Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » DYSKUSJA Ciężka kwestia. Może ktoś podpowie. » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Ciężka kwestia. Może ktoś podpowie.
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
KR33P
Forum Legend


images/avatars/avatar-22659.jpg

Data rejestracji: 23-05-2008
Postów: 1.872
Klan: Electi Mortis
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII

Ciężka kwestia. Może ktoś podpowie. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Takie pytanie mam, jakie studią są przyszłościowe, ale Big Grin takie na których nie są wymagane przedmioty ścisłe: mat,chem,fiz.

Czekam na ogarnięte propozycje do przemyślenia. Smile

__________________

16-03-2012 18:23 KR33P jest offline Szukaj postów użytkownika: KR33P Dodaj KR33P do Listy kontaktów
YubY
Lord


images/avatars/avatar-21669.jpg

Data rejestracji: 06-11-2008
Postów: 258
Klan: THE CURSED FOREVER! R1 SiH, R3 Saints
Kraina: Necropolia; Necropolia II
Skąd: Piaseczno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Powiem bez ogródek - inżynierskie to bezsprzecznie najlepsza inwestycja w przyszłość.

Jeśli miałbym dać jakieś przykłady humanistycznych to jakaś lingwistyka (angielski, niemiecki albo coś bardziej egzotycznego np japoński, to wbrew pozorom staje się dość przydatne) oraz prawo, ale tam się znów ciężko wybić i jest wyścig szczurów Smile
Te przykłady akurat mam z życia znajomych i daje to jakieś rezultaty, socjologie czy inne g**** od razu skreśl Smile

Musisz też przemyśleć co z tej humanistyki najbardziej lubisz (polski, historia, wos, języki) oraz zadać sobie jedno bardzo, ale to bardzo proste pytanie - co lubię w życiu robić a potem idź to studiować Big Grin

__________________

Jeść albo nie jeść - oto jest pytanie.
Jeść - to tak prosta odpowiedź na nie.
Jedzenie życia rozkosz, więc jedzmy, czemu nie!?
Bez jedzenia ja przecież zabije się!!!


Wyrozumiały T-Mod Pożyczę/Najmę R14 | Sprzedam R15 oraz Sprzedam R16


TIN na PWR

R1 i R3 - nick YubY

16-03-2012 18:32 YubY jest offline Strona domowa YubY Szukaj postów użytkownika: YubY Dodaj YubY do Listy kontaktów
Sherem*
Ex-Team


images/avatars/avatar-23726.gif

Data rejestracji: 07-09-2008
Postów: 204
Skąd: Z Nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pie**** studia zostań ninja!

A tak na serio to humaniści nie mają w życiu łatwo, ale trzeba sobie szukać jakiegoś sposobu na przyszłość Smile
Tak jak YubY napisał wyżej, zapytaj sam siebie co najbardziej lubisz, sprawdź jak to wygląda na rynku pracy i czy odnajdziesz się w tym i jedziesz.
Ewentualnie spróbuj iść na jakiś kierunek ścisły na trzy lata, żeby chociaż inżynieria mieć i zawód, a potem to już możesz się bawić w podyplomowe czy magisterskie.

__________________



Nie gram, nie moderuję, nie znam się - zarobiony jestem Tongue

Alkohol niszczy szare komórki... Ale tylko te najsłabsze.

16-03-2012 18:43 Sherem* jest offline Strona domowa Sherem* Szukaj postów użytkownika: Sherem* Dodaj Sherem* do Listy kontaktów
JohnnyChrist
Viking


images/avatars/avatar-22824.png

Data rejestracji: 04-12-2008
Postów: 677
Klan: codziennie o 12.45
Kraina: Moria II; Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Słyszałem, że skandynawistyka jest dość ciekawa jeśli chodzi o takie bardziej humanistyczne kierunki, znajomość kraju i kultury, ale też języka, w przyszłości tłumacz takich języków jak szwedzki to będzie na pewno dobra posada, bo tacy ludzie są po prostu mocno poszukiwani Smile

__________________
R15 - JohnnyChrist
R17 - Piesoelektryk
16-03-2012 18:50 JohnnyChrist jest offline Szukaj postów użytkownika: JohnnyChrist Dodaj JohnnyChrist do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Hmm, z tego co wiem na prawie od paru lat już nie wymagaj matmy. Ale trzeba mieć prawnika w rodzinie co ci załatwi aplikacje czy jak to się tam zwie. Albo być top 5 na roku, Ci też mają zapewnione.

Lingwistyka, jest po tym praca, ale trzeba języki znać najlepiej dwa (angielski się nie liczy, ten jest obowiązkowy z zasady) tak więc by się odnaleźć na rynku trzeba poza studiami na jednym robić papiery z drugiego i wtedy da sobie człowiek radę. Ale nie będą to studia lekkie i łatwe a'la dziennikarstwo, gdyż ten drugi język zajmie większość czasu wolnego od zajęć akademickich.

I kolejny pytanie, najważniejsze, czemu chcesz iść na studia? Bo jak bez konkretnego powodu, dlatego że wszyscy idą, czy że wypada, to z takim nastawieniem nawet jako inżynier elektronik roboty nie znajdziesz bo będzie z ciebie inżynier jak z kozich bobków ser jak to mawiał jedne z moich wykładowców.

To zresztą jest powód czemu po studiach inżynierskich łatwiej o pracę, tam idą ludzie z premedytacją a nie z przypadku.

Ale wykreślając matmę z listy wymaganych przedmiotów wykreślasz jakieś 80% rynku pracy dla osób po studiach (o ile nie więcej). Bo obrywa się nie tylko kierunkom inżynieryjnym, ale też ekonomii medycynie czy logistyce.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
16-03-2012 19:09 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
KR33P
Forum Legend


images/avatars/avatar-22659.jpg

Data rejestracji: 23-05-2008
Postów: 1.872
Klan: Electi Mortis
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII

Autor tematu Temat rozpoczęty przez KR33P
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Niestety jedyne na co mnie stać to matma na podstawie na 60-70%. :/

__________________

16-03-2012 19:13 KR33P jest offline Szukaj postów użytkownika: KR33P Dodaj KR33P do Listy kontaktów
Sherem*
Ex-Team


images/avatars/avatar-23726.gif

Data rejestracji: 07-09-2008
Postów: 204
Skąd: Z Nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Powiem tak od siebie, że nie każdemu pisane są studia - zwłaszcza od razu po maturze Smile
Czy mogę nazwać siebie przykładem, raczej nie - ale sam zrezygnowałem z inżynierskich studiów na PW (chociaż żałowałem trochę później) i teraz spokojnie staram się rozwijać w dziennikarstwie nie mając wyższego. Pracuję, mam trochę doświadczenia i szkoleń za sobą, dobrze rokuję na przyszłość. Smile

Oczywiście mam w planach wziąć się za studia, w tym roku lub najpóźniej za rok (póki co jeszcze pamiętam ze szkoły), z tym, że z przedmiotami ścisłymi nie mam raczej problemu Smile

W naszym kraju zrobiła się moda na studia, że byle kto byle gdzie po maturze idzie na studia, żeby kolejne 5 lat mieć z głowy (jak był obowiązkowy pobór do wojska to nie było takiego oblężenia!). Oczywiście generalizuję, ale takie są fakty niestety. Nie przeczę, częstym wymogiem u pracodawców są studia wyższe (czasem nawet z tyłka wzięte), ale tak naprawdę liczy się doświadczenie, a nie wiedza teoretyczna.
Pracodawcy chętnie zatrudniają studentów by po skończeniu studiów ich wykopać.

Cytując klasyka z youtube: wykształcenie nie piwo, nie musi być pełne Pleased
Możesz spróbować przez rok znaleźć sobie miejsce w świecie, zwłaszcza jeśli masz możliwości godnej pracy. Potem można myśleć o studiach jak nie dziennych to zaocznych.

__________________



Nie gram, nie moderuję, nie znam się - zarobiony jestem Tongue

Alkohol niszczy szare komórki... Ale tylko te najsłabsze.

16-03-2012 19:34 Sherem* jest offline Strona domowa Sherem* Szukaj postów użytkownika: Sherem* Dodaj Sherem* do Listy kontaktów
Kriksus
Double Ace


Data rejestracji: 10-05-2007
Postów: 103
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a moze cos takiego jak rachunkowosc/ekonomia/bankowosc ??

lub kulturoznawstwo a pozniej buddologia

najlepiej to idz na studia, gdzie jest fajnie rozwiniete zycie studenckie

wiedza sie wtedy lepiej przyswaja Big Grin

__________________
ID: 41847
16-03-2012 20:44 Kriksus jest offline Szukaj postów użytkownika: Kriksus Dodaj Kriksus do Listy kontaktów
sierra
Junior Member


Data rejestracji: 17-01-2012
Postów: 14

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

zależy od kraju.

__________________
nick Kiciek R14
17-03-2012 00:05 sierra jest offline Szukaj postów użytkownika: sierra Dodaj sierra do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kriksus napisał(a)
a moze cos takiego jak rachunkowosc/ekonomia/bankowosc ??


Pisał, że bez matematyki.


cytat:
Kriksus napisał(a)
lub kulturoznawstwo a pozniej buddologia



Albo zaraz europeistka lub dziennikarstwo. Trzy chyba najbardziej bezsensowne kierunki jakie są.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
17-03-2012 00:26 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
sierra
Junior Member


Data rejestracji: 17-01-2012
Postów: 14

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

zacznij od zbierania puszek a potem dokonaj samogwałtu.
ERozwiazanie przyjdzie z niedługim czasem, zanim to uczynisz.

__________________
nick Kiciek R14
17-03-2012 00:32 sierra jest offline Szukaj postów użytkownika: sierra Dodaj sierra do Listy kontaktów
Sherem*
Ex-Team


images/avatars/avatar-23726.gif

Data rejestracji: 07-09-2008
Postów: 204
Skąd: Z Nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Elathir napisał(a)
Albo zaraz europeistka lub dziennikarstwo. Trzy chyba najbardziej bezsensowne kierunki jakie są.


Dziennikarstwo to dobra opcja, ale jeśli się już siedzi w branży Smile

__________________



Nie gram, nie moderuję, nie znam się - zarobiony jestem Tongue

Alkohol niszczy szare komórki... Ale tylko te najsłabsze.

17-03-2012 00:50 Sherem* jest offline Strona domowa Sherem* Szukaj postów użytkownika: Sherem* Dodaj Sherem* do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tyle, ze wtedy jest Ci jeszcze do czegoś potrzebne? Z tego co wiem, praktycznie nie ma osób, które po skończeniu tych studiów zostałyby dziennikarzami.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
17-03-2012 00:52 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
Sherem*
Ex-Team


images/avatars/avatar-23726.gif

Data rejestracji: 07-09-2008
Postów: 204
Skąd: Z Nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Elathir napisał(a)
Tyle, ze wtedy jest Ci jeszcze do czegoś potrzebne? Z tego co wiem, praktycznie nie ma osób, które po skończeniu tych studiów zostałyby dziennikarzami.


Dlatego o tym mówię. Osobom które już siedzą w branży się opłaca - poszerzają teoretyczny warsztat, mają legitkę więc jeżdżą za darmo komunikacją, dostają papierek. Pleased

Cholerna większość dobrych dziennikarzy (mam tu na myśli głównie piszących w gazetach, ale w sumie o tych telewizyjnych też) to ludzie z pasją i talentem, którzy studia zrobili dopiero po fakcie, albo mają dyplom z czegoś zupełnie innego.

Z tego całego systemu praktyk dziennikarskich to naprawdę odsetek tylko ma szansę na karierę Tongue

EDIT:
Co do poniższego posta kogośtam, radzę innym kontynuowanie stosownej ignorancji Smile

__________________



Nie gram, nie moderuję, nie znam się - zarobiony jestem Tongue

Alkohol niszczy szare komórki... Ale tylko te najsłabsze.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Sherem*: 17-03-2012 01:33.

17-03-2012 00:55 Sherem* jest offline Strona domowa Sherem* Szukaj postów użytkownika: Sherem* Dodaj Sherem* do Listy kontaktów
sierra
Junior Member


Data rejestracji: 17-01-2012
Postów: 14

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

heh ale dziad. O czym ty gadasz debilu?

+1 za offence

__________________
nick Kiciek R14

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Sonszajn: 17-03-2012 02:08.

17-03-2012 01:25 sierra jest offline Szukaj postów użytkownika: sierra Dodaj sierra do Listy kontaktów
KR33P
Forum Legend


images/avatars/avatar-22659.jpg

Data rejestracji: 23-05-2008
Postów: 1.872
Klan: Electi Mortis
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII

Autor tematu Temat rozpoczęty przez KR33P
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ktoś jeszcze coś może dopowie? Smile

__________________

18-03-2012 18:52 KR33P jest offline Szukaj postów użytkownika: KR33P Dodaj KR33P do Listy kontaktów
Cerebrus
Triple Ace


images/avatars/avatar-23434.gif

Data rejestracji: 07-07-2011
Postów: 215
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Opole

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kriksus napisał(a)
a moze cos takiego jak rachunkowosc/ekonomia/bankowosc ??


A pisał Ty kiedy koło z rachunkowości albo ekonometrii?

rotfl

cytat:
KR33P napisał(a)
Ktoś jeszcze coś może dopowie? Smile


Politologia a potem jakoś na Wiejską się dostań i będzie git.. xD

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Cerebrus: 18-03-2012 19:26.

18-03-2012 19:25 Cerebrus jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerebrus Dodaj Cerebrus do Listy kontaktów
Kriksus
Double Ace


Data rejestracji: 10-05-2007
Postów: 103
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Cerebrus napisał(a)
cytat:
Kriksus napisał(a)
a moze cos takiego jak rachunkowosc/ekonomia/bankowosc ??


A pisał Ty kiedy koło z rachunkowości albo ekonometrii?

rotfl



nie, tak palnalem

opowiedz cos o tym Tongue


Kr33p masz moj glos, wiec mozesz smialo startowac (o ile nie zapomne przez ten czas)

__________________
ID: 41847
18-03-2012 19:43 Kriksus jest offline Szukaj postów użytkownika: Kriksus Dodaj Kriksus do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja udzielałem korków studentom ekonomii i probabilistykę i statystykę mają zaawansowaną jak na polibudzie. Oczywiście do tego potrzebny jest odpowiedni aparat czyli analiza, w tym najważniejsze jej narzędzie całki.

Jeżeli kiedyś spotkasz "ekonomistę" bądź księgowego, który nie wie co to całka to się trzymaj od niego z daleka, to jakby lekarz nie wiedział co to śledziona. I co z tego, że to neurolog i mu ta wiedza w pracy już niepotrzebna, ale dokładnie oddaje jego poziom kwalifikacji.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
18-03-2012 19:55 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
adam_4d4m
Lord


images/avatars/avatar-11258.jpg

Data rejestracji: 06-03-2008
Postów: 311
Klan: LE->Saints
Kraina: Necropolia IX

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

może logistyka ?
z czego wiem to AON ma dość lajtową logistykę.
mata jak mata.. bez tego nie ruszysz. obecnie jest dużo pomocy naukowych (np. wykłady e-trapez) i jak się przyłożysz to zaliczysz i mate.

Poszukaj sobie jakiegoś info o macie na kierunku logistyka, poczytaj o specjalizacjach.

Masz jakieś konkretniejsze zainteresowania (mówię o czymś konkretnym a nie piłka nożna, gra w karty czy chlanie ) ?

Najlepiej jak dobierzesz sobie kierunek do zainteresowań. Jak pójdziesz na coś co kompletnie Cie nie interesuje to będziesz się tam nudził, a co za tym idzie wszystko tam będzie dla Ciebie bez sensu.

Jak z językami stoisz ?
Jakie przedmioty masz na maturze ? (rozszerzone, z podstawami to zrób sobie prawko C, potem C+E i śmigaj pojazdami po Europie ).

__________________
r14: ID: 10368 NICK: 4d4m

18-03-2012 22:52 adam_4d4m jest offline Szukaj postów użytkownika: adam_4d4m Dodaj adam_4d4m do Listy kontaktów
KR33P
Forum Legend


images/avatars/avatar-22659.jpg

Data rejestracji: 23-05-2008
Postów: 1.872
Klan: Electi Mortis
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII

Autor tematu Temat rozpoczęty przez KR33P
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Angielski biegle, niemiecki w stopniu komunikatywnym.

__________________

19-03-2012 09:09 KR33P jest offline Szukaj postów użytkownika: KR33P Dodaj KR33P do Listy kontaktów
pokorny
King


images/avatars/avatar-16185.gif

Data rejestracji: 16-08-2009
Postów: 810
Klan: Adeptus Astartes
Kraina: Necropolia VI
Skąd: Gniezno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Teologia. Nie ma nauk ścisłych i pracę masz pewną Wink

__________________
R10: Pokorny - GAME OVER
xbox 360 GamerTag: pokornyGNO


19-03-2012 15:47 pokorny jest offline Szukaj postów użytkownika: pokorny Dodaj pokorny do Listy kontaktów
Ptyś
Ex-Team


images/avatars/avatar-24007.jpg

Data rejestracji: 02-10-2010
Postów: 2.765
Kraina: Necropolia IV

RE: Ciężka kwestia. Może ktoś podpowie. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
KR33P napisał(a)
Takie pytanie mam, jakie studią są przyszłościowe, ale Big Grin takie na których nie są wymagane przedmioty ścisłe: mat,chem,fiz.

Czekam na ogarnięte propozycje do przemyślenia. Smile


tak na prawdę nie ma.
Musisz i tak być wybitną jednostką w danej dziedzinie aby na prawdę zarabiać godziwe pieniądze i zostać w zawodzie. Jedynie komfort niezłej pracy (w zawodzie) zapewniają kierunki inżynierskie.

__________________
Regulamin Handlu


19-03-2012 17:24 Ptyś jest offline Szukaj postów użytkownika: Ptyś Dodaj Ptyś do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie zapominajmy o medycynie. Po niej też są dobre perspektywy Tongue

Ale to też w zasadzi kierunek ścisły.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Elathir: 19-03-2012 18:34.

19-03-2012 18:33 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
Elderion
King


Data rejestracji: 16-02-2009
Postów: 951
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
KR33P napisał(a)
Niestety jedyne na co mnie stać to matma na podstawie na 60-70%. :/


Podstawa podstawą, a nie każdy kierunek ścisły jest jakoś strasznie oblegany. Ciężej jest się dostać na psychologię, różne dziwne filologie, czy kognitywistykę(dalej nie wiem czego tam dokładnie uczą, ale podobno fajneTongue ) niż kupę teoretycznie bardziej perspektywicznych kierunków inżynierskich. Tylko tutaj jest jedno "ale"- przyjąć to może i przyjmą, ale na każdych studiach inżynierskich(przynajmniej z tego co mi wiadomo) ustawowo trzeba odebrać 6 kursów matematycznych plus jakieś tam pierdoły, typu grafika inżynierska. Także nawet ze słabą maturą można próbować iść, ale niekoniecznie musisz przeżyć więcej niż jeden semestr. Także kwestia taka jak to Cię interesuje i ile jesteś w stanie poświęcić czasu.Wink

Niemniej jeśli nie inżynierskie, to zawsze możesz spróbować zakręcić się za jakimś zarządzaniem. Nie żebym był zwolennikiem tego kierunku, ale jeśli ma być coś nie-matematycznego to chyba tylko to. Faktem, nie mam zielonego pojęcia jak można zarządzać czymkolwiek nie mając chociaż minimalnego pojęcia o branży, ale może to po prostu takie moje skrzywienie zawodowe.;p

A filologię- cóż, jeśli zrobisz po tym jakiegoś tłumacza przysięgłego, to pewnie będzie spoko. Może być tylko problem z tymi dziwnymi filologiami typu skandynawska czy inne jakieś orientalne, bo podobno tego mało, a chętni walą drzwiami i oknami.

Bądź zawsze możesz zrobić ten język, kurs nauczycielski i zakręcić się za uczeniem w szkołą.;p

***

@Elathir
Na medycynie chyba uczą chemii, więc może być ciężko.;p Ba, z tego co kojarzę, to wymagają na rekrutacji chemii i biologii, a podobno niektóre uczelnie to i fizyki, żeby tylko zrobić lepszy odsiew.Wink

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Elderion: 19-03-2012 18:38.

19-03-2012 18:37 Elderion jest offline Szukaj postów użytkownika: Elderion Dodaj Elderion do Listy kontaktów
Naster
Emperor


images/avatars/avatar-14862.jpg

Data rejestracji: 23-06-2007
Postów: 1.243
Kraina: Moria
Skąd: 127.0.0.1

RE: Ciężka kwestia. Może ktoś podpowie. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Ptyś
cytat:
KR33P napisał(a)
Takie pytanie mam, jakie studią są przyszłościowe, ale Big Grin takie na których nie są wymagane przedmioty ścisłe: mat,chem,fiz.

Czekam na ogarnięte propozycje do przemyślenia. Smile


tak na prawdę nie ma.
Musisz i tak być wybitną jednostką w danej dziedzinie aby na prawdę zarabiać godziwe pieniądze i zostać w zawodzie. Jedynie komfort niezłej pracy (w zawodzie) zapewniają kierunki inżynierskie.

Dokładnie. I nie ma co się ograniczać na początek.

Matma szkolna a matma inżynierska to dwie różne dziedziny. 60-70% to i taki średni wynik, bardziej liczyła by się matma rozszerzona.

Przepraszam że może urażę ale uważam że podstawę matmę można zdać nawet na 90% byle idiota, który usiądzie przy książkach z matmy nie raz na semestr.

Przedmioty humanistyczne, chociaż mogą się wydawać ciekawe (nie wszystkie ofc :>), jednak jak dla mnie nie gwarantują nic.


Spróbuj rozwiązać parę zadań z matmy rozszerzonej i fizyki rozszerzonej (chociaz nie wiem która ty klasa teraz, i czy już nie jest za późno na zmiany w deklaracji).




No ale jeśli już wychodzimy poza inżynierskie dziedziny, polecałbym coś z językami Smile


cytat:
Tylko tutaj jest jedno "ale"- przyjąć to może i przyjmą, ale na każdych studiach inżynierskich(przynajmniej z tego co mi wiadomo) ustawowo trzeba odebrać 6 kursów matematycznych plus jakieś tam pierdoły, typu grafika inżynierska.


Nawet mi o tej grafice nie wspominaj... do dziś robi mi się niedobrze jak widzę cyrkiel a obok niego papier milimetrowy...

__________________

"Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność"

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Naster: 19-03-2012 20:20.

19-03-2012 20:17 Naster jest offline Szukaj postów użytkownika: Naster Dodaj Naster do Listy kontaktów
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Elderion napisał(a)
@Elathir
Na medycynie chyba uczą chemii, więc może być ciężko.;p Ba, z tego co kojarzę, to wymagają na rekrutacji chemii i biologii, a podobno niektóre uczelnie to i fizyki, żeby tylko zrobić lepszy odsiew.Wink


Właśnie wiem, temu pisałem, że to w zasadzie studia ścisłe.

W czasach gdy zdawałem maturę wymagana na Gdańską medycynę była chemia, biologia, fizyka, język obcy oraz do wyboru matematyka lub test na inteligencję (by odsiać ludzi zakuwających wcześniejsze przedmioty na pamięć).

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
19-03-2012 21:09 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
KR33P
Forum Legend


images/avatars/avatar-22659.jpg

Data rejestracji: 23-05-2008
Postów: 1.872
Klan: Electi Mortis
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII

Autor tematu Temat rozpoczęty przez KR33P
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@Naster
Nie lubię strasznie matmy, przez to się nie uczyłem, nauczycielka też nie zachęca co nie zaprzecza temu że leń trochę jestem. Więc to się zebrało i tak sobie mi wychodzi ta matma.

__________________

20-03-2012 14:19 KR33P jest offline Szukaj postów użytkownika: KR33P Dodaj KR33P do Listy kontaktów
Adriano
Triple Ace


images/avatars/avatar-11980.gif

Data rejestracji: 02-02-2007
Postów: 223
Klan: Parias
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: z fotela

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to może idź na medycynę... robota w sam raz dla wampira- krew.... dużo krwi.... i nocne życie.... od wtorku do poniedziałku spałem po 2 godziny Big Grin

chemii tu jest 1 semestr, banalnie się to przechodzi, poziom niższy niż podstawówka, przynajmniej w WawieBig Grin ...
a jakby coś miałbyś starszego kolegę na wyższym roczniku, zawsze, za odpowiednią opłatą oczywiści, służę materiałami i testami rotfl

__________________


TRZYSTU ZAWSZE W SERCU

TERAZ PARIAS

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Adriano: 20-03-2012 15:10.

20-03-2012 15:06 Adriano jest offline Szukaj postów użytkownika: Adriano Dodaj Adriano do Listy kontaktów
YubY
Lord


images/avatars/avatar-21669.jpg

Data rejestracji: 06-11-2008
Postów: 258
Klan: THE CURSED FOREVER! R1 SiH, R3 Saints
Kraina: Necropolia; Necropolia II
Skąd: Piaseczno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
KR33P napisał(a)
@Naster
Nie lubię strasznie matmy, przez to się nie uczyłem, nauczycielka też nie zachęca co nie zaprzecza temu że leń trochę jestem. Więc to się zebrało i tak sobie mi wychodzi ta matma.


Ja też nie lubię też jestem leń, ale lubię technikę dlatego teleinformatyka mi odpowiada i jakoś daję radę Smile Dlatego mówię zastanów się nad swoimi predyspozycjami.

EDIT: Lubię też jeść i gotować dlatego myślałem również nad gastronomią, ale jakoś bardziej jednak lubię bawić się drutami - jak mawiał mój szef od praktyk: dzień bez ciągnięcia druta to dzień stracony Big Grin (teleinformatyka zajmuje się właśnie sieciami i kablami Roll Eyes )

__________________

Jeść albo nie jeść - oto jest pytanie.
Jeść - to tak prosta odpowiedź na nie.
Jedzenie życia rozkosz, więc jedzmy, czemu nie!?
Bez jedzenia ja przecież zabije się!!!


Wyrozumiały T-Mod Pożyczę/Najmę R14 | Sprzedam R15 oraz Sprzedam R16


TIN na PWR

R1 i R3 - nick YubY

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez YubY: 21-03-2012 02:09.

21-03-2012 02:07 YubY jest offline Strona domowa YubY Szukaj postów użytkownika: YubY Dodaj YubY do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » DYSKUSJA Ciężka kwestia. Może ktoś podpowie.

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH