Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » jaki kupic komputer » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (4): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony jaki kupic komputer 4 Ankieta - średnia ocena: 7,754 Ankieta - średnia ocena: 7,754 Ankieta - średnia ocena: 7,75
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

jaki kupic komputer Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam, mam zamiar kupić nowy komputer i powiedźcie mi czy taki się opłaca: http://allegro.pl/extreme-sli-core-i7-26...2045717590.html Oraz drugie pytanie, bo będę chciał sprzedać dotychczasowy, ale nie wiem ile za niego zawołac, o to co mam: Procesor: Interl(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 4x2,40 GHz Grafika: NVIDIA GeForce 9500 GT 1 GB DDR3 Pamięć: 4 GB DDR3 Dysk Twardy: 500 GB Nagrywarka DVD Dzięki za pomoc w obu kwestiach.





Ponawiam temat

Niestety w tedy nie udalo mi sie kupic kompa, ale teraz nawet musze do konca tygodnia juz zdecydowac co kupic, budzet mniejszy bo 1500 moze ciut wiecej cos da rade znalesc ale nie moze przekroczyc 2000.

Poszukuje komputera bez monitora, na ktorym bedzie mozna sobie grac we weszystko ladnie

Najlepiej juz z windowsem 7 ale to nie jest mus, ale dobrze by bylo

Moze byc cala paka odrazu, albo poszczegolne elementy zeby zrobic skladaka.

Co do obudowy to tez by pasowalo zeby mial wyswietlacz pokazujacy temp. klockow.


Czekam na wasze propozycje


Takie cos znalazlem jak myslycie ??

http://allegro.pl/fx-6100-3-9ghz-turbo-8...2568031482.html

http://allegro.pl/6-rdzeni-6x3-9ghz-8gb-...2555205331.html

http://allegro.pl/kom-it-x6-fx-6100-6x3-...2546535025.html


I nie wiem ogolnie bo czytam o tych kartach grafcznych i nie wiem ktore lepsze, prosze o pomoc

__________________

Ten post był edytowany 5 raz(y), ostatnio edytowany przez .Manson.: 21-08-2012 15:25.

11-01-2012 15:37 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
Friczu
Triple Ace


images/avatars/avatar-25266.jpg

Data rejestracji: 02-01-2011
Postów: 179
Kraina: Necropolia II
Skąd: Szamotuły

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Twoj = ~2tysie zalezy od czestotliwosci taktowania grafiki i ramu


Czy oplaca sie nowy ?

tak o ile naprawde jestes zagorzalym fanem maksymalnych detalow i fps.

__________________
r3 Bono
r18 Bono
11-01-2012 15:54 Friczu jest offline Szukaj postów użytkownika: Friczu Dodaj Friczu do Listy kontaktów
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez .Manson.
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tak, jestem fanem gier na najwyzszych detalach Wink Nie mam duzo czasu zeby grac, ale jak juz gram to chce pozadnie, takze wlasnie chodzi mi oto czy na takim sprzecie nie bede sie musial martwic czy cos mi pojdzie itd.

__________________

11-01-2012 15:58 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
Fretkomaniak
Lord


images/avatars/avatar-20763.jpg

Data rejestracji: 17-01-2009
Postów: 469
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

mocny komputer, ze starszymi grami windows 7 może miewać swoje problemy, ale ogólnie nowsze gry powinny śmigać nieźle Tongue
11-01-2012 16:25 Fretkomaniak jest offline Szukaj postów użytkownika: Fretkomaniak Dodaj Fretkomaniak do Listy kontaktów
Sherem*
Ex-Team


images/avatars/avatar-23726.gif

Data rejestracji: 07-09-2008
Postów: 204
Skąd: Z Nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Friczu napisał(a)
Twoj = ~2tysie zalezy od czestotliwosci taktowania grafiki i ramu


rotfl rotfl rotfl rotfl

You gotta me kidding...
700 - 800zł? Może...

A co do tego komputera który masz w planach.
Ogólnie jestem przeciwko kupowaniu na allegro, taka zasada życiowa. Oczywiście zdarzają się wyjątki od reguły zwłaszcza, że na aukcjach jest w miarę tanio.

Przede wszystkim uważałbym na płytę główną.
Ostatnio świat obiegła informacja, że karty Gigabyte'a Z68 smażą się jak na zawołanie i są wycofywane z obiegu. Dla mnie byłby to wystarczający powód, aby nie kupować bo problemy z płytą mogą przerzucić się na procek i grafikę. Zwłaszcza, że ta jest podłączona w SLI.

A propo grafiki szkoda, że napisali czyja to. ASUS, Gigabyte, Zotack? Noname? Powercolor?

Na pewno nie będziesz narzekał na procesor. i7 2600 to jeden z najbardziej udanych produktów Intela z tej serii. Obok i5 2500k są bestsellerami w każdym sklepie komputerowym.

O pamięci nie chcę się nawet wypowiadać bo Kingstony to jedne z najtańszych kości na rynku. Zasilacz chociaż całkiem niezły. Chieftechowi można zaufać.

Obudowa Aerocoola są słabe, sporo plastiku i słabe wyciszenia. W dodatku rzadko wyposażają swoje produkty w całą baterię wentylatorów, a to ważne - masz procesor z trybem turbo i dwie grafiki w SLI. O ich temperaturę trzeba dbać jak o mało co.

Mówiąc krótko - nie podoba mi się płyta główna, pamięć RAM i obudowa. A jeśli chodzi o SLI - lepiej byłoby kupić jedną lepszą grafikę 570/580 i drugą słabszą za ok. 300 zł do obsługi fizyki - tak mówią eksperci Smile

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się na przykład nad tym:
http://www.komputronik.pl/product/135439...HP64_K217_.html

__________________



Nie gram, nie moderuję, nie znam się - zarobiony jestem Tongue

Alkohol niszczy szare komórki... Ale tylko te najsłabsze.

11-01-2012 16:31 Sherem* jest offline Strona domowa Sherem* Szukaj postów użytkownika: Sherem* Dodaj Sherem* do Listy kontaktów
Molasar
Viking


Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 658

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sherem* napisał(a)
O pamięci nie chcę się nawet wypowiadać bo Kingstony to jedne z najtańszych kości na rynku.

Że się tak zapytam, co z Kingstonami jest nie tak (poza tym że "wadą" jest cena)...?chytry

__________________

11-01-2012 18:32 Molasar jest offline Strona domowa Molasar Szukaj postów użytkownika: Molasar Dodaj Molasar do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie, nie opłaca się.

Czemu? Bo dziś żadna gra nie użyje potencjału tego sprzętu, a jak pojawią się gr to potrafiące to sprzęt o takich wyciągach będzie kosztował 1/3 tego. Kupowania hi-endów co więcej z dwiema grafikami (wiem po co to grafikom i crackerom, ale zwykłym ludziom?) to strata kasy.

Oczywiście jak chcesz to kupuj, ale tego typu sprzętu nigdy nie można określić opłacalnym. więc jeżeli nie masz dla tego zastosowań już upatrzonych to to strata pieniędzy, bo zanim je znajdziesz te części potanieją o połowę.

Druga sprawa już wspomniana to brak informacji o producencie kart graficznych, a to bardzo ważna informacja.

Do UP, ja nie mam pojęcia, trwałość tutaj ma drugorzędne znaczenie (połowa producentów daje gwarancje albo wieczyste, albo na okresy czasu przekraczające czas użytkowania (ja mam na swoje chyba 20 lat). Tak naprawdę jedyna kwestią nie wynikającą wprost ze statystyk jest grzanie się kości, ale to istotniejsze z punktu widzenia laptopa niż blaszaka.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Elathir: 11-01-2012 18:49.

11-01-2012 18:47 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
Fretkomaniak
Lord


images/avatars/avatar-20763.jpg

Data rejestracji: 17-01-2009
Postów: 469
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

generalnie za 3 k dałoby się zbudować dobry komputer (nie gotowca, ale taki składany). Tańszy, a dobrze może pracować.
Jeżeli masz kasę to kup ten, na trochę starczy. Ale tak jak ludzie wyżej, to jest może na kilka lat, a gry, które są teraz aż takich wymagań nie mają.

Co do karty graficznej, fakt trzeba byłoby zapytać.
11-01-2012 18:51 Fretkomaniak jest offline Szukaj postów użytkownika: Fretkomaniak Dodaj Fretkomaniak do Listy kontaktów
Sherem*
Ex-Team


images/avatars/avatar-23726.gif

Data rejestracji: 07-09-2008
Postów: 204
Skąd: Z Nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Molasar napisał(a)
cytat:
Sherem* napisał(a)
O pamięci nie chcę się nawet wypowiadać bo Kingstony to jedne z najtańszych kości na rynku.

Że się tak zapytam, co z Kingstonami jest nie tak (poza tym że "wadą" jest cena)...?chytry


The point is, że w komputerach za 5 000 zł umieszczenie kości za 100-150 zł wygląda co najmniej dziwnie i powoduje delikatny, pełen ironii, uśmiech na mojej twarzy.

Na logikę, procesor w trybie Turbo, grafiki w SLI i pamięć bez potencjału. Ani podkręcić, ani wycisnąć coś więcej.

__________________



Nie gram, nie moderuję, nie znam się - zarobiony jestem Tongue

Alkohol niszczy szare komórki... Ale tylko te najsłabsze.

11-01-2012 20:15 Sherem* jest offline Strona domowa Sherem* Szukaj postów użytkownika: Sherem* Dodaj Sherem* do Listy kontaktów
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez .Manson.
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No fakt, grafikiem komputerowym nie jestem i uzywac w takich celach nie bede, jestem mianiakiem gier komputerowym i wlasnie do tego potrzebuje kompa. Nie potrzebuje hiper turbo delta zorda sprzetu, ale takiego zeby np. Battlefield 3 czy Skyrim chodzily mi na maxa detalach Smile



Oraz prosil bym jeszcze o wycene mojego peceta bo lekka rozbierznosc.

__________________

11-01-2012 21:52 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
Bonku
Member


images/avatars/avatar-23305.jpg

Data rejestracji: 21-11-2008
Postów: 30
Klan: B13
Kraina: Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

"np. Battlefield 3 czy Skyrim chodzily mi na maxa detalach" w konfiguracji za 2k będą chodziły ci na max, co do sprzętu z allegro, to co Elathir napisał. Lepiej nie wydawać pieniędzy na coś czego się nie wykorzysta, bo ceny takich podzespołów jak karty graficzne, spadają bardzo szybko.

edit. Żeby wycenić twojego pc, przydały by się jeszcze informacje o płycie głównej i zasilaniu.

__________________
cytat:
Patrico_FCB napisał(a)
wtf, moze jednak nie, toc nacpany nie wiedzial ze cza sie wpisac Wink za krotko gra

w te gre


cytat:
Coen
Kolejne konto:

ID: 8370
Postać: Patrico_FCB

Pushing - ban stały

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Bonku: 11-01-2012 22:21.

11-01-2012 22:16 Bonku jest offline Szukaj postów użytkownika: Bonku Dodaj Bonku do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Skyrim chodzi mi na ultra na lapku sprzed dwóch lat co kosztował mniej niż ten blaszak a sporą cześć jego ceny stanowiła matryca, B3 tylko na bardzo wysokich. Tj. mogę odpalić ultra, ale lekko fps spadają jak jest tłum. Do dzisiejszych gier wystarczy porządna i5 4GB Ramu i dobra karta graficzna, bo w zasadzie tam wszystko dzisiaj siedzi co potrzebne. Takie zabawki są tworzone żeby sobie pokozaczyć, że dziś masz kompa na którym gry wydane za 3 lata będą chodzić na full detalach. Tyle, że za trzy lata za kompa by odpalać gry na full detalach, pewnie silniejszego niż ten, zapłacisz 2k. O ile oczywiście nie zrobią cie w wała i nie wypuszczą nowych direxów, bo wtedy ten sprzęt może zrobić się przeciętny z dnia na dzień.

Co do twojego kompa, to na przekroczenie 1k bym nie liczył. Wspomniane 2k to byłby wart, gdyby wszystko było nowe, świeżo z pudełka i z salonu. Najlepiej z Osem.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Elathir: 11-01-2012 22:53.

11-01-2012 22:52 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
Mahazel1994
Emperor


images/avatars/avatar-18753.jpg

Data rejestracji: 25-03-2010
Postów: 1.100
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III
Skąd: Z Gwardii Samaela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dwie potężne karty
grafiki działające w trybie
SLI GeForce GTX560 2GB
DDR5, w sumie 4 GB
pamięci graficznej,
wsparcie DirectX 11 i
Shader 5.0, złącze HDMI.


To znalazłem o karcie graficznej. Słabo się na nich znamSmile

__________________

Nau vel'bol?
r9:Azazel Blade

r15:Azazel Blade

12-01-2012 11:00 Mahazel1994 jest offline Szukaj postów użytkownika: Mahazel1994 Dodaj Mahazel1994 do Listy kontaktów
Lore
Double Ace


images/avatars/avatar-24787.jpg

Data rejestracji: 01-12-2011
Postów: 104

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ten twoj komputer za rok bedzie warty 3 tys, a za 3 lata 1tys wiec nei wiem czy chcesz dawac za niego 5k, a jak jestes takim fanem detali zeby placic za to 2k rocznie to poczekaj do 18 stycznia na nowego alienware albo sam zloz

__________________
R17: Bonjwa
12-01-2012 11:40 Lore jest offline Szukaj postów użytkownika: Lore Dodaj Lore do Listy kontaktów
Immort
Kuchorz


images/avatars/avatar-748.jpg

Data rejestracji: 31-10-2006
Postów: 411
Klan: Wojownik Khorna
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: z... wielu miejsc...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie widzę najmniejszej potrzeby, żeby wydawać 5k na ten nowy komputer. Do tego co masz(skoro aż tak Ci zależy), za max 1500zł(a to i tak pewnie za dużo) wystarczy dokupić nową płytę, procesor, grafikę i będziesz miał sprzęt na kolejnych kilka lat.

Wystarczające rozwiązanie i w kieszeni zostaje dobre 3,5k.

__________________

12-01-2012 12:26 Immort jest offline Szukaj postów użytkownika: Immort Dodaj Immort do Listy kontaktów
christov
Forum Ace


images/avatars/avatar-14197.gif

Data rejestracji: 18-01-2008
Postów: 87
Klan: khorn
Kraina: Necropolia
Skąd: torun

RE: Warto kupić taki komputer??? Oraz wycena mojego dotychczasowego kompa Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nie oplaca sie...
szkoda pieniedzy na taki zakup...

wydasz kupe forsy na to, a za rok gry wiesz - roznie moze byc...

nie myslales nad rozwiazaniem typu:
tv led 40" (podobny) -> 2000 pln
xbox 250gb kinect -> 1500 pln (lub ps3)

za 3500 masz super zestaw, ktory bedzie bardziej uniwersalny...
nie przedkladam tutaj wyzszosci ps-a nad kompem czy xboxem...
ale na movach czy kinect naprawde swietna zabawa nawet na prostych grach szczegolnie po malym jasnym

a to co Tobie zostanie z tych 50000pln przeznacz na lepsza grafike czy pomysl o plycie glownej

ps:
nie jestem maniakiem gier komp - grywam rzaaaadko na konsoli (rzadko - raz na miesiac)

__________________
sarmata

12-01-2012 12:56 christov jest offline Strona domowa christov Szukaj postów użytkownika: christov Dodaj christov do Listy kontaktów
Sherem*
Ex-Team


images/avatars/avatar-23726.gif

Data rejestracji: 07-09-2008
Postów: 204
Skąd: Z Nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Xboxa czy PSa można w wersji używanej dostać już za 500< zł Smile

__________________



Nie gram, nie moderuję, nie znam się - zarobiony jestem Tongue

Alkohol niszczy szare komórki... Ale tylko te najsłabsze.

12-01-2012 12:59 Sherem* jest offline Strona domowa Sherem* Szukaj postów użytkownika: Sherem* Dodaj Sherem* do Listy kontaktów
christov
Forum Ace


images/avatars/avatar-14197.gif

Data rejestracji: 18-01-2008
Postów: 87
Klan: khorn
Kraina: Necropolia
Skąd: torun

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sherem* napisał(a)
Xboxa czy PSa można w wersji używanej dostać już za 500< zł Smile



zgadza sie

dzis nawet dostalem oferte handlowa od pewnej firmy na nowy sprzet:

Xbox 360 4GB + Kinect + Kinect Adventures + Kinect Sports Sezon 2 - (R9G-00069 ) 1015,5 pln

ale majac 5kpln nie kupilbym uzywanego Wink

__________________
sarmata

12-01-2012 13:07 christov jest offline Strona domowa christov Szukaj postów użytkownika: christov Dodaj christov do Listy kontaktów
lilith-o-fire
Marudna Maruda


images/avatars/avatar-24548.jpg

Data rejestracji: 24-02-2009
Postów: 44
Klan: sierota po FAfikach/ White Dragons
Kraina: Necropolia
Skąd: mała wiocha za krakowem

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mansonku, rozwiązanie pokazane wyżej przez chłopaków - czyli kupno ps3 czy tam innej konsoli do gier jest naprawdę dobrym wyjściem jesli tylko na graniu Ci zależy.
Mój przytulak tak zrobił i siedzi nałogowiec jeden i gra na ps3 ^^

Ja nawet, mimo że kompa używam wyłacznie do pracy jako grafik nie kupiłabym takiego sprzętu za 5k, bo jak pisali,nie ma to najmniejszego sensu, sprzęt zbyt szybko traci na wartości a i tak jego parametrów nie wykorzystasz w zupełności...


poza tym Mansoniku, smoczku ty jeden, zaoszczędzone pieniązki możesz zainwestować w kupno aparatu do robienia fotek z treningu dla Lilitki Tongue Tongue Tongue

__________________

Dawać KAWUSIE \o/
Dzień bez 10 kawuś to dzień stracony Smile



12-01-2012 13:41 lilith-o-fire jest offline Szukaj postów użytkownika: lilith-o-fire Dodaj lilith-o-fire do Listy kontaktów
Sherem*
Ex-Team


images/avatars/avatar-23726.gif

Data rejestracji: 07-09-2008
Postów: 204
Skąd: Z Nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
christov napisał(a)
cytat:
Sherem* napisał(a)
Xboxa czy PSa można w wersji używanej dostać już za 500< zł Smile



zgadza sie

dzis nawet dostalem oferte handlowa od pewnej firmy na nowy sprzet:

Xbox 360 4GB + Kinect + Kinect Adventures + Kinect Sports Sezon 2 - (R9G-00069 ) 1015,5 pln

ale majac 5kpln nie kupilbym uzywanego Wink


Wszystko zależy od potrzeb Smile

__________________



Nie gram, nie moderuję, nie znam się - zarobiony jestem Tongue

Alkohol niszczy szare komórki... Ale tylko te najsłabsze.

12-01-2012 13:50 Sherem* jest offline Strona domowa Sherem* Szukaj postów użytkownika: Sherem* Dodaj Sherem* do Listy kontaktów
Molasar
Viking


Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 658

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sherem* napisał(a)
Na logikę, procesor w trybie Turbo, grafiki w SLI i pamięć bez potencjału. Ani podkręcić, ani wycisnąć coś więcej.

No litości, że niby HyperX-ów nie da się podkręcić...?rotfl

__________________

12-01-2012 18:19 Molasar jest offline Strona domowa Molasar Szukaj postów użytkownika: Molasar Dodaj Molasar do Listy kontaktów
Sherem*
Ex-Team


images/avatars/avatar-23726.gif

Data rejestracji: 07-09-2008
Postów: 204
Skąd: Z Nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Molasar napisał(a)
cytat:
Sherem* napisał(a)
Na logikę, procesor w trybie Turbo, grafiki w SLI i pamięć bez potencjału. Ani podkręcić, ani wycisnąć coś więcej.

No litości, że niby HyperX-ów nie da się podkręcić...?rotfl


No fakt, HyperX dają się podkręcać. Wychodzi tu na Twoje. Wink
Tylko tak na przyszłość: jeśli ktoś będzie je kupował to niech leci do Komputronika - dają 5 lat gwarancji Tongue

__________________



Nie gram, nie moderuję, nie znam się - zarobiony jestem Tongue

Alkohol niszczy szare komórki... Ale tylko te najsłabsze.

12-01-2012 18:41 Sherem* jest offline Strona domowa Sherem* Szukaj postów użytkownika: Sherem* Dodaj Sherem* do Listy kontaktów
Molasar
Viking


Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 658

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sherem* napisał(a)
No fakt, HyperX dają się podkręcać. Wychodzi tu na Twoje. Wink
Tylko tak na przyszłość: jeśli ktoś będzie je kupował to niech leci do Komputronika - dają 5 lat gwarancji Tongue

No widziszWink
Komputronik to jeden z droższych sklepów, osobiście już u nich się nie zaopatruję od dłuższego czasu... Poza tym z tego co mi wiadomo, to Kingston daje wieczystą gwarancjęWink

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Molasar: 12-01-2012 22:34.

12-01-2012 20:42 Molasar jest offline Strona domowa Molasar Szukaj postów użytkownika: Molasar Dodaj Molasar do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tyle, że dalej nie znamy producenta grafik, więc pytanie czy to nie są jakieś no-name'y co się zjarają po roku.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
12-01-2012 22:12 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
Sherem*
Ex-Team


images/avatars/avatar-23726.gif

Data rejestracji: 07-09-2008
Postów: 204
Skąd: Z Nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No-name to raczej nie.
nVidia byle komu swoich GPU nie sprzedaje.
Ale to, że nie ma wypisanych kompletnych danych sprzętu zainstalowanego w komputerze jest podejrzane, aczkolwiek całkiem normalne. W końcu to allegro Smile

__________________



Nie gram, nie moderuję, nie znam się - zarobiony jestem Tongue

Alkohol niszczy szare komórki... Ale tylko te najsłabsze.

12-01-2012 22:20 Sherem* jest offline Strona domowa Sherem* Szukaj postów użytkownika: Sherem* Dodaj Sherem* do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bo ja wiem, ekspertem od grafik nie jestem, ale Sparkle, Point of view czy Club3D nie przemawiają do mnie i byłbym skłonny tych producentów choćby do byle czego wrzucić. Zresztą sprzedają oni swoje moduły kilkudziesięciu producentom, w tym sporej liczbie produkującej teoretycznie grafiki tylko na rynek chiński, pytanie ile z tych kart trafia do nas.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
12-01-2012 23:01 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez .Manson.
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W zyciu mialem juz Nintendoo WII, Xboxa 360 z kinectem, a teraz mam PS3, ale nic mi nie daje takiej frajdy jak granie na klawiaturze i myszce w porządną gierkę Smile


Ok mowiecie ze nie ma sensu bo drogo, to prosze pokazcie mi gotowy skompletowany sprzet, zeby faktycznie byl tanszy i wszystkie najnowsze gierki mi chodzily Smile

__________________

12-01-2012 23:05 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
Immort
Kuchorz


images/avatars/avatar-748.jpg

Data rejestracji: 31-10-2006
Postów: 411
Klan: Wojownik Khorna
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: z... wielu miejsc...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
.Manson. napisał(a)
W zyciu mialem juz Nintendoo WII, Xboxa 360 z kinectem, a teraz mam PS3, ale nic mi nie daje takiej frajdy jak granie na klawiaturze i myszce w porządną gierkę Smile


Ok mowiecie ze nie ma sensu bo drogo, to prosze pokazcie mi gotowy skompletowany sprzet, zeby faktycznie byl tanszy i wszystkie najnowsze gierki mi chodzily Smile


Zakupione w 2009, obudowa, zasilacz, napędy - wszystko to już miałem. Wymieniłem to co najważniejsze i wtedy kosztowało mnie to ok 1,4-5k.

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+
DDR2 4GB ale ponieważ "jadę" na XP jest 3
Płyta Asus M2000N
Grafika NVIDIA GeForce 9800 GT (1024 MB)
HDD 250

Takie cudaki jak Skyrim czy MW3 śmigają u mnie jeszcze dziś na max detalach a to już dobrze ponad 2 lata od zakupu.

Nie spodziewam się, żebym musiał coś na gwałt dokupywać, może jak skuszę się na Win7 to dołożę trochę pamięci, to wszystko.

Nie widzę sensu w kupowaniu komputera za 5k, można złożyć sprzęt taniej i mieć pewność, że będzie to zabawka na lata, lub wymienić słabsze elementy na mocniejsze z tym samym efektem.

__________________

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Immort: 12-01-2012 23:45.

12-01-2012 23:40 Immort jest offline Szukaj postów użytkownika: Immort Dodaj Immort do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

.Manson., prawde powiedziawszy dziwi mnie, że na twoim obecnym Skyrim nie śmiga na full, ale to na oko tylko wina przeciętnej grafiki. Na podobnej konfiguracji, tylko z lepszą grafiką chodzi na ultra. Battlefield 3 ma już trochę wyższe wymagania, ale ciekaw jestem czy też nie starczyłaby wymiana grafiki bo mi na i5 460m + geforce gtx285m śmiga na full. Ramu też mam 2x2 ddr3.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
12-01-2012 23:51 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

Autor tematu Temat rozpoczęty przez .Manson.
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jesli chodzi o moj sprzet i o Battlefielda 3, to na minimalnych z minimalnych mi chodzi Frown

__________________

13-01-2012 17:08 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
Strony (4): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » jaki kupic komputer

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH