak unikasz te ~30%. A gdyby się okazało, że te linki co przedstawiasz sugerują, że po odpaleniu tchnienia masz znacznie mniej niż 30% na unik - patrz "po pierwsze".

Ten post był edytowany 5 raz(y), ostatnio edytowany przez Rikku: 28-02-2018 16:12.

28-02-2018 16:06 Rikku jest offline Szukaj postów użytkownika: Rikku Dodaj Rikku do Listy kontaktów
SoQ
Double Ace


Data rejestracji: 19-06-2008
Postów: 139

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SoQ
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No tak. nie masz jak tego zweryfikowac. pokazuje Wam raporty, jakie mi odpowiadaja. Co z tego, ze napisalem, ze to chyba wszystkie raporty z tego okresu. ale co tam. latwiej zalozyc, ze po prostu klamię. OK. ludzie oceniaja innych swoja miara, wiec...

i jeszcze ten zajebisty komentarz, ze jak nawet wyjdzie, ze mam mniej niz 30% uniku, to wroc do pkt 1, czyli ze wklejam tylko to, co mi odpowiada...

chlopie, po kiego Ty sie w ogole udzielasz, skoro jedyne co masz do powiedzenia, to ze wszyscy klamia?

ja rozumiem, ze Ciebie wszyscy w zyciu klamali, matka, lekarz, dziewczyna, ale do k nedzy nie przenos tego do gry online, w ktora ludzie graja, zeby sie odprezyc.

jak masz zarzucac mi klamstwo, to sie w ogole nie wypowiadaj.

pozdrawiam niezmiennie serdecznie zyczac szybkiego powrotu do zdrowia ewentualnie udanego skoku z mostu

SoQ

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez SoQ: 28-02-2018 16:27.

28-02-2018 16:26 SoQ jest offline Szukaj postów użytkownika: SoQ Dodaj SoQ do Listy kontaktów
Rikku
Viking


Data rejestracji: 30-12-2006
Postów: 659
Klan: Kraina: Moria FR, Rasa: ŁM
Kraina: Moria; Moria II; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pysiaczku, nie napisałem, że kłamiesz. Aby przekonać ludzi, żeby zmienili zdanie (jakoś nie widzę fali tematów, że uniki wchodzą im rzadziej niż powinny więc ludzie wierzą, że to działa okej), przydają się dowody.

Napisałem Ci pędzelku, co zrobić, żebyś sam się przekonał, że wszystko działa tak jak należy - a jeśli nie, to jak przekonać ludzi, że coś jest nie tak. Napisałem tak, żebyś w razie gdy się okaże, że faktycznie coś nie działa, miał NIEZBITE dowody na to, że nie działa. Wtedy miałbyś moje poparcie i zaangażowanie, ja i inni użytkownicy forum zaczęlibyśmy pisać do adminów i robić szum, żeby to sprawdzili. Zaczęlibyśmy sami zapisywać raporty i sprawdzać, czy u nas działa dobrze.

Masz linki w których jest 50 ataków "kwalifikujących się" do naszego tematu i 5 uników. Wyciąganie wniosków z takiej ilości danych jest absurdalne, pączusiu. Jak będziesz miał 10x tyle danych i nadal będziesz miał mniej niż 20% uników, to możesz zacząć się martwić. Jak będziesz miał 30x tyle danych i nadal będziesz miał mniej niż te powiedzmy 25% uników, to będzie sens zakładać temat. Ale i tak jeśli będą to pojedyncze linki z różnych dni z małą ilością kwalifikujących się ataków, to jest spore ryzyko, że ludzie Ci nie uwierzą. Nie ja, bo ja zawsze wierzę we wszystko co piszą nieznajomi w internecie, ale ci inni cynicy co tutaj na tym forum się udzielają. Dlatego napisałem, żebyś zebrał niezbite dowody. Żeby ich przekonać. Nie mnie. Ich. Ich.

Bo tak to już jest na tym świecie, ptysiu, że ludzie, szczególnie dorośli, nie zawsze sobie wierzą na słowo. Przedstawiasz swoje racje, ja przedstawiam swoje. Przede wszystkim - za mało raportów żeby wyciągnąć JAKIEKOLWIEK wnioski.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Rikku: 28-02-2018 16:55.

28-02-2018 16:52 Rikku jest offline Szukaj postów użytkownika: Rikku Dodaj Rikku do Listy kontaktów
koza18g
Full Member


Data rejestracji: 30-07-2015
Postów: 73

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ludzie przecież to jakiś troll.
Ile już było płaczów, że kogoś procenty robią w balona.

Wszechświat ma to do siebie kolego SoQ, ze wszystko jest możliwe (Niemożliwość ogranicza nas tylko w chwili obecnej). Możliwe jest więc, że i do końca życia będziesz wyrzucać reszkę (tylko mało prawdopodobne - gdyby tak wszyscy ludzie jacy kiedykolwiek żyli rzucali tak monetą to żadnemu by się to prawdopodobnie nie udało).

Zatem nie masz żadnych uzasadnionych przesłanek do wniosku, że coś jest nie tak z unikami.

__________________
R13,15 - Kulmin
28-02-2018 17:03 koza18g jest offline Szukaj postów użytkownika: koza18g Dodaj koza18g do Listy kontaktów
SoQ
Double Ace


Data rejestracji: 19-06-2008
Postów: 139

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SoQ
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Poza tematem. Synku, ogranicz slowa typu "paczusiu", "pysiaczku" i inne ktore byc moze uzywasz w stosunku do swoich meskich partnerow seksualnych, bo nie podoba mi sie uzywanie ich w stosunku do mnie. a jak Ci cos nie na raczke, to zawsze mozmy rozwiazac problem po mesku. jezeli wiesz, co to oznacza. zapytaj ojca. jesli jakikolwiek sie do ciebie przyznal.

prosze o zamkniecie tamatu, raczej niewiele sie tu dowiem, poza preferancjami seksualnymi metroseksualistow w najlepszym razie.

p.s. sluze prywatnym numerem telefonu, jakbys w razie cioto chcial nazwac mnie paczusiem czy tam innym pseudonimem ktory dawali ci walacy cie w kakao osiedlowi zule, w rozmowie twarza w twarz.
28-02-2018 17:03 SoQ jest offline Szukaj postów użytkownika: SoQ Dodaj SoQ do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Proponuję żebyś wklejał "po kolei" jak będą wpadały i zobaczymy.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


28-02-2018 17:05 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zamykam na wniosek.

+1 dla obu za wycieczki.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


28-02-2018 17:07 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
SoQ
Double Ace


Data rejestracji: 19-06-2008
Postów: 139

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SoQ
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
koza18g napisał(a)
Ludzie przecież to jakiś troll.
Ile już było płaczów, że kogoś procenty robią w balona.

Wszechświat ma to do siebie kolego SoQ, ze wszystko jest możliwe (Niemożliwość ogranicza nas tylko w chwili obecnej). Możliwe jest więc, że i do końca życia będziesz wyrzucać reszkę (tylko mało prawdopodobne - gdyby tak wszyscy ludzie jacy kiedykolwiek żyli rzucali tak monetą to żadnemu by się to prawdopodobnie nie udało).

Zatem nie masz żadnych uzasadnionych przesłanek do wniosku, że coś jest nie tak z unikami.


najlepiej widze zalozyc, ze wszystko dziala ok, chociaz prawdopodobienstwo na to nie wskazuje.

licze, ze tak samo podejdziesz to wszystkiego co spotka Cie w zyciu.

p.s. zadalem pytanie. nie widze tu trolowania. czekalem na konstruktywna odpowiedz, ktorej sie nie doczekalem. poza uniwersalnymi prawdami tudziez obelgami.
28-02-2018 17:08 SoQ jest offline Szukaj postów użytkownika: SoQ Dodaj SoQ do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PYTANIE Uniki

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH