Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PROPOZYCJA I pytanie » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony I pytanie
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Pożeracz Dusz
Tip Top Tmod 2013


images/avatars/avatar-25232.png

Data rejestracji: 26-07-2011
Postów: 904

I pytanie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Propozycja:

Czy nie dało by się w panelu bocznym dodać zakładki regulamin gry? Chodzi mi raczej o coś takiego by otworzyła się strona z podziałem na kategorie, a nie odnośnik do forum.
Można by wtedy podzielić regulamin na kategorie bądź rozdziały np:

Regulamin gry >>
1. Ogólny regulamin gry
2. Regulamin handlu
3. ....

Itd, a w nich zawrzeć to co każdy powinien znać, rozpisać to dokładnie i szczegółowo np.
jak uniknąć pushingu lub czy zgłaszać gre z jednego ip jeżeli dzień wcześniej kolega na imprezie się zalogował na naszym kompie.

Trochę roboty, ale jednak uprzyjemniło by i ułatwiło czytanie regulaminu.


No i pytanie do administracji.

Z aktywnych op'ów i sop'ów widzę tylko dwóch.... Ce47 i Caen pracują jak powinni, Pani Marta odeszła/zrezygnowała a Szeszej i K_J są jak kolorowa zorza polarna widywani tak rzadko że aż trudno uwierzyć, że są.
Czy macie zamiar kogoś nowego przyjąć?

__________________



Pomyliłem się? Pisz PW. Jestem tylko człowiekiem.
Regulaminu działu handel
Zamykanie tematów

Dałem Ci warna? Popraw temat i napisz PW w raz z linkiem do niego!
Daje tylko 1 warna dziennie, kolejne mimo postu są ostrzeżeniami USTNYMI!

04-01-2012 13:01 Pożeracz Dusz jest offline Szukaj postów użytkownika: Pożeracz Dusz Dodaj Pożeracz Dusz do Listy kontaktów
deviljin84
Forum Legend


images/avatars/avatar-14176.jpg

Data rejestracji: 24-09-2008
Postów: 1.544
Kraina: Necropolia II
Skąd: wiesz?

RE: I pytanie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://bloodwars.interia.pl/
na stronie z logowaniem masz linka do regulaminu Tongue

jesli ma sie jakies watpliwosci to zawsze mozna na forum zapytac...

__________________


nick: Deviljin

R3 Smile
04-01-2012 14:16 deviljin84 jest offline Szukaj postów użytkownika: deviljin84 Dodaj deviljin84 do Listy kontaktów
Pożeracz Dusz
Tip Top Tmod 2013


images/avatars/avatar-25232.png

Data rejestracji: 26-07-2011
Postów: 904

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pożeracz Dusz
RE: I pytanie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
deviljin84 napisał(a)
http://bloodwars.interia.pl/
na stronie z logowaniem masz linka do regulaminu Tongue

jesli ma sie jakies watpliwosci to zawsze mozna na forum zapytac...



O naprawde? patrz nie zauwazylem..... baaa jestem tak slepy ze nawet nie wiem gdzie konto założyć....
a teraz tak serio

Spis regulaminu dotyczącego gry jest mało przejrzysty porozrzucany w tematach i działach, nie wszystko jest sprecyzowane i dokładne jak np pushing - skąd wziąć cene? jak się jej trzymać? czy można kupić taniej sprzedać drożej?
To krótka lista tego co mnie zastanawiało i zastanawia młodych graczy.
Tak pozatym wydaje mi sie że w liście zakładek przynajmniej winien byc odnośnik do pełnego regulaminu gry...

__________________



Pomyliłem się? Pisz PW. Jestem tylko człowiekiem.
Regulaminu działu handel
Zamykanie tematów

Dałem Ci warna? Popraw temat i napisz PW w raz z linkiem do niego!
Daje tylko 1 warna dziennie, kolejne mimo postu są ostrzeżeniami USTNYMI!

04-01-2012 14:36 Pożeracz Dusz jest offline Szukaj postów użytkownika: Pożeracz Dusz Dodaj Pożeracz Dusz do Listy kontaktów
gihad
King


images/avatars/avatar-5619.gif

Data rejestracji: 10-08-2007
Postów: 754
Kraina: Moria IV
Skąd: Krk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czy ja wiem, przecież na górze strony są odnośniki do faq, tabeli kar itp, wystarczyłoby tam dodać regulamin gry, tyle że tak jak napisałeś jest on porozrzucany po różnych stronach forum. Ewentualnie można by też w tutorialu dodać regulamin, ale lepszym pomysłem byłoby rzeczywiście zebranie tego do kupy. A co do drugiego pytania.

Zmiana OP na serwerach R9 oraz R13

__________________
R13:Gihad
cytat:
SushiMaker napisał:
Nie da się.

04-01-2012 15:47 gihad jest offline Szukaj postów użytkownika: gihad Dodaj gihad do Listy kontaktów
draco29a
Emperor


Data rejestracji: 29-01-2009
Postów: 1.446
Kraina: Moria; Moria II

RE: I pytanie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Pożeracz Dusz napisał(a)
cytat:
deviljin84 napisał(a)
http://bloodwars.interia.pl/
na stronie z logowaniem masz linka do regulaminu Tongue

jesli ma sie jakies watpliwosci to zawsze mozna na forum zapytac...



O naprawde? patrz nie zauwazylem..... baaa jestem tak slepy ze nawet nie wiem gdzie konto założyć....
a teraz tak serio

Spis regulaminu dotyczącego gry jest mało przejrzysty porozrzucany w tematach i działach, nie wszystko jest sprecyzowane i dokładne jak np pushing - skąd wziąć cene? jak się jej trzymać? czy można kupić taniej sprzedać drożej?
To krótka lista tego co mnie zastanawiało i zastanawia młodych graczy.
Tak pozatym wydaje mi sie że w liście zakładek przynajmniej winien byc odnośnik do pełnego regulaminu gry...



Widzisz, Polska to narod kombinatorow, slyszalem opinie ze dlatego nie ma w Polsce sprzedazy aplikacji na androida, oficjalnej.
Ogolnie za bardzo chcesz kombinowac, a w takim wypadku nie mozna okreslic kazdej sytuacji, bo ktos i tak bedzie mogl obejsc, a na skutek kombinacji regulamin bedzie tak zakrecony ze nikt nic nie bedzie wiedzialBig Grin

__________________
R2-Dener
R3-brak, kiedys deneroth, a wczesniej drake29aWink
04-01-2012 15:54 draco29a jest offline Szukaj postów użytkownika: draco29a Dodaj draco29a do Listy kontaktów
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A kto normalny czyta regulaminy? Zaakceptowaliśmy w momencie gry i starczy. O ile nie robisz multi, przekrętów, handlu postaciami czy gróźb karalnych to regulamin w większości wypadków Ci nie spędza snu z powiek.
To o czym piszesz "nie wszystko jest sprecyzowane i dokładne jak np pushing - skąd wziąć cene? jak się jej trzymać? czy można kupić taniej sprzedać drożej?" jest może i smutne, ale i typowe - regulamin ogólny to jedno, regulamin szczególny (handel, warny, składki etc) jest zamieszczony w odpowiednich działach, i owszem, nieraz jego brzmienie/interpretacja zmienia się w czasie albo nie jest na pierwszy rzut oka jednonaczna. Ale smiem twierdzić, że w kwestii przejrzystości, zrozumiałości i interpretacji warunków ogólnych i szczególnych umowy to BW jest dużo lepsze niż niektóre 100x większe podmioty.







cytat:
draco29a napisał(a)

Ogolnie za bardzo chcesz kombinowac, a w takim wypadku nie mozna okreslic kazdej sytuacji, bo ktos i tak bedzie mogl obejsc, a na skutek kombinacji regulamin bedzie tak zakrecony ze nikt nic nie bedzie wiedzialBig Grin

Moja memoria fragilis est, ale nie przypominam sobie kontrowersyjnych czy dwuznacznych SENSOWNYCH interpretacji regulaminu przez graczy, częstszych niż jedna na rok. A obalonych przez graczy zapisów regulaminu zupełnie nie pamiętam. Nie wyklczam, że są, ale nie pamiętam.

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Cerbin: 04-01-2012 16:01.

04-01-2012 15:54 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
draco29a
Emperor


Data rejestracji: 29-01-2009
Postów: 1.446
Kraina: Moria; Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Cerbin napisał(a)
cytat:
draco29a napisał(a)

Ogolnie za bardzo chcesz kombinowac, a w takim wypadku nie mozna okreslic kazdej sytuacji, bo ktos i tak bedzie mogl obejsc, a na skutek kombinacji regulamin bedzie tak zakrecony ze nikt nic nie bedzie wiedzialBig Grin

Moja memoria fragilis est, ale nie przypominam sobie kontrowersyjnych czy dwuznacznych SENSOWNYCH interpretacji regulaminu przez graczy, częstszych niż jedna na rok. A obalonych przez graczy zapisów regulaminu zupełnie nie pamiętam. Nie wyklczam, że są, ale nie pamiętam.



Chodzi o to ze kazdy zapis mozna obejsc, zle zinterpretowac, itp, im wiecej zapisow jest, i im bardziej są one szczegolowe tym wiecej kombinowania.


Co do malej precyzyjnosci to nie mozna okreslic cen ani wielu rzeczy, bo to by absurdalnie tworzylo pole do przekretow

__________________
R2-Dener
R3-brak, kiedys deneroth, a wczesniej drake29aWink
04-01-2012 16:15 draco29a jest offline Szukaj postów użytkownika: draco29a Dodaj draco29a do Listy kontaktów
Pożeracz Dusz
Tip Top Tmod 2013


images/avatars/avatar-25232.png

Data rejestracji: 26-07-2011
Postów: 904

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pożeracz Dusz
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zauważyłem przyjętego nowego operatorów (Spectre i Corosie), a co z regulaminem?

__________________



Pomyliłem się? Pisz PW. Jestem tylko człowiekiem.
Regulaminu działu handel
Zamykanie tematów

Dałem Ci warna? Popraw temat i napisz PW w raz z linkiem do niego!
Daje tylko 1 warna dziennie, kolejne mimo postu są ostrzeżeniami USTNYMI!

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Pożeracz Dusz: 01-02-2012 14:40.

01-02-2012 14:38 Pożeracz Dusz jest offline Szukaj postów użytkownika: Pożeracz Dusz Dodaj Pożeracz Dusz do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Regulamin, to marzenie ściętej głowy. Ludzie i tak tego nie czytają, a robienie takich rozpisek to już wiązanie sobie sznura, zaraz by było że tego nie było itp.

Jest taka opcja jak ukrywaj na forum, sam z niej czasem korzystam inaczej nic bym nie zrobił.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


06-02-2012 18:53 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
k7rx
Double Ace


Data rejestracji: 26-04-2011
Postów: 139

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
....

Jest taka opcja jak ukrywaj na forum, sam z niej czasem korzystam inaczej nic bym nie zrobił.



No patrz a ja czekam aż się SM zaświeci na zielono. Big Grin
Wracając do tematu.

Regulamin i FAQ jest. To prawda. Jednak oba z nich opisują główne zasady i "ścieżki postępowania".
Nigdzie w nich nie jest napisane w przejrzysty sposób, jak powinniśmy się zachować w pewnych sytuacjach (wyznaczanie ceny aby nie podchodziła pod push, itp)... a jeśli już to jest to przedstawione trochę okrężną droga. Tworzenie dodatkowych regulaminów upraszczających nic nie da.
Tak jak ten Pan u góry "Tego nikt nie czyta". Większość zasad można się dowiedzieć z forum i od znajomych.

Co do zmiany operatorów. Jeśli uważasz że ktoś z OP nie wykonuje swojej pracy pisz do administracji BW.

06-02-2012 19:07 k7rx jest offline Szukaj postów użytkownika: k7rx Dodaj k7rx do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PROPOZYCJA I pytanie

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH