Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Nasza twórczość » Nasze historie » Pułapka » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Pułapka 3 Ankieta - średnia ocena: 7,003 Ankieta - średnia ocena: 7,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
PanCzerwony
Junior Member


Data rejestracji: 09-02-2012
Postów: 12
Klan: Czerwone Bractwo
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Wawa

Pułapka Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Złapali w pułapkę mężczyznę w czerwieni. Ogłuszyli i przybili do krzyża stojącego u zwieńczenia ołtarza. Myśleli, że -nawet stojący w ruinie- kościół będzie najlepszym miejscem, by schronić się przed wampirem. Mylili się. Krwiopijca jakoś się wdarł. Śledził ich od samej Bydgoszczy. Prawie osiemdziesiąt kilometrów. Spanikowali. Uznali, że nie uciekną, że trzeba walczyć. Odnaleźli więc świątynie i przygotowali zasadzkę. Wampir nie okazał się tak potężny, jak te legendarne monstra o których bajali napotykani tu i ówdzie Złomiarze. Łowcy niewolników wręcz zdumieli się tym, z jaką łatwością udało im się pochwycić bestię, a torturowana wrzeszczała jak człowiek z krwi i kości. Widać wszystkie mity krążące po pustkowiach wyssano z palca. Tym większą przyjemność sprawiało im krzyżowanie nieumartego. Kiedy wisiał unieruchomiony, bez możliwości ucieczki, wycieńczony torturami i na skraju śmierci, przebito u serce zardzewiałym prętem zbrojeniowym. Odcięto mu też głowę. Tak na wszelki wypadek. Nie mieli pewności, czy to pomoże. Improwizowali. Nikt nigdy nie zabił wampira. Byli pierwszym oddziałem łowców niewolników, który napotkał wampira i uszedł cało. Powinno ich zatem zdziwić, że nikt nawet nie został ranny w starciu z demonem. Nie zdziwiło. Zrobią z jego głowy trofeum. Wiadomo przecież, że się nie rozłoży. Tylko młody… To znaczy Gruz, dziewiętnastolatek przyjęty w zeszłym tygodniu, nie ekscytował się zabawą. Siedział z tyłu dłubiąc małym nożem między kamiennymi płytami podłogowymi.

Mężczyzna w czerwieni uśmiechał się na myśl, że iluzja zaraz minie, a reszta odkryje w końcu, że zamordowała dziewiętnastolatka. Zaniechał czyszczenia szpar w podłodze i odłożył nożyk martwego dzieciaka na ławkę. Zamierzał użyć prywatnych ostrzy. Spojrzał na swoje dłonie. Postarzały się nieco. Maska śmierci słabła. To dobrze. Wolał ich zabijać, kiedy będą świadomi tego, co ich czeka. Pomyślał o Pauli. Strasznie bała się tej wszechobecnej ciemności. Nie umiał sobie wyobrazić, co musiała czuć wieziona w klatce po środku martwego, ciemnego pustkowia. Jego gniew wzrósł momentalnie. Podobno odkąd nanity utrzymujące atomowy opad w górnych warstwach atmosfery zasłoniły całkowicie światło słoneczne, wampiry stały się niepokonane. Pan czerwony chętnie to zweryfikuje, jeśli kiedyś jakiegoś spotka. A teraz nadszedł czas zatańczyć z łowcami . Sprzedali do burdelu nieodpowiednią dwunastolatkę.

Nie ma to wiele wspólnego z Blood Wars, ale myślę że ma niezły klimat. Jak się spodoba, to wrzucę jakiś dłuższy tekścik z serii. Dzięki za czytanieSmile

__________________
"Ludzie oszukują się tak często, że gdyby im za to płacili, mogliby się spokojnie utrzymać"
Stephen King

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez PanCzerwony: 09-02-2012 15:02.

09-02-2012 15:01 PanCzerwony jest offline Szukaj postów użytkownika: PanCzerwony Dodaj PanCzerwony do Listy kontaktów
evilgod
Lord


Data rejestracji: 25-09-2006
Postów: 391

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ciekawie się czyta Wink fajne 10/10
09-02-2012 20:24 evilgod jest offline Szukaj postów użytkownika: evilgod Dodaj evilgod do Listy kontaktów
PanCzerwony
Junior Member


Data rejestracji: 09-02-2012
Postów: 12
Klan: Czerwone Bractwo
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Wawa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez PanCzerwony
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dziękuje pięknieSmile

__________________
"Ludzie oszukują się tak często, że gdyby im za to płacili, mogliby się spokojnie utrzymać"
Stephen King
09-02-2012 21:25 PanCzerwony jest offline Szukaj postów użytkownika: PanCzerwony Dodaj PanCzerwony do Listy kontaktów
Ranke
Lord


images/avatars/avatar-4468.gif

Data rejestracji: 21-01-2007
Postów: 344
Klan: Blue Dragon
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IX; Necropolia XI
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bardzo fajny klimat, krótka opowieść, a jednak pełna napięcia i zaskakująca na koniec. Bardzo lubię pisarzy, którzy nie tworząc esejów potrafią coś przekazać i Tobie się udało.
Czasem tylko trochę drażniące jest jak zmieniasz formę osobową w bezosobową("Odcięto mu głowę" - bezosobowa, a potem "Ukrzyżowali go", czy też na odwrót). Chodzi po prostu o pomieszanie, niepotrzebne w sumie, bo wszystko można byłoby napisać z ich perspektywy.

Podoba mi się ^^

10/10

__________________
R1 - była Ranke, S_L i VVV.
R12 - była Blair, Blue Dragon.
R18 - Lucienne
http://forum.bloodwars.pl/thread.php?threadid=196523 - Oblężenie literackie Wink
12-02-2012 02:16 Ranke jest offline Strona domowa Ranke Szukaj postów użytkownika: Ranke Dodaj Ranke do Listy kontaktów
PanCzerwony
Junior Member


Data rejestracji: 09-02-2012
Postów: 12
Klan: Czerwone Bractwo
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Wawa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez PanCzerwony
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ranke napisał(a)

Czasem tylko trochę drażniące jest jak zmieniasz formę osobową w bezosobową("Odcięto mu głowę" - bezosobowa, a potem "Ukrzyżowali go", czy też na odwrót). Chodzi po prostu o pomieszanie, niepotrzebne w sumie, bo wszystko można byłoby napisać z ich perspektywy.


Masz rację. Popracuje nad tym przy okazji następnego kawałka. To jest tak, że jak piszę w tym klimacie, to tak, jak bym oglądał film. W zasadzie jestem w tym świecie i takie głupoty popełniam przez nieuwagę. Niemniej muszę to poprawić.
Co do pisarzy piszących eseje, to dziękuje za komplement, ale do pisarza mi daleko. Co najwyżej można mnie nazwać pisarzynąTongue A jeśli chodzi o eseje, to najdłuższe opowiadanie w tym klimacie napisałem na jakieś 40 stron, ale wiem jak tragicznie czyta się na kompie, toteż na forum wisi tylko pułapka. Dzięki za poświęcony czasSmile

__________________
"Ludzie oszukują się tak często, że gdyby im za to płacili, mogliby się spokojnie utrzymać"
Stephen King
12-02-2012 12:54 PanCzerwony jest offline Szukaj postów użytkownika: PanCzerwony Dodaj PanCzerwony do Listy kontaktów
Ranke
Lord


images/avatars/avatar-4468.gif

Data rejestracji: 21-01-2007
Postów: 344
Klan: Blue Dragon
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IX; Necropolia XI
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

40 stron to jeszcze nie tak źle. Ja też nie cierpię czytać na komputerze, prawdziwe książki mają w sobie "to coś", ebooki jakoś mnie nie przekonują.
Bardzo chętnie poczytałabym jeszcze jakieś fragmenty, więc jak będziesz miał chwilę to wrzuć tutaj ^^

Ja swoje kilka wypocin mam na http://wijka.livejournal.com/ gdybyś miał chwilę wpaść to zobacz Smile

__________________
R1 - była Ranke, S_L i VVV.
R12 - była Blair, Blue Dragon.
R18 - Lucienne
http://forum.bloodwars.pl/thread.php?threadid=196523 - Oblężenie literackie Wink
13-02-2012 08:36 Ranke jest offline Strona domowa Ranke Szukaj postów użytkownika: Ranke Dodaj Ranke do Listy kontaktów
PanCzerwony
Junior Member


Data rejestracji: 09-02-2012
Postów: 12
Klan: Czerwone Bractwo
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Wawa

Autor tematu Temat rozpoczęty przez PanCzerwony
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Będę miał dzisiaj chwilę to poczytam. Wrzucę kawałek opowiadania w nowym temacie, może faktycznie warto je komuś pokazać? Dzięki za dobre słowo. PozdrawiamSmile

__________________
"Ludzie oszukują się tak często, że gdyby im za to płacili, mogliby się spokojnie utrzymać"
Stephen King
13-02-2012 10:29 PanCzerwony jest offline Szukaj postów użytkownika: PanCzerwony Dodaj PanCzerwony do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Nasza twórczość » Nasze historie » Pułapka

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH