Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PROPOZYCJA Widełki lvl'owe, a poziomy KW » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (6): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Widełki lvl'owe, a poziomy KW 25 Ankieta - średnia ocena: 9,2825 Ankieta - średnia ocena: 9,2825 Ankieta - średnia ocena: 9,2825 Ankieta - średnia ocena: 9,28
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
xeverius
Newbie


Data rejestracji: 07-12-2011
Postów: 9

Widełki lvl'owe, a poziomy KW Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wnoszę prośbę o zmianę zakresu poziomowego w obrębie jednej lokacji w Królu Wzgórz.
Mianowicie o co mi chodzi: na tą chwilę slumsy (nie wiem jak to wygląda dalej, ponieważ tylko 1lokacje widzialem) poziom 1 stanowią o wiele większy problem dla gracza 70-79 niż poziom 2 i 3, co nie powinno mieć miejsca. To jest chore, że mając 77lvl, na poziom 1 muszę prosić o pomoc graczy 90+lvlowych, podczas gdy poziomy 2 i 3 robimy z 90% skutecznością w tej samej ekipie, mianowicie 77, 78, 73lvl (czasem 80lvl na 3ci poziom). Tą samą ekipą mamy prawie że zerowe szanse na 1szym lvlu, spawnuje nam 2 lesser spawny bądź grabarzy (nie znam dokładnie polskich odpowiedników, gram na angielskim serwerze) i jesteśmy totalnie w d...

Jaki jest zamysł tego rozwiązania by kolejne poziomy miały zwiększone wymagania poziomowe? Czy nowy gracz powinien wbić 69lvl, zrobić 1 poziom, następnie wbić 70, zrobić drugi, i na 80 uderzyć na trzeci? Może i by przeszło gdyby nie to, że król wzgórz jest robiony jako element gry który należy farmić by w pełni korzystać w gry (tj żeby mieć pohy na expy, oraz by wylosować w końcu umagicznienie, w które celujemy).

Reasumując, proszę tylko o to by każdy poziom w danej lokacji miał takie same wymagania maksymalnego poziomu, bo na tą chwilę ten zwiekszający się poziom jest całkowicie pozbawiony logiki, ani 68lvl nie zrobi danej lokacji w 1 składzie, ani 78lvl, a 80-85 jest totalnie uzależniony od szczęścia w losowaniu...

P.S. wybaczcie, jeśli coś jest napisane chaotycznie i nie do końca zrozumiale, zacząłem pisać tego posta w trakcie przerwy Barca-Santos, a kończę w 82minucie, pare razy odchodząc od kompa i tracąc wątek przy tym Tongue

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez xeverius: 19-12-2011 01:31.

18-12-2011 13:11 xeverius jest offline Szukaj postów użytkownika: xeverius Dodaj xeverius do Listy kontaktów
Dachu15
Full Member


Data rejestracji: 16-10-2010
Postów: 69
Klan: Ten co ma ZK
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria
Skąd: Troja

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

bahahaha

ekipa 69 lvli - 100% przechodzenia 1 lvl'a slamsow
70-79 - wystarczy 1 koks siurek/zabojca/berek +snajper na grabarzy i pozamiatane
Mniejsze pomioty - jeden porzadny kryt z siura/bialej 2h i lezy
Sadystyczny - 0 obrony - kryty jak w maslo wchodza mimo tylu hp...
Wyższe poziomy niż 80... - siurek/zabojca/berek/cr + dwie osoby asystujace robiace nieco dmg...

Squady 69/65/90-100 - koks squad - 100 lvl wybija i obija a maluchu dobijaja zgarniajac max repa...

__________________
Dzień dobry,
chciałbym zaprosić tu państwa.
Na R2, gdzie pełno nienawiści i kłamstwa...
korupcji, chamstwa, przyzwyczajenia.
Ciekaw jestem jak żyć będą kolejne pokolenia...

18-12-2011 20:05 Dachu15 jest offline Szukaj postów użytkownika: Dachu15 Dodaj Dachu15 do Listy kontaktów
Lides
King


images/avatars/avatar-24953.jpg

Data rejestracji: 15-10-2008
Postów: 850
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
bahahaha

ekipa 69 lvli - 100% przechodzenia 1 lvl'a slamsow
70-79 - wystarczy 1 koks siurek/zabojca/berek +snajper na grabarzy i pozamiatane
Mniejsze pomioty - jeden porzadny kryt z siura/bialej 2h i lezy
Sadystyczny - 0 obrony - kryty jak w maslo wchodza mimo tylu hp...
Wyższe poziomy niż 80... - siurek/zabojca/berek/cr + dwie osoby asystujace robiace nieco dmg...

Squady 69/65/90-100 - koks squad - 100 lvl wybija i obija a maluchu dobijaja zgarniajac max repa...

Buhahahahahah znajdź mi na necro snajpera/siurka/berka/zabójce Smile
Ostatnio poszedłem (sam posiadam poziom 70) ze składem sugerowanym.. dolosowało Grabarza, przywitał moich kompanów krytami po 1000 nie dając im szansy zaatakować i zostałem sam..
Fakt według mnie widełki na 1 poziomie powinny być wyższe, bądź algorytm losowania "normalniejszy" bo męczenie się w mniejszych klanach z grabarzem nie ma sensu..
Może zróbmy że powyżej sumy xxx lvl'i dodaje nam dodatkowe stworki, a nie tak że nawet 1 poziom ponad i dolosowuje...
Tak to skład by się dobrało co by nie przekroczyć, poszło by się we 2 i byłyby szansę..

__________________
Fioletowy T-Mod, od działu Wycen.
Regulamin Wycen, czyli dlaczego mam zamknięty temat, najczęstsze przewinienia
cytat:
10. Zabronione jest:
- edytowanie pierwszego postu.
- dodawanie kolejnych przedmiotów do wyceny (nawet do zestawu) w trakcie jej trwania.
11. Minimalny czas trwania wyceny (czyli otwarty temat) to 48h. W celu zamknięcia tematu należy wysłać zgłoszenie do trade moderatora działu. Po 10 dniach od założenia, temat zostanie zamknięty przez trade moderatora.


cytat:
Cerbin napisał
dlaczego?
czy szansa na zaliczenie wyprawek albo pani od polskiego też ma rosnąć?

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Lides: 18-12-2011 20:34.

18-12-2011 20:29 Lides jest offline Szukaj postów użytkownika: Lides Dodaj Lides do Listy kontaktów
destr0yer
Lord


Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 399
Klan: Be Ka
Kraina: Necropolia V
Skąd: Olsztyn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

temat tysiace razy walkowany. Widelki na 1 lvl nie sa problemem... po prostu zwiekszcie sume by atakowac przed ogarami / grabarzami / sadystami i po problemie... ile razy trzeba tlumaczyc jak wolom ... co z tego ze zadaje kryty po 1000.... zobacz ile hp daje absorbcja.
Zobaczyles?
Swietnie
Policz teraz czy faktycznie trzeba zmieniac
Policzyles
Swietnie
a teraz poprosze o zamkniecie tematu co sie powtarza!
18-12-2011 20:58 destr0yer jest offline Szukaj postów użytkownika: destr0yer Dodaj destr0yer do Listy kontaktów
profes79
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Temat jest wałkowany setki razy bo jakoś mało komu podoba się fakt, że zaliczenie slumsów 1 jest trudniejsze niż zaliczenie slumsów 2 i 3.

Wystarczy że wystajesz 1 poziom ponad wskazany limit i jak nie jesteś koksem to masz przerąbane.

Ale co to kogo obchodzi - przecież jest magiczna absorbcja - ultra hiper ewolucja obowiązkowa dla wszystkich bo bez niej nie pograsz...
18-12-2011 21:07
Lides
King


images/avatars/avatar-24953.jpg

Data rejestracji: 15-10-2008
Postów: 850
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sadystyczny Nadzorca zadaje cios krytyczny z broni Demoniczny Pejcz, Censored zostaje zraniona za 1856 PKT ŻYCIA.
Sadystyczny Nadzorca zadaje cios krytyczny z broni Demoniczny Pejcz, Censoredzostaje zraniona za 1916 PKT ŻYCIA.

Coś masz do dodania? Świetnie, policz teraz "miszczu".

PKT. ŻYCIA 868 / 868

Absorbcja na najwyższym +950 = 1818.
Niee.. jest spoko...
cytat:
Piekielny Ogar 8 atakuje kłami zadając cios krytyczny, Censored (*) zostaje zraniony za 1010 PKT ŻYCIA.

Krytyk piekielnego Ogara można przeżyć... Ale Sadystycznego jest kłopot...
Noo.. chyba że jest się zabunkrowanym łapaczem z max absorbacją i dodatkową komorą, z leg. dsk spaczoną/plastikową krwią, szamanami na masce leg. dsk, i leg. dsk kościakach to może i kryta przeżyjesz...

Zwiększyć sumę... Iść z marnym DMG, ale z zasięgiem.. to jest rozwiązanie?
Widełek nie trzeba zmieniać.. wystarczy zmienić system dolosowywania dodatkowych mobków..
Według mnie to jest przesada że mob ze spostem 50 potrafi trafiać wszystko, nawet jeśli ktos ma sposta ~110-150... Może przydałoby się im obniżyć chociaż trafienie? Trafiają wszystko i zawsze.. obojętnie czy przewyższych ich zwinką czy spostem, zawsze trafią...

__________________
Fioletowy T-Mod, od działu Wycen.
Regulamin Wycen, czyli dlaczego mam zamknięty temat, najczęstsze przewinienia
cytat:
10. Zabronione jest:
- edytowanie pierwszego postu.
- dodawanie kolejnych przedmiotów do wyceny (nawet do zestawu) w trakcie jej trwania.
11. Minimalny czas trwania wyceny (czyli otwarty temat) to 48h. W celu zamknięcia tematu należy wysłać zgłoszenie do trade moderatora działu. Po 10 dniach od założenia, temat zostanie zamknięty przez trade moderatora.


cytat:
Cerbin napisał
dlaczego?
czy szansa na zaliczenie wyprawek albo pani od polskiego też ma rosnąć?

18-12-2011 21:07 Lides jest offline Szukaj postów użytkownika: Lides Dodaj Lides do Listy kontaktów
xeverius
Newbie


Data rejestracji: 07-12-2011
Postów: 9

Autor tematu Temat rozpoczęty przez xeverius
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@Dachu15
to ze ekipa ktora miesci sie w widelkach lvlowych ma blisko pod 100% powodzenia to ja wiem.
twoje rozumowanie jest calkowicie pozbawione sensu, bo nie wiem co rozumiesz przez porzadny kryt, 1300? 78lvlowy berek z normalnym sprzetem i arkanami pod zwinke crituje po 500-600

niech bedzie, polinkuje troche:
1lvl, 87 snajper, 77 zabojca, 78 berek
http://r1.bloodwars.net/showmsg.php?mid=...&key=6d7e8cba1f

1lvl, 93 CR, 77 zabojca, 78 berek
http://r1.bloodwars.net/showmsg.php?mid=...&key=e1ed10301a

dla porownania 2gi lvl, dosyc mocne losowanie, 77zabojca, 74 lowca, 72 cr
http://r1.bloodwars.net/showmsg.php?mid=...&key=3429acf59c
uwazam ze jest tutaj w miare ok wszystko wywazone, jest szansa na wtope ale zminimalizowana poprzez dobranie ok teamu, czyli tak jak powinno byc

dodam ze ta sama ekipa zostalismy totalnie rozgromieni na 1lvlu ale to bylo przy pierwszych probach, potem poszlismy po rozum do glowy i zawsze bierzemy koksa co i tak nie gwarantuje 100% skutecznosci

@destr0yer
super super, co z tego ze mam wyzwinkowanych grabarzy i ogary, jak lesser spawny i tak trafiaja, grabarzy w zwinkujacym teamie (z widelek oczywiscie) nie jestesmy w stanie ubic, a biorac spostowca musimy sie liczyc z tym ze padnie w pierwszej rundzie/na poczatku drugiej jesli mamy pecha


o to w tym wszystkim chodzi? pierw mam miec szczescie w losowaniu przeciwnikow, nastepnie szczescie zeby hity odpowiednio sie rozeszly, by na koncu znowu liczyc na szczescie przy losowaniu enchantow?

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez xeverius: 18-12-2011 21:32.

18-12-2011 21:28 xeverius jest offline Szukaj postów użytkownika: xeverius Dodaj xeverius do Listy kontaktów
Ksin
Lord


images/avatars/avatar-16543.jpg

Data rejestracji: 10-12-2009
Postów: 344
Kraina: Necropolia VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
profes79 napisał(a)
Wystarczy że wystajesz 1 poziom ponad wskazany limit i jak nie jesteś koksem to masz przerąbane..


co ja mam powiedzieć , mam 84 level , na Slumsach 1 sugerowany poziom jest 65-69

to na pierwszym praktycznie cały czas dostaję trzech sadystów z pejczami

Piekielny Ogar
Piekielny Ogar 2
Piekielny Ogar 3
Piekielny Ogar 4
Sadystyczny Nadzorca
Sadystyczny Nadzorca 2
Sadystyczny Nadzorca 3

oczywiście przy dużej dozie szczęścia jest szansa raz na jakiś czas to przejść

na Pozimie 2 gdzie sugerowany jest 70-79 , wpada mi po 2-3 Grabarzy

jak na razie mimo róznych kombinacji nie znalazłem sposobu jak to rozwiązać , bo to że wezmę 2 pozostałych mniej levelowych wcale jakoś nie pomaga

bo czy idąc z moim levelem 84 na powiedzmy Slumsy 2 (sugerowany 70-79) by mieć jak najłatwiej co mogę zrobić ? wziaść 2 pozostałe osoby poniżej 70 levelu ? czy algorytm liczy to jako całość i będzie patrzył na łaczną sumę ? czyli że trzy osoby by było najłatwiej powinny mieć łacznie 210-237 punktów (3 x 70-79) czy będe miał za każdym razem przefikane bo wystarczy że zakłądający ma za wysoki level ?

Bo jakby patrzono na łaczną dopuszczalną sumę na Sumsach 2 czyli 210-237 to ja wtedy wiem że jak idę z 84 lev , to mam do przeznaczenia max 153 punktów na pozostałe dwie osoby , powiedzmy 75 i 76 lev i wtedy nie powinnyo być żadnych niespodzianek , ale niespodzianki własnie są , tylko dlatego że ja jeden wystaję znacznie ponad te widełki

więc może liczbę losowanych przeciwników zaczną uzależniać od łacznych punktów 3 idących osób ponad sugerowaną sumę , a nie od tego że jedna z tych osób znacznie wystaje , bo na razie mi wychodzi że właśnie ciagle jest ten drugi wariant

Krótko mówiąc przykłądowo idąc na Slumsy 2 trzy osoby z levelami 79 powinny mieć taką samą trudność jak jedna z 84 i pozostałe 75 i 76.

__________________
_

R10 Ksin
ID 30643

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Ksin: 18-12-2011 22:28.

18-12-2011 22:20 Ksin jest offline Szukaj postów użytkownika: Ksin Dodaj Ksin do Listy kontaktów
xeverius
Newbie


Data rejestracji: 07-12-2011
Postów: 9

Autor tematu Temat rozpoczęty przez xeverius
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dokladnie, to jest jedno z rozwiazan, by dana lokacja nie miala sugerowanego poziomu jako takiego, tylko sugerowana SUMĘ poziomów, w sensie 1lvl 3x69= 207lvli do rozdysponowania, powyzej juz cos tam zaczyna losowac, 2gi lvl 3x79 = 237 itd, oczywiscie mozna to dostosowac, np nie 3x[max lvl] tylko 3x[sredni lvl] z danych widelek, to juz kwestia ustawienia

2gie rozwiazanie problemu to po prostu ustawienie maxymalnego lvlu na wszystkich poziomach danej lokacji takiego samego, i wtedy pasuje robota, widac ze dana lokacja jest przeznaczona dla tego poziomu a nie innego, a nie jakis paradoks zachodzi ze na pierwszy poziom osoby dla ktorych jest przeznaczona dana lokacja musza brac koksow...
18-12-2011 22:35 xeverius jest offline Szukaj postów użytkownika: xeverius Dodaj xeverius do Listy kontaktów
Bargian
Double Ace


Data rejestracji: 24-04-2008
Postów: 100
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III; Moria IV
Skąd: Olecko

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ten problem wynika z faktu, ze akt trzeci zostal wprowadzony jak ludzie juz dawno przekroczyli 65 poziom. Druzyna z zakresu 65-69 ma spore szanse przejsc pierwszy poziom. Wyzej poziomowi musza sie troche napocic. jak juz przejdiecie to zawsze mozecie isc na drugi poziom kw gdzie zakres lvli to 70-79 o ile sie nei myle.

__________________
R17 Bargian ssak/łowca śmieci
18-12-2011 22:40 Bargian jest offline Szukaj postów użytkownika: Bargian Dodaj Bargian do Listy kontaktów
szczecinka
Double Ace


Data rejestracji: 06-04-2009
Postów: 123

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

płaczki rotfl

ile razy trzeba wam pisać, że tak ma być?

jestem na NIE kombinowaniu, tudzież mąceniu w tym bajorku zwanym KW - niech się woda ostoi, niech się wykrystalizują metody na poszczególne lokacje

__________________

Suma IQ na Ziemi jest wielkością stałą. Liczba ludzi stale rośnie.
18-12-2011 23:45 szczecinka jest offline Szukaj postów użytkownika: szczecinka Dodaj szczecinka do Listy kontaktów
destr0yer
Lord


Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 399
Klan: Be Ka
Kraina: Necropolia V
Skąd: Olsztyn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
namina (r4) napisał(a)
cytat:
Sadystyczny Nadzorca zadaje cios krytyczny z broni Demoniczny Pejcz, Censored zostaje zraniona za 1856 PKT ŻYCIA.
Sadystyczny Nadzorca zadaje cios krytyczny z broni Demoniczny Pejcz, Censoredzostaje zraniona za 1916 PKT ŻYCIA.

Coś masz do dodania? Świetnie, policz teraz "miszczu".

PKT. ŻYCIA 868 / 868

Absorbcja na najwyższym +950 = 1818.
Niee.. jest spoko...
cytat:
Piekielny Ogar 8 atakuje kłami zadając cios krytyczny, Censored (*) zostaje zraniony za 1010 PKT ŻYCIA.

Krytyk piekielnego Ogara można przeżyć... Ale Sadystycznego jest kłopot...
Noo.. chyba że jest się zabunkrowanym łapaczem z max absorbacją i dodatkową komorą, z leg. dsk spaczoną/plastikową krwią, szamanami na masce leg. dsk, i leg. dsk kościakach to może i kryta przeżyjesz...

Zwiększyć sumę... Iść z marnym DMG, ale z zasięgiem.. to jest rozwiązanie?
Widełek nie trzeba zmieniać.. wystarczy zmienić system dolosowywania dodatkowych mobków..
Według mnie to jest przesada że mob ze spostem 50 potrafi trafiać wszystko, nawet jeśli ktos ma sposta ~110-150... Może przydałoby się im obniżyć chociaż trafienie? Trafiają wszystko i zawsze.. obojętnie czy przewyższych ich zwinką czy spostem, zawsze trafią...


blad... było śledzić bete... zarówno sadystycznych jak i ogary da się wyzwinkować ( trzeba mieć coś koło 210 zwinki ).

bralem udzial w kw gdzie pojawiali sie sadystyczni.. i szło bez problemu, wystarczy troszkę użyć zwojów. No chyba, że ktoś wychodzi z założenia, że płaci premke i musi mieć wszystko podane na tacy

edit:
a spaczona krew to na co? jeszcze przy okazji przydalaby sie powtorka z bonusow z setow

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez destr0yer: 19-12-2011 00:37.

19-12-2011 00:35 destr0yer jest offline Szukaj postów użytkownika: destr0yer Dodaj destr0yer do Listy kontaktów
xeverius
Newbie


Data rejestracji: 07-12-2011
Postów: 9

Autor tematu Temat rozpoczęty przez xeverius
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
szczecinka napisał(a)
płaczki rotfl

ile razy trzeba wam pisać, że tak ma być?

jestem na NIE kombinowaniu, tudzież mąceniu w tym bajorku zwanym KW - niech się woda ostoi, niech się wykrystalizują metody na poszczególne lokacje


tak ma byc ze trzeba liczyc na szczescie badz na pomoc wyzszolvlowych postaci? ktore notabene za jakis czas nie beda juz mogli pomagac jako ze sami ze soba beda robic 2gie i 3cie lokacje, po prostu braknie osob do pomocy, i osoby ktore radza sobie z 2 i 3cim poziomem beda sie po prostu odbijac od 1szego, patologia


cytat:
destr0yer napisał(a)
blad... było śledzić bete... zarówno sadystycznych jak i ogary da się wyzwinkować ( trzeba mieć coś koło 210 zwinki ).

bralem udzial w kw gdzie pojawiali sie sadystyczni.. i szło bez problemu, wystarczy troszkę użyć zwojów. No chyba, że ktoś wychodzi z założenia, że płaci premke i musi mieć wszystko podane na tacy

edit:
a spaczona krew to na co? jeszcze przy okazji przydalaby sie powtorka z bonusow z setow




odpowiedzialem na to wczesniej, zwinkujemy - odbijamy sie od grabarza ; idzie palniak - pada od sadystycznych badz pomiotow (nie zawsze ale jest wieksza szansa na padake niz na przezycie)

nie wiem co z wami jest, gram na morii po to by moc planowac i wiedziec ze tu musze sie spodziewac X i Y, a nie ze X i Y, i czasem A B C w roznych ilosciach (chyba kazdy zrozumie metafore? chociaz widzac te posty zaczynajace sie od "buahahah" "hahahah" to zaczynam miec przeciwne wrazenie (az chcialoby sie miec opcje by odpowiadac mogli tylko 17+))

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez xeverius: 19-12-2011 01:33.

19-12-2011 01:29 xeverius jest offline Szukaj postów użytkownika: xeverius Dodaj xeverius do Listy kontaktów
xyre
Lord


images/avatars/avatar-25297.jpg

Data rejestracji: 23-07-2011
Postów: 454
Kraina: Moria III
Skąd: z nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Może zamiast dodawać sryliard mobów za każdy lvl powyżej progu zablokować dostawanie repa na tym poziomie? Na przykład mam 75 lvl i robię slumsy 1, zbieram ekipę, wyskakują ogary, rozwalamy je ale guzik z tego mam poza przejściem do 2 lvla. Albo przynajmniej osłabić mniejsze pomioty, policzyłem ich ataki i wyszło 22 ataki od pomiota, każdy po 200. Wyskoczy 2 pomiotów i na dzień dobry rozwalą całą drużynę nim się zdążą poruszyć ;/
19-12-2011 08:44 xyre jest offline Szukaj postów użytkownika: xyre Dodaj xyre do Listy kontaktów
j3r2yk
Double Ace


Data rejestracji: 09-08-2011
Postów: 120
Kraina: Moria VII
Skąd: Gdynia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wg mnie pomysł autora jest najlepszy i naprawdę sensowny

tak naprawdę przejść całe KW w kolejności mogą tylko koksy - a chyba nie o to chodzi

druga możliwość przejścia jest taka, że robimy poziom 1, czekamy aż zrobimy poziomy postacią - robimy raz poziom 2 i liczymy na farta, znowu stukamy poziomy i robimy raz poziom 3 - licząc oczywiście na farta - reasumując - ekipa z sugerowanych poziomów ma aktualnie realne szanse na zaliczenie KW robiąc jeden przelot - chociaż to i tak szczęście trzeba mieć

aktualna sytuacja jest wg mnie chora

maksymalny poziom postaci w widełkach powinien być taki sam na całej lokacji KW
19-12-2011 11:31 j3r2yk jest offline Szukaj postów użytkownika: j3r2yk Dodaj j3r2yk do Listy kontaktów
Arthurus
Triple Ace


images/avatars/avatar-22595.jpg

Data rejestracji: 30-12-2010
Postów: 181
Klan: Zakon Smoka 2
Kraina: Moria IV
Skąd: Pustkowia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://r13.bloodwars.interia.pl/showmsg....&key=ca653541ce

Jaki to ma wogole sens nawet czlowiek jednego ciosu nie jest w stanie wyprowadzic!!!!!
Popieram pomysł, bo w zamierzeniu autorów na slamsy poziom 1-szy moge isc dopiero z 90 poziomem Tongue

__________________


Kompendium wiedzy
Arko

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Arthurus: 19-12-2011 12:06.

19-12-2011 11:36 Arthurus jest offline Szukaj postów użytkownika: Arthurus Dodaj Arthurus do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

KW jest totalnie nie zbalansowane ( pokłosie balansowania na becie ) - która była tworem sztucznym:

http://r2.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=c6e3bd2315

próbowałem różnych ustawień
to mimo ciężkich przeciwników to i tak jedno z lepszych zakończeń
efekt zawsze ten sam

Czy aby mieć szansę na kw muszę żebrać o koksa który za mnie wygra ?
Czy czekać 10-15 lvl aż sam będę na tyle koksem by unieść swój własny sprzęt wbity na tyle wyżej aby powalczyć na widełkach 65-69 ( a to i tak dzięki rasie ssaka )

i nie proszę o rady, bo wypróbowałem wszelkie możliwe kombinacje, poza "przyjacielem Koksem", zmianą tatuażu, i zawsze działającą kasacją ?

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Darkshu: 19-12-2011 13:45.

19-12-2011 13:45 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
gepard 130
Forum Ace


Data rejestracji: 31-03-2011
Postów: 91

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nie prosisz o rady rada jest prosta podbij smiesznego Waszego sposta wbij troche wyżej absorpcje
a nie narzekaj na nie zbalansowanie nie od razu Kraków zbudowano

__________________





19-12-2011 15:20 gepard 130 jest offline Szukaj postów użytkownika: gepard 130 Dodaj gepard 130 do Listy kontaktów
Drex
Lord


Data rejestracji: 20-12-2007
Postów: 398
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Emm, a po co białas ma mieć wbitego wyżej spostrza? Możesz mi powiedzieć?
19-12-2011 15:26 Drex jest offline Szukaj postów użytkownika: Drex Dodaj Drex do Listy kontaktów
gepard 130
Forum Ace


Data rejestracji: 31-03-2011
Postów: 91

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

po to żeby kw wyszło a jak nie ma czym podbić to przynajmniej nie zakładać rzeczy odejmujących generalnie lepiej wychodzą kw przy spoście powyżej spostu przeciwnika

__________________





19-12-2011 15:31 gepard 130 jest offline Szukaj postów użytkownika: gepard 130 Dodaj gepard 130 do Listy kontaktów
Lord_Hellfire
Viking


Data rejestracji: 21-11-2007
Postów: 730
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
gepard 130 napisał(a)
nie prosisz o rady rada jest prosta podbij smiesznego Waszego sposta wbij troche wyżej absorpcje
a nie narzekaj na nie zbalansowanie nie od razu Kraków zbudowano


Grałeś kiedykolwiek na morii? Białas 1h ma zawsze małego sposta, bo nie ma jak go podbić nie tracąc znacznie obrażeń i zasięgu. Jedyne co można się tutaj do tej ekspy przyczepić to tyle że akt trzeci wszedł prawie miesiąc temu i już każdy z drużyny powinien mieć 2 poziom absorbcji, co najprawdopodobniej i tak by nic nie zmieniło. Może jakby jeszcze były ścięgna, ale na to trzeba wciąż poczekać przynajmniej kolejny miesiąc jak nie dwa.

__________________
cytat:
Kirika napisał(a)
Ja nic nie forsuję, żadnego pomysłu, ja po prostu staram się Wam otworzyć oczy.


Ten post był edytowany 314159 raz(y), ostatnio edytowany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
19-12-2011 15:32 Lord_Hellfire jest offline Szukaj postów użytkownika: Lord_Hellfire Dodaj Lord_Hellfire do Listy kontaktów
gepard 130
Forum Ace


Data rejestracji: 31-03-2011
Postów: 91

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dobrze mówisz trzeba wbić absorpcje na 4 poziom a dopiero potem narzekać na brak balansu

__________________





19-12-2011 15:35 gepard 130 jest offline Szukaj postów użytkownika: gepard 130 Dodaj gepard 130 do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jasne - najlepiej pójdę nago (będę mieć spost który zabiera mi adrenalina )
- absorpcja na 2 poziomie tu nic by nie pomogła - na 4 może ale to co najmniej za parę miesięcy ? lat ?
szybciej pewnie wbiłbym 10 lvl-i aby unieść moje zwinne PN-y

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze
19-12-2011 15:45 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
Lord_Hellfire
Viking


Data rejestracji: 21-11-2007
Postów: 730
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Skoro dobrze mówię to czemu pomijasz połowę wypowiedzi?

Absorbcja to tylko hp, a przy takiej kanonadzie to i tak nic nie zmieni. Ścięgna może coś pomogą, ale tutaj w 2 przypadkach wciąż blokują ich poziomy doświadczenia.

A poprawianie sposta nie jest wykonalne dla broni białej 1h. W broni jest to tylko prefie świecącym i suffie klanu. Oba bez zwinności. Prekognicja na głowę, pasterz na tyłek, słońca na palce - wszystko odejmuje trafienie białej a traci się też zwinność. Czyli noszenie tego to samobójstwo.

Jedyną szansą dla białej 1h jest wyciagnąć tak wysoką zwinność aby zaatakować pierwszemu, zabić część przeciwników, unikać ciosów reszty i dzięki absorbcji dożyć do 2 rundy gdzie się dobije resztę wrogów. W ostateczności cykl trzeba jeszcze raz powtórzyć.

Tyle że jak wyciągnąć więcej zwinności? Na 70 poziomie 230-240 to za mało, a osiągnięcie tyle z ścięgnami to niezły wyczyn. Potem pełen zestaw ścięgien można zdobyć dopiero przy 76 poziomie. A wtedy trzeba na pierwszy poziom KW i tak więcej zwinności i mocniejszą ekipę niż na drugi poziom. To jest ten absurd KW, z którym mam nadzieję że ktoś coś zrobi.

__________________
cytat:
Kirika napisał(a)
Ja nic nie forsuję, żadnego pomysłu, ja po prostu staram się Wam otworzyć oczy.


Ten post był edytowany 314159 raz(y), ostatnio edytowany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
19-12-2011 15:49 Lord_Hellfire jest offline Szukaj postów użytkownika: Lord_Hellfire Dodaj Lord_Hellfire do Listy kontaktów
Drex
Lord


Data rejestracji: 20-12-2007
Postów: 398
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
gepard 130 napisał(a)
dobrze mówisz trzeba wbić absorpcje na 4 poziom a dopiero potem narzekać na brak balansu


Ha, ha, ha. Absorpcja na 4 levelu da możliwość przeżycia jednego krytyka od sadystycznego nadzorcy więcej. No nie powiem, na pewno wiele to zmieni. Nie mówiąc o tym kiedy ludzie odłożą tyle Evo żeby wbić 4 level. A my mówimy o pierwszej lokacji! Problem leży w tym, że jest masa ludzi która dawno przekroczyła zalecany level, a wcale nie jest jakimiś mega koxami...
19-12-2011 15:52 Drex jest offline Szukaj postów użytkownika: Drex Dodaj Drex do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Drex napisał(a)
Ha, ha, ha. Absorpcja na 4 levelu da możliwość przeżycia jednego krytyka od sadystycznego nadzorcy więcej. No nie powiem, na pewno wiele to zmieni. Nie mówiąc o tym kiedy ludzie odłożą tyle Evo żeby wbić 4 level. A my mówimy o pierwszej lokacji! Problem leży w tym, że jest masa ludzi która dawno przekroczyła zalecany level, a wcale nie jest jakimiś mega koxami...


Ty weź naucz się czytać
Nadzorca nie zadał żadnego ciosu w tej walce - szczęśliwie każdy z nas go zrunnerował i wogóle nie trafił
w nas biły ogry żarem - nie do uniknięcia
i mniejsze pomioty niszczą nas - a dodam że jako mnich mam sporo odporności i uniki na palną - ale to jakby nie działało no moby

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze
19-12-2011 17:53 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
Drex
Lord


Data rejestracji: 20-12-2007
Postów: 398
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Darkshu napisał(a)
cytat:
Drex napisał(a)
Ha, ha, ha. Absorpcja na 4 levelu da możliwość przeżycia jednego krytyka od sadystycznego nadzorcy więcej. No nie powiem, na pewno wiele to zmieni. Nie mówiąc o tym kiedy ludzie odłożą tyle Evo żeby wbić 4 level. A my mówimy o pierwszej lokacji! Problem leży w tym, że jest masa ludzi która dawno przekroczyła zalecany level, a wcale nie jest jakimiś mega koxami...


Ty weź naucz się czytać
Nadzorca nie zadał żadnego ciosu w tej walce - szczęśliwie każdy z nas go zrunnerował i wogóle nie trafił
w nas biły ogry żarem - nie do uniknięcia
i mniejsze pomioty niszczą nas - a dodam że jako mnich mam sporo odporności i uniki na palną - ale to jakby nie działało no moby


Ale problem nie dotyczy tylko zwinkowców, wiesz? Problem ma też snajper, który obrywa od takiego nadzorcy za 1,6k krytyka i spada. Nie tylko wy macie problem, wiesz? Więc naucz się myśleć..
19-12-2011 22:30 Drex jest offline Szukaj postów użytkownika: Drex Dodaj Drex do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja mówię że jest problem, źle dobranych przedziałów lvl
ty mówisz że wszystko porządku, i mam czekać na wbicie evo na maksa
ja mówie, że głupoty obywatelu opowiadacie - a ty mi żem egoista i myślę o sobie.
Tak, nie tylko ja mam problem, bo przedziały lvl-e są źle dobrane, a ty weź się zastanów nas własnym stanowiskiem w tej sprawie

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze
20-12-2011 07:50 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
Ksin
Lord


images/avatars/avatar-16543.jpg

Data rejestracji: 10-12-2009
Postów: 344
Kraina: Necropolia VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja chciałbym wrócić do mojego pytania czy nie powinno być tak że :


idąc przykłądowo na Slumsy Pozimie 2 gdzie sugerowany jest 70-79 poziom , czyli że trzy osoby by było najłatwiej powinny mieć łacznie 210-237 punktów (3 x 70-79)

kiedy idą trzy osoby z levelami np : 79, 79, 79

powinny mieć taką samą trudność jak trzy osoby z levelami np: 84, 75, 76


w obu przypadkach ekipa mieści się w tej górnej dopuszczalnej sugerowanej sumie 237 (3 x 79)
ale nie nastepuje taka demolka tylka przez to że zakłądający czy jedna osoba przekracza sugerowany poziom

dało by to jakieś sensowne pole manewru osobom co mają wysokie levele

__________________
_

R10 Ksin
ID 30643

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Ksin: 20-12-2011 09:29.

20-12-2011 09:28 Ksin jest offline Szukaj postów użytkownika: Ksin Dodaj Ksin do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Niestety tak być nie może na Morii
Na necro - zwłaszcza 2 z handlem - lvl nie jest wyznacznikiem a sprzęt - często pożyczony
na morii często lvl jest wyznacznikiem
ale są duże różnice - tam gdzie top sprzęt występuje w legendach ( które są łatwiejsze do uniesienia, dystans, cr już może kosić nawet palna nie jest na straconej pozycji )
biała 1h nie posiada legend

PS. kiedyś sporo palnej/dystansu sygnalizowało że by chętnie chciało prefy sufy w broni
ja powiem ależ proszę - obniżmy im skuteczność do Leg PN bez sufów prefów ) na skorpionie, snajpie, shiru ) i pogadajmy wtedy o dostępności broni

z tym że na tych poziomach dystans też nie każdy ma leg shiurek reakcji, a palna spaczaka, i jak tu grać w Króla Wzgórz ?

PS2. nie może tak być bo by wystarczyło wtedy wziąć koksa i każdy skład by przechodził
bo koks wymiótłby bez mydła wszystkie moby - mi nie chodzi aby było łatwo - ale aby to było w ogóle możliwe

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Darkshu: 20-12-2011 09:47.

20-12-2011 09:46 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
Strony (6): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PROPOZYCJA Widełki lvl'owe, a poziomy KW

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH