Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Jakíeś fajne anime typu shonen - zna ktoś? :p » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (4): « poprzednie 1 2 [3] 4 następny » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Jakíeś fajne anime typu shonen - zna ktoś? :p 7 Ankieta - średnia ocena: 7,147 Ankieta - średnia ocena: 7,14
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Xavox
Lord


images/avatars/avatar-22260.jpg

Data rejestracji: 15-06-2009
Postów: 372
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja się ogólnie na tym nie znam, ale na netflixie pojawił się jakiś czas temu "The Beginning" i mocno mi się podobał. Tylko nie wiem czy to w ogóle pasuje do tematu?

__________________
That place in my mind...

17-04-2018 18:38 Xavox jest offline Szukaj postów użytkownika: Xavox Dodaj Xavox do Listy kontaktów
Yrdrasil
Viking


Data rejestracji: 02-12-2007
Postów: 600

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moze The Ancient Magus' Bride ? nie calkiem shounen ale moze ci sie spodoba. Mocno inspirowane angielskimi legendami i folklorem. Wlasnie skonczyl sie 1 sezon. Manga dalej wychodzi ale raczej tasiemcem nie bedzie i nie wadomo kiedy bedzie sezon 2. Z drugiej strony 1 sezon jest tak skonstruowany ze mozna traktowac jako zamknieta/osobna historie. Oczywiscie sa watki poboczne ktore az chcialo by sie roszerzyc (i byc moze sa w drugim sezonie mangi, widzialem tylko 1 sezon, wiec nie wiem).

Zaczyna sie w wspolczesnej Japonii (ale juz w 1 odcinku ladujemy w Londynie), glowna bohaterka jest Hatori Chise, japonka ktora stracila rodzicow w dosc nietypowych okolicznosciach, do tego regularnie widzi monstra jak zywcem wyciagniete z koszmarow (w przeciwienstwie do wiekszosci ludzi) co doprowadza ja do depresji i decyduje sie sprzedac sama siebie w niewole. Pozniej dowiaduje sie ze ma nietypowa i rzadka moc magiczna ale Elias Ainsworth (druga postac glowna, ktory wykupuje ja) ukrywa ze jej moc ma cene i to bardzo wysoka (choc to zostaje ujawnione dosyc szybko).

Elias jest bardzo stary, prawdopodobnie ma kilka tysiecy lat (nie wiadomo dokladnie bo nie pamieta sporego kawalka swojej przeszlosci) a takze krzyzowka czlowieka i faerie co sprawia ze obie rasy patrza na niego niechetnym okiem. Na dodatek nie zna uczuc. Zadnych. To jeden z powodow dla ktorych decyduje sie ja wykupic (choc traktuje to tylko jako dodatek do innych powodow, przynajmniej na poczatku) w nadziei ze sie jakos ich nauczy. To tez element ktory prowadzi do zabawnych momentow ale tez bardzo powaznych zgrzytow.

__________________
r9 Gandarin Darangar

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Yrdrasil: 20-04-2018 00:04.

19-04-2018 23:54 Yrdrasil jest offline Szukaj postów użytkownika: Yrdrasil Dodaj Yrdrasil do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Właśnie oglądam Tensei shitara slime datta ken - i powiem, że rewelacja Big Grin
Anime w kliimatach Overlorda, ale imo nawet lepsze, przynajmniej narazie - Overlord fajny, ale zaczęła mnie ta seria męczyć troche ta "ciuciubabka", podchody i intryga to nie do końca to czego oczekuję po takim anime Big Grin

Tensei shitara slima datta ken opowiada o kimś, kto odrodził się w świecie przypominającym grę jako slime, czyli najsłabszy potwór występujący w każdym chyba jrpg... przynajmniej zazwyczaj najsłabszy, bo nie w tym przypadku Big Grin
Otóż, majaki umierającego głównego bohatera zostają potraktowane jako życzenia odnośnie reinkarnacji, co daje dość ciekawe efekty Big Grin
Początek jest upichcony celowo niezbyt starannie, bo w zasadzie stanowi jedynie pretekst do rozpoczęcia głównej lini fabularnej, więc początek może sie wydawać chaotyczny czy wręcz pozbawiony sensu, ale potem jest tylko lepiej, jak ktoś lubi jak główny bohater jest OP do potęgi n-tej, to polubi i "Slime" Big Grin

Obejżałem też najnowszy sezon "Sword art online" i imo seria powróciła do formy Smile
Wspomnę też o "Made in abyss" - jednym z lepszych anime jakie widziałem kiedykolwiek, klimat miodzio po prostu ;p

__________________
[
06-12-2018 18:47 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Złota Rybka
Lord


images/avatars/avatar-18359.jpg

Data rejestracji: 27-05-2010
Postów: 459
Kraina: Moria V
Skąd: wiedziałeś?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak zobaczyłem odpowiedź w tym temacie to zaraz pomyślałem o slime. Smile

Jeszcze z ciekawych nowości to goblin slayer

__________________
Chcesz premię +100 do szczęścia w wyprawach, usunięcia denerwującego operatora, odblokowania konta?
Już dziś Złota Rybka może pomóc Ci w spełnieniu marzeń.

rotfl

06-12-2018 19:31 Złota Rybka jest offline Strona domowa Złota Rybka Szukaj postów użytkownika: Złota Rybka Dodaj Złota Rybka do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A, to też oglądam, nie do końca mój gust, ale też daje radę Smile
Aktualnie kończę "Drifters" - choć momentami sprawdzam, czy aby omyłkowo nie odpaliłem Helsinga" bo kreska jest tak podobna, że masakra Big Grin
Ale cóż, autor ten sam Big Grin

Oglądam też Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu - to taka lekcja poglądowa na temat "co by było gdyby Overlord było haremówką" - i o ile wszelakich haremówek nie cierpię, to nawet mi w miarę podeszło ;p

Niestety, powoli mi się kończa zasoby, cos ktoś poleca? Big Grin

__________________
[
06-12-2018 20:44 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Złota Rybka
Lord


images/avatars/avatar-18359.jpg

Data rejestracji: 27-05-2010
Postów: 459
Kraina: Moria V
Skąd: wiedziałeś?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Trochę starsze ale mogę polecić Golgo 13. O zabójcy, snajperze. Przyjemnie się ogląda.

PS.
W 2019 ma wyjść vinland saga. Na to czekam niecierpliwie. Mangę czyta się jednym tchem. Dark fantasy w klimacie wikingów. Komu podobał się Berserk może również poczytać i tę Mangę.

Trochę żałuję że koreańskie studia nie biorą się za ekranizacje koreańskich webtoonów bo mielibyśmy skoro fajnych tytułów do oglądania.

__________________
Chcesz premię +100 do szczęścia w wyprawach, usunięcia denerwującego operatora, odblokowania konta?
Już dziś Złota Rybka może pomóc Ci w spełnieniu marzeń.

rotfl

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Złota Rybka: 06-12-2018 21:06.

06-12-2018 20:58 Złota Rybka jest offline Strona domowa Złota Rybka Szukaj postów użytkownika: Złota Rybka Dodaj Złota Rybka do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Generalnie nie przepadam za anime w klimatach militarnych czy futyrystycznych, raczej fantasy, ew w style Beelzebub czy Ansatsu Kyoshitsu, choć oatatnio mam fazę na wszelakie anime z gatunku isekai, jak Slime czy art sword online Big Grin

__________________
[
06-12-2018 22:56 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Koszmar Powraca
Full Member


images/avatars/avatar-23320.jpg

Data rejestracji: 01-04-2012
Postów: 69

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Black Clover
Sword Art Online
SAO na poczatku przypominalo mi mieszanke Overlord i Black Clover, glowny bohater ktory nigdy sie nie poddaje i ktory utknal w wirtualnym swiecie.
Season 1 i Season 2 mnie mocno wciagnely, oba sezony byly ciekawe, ale po 'GunGaleOnline' juz sie znudzilo.


Steins;Gate tez fajne, skonczylem jakis czas temu w polowie Steins;Gate Zero czekajac na nowe odcinki, niedlugo od nowa bede musial obejrzec (=wlasnie zaczalem rotfl )

Jesli slyszeliscie kiedys o John'ie Titor ( https://en.wikipedia.org/wiki/John_Titor ), lub interesuja was podroze w czasie to Steins;Gate wam sie spodoba.
Zaczyna sie dosyc smiesznie, z zielonymi bananami z mikrofali rotfl
ale momentami bardzo emocjonalne, smutne anime.

Ogolnie idzie to jakos tak:
Steins;Gate 0 - wydarzenia maja miejsce w innej lini czasowej niz Steins;Gate.
Jesli dobrze pamietam to caly ten sezon ma miejsce przed dwoma ostatnimi odcinkami ze Steins;Gate. tj. linia Zero byla potrzebna zeby glowny bohater mogl podjac pewne decyzje pod koniec pierwszego sezonu.

Mozna w sumie obejrzec chronologicznie, albo zostawic sobie te 2 ostatnie odcinki z pierwszego sezonu na sam koniec - niektore wydarzenia maja dopiero wtedy sens.



Moge podac jeszcze pare fajnych anime, ale nie chce mi sie opisywac Tongue nie wszystko tez pod Shonen podchodzi:

Akame Ga Kill (ten chyba jeszcze pod shonen podejdzie)

Erased
Castlevania
Food Wars! Shokugeki no Souma
One-Punch Man
Parasyte
Dimension W

__________________
Ja chce być tam, gdzie zielony kwiat rozkwita, legalnie patrząc w słońce...
cytat:
Suleyman napisała:
no to cóż rzec ? Powodzenia dalej i nich Ci czarne pyty straszne nie będą

Happy

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Koszmar Powraca: 08-12-2018 08:57.

08-12-2018 08:56 Koszmar Powraca jest offline Szukaj postów użytkownika: Koszmar Powraca Dodaj Koszmar Powraca do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Black clover oglądam, nowe SAO wygląda.ciekawie, ta poprzednia seria, gun gale mnie odrzuciła, ale SAO Alicization wygląda coekawie.Smile
Parasite widziałem, bardzo fajne anime imo, choć nie jestem fanem gatunkiu to miło wspominam Smile
One punch mana też ogladałem Smile
O Steins:gate słyszałem, pozostałe tytuły mi nic nie mówią

W sumie to dodam jeszcze Highscool DxD - o ile po prostu nie trawię wszelakich haremówek, ecchi i innych hentajców, o tyle te mi nawet się podobało, bo fabuła jest bardziej rozwinięta, niż w klasycznych przedstawicielach gatunku, a iście fanserwisowy humor wyjątkowo bywa nawet zabawny Big Grin
Na przykład - Mały Spojler - smok płaczący jak dziecko z powodu przydomku jaki uzyskał dzięki zboczeniu głównego bohatera xD
Edit: No game no life jest też warte uwagi, choćby ze względu na swoją nietypowość, zaczyna sie jak klasyczny isekai przenoesieniem do innego świata, ale podejście kompletnie inne, jedynie kreska imo jest dość paskudna, choć widziałem gorsze Wink

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 09-12-2018 23:28.

09-12-2018 23:24 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
smileice
Newbie


Data rejestracji: 11-12-2018
Postów: 0
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia

Anime Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

hej, z takich bardziej znanych to polecam Naruto, Ao No Exorcist i Kuroshitsuji <3

__________________
Tongue
11-12-2018 09:50 smileice jest offline Szukaj postów użytkownika: smileice Dodaj smileice do Listy kontaktów
Kargho
Zło w proszku


images/avatars/avatar-25467.jpg

Data rejestracji: 17-08-2007
Postów: 908
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tak mi się wydaje, że nikt nie wspomniał o Boku no Hero Akademia
https://shinden.pl/series/45139-boku-no-hero-academia

anime jak każdy typowy shonen, ale nie typowy tasiemiec, ma jakies 60 odcinków, ale daje rade

nie jest turbo poważne ale zarazem nie jest też parodią. twórcy dali komediowe gagi by rozluźnić klimat ale z tym wybitnie nie przesadzają, w sumie można by powiedzieć, że jest taki pół na pól, na pół serio, dosłownie.

Pochłonełam 3 sezony czyli te 60+ odcinków na 2 przysiady, reflekscji, jak widać nie mam. Ale do obejrzenia polecić mogę. W mojje opinni lepsze niż tesiemcowaty Naruto.

__________________

11-12-2018 22:33 Kargho jest offline Strona domowa Kargho Szukaj postów użytkownika: Kargho Dodaj Kargho do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To też oglądnąłem, w sumie fajne, ale nie do końca mój gust - przede wszystkim, praktycznie nie widać rozwoju głównego bohatera, a przynajmniej nie jakiegoś spektakularnego, z jednej strony to coś nowego po tych wszystkich nagłych megadopałałach, tak lubianych przez autorów shonenów, z drugiej zaś strony, w tego typu anime najbatdziej lubie połączenie rozwoju głównego bohatera, czyli nowe umiejętnpści itp, w połączeniu z jakąś jego unikalnością, ukrytym potencjałem, tajemnicą, w Naruto był to np Kyuubi, w bleachu "hollow ichigo" - generalnie to chodzi mi o to, że nie wiadomo jak sie rozwinie, w Boku no hero bohater ma w zasadzie wyjątkowo nieciekawą umiejętność, potężną, ale imo pozbawioną jakiegokolwiek potencjału, nie ma żadnych ukrytych zdolności, w sumie od samego początku wiadomo na co go stać, a jedyne czego można sie spodziewać w kwestii rozwoju, to nauka lepszego wykorzystania mocy,nic ponadto, żadnych nowych umiejętności, nic.
W dodatku owe "lepsze wykorzystanie" wiąże się z czymś, czego BARDZO nie lubię, mianowicie ze sztucznym nieco ograniczeniem, jeśli chodzi o używanie przez bohatera jego mocy, znaczy, ma moc, umie w sumie z niej korzystać, ale jego ciało nie wytrzymuje owej mocy, to takie... banalne - szczerze, to wolę już pokonywanie wrogów "mocą miłości i przyjaźni" jak ja to nazywam Big Grin
Nie znaczy to, że boku no hero to złe anime, wręcz przeciwnie, jest całkoem niezłe, ale zachwycić to mnie nie zachwyciło, wg mnie troszke zmarnowany potencjał, ja wiem, że to zostało tak zrobione, by to nie sama moc głównego bohatera stanowiła główną atrakcję, widać dość wyraźnie, że anime inspirowane jest raczej produkcjami od marvela, a tam przeważnie bohaterami są zwykli ludzie posiadający jakąś jedną zdolność, jak supersiła, noewidzialność, telekineza czy inne tego typu rzeczy, ale do mnie to nie do końca przemawia, boku no hero to troche takie japońskie "X-man" Wink
W sumie to jedyne co mam do zarzucenia temu anime, to to, że nie do końca tego oczekiwałem, a nie że samo w sobie ma jakieś większe wady Wink

Dla mnie i tak "Ten dzień w którym odrodziłem się jako glut" oraz "made in abbyss" to najlepsze anime ostatnich lat, no, jeszcze SnK oczywiście, ale te to każdy niemal lubi Big Grin
Jest jeszcze kilka, które mi podeszły, nanatsu no taizai np, czy kolejne sezony starszych serii, np Fairy tail nowe, które wciąż znajduje się w mojej górnej 10 ulubionych anime, mimo, że ma jednak troche wad Big Grin
Jak będzie mi sie chciało, to zrobie tu jaką krótką listę anime godnych polecenia Smile




Teraz mi sie.przypomniało jrszcze jedno anime, Kyou kara maou - technicznie jest to shonen-ai, ale dość nietypowy, w każdym razie podeszło mi nawet, mimo, że raczej nie jest to mój gust, jako, że noe jestem nastoletnią dziewczynką Big Grin
Aczkolwiek oglądałem to jeszcze przed zaborami chyba, więc tridno powiedzieć jak bym to dzisiaj ocenił xD

__________________
[

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 15-12-2018 16:25.

15-12-2018 02:38 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Kargho
Zło w proszku


images/avatars/avatar-25467.jpg

Data rejestracji: 17-08-2007
Postów: 908
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kyou kara maou jest zajebiste!

a nowy sezon Fairy tail jak narazie daje rade na tle poprzednich, chociaż ile razy jeszcze maja zamiar korzystać z tego samego schematu i pokonywać wrogów "magią przyjaźni" xD

__________________

17-12-2018 20:58 Kargho jest offline Strona domowa Kargho Szukaj postów użytkownika: Kargho Dodaj Kargho do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

aż przebiją mlp:fim i jeszcze dłużej! Big Grin

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
24-12-2018 18:47 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Kargho
Zło w proszku


images/avatars/avatar-25467.jpg

Data rejestracji: 17-08-2007
Postów: 908
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Szerlok napisał(a)
aż przebiją mlp:fim i jeszcze dłużej! Big Grin


tak źle to chyba nie będzie widać, że fabuła ma się ku końcowi, ale nigdy nie mów nigdy xd

__________________

25-12-2018 10:50 Kargho jest offline Strona domowa Kargho Szukaj postów użytkownika: Kargho Dodaj Kargho do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a manga czasem się nie skończyła już?

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
25-12-2018 17:30 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kargho napisał(a)
Kyou kara maou jest zajebiste!

a nowy sezon Fairy tail jak narazie daje rade na tle poprzednich, chociaż ile razy jeszcze maja zamiar korzystać z tego samego schematu i pokonywać wrogów "magią przyjaźni" xD


To anime na tym polega w sumie Big Grin
Fairy tail znaczy.
Cały urok tego typu anime polega na wygrywaniu niemożliwych do wygrania walk, to samo jest w Naruto, czy One piece - aczkolwiek tam dużą rolę odgrywa determinacja czy trening, w Fairy Tail bardziej postawiono na "magię przyjaźni" jak to napisałaś, aczkolwiek w nowym sezonie jeszcze tego w sumie nie było widać, no ale jeszcze nie było w sumie żadnej walki na poważnie, jedynie leszcze, które w zeszłym sezonie pewnie były by uberkoksami, zresztą pojawił się stary wróg, który był potężny jak się pojawił pierwszy raz w anime, a teraz poszedł na hita, i to bez specjalnego wysiłku - chyba o to chodziło, żeby pokazać, że bohaterowie przypakowali znacznie po rozstaniu Big Grin
W każdym razie shoneny z magią, supermocami etc mają to do siebie, że są schematyczne, w sumie jedyny znany mi shonen który odbiega nieco od schematu to Hunter x Hunter - niejednokrotnie bohater dostaje łomot, a każdy kto oglądał wie jak zapłacił za powerupa, których w shonenach jest zazwyczaj od groma, sporo jest treningu, progress nie bierze się z nieba, bohater też oryginalny, jak na początku była wzmianga, że ojciec głównego bohatera porzucił rodzinę a główny bohater go szuka, bałem się, że to jaka sztampowa drama będzie, ale nie Smile

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 26-12-2018 03:41.

26-12-2018 03:29 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jak to nie było widać, natsu zoneshotował boga gdy się wkurzył na to, jak przeciwnik potraktował przyjaciół Tongue a pogoń za złodziejką happych? Big Grin

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
26-12-2018 03:45 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Kargho
Zło w proszku


images/avatars/avatar-25467.jpg

Data rejestracji: 17-08-2007
Postów: 908
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Szerlok napisał(a)
a manga czasem się nie skończyła już?


manga tak, anime jeszcze nie. znam tez przypadki że tworca anime manga do niczego nie była potrzebna tylko wymyślili własna fabułe xD więc wiesz


cytat:
Ahanaell napisał(a)
cytat:
Kargho napisał(a)
Kyou kara maou jest zajebiste!

a nowy sezon Fairy tail jak narazie daje rade na tle poprzednich, chociaż ile razy jeszcze maja zamiar korzystać z tego samego schematu i pokonywać wrogów "magią przyjaźni" xD


To anime na tym polega w sumie Big Grin
Fairy tail znaczy.

wiem wiem ;D taki urok tego anime to i tak w sumie lepsze niż wymyślanie jakiś zaginionych technik na siłe, które wczesniej nie były używane, no bo [tu wstaw losową wymówkę] i dopiero teraz można

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kargho: 26-12-2018 09:32.

26-12-2018 09:31 Kargho jest offline Strona domowa Kargho Szukaj postów użytkownika: Kargho Dodaj Kargho do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Szerlok napisał(a)
jak to nie było widać, natsu zoneshotował boga gdy się wkurzył na to, jak przeciwnik potraktował przyjaciół Tongue a pogoń za złodziejką happych? Big Grin


No, ale mi chodziło o sytuacje, że bohaterowie dostają solidny łomot, i nagle mocą miłości miażdżą 10 razy silniejszego przeciwnika Big Grin
W sumie mi sie podonała walka z Jellalem w Wieży, tam przynajmniej uzasadniono powerup zeżarciem przez Natsu etherionu, ale w wielu walkach po prostu pokonywał przeciwnika bo tak i już, zazwyczaj kiedy się wkurzył i nagle.dostawał zastrzyk sił - choć trzeba przyznać, że choć człowiek tego.sie spodziewa, to mimo to czeka na to Big Grin

Co do "złodziejki Happych" to to właśnie o tym wspominałem, to miało na celu tylko i wyłącznie zanaczenie, że Natsu jest teraz przekoksem i bierze na hita gościa, który na Tenroujimie robił co chciał z nim, w sumie to wtedy nawet Gildarts nie miał do niego startu za bardzo, choć był przecież w cholerę silniejszy niż Natsu Big Grin
Co do boga, to to przecież był leszcz, nie należący w sumie nawet do głównego wątku fabularnego, potraktowany został marginalnie, no i to był raczej jego awatar, a nie sam bóg, poza tym, że był duży nie przejawiał specjalnej potęgi ;p

cytat:
Kargho napisał(a)

wiem wiem ;D taki urok tego anime to i tak w sumie lepsze niż wymyślanie jakiś zaginionych technik na siłe, które wczesniej nie były używane, no bo [tu wstaw losową wymówkę] i dopiero teraz można


No, to fakt, taki zabieg mnie irytuje, zwłaszcza jak bohater zostaje w wodoczny sposób sztucznie ograniczony tylko po to, by na hita nie brać wszystkiego, a potem nagle dostaje buffa Big Grin
Jeszcze jest ok gdy to jest tak zrobione jak np w naruto, bo tam od początku sie człowiek spodziewał, że nauczy sie kontrolować kyuubiego i było to w pewien sposób uzasadnione i oczekiwane, tak samo jak hollow w Bleachu (nawiasem, nie wiem.do tej pory jak sie manga zakończyła, nie miałem jakoś serca by zakończyć wybielacza xD) ale czasem są takie zabiegi bezczelne stosowane, że szok Big Grin

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 28-12-2018 00:10.

28-12-2018 00:01 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

chodziło mi bardziej o sam bieg, nie jego cel

jesteśmy sobie w mieście, lokalna gildia jest przerażona rozmiarami ataku potworów.mamy latające koty, pójdźmy bić się z gościem, który je przyzwał! omgwtfbbq ukradła mi happyego biegnę tam a ta wielka straszna fala potworów to dla mnie drabinka/ulica

oczywiście cały czas piszę o tym dość sarkastycznie, 'potęga przyjaźni" w tym anime umarła już dawno temu i jest tylko zapychaczem w stylu "chcieliśmy przypomnieć, że coś takiego tu mamy"

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
28-12-2018 00:19 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Kargho
Zło w proszku


images/avatars/avatar-25467.jpg

Data rejestracji: 17-08-2007
Postów: 908
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ahanaell napisał(a)
cytat:
Kargho napisał(a)

wiem wiem ;D taki urok tego anime to i tak w sumie lepsze niż wymyślanie jakiś zaginionych technik na siłe, które wczesniej nie były używane, no bo [tu wstaw losową wymówkę] i dopiero teraz można


No, to fakt, taki zabieg mnie irytuje, zwłaszcza jak bohater zostaje w wodoczny sposób sztucznie ograniczony tylko po to, by na hita nie brać wszystkiego, a potem nagle dostaje buffa Big Grin
Jeszcze jest ok gdy to jest tak zrobione jak np w naruto, bo tam od początku sie człowiek spodziewał, że nauczy sie kontrolować kyuubiego i było to w pewien sposób uzasadnione i oczekiwane, tak samo jak hollow w Bleachu (nawiasem, nie wiem.do tej pory jak sie manga zakończyła, nie miałem jakoś serca by zakończyć wybielacza xD) ale czasem są takie zabiegi bezczelne stosowane, że szok Big Grin


co innego się spodziewać, że się wkońcu "nauczą" korzystać co już mają, a co innego technika z tyłka wzięta, którą niby wcześniej znali ale nie korzystali bo [tu wstaw losową wymówkę] jak naprzykład fuzja w dragon ballu. Milion razy by pokonali frezera/komurczaka gdyby użyli tej techniki, ale nie! dopiero w sadze z buu "przypomnieli" sobie ze to istnieje, no ja cie prosze, żeby to chociaż raz było Roll Eyes takich zabiegów - nie tylko w DB- było tyle że już wole tą "magie przyjaźni"

__________________

28-12-2018 17:05 Kargho jest offline Strona domowa Kargho Szukaj postów użytkownika: Kargho Dodaj Kargho do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bo to jest problem z anime, gdzie bohaterowie/wrogowie są op, jest pewna granica jeśli chodzi o tłumaczenie wzrostu siły, i trzeba albo wpieprzać jakieś sztuczne ograniczenia, albo "cudowne przypomnienie" - każte tego typu anime w jakimś stopniu na to cierpi, w niektórych problem jest w miarę zgrabnie ogarnięty, w innych nie Big Grin
Nawet w takim Bleachu bywały problemy, była gdzieś wzmianka, że 10 Vasto Lorde by wystarczyło, by zmieść z powierzchni ziemii całe soul society, a potem sie okazało, że nawet słabsi członkowie zwykłej espady są mniej więcej na poziomie VL, z tego co kojarzę, to Nnoitora jakiegos miał zrekrutować, ale go ubił xD
A sam ichigo na końcu nawet nie serii, ale tam gdzie anime się skończyło pewnie by sobie sam poradził z całą espadą z czasów arca w hueco mundo i nawet sie nie zmęczył Big Grin
W takim db takie zabiegi są dlatego, bo bohaterowie są za silni na początku, gdyby zrobić typowy stopniowy wzrost siły, to w pewnym momencie by przypadkowymi kichnięciami gasili gwiazdy, więc zamiast tego się jakąś technikę z sufitu wrzuca i już ;p

__________________
[
05-01-2019 23:55 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Ronak
Newbie


Data rejestracji: 06-01-2019
Postów: 0

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ciekawy temar Wink
06-01-2019 17:29 Ronak jest offline Szukaj postów użytkownika: Ronak Dodaj Ronak do Listy kontaktów
Yrdrasil
Viking


Data rejestracji: 02-12-2007
Postów: 600

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Skoro lubisz isekai i nie masz nic przeciwko komedii to moze Konosuba: God's blessings on this wonderful world! ?

To komediowy shounen choc zostal tez zakwalifikowany jako ecchi i haremowka i owszem sa elementy ale raczej jako dodatek do glownego dania w postaci gagow z mechanik gier (mmo)rpg wiec imho jest to cos strawne Roll Eyes . Sam autor mangi jest graczem i najbardziej lubi pocinac w wszelkiego rodzaju rpgi stad temat przewodni.


Mamy mlodego chlopa hikikomori z japoni jako glownego bohatera ktory ginie w wyjatkowo glupi sposob i po smierci trafia przed oblicze bogini Aqua ktora wysmiewa okolicznosci jego smierci a potem oferuje wybor miedzy pojsciem do nieba a trafieniem do fantastycznego swiata ktory funkcjonuje jak jakies klasyczne rpg. Namawia go na druga opcje dodajac ze wtedy moze zazyczyc jednej rzeczy, jakiejkolwiek, wyjatkowy talent, absurdalnie mocny przedmiot itd. Jako ze to isekai wiadomo jak to sie konczy Tongue Ale ale! Chlopak wkurzony wysmiewaniem, myslac ze ta cala sytuacja to jakas szopka zyczy by to sama bogini mu towarzyszla w nowym swiecie rotfl . I tak konczy sie pierwszy odcinek. Potem dochodza jeszcze dwie glowne postacie kobiece, mag i paladynka/krzyzowiec. Pierwsza jest uzalezniona (doslownie) od wysadzania czegos solidnego z wielkim hukiem i robi to kazdego dnia a druga jest masochistka w sensie ze uwielbia przyjmowac na siebie ciosy przeciwnikow a takze gdy wyzywaja ja od najgorszych do tego nie umie nic trafic rotfl wiec nadaje sie tylko jako tarcza. Ukrywa tez ze pochodzi z wplywowej szlacheckiej rodziny z ktorej praktycznie uciekla (do czasu).


Anime narazie jest krotkie (2 sezony) ale ma byc kontynuowane. Manga po wliczeniu spin-offow z ktorych czesc stanowi bardziej solidne rozszerzenie watku glownego ma juz calkiem konkretna dlugosc choc tasiemcem bym jeszcze nie nazwal z drugiej strony konca narazie nie widac takze kto wie moze skonczy jako tasiemiec Big Grin

Przy okazji patrzyles moze na to co proponowalem wczesniej? Nie twoje klimaty czy nie masz na razie czasu na nieukonczone nowosci? (Tzn sa nadal wydawane)

__________________
r9 Gandarin Darangar

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Yrdrasil: 07-01-2019 01:30.

07-01-2019 01:28 Yrdrasil jest offline Szukaj postów użytkownika: Yrdrasil Dodaj Yrdrasil do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

konosuba raczej nie będzie kontynuowana. dwa sezony + ova + crossover (isekai quartet)

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
07-01-2019 02:24 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Yrdrasil
Viking


Data rejestracji: 02-12-2007
Postów: 600

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

https://www.monstersandcritics.com/anime...novel-spoilers/

Zostawie to tutaj. Niezle podsumowanie planow do tego w miare swieze bo z 2018. Ma byc film na pewno i isekai quartet i chyba 3 ova. Season 3 nie jest potwierdzony ale nikt nie oglosil wywalenia projektu co w przypadku tak popularnej mangi raczej by zrobiono.

Najpewniej zostala premiera przesunieta z powodu ilosci prac (jesli anime powstaje to mowimy o conajmniej 4 projektach animowanych o mandze nawet nie wspominam bo tym ktos inny sie zajmuje). No i nie wliczam pozostalych obligacji studia robiacego to anime moga wiec miec "korek". Ale fakt faktem to "ma byc kontynuowana" z mojej strony bylo chyba zbyt mocne

__________________
r9 Gandarin Darangar

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Yrdrasil: 07-01-2019 04:07.

07-01-2019 03:57 Yrdrasil jest offline Szukaj postów użytkownika: Yrdrasil Dodaj Yrdrasil do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Konosube obejżałem, w sumie nawet fajne, ale momentami troche nudnawe, to bardziej komedyja jest, niż rasowy isekai ;p
Oglądałem też Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku - początek fajny, ale potem to sie z tego kluchy takie zrobiły, że masakra, normalnie okruchy życia jakieś, i to w tym złym znaczeniu, bo z tej kategorii też są dobre anime, szkoda, zmarnowany potencjał do kwadratu Frown
Chciałbym zobaczyć kolejny sezon no game, no life - pomijając koszmarną kreskę, jedno z lepszych anime tego typu, no i coś innego dla odmiany Big Grin
Kojarzę, że jest albo będzie kinówka, ale to nie to samo Frown

__________________
[
07-01-2019 05:09 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a nie miało być ngnl0? a może i już jest, nie jestem na bieżąco ostatnio

@yrdrasil bazowałem na tym:
https://myanimelist.net/featured/2153/So..._a_Third_Season

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
07-01-2019 09:17 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Teraz ogladam jeszcze Tate no Yuusha no Nariagari - kolejny Isekai, całkiem imo zacny, przy czym jest to też dość świeże spojrzenie na gatunek, bo nie jest to komedyjka, a główny bohater bynajmniej nie ma lekko - jest jednym z 4 przyzwanych bohaterów, przy czym wedle tradycji również najsłabszym i pozbawionym praktycznie jakiegokolwiek szacunku, a do tego juz niemal na początku na skutek pewnej intrygi jego i tak mizerna reputacja zostaje do końca zszargana, anime w stylu: A teraz se jakoś radź.
Jest na wbijam, dopiero z y odcinków, ale imo warto.
Jest tam teżninne nowe anime, horrorek, Yakusoku no Neverland - troszke nie moja bajka, ale nawet mi się podoba Smile

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 13-02-2019 17:45.

13-02-2019 17:40 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Strony (4): « poprzednie 1 2 [3] 4 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Jakíeś fajne anime typu shonen - zna ktoś? :p

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH