Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Seriale typu supernatural, reaper itp » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (4): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Seriale typu supernatural, reaper itp 4 Ankieta - średnia ocena: 7,754 Ankieta - średnia ocena: 7,754 Ankieta - średnia ocena: 7,75
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Seriale typu supernatural, reaper itp Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zna ktoś jakieś godne polecenia?
Ostatnio, ze względu na widoczne obniżenie standardów, jeśli chodzi o filmy o podobnej tematyce, zacząłem oglądać seriale. Big Grin
Supernatural(nie z tego świata) obejżałem już wszystkie sezony, które wyszły(tak btw, to jest też anime Big Grin ), reaper(żniwiarz) też obejżałem, niezłe, choć nieco wnerwia fakt, że jest w zasadzie urwane w połowie sezonu i ciągu dalszego brak...

Teraz w przerwie oglądam "chuck", jedoak wolę seriałe o tematyce takiej, lub podobnej jak powyższe, z wyłączeniem czystej krwi i tego drugiego o wampirach, na podstawie książki, tytułu nie pamiętam. Big Grin
Również starsze produkcje mogą być, np coś w klimatach rodziny adamsów, co prawda tematyka nieco odmienna, ale też dobre ;p

Mogą też być takie, które w Polsce nie były emitowane, jeśli można napisy pl znaleźć do nich ;p

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 21-06-2011 17:46.

21-06-2011 17:37 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Świetny miniserial "The lost room" i mające bodaj trzy sezony (i czwarty w drodze) "Sanctuary".

W podobnej tematyce jest też "Eastwick" (chociaż ten miał słabe recenzje oraz oglądalność i stacja skasowała go w połowie 1-szego sezonu) no i nieśmiertelna "Buffy".

Nieco inne klimaty to "Being human" i "Warehouse 13", ale też mogą Cię zainteresować.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

21-06-2011 18:06 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Buffy zna każdy chyba Big Grin
Jest jeszcze ten drugi, pokrewny, bodajże anioł ciemności, czy mroczny anioł, nie pamiętam dokładnie Big Grin
Ale pozostałych tytułów nie znam, więc dziękuję :-)

Heh, teraz mi się przypomniało, jak jako dzieciak oglądałem herkulesa i xenę xD
Z seriali lubię też niekiedy oglądać seriale typu "wzór", a kiedyś także "kości czy ""csi kryminalne zagadki..." ale mi się przejadły ;p

Edit: po sprawdzeniu powyższych pozycji na filmweb, tematycznie wszystkie mi podchodzą Big Grin
Co do eastwick, to mam lekki przesyt po "charmed", a poza tym, takie ucięte to niezbyt fajnie, bo ja mam denerwującą cechę, że nie potrafię się zabrać za nic, o czym wiem, że nie będzie ciągu dalszego, który być powinien, albo gdy na ów ciąg dalszy trzeba długo czekać, nawet jeśli książka fajna jakaś wyjdzie, przewidziana na kilka tomów, to czekam zazwyczaj, aż się cały cykl ukaże, bo sama myśl o czekaniu kilku miesięcy przyprawia mnie o ból głowy :p
Jak są 2 czy 3 sezony serialu, to ok, ale jak są np 3 odcinki, to nawet nie tykam, no, ew jeśli w tv leci, to na bieżąco oglądam, ale wolę nagrać albo ściągnąć i obejżeć w ciągu, a nie 1 odcinek/tydzień :p

__________________
[

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 21-06-2011 18:51.

21-06-2011 18:32 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
sTRYjeK
Triple Ace


images/avatars/avatar-12972.jpg

Data rejestracji: 30-12-2008
Postów: 183
Klan: Chucky Dolls
Kraina: Necropolia

RE: Seriale typu supernatural, reaper itp Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ahanaell napisał(a)
Supernatural(nie z tego świata) obejżałem już wszystkie sezony, które wyszły



Tak samo jak ja Smile

Ale Spokojnie Smile we wrześniu wychodzi siódmy sezon Smile

__________________
nick: M-Drol
"We must secure the existence of our people and a future for White children"

21-06-2011 19:10 sTRYjeK jest offline Szukaj postów użytkownika: sTRYjeK Dodaj sTRYjeK do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
RE: Seriale typu supernatural, reaper itp Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
sTRYjeK napisał(a)
cytat:
Ahanaell napisał(a)
Supernatural(nie z tego świata) obejżałem już wszystkie sezony, które wyszły



Tak samo jak ja Smile

Ale Spokojnie Smile we wrześniu wychodzi siódmy sezon Smile

To 3 miesiące, jak mam być spokojny? :p
Btw, to jak często emitują supernatural?
Pytam, bo ja ściągałem odcinki :p

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 21-06-2011 19:49.

21-06-2011 19:43 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

RE: Seriale typu supernatural, reaper itp Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ahanaell napisał(a)
cytat:
sTRYjeK napisał(a)
cytat:
Ahanaell napisał(a)
Supernatural(nie z tego świata) obejżałem już wszystkie sezony, które wyszły



Tak samo jak ja Smile

Ale Spokojnie Smile we wrześniu wychodzi siódmy sezon Smile

To 3 miesiące, jak mam być spokojny? :p
Btw, to jak często emitują supernatural?
Pytam, bo ja ściągałem odcinki :p


Jak większość seriali - sezon na rok. Start na jesieni, przerwa w okolicach świąt, koniec w maju.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

21-06-2011 20:22 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Lord_Hellfire
Viking


Data rejestracji: 21-11-2007
Postów: 730
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tak jak Caen polecam "The Lost Room" Tylko sześć lub trzy odcinki (w zależności od tego jak są pocięte, po 45 czy po 90 minut) Tak czy inaczej niecałe pięć godzin szukania odpowiedzi na pytanie dlaczego ludzie są gotowi zabijać dla klucza od motelu który zbankrutował wiele lat temu. Początkowa scena z długopisem już pokazuje czego można się spodziewać po serii. Choć kolejne osoby wyganiane do piekła też są ciekawe. (zrozumiesz w połowie pierwszego odcinka)

No i może ci się spodobać jeden z pierwszych seriali w tym stylu. Miasteczko Twin Peaks. Coś pomiędzy serialem kryminalnym a zagubionymi. Niestety pod koniec traci formę i ostatnie 3-4 odcinki już nie są tak ciekawe jak koniec pierwszej czy początek drugiej serii. Choć sama końcówka jest trochę frapująca.

__________________
cytat:
Kirika napisał(a)
Ja nic nie forsuję, żadnego pomysłu, ja po prostu staram się Wam otworzyć oczy.


Ten post był edytowany 314159 raz(y), ostatnio edytowany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
21-06-2011 20:27 Lord_Hellfire jest offline Szukaj postów użytkownika: Lord_Hellfire Dodaj Lord_Hellfire do Listy kontaktów
Hankjunior
Oburzony Emeryt


images/avatars/avatar-20011.png

Data rejestracji: 12-12-2007
Postów: 435
Skąd: Ruda Śląska

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sanctuary jest dobre, aczkolwiek ma odcinki, po których łapiesz się za głowę myśląc "Boże, co ja oglądam". Being Human mi się spodobał nawet, zalatuje obyczajowym, ale dobrze się ogląda. Osobiście polecam Inwazję, serial niezbyt popularny, ale trzyma w napięciu. Dobra jest też Wyspa Harpera, chociaż niektóre sceny się kupy nie trzymają, ale na całe szczęście jest ich mało.

Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dopiszę Smile

__________________

Sygna by Postalowiec - wielkie dzięki

Hank, Emeryt-rencista.
21-06-2011 20:47 Hankjunior jest offline Szukaj postów użytkownika: Hankjunior Dodaj Hankjunior do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Najgorzej jest ze ściąganiem, np 1 sezon supernaturala to ok 7.5 gb Big Grin
Rozwiązaniem jest ściąganie w 3gp, zwłaszcza dla mnie, bo pc mi padł, a dvd nie posiadam Big Grin
A moj telefon odtwarza dobrze nawet napisy, choć tylko w srt i bez znaków narodowych :p
Tak więc tak krótka seria jak the room to nie taki głupi pomysł Big Grin

Caen, czyli tak odcínek na tydzień?
Pytam, bo są i takie, co 2, 3 odcinki tygodniowo wychodzą Big Grin

__________________
[
21-06-2011 22:58 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Caen
S-Ex Operator / Mobilny helpdesk


images/avatars/avatar-16488.jpg

Data rejestracji: 19-11-2006
Postów: 6.441
Klan: O_o
Kraina: Moria; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tak, odcinek na tydzień. W Stanach praktycznie nie spotyka się innego rozwiązania, pomijając przypadki gdy jakiś serial nie wypali i np. puszcza się ostatnie 5-6 odcinków w jednym rzucie w weekend.

__________________
Who are you? - What do you want?

Why are you here? - Do you have anything worth living for?


We are not now that strength which in the old days; Moved earth and heaven; that which we are, we are;
One equal-temper of heroic hearts; Made weak by time and fate, but strong in will;
To strive, to seek, to find, and not to yield...

21-06-2011 23:38 Caen jest offline Szukaj postów użytkownika: Caen Dodaj Caen do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No to jak się dorwę do peceta, zobaczę, co to warte Big Grin
Ale mam wrażenie, że będę bardzo szczęśliwy ;p
Jak to dobrze, gdy człekowi niewiele do szczęścía trzeba xD

__________________
[
22-06-2011 00:58 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Mahazel1994
Emperor


images/avatars/avatar-18753.jpg

Data rejestracji: 25-03-2010
Postów: 1.100
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: Z Gwardii Samaela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

The Walking Death (albo Dead) - horror o zombi. (serial)
Nie z tego świata

Może później coś dodam, bo teraz oglądam "4 piętro" i się skupić nie mogę.

__________________

Nau vel'bol?
r9:Azazel Blade

r15:Azazel Blade

23-06-2011 23:34 Mahazel1994 jest offline Szukaj postów użytkownika: Mahazel1994 Dodaj Mahazel1994 do Listy kontaktów
milan109
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

co do Supernatural to widać spadek formy coraz bardziej.. 6 sezon to totalne dno w porónaniu z poprzednimi.. tak jakby scenariusz był pisany "na kolanie".. idą już teraz na ilość nie na jakość
24-06-2011 06:48
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
milan109 napisał(a)
co do Supernatural to widać spadek formy coraz bardziej.. 6 sezon to totalne dno w porónaniu z poprzednimi.. tak jakby scenariusz był pisany "na kolanie".. idą już teraz na ilość nie na jakość


No fakt, zaczęło lekko przymulać, ale mam nadzieję, że chodziło tylko o to, by szybko doprowadzić wątek do końca i rozpocząć nowy, lepszy Big Grin

__________________
[
24-06-2011 14:28 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
milan109
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

i założe się że teraz będa walczyć z Castielem tak jak do tej pory z Azazelem, Lucyferem, Crowleyem, Raphaelem... i znowu znajdą sobie nowego "towarzysza" broni w walce przeciwko Castielowi...

i tak dalej i tak dalej aż do usranej śmierci... jak dla mnie ostatni sezon to zmuła okropna... i nieraz czuć " że wymyślają już coś na siłe " tak jak z Lostem bedzie..
24-06-2011 14:41
V A L L E R
Lord


Data rejestracji: 04-01-2010
Postów: 280

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czysta Krew jest kozacka. ^^ Szkoda że ci się nie podoba, bo sporo cycków jest [ a tak serio to jest to bardzo ciekawy serial ze względu na swoją kontrowersyjność i odwagę reżysera].

Polecam "Dexter" - może nie jest o podobnej tematyce ale niesamowicie ryje głowę.

Taki bardziej psychologiczny to "breaking bad".

Z takich kontrowersyjnych, komedio-dramatów polecam "Californication". [głównie 1 i 2 sezon]

Jeżeli chodzi o anime to też mogę sporą listę wartych do obejrzenia podać, a jak nie chcesz czekać to obejrzyj "death note".

Co do "The Lost Room" - mam podobne zdanie tak jak pozostali ^^.

__________________
R6- Victoria Seras
R10- Valler
R14- ElVa
R16 - Valler
R17 - Valler
24-06-2011 15:13 V A L L E R jest offline Szukaj postów użytkownika: V A L L E R Dodaj V A L L E R do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
milan109 napisał(a)
i założe się że teraz będa walczyć z Castielem tak jak do tej pory z Azazelem, Lucyferem, Crowleyem, Raphaelem... i znowu znajdą sobie nowego "towarzysza" broni w walce przeciwko Castielowi...

i tak dalej i tak dalej aż do usranej śmierci... jak dla mnie ostatni sezon to zmuła okropna... i nieraz czuć " że wymyślają już coś na siłe " tak jak z Lostem bedzie..


Jak ja bym pisał scenariusz, i miałbym zryty umysł z lekka, to bym wypuścił lucka i michasia, wytłumaczył, że nie ma czasu na bzdury, takie jak armageddon, czy inna apokalipsa, więc lepiej niech sobie podadzą rączki na zgodę, i do krwi nędzy, zrobią wreszcie coś pożytecznego, jak na przykład nakopanie do dupy aniołowi z przerośniętą ambicją i psychiką zrytą jak rogi minotaura XD


Btw, najbardziej podobały mi się te części supernatural, gdzie S i D podróżowali po świecie, polując na różne paskudy, co jakiś czas natykając się przy okazji na fabułę ;p
Tzn na trop tatuśka/azazela/itp.

Pierwszy raz zwątpiłem, gdy po raz 5 bili się ze skinwalkerem ;p

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 24-06-2011 16:13.

24-06-2011 16:10 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Immort
Kuchorz


images/avatars/avatar-748.jpg

Data rejestracji: 31-10-2006
Postów: 411
Klan: Wojownik Khorna
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: z... wielu miejsc...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Fringe

calkiem przyjemnie sie ogladalo...

__________________

24-06-2011 20:47 Immort jest offline Szukaj postów użytkownika: Immort Dodaj Immort do Listy kontaktów
V A L L E R
Lord


Data rejestracji: 04-01-2010
Postów: 280

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://www.filmweb.pl/search/serial?q=&t...c=portal&page=1

Jeżeli chodzi o gatunek sci-fi to podobało mi się jeszcze Kyle XY i 4400 ale to już było jakiś czas temu, więc mogłem mieć trochę 'inny gust' niż teraz, więc jak te seriala to żenada to nie bić.

__________________
R6- Victoria Seras
R10- Valler
R14- ElVa
R16 - Valler
R17 - Valler
25-06-2011 16:15 V A L L E R jest offline Szukaj postów użytkownika: V A L L E R Dodaj V A L L E R do Listy kontaktów
nicolas
Forum Ace


images/avatars/avatar-15984.gif

Data rejestracji: 19-09-2006
Postów: 90
Klan: Camarilla
Kraina: Necropolia
Skąd: Sanitarium :)

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Patrząc na avatar Caen'a nie sposób nie wymienić starego ale jarego BattleStar Galactica + webisodes

__________________
cytat:
Konrad napisał UWAGA! PODSTAWOWA KARA TO BAN STAŁY.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez nicolas: 02-07-2011 13:42.

02-07-2011 13:40 nicolas jest offline Szukaj postów użytkownika: nicolas Dodaj nicolas do Listy kontaktów
Zybek88
Emperor


images/avatars/avatar-3933.jpg

Data rejestracji: 20-09-2006
Postów: 1.410
Klan: DaTe / Nightmare
Kraina: Necropolia; Necropolia II
Skąd: Dz-wo/Olsztyn/Gdańsk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ogólnie z tematyki SF to niezły był jeszcze pierwszy sezon Herosów - "ocal chirliderkę a ocalisz świat" i tak dalej Big Grin Później niestety spadek formy w dół.

A jeśli szukasz czegoś żeby zabić czas To zgodzę się z Valler - Dexter wymiata pomimo, że trochę inna tematykaBig Grin

__________________

R3 - Zybek [exZaskakiwka/exNiespodziewajka]
03-07-2011 08:36 Zybek88 jest offline Szukaj postów użytkownika: Zybek88 Dodaj Zybek88 do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Odkryłem kolejny całkiem ciekawy serial - Haven Smile

Dość podobny do serialu Eureka - z tym, że o ile w eurece pojawiali się głównie naukowcy, niekoniecznie do końca normalni, z dużym naciskiem na komedię, tak tu mamy zjawiska paranormalne, choć, na szczęście, nieco oryginalniejsze, niż typowe "hystorije o duchach" - przede wszystkim, dzieją się tam raczej dziwne rzeczy, nawet, jak na zjawiska paranormalne ;]

Nad miasteczkiem Haven ciąży bowiem jakieś fatum - co pewien czas pojawiają się "kłopoty" - coś w rodzaju nasilających się manifestacji pewnych zjawisk - a główna bohaterka, agentka FBI(to akurat średnio oryginalne, ale do wybaczenia ;p) trafiła przypadkiem(mniej więcej ;p) do owego miasteczka, wpadając w sam środek owych kłopotów, do tego odkrywając przypadkiem, że jej przeszłość jest w jakiś sposób związana z Haven.

Serial jest luźno oparty na książce Stephena Kinga p.t. "Colorado Kid" - zważywszy, że książka ma chyba niespełna 200 stron, to nawet bardzo luźno ;p

__________________
[
18-03-2013 14:14 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Up, minęło nieco czasu, może doszło coś jeszcze ciekawego w tej tematyce? ;p
Próbowałem coś na.filwebie znaleźć, ale wyskoczyło x stron z serialami ktore znam i drugie tyle z anime, którym też nie pogardzę, ale akurat większość też znałem, a jak dość wysoko w rankingu zobaczyłem power rangers, zwątpiłem...
Oglądam teraz z wychodzących Grimm, Haven, Supernatural, Doctor Who, Pamiętniki wampirów, sleepy hollow (jeździec bez głowy, trochę naciągany, ale spodobał mi się) i szukam czegoś podobnego, z tych bardziej lubianych i już zakończonych wymienię Fringe, Sg1 i atlantis, Warehouse 13, szukam czegoś pokrewnego, ale nic nie mogę wynaleźć, albo znajduje seriale które zostały skasowane Frown

Generalnie interesuje mnie fantasy(tak zwane, bo wystarczy, ze wystepuje magia albo wampiry, a już klasyfikują serial jako fantasy lub horror) z sf bardziej w klimatach gwiezdnych wrót, albo takie z elementami sf, ale nie futurystyczne - np chuck, fringe, etc.

__________________
[
03-12-2015 19:30 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Tehrror
Triple Ace


Data rejestracji: 27-03-2015
Postów: 191
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

The 100, Marvel Agents of SHIELD, Marvel Jessica Jones ("Jesteś rasistką?" zniszczyło mnieBig Grin ), The Flash, Arrow, Constantine (urwali w połowie, ale mogą dokończyć, albo ktoś przejmie ich dzieło), The Tomorrow People (jest tylko 1 sezon, niestety, "starą" wersję też urwaliBig Grin ), Heroes Reborn, The Last Ship, Once Upon a Time (tylko podstawa), 12 Monkeys (miazga O_O), Gra o Tron, Miecz Prawdy, Powers, no i tak jak pisałeś: Supernatural, Dr.Who (czekam na kumulację to nadrobię zaległe odcinki), Sleepy Hollow, Grimm.
Podobno ma być kolejny spin-off Arrow'a, a także serial bazujący na filmie The Watchmen (bardziej na filmie niż na komiksach) od HBO, ale kij ich tam wie.


Btw, uświadomiłem sobie, że zdecydowanie za dużo czasu spędzam oglądając seriale...

__________________
"Jego zdaniem ludzie istnieli tylko w dwóch pozycjach. Kobieta leżąca na plecach i facet na brzuchu, nie oddychając." ~ Ghrom

r17 ~ Tehrror
08-12-2015 00:08 Tehrror jest offline Szukaj postów użytkownika: Tehrror Dodaj Tehrror do Listy kontaktów
Blade1994m
Triple Ace


Data rejestracji: 18-10-2012
Postów: 167
Klan: UNDERWORLD
Kraina: Necropolia X; Moria VI
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

grimm i lucyfer też fajne seriale

__________________
Niewidzialny R16
09-12-2015 11:03 Blade1994m jest offline Szukaj postów użytkownika: Blade1994m Dodaj Blade1994m do Listy kontaktów
V A L L E R
Lord


Data rejestracji: 04-01-2010
Postów: 280

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Tehrror napisał(a)
The 100, Marvel Agents of SHIELD, Marvel Jessica Jones ("Jesteś rasistką?" zniszczyło mnieBig Grin ), The Flash, Arrow, Constantine (urwali w połowie, ale mogą dokończyć, albo ktoś przejmie ich dzieło), The Tomorrow People (jest tylko 1 sezon, niestety, "starą" wersję też urwaliBig Grin ), Heroes Reborn, The Last Ship, Once Upon a Time (tylko podstawa), 12 Monkeys (miazga O_O), Gra o Tron, Miecz Prawdy, Powers, no i tak jak pisałeś: Supernatural, Dr.Who (czekam na kumulację to nadrobię zaległe odcinki), Sleepy Hollow, Grimm.
Podobno ma być kolejny spin-off Arrow'a, a także serial bazujący na filmie The Watchmen (bardziej na filmie niż na komiksach) od HBO, ale kij ich tam wie.


Btw, uświadomiłem sobie, że zdecydowanie za dużo czasu spędzam oglądając seriale...


Zapomniałeś o Daredevil ;p
Do supernatural najbardziej podobna jest saga zmierzch i pamiętniki z wampirów xD

__________________
R6- Victoria Seras
R10- Valler
R14- ElVa
R16 - Valler
R17 - Valler
09-12-2015 11:37 V A L L E R jest offline Szukaj postów użytkownika: V A L L E R Dodaj V A L L E R do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
V A L L E R napisał(a)
cytat:
Tehrror napisał(a)
The 100, Marvel Agents of SHIELD, Marvel Jessica Jones ("Jesteś rasistką?" zniszczyło mnieBig Grin ), The Flash, Arrow, Constantine (urwali w połowie, ale mogą dokończyć, albo ktoś przejmie ich dzieło), The Tomorrow People (jest tylko 1 sezon, niestety, "starą" wersję też urwaliBig Grin ), Heroes Reborn, The Last Ship, Once Upon a Time (tylko podstawa), 12 Monkeys (miazga O_O), Gra o Tron, Miecz Prawdy, Powers, no i tak jak pisałeś: Supernatural, Dr.Who (czekam na kumulację to nadrobię zaległe odcinki), Sleepy Hollow, Grimm.
Podobno ma być kolejny spin-off Arrow'a, a także serial bazujący na filmie The Watchmen (bardziej na filmie niż na komiksach) od HBO, ale kij ich tam wie.


Btw, uświadomiłem sobie, że zdecydowanie za dużo czasu spędzam oglądając seriale...


Zapomniałeś o Daredevil ;p
Do supernatural najbardziej podobna jest saga zmierzch i pamiętniki z wampirów xD


nie zapomnij o modzie na sukces i power rangers Big Grin

ja bym od siebie polecił jeszcze highschool of the dead
na cycki szybsze od kuli zawsze warto popaczeć Big Grin
09-12-2015 14:15
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Właśnie dorwałem się do serialu z nieco innej beczki i choć jestem po zsledwie 2 odcinkach, serial uważam za godny polecenia, a jego tytuł to iZombie - jest to serial kryminalny, a główna bohaterka jest zombiakiem, ale nie z gatunku tych "powłóczących", za to dietę ma kanoniczną - choć tradycyjne zombiaki raczej nie używają mikrofalówki i tabasco Wink

Ostatnio coraz modniejsze stają się antropomorfizacja i odejście od stereotypów w przypadku różnych stworów rodem z horrorów, próby uczynienia ich bardziej ludzkimi, wampiry poszły na pierwszy ogień, potem wilkołaki, a nawet demony, teraz przyszła pora na zombiaki Smile
Jek pisałem, dopiero 2 odcinki mam za sobą, ale po tych 2 mam pozytywne odczucia, w końcu coś innego, coś, co nie jest romansidłem z krwiopijcami czy kolejną wariacją na temat Buffy.


Dodatkowym atutem jest fakt, że aktorka odgrywająca główną rolę została dobrana wg mnie idealnie, aktorka wczuwa się w odgrywaną postać, a nie jest to takie łatwe, bo osobowość Liv - bo tak ma na imię bohaterka, od czasu do czasu ulega tymczasowym zmianom, w myśl zasady "jesteś tym, co jesz" - a czym żywi się każdy szanujący się umarlak? ;p
Podpowiem, że to nie marchewka, ale też zaczyna się na "m" Big Grin

Podchodziłem dość sceptycznie do tego serialu, ale warto było zacząć.

__________________
[
27-02-2016 01:02 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
KR33P
Forum Legend


images/avatars/avatar-22659.jpg

Data rejestracji: 23-05-2008
Postów: 1.872
Klan: Electi Mortis
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Lucifer, chociaż boję się, że mogą to rozwinąć w złym kierunku.
Szczególnie jeśli chodzi o przemianę jaką przechodzi protagonista.

__________________

27-02-2016 01:36 KR33P jest offline Szukaj postów użytkownika: KR33P Dodaj KR33P do Listy kontaktów
Xavox
Lord


images/avatars/avatar-22260.jpg

Data rejestracji: 15-06-2009
Postów: 372
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ahanaell napisał(a)...


Czy główna bohaterka po posiłku poznaje wspomnienia osoby której mózg zjada? Jeśli tak to parę dni o nim czytałem i wydawał się ciekawy. Szkoda, że nie ma czasu :/

__________________
That place in my mind...

27-02-2016 19:26 Xavox jest offline Szukaj postów użytkownika: Xavox Dodaj Xavox do Listy kontaktów
Strony (4): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Seriale typu supernatural, reaper itp

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH