Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » DYSKUSJA Test zasadzki a zasięg broni » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Test zasadzki a zasięg broni
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Sanchez
Lord


Data rejestracji: 19-02-2008
Postów: 439
Klan: Horda
Kraina: Moria II

Test zasadzki a zasięg broni Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie wiem czy to wynik wejścia Aktu 3 i zmiany pewnych przyzwyczajeń graczy, ale zauważam pewną niepokojącą rzecz. Chodzi o atakowanie przeciwnika (w innej broni), test zasadzki, oraz zasięg broni.

Do tej pory zawsze mówiło się, że biała rządzi w zwinności, palna w spostrzegawczości, a dystans w sumie obu (zwinności i spostrzegawczości). Tymczasem ostatnio, broń dystansowa poszła mocno w spostrzegawczość nieco przekrzywiając możliwość atakowania.

Jak to wygląda ?

Biała atakuje Dystans (wchodzi na 90% - ma broń z prefiksami/sufiksami i ma zasięg zwinności)
Biała atakuje Palną (wchodzi na 90% - ma broń z prefiksami/sufiksami i ma zasięg zwinności)

Dystans atakuje Białą (wchodzi na 90% - broń z sufiksami i ma zasięg sumy)
Dystans atakuje Palną (wchodzi na 90% - broń z sufiksami i ma zasięg sumy)

Palna atakuje Białą (wchodzi na 90% - niska spostrzegawczość białej i ma zasięg spostrzegawczości)
Palna atakuje Dystans (wchodzi na 90% - przy dobrych ciuchach LUB ma zasięg spostrzegawczości).


Mocno zmieniły się zasady gry ... obecny Akt3 wymusza mocno ofensywny styl gry, ale do cholery, niech to będzie jakoś rozsądnie. A nie tak, że palna 2h ma jak zawsze pod górkę, a dystans w PVP ma dodatkowy atut.

Tak - poniekąd jest to płacz. Płacz nad tym, co miał Akt III naprawić, a czego nie zrobił ... przez krzyk dystansów, którym próbowano zrobiono krzywdę na EXPEDYCJACH.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Sanchez: 19-12-2011 15:36.

19-12-2011 13:37 Sanchez jest offline Szukaj postów użytkownika: Sanchez Dodaj Sanchez do Listy kontaktów
draco29a
Emperor


Data rejestracji: 29-01-2009
Postów: 1.446
Kraina: Moria; Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

i zrobionoTongue


Snajper:
wchodzi w CR na 90%
wchodzi w Zabojce na 90%
wchodzi w rewo na 90%->przy slabym eq z wplywami


wniosek?
snajper nie musi wchodzic zawsze i wszedzie.

A jak juz jestes uparty na tyle to Spaczony set, leg ds ak, ds1 bandanka, i jakies lipne portki z wplywami. Z czyms takim wejdziesz w dystansow z powiedzmy 180-200sposta. Czyli swiat i ludzie;]

__________________
R2-Dener
R3-brak, kiedys deneroth, a wczesniej drake29aWink
19-12-2011 15:17 draco29a jest offline Szukaj postów użytkownika: draco29a Dodaj draco29a do Listy kontaktów
timitu
Viking


images/avatars/avatar-9744.jpg

Data rejestracji: 07-01-2008
Postów: 676
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Z krainy wiecznej kontestacji

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

draco Ty sie zastanawiasz nad tym co piszesz? ze spaczakami na dystansa? nie będziesz trafiać w spaczakach wyciągniesz z budynkami 180 sposta maks. i to na snajperce. jak Ty chcesz trafiać? na akaczu masz masz jeszcze mniej sposta. trafisz panu bogu w oko nie w dystansa

__________________
LOSOWATOR SZALONY BÓG BW
19-12-2011 15:30 timitu jest offline Szukaj postów użytkownika: timitu Dodaj timitu do Listy kontaktów
draco29a
Emperor


Data rejestracji: 29-01-2009
Postów: 1.446
Kraina: Moria; Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Hmm, ja mam 145 sposta z budynkami, pomyslmy snajper wyciagnie 105 i juz mnie trafia,

http://r2.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=d1a0bd5103


pomyslmy... fakt faktem moglem miec 143/145 sposta w tym linku, ale kosztem okolo 3k hp. Jak sam dobrze rozumiesz dystans na palniaka ustawia sie albo w full hp, albo liczy ze ten nie wejdzie.



Inna sprawa to z mojej perspektywy, wchodzi do mnie dowolny CR, Bialy 1h, Dystans, Rewo, jedynie snajpera moge odbic skutecznie;]
i tak to wyglada na mid lvl. A wiem ze dystansa CRem sie leje jak się chce, mialem CR na r5 i farmilem kilkunastu dystansow +6lvli.


Do tego pamietaj o ewolucjach, dystans nie musi sie ustawiac pod sposta, snajper moze, i powinien.



Mozesz również isc w jastrzebiu, ale to akurat pare lvli wyzej niz ja jestem.

__________________
R2-Dener
R3-brak, kiedys deneroth, a wczesniej drake29aWink

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez draco29a: 19-12-2011 15:53.

19-12-2011 15:48 draco29a jest offline Szukaj postów użytkownika: draco29a Dodaj draco29a do Listy kontaktów
timitu
Viking


images/avatars/avatar-9744.jpg

Data rejestracji: 07-01-2008
Postów: 676
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Z krainy wiecznej kontestacji

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://r2.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=0ea5e55e2e
powodzenia w trafianiu przeciętnego dystansa w spaczakach na moim poziomie. ciekawe jak snajper ma wyciągnąć te 180 wpływów i jednocześnie go trafiać. a evo? te same evo będzie dystans używać, nie zapominaj o tym

__________________
LOSOWATOR SZALONY BÓG BW
19-12-2011 16:00 timitu jest offline Szukaj postów użytkownika: timitu Dodaj timitu do Listy kontaktów
Flacha
Lord


Data rejestracji: 26-01-2008
Postów: 472
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV; Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak świat, światem dystans zawsze miał łatwiej w zasadzkach/oblach, palna na expach a biała była w miare dobra w obydwu aspektach (nie mylić ze znakomita) - biała 1h miała inicjatywe na oblach, 2h dmg do zasadzek i exp. Problemem jest to że niektórzy chcą mieć klaśe najlepszą we wszystkim. Dystanse chcą mieć zasięg na wszykie moby + kosmiczne dmg, CRzy to samo + nieograniczoną żywotność a palna chce bić wszystko w pvp, najlepiej żeby przeciwnik nawet ciosu nie wyprowadził mimo że ma 15 lvli więcej. Palna jest grywalna w pvp i to wystarczy, masz za to 2x łatwiej na expie. Dystans zawsze wszystko kosił w pvp bo chyba takie są jego założenia?? Atakowanie palniakiem dystansa nie jest najlepszym pomysłem (żeby nie powiedzieć kretyńskim), możesz sobie 2x gorszym sprzętem zlać o wiele lepszego białasa - więcej pr, evo, być może zasobów a o ile łatwiej. Ale nie, trzeba lać dystans na którym jest najtrudniej. Ogarnijcie się wreszcie, co wam się w głowach ubzdurało że koniecznie musicie farmić dystanse?? Zresztą w snajpera też nie wejdziesz w 90% z max zasięgiem. Albo za mało sposta albo wpływów - wniosek? uciąć spost snajperom. Pokrętna logika. Gram rewo, omijam snajperów, dystanse i ewentualnie inny palne 2h siedzące w sposcie. To się nazywa kompromis - albo rybki albo akwarium, coś oddajesz żeby mieć coś. A wy chcecie mieć wszystko, bez żadnego wysiłku ani kosztu włożonego.
19-12-2011 16:18 Flacha jest offline Szukaj postów użytkownika: Flacha Dodaj Flacha do Listy kontaktów
Gierek
Viking


Data rejestracji: 05-09-2008
Postów: 543
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a jak dystans ma wchodzic w snipera 200 sposta? niby jak ma zorić 200 wplywów? to nie jest tak jak napisał sanchez.
19-12-2011 16:20 Gierek jest offline Szukaj postów użytkownika: Gierek Dodaj Gierek do Listy kontaktów
Sanchez
Lord


Data rejestracji: 19-02-2008
Postów: 439
Klan: Horda
Kraina: Moria II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Sanchez
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gierek, atakują mnie dystanse, które w moje 248 sposta wchodzą na 90%.

Dzisiejsze linki wyrzuciłem, ale spokojnie jutro wkleję. Nie zauważyłem tego, abym stanowił dla kogokolwiek jakiś problem z ilością spostrzegawczości.

Niektórzy pomagają sobie sufiksem Drady - inni nie. Różnie. Ale wszędzie widzę 90%.





Edit:

Gierek - usiądź, bo możesz doznać szoku, jak tudne jest wchodzenie w 200 sposta.

http://r5.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=7fc2e8defa

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Sanchez: 19-12-2011 18:11.

19-12-2011 16:31 Sanchez jest offline Szukaj postów użytkownika: Sanchez Dodaj Sanchez do Listy kontaktów
timitu
Viking


images/avatars/avatar-9744.jpg

Data rejestracji: 07-01-2008
Postów: 676
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Z krainy wiecznej kontestacji

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a co to dystans święta krowa bw? na jednym eq wymiata w pvp, kw i oblegach i dobrze sobie radzi na ekspach? z założenia ma być najlepszą bronią na bw? a na top sprzęcie i na ekspach sobie radzi lepiej niż inne profesje. każda inna profesja musi kombinować i składać osobne eq na ekspy kw i pvp. prócz dystansa. to normalne jest że dystans ma ponad 200 na przeciętnym eq, bije przy tym bardzo mocno i kare ma z tatuażu?
żeby wygrać z dystansem trzeba jednocześnie spełniać takie warunki:
mieć dużo wpływów
bić mocno
i trafiać dystansa.
gdy dystans wchodzi prawie do każdego na90% trafia i bije bardzo mocno, nie musząc pamiętać by przebrać się na kw czy ekspe. tak ma być? jeśli tak ma być to proszę mi to uzasadnić. ale w inny sposób niż to że dystans jest gorszy na ekspach, bo wcale nie jest gorszy. chyba że dla dystansowca być gorszym na ekspach, oznacza zadawać taki sam dmg lub nieznacznie gorszy niż inne profesje
editd do Gierka: popatrz na link i wpływy Andreusa, oczywiście to niemożliwe wejśc2 200 sposta czy więcej;
http://r2.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=e6505b0c13

__________________
LOSOWATOR SZALONY BÓG BW

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez timitu: 19-12-2011 16:48.

19-12-2011 16:39 timitu jest offline Szukaj postów użytkownika: timitu Dodaj timitu do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » DYSKUSJA Test zasadzki a zasięg broni

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH