Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » DYSKUSJA Dysputy o fizyce w skali mikro i makro » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (9): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Dysputy o fizyce w skali mikro i makro 11 Ankieta - średnia ocena: 8,3611 Ankieta - średnia ocena: 8,3611 Ankieta - średnia ocena: 8,36
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Lamp Dysputy o fizyce w skali mikro i makro Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zgodnie z badaniami CERN'u cząsteczki neutrina wyprzedziły fotony o 20 metrów, jeśli okaże się że to nie błąd pomiaru to cała fizyka zostanie wywrócona na lewą stronę.
Co o tym sądzicie?

http://www.pb.pl/2494269,18800,neutriny-szybsze-od-swiatla

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Acrivec: 09-01-2012 15:29.

24-09-2011 19:21 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
mjm
Member


images/avatars/avatar-25061.gif

Data rejestracji: 01-12-2007
Postów: 27
Kraina: Necropolia III
Skąd: g-ce/m-ce

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

w tej kwestii moje zdanie mniej więcej pokrywa się z:



__________________


R4-> krecik
24-09-2011 19:30 mjm jest offline Szukaj postów użytkownika: mjm Dodaj mjm do Listy kontaktów
Xavox
Lord


images/avatars/avatar-22260.jpg

Data rejestracji: 15-06-2009
Postów: 372
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ogólnie to jest to bardzo ciekawa sprawa O.o wyobrażacie sobie co to będzie jak okaże się, że Neutrina są szybsze od światła? fizyka związana z kosmosem mnie kręci więc to jest odlot!

__________________
That place in my mind...

24-09-2011 20:08 Xavox jest offline Szukaj postów użytkownika: Xavox Dodaj Xavox do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Który to już raz w ciągu ostatniej dekady rzekomo znaleźliśmy cząstki szybsze od światła? Jak zwykle okaże się, że coś zostało zrobione czy zmierzone nie tak jak należy. w eksperymentach tej skali tysiące rzeczy mogą pójść nie tak, a że większość z nich odbywa się w skali mierzonej nie w częściach sekundy a w czasach Plancka to wykrycie błędu jest wręcz kosmiczne trudne, dlatego proszą o pomoc pół świata by dojść co mogło pójść nie tak.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Elathir: 24-09-2011 20:15.

24-09-2011 20:13 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
Fretkomaniak
Lord


images/avatars/avatar-20763.jpg

Data rejestracji: 17-01-2009
Postów: 469
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja mam nadzieję, że jednak udało im się, udowodni to to, że jednak nie ma barier jako takich, co byłoby jak dla mnie pozytywną rzeczą.
24-09-2011 20:17 Fretkomaniak jest offline Szukaj postów użytkownika: Fretkomaniak Dodaj Fretkomaniak do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bo ja wiem, czy nawet gdyby okazało się to prawdą (w co naprawdę wątpię) to w zasadzie z naszego punktu widzenia to nic nie zmieni, trochę przeskalujemy kilka formułek i tyle. Bo niby co miałoby to zmienić? Umożliwić podróżowanie szybciej niż światło? Sorki, problem dylatacji czasu i wzrostu masy nie zniknie tylko dlatego, że coś odkryliśmy, więc nic się nie zmieniło.
Już dużo większym odkryciem o bardziej dalekosiężnych skutkach było odkrycie ujemnej energii (choć również tutaj cały czas upewniamy się, że to naprawdę ujemna energia).

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Elathir: 24-09-2011 20:26.

24-09-2011 20:24 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
Elderion
King


Data rejestracji: 16-02-2009
Postów: 951
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Fretkomaniak napisał(a)
ja mam nadzieję, że jednak udało im się, udowodni to to, że jednak nie ma barier jako takich, co byłoby jak dla mnie pozytywną rzeczą.


Jeśli faktycznie przeprowadzili dobrze badania i okaże się, że jednak neutrina mogą poruszać się szybciej niż światło, to na razie udowodni jedynie tyle, że do teorii względności trzeba dodać kolejną gwiazdkę.Wink
Podobnie jest ze splątaniem, tylko tutaj używa się wręcz słowa "natychmiast", a nie "ileś tam szybciej niż światło". Ogólnie ostatnimi czasy fizycy odkrywają dużo fajnych rzeczy, które są, a których ni diabła nie rozumieją, bo wykraczają poza nasze rozumienie.

Także jak fajnie by to nie brzmiało, to na razie dla zdecydowanej większości ludzi nic nie zmienia, fizycy mają znowu nad czym myśleć, a my w kosmos za daleko i tak dalej nie polecimy, chyba że ludzkość znajdzie źródło dające ilości energii wystarczające do zaginania czasoprzestrzeni.Wink
24-09-2011 21:14 Elderion jest offline Szukaj postów użytkownika: Elderion Dodaj Elderion do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No właśnie z zaginaniem czasoprzestrzeni jest jeden poważny problem. Gdybyśmy potrzebowali tylko zwykłej energii równoważnej energii iluś tam słońc to byłoby to w jakimś tam naszym zasięgu. Problemem jest wymagana równowartość w energii ujemnej, tak by zagięcie czasoprzestrzeni ułożyło się w bańkę a nie tylko w wyrwę. Dlatego, w ogóle odkrycie, że energia ujemna istnieje jest dla mnie jednym z najważniejszych odkryć ostatnich lat.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
24-09-2011 21:29 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
unki
Double Ace


Data rejestracji: 09-11-2006
Postów: 108
Kraina: Moria; Moria II
Skąd: Okolice Lublina

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie bardzo rozumiem czemu ma to wywrócić całą fizykę do góry nogami. Sam Einstein wiedział, że jego dzieło jest niekompletne i nie dokładne, fakt; podał wzory, opisał różne przypadki, stworzył pojęcie czasoprzestrzeni ale do końca sam nie rozumiał jak działa wszechświat. My opieraliśmy się na Teorii względności tak samo jak Einstein na teoriach Newtona. Nowe odkrycie, nawet bardzo zaskakujące nie byłoby dla mnie zdziwieniem. Poza tym od jakiegoś czasu fizyka polega głównie na odkrywaniu i opisywaniu rzeczy, których wcześniej nie byliśmy w stanie zobaczyć, nie wiele natomiast się dzieje w kierunku zastosowania tych informacji w życiu codziennym i wątpię by fakt potwierdzenia istnienia cząstek poruszających się szybciej od światła coś zmienił.

__________________
Moria ID: 4126
24-09-2011 21:52 unki jest offline Szukaj postów użytkownika: unki Dodaj unki do Listy kontaktów Zobacz profil MSN unki
Mahazel1994
Emperor


images/avatars/avatar-18753.jpg

Data rejestracji: 25-03-2010
Postów: 1.100
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: Z Gwardii Samaela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

I co z tego? Aby przebyć choćby 2m w prędkości nadświetlnej potrzeba dużo energii. A nawet jakbyśmy tą energię wytworzyli to masa i siła przeciążenia będzie ogromna. Ile G jest śmiertelnych? 8?

Mnie bardziej interesuje co jest "jądrem" gazowych planetSmile

__________________

Nau vel'bol?
r9:Azazel Blade

r15:Azazel Blade

24-09-2011 23:06 Mahazel1994 jest offline Szukaj postów użytkownika: Mahazel1994 Dodaj Mahazel1994 do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Acrivec
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mahazel1994:

Przeciążenie przy przyśpieszaniu jest, nie po osiągnięciu prędkości, a zwiększa się ono z prędkością przyśpieszania, więc przejście mogłoby być łagodne.

W końcu astronauci pędzą z prędkością 20000km/h i jakoś żyją. Wink

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

24-09-2011 23:16 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
Mahazel1994
Emperor


images/avatars/avatar-18753.jpg

Data rejestracji: 25-03-2010
Postów: 1.100
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: Z Gwardii Samaela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Qrde, faktycznieSmile
"a" z "V" mi się pomyliło xD
ale i tak "rozpęd" nie dość że trochę by trwał to jeszcze na jakiej długości trasySmile

Taka prędkość raczej byłaby używana do transferu danych, niż do podróży.

__________________

Nau vel'bol?
r9:Azazel Blade

r15:Azazel Blade

24-09-2011 23:35 Mahazel1994 jest offline Szukaj postów użytkownika: Mahazel1994 Dodaj Mahazel1994 do Listy kontaktów
bruce_lee
Viking


images/avatars/avatar-2774.jpg

Data rejestracji: 08-11-2006
Postów: 594
Klan: BW LEGEND ;)
Kraina: Necropolia
Skąd: Żrd\/\/

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Trzymając się zasad metrologii nie można sugerować się jednym pomiarem. Pomiar wbrew pozorom aby był dokładny, nie jest prostym procesem. Trzeba brać pod uwagę masę błędów takich jak, błąd odczytu pomiaru, błąd urządzenia pomiarowego itd itp... Liczę się z tym że na takim poziomie na wstępie próbuje się uniknąć takich sytuacji, a sprzęt jest tak zaawansowany technologicznie że żaden "szary" człowiek nie będzie w stanie tego ogarnąć. Nie mniej jednak uważam, że należy wykonać całą serię prób i potwierdzić pierwszy wynik, dopiero wtedy będzie można mówić o rewolucji w fizyce. Narazie uważam że zrobiono wielki chaos z tego powodu a jeszcze nic nie zostało potwierdzone na 100%...

__________________
r14 - Bilon_HG

!Temat zamknięty przedmiotu nie ma!

Zawsze i nie zmiennie...
.:Bilon_HG vel Paprykarz Szczeciński:.

24-09-2011 23:53 bruce_lee jest offline Szukaj postów użytkownika: bruce_lee Dodaj bruce_lee do Listy kontaktów
Mahazel1994
Emperor


images/avatars/avatar-18753.jpg

Data rejestracji: 25-03-2010
Postów: 1.100
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: Z Gwardii Samaela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z tego co wiem, to nie powiedzieli "na pewno", tylko "prawdopodobnie". Może sami nie są w stanie tego ogarnąć i dali tą informację by ktoś im pomógł.

__________________

Nau vel'bol?
r9:Azazel Blade

r15:Azazel Blade

24-09-2011 23:58 Mahazel1994 jest offline Szukaj postów użytkownika: Mahazel1994 Dodaj Mahazel1994 do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Mahazel1994 napisał(a)
I co z tego? Aby przebyć choćby 2m w prędkości nadświetlnej potrzeba dużo energii.

Wraz z rozpędzaniem się i przybliżaniem do prędkości światła rośnie masa obiektu, do tej pory uważano, że obiekt o jakiejkolwiek masie spoczynkowej po rozpędzeniu do prędkości światła miałby masę nieskończoną. Ten eksperyment rzekomo to podważa, ale i tak po przekroczeniu 99,99[..]99% prędkości światła masa robi się na tyle spora, że łatwiej byłoby gwiazdy holować niż jakikolwiek obiekt dalej rozpędzać. Inna sprawa czy statek nie zapadłby się pod wpływem własnej masy.


cytat:

Mnie bardziej interesuje co jest "jądrem" gazowych planetSmile


Wodór. Wraz ze wzrostem ciśnienia rośnie również temperatura. A wodór w olbrzymich temperaturach zyskuje ciekawą właściwość, magnetyzm. Kiedyś myślano, że by gazowe planety miały pole magnetyczne musiałyby mieć jądra wykonane z metalu, np. z żelaza jak choćby ziemia. Jednak badania wodoru czynione na potrzeby przeprowadzania reakcji syntezy jądrowej wykazały, że już w dużo niższych temperaturach wodór generuje pole magnetyczne. Tak więc jest jak na razie najbardziej prawdopodobną odpowiedzią na twoje pytanie, zwłaszcza, że tłumaczy to również powszechność planet tego typu w znanym nam wszechświecie.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
25-09-2011 01:17 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Acrivec
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
bruce_lee napisał(a)
Trzymając się zasad metrologii nie można sugerować się jednym pomiarem. Pomiar wbrew pozorom aby był dokładny, nie jest prostym procesem. Trzeba brać pod uwagę masę błędów takich jak, błąd odczytu pomiaru, błąd urządzenia pomiarowego itd itp... Liczę się z tym że na takim poziomie na wstępie próbuje się uniknąć takich sytuacji, a sprzęt jest tak zaawansowany technologicznie że żaden "szary" człowiek nie będzie w stanie tego ogarnąć. Nie mniej jednak uważam, że należy wykonać całą serię prób i potwierdzić pierwszy wynik, dopiero wtedy będzie można mówić o rewolucji w fizyce. Narazie uważam że zrobiono wielki chaos z tego powodu a jeszcze nic nie zostało potwierdzone na 100%...

cytat:

...Pomiary powtarzano jakieś 15 tysięcy razy, ...

Po jednym doświadczeniu nikt by się nie śmiał robić takiej afery. Tongue

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

25-09-2011 01:28 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
Mahazel1994
Emperor


images/avatars/avatar-18753.jpg

Data rejestracji: 25-03-2010
Postów: 1.100
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: Z Gwardii Samaela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Elathir, to są tylko domysły, bo ciśnienie jakie tam panuje jest ogromne i jest to (narazie) nie do sprawdzenia.
Jednak nie jest to wykluczone, tak jak istnienie innej cywilizacji (już teraz odkryto multum planet, gdzie warunki są odpowiednie do życia). Wg mnie środkiem gazowego olbrzyma jest metal poddany ogromnej temperaturze i ciśnieniu. Jednak raczej się tego nie dowiemSmile

__________________

Nau vel'bol?
r9:Azazel Blade

r15:Azazel Blade

25-09-2011 12:39 Mahazel1994 jest offline Szukaj postów użytkownika: Mahazel1994 Dodaj Mahazel1994 do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gdyby miał być to metal problemem byłoby wytłumaczenie powszechności tego typu planet. Metale generujące odpowiednie pole magnetyczne są we po pierwsze we Wszechświecie dość rzadkie, po drugie raczej jako cięższe skupiają się bliżej gwiazd w momencie ich zapłonu. Dlatego gazowe olbrzymy powstają dalej od gwiazd a planety stałe bliżej. Dlatego uzbieranie dość np. żelaza w rejonach występowania planet gazowych jest niezwykle mało prawdopodobne. Dlatego do czasu odkrycia nabytego magnetyzmu wodoru nie potrafiliśmy wytłumaczyć jak one powstały, skąd wzięły się tam potrzebne materiały do stworzenia jądra metalowego.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
25-09-2011 14:42 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
Molasar
Viking


Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 658

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Elathir napisał(a)
No właśnie z zaginaniem czasoprzestrzeni jest jeden poważny problem. Gdybyśmy potrzebowali tylko zwykłej energii równoważnej energii iluś tam słońc to byłoby to w jakimś tam naszym zasięgu. Problemem jest wymagana równowartość w energii ujemnej, tak by zagięcie czasoprzestrzeni ułożyło się w bańkę a nie tylko w wyrwę. Dlatego, w ogóle odkrycie, że energia ujemna istnieje jest dla mnie jednym z najważniejszych odkryć ostatnich lat.

To wszystko na razie tylko i wyłącznie teoria - być może ostateczny kształt napędu (że pozwolę sobie użyć tej nazwy) hiper- czy też nadprzestrzennego, będzie całkowicie inny i działał zgoła inaczej, niż to sobie dziś wyobrażamyWink

---

cytat:
Elathir napisał(a)
Sorki, problem dylatacji czasu i wzrostu masy nie zniknie tylko dlatego, że coś odkryliśmy, więc nic się nie zmieniło.

cytat:
Mahazel1994 napisał(a)
I co z tego? Aby przebyć choćby 2m w prędkości nadświetlnej potrzeba dużo energii. A nawet jakbyśmy tą energię wytworzyli to masa i siła przeciążenia będzie ogromna. Ile G jest śmiertelnych? 8?

cytat:
Mahazel1994 napisał(a)
(...)ale i tak "rozpęd" nie dość że trochę by trwał to jeszcze na jakiej długości trasySmile

Taka prędkość raczej byłaby używana do transferu danych, niż do podróży.

cytat:
Elathir napisał(a)
Wraz z rozpędzaniem się i przybliżaniem do prędkości światła rośnie masa obiektu, do tej pory uważano, że obiekt o jakiejkolwiek masie spoczynkowej po rozpędzeniu do prędkości światła miałby masę nieskończoną. Ten eksperyment rzekomo to podważa, ale i tak po przekroczeniu 99,99[..]99% prędkości światła masa robi się na tyle spora, że łatwiej byłoby gwiazdy holować niż jakikolwiek obiekt dalej rozpędzać. Inna sprawa czy statek nie zapadłby się pod wpływem własnej masy.

A kto powiedział, że podróż z prędkością nadświetlną musiałaby (czy też powinna) odbywać się w znanej nam trójwymiarowej przestrzeni, w której obiekt poruszający się z prędkością światła "nabywa" takich, a nie innych, cech fizycznych...?chytry

---

cytat:
bruce_lee napisał(a)
Trzymając się zasad metrologii nie można sugerować się jednym pomiarem. Pomiar wbrew pozorom aby był dokładny, nie jest prostym procesem. Trzeba brać pod uwagę masę błędów takich jak, błąd odczytu pomiaru, błąd urządzenia pomiarowego itd itp... Liczę się z tym że na takim poziomie na wstępie próbuje się uniknąć takich sytuacji, a sprzęt jest tak zaawansowany technologicznie że żaden "szary" człowiek nie będzie w stanie tego ogarnąć. Nie mniej jednak uważam, że należy wykonać całą serię prób i potwierdzić pierwszy wynik, dopiero wtedy będzie można mówić o rewolucji w fizyce. Narazie uważam że zrobiono wielki chaos z tego powodu a jeszcze nic nie zostało potwierdzone na 100%...

Przecież pomiary powtarzano ~15k razy (czyli prawdopodobnie więcej, niż wykonałeś udanych pielgrzymekBig Grin )... To wg. Ciebie mało...?chytry
Artykuły czytamy POWOLI i ZE ZROZUMIENIEMWink

__________________

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Molasar: 25-09-2011 15:11.

25-09-2011 15:07 Molasar jest offline Strona domowa Molasar Szukaj postów użytkownika: Molasar Dodaj Molasar do Listy kontaktów
Yrdrasil
Viking


Data rejestracji: 02-12-2007
Postów: 600

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:


cytat:
Elathir napisał(a)
Sorki, problem dylatacji czasu i wzrostu masy nie zniknie tylko dlatego, że coś odkryliśmy, więc nic się nie zmieniło.

cytat:
Mahazel1994 napisał(a)
I co z tego? Aby przebyć choćby 2m w prędkości nadświetlnej potrzeba dużo energii. A nawet jakbyśmy tą energię wytworzyli to masa i siła przeciążenia będzie ogromna. Ile G jest śmiertelnych? 8?

cytat:
Mahazel1994 napisał(a)
(...)ale i tak "rozpęd" nie dość że trochę by trwał to jeszcze na jakiej długości trasySmile

Taka prędkość raczej byłaby używana do transferu danych, niż do podróży.





powiem tak: jesli sie to potwierdzi to wbrew pozorom moze miec to juz teraz zauwazalne skutki - chodzi mi o przesyl danych bo teraz najszybszy transfer oferuje wlasnie swiatlo (tzw. swiatlowody) a juz dzis wiemy ze na atomach np. elektronach da sie zapisac dane wiec niewykluczone ze na neutrine tez sie da

a tak przy okazji nie zyjemy w 3 wymiarach tylko w 4 wymiarze - widac to po podrozach w kosmos i z powrotem (po wzlocie w kosmos czlowiekowi w kosmosie idzie czas inaczej niz temu na ziemi tylko zeby zauwazyc roznice potrzeba minimum kilku lat a 4 filar 4 wymiaru to czas) w kontekscie naszych rozwazan - byc moze w takim razie wystarczy "tylko" ^^ zlamac przestrzen by odkryc naped nadprzestrzenny

__________________
r9 Gandarin Darangar
25-09-2011 21:03 Yrdrasil jest offline Szukaj postów użytkownika: Yrdrasil Dodaj Yrdrasil do Listy kontaktów
Molasar
Viking


Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 658

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://wolnemedia.net/nauka/pobicie-predkosci-swiatla-potwierdzone/



"(...)Nowe testy przynoszą jeszcze ciekawsze odpowiedzi - okazuje się bowiem, że neutrina nie podróżują przez całą drogę z prędkością wyższą niż c, lecz przeskakują z nią krótki - zaledwie 20-metrowy dystans.
Pokonują go one jednak z prędkością co najmniej 10-krotnie wyższą od prędkości światła (a być może miliony razy większą).
Przy powtórzonym eksperymencie zaledwie dwadzieścia neutrin przekroczyło prędkość światła (eksperyment trwał kilka tygodni, poza tym użyto krótszej, 3-nanosekundowej wiązki) - jednak wystarcza to do stwierdzenia, że badanie było rzetelne(...)"
http://www.twojapogoda.pl/astronomia/109830,neutrina-nadal-szybsze-od-swiat
la


__________________

20-11-2011 02:48 Molasar jest offline Strona domowa Molasar Szukaj postów użytkownika: Molasar Dodaj Molasar do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Powoli się zastanawiam czy przypadkowo nie zagięli czasoprzestrzeni a teraz nie mogą dojść co im nie działa. Zwłaszcza, że jeżeli dobrze artykuł zrozumiałem (o tak wczesnej porze moje rozumienie rzeczy pozostawia wiele do życzenia) to prędkość większa od c była uzyskiwana na tym samym odcinku.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
20-11-2011 11:17 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
kontek
Triple Ace


Data rejestracji: 17-06-2007
Postów: 160

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A co z zasada nieoznaczonosci Heisenberga? To chyba sporo moze wyjasnic Tongue

__________________
TEMAT POŻEGNALNY - klik

R4/15 kontek
R16 CeJestBe
20-11-2011 11:28 kontek jest offline Szukaj postów użytkownika: kontek Dodaj kontek do Listy kontaktów
sloniuuuu
Full Member


images/avatars/avatar-21783.png

Data rejestracji: 01-06-2010
Postów: 56
Klan: Najlepszy ^^
Kraina: Moria II; Necropolia VIII
Skąd: Radom

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

czyli fizycy znowu maja kupe roboty Big Grin
ale to troche dziwne jest, bo teorie wzglednosci praktycznie niszczy bo wyklucza warunek ze nic nie moze byc szybsze od swiatla

__________________
R5 SloninA
20-11-2011 12:08 sloniuuuu jest offline Szukaj postów użytkownika: sloniuuuu Dodaj sloniuuuu do Listy kontaktów
Yrdrasil
Viking


Data rejestracji: 02-12-2007
Postów: 600

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Elathir napisał(a)
Powoli się zastanawiam czy przypadkowo nie zagięli czasoprzestrzeni a teraz nie mogą dojść co im nie działa. Zwłaszcza, że jeżeli dobrze artykuł zrozumiałem (o tak wczesnej porze moje rozumienie rzeczy pozostawia wiele do życzenia) to prędkość większa od c była uzyskiwana na tym samym odcinku.


a skrocenie Lorentza? o ile dobrze pamietam skrocenie pozwala niektorym cialom "przeskoczyc" pewien odcinek przestrzeni.... (dzieki temu niektore czastki spadajace na ziemie moga w ogole do niej doleciec zanim sie rozpadna bo zyja baaaardzo krotko)
no chyba ze stale odnotowywano obecnosc neutrin na calym odcinku drogi to wtedy twoje przypuszczenie jest bardziej realne.....

__________________
r9 Gandarin Darangar
20-11-2011 18:06 Yrdrasil jest offline Szukaj postów użytkownika: Yrdrasil Dodaj Yrdrasil do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Yrdrasil, fakt, zupełnie zapomniałem o tej możliwości. Ja swój wniosek wysnułem z prostego faktu, że oni tam pakują masę energii by cząstki przyspieszać, a tak dużo energii na tak mały obszarze może prowadzić do przeróżnych skutków. Ale jak się zastanowić twoje przypuszczenie wydaje mi się bardziej prawdopodobne.

kontek no chyba o tym pomyśleli, bo jakoś prędkości innych cząstek mierzyli, zresztą co miało by tu być parą komutowaną (czy jak tam one się zwały).

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
21-11-2011 01:50 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja ma fizyce nie znam się kompletnie, tyle wiem, co w różnych artykułach wyczytałem ;p
Ale myślę, że jeżeli odkrycie nie jest jakimś błędem, to, choć niewątpliwie jest znaczące, nie wpływa w żaden sposób na możliwość podróży kosmicznych z prędkością światła - jedynie teoretycznie umożliwia przekroczenie tej prędkości ;p
Ale co z tego, skoro nawet prędkość bliska prędkości światła jest jak na razie nieosiągalna?
Ale gdyby tak popularne w sf pojęcia jak np nadprzestrzeń, tunel czasoprzestrzenny i tym podobne okazały się czymś więcej, niż fikcją? Gdyby w owej hiperprzestrzeni działały inne prawa fizyki, to kto wie?
Btw, czy nawet, gdyby dało się osiągnąć prędkość światła, nie było by problemów z bezwładnością?
Taki pojazd musiałby nie tylko powoli przyspieszać, ale też powoli wytracać prędkość chyba.

__________________
[
21-11-2011 04:28 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ahanaell napisał(a)
Ale gdyby tak popularne w sf pojęcia jak np nadprzestrzeń, tunel czasoprzestrzenny i tym podobne okazały się czymś więcej, niż fikcją?


Jakby ci to powiedzieć, byś szoku nie doznał ..... one nie są fikcją. Tj. sposób ich przedstawiania to oczywiście bujda, ale wykorzystując zagięcie czasoprzestrzeni można skrócić drogę pomiędzy dwoma punktami co umożliwia pokonanie danej drogi szybciej od światła równocześnie poruszając się wolniej od świata czyli nie łamiąc tego ograniczenia. I to właśnie wystąpieniem tego zjawiska można by spróbować wytłumaczyć np. prędkość neutrin.

Oczywiście uzyskanie tego zjawiska w stopniu umożliwiającym latanie sobie po kosmosie nie jest proste, nie dość, że potrzebujemy więcej energii niż wydziela duża gwiazda to jeszcze potrzebujemy drugie tyle ujemnej a to jest już w ogóle olbrzymi problem. Bardziej prawdopodobnym wyjście w takim wypadku wydaje się budowała stałych bram niż wykorzystanie tego typu pomysłu w statkach. Tak więc w mojej opinii raczej StarGate niż StarTrek nas czeka.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
21-11-2011 10:37 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
Yrdrasil
Viking


Data rejestracji: 02-12-2007
Postów: 600

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Elathir napisał(a)
cytat:
Ahanaell napisał(a)
Ale gdyby tak popularne w sf pojęcia jak np nadprzestrzeń, tunel czasoprzestrzenny i tym podobne okazały się czymś więcej, niż fikcją?


Jakby ci to powiedzieć, byś szoku nie doznał ..... one nie są fikcją. Tj. sposób ich przedstawiania to oczywiście bujda, ale wykorzystując zagięcie czasoprzestrzeni można skrócić drogę pomiędzy dwoma punktami co umożliwia pokonanie danej drogi szybciej od światła równocześnie poruszając się wolniej od świata czyli nie łamiąc tego ograniczenia. I to właśnie wystąpieniem tego zjawiska można by spróbować wytłumaczyć np. prędkość neutrin.

Oczywiście uzyskanie tego zjawiska w stopniu umożliwiającym latanie sobie po kosmosie nie jest proste, nie dość, że potrzebujemy więcej energii niż wydziela duża gwiazda to jeszcze potrzebujemy drugie tyle ujemnej a to jest już w ogóle olbrzymi problem. Bardziej prawdopodobnym wyjście w takim wypadku wydaje się budowała stałych bram niż wykorzystanie tego typu pomysłu w statkach. Tak więc w mojej opinii raczej StarGate niż StarTrek nas czeka.



sama energia (nieujemna) nie bylaby w sumie problemem Wink - "wystarczyloby" opanowac detonacje materii i antymaterii (energia wyzwalana przy nich jest tak olbrzymia ze wybuch car bomby najpotezniejszej bomby atomowej to zaledwie pryszcz a przy tym wystarczy zaledwie kilka kilo materii i antymaterii) zreszta czytalem kiedys koncepcje statku z napedem antymateryjnym opierajacym sie wlasnie na detonacji materii i antymaterii

zreszta wspolczesnie jest juz projekt statku ktory pozwalalby na loty miedzygwiezdne rozwijajac predkosc rzedu 100k km/h o ile dobrze pamietam (projekt orion)

co do zaginania trudno powiedziec mozliwe ze bedzie jak mowisz ale nie jest wykluczone ze istnieje jakies o wiele wiele prostsze wyjscie wymagajace niewiele energii - jak przy mrowkach (zyja w 2 wymiarze a jak im zagiac do 3D ? wystarczy plaska powierzchnie zwinac w harmonijke)

gdzies na youtubie widzialem profesora co to pokazywal az 10 wymiarow i czym one sa Tongue i bylo to z mrowka - facet pokazal na jej przykladzie to do czego teraz dazymy by moc podbijac kosmos - dzieki zagieciu gazety mrowka doslownie sie teleportowala tak jakby - i choc my widzimy ze tak nie jest to to dla mrowki nie ma znaczenia - wazne ze jednym krokiem dostala sie z pkt A do B gdzie normalnie zajeloby to jej kilka minut


wracajac stricte do neutrin - mysle ze to albo zagiecie albo skrocenie - gwaltowne przypspieszenie odbywa sie zaledwie na odcinku 20 metrow przy czym caly CERN to kilka kilometrow rur pod ziemia

__________________
r9 Gandarin Darangar
22-11-2011 16:09 Yrdrasil jest offline Szukaj postów użytkownika: Yrdrasil Dodaj Yrdrasil do Listy kontaktów
Mahazel1994
Emperor


images/avatars/avatar-18753.jpg

Data rejestracji: 25-03-2010
Postów: 1.100
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: Z Gwardii Samaela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie "kilka"Smile

Ostatnio oglądałem dość ciekawy program gdzie mowa była o wymiarach

Wiem że wymiary "znane" nam to: szerokość, wysokość i głębokość (długość). Oglądając ten program doszedłem do wniosku, że jednym z pozostałych wymiarów jest odległość.
Co o tym sądzicie?
Wiem, paru z was parsknie śmiechem ale co mi tamWink

__________________

Nau vel'bol?
r9:Azazel Blade

r15:Azazel Blade

22-11-2011 16:48 Mahazel1994 jest offline Szukaj postów użytkownika: Mahazel1994 Dodaj Mahazel1994 do Listy kontaktów
Strony (9): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » DYSKUSJA Dysputy o fizyce w skali mikro i makro

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH