Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PYTANIE dodatkowa komora » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony dodatkowa komora
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
squash666
Lord


images/avatars/avatar-20720.jpeg

Data rejestracji: 08-11-2009
Postów: 265
Klan: RFD / BNK
Kraina: Necropolia II
Skąd: Gorzów Wlkp

dodatkowa komora Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nie znalazłem podobnego tematu,problem wygląda tak :
dosłownie przed chwilką Rozwinięto ewolucję: Dodatkowa komora poziom 4 !
w pvp mogę wbić o 3 nocnego łowcy więcej niż gdy miałem poziom 3
natomiast używając szamana zaledwie o 1 więcej
czy aby na pewno wszystko jest w porządku ? na logikę biorąc z szamanem ta różnica powinna być większa (na korzyść).

__________________
r1/r3 : squash666
13-07-2012 08:55 squash666 jest offline Szukaj postów użytkownika: squash666 Dodaj squash666 do Listy kontaktów
Rayneven
Forum God


images/avatars/avatar-11500.jpg

Data rejestracji: 30-01-2007
Postów: 3.949
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Hula niczym wiatr po polu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Różnica powinna być ogólnie stała. Tj. ja na max rozwiniętej komorze wbijałbym 10 dzikiego więcej na 103 poziomie. na szamanach bez komory wbijam 65 dzikiego + cień. Gdybym mial komore wbijalbym 75 + cień.

__________________
Nakarm wampira: http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=897
13-07-2012 09:23 Rayneven jest offline Szukaj postów użytkownika: Rayneven Dodaj Rayneven do Listy kontaktów
deviljin84
Forum Legend


images/avatars/avatar-14176.jpg

Data rejestracji: 24-09-2008
Postów: 1.544
Kraina: Necropolia II
Skąd: wiesz?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

krew jest obliczana na takiej zasadzie:

podstawa * (% z bonusu rasowego + % z komory + % z szamana) = pkt krwi

najpierw wszystkie bonusy sa z soba doliczane a dopiero pozniej dolaczane do podstawy...

a czemu sa roznice?
no wlasnie czemu?

cos zle zlicza z szamanem? moze bonus setowy jest zle rozpisywany?

__________________


nick: Deviljin

R3 Smile
13-07-2012 09:38 deviljin84 jest offline Szukaj postów użytkownika: deviljin84 Dodaj deviljin84 do Listy kontaktów
kfiecio
Lord


Data rejestracji: 17-10-2007
Postów: 463
Rasa w grze: Ssak
Skąd: inąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przyrost pkt krwi z rozwinietej komory jest taki sam (Patrz post wyzej).Roznica w ilosci wbijanych arkan moze byc rozna w roznych ustawieniach do krwi. W pvp moglo mu brakowac tylko kilku punktow do wiekszego wbicia a w szamanie mogl miec tylko kilka punktow wolnych po wbiciu arkan. Ale chyba nie ma mozliwosci zeby bylo az 2 roznicy?

zalozmy ze koszt arkan jest 30

Powiedzmy ze masz miales w pierwszym ustawieniu 29 wolnych punktow krwi i po rozwinieciu dostales 31 wtedy mozesz wbic 2 arkana wiecej.

Powiedzmy ze w drugim ustawieniu miales 0 wolnych punktow krwi i po rozwinieciu dostales 31 wtedy mozesz wbic 1 arkana wiecej.

Nie ma chyba mozliwosci zeby roznica wynosila az 2, chyba ze jakis dziwny efekt wynikajacy z zaokraglen ale watpie.

__________________
Zbieram na wino

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez kfiecio: 13-07-2012 09:44.

13-07-2012 09:41 kfiecio jest offline Szukaj postów użytkownika: kfiecio Dodaj kfiecio do Listy kontaktów
Graveyard
Lord


images/avatars/avatar-21509.jpg

Data rejestracji: 16-01-2009
Postów: 304
Klan: Fort Pułaski
Kraina: Necropolia II
Skąd: Inner Galaxy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
deviljin84 napisał(a)
krew jest obliczana na takiej zasadzie:

podstawa * (% z bonusu rasowego + % z komory + % z szamana) = pkt krwi

najpierw wszystkie bonusy sa z soba doliczane a dopiero pozniej dolaczane do podstawy...

a czemu sa roznice?
no wlasnie czemu?

cos zle zlicza z szamanem? moze bonus setowy jest zle rozpisywany?


NIe jest takSmile

Liczy się podstawa x (komora+bonus rasowy), prościej mówiąć to co pokazuje w sali tronowej + podstawa x bonus z szamana, kościaków i krwi.

Więc z komory zyskujemy w moim wypadku

baza 288 x 0,4 = 115 pkt krwi na 95 poziomie jakieś 5 sposta Big Grin


__________________

13-07-2012 10:32 Graveyard jest offline Szukaj postów użytkownika: Graveyard Dodaj Graveyard do Listy kontaktów
Aessalion
Viking


Data rejestracji: 27-03-2008
Postów: 721
Klan: Undeads
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Może by tak autor rzucił jakimi liczbami bo teraz to można pod jego słowa podpiąć cokolwiek...
Że niby wcześniej wbijał 10, z komorą wyżej wbija 13 a z szamanami ... 11? czy 14? Pierwszy przypadek w innym dziale, drugi zależy od szamanów...

Jakie szamany, jakie liczby, ile pkt w sali... Roll Eyes

__________________
r9 - Aessalion

Awake... for all is dying, even the dead

We are our Past failing to come back

All of us visionaires
with a rope around our neck

13-07-2012 10:58 Aessalion jest offline Szukaj postów użytkownika: Aessalion Dodaj Aessalion do Listy kontaktów
Graveyard
Lord


images/avatars/avatar-21509.jpg

Data rejestracji: 16-01-2009
Postów: 304
Klan: Fort Pułaski
Kraina: Necropolia II
Skąd: Inner Galaxy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Aessalion napisał(a)
Może by tak autor rzucił jakimi liczbami bo teraz to można pod jego słowa podpiąć cokolwiek...
Że niby wcześniej wbijał 10, z komorą wyżej wbija 13 a z szamanami ... 11? czy 14? Pierwszy przypadek w innym dziale, drugi zależy od szamanów...

Jakie szamany, jakie liczby, ile pkt w sali... Roll Eyes


Autor miał na myśli, że powinien wbić proporcjonalnie więcej arkan po rozwinięciu komory i założeniu szamana, nie wiedząc, że przyrost krwi z komory jest stały (wliczony w podstawe)

__________________

13-07-2012 11:07 Graveyard jest offline Szukaj postów użytkownika: Graveyard Dodaj Graveyard do Listy kontaktów
kfiecio
Lord


Data rejestracji: 17-10-2007
Postów: 463
Rasa w grze: Ssak
Skąd: inąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Graveyard napisał(a)
cytat:
Aessalion napisał(a)
Może by tak autor rzucił jakimi liczbami bo teraz to można pod jego słowa podpiąć cokolwiek...
Że niby wcześniej wbijał 10, z komorą wyżej wbija 13 a z szamanami ... 11? czy 14? Pierwszy przypadek w innym dziale, drugi zależy od szamanów...

Jakie szamany, jakie liczby, ile pkt w sali... Roll Eyes


Autor miał na myśli, że powinien wbić proporcjonalnie więcej arkan po rozwinięciu komory i założeniu szamana, nie wiedząc, że przyrost krwi z komory jest stały (wliczony w podstawe)


Z jego pierwszego posta wynika ze wbija o 3 wiecej arkan w pvp ale tylko 1 wiecej w szamanie wtedy temat do dzialu wyrzej, ew cos mu sie pomylilo.

Albo troche nie jasno sie wyrazil i chodzi mu o to ze w szamanie wbija 4 arkana wiecej a w pvp 3 wtedy odpowiedz jest taka ze w pvp mniej mu brakowalo do nastepnego arkana niz w szamanach. bo jak juz ustallismy przyrost pkt krwi jest taki sam w obu przypadkach.

__________________
Zbieram na wino
13-07-2012 11:15 kfiecio jest offline Szukaj postów użytkownika: kfiecio Dodaj kfiecio do Listy kontaktów
squash666
Lord


images/avatars/avatar-20720.jpeg

Data rejestracji: 08-11-2009
Postów: 265
Klan: RFD / BNK
Kraina: Necropolia II
Skąd: Gorzów Wlkp

Autor tematu Temat rozpoczęty przez squash666
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

w ST: PKT. KRWI 405 / 405 (w stroju Adama)
86lvl potępiony
silnik necro 2
wychodzi 270 pkt krwi w bazie +10% rasowego+40% z komory = 405 z ST
dostępny szaman :
dsk maska 40%
dsk kurtka 10%
dsk spodnie 10%
(bonus z dsk setu +42%)
dsk amu krwi 20%
dsk ring krwi 10%
db ring krwi 8%
2x leg dsk kościaki 2x14%
suma=+168%
a mnie chodzi o to :
http://r3.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=e77341609e
squash666 korzysta z ewolucji: Dodatkowa komora poz. 3
squash666 używa arkana Nocny Łowca poziom 8.
squash666 używa arkana Groza poziom 1.

http://r3.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=2e4bbc2471
squash666 korzysta z ewolucji: Dodatkowa komora poz. 4
squash666 używa arkana Nocny Łowca poziom 11.
squash666 używa arkana Groza poziom 1.

w PVP różnica jak widać wynosi 3 nocnego łowcy (bonus z maski PKT KRWI +15 %,czyli w ST : PKT. KRWI 446 / 446) maski używam cały czas zarówno na 3cim jak i 4tym poziomie !
natomiast w ekspedycji z 3cią komorą mogłem wbić +41 sposta
http://r3.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=f59cf7a825
a teraz +42 (jako że komorę 4 wbiłem dziś nie posiadam żadnego raportu z ekspy/kw)

chodziło mi o proporcje (teoretycznie mając bez szamanów o 3 więcej sposta z nimi powinienem mieć więcej o 5-6)-ale wyliczenia Graveyarda pasują...chociaż niekoniecznie mi się podobają bo wychodzi,że za 1 sposta dałem 600 evo ;/

__________________
r1/r3 : squash666

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez squash666: 13-07-2012 11:46.

13-07-2012 11:39 squash666 jest offline Szukaj postów użytkownika: squash666 Dodaj squash666 do Listy kontaktów
kfiecio
Lord


Data rejestracji: 17-10-2007
Postów: 463
Rasa w grze: Ssak
Skąd: inąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
squash666 napisał(a)


chodziło mi o proporcje (teoretycznie mając bez szamanów o 3 więcej sposta z nimi powinienem mieć więcej o 5-6)-ale wyliczenia Graveyarda pasują...chociaż niekoniecznie mi się podobają bo wychodzi,że za 1 sposta dałem 600 evo ;/


Majac bez szamanow 3 wiecej sposta powinienes miec z nim 2-4 wiecej sposta czyli tyle samo wiecej z dokladnoscia do 1. Mozliwe ze szaman sie wklanie troche pogorszyl i nie zauwazyles. To chyba najbardziej prawdopodobne wyjasnienie.

__________________
Zbieram na wino

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez kfiecio: 13-07-2012 11:53.

13-07-2012 11:50 kfiecio jest offline Szukaj postów użytkownika: kfiecio Dodaj kfiecio do Listy kontaktów
squash666
Lord


images/avatars/avatar-20720.jpeg

Data rejestracji: 08-11-2009
Postów: 265
Klan: RFD / BNK
Kraina: Necropolia II
Skąd: Gorzów Wlkp

Autor tematu Temat rozpoczęty przez squash666
RE: dodatkowa komora Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

szaman się nie zmienił-ubieram z zapisanego zestawu i jest komplet

__________________
r1/r3 : squash666
13-07-2012 11:52 squash666 jest offline Szukaj postów użytkownika: squash666 Dodaj squash666 do Listy kontaktów
Graveyard
Lord


images/avatars/avatar-21509.jpg

Data rejestracji: 16-01-2009
Postów: 304
Klan: Fort Pułaski
Kraina: Necropolia II
Skąd: Inner Galaxy

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kfiecio napisał(a)
cytat:
squash666 napisał(a)


chodziło mi o proporcje (teoretycznie mając bez szamanów o 3 więcej sposta z nimi powinienem mieć więcej o 5-6)-ale wyliczenia Graveyarda pasują...chociaż niekoniecznie mi się podobają bo wychodzi,że za 1 sposta dałem 600 evo ;/


Majac bez szamanow 3 wiecej sposta powinienes miec z nim 2-4 wiecej sposta czyli tyle samo wiecej z dokladnoscia do 1. Mozliwe ze szaman sie wklanie troche pogorszyl i nie zauwazyles. To chyba najbardziej prawdopodobne wyjasnienie.


Jeśli byś czytał ze zrozumieniem, to byś zrozumiał Wink , po prostu szaman nie ma wpływu na ewolucje i niestety kolejny wbity poziom komory, nadal jest liczony od podstawy i daje 1-2 sposta w zaokrągleniu, niezależnie od jakości pozostałych elementów. Chyba, że ja czegoś nie rozumiem Pleased

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Graveyard: 13-07-2012 11:56.

13-07-2012 11:56 Graveyard jest offline Szukaj postów użytkownika: Graveyard Dodaj Graveyard do Listy kontaktów
kfiecio
Lord


Data rejestracji: 17-10-2007
Postów: 463
Rasa w grze: Ssak
Skąd: inąd

RE: dodatkowa komora Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
squash666 napisał(a)
szaman się nie zmienił-ubieram z zapisanego zestawu i jest komplet


Ok juz wiem gdzie jest problem : ). W pvp groza kosztuje troche wiecej niz 11 lowcy dlatego masz roznice 3 w pvp a tylko 1 w szamanie. Masz 859 krwi w szamanie teraz czyli ledwo sie nie lapiesz na nastepnego sposta. I masz 446 - 225=221 pkt krwi na sposta w pvp czyli ledwo sie lapiesz na tego 3 sposta.

krew liczymy zawsze tak

Podstawa (w twoim wypaddku 270)* zsymowany bonus procentowy ze wszystkich zrodel.

Czyli dostales za wbicie komory na ostatni poziom 27 pkt krw. zatem dales 600 evo za 1.35 sposta..

cytat:
Graveyard napisał(a)
Jeśli byś czytał ze zrozumieniem, to byś zrozumiał Wink , po prostu szaman nie ma wpływu na ewolucje i niestety kolejny wbity poziom komory, nadal jest liczony od podstawy i daje 1-2 sposta w zaokrągleniu, niezależnie od jakości pozostałych elementów. Chyba, że ja czegoś nie rozumiem Pleased [/B]


Gdybys czytal ze zrozumieniem to bys zrozumial ; ). Jezeli szaman by mu sie pogorszyl to by mialo wplyw (Nie na ewolucje ale na rozwarzany problem) bo by mial mniej punktow krwi z szamana.

__________________
Zbieram na wino

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez kfiecio: 13-07-2012 12:31.

13-07-2012 12:10 kfiecio jest offline Szukaj postów użytkownika: kfiecio Dodaj kfiecio do Listy kontaktów
Graveyard
Lord


images/avatars/avatar-21509.jpg

Data rejestracji: 16-01-2009
Postów: 304
Klan: Fort Pułaski
Kraina: Necropolia II
Skąd: Inner Galaxy

RE: dodatkowa komora Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
deviljin84 napisał(a)
krew jest obliczana na takiej zasadzie:

podstawa * (% z bonusu rasowego + % z komory + % z szamana) = pkt krwi

najpierw wszystkie bonusy sa z soba doliczane a dopiero pozniej dolaczane do podstawy...

a czemu sa roznice?
no wlasnie czemu?

cos zle zlicza z szamanem? moze bonus setowy jest zle rozpisywany?


cytat:
Graveyard napisał(a)
cytat:
deviljin84 napisał(a)
krew jest obliczana na takiej zasadzie:

podstawa * (% z bonusu rasowego + % z komory + % z szamana) = pkt krwi

najpierw wszystkie bonusy sa z soba doliczane a dopiero pozniej dolaczane do podstawy...

a czemu sa roznice?
no wlasnie czemu?

cos zle zlicza z szamanem? moze bonus setowy jest zle rozpisywany?


NIe jest takSmile

Liczy się podstawa x (komora+bonus rasowy), prościej mówiąć to co pokazuje w sali tronowej + podstawa x bonus z szamana, kościaków i krwi.

Więc z komory zyskujemy w moim wypadku

baza 288 x 0,4 = 115 pkt krwi na 95 poziomie jakieś 5 sposta Big Grin


Jednak jest tak, jak napisałeś i kolega wyżej, choć wyliczenia i tak wychodzą jednakowe, wcześniej nie brałem pod uwagę bonusu z kościaków i za cholere nie mogłem policzyć Big Grin . W sumie zagadką dla Squasha, był sposób obliczania krwi i teraz chyba jest już wszystko jasne Pleased

__________________

13-07-2012 12:46 Graveyard jest offline Szukaj postów użytkownika: Graveyard Dodaj Graveyard do Listy kontaktów
wopi
Viking


images/avatars/avatar-11632.jpg

Data rejestracji: 01-09-2006
Postów: 651
Klan: kzoo
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Graveyard pisze poprawnie

Bazowka + rasa + evo = to wszysko wchodzi w podstawe z której jest naliczany + z szamana

czyli jesli 1 = to podstawa na kazdym lv to 1,5 to bonus rasowy (10%) i evo (40%) i to masz w pvp a na expach jeszcze jest + z szamana

i nie wiem dlaczego sie tu ludzie klucą przeciez czym wiekszy lv tym wiecej zaokrągleń wiec nigdy super szczegolowo tego nie obliczysz ;]

__________________
[bCycki[/b]
13-07-2012 14:49 wopi jest offline Szukaj postów użytkownika: wopi Dodaj wopi do Listy kontaktów
kfiecio
Lord


Data rejestracji: 17-10-2007
Postów: 463
Rasa w grze: Ssak
Skąd: inąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
wopi napisał(a)
Graveyard pisze poprawnie

Bazowka + rasa + evo = to wszysko wchodzi w podstawe z której jest naliczany + z szamana

czyli jesli 1 = to podstawa na kazdym lv to 1,5 to bonus rasowy (10%) i evo (40%) i to masz w pvp a na expach jeszcze jest + z szamana

i nie wiem dlaczego sie tu ludzie klucą przeciez czym wiekszy lv tym wiecej zaokrągleń wiec nigdy super szczegolowo tego nie obliczysz ;]


Pisze poprawnie a ty go nie zrozumiales

Podstawa jest p=100+(lvl-1)*2 pozniej sumujesz wszystkie procenty z szamana rasy evo powiedzmy masz wtedy +x%

I w sali tronowej masz ostatecznie p*(1+x/100) punktow krwi zaokraglone w gore. Jezeli znajdziesz przypadek gdzie tak nie jest to daj znac.

__________________
Zbieram na wino

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez kfiecio: 13-07-2012 15:13.

13-07-2012 15:08 kfiecio jest offline Szukaj postów użytkownika: kfiecio Dodaj kfiecio do Listy kontaktów
wopi
Viking


images/avatars/avatar-11632.jpg

Data rejestracji: 01-09-2006
Postów: 651
Klan: kzoo
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by kfiecio
cytat:
wopi napisał(a)
Graveyard pisze poprawnie

Bazowka + rasa + evo = to wszysko wchodzi w podstawe z której jest naliczany + z szamana

czyli jesli 1 = to podstawa na kazdym lv to 1,5 to bonus rasowy (10%) i evo (40%) i to masz w pvp a na expach jeszcze jest + z szamana

i nie wiem dlaczego sie tu ludzie klucą przeciez czym wiekszy lv tym wiecej zaokrągleń wiec nigdy super szczegolowo tego nie obliczysz ;]


Pisze poprawnie a ty go nie zrozumiales

Podstawa jest p=100+(lvl-1)*2 pozniej sumujesz wszystkie procenty z szamana rasy evo powiedzmy masz wtedy +x%

I w sali tronowej masz ostatecznie p*(1+x/100) punktow krwi zaokraglone w gore. Jezeli znajdziesz przypadek gdzie tak nie jest to daj znac.


liczylem z nim i 2ma kolegami w klanie juz dawno tą komore wiec naprawde nie obchodzi mnie zdanie innych co dopiero teraz sie tym przejeli Smile

__________________
[bCycki[/b]
14-07-2012 10:12 wopi jest offline Szukaj postów użytkownika: wopi Dodaj wopi do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam 788 / 788 krwi
z
2 poziom komory (20%)
rasa ssak (10%)
szaman (126%)

Na 105 lvl krwi mam bazowo:
"Na obu Serwerach przyrost ten wynosi 2 punkty krwi na każdy uzyskany przez postać poziom doświadczenia"

104* 2 =208 krwi + 100 krwi na dzień dobry daje bazy 308 krwi

Bonus z komory, rasy i szamanów łącznie to 156%

156% z 308 = 480,48 zaokrąglane w dół daje 480
plus baza 308 = 788 czyli tak jak być powinno.

Wniosek. Wszystkie efekty, które dają bonus % do krwi, czyli
bonus z rasy
ewolucja
bonus z przedmiotów
są sumowane i liczone od podstaw a na końcu dodawane efekty w stylu +50 do krwi (np. z umagicznień)
baza * (suma % bonusów z evo, przedmiotów, rasy) + bonusy liczbowe

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
14-07-2012 12:15 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
kfiecio
Lord


Data rejestracji: 17-10-2007
Postów: 463
Rasa w grze: Ssak
Skąd: inąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
wopi napisał(a)

liczylem z nim i 2ma kolegami w klanie juz dawno tą komore wiec naprawde nie obchodzi mnie zdanie innych co dopiero teraz sie tym przejeli Smile


Mozesz podeslac w takim razie link ze szpiegowaniem w ustawieniu gdzie powyzszy wzor sie nie zgadza? A moze wolisz nie sprawdzac tego zeby sie nie okazalo ze sie mylisz? Ale wtedy nie powinienes raczej wyglaszac definitywnych sadow na podstawie przeczycia zamiast sprawdzic najpier sytuacji ktora w tym przypadku jest akurat bardzo latwa do sprawdzenia. Jezeli zeczywiscie nie obchodzi cie zdanie innych, to mogl bys chociaz przestac rozpowszechniac swoje? Watpie zeby ludzie byli zainteresowani twoimi osobistymi (sprzecznymi z zeczywistoscia) wyobrazeniami na temat mechaniki gry. Ludzie raczej tu zagladaja zeby sie czegos konkretnego dowiedziec o grze, przynajmniej ja czegos takiego oczekuje od dzialu zatytuowanego "system gry".



Dzieki Arius za dodanie bunusow do punktow krwi do wzoru, moze warto dodac go do tutoriala?

I wyglada na to ze zaokraglenie jest do najblizszej liczby calkowitej u mnie zaokragla 169,4 do 169 a 217,8 do 218

__________________
Zbieram na wino

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez kfiecio: 15-07-2012 06:53.

15-07-2012 05:39 kfiecio jest offline Szukaj postów użytkownika: kfiecio Dodaj kfiecio do Listy kontaktów
squash666
Lord


images/avatars/avatar-20720.jpeg

Data rejestracji: 08-11-2009
Postów: 265
Klan: RFD / BNK
Kraina: Necropolia II
Skąd: Gorzów Wlkp

Autor tematu Temat rozpoczęty przez squash666
RE: dodatkowa komora Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dzięki wszystkim - zaczynam rozumieć na jakiej zasadzie to działa...

__________________
r1/r3 : squash666
15-07-2012 07:59 squash666 jest offline Szukaj postów użytkownika: squash666 Dodaj squash666 do Listy kontaktów
Vilku
Tańczący z Userami


images/avatars/avatar-400.gif

Data rejestracji: 02-10-2006
Postów: 2.263
Klan: Łoczka O_o
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

.

__________________
Big Grin

15-07-2012 11:07 Vilku jest offline Szukaj postów użytkownika: Vilku Dodaj Vilku do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PYTANIE dodatkowa komora

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH