Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Pech, szczęście, rozważania o statystyce w BW » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (13): « poprzednie 1 [2] 3 4 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Pech, szczęście, rozważania o statystyce w BW 37 Ankieta - średnia ocena: 7,1937 Ankieta - średnia ocena: 7,19
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Wodnikh
Forum Ace


images/avatars/avatar-19720.jpg

Data rejestracji: 04-01-2008
Postów: 78
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: BP

Teoria a praktyka... Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pielgrzymka w nieznane... teoretycznie powinna się trafić 1 na 9 prób...

13% na udaną pielgrzymkę, teoretycznie powinna się trafić 1 na 9 prób...

To już 132 pielgrzymka w nieznane z rzędu (396.000zł),
Z czego trafiłem BAGATELA 6 (nieudane oczywiście)

Pielgrzymka w nieznane... praktycznie 1 na 22 próby...

Warto też dodać, że chodzę na nie pojedynczo....

może ktoś zechce to skomentować??

__________________
r1: Wodnikh
22-01-2008 22:17 Wodnikh jest offline Szukaj postów użytkownika: Wodnikh Dodaj Wodnikh do Listy kontaktów
Pizmak
Lord


images/avatars/avatar-6546.jpg

Data rejestracji: 10-10-2007
Postów: 341
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To ja sie jeszcze raz poskarze Wink
8 atakow mialem i wszystkie 8 nie weszlo, mimo szansy od 60 do 80 %.
Jak widac to ze same palki dropie to za malo Wink

__________________
r3: Pizmak
24-01-2008 01:27 Pizmak jest offline Strona domowa Pizmak Szukaj postów użytkownika: Pizmak Dodaj Pizmak do Listy kontaktów
the_m
Newbie


Data rejestracji: 16-12-2007
Postów: 2
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

i tu sie skonczyla linia obrony adminow.

wprowadzacie cos co jest bez sensu dla takich gier.
po to sa wspolczynniki aby je brac pod uwage a nie prawdopodobienstwo. zreszta wydaje mi sie ze b.ciezko jets to poprawnie zainterpretowac......

tyle.

ps. moj top drop:
tytanowy amu 3 dni temu Smile buuhahauhaua

__________________
Wypozyczam set Charyzma +64 unisex
11-02-2008 12:00 the_m jest offline Szukaj postów użytkownika: the_m Dodaj the_m do Listy kontaktów
MrocznyDuch
Junior Member


images/avatars/avatar-6536.gif

Data rejestracji: 10-12-2007
Postów: 12
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Szczęście, pech i statystyka.
Z moich obserwacji jest to bzdura ( wyliczenia oczywiście).
Podnosiłem zwykły przedmiot z +1 na +3 - koszt 2 ks i 1kk ( gdzie te 80%).
Słońce bogów uśmiechnęło się więc ruszyłem na dalekie - wynik 1/9.
Na drugi dzień - "pochmurny" - ruszyłem ponownie - wynik 7/8
W niektóre dni nawet nie chce się klikać. Nic nie wychodzi nawet w najlepszych ubrankach.
Pielgrzymki - im większa zwinka tym większe nudy na nich. A trzeba ją zaliczyć.
Gdy miałem poniżej 40 to jeszcze zdarzało się, że po prostu jej nie wykonałem. Ponad 50 - tylko się nudzę.
A dla jasności sytuacji - jestem ŁAPACZEM - ( ponoć gra jest ustawiona pod tą postać).

Cierpliwości życzę bo to jedynie w tej grze się liczy.

__________________
http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=33849
24-02-2008 10:56 MrocznyDuch jest offline Szukaj postów użytkownika: MrocznyDuch Dodaj MrocznyDuch do Listy kontaktów
Vern
Lord


images/avatars/avatar-6623.jpg

Data rejestracji: 18-05-2007
Postów: 399

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To jest nienormalne O_o

http://r3.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=3bf1bfdedc

http://r3.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=6fc1ad9431

http://r3.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=819930da75

http://r3.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=c4575235ef

http://r3.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=9ba5e03c64

http://r3.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=9ba5e03c64

Pobiłem już rekord nie udanych przeszpiegów pod rząd z szansą ok 65%?Tongue

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Vern: 27-02-2008 19:37.

27-02-2008 19:37 Vern jest offline Szukaj postów użytkownika: Vern Dodaj Vern do Listy kontaktów
Rav
Lord


images/avatars/avatar-5403.jpg

Data rejestracji: 31-08-2007
Postów: 295
Klan: FUN/I_P
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: Łódz/Kielce

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

[quote]leuke82 napisał(a)

. na r1 wystarczyła różnica 5 - 7 w zwince dla białej i 3-4 w spoście dla palnej i wchodziło praktycznie wszystko - a serwer r3 i r4 (na 5 nie gram więc nie wiem) możesz mieć różnicy 50 i nie trafiasz - to wyjaśnij mi w jakim celu kształtować postać, jeśli wszystko zależy od przypadku wyrażonego prawdopodobieństwem.


Jesli to jest prawda i dobrze rozumiem to na poszczegolnych krainach sa rozne szanse na trafienie , unik itp. Pytam dlaczego i na co to? nie prosciej i lepiej ujednolicic te sprawy tak aby gracz z r3 czy r4 nie byl pokrzywdzony wzgledem graca r1 np. Tongue
Co do szans na udane wyprawy to ja osobiscie bym sie nie czepial , mnie wchodza one tak raczej jak powinny ;c z tym ze z dropem mogloby byc lepiej Frown
Co mnie bardzo ostatnio wkurza ? ok. 70% exp na biala wieze konczy mi sie czarnuchem i wcale nie jest to spododowane zdziesiatkowaniem bialasa. Ostatnio chyba 3 czy 4 razy pod rzad czarny na bialej , deko irytujace Mad

__________________


Jak wygrasz licytację składaj od razu ofkę, NIE CZEKAJ.
08-03-2008 17:17 Rav jest offline Szukaj postów użytkownika: Rav Dodaj Rav do Listy kontaktów
olo
Newbie


Data rejestracji: 12-03-2008
Postów: 3

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

widzę, że moderatorzy zasłaniają się rachunkiem prawdopodobieństwa, monetami, kostkami. Ok może i tak, z tym się zgodzę. Ale mam wrażenie , że w systemie coś i tak nie gra. w tym momencie jestem po 10 wyprawach w okolice miasta (wszystkie na 90%) , a wynik= 6 nieudanych(z czego 5 z rzędu) to daje prawdopodobieństwo 40 %, aż boję się je robić nadal Smile Może wrócę do nich za godzinę. jeśli chodzi o mój rekord w zużyciu kamieni na upgrade przedmiotów:
13kk na podniesienie przedmiotu z poziomu zwykły+1 na zwykły +2(gdzie jest to 80%), na podniesienie na poziom dobry+0 (przy szansie 50%) potrzebowałem 5 prób, to daje 20%. o dropach nie piszę bo to już inna bajka(jak nie kupię to nie będę miał)
wiem co to jest rachunek prawdopodobieństwa, więc proszę nie zamydlać mi oczu ilością oczek w kostce itp. opisywane sytuacje zdarzają się notorycznie, srednia zaliczonych wypraw waha się w granicach70-80%, więc do 90% daleko, a nie wierzę że ta jedynka z dziesięciu wypada, aż tak często. gdzie równie często mogłaby wypadać przykładowo dziewiątka. przecież na dobrą sprawę jedynka mogłaby nie wypaść w ogóle, dając 100% zaliczonych wypraw. proszę o sensowne wyjaśnienie tego pecha w grze. pozdrawiam
12-03-2008 09:23 olo jest offline Szukaj postów użytkownika: olo Dodaj olo do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arius
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
olo napisał(a)
widzę, że moderatorzy zasłaniają się rachunkiem prawdopodobieństwa, monetami,
...
proszę o sensowne wyjaśnienie tego pecha w grze. pozdrawiam


Przeczytaj jeszcze raz uważnie mój pierwszy post w tym temacie.
Nie zasłaniamy się rachunkiem prawdopodobieństwa, tylko STATYSTYKĄ

http://pl.wikipedia.org/wiki/Statystyka
i
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozkład_normalny

Poczytaj o tym i o tamtym a zrozumiesz, że szansa na to, aby pomimo 80% średnich szans na udane wyprawki wyszło ci tylko 5 z 10 jest większa od zera (oblicz sobie ile). A to znaczy, że raz na jakiś czas takie coś się pojawi.
Czyli jeśli weźmiesz 1000 to DZIWNE BY BYŁO, gdyby wszystkim wychodziło z 80% skutecznością wyprawki. Komuś wyjdzie więcej a komuś mniej, a większości wyjdzie te 80%.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
12-03-2008 09:38 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
olo
Newbie


Data rejestracji: 12-03-2008
Postów: 3

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

po pierwsze 90%, ale nieważne
po drugie w teorii 9 na 10 wypraw powinno się udać, czyli dziennie zakładając że robię 20 wypraw z szansą 90 to średnio 2 powinny się nie udać. piszesz że jest to średnia dzienna, jednakże na średnią składają elementy in plus oraz in minus. czyli np jednego dnia wychodzi mi 100% wypraw, co byłoby logiczne gdyby w tym dniu nie wypadła jedynka, a w drugim dniu np 80%, to daje średnią 90% przy założeniu 20 wypraw dziennie. tak jak pisałem moja średnia dzienna wypraw to 70-80%, a biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo od czasu do czasu powinienem zaliczyć 90, 95 lub 100% wypraw w danym dniu, a to mi się nie zdaża. Te 90 % nie jest przecież wartością graniczną, powyżej której nie ma szans na zaliczenie wyprawy(18 z 20 zaliczonych wypraw i nic więcej, a tylko mniej), tylko szansą na zaliczenie. więc reasumując 20/20 też ma prawo się zdażyć
Nie twierdzę że Wasz algorytm jest zły, może jest jak najbardziej zgodny z teorią do której mnie odsyłasz , ale może przydałoby się coś bardziej przejrzystego, łatwego.
12-03-2008 09:58 olo jest offline Szukaj postów użytkownika: olo Dodaj olo do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arius
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
olo napisał(a)
zaliczenie. więc reasumując 20/20 też ma prawo się zdażyć

Średnio masz 90%
Pewnie kiedyś ci się przytrafi 20//20 o to się nie bój.


cytat:
olo napisał(a)
Nie twierdzę że Wasz algorytm jest zły, może jest jak najbardziej zgodny z teorią do której mnie odsyłasz , ale może przydałoby się coś bardziej przejrzystego, łatwego.


Eeee a co może być bardziej przejrzystego? Algorytm jest naprawdę w porządku.
Zobacz sobie w profil ile masz wszystkich bliskich wyprawek zrobionych od samego początku gry a ile udanych.
Ja mam 429 na 576 co daje mi około 74%. Teraz mam 90% średnio na bliskie, ale ma samym początku miałem o wiele niższe. Jak widać średnia nie odbiega bardzo i po uwzględnieniu, że wiele wiele wyprawek na niższych niż 90% zrobiłem pasuje.
Dalekie 2670/3784 daje 70%, a średnio mam 79% na dalekie, a na samym początku miałem o wiele mniej. Ale jak widać dalekich zrobiłem więcej niż bliskich i cały czas ze zwrostem liczby dalekich średnie zbliżają mi się do tej granicy, którą mam teraz faktycznie.
Pielgrzymki:
643/2205 Zrobienie pierwszych dziewięciu zajeło mi 330 podejśc, potem z 20 na króla wilków itp itd.
słowem
630 z 1823 około robionych daje około 34,6% skuteczności pielgrzymek i faktycznie by pasowało do średnich jakie mam gdy ubiorę sprzęt na wyprawki.
I pewnie u innych też pasują %.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
12-03-2008 10:59 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
olo
Newbie


Data rejestracji: 12-03-2008
Postów: 3

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dzięki za poświęcony czas i odpowiedzi, zaciskam zęby i cierpliwie czekam na 20/20 Tongue pozdrawiam
12-03-2008 12:18 olo jest offline Szukaj postów użytkownika: olo Dodaj olo do Listy kontaktów
trooper
Junior Member


images/avatars/avatar-9349.jpg

Data rejestracji: 06-08-2007
Postów: 20
Klan: Legion Immortals
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II
Skąd: Chorzów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jak to jest
czy jestem w 4 czy w 5 i tak mam tak samo żałosny drop ;/
najlepsze co mi wypadło to dobra napromieniowana pika a z pielgrzymek to miałem kolejno:
nic
pałka
kominiarka
doskonała pałka
kiedyś chyba powinno wpaść coś ciekawego no nie?
jak to działa?
(mowa o r3)

__________________
R3 Trooper

07-04-2008 10:43 trooper jest offline Szukaj postów użytkownika: trooper Dodaj trooper do Listy kontaktów Zobacz profil MSN trooper
LORD_DIVINE
Full Member


images/avatars/avatar-5556.jpg

Data rejestracji: 06-11-2007
Postów: 74
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gralem juz po trochu na kilku serwerach i doszedlem do wniosku ze system losowy w tej grze dziala prawidlowo . W tym miejscu powinienem plakac tak jak wielu ze niestety gra mnie krzywdzi bo tak jest na wyprawach na zadnym serwerze praktycznie nic nie znajduje na ekspach trafiam tylko na najgorsze bestje itp itd ale w grze jak w zyciu brak szczescia wiec nie zwalam na system bo jesli by sie okazalo ze idzie mi tu dobrze to wlasnie wtedy bym krzyczal glosno ze z gra jest cos nie tak .Jest denerwujace jesli dochodzac do 50 poziomu np ma sie znalezione 6 kamyczkow krwi i jeden serca a gracze o polowe nizej levelowo dropia po raz kolejny kamyczek duszy . Ciekawa sprawa jest jesli nie zdarzylo sie nigdy w tym czasie znajsc zadnego sztyleta lepszego niz sklepowy +1 a na uukcji tyle gatunkow i ilosci codziennie zmienia wlasciciela . Ale co za przyjemnosc bedzie jesli na setnym levelu znajde swoj pierwszy sztylet np zwinnosci o antykach nie maze bo z moim szczesciem moze dopiero wpadnie w drugim zyciu . System losowy pisze wszystkie mozliwe scenariusze wiec moze sie zdarzyc ze np ktos nigdy nie zaliczy jakiejs pielgrzymki itp itd chocby tysiace robil nikomu sie jak narazie to nie zdarzylo wiec cieszcie sie bo system nie jest az tak zly .

__________________
R13-Randzjel
16-04-2008 15:13 LORD_DIVINE jest offline Szukaj postów użytkownika: LORD_DIVINE Dodaj LORD_DIVINE do Listy kontaktów
trooper
Junior Member


images/avatars/avatar-9349.jpg

Data rejestracji: 06-08-2007
Postów: 20
Klan: Legion Immortals
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II
Skąd: Chorzów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

drop z 2 ostatnich pielgrzymek:
0 szczęścia - pałka, doskonała pałka, dobre magnum
27 szczęścia - doskonała czapka
wniosek z tego taki że im mniej szczęścia tym lepiej oO

EDIT BY ARIUS:
wniosek jest taki, że nie umiesz wnioskować Frown

__________________
R3 Trooper

30-04-2008 21:57 trooper jest offline Szukaj postów użytkownika: trooper Dodaj trooper do Listy kontaktów Zobacz profil MSN trooper
KurremkarmerruK
Member


images/avatars/avatar-7593.jpg

Data rejestracji: 22-12-2007
Postów: 32
Klan: S.T.A.L.K.E.R.S
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria II; Necropolia V
Skąd: Gypsy Forest

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://r7.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=9b55381a9d

Masakra, to już lekka przesada ;P

Edit: Sorki, pomyliłem wątki, może jakis mod przenieść tutaj? ;]

EDIT BY ARIUS: nie to żadna przesada, po prostu pech. Czasem się zdarza.

__________________
R5: ElysianBlaze
R7: NightlyGale

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez KurremkarmerruK: 02-06-2008 11:57.

02-06-2008 11:50 KurremkarmerruK jest offline Strona domowa KurremkarmerruK Szukaj postów użytkownika: KurremkarmerruK Dodaj KurremkarmerruK do Listy kontaktów
cheapgun
Viking


images/avatars/avatar-21728.jpg

Data rejestracji: 12-03-2008
Postów: 502
Klan: Armia Cienia/Siewcy Smierci
Kraina: Necropolia III; Necropolia VIII; Moria IV
Skąd: Armia Cienia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przeczytalem caly watek z wielkim zainteresowaniem. Nie jestem scislowcem tylko humanista wiec w dyskusje i polemiki nt statystyki, rach prawdopodobienstwa wdawac sie nie bede...
Chce tylko zadac ponownie pytanie na ktore (mimo 3krotnego przeczytania postow adminow) odpowiedzi nie znalazlem a mianowicie: czy przypadkowe jest to ze jeden gracz przez 4 miesiace nie dropnal NIC (wartosciowego) a inny dropi jak w amoku (orchy, prekognicja itd)..? W przypadkowosc nie wierze... I dodam od siebie ze bardzo dziwnym zbiegiem okolicznosci szczesciarze grajac na roznych serwerach dropia az oczy bola a pechowcy... coz, obojetnie na ktorym serwerze i tak znajduja lipe...
Wiec, panowie Admini, prosze o odpowiedz (w ludzkim jezyku): w jaki sposob algorytm gry dobiera dropy?

__________________


by Alvaria

chytry MESS chytry

Beware the Beast man, for he is the Devil's pawn...

06-06-2008 18:53 cheapgun jest offline Szukaj postów użytkownika: cheapgun Dodaj cheapgun do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arius
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W skrócie graczy można podzielić kilka klas:
ma duży % na wyprawy i dużego lucka
ma duży % na wyprawy i małego lucka
ma mały % na wyprawy i małego lucka
(zakładam że mając dużego lucka ma się duży % na wyprawy więc 4 opcja odpada).

Słowem nie dziw się, jeśli gracze, którzy na każdym serwerze biegają w lucku na wyprawkach mają narastająco lepsze dropy od tych, którzy nie używają lucka.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
06-06-2008 19:01 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
cheapgun
Viking


images/avatars/avatar-21728.jpg

Data rejestracji: 12-03-2008
Postów: 502
Klan: Armia Cienia/Siewcy Smierci
Kraina: Necropolia III; Necropolia VIII; Moria IV
Skąd: Armia Cienia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Niezbyt satysfakcjonujaca odpowiedz... Mam rozumiec ze wynik wyprawy (a raczej rodzaj dropa) zalezy od % na wyprawy oraz szczescia? Otoz spiesze poinformowac ze tzw 'dropiarze' najczesciej nie maja lucka na sobie (albo minimalny) a 'pechowcy' smigaja uzbrojeni po zeby w itemy z luckiem i nic Frown
Mam na mysli to ze wg mnie istnieje jeszcze jakas zmienna (lub stala) ktora warunkuje rodzaj dropow. Nie wierze w zaleznosc % i lucka... Bo to kompletnie nie tlumaczy jak gracz rozpoczynajacy gre na nowym serwerze (grajac wczesniej na innych), nie majac szczescia na sobie i maly % na wyprawe, dropi np orchidee albo runy w trakcie gdy inny gracz przez kilka miesiecy nie dropnal nic... A takich przypadkow znam na peczki...

__________________


by Alvaria

chytry MESS chytry

Beware the Beast man, for he is the Devil's pawn...

06-06-2008 19:44 cheapgun jest offline Szukaj postów użytkownika: cheapgun Dodaj cheapgun do Listy kontaktów
SmokR4
Emperor


images/avatars/avatar-6859.jpg

Data rejestracji: 28-01-2008
Postów: 1.488
Kraina: Necropolia VI
Skąd: ZewsząD :)

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to jest szczesciarzem... przeczytaj tutorial i dowiesz sie jak to sie dzieje Smile

czym wiecej masz szczescia tym masz wieksze szanse na znalezienie dobrego przxedmiotu na dalekiej lub dosk na pielgrzymce... i z wieksza iloscia sufixow prefixow...

a jaki to bedzie suf czy pref to juz kwestia farta Tongue

a wiadomo ze jak m asz lepszy % na wyprawkach to wiecej ci wyprawek wchodzi wiec wieksza szansa na znalezienie czegos ładnego

__________________

R14 - klapouchy

Tomaszek Smile
Pożegnanie
http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?postid=6708549#post6708549


07-06-2008 00:19 SmokR4 jest offline Szukaj postów użytkownika: SmokR4 Dodaj SmokR4 do Listy kontaktów
srg
Member


Data rejestracji: 03-01-2008
Postów: 38

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tym szczęściem w tej grze od wprowadzenia patcha v 1.0.1.1

bo aktualnie to chyba jakieś jaja się dzieją, a mianowicie np dziś od rana robię dalekie wyprawy i na 8 wypraw przy powodzeniu 80% 7 mi nie wchodzi, to chyba raczej jest chore !!

kolejny przykład chciałem sobie ulepszyć karabin myśliwski na dobry, i straciłem 8 kamieni życia z 30 k krwi i do dnia dzisiejszego go nie ulepszyłem

następnie ekspedycję to już moja 5 ekspedycja gdzie nie mogę nic ubić jak idę na polować na czarnego i jest ich np z 10-12szt feniksów 3 i złoty jeden to zawsze mi się trafiają feniksy
wczoraj dla odmiany pokusiłem się o łatwą zdobycz i poszedłem na białego smoka bo było ich aż 14 szt czarnych było 2 i jedna hydra i co mi się trafiło ?? oczywiście pani hydra !!

jeszcze na zakończenie co do wypraw jak już mi wejdzie wyprawa to mogę znaleźć co najwyżej wzmocnioną koszulkę albo po raz tysięczny pałkę(+2)

dodam że przed tym patchem nie narzekałem, bo wiadomo że nieraz coś nie weszło itp
ale raz na jakiś czas trafiła się jakiś drop np elfie szorty, szorty nocy, jakiś składnik do stworzenia czegoś dobrego, a teraz to wielka kupa !

aktualnie odechciało mi się grać a tym bardziej płacić za konto premium.
19-06-2008 10:18 srg jest offline Szukaj postów użytkownika: srg Dodaj srg do Listy kontaktów
Atomos
Forum God


images/avatars/avatar-21949.jpg

Data rejestracji: 01-02-2008
Postów: 2.046
Kraina: Moria
Skąd: Lądek-Zdrój

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale wy marudzicie, słowo daję, cuda na BW(te dobre) się zdarzają, kumplowi udało się zaliczyć za jedną 8 wyprawową karawaną 3 pielgrzymki! I to uwzględniając to, że musiał losować!(czyli nie zaliczył jeszcze każdej) Właśnie walnął posta w temacie: Pielgrzymka Smile nick ostry32, czemu o czymś takim nikt tutaj nie pisze? Ciągle tylko marudzenie...

__________________


cytat:
Mądre cytaty dobrze wyglądają na profilach.

19-06-2008 21:00 Atomos jest offline Szukaj postów użytkownika: Atomos Dodaj Atomos do Listy kontaktów
SteelMike
Lord


Data rejestracji: 22-11-2007
Postów: 297
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria; Necropolia II; Moria II; Necro Hardcore

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No, mi najlepiej wyszła pielgrzymka odporności na R2, robiłem karawanę na wygląd i zaliczyłem ją przy 2 próbie, a ciut dalej była próba odporności i udało mi się ją zaliczyć na 6 % Big Grin było to dawno i raportu nie mam, ale tak było. Więc oprócz szczęścia w BW liczy się szczęście w życiu Tongue

__________________
Nick na R1, R2, R3, R5 i R8: SteelMike

<1..50) - brak minimum
<50..100) - min 5pkt
<100..500) - 20pkt
<500..1000) - 50pkt
<1000..5000) - 100pkt
<5000..10000) - 500pkt
<10000..50000) - 1000pkt
<50000..100000) - 5000pkt
19-06-2008 21:38 SteelMike jest offline Szukaj postów użytkownika: SteelMike Dodaj SteelMike do Listy kontaktów
Sheenakh
King


images/avatars/avatar-17350.gif

Data rejestracji: 27-03-2008
Postów: 940
Kraina: Necropolia VI; Necropolia IX
Skąd: Inąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
W skrócie graczy można podzielić kilka klas:
ma duży % na wyprawy i dużego lucka
ma duży % na wyprawy i małego lucka
ma mały % na wyprawy i małego lucka
(zakładam że mając dużego lucka ma się duży % na wyprawy więc 4 opcja odpada).

Słowem nie dziw się, jeśli gracze, którzy na każdym serwerze biegają w lucku na wyprawkach mają narastająco lepsze dropy od tych, którzy nie używają lucka.

dodałbym do tego jeszcze pare opcji:
ma duży % na wyprawy i dużego lucka + 0 szczęścia (ale nie tego w bw)-> dropią wielkie G.
ma duży % na wyprawy i małego lucka + duzo szczęścia (tez nie tego w bw) -> dropią duzo i często
ma mały % na wyprawy i małego lucka....bla bla bla,analogicznie jak w przykładzie 1 i 2.

druga sprawa.jeśli mi ktoś to wytłumaczy to chyba go ozłocę.
gram sobie WZ na r1 juz od jakichś 6 miesięcy.od jakiś 3 biegam non toper na wyprawki w lucku 20-25.
od jakiegoś miesiąca gram również na r7,ŁM,nie mam lucka poza tym rasowym.(+10)

pytanie nasuwa sie następujące:suma moich łącznych dropów (tych które udaje sie sprzedać) na r1 wątpie czy przekroczyła 5k pr,a na r7 wydropiłem juz spokojnie ponad 75k pr...
best drop r1 to chyba msciwy ring
best drop r7 smoking orchidei i d.aka,+ od groma itemków o wartosci 5-8k,i wcale nie mam tu na mysli róznicy cen miedzy r1 a r7
zeby było smiesznie,na r7 nie mam premium (oprócz tych pierwszych 3 dni)

jak to mozliwe?


edit:literufka,i jeszcze jedna,i jeszcze...

__________________
r10/r12-Sheenakh



ex- fiolet i zielony

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Sheenakh: 20-06-2008 20:47.

20-06-2008 20:41 Sheenakh jest offline Strona domowa Sheenakh Szukaj postów użytkownika: Sheenakh Dodaj Sheenakh do Listy kontaktów Zobacz profil MSN Sheenakh
joda910
Full Member


images/avatars/avatar-15397.jpg

Data rejestracji: 25-07-2007
Postów: 52
Klan: CDS
Kraina: Necropolia VI
Skąd: Krakow

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jesli chodzi o statystyke jestem pewien ze dziala bez zazutu i to co Arius npisal sprawdza sie bo liczby nie klamia. Nie bede pisal o szansie na wylosowanie dobrego przedmiotu bo tu jakby nie zmieniac i tak sie wszystkim nie dogodzi a glownym czynnikiem jest szczescie jak w totku. Chcialbym zato napisac o szansie na udana wyprawe. Z tego co Arius napisal wynika ze algorytm dziala poprawnie jednak wedlug mnie oparcie go na nieskonczonej przestrzeni zdarzen jest kompletna pomylka. Mamy tu przyklad na to jak teoria przyslonila cel, to w koncu tylko gra i wcale nie musi (a nawet nie powinna) odpowiadac zeczywistosci. Nieskonczona przestrzen zdarzen wspaniale sie sprawdza do opisywania duzych populacji z rownie duza liczba prob, tu jednak kazdego interesuje jednostka. Jestem pewien ze algorytm dobrze opisuje cala spolecznosc BW i wszystko odpowiada procetom. Jesli jednak spojzec na pojedynczego gracza przy jego niewielkiej liczbie prob wynik praktycznie staje sie losowy. Wiec moje pytanie dlaczego nie ograniczono tej nieszczesnej przestrzeni zdarzen do np. liczby graczy na serwerze lub co w tym stylu (ekpertem nie jestem wiec rozwiazani nie smiem proponowac), to w koncu tylko gra i ludzie jak maja te 90% to chca zobaczyc ze w np. 100 probach maja mniej wiecej te 90% a nie ze w 10000 sie do tego wyniku zbliza. W zalozeniu gra ma cieszyc i byc rozrywka a nie twozyc tego co kazdy ma na codzien i chce sie od tego na chwile oderwac.

Ufff to bylo by juz wszystko Wink

EDIT: Arius zgadzam sie z toba ze juz w tych 5k algorytm sie sprawdza ale duzo graczy nie zna sie na statystyce a wiekszosci wogule to nie obchodzi. Widza za to te procenty i nie beda liczyc czy w 5k wyprawek sie zgadzaja tylko chca widziec to na codzien. Zmiana wielkosci przestrzeni zdarzen nie wplynela by znaczaco na gre bo ogolny procen bylby podobny tylko losowosc w malej liczbie prob byla by mniejsza, ludzie by sie cieszyli i bylo by wszystko w pozadku.
Zdaje sobie sprawe ze niby mala zmiana a w rzeczywistosci duzo pracy ale nie oszukujmy sie BW to gra komercyjna i zeby byla dobra i pozostala konkurencyjna na rynku musi nadazac za wymaganiami odbiorcow (graczy). Administracja jest tu w roli pracownikow ktorzy takie zmiany powinni wprowadzac niezaleznie od wielkosci pracy (tak jak w kazdym zawodzie).

Ps. Oj to podpadlem, BAN sie pewnie szykuje Big Grin

__________________
R8: jodka
R10: joda

KULTURA GINIE W NARODZIE

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez joda910: 04-07-2008 16:27.

04-07-2008 14:40 joda910 jest offline Szukaj postów użytkownika: joda910 Dodaj joda910 do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arius
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ehym prosze cię uprzejmie.
Zajrzyj na mój profil na r3 (nick allise) i zobaczysz liczbę dalekich

WYPRAWY

Poziom normalny
Udane Wszystkie
5118 3684

wychodzi około 71% udanych. Maks na dalekie to 80%, dodajmy do tego, że nie zawsze robiłem na maksymalnych %.

Słwoem jak widzisz w 5k próbach algorytm całkiem nieźle sie sprawdza.
Na pielgrzymkach jak patrzyłem też.
Ups ... Smile

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
04-07-2008 14:59 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
mefisto1-4
Junior Member


images/avatars/avatar-9945.gif

Data rejestracji: 29-01-2008
Postów: 23
Kraina: Necropolia VIII
Skąd: prywatne piekło

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tak wszystko prawda ale jak na 12 dalekich z24 trafiłem wpływy na 47% a zaliczyłem je raz to mnie ch... strzela zę sie tak wyraze.
A skoro nie pamięta program poprzedniej wyprawy to gdzie to prawdopodobieństwo bo wzór się wtedy nie może wypełnić?
Jak dla mnie przegięcie.

__________________
Adsumus hic et ubique......
nick:Smuga->R12
13-07-2008 15:24 mefisto1-4 jest offline Szukaj postów użytkownika: mefisto1-4 Dodaj mefisto1-4 do Listy kontaktów
Jedras888
Member


images/avatars/avatar-22316.gif

Data rejestracji: 19-01-2008
Postów: 45
Klan: Gang Bang
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Z Grodu Przemysława

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ludzie tez miałem 2 z matematyki ale wystarczy troche pomyslec...

Jesli macie te 80% na powodzenie to jak by nie patrzec macie 20% ze sie nie powiedzie. I to 20% moze wam jednego dnia wypasc kilkanascie razy. Za to nastepnym razem szczescie sie do was usmiechnie Wink A po drugie na wszystkim nie macie 80%, w koncu wyprawki sa wybierane losowo a wiec nie masz szanse 1 na 9 ze wypadnie ci twoja upragniona proba np. zwinnosci i dopiero od tego jest 80%.

Dziekuje za uwage

__________________
r14 - Castiel

13-07-2008 17:15 Jedras888 jest offline Szukaj postów użytkownika: Jedras888 Dodaj Jedras888 do Listy kontaktów
rafcik_er
Junior Member


Data rejestracji: 03-01-2008
Postów: 22
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia V
Skąd: BW

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
Ehym prosze cię uprzejmie.
Zajrzyj na mój profil na r3 (nick allise) i zobaczysz liczbę dalekich

WYPRAWY

Poziom normalny
Udane Wszystkie
5118 3684

wychodzi około 71% udanych. Maks na dalekie to 80%, dodajmy do tego, że nie zawsze robiłem na maksymalnych %.

Słwoem jak widzisz w 5k próbach algorytm całkiem nieźle sie sprawdza.
Na pielgrzymkach jak patrzyłem też.
Ups ... Smile


Zeby mieć te po 80% na wyprawkach dalekich naj sam pierw trza mieć dropy by mieć PR min na sprzęt i na trening. Nie wszyscy gracze mają farta do dropów itd. Np ja wszystko co mam to kupione ciężeko wypracowanymi PR za sprzedawany że sie wyrażę "chłam".

Dajmy drugi przykład robię ekspę. Jest 14 białych, 2 czarne 1 hydra. Był taki okres ze 6 czy nawet 7 razy pod rząd miałem hydrę. Spojrzeć na % prawdopodobieństwa padnięcia hydry jest bardzo maly bo poniżej 8%. Dobrze powiedzmy OK. Ale jak pójdę na pielgi i mam po te 10 do 20% wyślę 15 wypraw i 0 powodzenia i tak pare razy pod rząd to musi być coś nie tak.

Ogólnie mówiąc mam pechową postać (SSAK) Ale za ta pechową postacią coś musi się kryć..

Nie wiem jeśli moderatorzy serwerów mają możliwość patrzenia kto co dropił poklei, i jak by się na moje dropy spojrzał to nie wiem, albo śmiech na sali albo współczucie. Zależy od charakteru człowieka ^^ losowość...

__________________
r6 - rafcik_er

Dla klanu HG 10 % zniżki od końcowej kwoty z licytacji.

Wymagania podane dla ssaka.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez rafcik_er: 15-07-2008 12:12.

15-07-2008 12:09 rafcik_er jest offline Szukaj postów użytkownika: rafcik_er Dodaj rafcik_er do Listy kontaktów
LordFoul
Double Ace


images/avatars/avatar-9291.jpg

Data rejestracji: 27-10-2006
Postów: 110
Rasa w grze: Kultysta
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

"...To już 132 pielgrzymka w nieznane z rzędu (396.000zł),
Z czego trafiłem BAGATELA 6 (nieudane oczywiście) ..."

Nic się nie martw wszytsko przed Tobą Smile ja spostrzegawczość za jednynie 280 razem zaliczyłem (ponad 10 dni nic tylko pielgrzymki w czasach bez opcji skrócenia czyli po 30 min)

Ja myślę że problem nie w statystyce czy rachunku prawdopodobieństwa , ale w podejściu ludzi każdy chce szybko , już , najlepsze i wtedy się najbardziej rzuca w oczy ilość zasadzek, które nie weszły przy 90% czy też wypraw. BW pod tym względem jest grą dla bardzo cierpliwych i wytrwałych , dla tych którzy dotrwają do 5000 czy 10000 wypraw żeby stwierdzić że te 90% to jednak się zgadza.
Co do szczęścia w dropie różnie to bywa , tu najbardziej zwycięża niecierpliwość i człowieka coś trafia przy 100 d.pałce na ekspedycji w 3s ale taki urok i wątpie żeby na obecnym etapie zaszły jakieś poważne zmiany.
15-07-2008 14:45 LordFoul jest offline Szukaj postów użytkownika: LordFoul Dodaj LordFoul do Listy kontaktów
nerothos
Lord


images/avatars/avatar-10348.jpg

Data rejestracji: 29-03-2008
Postów: 451
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria II; Necropolia V
Skąd: Nerotorium

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja mysle ze powinno sie jakos zmienic algorytm 'losujący czy sie trafi czy nieTongue '... np ja zrobilem 55 pielgrzymek na +35% i dopiero za 56 razem mi weszla... troche przegiete to jest.... z drugiej strony zgodze sie z LordemFoulem...

__________________

MadeBy Talerz...Pozdro dla niego;* rotfl
r1-nEr
r7-nEr
15-07-2008 15:02 nerothos jest offline Szukaj postów użytkownika: nerothos Dodaj nerothos do Listy kontaktów
Strony (13): « poprzednie 1 [2] 3 4 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Pech, szczęście, rozważania o statystyce w BW

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH