Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Nasza twórczość » Nasze historie » opowiadanko - takie tam wypociny a nie... ;) » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony opowiadanko - takie tam wypociny a nie... ;) 3 Ankieta - średnia ocena: 10,003 Ankieta - średnia ocena: 10,003 Ankieta - średnia ocena: 10,003 Ankieta - średnia ocena: 10,003 Ankieta - średnia ocena: 10,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
skazany789
Double Ace


images/avatars/avatar-23932.gif

Data rejestracji: 06-04-2011
Postów: 124
Klan: Dead Army
Kraina: Moria IV

opowiadanko - takie tam wypociny a nie... ;) Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie mam jeszcze pomysłu na tytuł toteż na razie umieszczam tylko fragment tego swojego "opowiadania" Big Grin no i czekam na wasze opinie



Nie wiem jak to się dokładnie stało. Obudziłem się gdzieś daleko od swojego Kwadratu, a nade mną ślęczała jakaś postać. Nie można jej opisać - wydawała się być częścią mrocznego otoczenie panującego wokoło. Postać nie przedstawiła się - wyciągnęła jedynie rękę ku mnie (jednak nie dotknęła mnie) i jakby jakąś dziwną siłą postawiła mnie na nogi.

- Musimy odnaleźć grobowce Pradawnych. - rzekła nagle postać
- Jak niby chcesz tego dokonać? - zapytałem
- Raczej "jak chcemy tego dokonać". Zaczniemy od odnalezienia naukowca który wyzwolił siłę Za'gar'a
- A jaka tu moja rola?
- Panuje w tobie siła podobna do siły Za'gar'a.
- Chcesz mi powiedzieć przez to, że jestem jego potomkiem???
- Prawdopodobnie tak. Ale nie martw się przepowiednia mówi, że bardzo daleki potomek jednego z Pradawnych wybawi świat pogrążony w zagładzie wywołanej przez jednego z Pradawnych.
- No dobra, a jak mamy znaleźć naukowca?
- To nie będzie trudne, potrzebujemy tylko Kamienia Duszy. Posiadasz może takowy?
- Posiadam, ale to mój ostatni.
- Co z tego, że ostatni? - zapytał zdziwiony nieznajomy - gdy opanujesz sytuację na świecie nie będą one już nikomu potrzebne.
Lekko speszony wyjąłem ze swej skórzanej kurtki pulsujący energią Kamień Duszy i podałem go nieznajomemu. Obejrzał go i powiedział: - Nadaje się - i oddał mi go kładąc pewnie w moich dłoniach.
- Na tej kartce jest napisane zaklęcie "poszukiwacz drugiej Mocy" - powiedział nieznajomy i podał mi pożółkła zwijającą się ze starości kartkę - gdy dojdziemy do wybudowanego przeze mnie ołtarza położysz na nim kamień, wypowiesz zaklęcie i położysz na kamieniu ręce. Jakoby, że Kamienie Dusz i inne powstały pośrednio przez Kamienie znalezione w grobowcu Za'gar'a twój Kamień będzie się chciał się "wyrwać" tam gdzie wyzwolono siłę Kamienia należącego do pradawnego.

- A może mógłbyś się chociaż przedstawić? - zapytałem z lekką niepewnością będąc już przy ołtarzu
Postać stanęła przede mną, jej oczy błysnęły jakby płomieniem - to miało oznaczać, że nie powinienem zadawać tego pytania
- Jesteś wyjątkowym wampirem - powiedział nieznajomy zachrypłym złowrogim głosem - nikt jeszcze nie odważył mi się zadać tego pytania. Tak prawdę mówiąc nie mam imienia, nawet nie wiem skąd się wziąłem ale nazywają mnie Yvner.
- Dlaczego inni tak się bali zapytać cię o to?
- Jestem potomkiem Pana Ciemności, to dlatego. Większość, gdy się o tym dowiadywała zaczęła się niewyjaśnionymi przyczynami palić jak benzyna. To jest mój prywatny powód przez, który ci pomagam.
- Chcesz unicestwić własnego rodziciela?
- Dokładnie tak, ale nie jedynie dla tego, że wampiry płoną na wieść, że jestem potomkiem Pana Ciemności. Najważniejszy powód to przywrócenie Ziemi jej dawnego "ja".
- Ale przecież jeśli chcesz abyśmy unicestwili twojego rodziciel, zginiemy też i my.
- Nie zginą ci, którzy pomagali tobie i ci w pobliżu ciebie.
- Będzie nam ktoś jeszcze pomagał???
- A co? Myślałeś, że to będzie taki krótkotrwały proces, że wypowiesz zaklęcie, znajdziemy naukowca i koniec sprawy? Jeszcze dużo roboty przed nami więc lepiej weź się do wypowiedzenia zaklęcia.
Jak nakazał mi Yvner wypowiedziałem zaklęcie wziąłem Kamień w ręce i dokończyłem zaklęcie trzema ostatnimi słowami. Nagle Kamień błysnął żółtym, przenikliwym światłem i począł się lekko wyrywać tak jak zapowiadał nieznajomy. Spojrzałem w jego stronę a ten tylko skinął głową co miało oznaczać, że wszystko poszło dobrze i muszą iść dalej.

Nasza wędrówka trwała ponad dwa dni jednak nasze (przynajmniej moje) odczucie było takie jakby to były tylko dwie godziny. Naszym oczom ukazało się na wpół zrujnowane laboratorium, które zamiast okien było zabite deskami.
- I mówisz, że to tutaj ma być ten naukowiec? - wyrwałem nagle
- No wiesz w końcu to była wojna więc nie dziw się z wyglądu budynku.
- Ja nie o tym - i wskazując ręką pokazałem mu trzech zataczających się od alkoholu mężczyzn - ja o tym
- Zostawię to bez komentarza.....

__________________

PetycjaWink

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread...hreadid=1171485

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez skazany789: 01-01-2012 15:23.

01-01-2012 15:15 skazany789 jest offline Szukaj postów użytkownika: skazany789 Dodaj skazany789 do Listy kontaktów
Mahazel1994
Emperor


images/avatars/avatar-18753.jpg

Data rejestracji: 25-03-2010
Postów: 1.100
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: Z Gwardii Samaela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam uczucie deja vi, ale nie wiem dlaczegoSmile
pomysł niezły, z wykonaniem gorzej
ze względu że to "wprowadzenie" dam sobie spokój z oceną, bo jak narazie to 6 albo 7= (tak, podwójny minusSmile )

__________________

Nau vel'bol?
r9:Azazel Blade

r15:Azazel Blade

01-01-2012 23:19 Mahazel1994 jest offline Szukaj postów użytkownika: Mahazel1994 Dodaj Mahazel1994 do Listy kontaktów
Cerebrus
Triple Ace


images/avatars/avatar-23434.gif

Data rejestracji: 07-07-2011
Postów: 215
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Opole

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ogólnie to tak:

- dużo błędów stylistycznych, literówek i pogubionych liter
- często powtarzasz wyrazy, niepotrzebnie np.

"daleki potomek jednego z Pradawnych wybawi świat pogrążony w zagładzie wywołanej przez jednego z Pradawnych."

- zbyt dużo dialogów i deficyt opisów.
- za bardzo się z tym wszystkim śpieszysz.


No, ale pisz pisz... nabierzesz wprawy Tongue .

__________________

02-01-2012 02:25 Cerebrus jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerebrus Dodaj Cerebrus do Listy kontaktów
skazany789
Double Ace


images/avatars/avatar-23932.gif

Data rejestracji: 06-04-2011
Postów: 124
Klan: Dead Army
Kraina: Moria IV

Autor tematu Temat rozpoczęty przez skazany789
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

praktyka czyni mistrza Big Grin


dzięki za uwagi i postaram się poprawić to na co zwróciliście uwagę Wink

__________________

PetycjaWink

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread...hreadid=1171485
04-01-2012 14:50 skazany789 jest offline Szukaj postów użytkownika: skazany789 Dodaj skazany789 do Listy kontaktów
Mahazel1994
Emperor


images/avatars/avatar-18753.jpg

Data rejestracji: 25-03-2010
Postów: 1.100
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: Z Gwardii Samaela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dam radę: napisz coś i zostaw tak na parę dni.
Przeczytaj to i wnieś ewentualne poprawkiSmile
albo daj komuś do przeczytania, nie ma to jak opinia drugiej osobySmile

__________________

Nau vel'bol?
r9:Azazel Blade

r15:Azazel Blade

04-01-2012 19:01 Mahazel1994 jest offline Szukaj postów użytkownika: Mahazel1994 Dodaj Mahazel1994 do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Nasza twórczość » Nasze historie » opowiadanko - takie tam wypociny a nie... ;)

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH