Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Oryginalny system w laptopie » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Oryginalny system w laptopie
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
L Y K A N
Full Member


images/avatars/avatar-17980.gif

Data rejestracji: 04-10-2009
Postów: 68

Oryginalny system w laptopie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam , mam taka sprawę, a mianowicie z laptopem którym zakupiłem dostałem oryginalny system windows lecz nie na płycie tylko wgrany na dysk.

Mój problem tkwi w tym że nie wiem jak podczas uruchamiania załączyć aby zrobić reinstal systemu gdyż domaga się i to bardzo.

Rozmawiałem z kumplem z którym kupowaliśmy razem tego samego lapka (dell studio 1555) i jemu udało się to zrobić ale niestety nie pamięta jak to zrobił bo było to już jakiś czas temu.
Wiem tylko tyle że podczas uruchamiania wcisnął któryś "F" i pokazały mu się opcje do wyboru łącznie z reinstalką.
Próbowałem, kombinowałem i nie mogłem znaleźć, może macie jakis pomysł albo ktoś wie dokładnie jak to zrobić ???

__________________
R4 : L Y K A N

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez L Y K A N: 19-05-2012 09:11.

19-05-2012 09:05 L Y K A N jest offline Szukaj postów użytkownika: L Y K A N Dodaj L Y K A N do Listy kontaktów
sebastjan
Forum Ace


images/avatars/avatar-14512.gif

Data rejestracji: 14-02-2008
Postów: 82
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeżeli jest oryginalny to musi miec naklejke z kluczem pod spodem Wink

ed:

ja bym sciagnal windowsa na plyte i polecial z tym reinstalem tradycyjnie

__________________
r11 - makosia
r14- Klaymos

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez sebastjan: 19-05-2012 09:55.

19-05-2012 09:52 sebastjan jest offline Szukaj postów użytkownika: sebastjan Dodaj sebastjan do Listy kontaktów
profes79
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przy systemie wgranym na dysk powinna być po pierwsze faktycznie opcja pod którąś "F" a po drugie, pownienes miec opcję nagrania płyty instalacyjnej ( ja tak miałem w swoim stacjonarnym) - wtedy sie z tej płyty normalnie bootuje kompa i startuje sie instalacja.

Jeżeli masz system na dysku to powinien byc on na osobnej partycji - spróbuj to sprawdzić i ewentualnie dać ręcznie wejście w setup, ustaw wybór boota na ręczny zamiast automatycznego i startując kompa kaz mu startowac z tej dodatkowej partycji.

Niestety stacjonarki z tak postawionym systemem juz nie mam.

I nie musi miec klucza pod spodem bo to system przydzielony do kompa; serial w ogóle nie jest potrzebny do jego instalacji.

Ewentualnie zawsze możesz skorzystać z pomocy technicznej DELL-a - tam powinni cie poprowadzić jak to zrobić.

cytat:
Kontakt DELL PolskaPomoc techniczna i obsługa gwarancji BASIC, NBD, CAR, tel. 22 57 95 7008:00 - 17:00 w dni robocze.



edit:

http://dellmania.pl/dell-windows/dell-i-...overy-t297.html

cytat:
Aby w laptopach DELL przywrocic system, naprawic itp trzeba wcisnac klawisz F8 - korzystamy w ten sposob z windowsa ktory jest juz zainstalowany (menu startowe windowsa)

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez profes79: 19-05-2012 12:23.

19-05-2012 12:21
Elathir
Lord


Data rejestracji: 17-11-2008
Postów: 468
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak startuje komp a zanim Windows masz najpewniej logo producenta, i tam na pewno będzie gdzieś napisane w rogu ekranu. Czasem jest to któryś z funkcyjnych, czasem kombinacja jakiś klawiszy.

__________________
A co mi tam, jak ktoś ma zamiar zacząć grę na r15 niech skorzysta z linka http://r15.bloodwars.interia.pl/r.php?r=3314
19-05-2012 12:27 Elathir jest offline Szukaj postów użytkownika: Elathir Dodaj Elathir do Listy kontaktów
L Y K A N
Full Member


images/avatars/avatar-17980.gif

Data rejestracji: 04-10-2009
Postów: 68

Autor tematu Temat rozpoczęty przez L Y K A N
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dziękuję bardzo za pomoc, już sobie poradziłem, faktycznie był pod F8, dodatkowo były jeszcze różne opcje do wyboru a żadna swoimi nazwami nie była sprecyzowana co dokładnie się tam kryje i w końcu dałem radę Smile

__________________
R4 : L Y K A N

20-05-2012 15:28 L Y K A N jest offline Szukaj postów użytkownika: L Y K A N Dodaj L Y K A N do Listy kontaktów
L Y K A N
Full Member


images/avatars/avatar-17980.gif

Data rejestracji: 04-10-2009
Postów: 68

Autor tematu Temat rozpoczęty przez L Y K A N
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

oczywiście temat juz można zamknąć

__________________
R4 : L Y K A N

20-05-2012 15:29 L Y K A N jest offline Szukaj postów użytkownika: L Y K A N Dodaj L Y K A N do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Oryginalny system w laptopie

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH