Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Porady » R1 [PORADNIK] Czy warto się potępić? ~by Jacold~ » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony [PORADNIK] Czy warto się potępić? ~by Jacold~ 8 Ankieta - średnia ocena: 7,758 Ankieta - średnia ocena: 7,758 Ankieta - średnia ocena: 7,75
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Jacold
Lord


images/avatars/avatar-19854.gif

Data rejestracji: 09-11-2010
Postów: 312
Klan: Błękitna Armia Necro [B.A.N]
Kraina: Necropolia
Skąd: POZnan*

[PORADNIK] Czy warto się potępić? ~by Jacold~ Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Od razu uprzedzam ew. krzykaczy - doktoratu nie robiłem ze znajomości BW i to fakt, gram krótko ale dość szybko się klimatyzuję w grach.

Z kolei dla bardziej doświadczonych ode mnie - śmiało piszcie to, co nie zostało ujęte w tym poście. Chętnie będę uzupełniał informacje Smile


No to jedziemy z tym koxem Smile




Potępiony najbardziej nadaje się pod palną. Można także grać bronią białą ale jeżeli chodzi o białą, to nie jest zbyt ciekawie, chyba, że z zw/db szybkością i ds+ demonami (więcej info o potępionym białasie TUTAJ. Wielkie dzięki dla Ciebie, Midas Big Grin ).



  1. Oble:
    Igła. Trafienie +30 pozwala bić nawet białasów w niektórych przypadkach. Z kolei na palniaków też sposób, gdyż dobry szaman + fajna krew i tadam - mamy +10 sposta z arkan, przez co stajemy się dużo trudniejszym przeciwnikiem. Dość fajne jest też dawanie tchnienia na oblach (tylko dla palniaków) - jak zostaniemy dość mocno obrażeni to mamy jeszcze szansę się boleśnie odgryźć na oponentach (ale niestety kosztem inicjatywy).


  2. Ekspedycje/Areny:
    Groza - jeden z najważniejszych arkan, jeżeli chodzi o ekspedycje. Zamrażamy moba w drugiej rundzie, co zwiększa przeżywalność drużyny. Tutaj też nam może przysłużyć się tchnienie i spościk z arkan. Ostatnia ekspa była natchnieniem do napisania tego poradnika. TUTAJ możesz zobaczyć raporcik, natomiast TUTAJ możesz się pośmiać z tego jak obrażałem tego moba Wink


  3. Ataki:
    W sumie nie ma nic piękniejszego, niż groza w obronie - na starcie mamy większe szanse na przeżycie. Problem jest z kolei ze ssakami, bo atakując potępionego dziabną sobie wyssaniem grozę i ew. sposta/tchnienie i wtedy to boli... Bardzo boli. Dodatkowo, jako konserwa też się specjalnie nie nadaje, bo nie ma ani +% do HP ani arkan do charyzmy. Nie widziałem nigdy zabunkrowanego potępionego co by wyciągnął 8k HP w obronie z opiekunami i full charyzmą. Mimo tego potępionym się dość miło obraża oponentów Smile


  4. Wyprawkowanie:
    TOTALNA BEZNADZIEJA! Nie ma ani lucka z arkan ani z rasy. Do tego jego arkana niewiele zwiększą % na wyprawach (spost +4 lub 5). Jeżeli ktoś się robi pod wyprawkowicza - stanowczo odradzam. Nie ma gorszej rasy do wyprawek niż potępiony (pomijam kwestię ssaka w a1, bo ma to zrekompensowane w a2).



W razie jakichś pytań lub nieopisanych w tym tutku kwestii proszę o odp. w tym temacie Wink Pozdrawiam i życzę mega droopsów Pleased

Lista editów:
- Poprawiono tytuł


__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
To pewnie przez tą tatarsko-mongolską krew Wink

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Jacold: 26-08-2011 01:47.

26-08-2011 01:46 Jacold jest offline Strona domowa Jacold Szukaj postów użytkownika: Jacold Dodaj Jacold do Listy kontaktów
sombremes
Triple Ace


images/avatars/avatar-21947.gif

Data rejestracji: 21-05-2008
Postów: 229
Kraina: Necropolia IV; Necropolia V; Necropolia VI; Necropolia VIII; Necropolia IX
Skąd: z r6

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

xD Dlaczego pod palna tylko i wylacznie?????? No kurcze a ja bym zrobil build na bialasie 2h na potepiencu ktorego bys pewnie nie rozjechal za nie wielka kase to jest np: dsk przeklety korbacz, db nocki, db tygrysi wieszcza/pasterza. db spid. db pajeczy celnosci/mlodosci/lewitacji. I co tu sie nie nada te +30 trafienia?

Na r7 w topce jest wielu potepionych bialasow dlaczego? Bo to sie przydaje na oblegach Smile

cytat:
W sumie nie ma nic piękniejszego, niż groza w obronie


Hmmm a ja nie uzywam grozy? Wole sposta i zakladam diamentowy set...
Jestem inny?:<

cytat:
Nie widziałem nigdy zabunkrowanego potępionego co by wyciągnął 8k HP w obronie z opiekunami i full charyzmą.


O zobacz a ja widzialem Big Grin Wystarczy dobrze rozbudowac klocka zreszta co to za roznica wyciagnac 8k hp na kultyscie, lapaczu, ssaku, wz czy potepionym? Hmmm w sumie na r7 Mimka bez zadnych tam opiekunow wyciaga 10k HP... Dziwne?

cytat:
Do tego jego arkana niewiele zwiększą % na wyprawach (spost +4 lub 5)


Fakt faktem nie jest to najlepsza rasa pod wyprawki ale... ja tez dropie na potepionym Big Grin Widzicie potepiony tez dropi Big Grin

Ogolnie nasmarowales wypocin ktore nic nie daja... Nastepnym razem nie pisz jezeli nie testowales wszystkiego bo dystansem tez da sie grac na potepionym tylko do wszystkiego trzeba miec leb...
Ale Ty chyba go nie miales to piszac :/
Najlepiej skasuj to wszystko i jeszcze wiele przed Toba za nim napiszesz taki poradnik z sensem Smile
Dajesz ludziom nie odpowiedni wzglad na ta rase Crying Nie napisales co w jakich przypadkach sie uzywa np. opis arkan dajesz tchnienie i gitara lepsze wytlumaczenie jest w opisie arkan :/ Mogles napisac: "jezeli siegamy moba wystarczy na expe dac tchnienie dzieki temu przy 30pct HP zwiekszy nam sie dmg kosztem x zwiny dlatego tez odradzam tchnienie uzywac bialasom"

Tak wiec do poprawki za rok Smile Az sie doksztalcisz rotfl

Pozdrawiam

Edit:
cytat:
Od razu uprzedzam ew. krzykaczy - doktoratu nie robiłem ze znajomości BW


m.in. dlatego nie powinienes pisac tego poradnika Tongue

cytat:
R1 nie ma dystansów ^^


Na R1 nie gralem wiec sie nie wypowiadam na ten temat... Mowie o innych necro Panie Dowciapny ^^

Zreszta czy widzisz tu gdzies w mojej wypowiedzi ze napisalem cos o R1?

__________________


cytat:
Bronek R12 napisał(a)
Tak Rebel zapomniałem ty wiesz najlepiej wszystko Big Grin

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez sombremes: 26-08-2011 07:11.

26-08-2011 06:50 sombremes jest offline Szukaj postów użytkownika: sombremes Dodaj sombremes do Listy kontaktów
sebano(r14)
Member


Data rejestracji: 25-08-2011
Postów: 31

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
sombremes napisał(a)
xD Dlaczego pod palna tylko i wylacznie?????? No kurcze a ja bym zrobil build na bialasie 2h na potepiencu ktorego bys pewnie nie rozjechal za nie wielka kase to jest np: dsk przeklety korbacz, db nocki, db tygrysi wieszcza/pasterza. db spid. db pajeczy celnosci/mlodosci/lewitacji. I co tu sie nie nada te +30 trafienia?

Na r7 w topce jest wielu potepionych bialasow dlaczego? Bo to sie przydaje na oblegach Smile

cytat:
W sumie nie ma nic piękniejszego, niż groza w obronie


Hmmm a ja nie uzywam grozy? Wole sposta i zakladam diamentowy set...
Jestem inny?:<

cytat:
Nie widziałem nigdy zabunkrowanego potępionego co by wyciągnął 8k HP w obronie z opiekunami i full charyzmą.


O zobacz a ja widzialem Big Grin Wystarczy dobrze rozbudowac klocka zreszta co to za roznica wyciagnac 8k hp na kultyscie, lapaczu, ssaku, wz czy potepionym? Hmmm w sumie na r7 Mimka bez zadnych tam opiekunow wyciaga 10k HP... Dziwne?

cytat:
Do tego jego arkana niewiele zwiększą % na wyprawach (spost +4 lub 5)


A ja na 69lvl daje 13sposta w arkanach Smile Fakt faktem nie jest to najlepsza rasa pod wyprawki ale... ja tez dropie na potepionym Big Grin Widzicie potepiony tez dropi Big Grin

Ogolnie nasmarowales wypocin ktore nic nie daja... Nastepnym razem nie pisz jezeli nie testowales wszystkiego bo dystansem tez da sie grac na potepionym tylko do wszystkiego trzeba miec leb...
Ale Ty chyba go nie miales to piszac :/
Najlepiej skasuj to wszystko i jeszcze wiele przed Toba za nim napiszesz taki poradnik z sensem Smile
Dajesz ludziom nie odpowiedni wzglad na ta rase Crying Nie napisales co w jakich przypadkach sie uzywa np. opis arkan dajesz tchnienie i gitara lepsze wytlumaczenie jest w opisie arkan :/ Mogles napisac: "jezeli siegamy moba wystarczy na expe dac tchnienie dzieki temu przy 30pct HP zwiekszy nam sie dmg kosztem x zwiny dlatego tez odradzam tchnienie uzywac bialasom"

Tak wiec do poprawki za rok Smile Az sie doksztalcisz rotfl

Pozdrawiam

Edit:
cytat:
Od razu uprzedzam ew. krzykaczy - doktoratu nie robiłem ze znajomości BW


m.in. dlatego nie powinienes pisac tego poradnika Tongue


R1 nie ma dystansów ^^
26-08-2011 06:53 sebano(r14) jest offline Szukaj postów użytkownika: sebano(r14) Dodaj sebano(r14) do Listy kontaktów
..:::Tyber:::..
Lord


images/avatars/avatar-18975.png

Data rejestracji: 16-11-2008
Postów: 469
Klan: Zawsze ten sam
Kraina: Necropolia
Skąd: poniekąd ?

RE: [PORADNIK] Czy warto się potępić? ~by Jacold~ Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Jacold napisał(a)
Od razu uprzedzam ew. krzykaczy - doktoratu nie robiłem ze znajomości BW i to fakt, gram krótko ale dość szybko się klimatyzuję w grach.

Z kolei dla bardziej doświadczonych ode mnie - śmiało piszcie to, co nie zostało ujęte w tym poście. Chętnie będę uzupełniał informacje Smile


No to jedziemy z tym koxem Smile




Potępiony najbardziej nadaje się pod palną. Można także grać bronią białą ale jeżeli chodzi o białą, to nie jest zbyt ciekawie, chyba, że z zw/db szybkością i ds+ demonami (więcej info o potępionym białasie TUTAJ. Wielkie dzięki dla Ciebie, Midas Big Grin ).



  1. Oble:
    Igła. Trafienie +30 pozwala bić nawet białasów w niektórych przypadkach. Z kolei na palniaków też sposób, gdyż dobry szaman + fajna krew i tadam - mamy +10 sposta z arkan, przez co stajemy się dużo trudniejszym przeciwnikiem. Dość fajne jest też dawanie tchnienia na oblach (tylko dla palniaków) - jak zostaniemy dość mocno obrażeni to mamy jeszcze szansę się boleśnie odgryźć na oponentach (ale niestety kosztem inicjatywy).


  2. Ekspedycje/Areny:
    Groza - jeden z najważniejszych arkan, jeżeli chodzi o ekspedycje. Zamrażamy moba w drugiej rundzie, co zwiększa przeżywalność drużyny. Tutaj też nam może przysłużyć się tchnienie i spościk z arkan. Ostatnia ekspa była natchnieniem do napisania tego poradnika. TUTAJ możesz zobaczyć raporcik, natomiast TUTAJ możesz się pośmiać z tego jak obrażałem tego moba Wink


  3. Ataki:
    W sumie nie ma nic piękniejszego, niż groza w obronie - na starcie mamy większe szanse na przeżycie. Problem jest z kolei ze ssakami, bo atakując potępionego dziabną sobie wyssaniem grozę i ew. sposta/tchnienie i wtedy to boli... Bardzo boli. Dodatkowo, jako konserwa też się specjalnie nie nadaje, bo nie ma ani +% do HP ani arkan do charyzmy. Nie widziałem nigdy zabunkrowanego potępionego co by wyciągnął 8k HP w obronie z opiekunami i full charyzmą. Mimo tego potępionym się dość miło obraża oponentów Smile


  4. Wyprawkowanie:
    TOTALNA BEZNADZIEJA! Nie ma ani lucka z arkan ani z rasy. Do tego jego arkana niewiele zwiększą % na wyprawach (spost +4 lub 5). Jeżeli ktoś się robi pod wyprawkowicza - stanowczo odradzam. Nie ma gorszej rasy do wyprawek niż potępiony (pomijam kwestię ssaka w a1, bo ma to zrekompensowane w a2).



W razie jakichś pytań lub nieopisanych w tym tutku kwestii proszę o odp. w tym temacie Wink Pozdrawiam i życzę mega droopsów Pleased

Lista editów:
- Poprawiono tytuł


nie wiem jak na innych r ale na r1 ladowac tchnienie na obla rotfl rotfl rotfl
jak sa 1 rundowe oblegi Big Grin ?
ogolnie poradnik nic ciekawego :/
niestety -

__________________

r1 ID : 114185
26-08-2011 07:18 ..:::Tyber:::.. jest offline Szukaj postów użytkownika: ..:::Tyber:::.. Dodaj ..:::Tyber:::.. do Listy kontaktów
Jacold
Lord


images/avatars/avatar-19854.gif

Data rejestracji: 09-11-2010
Postów: 312
Klan: Błękitna Armia Necro [B.A.N]
Kraina: Necropolia
Skąd: POZnan*

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Jacold
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No tak... Tego się można było spodziewać - pojawił się krzykacz, który w temacie dot. r1 smaruje o innych erkach. Chcesz cwaniaczku to napisz poradnik uniwersalny dla wszystkich r.

Tyber, ten poradnik to dopiero zalążek i liczyłem na dość miłe komentowanie, co dopisać, co zmienić itd. W dodatku poradnik jest bazowany m.in. tylko (i nie tylko) na moich spostrzeżeniach. Napisanie go miał na celu zebranie spostrzeżeń graczy, którzy by się udzielili i wnieśli coś do tematu a nie takich, którzy tylko rzucać się na innych lub takich, którzy mają radochę, że pomolestują klawiaturę. Żal. Może ktoś na poziomie się udzieli?

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
To pewnie przez tą tatarsko-mongolską krew Wink

26-08-2011 18:38 Jacold jest offline Strona domowa Jacold Szukaj postów użytkownika: Jacold Dodaj Jacold do Listy kontaktów
Vaq
Junior Member


Data rejestracji: 27-04-2010
Postów: 21

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
sombremes napisał(a)
xD Dlaczego pod palna tylko i wylacznie?????? No kurcze a ja bym zrobil build na bialasie 2h na potepiencu ktorego bys pewnie nie rozjechal za nie wielka kase to jest np: dsk przeklety korbacz, db nocki, db tygrysi wieszcza/pasterza. db spid. db pajeczy celnosci/mlodosci/lewitacji. I co tu sie nie nada te +30 trafienia?

Na r7 w topce jest wielu potepionych bialasow dlaczego? Bo to sie przydaje na oblegach Smile

cytat:
W sumie nie ma nic piękniejszego, niż groza w obronie


Hmmm a ja nie uzywam grozy? Wole sposta i zakladam diamentowy set...
Jestem inny?:<

cytat:
Nie widziałem nigdy zabunkrowanego potępionego co by wyciągnął 8k HP w obronie z opiekunami i full charyzmą.


O zobacz a ja widzialem Big Grin Wystarczy dobrze rozbudowac klocka zreszta co to za roznica wyciagnac 8k hp na kultyscie, lapaczu, ssaku, wz czy potepionym? Hmmm w sumie na r7 Mimka bez zadnych tam opiekunow wyciaga 10k HP... Dziwne?

cytat:
Do tego jego arkana niewiele zwiększą % na wyprawach (spost +4 lub 5)


Fakt faktem nie jest to najlepsza rasa pod wyprawki ale... ja tez dropie na potepionym Big Grin Widzicie potepiony tez dropi Big Grin

Ogolnie nasmarowales wypocin ktore nic nie daja... Nastepnym razem nie pisz jezeli nie testowales wszystkiego bo dystansem tez da sie grac na potepionym tylko do wszystkiego trzeba miec leb...
Ale Ty chyba go nie miales to piszac :/
Najlepiej skasuj to wszystko i jeszcze wiele przed Toba za nim napiszesz taki poradnik z sensem Smile
Dajesz ludziom nie odpowiedni wzglad na ta rase Crying Nie napisales co w jakich przypadkach sie uzywa np. opis arkan dajesz tchnienie i gitara lepsze wytlumaczenie jest w opisie arkan :/ Mogles napisac: "jezeli siegamy moba wystarczy na expe dac tchnienie dzieki temu przy 30pct HP zwiekszy nam sie dmg kosztem x zwiny dlatego tez odradzam tchnienie uzywac bialasom"

Tak wiec do poprawki za rok Smile Az sie doksztalcisz rotfl

Pozdrawiam

Edit:
cytat:
Od razu uprzedzam ew. krzykaczy - doktoratu nie robiłem ze znajomości BW


m.in. dlatego nie powinienes pisac tego poradnika Tongue

cytat:
R1 nie ma dystansów ^^


Na R1 nie gralem wiec sie nie wypowiadam na ten temat... Mowie o innych necro Panie Dowciapny ^^

Zreszta czy widzisz tu gdzies w mojej wypowiedzi ze napisalem cos o R1?


Jak napisał autor poradnik jest podłożony pod R1 czytaj uważnie.

Nie gram na R1 więc też niewiele powiem Smile Ale co do poradnika to nawet niezły.

Co dotyczy wszystkich serwów: Ja nigdy nie grałbym białasem-potępem. Moim zdaniem jest to postać bojowa pod palniaka ew. dystans, tak samo jak WZ jest pod białą.

Odniosę się jeszcze do obrony, tutaj jest mały dylemacik. Jeżeli mamy typowy bunkier, max charka i opiekuny, do spost się nam do niczego nie przyda, chodzi o wytrwanie jak najdłużej więc groza Smile Jeżeli natomiast wychodzimy z bronią bojową to myśle że lepiej jednak jest dodać sobię sposta.

Denerwuje mnie to że dużo graczy wybiera potępy, no ale cóż do zależy od drogi wyboru. Jeżeli robimy droppera LM/SSAK jeżeli chcemy sobię super poszaleć białą to WZ albo kultek. To już zależy od nas bo jakby tak podsumować to każda rasa na swój sposób miażdży.
26-08-2011 19:09 Vaq jest offline Szukaj postów użytkownika: Vaq Dodaj Vaq do Listy kontaktów
Jacold
Lord


images/avatars/avatar-19854.gif

Data rejestracji: 09-11-2010
Postów: 312
Klan: Błękitna Armia Necro [B.A.N]
Kraina: Necropolia
Skąd: POZnan*

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Jacold
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Vaq, dziękuję. O takie inteligentne wypowiedzi mi chodziło. Jakieś sugestie co dokładnie (ktrótko, zwięźle i na temat) dopisać?

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
To pewnie przez tą tatarsko-mongolską krew Wink

26-08-2011 21:41 Jacold jest offline Strona domowa Jacold Szukaj postów użytkownika: Jacold Dodaj Jacold do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Porady » R1 [PORADNIK] Czy warto się potępić? ~by Jacold~

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH